Spalona skóra głowy.. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-09, 21:13   #31
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Spalona skóra głowy..

ja jedynie rumiankiem okładałam oko...
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 23:55   #32
platinum1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Spalona skóra głowy..

I ja dolącze do forum aby opisać to jak ja działam ze swoim platynowym blondem. (Utrzymuje ten kolor już od 2,5roku, a włosy mam piękne i zdrowe)
Otóż to, natura obdarzyła mnie ciemnym odcieniem blondu, który nigdy mnie nie satysfakcjonował. W wyniku różnych etapów w życiu, zmieniałam fryzury, po krótkie do ramion ciemny brąz.
Postanowiłam wrócić do blondu. Wiedziałam, że odrazu nie uzyskam koloru o którym marzę. Uzyskanie takiego koloru, żeby włosy pozostały w nienajgorszej kondycji napewno nie da rady uzyskac w krótkim czasie, niestety ale trzeba byc cierpliwym.
Wychodziłam pasemkami przez jakiś czas, kolor był fajny 3 odc blondu z jasnym brazem, długość mnie tylko nie zadawalała, więc postanowiłam przedłużyć włosy metodą na zgrzewy włosy naturalne popularnej firmy Raco**. Pierwsze doczepione włosy choć najbardziej kosztowne niestety długo nie zawitały na mojej głowie. Ja niedoświadczona przegrzalam zgrzewy suszarka, lokówka, prostownicą pare razy i włosy zaczęły 'zjezdzac'. Później jak już wiedziałam o co chodzi nie było tego problemu ( co nie oznacza, że nie było innych) Włosy i tak wysuwały się ze zgrzewów, ale cześciowo a nie jak wtedy calymi pasemkami.
Wkręciłam się bardzo, jak już pare razy założysz włosy bardzo ciężko jest się z nimi rozstać ( w czasie przekladania włosów, kiedy fryzjerka ściagnela wszystkie bardzo dziwnie sie czułam, nie bylo ich mało bo miałam zdrowe cały czas, gdyz reguralnie odżywiam, ogólnie bardzo o nie dbam, czułam się dziwnie) Kwestia przyzwyczajenia, ale jednak wole długie hehe
I tak z mojego przedłużania zrobiło się 2.5 roku. Z każdą wizytą fryzjerka nakladała mi jeden odcien najjasniejszego blondu, i doszłysmy do mojego wymarzonego - Platynowy blond po pas (miałam 55cm)
Mimo to, że tak długo przedłużałam niestety ale nie polecam !! Jezeli chcesz miec caly czas piekne,zdrowe,dlugie,gest e wlosy regularnie trzeba o nie dbac i odzywiac, zabieg ten jest bardzo kosztowny, ja chodziłam do fryzjera co 3tyg za kazdym razem farbujac, doczepiajac pasemka ktore mi powypadaly, i do tego co drugą wizyte conajmniej za 250zł domawialam włosow, bo te nadluzsze szybciutko sie łamaly) Kosztowało mnie to majatek.
Teraz aktualnie dalej mam platynowe włosy, 2msc temu zrezygnbowałam z przedłuzania (2 lata bez przerwy wystarczy) W tym czasie urosły mi do łopatek, nie mam suchych końcówek gdyż są czesto podcinane. kolor jednolity bez żadnych przebarwień. Myję włosy codziennie, nie wyobrażam sobie nie umyć, codziennie przeprostowuję całość, bo trochę mi sie falują.
Używam dobrych kosmetyków Polecam John Frieda Collection sheer blonde odżywka, szampon i spray i włosy wpełni odżywione. Kosmetyki sa dosc kosztowne, ale piękność kosztuje, jak nie stac Cie na to, wybierz inny kolor dla siebie,który wymaga mniej pielęgnacji, gdyż kazdy z jaśniejszych odcieni blondu wymaga szczególnej pielęgnacji. Ogólnie dużo zachodu, ale warto włosy robią wrażenie. Od jakiegoś czasu zakładam clip on 55cm włosy naturalne, w 100% polecam, nie ma żadnej ingerencji z włosem naturalnym (spinka niczemu nie zaszkodzi) efekt jest oszałamiający, i o wiele tańszy nić przedłużanie w salonie fryzjerskim. ( jeden zestaw za 220zł, przy odpowiedniej pielęgnacji nosiłam 5msc) Swoje naturalne farbuje co 2,5-3 tyg odrosty farbą z kadusa sama w domu. (Mam ostanie tubki nie dlugo musze szukac zastepstwa gdyz Kadusa juz nie ma)

Wiem, że chyba nie trafiłam dokładnie w temat forum, gdyz nierozsądna dziewczyna przeżywa tutaj drama. Sama sobie jestes winna Olka, jak nie masz zielonego pojęcia o farbowaniu włosów, i o tym co tak mocne rozjaśniacze zrobią z Twoją głową, lepiej się do tego nie zabieraj.
No ale stało się, teraz musisz stosować się do rad dziewczyn troszeczkę bardziej poinformowanych od Ciebie, a nie słuchasz swojej siostry i nakładasz krem nivea, która pewnie nie więcej wie od Ciebie, na temat leczenia tego typu podrażnienia.
Gdy, już uda Ci się doprowadzić włosy do jakiegoś przyzwoitego stanu, naprawde musisz zaczac o nie dbac, uzywajac roznego rodzaju specyfików które ich forme poprawią.

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkie Blondynki
platinum1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 17:04   #33
an0138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 383
Dot.: Spalona skóra głowy..

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
ano138
Nie mówię, ze się nie znasz i nie chcę sie wykłócać. Ale nikt, by nie polecał rumianku ze złośliwości... Każdy poleca raczej rumianek mając jakieś doświadczenie z nim.
zasugerowalam sie tylko tym ze w szkole uczono mnie unikac np rozjasniaczy z wyciagiem z rumianku bo wysuszaja, ale sam naturalny napar na pewno zlagodzi, bo to w koncu naturalne ziolko
an0138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 18:13   #34
Ula 25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 842
Dot.: Spalona skóra głowy..

ja tam nie widze sensu wizytu u dermatologa, ale to ja. Moim zdaniem ani to alergia ani uczulenie tylko zwyczajnie spalona skóa, któa musi się zagoić, ja nie przemywałam niczym, tydzień dwa i się goiło
Ula 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 22:27   #35
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Spalona skóra głowy..

ano138
No co do rozjaśniacza z rumiankiem to się całkowicie z Tobą zgadzam, bo wysusza.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 16:10   #36
Olka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kłk
Wiadomości: 16
GG do Olka69
Dot.: Spalona skóra głowy..

a jednak Cię ''platinum1'' zaszokuję bo mi krem pomógł teraz mam tylko małe strupki, które same mi odpadają..

Dziewczyny dziękuje Wam za pomoc, moje włosy już są w miarę ogarnięte
Olka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 20:42   #37
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Spalona skóra głowy..

a panthenol by ci nie pomogl ?? w aptece mozna zakupic. w piance sprayu jak kto woli. to na poparzenia i podraznienia jest. ale lepiej zpaytaj farmaceutki
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-13, 18:43   #38
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Spalona skóra głowy..

Cytat:
Napisane przez Olka69 Pokaż wiadomość
Przez ostatnie dni miałam blond włosy, ale kilka osób nagadało mi że źle wyglądam więc się wkurzyłam i chciałam dać brąz, niestety wyszły mi czarne włosy ! Więc je rozjaśniłam - praktycznie nic nie dało więc dałam znowu ale już mocniejszy od 4-6 albo 5 tonów już dokładnie nie pamiętam...
Ja to przede wszystkim mam pytanie, jak można było tak włosy katować !! Strasznie... najważniejsze, że skóra głowy się goi a na przyszłość może mniej domowych eksperymentów z włosami
__________________

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2010-07-13 o 18:45
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 15:11   #39
Olka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kłk
Wiadomości: 16
GG do Olka69
Dot.: Spalona skóra głowy..

ja już nigdy przenigdy nie zafarbuję włosów ;D !
Olka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 21:26   #40
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Spalona skóra głowy..

Farbować można, ale z rozsądkiem
Bez przesady i będzie ok
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 14:05   #41
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Spalona skóra głowy..

Do złożycielki tematu: po pierwsze na oparzenia nigdy nie nakładamy tłustych kremów, olejków itd. nic tłustego. Jest to pierwsza zasada.
Najlepiej działa rumianek bo łagodzi oparzenia, dzięki temu skóra szybko się zagoi. Przy myciu głowy płukać letnią ( nie ciepłą wodą, bo będzie podrażniać). Ja zastosowałabym tylko to. Pozdrawiam.
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 18:25   #42
nitusia69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 5
GG do nitusia69
Dot.: Spalona skóra głowy..

DERMATOLOG!!!!!!!!!!! Kobieto!!!
nitusia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.