Czy perfumy z Hebe są oryginalne? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 23:16   #61
Zakupowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Dot.: Czy perfumy z hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
No ale nie ma to jak znać temat , wpaść i napisać kilka głupot i zniknąć, smród zostaje i fama już poszłaaa . (Dot. to Gianny...)

A jesteś pewna, że oglądałaś tę samą wersję? Ich też jest sporo...
Możesz pisać, że różni się kolor, zapach, ale to nie jest ważne... i tak niektóre osoby napiszą, że zapewne źle spojrzałaś na etykietę, kolor jest taki sam, albo to inna wersja... Zaczynasz się powoli zastanawiać,czy aby przypadkiem nie pójść do okulisty...

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

Jasne, że zauważyłam, chociaż jestem na forum "nowa" i...krótko.
Pozdrawiam
Zakupowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 23:22   #62
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Czy perfumy z hebe są oryginalne?

dobra, dość tych przepychanek - za próbę dalszej pyskówy będą leciały punkty karne - dla każdego!

Zakupowiczko - wydaje mi się, że miałaś wystarczająco dużo czasu, żeby przejść się z nietrafionym zakupem do Hebe, wymienić/oddać i jakoś udowodnić swoją tezę.
Jeśli jeszcze nie oddałaś - pics or it didn't happen.
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 09:31   #63
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Czy perfumy z hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
dobra, dość tych przepychanek - za próbę dalszej pyskówy będą leciały punkty karne - dla każdego!

Zakupowiczko - wydaje mi się, że miałaś wystarczająco dużo czasu, żeby przejść się z nietrafionym zakupem do Hebe, wymienić/oddać i jakoś udowodnić swoją tezę.
Jeśli jeszcze nie oddałaś - pics or it didn't happen.

No właśnie! Jaka była reakcja Hebe na reklamację? Oddali pieniądze, przeprosili? Czy policja już zamknęła lokal? Sprawa jest w prokuraturze? W końcu handel podróbkami to poważne przestępstwo
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 10:45   #64
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Czy perfumy z hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez Chocolate77 Pokaż wiadomość
No właśnie! Jaka była reakcja Hebe na reklamację? Oddali pieniądze, przeprosili? Czy policja już zamknęła lokal? Sprawa jest w prokuraturze? W końcu handel podróbkami to poważne przestępstwo
Z tego co pisala wczesniej, czeka na rozpatrzenie reklamacji (post nr 39 KLIK

A tak poza tym, tak jak Cbr napisala cala dyskusja to przepychanki. My wiemy swoje, Zakupowiczka swoje. Nikogo nie przekonamy, ze Hebe sprzedaje orygialy, no bo przeciez inni wiedza lepiej Szkoda nerwow

Nie zdziwilabym sie tez gdyby Z okazala sie trollem ale mniejsza z tym.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2013-09-26 o 10:46
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 20:05   #65
Zakupowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Dot.: Czy perfumy z hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Z tego co pisala wczesniej, czeka na rozpatrzenie reklamacji (post nr 39 KLIK

A tak poza tym, tak jak Cbr napisala cala dyskusja to przepychanki. My wiemy swoje, Zakupowiczka swoje. Nikogo nie przekonamy, ze Hebe sprzedaje orygialy, no bo przeciez inni wiedza lepiej Szkoda nerwow

Nie zdziwilabym sie tez gdyby Z okazala sie trollem ale mniejsza z tym.
Dam znać jak została rozpatrzona reklamacja. Chciałam pomóc, ale widzę, że faktycznie szkoda nerwów. Nie wiem tylko skąd takie oburzenie, przecież każdy może kupować gdzie chce. Myślałam, że mój wpis przyczyni się do tego, że któraś z Was/ Nas staranniej przyjrzy się produktom. Pozdrawiam A tak na marginesie, to mam wrażenie, że to forum jest "zamknięte"... na opinie nowych ludzi.
Zakupowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 05:04   #66
baletnica_natasza
Zakorzenienie
 
Avatar baletnica_natasza
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 244
Dot.: Czy perfumy z hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez Zakupowicz Pokaż wiadomość
Dam znać jak została rozpatrzona reklamacja. Chciałam pomóc, ale widzę, że faktycznie szkoda nerwów. Nie wiem tylko skąd takie oburzenie, przecież każdy może kupować gdzie chce. Myślałam, że mój wpis przyczyni się do tego, że któraś z Was/ Nas staranniej przyjrzy się produktom. Pozdrawiam A tak na marginesie, to mam wrażenie, że to forum jest "zamknięte"... na opinie nowych ludzi.
Forum nie jest zamknięte. To jego użytkownicy mają już dość oszustów , krętaczy i naciągaczy, którzy przychodzą tu i nic nie wnoszą nowego w życie. Ty opinię wyraziłaś, ale nie zamieściłaś na forum dowodów. a takich osob, które mogą sobie coś takiego napisać jest masa. Więc wszyscy czekamy na rozpatrzoną reklamację.

Ja kiedyś zaczęłam ten wątek, gdyż obawy wzbudziła we mnie pojemność z ulotki. okazało się, żę była ona błędnie zapisana. kupiłam wówczas tę wodę, a później kilka innych. nigdy nie trafiła mi się podróbka. jeśli ktoś kupuje tylko w douglasie i sephorze, niech kupuje. w końcu kto bogatemu zabroni?
baletnica_natasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 06:20   #67
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez Zakupowicz Pokaż wiadomość
Dam znać jak została rozpatrzona reklamacja. Chciałam pomóc, ale widzę, że faktycznie szkoda nerwów. Nie wiem tylko skąd takie oburzenie, przecież każdy może kupować gdzie chce. Myślałam, że mój wpis przyczyni się do tego, że któraś z Was/ Nas staranniej przyjrzy się produktom. Pozdrawiam A tak na marginesie, to mam wrażenie, że to forum jest "zamknięte"... na opinie nowych ludzi.
To dobrze ze dasz znać i daj tez znać czy ekspertyza wykazała nieoryginalność produktu.

Może nie oburzenie ale lekkie poddenerwowanie podyktowane tym ze już nie raz ktoś podważał oryginalność zapachów z Rossmana czy Superpharm bez żadnych dowodów. I nie raz się zdarzały zakamuflowane kryptoreklamy lub działania na szkodę konkurencji.

Produktom zawsze starannie sie przyglądamy bo mamy bardzo negatywne podejście do podróbek zapachów. W hebe zostało przez nas zakupione już setki zapachów i żadna nie trafiła na podróbkę.

Forum jest bardzo otwarte. A dziewczyny przemiłe. Zawsze pomocne.
Może tylko trzeba inaczej zacząć swoje wejście na forum a nie od razu od postów o negatywnym wydźwięku i niezweryfikowanych informacji.
Wprowadzić zamęt jest bardzo łatwo ale go posprzątać jest bardzo trudno.

Życze pozytywnego rozpatrzenia reklamacji.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 09:45   #68
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez Zakupowicz Pokaż wiadomość
Jeżeli KOGOŚ uraziłam, to bardzo przepraszam. Zostałam posądzona o marketing szemrany, o to że jestem na liście płac S i D, więc mnie trochę poniosło. Nie zrobiłam fotki butelki, ale dam znać jak zostanie rozpatrzona moja reklamacja. Opakowanie i butelka były nie do odróżnienia /przynajmniej dla mnie/. Kolor był bardziej jaskrawy, inny po prostu. Nie mam pewności czy w S i D są same oryginały, ale głównie tam kupuję i zapachy są ok. Czasem skusi mnie cena w Super Pharm i też nie miałam zastrzeżeń. Skąd taka pewność, że w Hebe są oryginały?
Cytat:
Napisane przez Zakupowicz Pokaż wiadomość
Akurat zapach był najmniej podejrzany. Największe wątpliwości wzbudził kolor- bardziej jaskrawy i korek- nie miał zapachu, co świadczy o tym, że zapach nie jest oryginalny. Nie mam nic przeciw niskim cenom, a wręcz przeciwnie, ale zależy mi na tym, żeby nie kupować podróbek. Zapachy nieoryginalne można kupić przez internet o wiele taniej niż oferuje np. Hebe...
Przepraszam modki i może dostanę ostrzeżenie, ale na to święte oburzenie użytkowniczki Zakupowicz przejrzałam jeszcze raz jej posty (Twoje posty, jeśli to czytasz) i zastanawiam się, jakie są podstawy oskarżania znanej perfumerii, kiedy to: "... Opakowanie i butelka były nie do odróżnienia /przynajmniej dla mnie/ " oraz "Akurat zapach był najmniej podejrzany."
Wynika z tych wypowiedzi, że lekka zmiana koloru jest wyznacznikiem tej podróbkowości : "... kolor- bardziej jaskrawy...". Perfumy bardzo często zmieniają kolor z wiekiem i pod wpływem temperatury, o czym wszystkie wiemy i często nie wpływa to na ich właściwości.

Rzucanie oskarżenia o umyślne przestępstwo oszustwa, a zarzucenie niedostatecznej dbałości o towar i reklamacja, to są zupełnie rożne rzeczy. To nie jest firma-krzak, tylko duża sieć sklepów.
Niewątpliwie otrzymałaś towar odbiegający od idealnego stanu znanego Ci z innych egzemplarzy, ale przeczytaj własne posty i zobacz, jak kategoryczne oskarżenia rzucasz.

Edytowane przez dobbinka
Czas edycji: 2013-09-27 o 09:47
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 11:20   #69
kewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 11
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Dziewczyny jesteście obłędne!!!!
co tu dużo mówić: cena nie świadczy o jakości, chociaż tak mogłoby się wydawać logicznie myśląc,
ale cóż logika tym światem nie rządzi tylko kasa
maż właśnie kupił w Hebe Paco Rabanne One Million - żadnych zastrzeżeń
kewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 13:44   #70
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

A ja ostatnio wąchałam w Hebe Burberry London, i nie mogę się powstrzymać... muszę go kupić, jest po prostu cudny!!! Trwały, mocny, piękny. Żeby jeszcze zrobili na niego promocję... byłoby wspaniale
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 14:02   #71
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez Chocolate77 Pokaż wiadomość
A ja ostatnio wąchałam w Hebe Burberry London, i nie mogę się powstrzymać... muszę go kupić, jest po prostu cudny!!! Trwały, mocny, piękny. Żeby jeszcze zrobili na niego promocję... byłoby wspaniale

Zanim kupisz to powąchaj jeszcze Juicy Couture EDP (w Douglasie tylko są) jest podobny ale duzo ładniejszy, ma większą moc i no lepszy jest

Przepraszam za off
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 21:25   #72
Zakupowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Przepraszam modki i może dostanę ostrzeżenie, ale na to święte oburzenie użytkowniczki Zakupowicz przejrzałam jeszcze raz jej posty (Twoje posty, jeśli to czytasz) i zastanawiam się, jakie są podstawy oskarżania znanej perfumerii, kiedy to: "... Opakowanie i butelka były nie do odróżnienia /przynajmniej dla mnie/ " oraz "Akurat zapach był najmniej podejrzany."
Wynika z tych wypowiedzi, że lekka zmiana koloru jest wyznacznikiem tej podróbkowości : "... kolor- bardziej jaskrawy...". Perfumy bardzo często zmieniają kolor z wiekiem i pod wpływem temperatury, o czym wszystkie wiemy i często nie wpływa to na ich właściwości.

Rzucanie oskarżenia o umyślne przestępstwo oszustwa, a zarzucenie niedostatecznej dbałości o towar i reklamacja, to są zupełnie rożne rzeczy. To nie jest firma-krzak, tylko duża sieć sklepów.
Niewątpliwie otrzymałaś towar odbiegający od idealnego stanu znanego Ci z innych egzemplarzy, ale przeczytaj własne posty i zobacz, jak kategoryczne oskarżenia rzucasz.
A kto tu mówi o umyślnym oszustwie? Kierownik Hebe u którego składałam reklamację był bardzo zdziwiony tym faktem.
Dzisiaj zadzwoniła do mnie Pani z Hebe z informacją, że moja reklamacja została odrzucona, ponieważ zapach jest oryginalny. Przeszło mi przez myśl, że "Hebe" czyta wpisy na forum, ale może to już paranoja?! Jutro pójdę do sklepu i odbiorę produkt... sprawdzę raz jeszcze i oczywiście poinformuję na forum
Zakupowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 22:17   #73
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez Zakupowicz Pokaż wiadomość
A kto tu mówi o umyślnym oszustwie? Kierownik Hebe u którego składałam reklamację był bardzo zdziwiony tym faktem.
Dzisiaj zadzwoniła do mnie Pani z Hebe z informacją, że moja reklamacja została odrzucona, ponieważ zapach jest oryginalny. Przeszło mi przez myśl, że "Hebe" czyta wpisy na forum, ale może to już paranoja?! Jutro pójdę do sklepu i odbiorę produkt... sprawdzę raz jeszcze i oczywiście poinformuję na forum
A będziesz mogła wrzucić fotki butelki do wątku "oryginał czy podróbka"?
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 07:09   #74
Zakupowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
A będziesz mogła wrzucić fotki butelki do wątku "oryginał czy podróbka"?
Jasne, że wrzucę fotki
Zakupowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 10:36   #75
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Zanim kupisz to powąchaj jeszcze Juicy Couture EDP (w Douglasie tylko są) jest podobny ale duzo ładniejszy, ma większą moc i no lepszy jest

Przepraszam za off

Sprawdzę... dzięki za info!!
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 22:15   #76
Zakupowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Sorki za brak zdjęć butelki, mam małe kłopoty techniczne... Jak tylko się ogarnę, to wrzucę fotki...
Zakupowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 14:34   #77
selmutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 162
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Hej dziewczyny
Ja kupiłam kilka zapachów w Hebe i nie miałam żadnych zastrzeżeń oczywiście Przy ostatniej wizycie zastanowiły mnie natomiast Jimmy Choo, na które Sephora twierdzi, że ma wyłączność, dowiedziałam się również, że w wakacje był dostępny Juicy Couture, Viva La Juicy, które podobno Douglas ma na wyłączność, tak widnieje na ich stronie i na półkach w sklepach. Jak myślicie? S i D straciły wyłączność?
selmutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 22:30   #78
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez selmutka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Ja kupiłam kilka zapachów w Hebe i nie miałam żadnych zastrzeżeń oczywiście Przy ostatniej wizycie zastanowiły mnie natomiast Jimmy Choo, na które Sephora twierdzi, że ma wyłączność, dowiedziałam się również, że w wakacje był dostępny Juicy Couture, Viva La Juicy, które podobno Douglas ma na wyłączność, tak widnieje na ich stronie i na półkach w sklepach. Jak myślicie? S i D straciły wyłączność?
Nie sądzę żeby S czy D straciły wyłączność na te marki.
W ogóle czytam ten wątek od dawna i również zastanawia mnie kilka kwestii.
W zasadzie to nie chodzi o informacje pojawiające się tu, a raczej o ich wydźwięk w kontekście postu na blogu Piratha.
Nie będę streszczać tego co można przeczytać w jego notce ani "przedstawiać" autora bo większość osób pewnie go zna (Chodzi mi o to że jest to ktoś kto posiada wiedzę i rzetelne informacje, a nie osoba wpadająca np. na wizaż aby oczernić jakąś firmę, jak to się czasem zdarza w przypadku perfumerii internetowych, a szczególnie jednej ).
Jakiś czas temu pisał On o reformulacji Terre i tam przeczytałam o czymś co nie daje mi spokoju. Post można przeczytać TU.
Mianowicie chodzi mi o to że wg. informacji zawartych w tej notce, perfumeria Hebe zaopatruje się w zapachy Hermesa "nieoficjalnym kanałem dystrybucji". Bo nie u oficjalnego przedstawiciela, a przynajmniej nie u polskiego. (Wiem że Hebe należy do koncernu Jeronimo Martins więc może zaopatruje ich jakiś rodzimy/portugalski przedstawiciel? Nie znam się na tego typu "biznesowych" rozwiązaniach . Ale przyznam że zaintrygowała mnie ta informacja.)
Nie są to słowa autora bloga, a cytat z korespondencji z przedstawicielką firmy Avemi - oficjalnego dystrybutora i przedstawiciela marki Hermes w Polsce.
Wiem że sytuacja dotyczy konkretnych perfum, ale jeżeli podobnie jest z innymi zapachami to wg. mnie oznacza to że perfumeria ta może sprzedawać zapachy praktycznie z jakiegokolwiek źródła.
Nie zrozumcie mnie źle, nie twierdzę że są to jakieś źródła nielegalne, ale mogą to być firmy nie dbające o sposób przechowywania, a co za tym idzie świeżość i ogólny stan perfum.
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 17:52   #79
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez selmutka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Ja kupiłam kilka zapachów w Hebe i nie miałam żadnych zastrzeżeń oczywiście Przy ostatniej wizycie zastanowiły mnie natomiast Jimmy Choo, na które Sephora twierdzi, że ma wyłączność, dowiedziałam się również, że w wakacje był dostępny Juicy Couture, Viva La Juicy, które podobno Douglas ma na wyłączność, tak widnieje na ich stronie i na półkach w sklepach. Jak myślicie? S i D straciły wyłączność?
Z tą wyłącznością to chodzi o polskich dystrybutorów, inne firmy mogą normalnie kupować te produkty od zagranicznych dystrybutorów / hurtowni.
Cytat:
Napisane przez _carlajna_ Pokaż wiadomość
Nie zrozumcie mnie źle, nie twierdzę że są to jakieś źródła nielegalne, ale mogą to być firmy nie dbające o sposób przechowywania, a co za tym idzie świeżość i ogólny stan perfum.
Szkoda, że np. taka Sephora nie dba o sposób przechowywania i świeżość perfum gotując je na swoich podgrzewanych półkach przecież wszystkie tu od dawna kupujemy perfumy online i w tańszych niż S i D drogeriach a tam najczęściej perfumy nie są z oficjalnej, polskiej dystrybucji, tylko z tańszych (ale pewnych i legalnych) źródeł. Niektóre perfumerie same zajmują się importem żeby było taniej. Nie widzę w tym nic złego.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 18:04   #80
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
Szkoda, że np. taka Sephora nie dba o sposób przechowywania i świeżość perfum gotując je na swoich podgrzewanych półkach
A to też prawda. Choć ja akurat nie trafiłam na zepsute perfumy ani w S. ani D. może dlatego że rzadko tam kupuję.
Cytat:
przecież wszystkie tu od dawna kupujemy perfumy online i w tańszych niż S i D drogeriach a tam najczęściej perfumy nie są z oficjalnej, polskiej dystrybucji, tylko z tańszych (ale pewnych i legalnych) źródeł. Niektóre perfumerie same zajmują się importem żeby było taniej. Nie widzę w tym nic złego.
Ja również nie sądzę że jest w tym coś złego, sama też przeważnie kupuję w perfumeriach internetowych, w stacjonarnych raczej rzadko i w większości przypadków jeżeli jest jakaś promocja.
Zgadzam się ze wszystkim, ale ostatnie "przeboje" z niby nową wersją zapachu Armaniego, chyba Aqua Di Gio? który okazał się podróbką, trochę skłaniają mnie do ograniczenia zaufania dla perfumerii zaopatrywanych przez nieoficjalnych dostawców.
Choć 90% perfum które posiadam lub posiadałam pochodzi właśnie z zakupów netowych.
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 18:18   #81
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez _carlajna_ Pokaż wiadomość
A to też prawda. Choć ja akurat nie trafiłam na zepsute perfumy ani w S. ani D. może dlatego że rzadko tam kupuję.
Ja raczej też tam nie kupuję, ale pary razy trafiłam na zepsuty tester

Cytat:
Napisane przez _carlajna_ Pokaż wiadomość
Ja również nie sądzę że jest w tym coś złego, sama też przeważnie kupuję w perfumeriach internetowych, w stacjonarnych raczej rzadko i w większości przypadków jeżeli jest jakaś promocja.
Zgadzam się ze wszystkim, ale ostatnie "przeboje" z niby nową wersją zapachu Armaniego, chyba Aqua Di Gio? który okazał się podróbką, trochę skłaniają mnie do ograniczenia zaufania dla perfumerii zaopatrywanych przez nieoficjalnych dostawców.
Choć 90% perfum które posiadam lub posiadałam pochodzi właśnie z zakupów netowych.
Tylko że tak naprawdę żadna z nas nie wie gdzie kto się zaopatruje. Teraz po tej wtopie z podrobionym Armanim rzeczywiście można wnioskować, że niektóre perfumerie i sprzedawcy z Allegro biorą towar z niepewnych źródeł. Ja już bałabym się tam cokolwiek zamówić. Ale dalej jest wiele wiarygodnych i tańszych niż S i D miejsc, z których nie zamierzam rezygnować
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 22:52   #82
selmutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 162
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
Ja raczej też tam nie kupuję, ale pary razy trafiłam na zepsuty tester


Tylko że tak naprawdę żadna z nas nie wie gdzie kto się zaopatruje. Teraz po tej wtopie z podrobionym Armanim rzeczywiście można wnioskować, że niektóre perfumerie i sprzedawcy z Allegro biorą towar z niepewnych źródeł. Ja już bałabym się tam cokolwiek zamówić. Ale dalej jest wiele wiarygodnych i tańszych niż S i D miejsc, z których nie zamierzam rezygnować
Jakie wiarygodne miejsca należą do Twoich ulubionych? Ja dopiero teraz postanowiłam zaprzestać kupowania w S i D, więc chętnie się dowiem :P Powiedz mi jeszcze, kupujesz może w Hebe?
selmutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 13:32   #83
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

W Hebe są oryginalne perfumy, w takich perfumeriach jak Sephora czy Douglas płacimy o 30-40% więcej nie za oryginalność produktu, lecz za poczucie luksusu. I mają prawo narzucać takie marże - wolny rynek. Jednak po co być frajerem i płacić o 100 złotych więcej?
__________________
56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 14:01   #84
boromar
Przyczajenie
 
Avatar boromar
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Witam. Nie lubię udzielać się na forum i raczej tego nie robię. Z tego co tutaj wyczytałam, nie trudno zauważyć że jeśli ktoś ma odmienne zdanie natychmiast jest napadany przez grono osób z tzw. kółka wzajemnej adoracji. Niestety forma wypowiedzi niektórych użytkowniczek/użytkowników nieco mnie przeraża. Dotyczy to przede wszystkim braku kultury osobistej i umiejętności rozmowy. A treści tu wypisywane i ich forma kojarzy mi sie raczej ze stadem hien (przepraszam jeśli kogoś uraziłam ale oczywiście nie dotyczy to wszystkich użytkowników forum). Chciałbym jednak podzielić się z Państwem informacjami dotyczącymi jakże spornego tematu oryginalności perfum z Hebe czy Rossmanna. Chciałabym również zaznaczyć iż nie jestem pracownikiem ani klientem Sephory czy Douglasa.
Mieszkam w USA i pracuję w branży kosmetycznej/perfumeryjnej (nie jest to żaden sklep). Od lat obserwuję rynek perfum. I niestety z przerażeniem stwierdzam że kraje Europy środkowej i wschodniej uprawiają przestępczy proceder polegający na handlu podróbkami. Do tej pory głównym producentem fałszywek była Turcja, a teraz Węgry. Perfumy produkowane w tych krajach praktycznie niczym nie różną się od oryginałów (tylko dobry znawca jest w stanie ocenić zapach,trwałość, kolor czy wygląd opakowania). Różnica którą widzimy wszyscy jest cena.
Firma Coty Prestige NIE STOSUJE POLITYKI OBNIŻANIA CEN PRODUKTÓW dla sieci drogerii z uwagi na ilość zamawianego towaru. Oczywiście są oferty promocyjne i dotyczą one WYŁĄCZNIE Douglasa czy Sephory w Polsce z którymi Coty Prestige współpracuje. Coty prestige współpracuje rówież z kilkoma drogeriami niesieciowymi na terenie Polski. Coty Prestige nie współpracowała i nie współpracuje z drogerią Rossman, Superpharm czy Hebe, dlatego też jako producent dóbr luksusowych jakimi są ekskluzywne perfumy nie podpisuje się pod oryginalnością i źródłem pochodzenia tych produktów. Sprawa znalazła swoje miejsce w sądach i nadal jest w toku. Zapewne zakończy się dotkliwie dla wielu firm.
Do Państwa zatem należy decyzja o zakupie - tani czy oryginalny???
Mam nadzieję że chociaż odrobinkę rozwiałam wątpliwości dotyczące tej kwestii.
Pozdrawiam Wszystkich
boromar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 14:17   #85
laura286
Rozeznanie
 
Avatar laura286
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 574
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

"Coty prestige współpracuje rówież z kilkoma drogeriami niesieciowymi na terenie Polski."

Witam,
Pani wypowiedź wydaje się bardzo wiarygodna, dziękuje za podzielenie się tą wiedzą Czy jest możliwe aby Pani ujawniła z jakimi drogeriami niesieciowymi współpracuje firma Coty Prestige?
Z góry dziekuję za odpowiedź
laura286 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 15:53   #86
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

No bardzo ciekawe. W takim razie dlaczego nigdzie nie słychać o tych sprawach sądowych, które 'są w toku'? przecież to byłby skandal na całą Europę!!! Czy jest pani pracownikiem firmy Coty, że ma takie dokładne informacje?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 17:34   #87
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

Cytat:
Napisane przez boromar Pokaż wiadomość
Witam. Nie lubię udzielać się na forum i raczej tego nie robię.(...)
Pozdrawiam Wszystkich
Najczęściej nie chodzi o odmienne zdanie a o rozpowszechnianie nieprawdy czy sianie "fermentu" na podstawie niezweryfikowanych danych.

To "kółko wzajemnej adoracji" tworzą osoby z które od lat pasjonują się zapachami i maja wybitne nosy (wśród nich są tez takie które są współtwórcami zapachów).
I np. dla mnie ich zdanie jest więcej warte niż kogoś kto "wpadnie" na forum, napisze kilka zdań, porzuca fałszywymi oskarżeniami i fru! zniknie i się więcej nie pojawi.

Mieszkasz w USA to skąd wiesz jak pachną i wyglądają perfumy w Hebe, SuperPharm czy Rossmanie?

Nie słyszałam nic o sprawach wytoczonych w/w firmom (bardzo proszę o źródło tej informacji). Ale wiem o kilku ekspertyzach zapachów z Rossmana w których potwierdzono ich oryginalność.

W sprawach oryginalności zapachów ja np. wierze swojemu nosowi.
I ocena mojego nosa czy nosa "kółka wzajemnej adoracji" jest dla mnie więcej warta niz kogoś kto na forum o perfumach pojawi się 1 raz i rozpowszechnia informacje (czy snuje teorie) które albo są "bzdurami" albo z biegiem czasu sie nimi okazują.

Co zaś do zapachów. Kupuje oryginalne, jednak nie mam zamiaru za nie w S czy D przepłacać.

Zresztą jak by wierzyć niektórym osobom które pojawiały sie na forum o perfumach to w Douglasie swoje podróbki wystawiła firma FM i klienci się nie zorientowali. No a ekspedientki Sephory podmieniają perfumy na półkach na tureckie podróbki.
Czyli podsumowując: w Polsce nie ma sklepów z oryginałami. Wszędzie same podróbki a my "gupie" się na nie nabieramy.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2013-12-07 o 17:37
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 17:39   #88
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

No tak, ciekawe jak to sie ma do tego, ze kupilam tam niejedne perfumy i zawsze byly oryginalne, pachnialy tak jak mialy pachniec, a jak na zlosc innym cos sie przydarza i powatpiewaja w ich oryginalnosc. Czyzby hebe mieszalo oryginaly z podrobkami? Rosyjska ruletka przy zakupie? No bez jaj.
Kazdy ma prawo kupowac, gdzie mu sie podoba. Ma watpliwosci co do oryginalnosc perfum w hebe, rossmanie itp to niech kupuje w Douglasie czy Sephorze i po sprawie
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2013-12-07 o 17:40
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 18:01   #89
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

tak jasne, Hebe firma sprowadzająca całe palety danego zapachu nie dostanie upustu na niego?
prasa biznesowa nie raz rozpisywała się jak działa JM czyli właściciel Hebe w przypadku Biedronki, jadą do Włoch czy Francji, spotykają się z właścicielem winiarni której wina w Polsce kupić można za 50 złotych i zamiast jak tamci brać 100 butelek, biorą 100 ooo butelek i potem mogą je puścić za 20-30 złotych bo biorą HURTEM i tak samo to pewnie wygląda w przypadku Hebe, gdzie przy okazji po prostu sprzedają po znacznie niższych marżach niż Douglas, bo nie mają placówek w centrach handlowych gdzie płaci się duże sumy za metr kwadratowy.

a jak Rossmann sprzedaje podróbki to mnie to ciekawi w jaki sposób im się to udaje, bo to nie jest mała firma, tylko firma która ma wielką sieć drogerii w Niemczech i tam nikt tego nie zauważył? tak wiem, tam mają oryginały i normalne ceny, a u nas podróbki bo to kraj trzeciego świata.

a przy okazji pytanko takie mam, czy w sklepach bezcłowych też handlują podróbkami? bo tam ceny są bardzo zbliżone do cen zapachów dostępnych w internecie czy właśnie w Hebe itd.
a skoro mają podróbki to jakim cudem jeszcze to wszystko funkcjonuje w miejscu gdzie przecież straż graniczna jest na miejscu (która musiałaby być ślepa aby nie widzieć tych dziesiątek litrów podrabianych zapachów).
a także nie tylko zapachy produkowane przez Coty mają w swej ofercie Hebe, Rossmann itd więc tamte te podróby tolerują a Coty z tym walczy?

no i dotkliwie to może się skończyć rzucanie takich oskarżeń pod adresem Rossmanna, Hebe czy SuperPharm i to byłoby bardziej realne niż ukaranie tych firm za handel podróbkami
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 18:23   #90
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Czy perfumy z Hebe są oryginalne?

dominikmeller25, Eenax, zania do kła dnie
Eeeech my hieny...

Tak w ogóle to jak ktoś co pewnien czas pojawia się z takimi rewelacjami to ile mozna pisać, wyjaśniać?... Milion pieńcet dwa dziewieńcet razy mamy cierpliwie tłumaczyć?
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 18:36:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.