Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-13, 17:39   #31
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: praca w korporacji!

Z tą kawą raczej bez sensu, albo jest ogólnie dostępna, albo pokoje składają się w swoim gronie na taką, jaką lubią.
Jeśli będzisz w dziale IT bez kontaktu z klientem, to takie rzeczy jak: płaskie buty, spodnie - nie jakieś powycierane, botki jesienią powinny spokojnie przejść. Jak pooglądasz innych, to sie przekonasz W piątki czesto jest casual friday, wtedy w ubiorze panuje niemal totalna swoboda - jeansy, sportowe buty, koszulki. Ale oczywiście wszystko zależy od specyfiki i wewnętrznych zasad.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 19:10   #32
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Cześć, ja pracuję w korpo i nie ma żadnej nerwówki To przede wszystkim. Oczywiście są SLA i deadliny, ale to już zależy od specyfiki danego działu. Atmosfera jest świetna, można często robić sobie przerwy zwłaszcza jeśli pracuje się przy komputerze, jest do dyspozycji kuchnia pracownicza, gdzie można przygrzać sobie obiad, jest kawa, herbata, mleko, cukier, toster. Przynajmniej tak jest u mnie. Dodatkowo w piątki są owoce dla całego projektu. U mnie jest business casual dress code, ale ludzie normalnie chodzą w dżinsach i koszulach lub swetrach, w sukienkach też. W lato niemile widziane są np. klapki czy szorty jak na plażę. Nie słyszałam jeszcze, by ktoś robił komuś problemy jeśli chodzi o dress code. Raczej stonowane kolory.
Zwyczaje - na urodziny zwykle pracownicy się składają i kupują razem jakiś prezent - oczywiście składa się ten, kto chce. Osoba, która ma urodziny/obroniła pracę/ wyszła za mąż etc przynosi jakieś ciasto czy cukierki, czy ciasteczka.
Pracownicy się do siebie zwracają po imieniu, są bardzo bezpośredni, nawet do przełożonego.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam
ba dobrze trafiłaś. Wbrew pozorom dużo zależy od team leadera. Po moich doświadczeniach stwierdzam, że na stanowiska menadżerskie powinny być testy psychologiczne. Niektórzy w ogóle nie nadają się do zarządzania zespołem pod względem osobowościowo-charakterologicznym.

Edytowane przez 201606210931
Czas edycji: 2014-08-13 o 19:12
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 19:14   #33
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
ba dobrze trafiłaś. Wbrew pozorom dużo zależy od team leadera. Po moich doświadczeniach stwierdzam, że na stanowiska menadżerskie powinny być testy psychologiczne. Niektórzy w ogóle nie nadają się do zarządzania zespołem pod względem osobowościowo-charakterologicznym.
Zgadzam się w 100 proc

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 08:39   #34
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: praca w korporacji!

No tak, macie racje, że wszystko zależy od engagementu, ale o pracy w korporacji krąży jakiś brutalny stereotyp, który wg mnie w ogóle nie ma związku z prawdą
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 09:07   #35
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez uwielbienie Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,

Od września zacznę pracę w dużej międzynarodowej korporacji farmaceutycznej w Warszawie (dział IT).
Wiem, że generalnie należy ubierać się zgodnie z obowiązującym dress code w takich firmach, czyli elegancko.
Czy ktoś z Was wie jak wygląda praca "od kuchni"? Nie chodzi mi o mój dział i obowiązki bo to znam, ale raczej o takie rzeczy bardziej przyziemne- ludzkie, jakieś zasady, zwyczaje.
Czy trzeba być ubranym ściśle elegancko, zawsze spódniczka/sukienka, buty na niewielkiej szpilce, stonowane kolory? Czy już botki/kozaki na zimę nie przejdą, spodnie i ciut mniej oficjalny wygląd? Nie mówię tutaj o ubraniu jakimś iście sportowym, jaskrawym itp., ale po prostu mniej sztywnym.

Co należy zrobić na początku pracy? Wypada przynieść jakąś kawę/wino itp na "przywitanie się" czy takie zwyczaje nie są praktykowane?

Proszę o jakiekolwiek informacje, porady, może ktoś z Was pracuje/pracował w korporacji i wie jak to jest?

Pozdrawiam

Działy IT zwykle są ostatnimi, które ubierają się elegancko
Dress code nie znaczy elegancko. Dress code może oznaczać "nie dres i nie pępek na wierzchu". U mnie w pracy (w sumie w trzeciej korpo i nigdzie nie spotkałam się z eleganckim dress codem) jest właśnie tego typu dress code i wszyscy ubierają się normalnie, zwyczajnie, bez białych kołnierzyków i szpileczek, więc najpierw dowiedz się, jaki - i czy w ogóle - obowiązuje dress code w tej firmie, bo sorry, ale Wizaż nie poinformuje Cię, jakie są zwyczaje u Twojego przyszłego pracodawcy Ponieważ nie jest to consulting czy inna działalność w której ciągle spotykasz się z klientem, wątpię, byś musiała paradować w szpileczkach i zawsze-spódniczkach, bo dress code jest konstruowany przeważnie pod typ firmy i działalność pracowników.
Zresztą, załóż coś bardziej eleganckiego pierwszego dnia i zorientuj się, jak ubierają się inni - podejrzewam, że to lepszy pomysł, niż nasze wróżenie z kuli na ten temat...

Nie, nie wypada przynosić czegokolwiek - poza otwartą głową -na powitanie, to dziwnie wygląda.

I nie, nie ma czegoś takiego jak "zasady w korporacji".
Każda firma jest inna, ba! każdy dział jest inny i wewnątrz działowo mogą się wytworzyć różne zasady, zwyczaje. Pójdziesz do pracy, to zobaczysz, jaki będzie Twój dział, czy zgrany, czy każdy sobie - to się przekłada na zwyczaje - obchodzenie urodzin, wspólne wypady etc.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 08:46   #36
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: praca w korporacji!

hej ja pracuje w korporacji w dziale IT
wcześniej pracowałam w innej korporacji w dziale IT gdzie spokojnie nosiłam koszulkę i trampki i wszystko było ok natomiast od niedawna pracuje w większej korporacji i tam już faktycznie muszę mieć np koszulę (dowolne kolory) i buty niesportowe. Ale każda korporacja jest inna - na pewno każdy się dowie na początku pracy.
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 10:15   #37
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: praca w korporacji!

Ja nosze japonki w lecie, czasem je zmeiniam na baleriny jak mam jakies spotkanie, albo ide w jakies miejsce, w Ktorym po prostu ybloby mi nie wygodnie (specyfika dzialu). Wino odpada! Halloo! To praca, a nie pub! Zaliczylabys mega wpadke.

Kawa pewnie bedzie normalnie z ekspresu, nie ma sensu przynosic.

Jak juz to moze ciasto? Ale ja bym sobie darowala, nie spotkalam sie z tym, zeby ktos przynosil na pierwszy dzien pracy.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-15, 11:13   #38
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: praca w korporacji!

dziwne, ze nie miałaś na wstępie przedstawionych zasad ubioru przez HR.
ja preferuję styl lumpa i takoż się ubieram i nie mam z tym problemy w korpo. ale wszystko zależy od firmy.

i dziwi mnie takie podejscie "u praca w korporacji jak żyć" - umiesz sie dostosować to dasz radę.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 17:51   #39
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez uwielbienie Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,

Od września zacznę pracę w dużej międzynarodowej korporacji farmaceutycznej w Warszawie (dział IT).
Wiem, że generalnie należy ubierać się zgodnie z obowiązującym dress code w takich firmach, czyli elegancko.
Nie we wszystkich korporacjach tak jest. Sporo zależy od wewnętrznych ustaleń firmy (np. w niektórych ludzie chodzą w trampkach czy jak tamsobiechcą) i konkretnego działu.

Kawa zazwyczaj jest pracownicza w kuchniach, a ciasto raczej przynosi się odchodząc.

Edytowane przez whoaboa
Czas edycji: 2014-08-15 o 17:52
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 17:44   #40
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
praca w korporacji!

W mojej korpo wszyscy chodzą swobodnie ubrani, wiadomo - nie tak, że brzuch czy biust na wierzchu, ale ja w przychodzę w t-shirtach ladniejszych jak mam ochotę i jest ok Fakt, nie mam kontaktu z klientami i nie uczestniczę na razie w dużej ilości spotkań biznesowych, gdy ktoś ma spotkanie to jednak elegancki strój jest niezbędny. Mężczyźni chodzą w zwyczajnych koszulach bez krawatów

U nas słodycze i ciasto dany pracownik kupuje gdy odchodzi z firmy, na pożegnanie z zespołem Są też zrzutki na rożne cele (prezent na czyjś ślub, komuś urodziło się dziecko itp.) po 20zł zwykle

Wiadomo, są rożne korporacje, ale w mojej w polskim oddziale jest niezbyt dużo osób i atmosfera jest naprawdę super, w pokoju socjalnym zawsze jest z kim pogadać, zawsze ktoś ci pomoże itp. Także po 1,5 roku mogę stwierdzić, że te korporacje wcale nie są takie straszne
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 08:31   #41
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Są też zrzutki na rożne cele (prezent na czyjś ślub, komuś urodziło się dziecko itp.) po 20zł zwykle
Aż po 20? U nas po 5, max 10 zł
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-18, 10:44   #42
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: praca w korporacji!

To zależy od tego ile osób się zrzuca (w jak dużym zespole się pracuje, czy ludzie są zgrani i sie chętnie zrzucają, itd). Jak się zrzuca 3 czy 4 osoby po 5zł to co innego jak się zrzuci 15 osób też po 5 zł
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 11:22   #43
splukanamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: praca w korporacji!

Pracowałam (tzn. jeszcze przez chwilę pracuję) w farmaceutycznej korpo - luzny strój mamy tylko w piątki i też bez przesady. Japonki nie przejdą buty sportowe tez raczej nie przejdą, chyba że jesteś managierem i wszystko ci wolno
Uważaj co komu mówisz - nie plotkuj! Jak będziesz otwarta i życzliwa będzie bardziej niż ok! Nie bój się ludzi i pytaj! Na bank znajdzie się osoba która wprowadzi Cię kroczek po kroczku w zwyczaje danej firmy. I danej grupy
Trzymam kciuki!
__________________
Zapraszam na BLOGA - wszystko o wszystkim z kasą w tle www.splukanamama.pl

Edytowane przez splukanamama
Czas edycji: 2014-08-18 o 11:23
splukanamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 10:04   #44
warm
Raczkowanie
 
Avatar warm
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 198
Dot.: praca w korporacji!

Hej, jestem po zarządzaniu jakością i po kursie na auditora wew. (zintegrowane sys. zarządzania) poziom angielskiego B2/C1 czy jest szansa na pracę w korporacji??
__________________

warm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 10:45   #45
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez warm Pokaż wiadomość
Hej, jestem po zarządzaniu jakością i po kursie na auditora wew. (zintegrowane sys. zarządzania) poziom angielskiego B2/C1 czy jest szansa na pracę w korporacji??
Też jestem na poziomie B2/C1 i pracuję w korporacji na stanowisku średnio związanym z moimi studiami. Ale patrząc na ludzi w firmie to jest to prawdziwa mieszanka zawodów . Także szansa jest.

Co do stroju to u mnie nie ma dress codu jako takiego. Ważne, żeby było schludnie i bez nagości. Są kobiety chodzące w szpilkach i są też takie co przychodzą w trampkach. Jedynie jak mamy gości i konferencje to ubieramy się elegancko.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 15:51   #46
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: praca w korporacji!

Warm, proponuję zaczepic się w firmie consultingowej np PricewaterhouseCoopers

Sent from my GT-I8160 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 20:22   #47
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: praca w korporacji!


Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 20:47   #48
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: praca w korporacji!

Genialne
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 21:32   #49
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: praca w korporacji!

to ja dorzucę coś od siebie

Pewien koleś zatrudnił się w korporacji. Kiedy zaczął pracować, od razu zrozumiał, że zasady są proste - wszyscy siedzą i pracują do oporu. Nie chciał odstawać od reszty i podpaść prezesowi, więc nawet jak nie miał co robić, to razem z resztą siedział do 21-22. Zauważył jednak, że jest jeden facet w biurze, który codziennie o 18-tej pakuje manatki i wychodzi. Pewnego razu nie wytrzymał, złapał gościa przy windzie i mówi:
- Stary, co jest? Wszyscy równo zasuwają do późna a ty sobie o 18-tej wychodzisz...
Na co tamten odpowiada:
- To już k**wa na urlopie nie można sobie wcześniej z pracy wyjść?!
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-29, 22:30   #50
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
to ja dorzucę coś od siebie

Pewien koleś zatrudnił się w korporacji. Kiedy zaczął pracować, od razu zrozumiał, że zasady są proste - wszyscy siedzą i pracują do oporu. Nie chciał odstawać od reszty i podpaść prezesowi, więc nawet jak nie miał co robić, to razem z resztą siedział do 21-22. Zauważył jednak, że jest jeden facet w biurze, który codziennie o 18-tej pakuje manatki i wychodzi. Pewnego razu nie wytrzymał, złapał gościa przy windzie i mówi:
- Stary, co jest? Wszyscy równo zasuwają do późna a ty sobie o 18-tej wychodzisz...
Na co tamten odpowiada:
- To już k**wa na urlopie nie można sobie wcześniej z pracy wyjść?!
Ostatnio tż mi to opowiedział.

Ja to się zastanawiam co w tych korporacjach takiego jest, że wszyscy chcą tam pracować? Nawet na wizażu czytałam teksty w stylu `wiem, że tam nie ma życia prywatnego ale i tak tam chce pracować`. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 08:16   #51
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: praca w korporacji!

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48338451]Ostatnio tż mi to opowiedział.

Ja to się zastanawiam co w tych korporacjach takiego jest, że wszyscy chcą tam pracować? Nawet na wizażu czytałam teksty w stylu `wiem, że tam nie ma życia prywatnego ale i tak tam chce pracować`. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi? [/QUOTE]

Być może zarobki? Chociaż nie wszędzie są dobre. Po moich "przeżyciach" w pracy, korporacji mówię stanowcze NIE. Chociaż, czasem przebłyskuje mi jeszcze ta myśl, że może kiedyś wrócę do korporacji (ale tylko i wyłącznie ze względu na kasę).

W chwili obecnej, jestem szczęśliwa, że pracuję w malutkiej firmie z dala od korporacyjnych trybików.
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 08:23   #52
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: praca w korporacji!

a co takiego w korpo było zle? pytam bo ja wlasnie pracuje od miesiaca w polskiej srednio-duzej firmie i to co sie tam dzieje to jakis kosmos
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 08:40   #53
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
a co takiego w korpo było zle? pytam bo ja wlasnie pracuje od miesiaca w polskiej srednio-duzej firmie i to co sie tam dzieje to jakis kosmos
Wiesz, raczej nie można generalizować, możesz trafić na korpo ze świetnym zespołem/team liderem/prezesem tak samo na małą firmę z szefem despotą.

W korpo w której pracowałam były:
- marne zarobki,
- co drugi kolega, leciał z twoimi mailami do prezesa (bo a) oferta, która przygotowałaś jest za droga, b) już pół godziny temu wysłał maila i jeszcze (!) nie ma oferty na skrzynce, c) bo trzymasz się zasad, które wyznaczył prezes i wieleeee innych powodów
- nie wspomnę o team liderce, która ciągle miała muchy w nosie i przypisywała sobie twoje zasługi sobie
- stres, stres, stres, stres i wymuszanie
- preparowanie maili na swoją korzyść
- nie będę już wspominać o innych rzeczach bardzo charakterystycznych (coby się nie zdemaskować jeśli chcesz poznać szczegóły zapraszam na PW


Ach zapomniałam dodać o pracy na wiecznej śmieciówce, na umowę o pracę trzeba sobie zasłużyć!

Uff! jak dobrze, że mnie już tam nie ma

Edytowane przez 201606210931
Czas edycji: 2014-09-30 o 08:45
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 10:51   #54
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Uff! jak dobrze, że mnie już tam nie ma
O moim tż można napisać to samo. Jak odchodził z korpo to był strzępkiem nerwów. Mogłabym esej o tej jego super korporacji napisać ale nie chcę się denerwować.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 19:51   #55
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: praca w korporacji!

Skoro już narzekamy to powiem wam co mnie wkurza w mojej korporacji :
- możliwość awansu. A właściwie jej brak. Awans dostaje się tu zwykle wtedy gdy ktoś odchodzi... Od roku staram się o awans i nic,..
- ciągłe sprawdzanie - wiem, że nie ma tego we wszystkich korporacjach, ale u mnie jest i to nieźle nasilone. Dlatego, że praca jest też na telefonie, kontakt z klientem, to każda rozmowa jest nagrywana i może zostać oceniona przez dział jakości. Nie muszę chyba dodawać, że dział jakości to jakieś 30% pracowników... Wszyscy sprawdzają, słuchają, oceniają, ale wykonywać prawdziwej pracy nie ma kto...

Sent from my GT-I8160 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:13   #56
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Skoro już narzekamy to powiem wam co mnie wkurza w mojej korporacji :
- możliwość awansu. A właściwie jej brak. Awans dostaje się tu zwykle wtedy gdy ktoś odchodzi... Od roku staram się o awans i nic,..
- ciągłe sprawdzanie - wiem, że nie ma tego we wszystkich korporacjach, ale u mnie jest i to nieźle nasilone. Dlatego, że praca jest też na telefonie, kontakt z klientem, to każda rozmowa jest nagrywana i może zostać oceniona przez dział jakości. Nie muszę chyba dodawać, że dział jakości to jakieś 30% pracowników... Wszyscy sprawdzają, słuchają, oceniają, ale wykonywać prawdziwej pracy nie ma kto...

Sent from my GT-I8160 using Wizaz Forum mobile app
Tzw. szklany sufit, prawda. U mnie awansowali "ulubieńcy", bądź Ci co donosili na innych.

PS. gdzie w aplikacji mobilnej jest opcja odpowiedzi w wątku
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 07:58   #57
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: praca w korporacji!

Klikasz na post i pokazuje się "Odpowiedz"

Ludzie posuwaja się jeszcze dalej w tym sprawdzaniu. Oczywiście nagrywany jest też ekran pracownika i byłam świadkiem, jak jedna osoba mająca dostęp do programu, który zapisuje ekrany wysłała screena innej osobie... Na screenie była rozmowa na komunikatorze między dwoma pracownikami na temat warunków pracy właśnie... Czy to w ogóle jest legalne? Powinna być zachowana poufność chyba...

Sent from my GT-I8160 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 08:25   #58
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: praca w korporacji!

Ja przez pracę w korpo, zawaliłam studia zaoczne. Teraz albo mogę wszystko zaliczać (chyba nie dam rady), albo zrezygnować ;/ Chyba bliższa mi jest druga opcja... Już sama nie wiem co mam robić
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 08:38   #59
helenkabe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 116
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez uwielbienie Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,

Od września zacznę pracę w dużej międzynarodowej korporacji farmaceutycznej w Warszawie (dział IT).
Wiem, że generalnie należy ubierać się zgodnie z obowiązującym dress code w takich firmach, czyli elegancko.
Czy ktoś z Was wie jak wygląda praca "od kuchni"? Nie chodzi mi o mój dział i obowiązki bo to znam, ale raczej o takie rzeczy bardziej przyziemne- ludzkie, jakieś zasady, zwyczaje.
Czy trzeba być ubranym ściśle elegancko, zawsze spódniczka/sukienka, buty na niewielkiej szpilce, stonowane kolory? Czy już botki/kozaki na zimę nie przejdą, spodnie i ciut mniej oficjalny wygląd? Nie mówię tutaj o ubraniu jakimś iście sportowym, jaskrawym itp., ale po prostu mniej sztywnym.

Co należy zrobić na początku pracy? Wypada przynieść jakąś kawę/wino itp na "przywitanie się" czy takie zwyczaje nie są praktykowane?

Proszę o jakiekolwiek informacje, porady, może ktoś z Was pracuje/pracował w korporacji i wie jak to jest?

Pozdrawiam
na początku pracy moim zdaniem największym plusem będzie zaangażowanie w swoje obowiązki ale tez komunikatywność i otwartość dla ludzi
helenkabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 15:59   #60
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: praca w korporacji!

Ma szczęście mój pracodawca tak mi dopasowal grafik że mogłam pogodzić studia zaoczne, wielu z nich jest wyrozumiałych w tej kwestii

Sent from my GT-I8160 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-03 22:04:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.