Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zabawa > Konkursy Redakcyjne Wizaz.pl

Notka

Konkursy Redakcyjne Wizaz.pl Na tym forum znajdziesz wszystkie konkursy organizowane przez Redakcję.

 
 
Narzędzia
Stary 2017-05-19, 09:14   #1
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703

Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!




Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Już dziś do polskich kin wchodzi komediodramat „Jutro będziemy szczęśliwi”, w którym główną rolę gra znany widzom z filmu „Nietykalni” Omar Sy. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowy konkurs!

Szczegóły pod linkiem:

https://wizaz.pl/Kobieta/Konkurs-Jut...emy-szczesliwi


Aby zawalczyć o atrakcyjne nagrody, napisz na w tym wątku za co kochasz kino.


zapraszamy

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-05-22 o 09:13
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 10:14   #2
Loulaa
Raczkowanie
 
Avatar Loulaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 382
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za dostarczanie pięknych i prawdziwych emocji, za podnoszenie na duchu w trudnych chwilach, rozśmieszanie do łez i skłanianie do refleksji. Kocham kino za pokazywanie świata, kultur i różnorodności ludzi. Kocham kino za przenoszenie mnie w inny świat <3
__________________
Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.
ks. Jan Twardowski
Loulaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 10:16   #3
aska68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kino kocham za to ,że sprawia,że jesteśmy lepszymi ludżmi. Łzy wzruszenia lub śmiech radości , które wywołują bohaterzy filmowi, przypominaja nam o tym,że jesteśmy wrażliwymi i ciepłymi żywymi istotami, a nie szczurami korporacyjnymi uzależnionymi od gadżetów i Internetu!
aska68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 10:22   #4
asiurnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za zapach na sali,
jeszcze się zanim ekran zapali.
Kocham je za tą aurę całą,
która wypełnia serce me jak powietrze balon.
Za wspólną pasję zabranych z nim ludzi
i za to, że mało kto się tam nudzi.
Za efekty dźwiękowe co dreszcze przynoszą
i o uwagę widza filmu proszą.
Choć szczęśliwych zakończeń zawsze w filmie nie ma,
to te złe dają nam dużo do przemyślenia.
Za ten śmiech spontaniczny
i płacz ukradkiem wycierany,
za to my kino tak bardzo kochamy!
asiurnik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 10:39   #5
foreverka
Raczkowanie
 
Avatar foreverka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 64
Smile Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino ponieważ czasami pozwala nam dostrzec i docenić to co posiadamy a na co w pędzie codziennego życia nie zwracamy uwagi. Często nie doceniamy tego, że mamy przy sobie bliskie osoby, czy tego, że jesteśmy zdrowi i w pełni sprawni a dopiero film uświadamia nam jak wiele posiadamy i pozwala przejrzeć na oczy, zwolnić i znaleźć czas wśród codziennych obowiązków by na przykład odwiedzić rodzinę, bo nie wiemy jak długo dane nam będzie spędzać czas w pełnym gronie rodzinnym. Często wychodząc z sali kinowej wychodzimy jako inni ludzie, bogatsi o jakieś doświadczenia i przeżycia. Nie zapominajmy też o komediach, dzięki którym wszelkie troski i zmartwienia schodzą na dalszy plan. To wszystko sprawia, że kocham kino ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od tego na jakim etapie życia jest.
__________________
08.08.2008
04.08.2011
01.08.2015

sierpniowa dziewczyna, narzeczona i żona
foreverka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 10:41   #6
JowitaS2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 3
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kino kocham za jego atmosferę,
tam film i człowiek zawsze jest na czele.
Dodaje otuchy, zmysły rozpala
a czasem nawet daje kopa do działania.
Kinowa sala, popcorn i On to romantyczny trójkąt, który się sprawdza od lat,
By miło każdemu było wachlarz seansów jest duży. Kino na pewno nikomu się nie znudzi.
Mnie do refleksji często nastraja, czasem wyciska łzy a czasem rozśmiesza od ucha do ucha.
Kocham Kino, zawsze będę by wspierać legalnie wszystkich artystów.
JowitaS2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 11:13   #7
Dominikas123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kino kocham za wspaniałe wspomnienia, które dzięki niemu mam i których nikt mi nie zabierze. To właśnie tam byłam na swoich pierwszych randkach. To do kina na Alladyna tata mnie zabrał gdy miałam parę lat i do dziś to wspominam, ten film i te chwile z nim spędzone. Wspaniałe wspólne wypady ze znajomymi, chłopakiem czy teraz już mężem kojarzą mi się z kinem. Pamiętam wszystkie filmy, na których byłam, dzięki, którym śmiałam się, płakałam lub umierałam ze strachu. Kino to nie tylko budynek czy nazwa kino to świat w innym wymiarze.
Dominikas123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-23, 11:19   #8
popilnuj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 107
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za... ponadczasowość, stałość, ciepło i miłe wspomnienia. Miejsce, gdzie czas nie gra roli, myśli krążą bezwiednie, mięśnie się odprężają. Miejsce, gdzie nieważny jest makijaż, nieważne są problemy, gdzie żyjemy (a raczej staramy się żyć) emocjami innych. Kino - dobra ciotka, która przekaże lekcję, naukę, nakieruje, uspokoi i pożegna... z niedosmakiem, by wracać po więcej.
popilnuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 11:44   #9
ajmissindependentt
Asia
 
Avatar ajmissindependentt
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za to, że mogę oderwać się od codzienności. Zostawić wszystkie problemy za drzwiami sali kinowej i przenieść się do zupełnie innego świata. Mogę poczuć przeróżne emocje - idąc na komedię śmiać się do łez, a idąc na dramat doświadczyć współczucia i docenić to co mam. Kino to magiczny świat.
ajmissindependentt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 11:49   #10
Chrypka89
Recenzentka Miesiąca - Lipiec 2021
 
Avatar Chrypka89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za muzykę filmową! Uważam, że najpiękniejsze utwory powstały właśnie dla kina, aby je wzbogacić i nadać klimat produkcji. Każdy z nas zna melodię z Piratów z Karaibów albo z Titanica. Nie wspomnę już o musicalach, które nuci każdy z nas. Są ponadczasowe i po prostu dobre.
Chrypka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 12:50   #11
AaagaF
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za:
-to że mogę oderwać się od rzeczywistości, zostawić na chwilę za drzwiami swój świat i pożyć życiem bohaterów
-możliwość zatopienia się w nowych doświadczeniach i emocjach
-to że nigdy nie jest tak samo
-to że jest
AaagaF jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-23, 13:20   #12
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za to, że dzięki niemu mogę przenieść się do innego świata. Raz jest to świat horroru, fantastyki, przygody, czy kiedy chcę się pośmiać - komedii.To też dla mnie czas wyciszenia od bodźców zewnętrznych, jestem tylko ja, ciemność i ekran. Wyłączam telefon i nikt niczego ode mnie nie chce
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 13:31   #13
edgreta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kino kocham za to,że pozwala mnie marzyć i przenosi mnie daleko daleko bez potrzeby wsiadania do samolotu, statku lub nawet statku kosmicznego. Lubię siedzieć w ciemnej sali i czuć motyle w brzuchu ze wzruszenia. Żadne inne media nie zastąpią kina.

Edytowane przez edgreta
Czas edycji: 2017-05-23 o 13:33
edgreta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 20:13   #14
hellopanorama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za drzwi - za stos drzwi pozornie identycznych, a w gruncie rzeczy zupełnie od siebie odmiennych. Drzwi te stanowią substytut filmowego portalu - to coś w rodzaju magicznych progów, jakich przestąpienie wprowadzi mnie do zupełnie innych wymiarów. Kino gwarantuje mi szeroki wachlarz wyboru - mogę wybrać, do jakiego świata chcę się przenieść, z jakimi bohaterami wspólnie przeżywać całą gamę emocji. Mogę wszystko - mogę być wszędzie. To nieistotne, o czym w danej chwili zamarzę. Piaszczysta pustynia, baśniowa kraina, okolice półświatka czy skąpane w bogactwie hotele - mogę znaleźć się tylko tam, gdzie zechcę. Mogę płakać łzami szczęścia wraz z ludźmi tkwiącymi w oparach szaleńczej miłości, mogę płakać łzami smutku wraz z człowiekiem przeżywającym tragedię. Mogę biec przez pola kwiatów, mogę chować się w zakamarkach upiornego domu, mogę uciekać przed płatnym zabójcą czyhającym na moje życie. Słowem, mogę wszystko. Wszystko to, czego nie oferuje mi moje jedno życie, moje jedno wcielenie rozdrobione na kilka społecznych ról. A wszystko to tuż po przestąpieniu przez magiczne drzwi sali kinowej. I za to właśnie wielbię kino.
__________________

Weź udział w konkursie Dove i wygraj atrakcyjne nagrody!
hellopanorama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 23:19   #15
Wiktoriapj
PaniWiktoria
 
Avatar Wiktoriapj
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 6
Red face Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Za co kocham kino? Za zapach ciepłego prażonego popcornu, który zawsze biorę żeby jeszcze bardziej zrelaksować się przy ulubionym seansie. Za wszystkie wspomnienia z udanymi, i tymi mniej udanymi randkami Za dreszczyk emocji przy horrorze, hektolitry łez przy melodramatach, i najszczersze uśmiechy przy komediach. Właśnie za to, że wyzwala w nas te najlepsze emocje.
Wiktoriapj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 08:47   #16
DorotaKatarzyna
DorotaKatarzyna
 
Avatar DorotaKatarzyna
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kino zdecydowanie umila nasze życie oraz je wzbogaca. A przecież warto pokochać to, co jest jednocześnie przyjemne i pożyteczne.
Kino to okazja do spędzenia wspólnego czasu z rodziną, znajomymi czy partnerem, łączy pokolenia. Zapewnia nam fantastyczne źródło rozrywki oraz nas odpręża.
Dostarcza nam niesamowitą dawkę emocji, adrenaliny, uśmiechu oraz dreszczyku emocji. Przeżywamy historię razem z aktorami a po seansie analizujemy oraz wspominamy każdy jego szczegół.
Dla mnie kino to wycieczka w nieznane, przygoda oraz odskocznia od codziennego życia. Kocham je za emocje, którymi obdarowuje mnie za każdym razem kiedy je odwiedzam!
DorotaKatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 10:09   #17
klaudiaphelps
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudiaphelps
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 535
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Pracowałam w kinie przez prawie dwa lata i był to jeden z najszczęśliwszych okresów w moim życiu. Kino pokochałam już w dzieciństwie - tata zaraził mnie miłością do agenta 007, a praca w tym miejscu tylko wzmocniła moje uczucie. Wielokrotnie jako pracownik musiałam "odebrać seans", czyli pojawić się na sali gdzie kończył się film - kilka, a czasami kilkanaście minut przed końcem. Zdarzało się tak, że dany film w ciągu miesiąca odebrałam z 30 razy, więc znałam końcówkę na pamięć. Nie zawsze jednak wszystko wyglądało tak samo, bo widownia reagowała na różne sposoby. Te same fragmenty filmu, np. mocno rozbawiały tłum, wywoływały zdziwienie, okrzyki radości (w szczególności u dzieci), czy przechodziły bez żadnej reakcji. Wszystko zależało od wieku, płci i liczebności osób w sali. Bardzo lubiłam te małe momenty, czasami wiedziałam, że cała sala wybuchnie śmiechem lub płaczem w danej chwili. Kino, jako filmy uwielbiam za to, że dostarczają rozrywki, która często przechodzi ludzkie pojęcie, zmusza do myślenia (niestety coraz rzadziej, panie Lynch - wróć!) lub po prostu potrafi pomóc na chwile zapomnieć o problemach. Kino w sensie budynku od zawsze jest dla mnie magicznym miejscem - w nim filmy "smakują" lepiej. Osobiście najbardziej lubię seanse, na których jest garstka osób - łatwiej jest mi wtedy skupić się na filmie. Zatapiam się w fotelu i przenoszę razem z bohaterami za szklany ekran. Za każdym razem jest to taka mała podróż w nieznane.
Prawie bym zapomniała. Popcorn karmelowy! Kochami kino za to, że istnieje, za to że poznałam proces jego produkcji i przez te 2 lata wyprażyłam go pewnie ze 100 (jak nie więcej), 240-litrowych worków.
__________________
Płatne ankiety :

YouGov


opinie.pl


Toluna




"Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane" klik
klaudiaphelps jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 10:22   #18
evib
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za nastrój, którym emanuje; za filmy, którymi się ekscytuje oraz za chwilę, które w pamięci przechwytuję
evib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 13:40   #19
swita77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

...

Edytowane przez swita77
Czas edycji: 2017-06-05 o 08:20
swita77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-24, 13:49   #20
danuta_stawicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kiedy byłam młodą dziewczyną chodziłam do kina z koleżankami na filmy , których nie wyświetlano nigdy w telewizji , gdyż dostępny był tylko jeden program TV i to w dodatku bardzo ocenzurowany . Dla nas , młodych ludzi jedynym recenzentem była zawartość portfela.Czasami długo musieliśmy ciułać na kino nawet jeśli film który chcieliśmy obejrzeć już zszedł z afisza. Kino było dla nas odskocznią od szarej rzeczywistości , która nas otaczała i próbowała drążyć nasze serca i umysły. Kino było też miejscem dla pierwszych porywów serca, dotyku rąk , zespalaliśmy się z bohaterami filmów romantycznych . Z biegiem lat i rozwoju telewizji kino zeszło na plan dalszy , gdyż TV oferuje szeroką gamę różnych programów i filmów. Ale dla mnie nadal kino jest miejscem magicznym.Teraz chodzę zawsze w grupie znajomych lub rodziny i nadal odczuwam drgnięcie serca na seansach romantycznych,oburzenie na seansach kryminalnych czy rozpacz na seansach psychologicznych. Kino zawsze będzie dla mnie miejscem ogromnych wzruszeń i wspomnień o tych , z którymi kiedyś chodziłam do kina , a których już nie ma obok mnie na fotelu. Zawsze będzie miejscem , w którym mogę odpocząć od zmartwień dnia codziennego.Kino to magia , która nie przemija nawet w dobie internetu.
danuta_stawicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 14:44   #21
saucy88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 046
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za atmosferę jaka w nim panuje. Z reguły wybieram kina małe, studyjne, gdzie ludzie wiedzą po co przychodzą na film. Lubię kiedy zaczyna się film i nagle milkną wszystkie rozmowy, a każdy w skupieniu patrzy co się wydarzy. Lubię, kiedy po filmie wszyscy wychodzą rozentuzjazmowani i komentują różne wątki filmu. Dzięki kinom łatwiej jest przeżyć to co film chce nam przekazać, a czegoś takiego nie da się doświadczyć oglądając ten sam film na kanapie przed telewizorem
saucy88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 15:21   #22
trynika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Smile Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za... atmosferę, którą tworzy podczas oglądania filmów; za nastrój, który potrafi wywołać efektami dźwiękowymi i każdym zmysłem, na który (w zależności od technologii w kinie) działa; za wielki ekran, dzięki czemu odczuwam film jeszcze bardziej niż w domu; za ciszę dookoła, której nie miałabym nigdy podczas zbiorowego seansu w domu, gdzie co chwilę ktoś się odzywa; za możliwość odstresowania się i nie myślenia o problemach dnia codziennego, bo będąc w kinie chociaż przez chwilę liczy się dla mnie to, co jest "tu i teraz". To moja odskocznia.
Za to wszystko właśnie kocham kino.
trynika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 18:24   #23
redcarpet93
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2019
 
Avatar redcarpet93
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino, a szczególnie kino studyjne, za to, że pozwala mi zapomnieć o codziennych sprawach i problemach oraz daje mi odprężyć się oraz zagłębić w mój intymny świat. Wspomniałam o kinach studyjnych, ponieważ w porównaniu do wszystkich multiplex'ów, kina te posiadają szczególny klimat oraz swego rodzaju "duszę". Mimo, że w dzisiejszych czasach kina te są już rzadkością, to zawsze z wielką przyjemnością wybieram się do nich wraz z moim chłopakiem lub przyjaciółką, gdzie razem oddajemy się przyjemności jaką daje nam odizolowanie się od całego świata i skupienie na "dużym ekranie".
redcarpet93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 19:08   #24
Magdalenam03
Przyczajenie
 
Avatar Magdalenam03
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kino kocham za to, że przenosi mnie do innego świata oraz za to, że jest nieprzewidywalne. Dzięki niemu mogę przeżywać to co działo się dawno temu w przeszłości, albo w mgnieniu oka przenieść się do przyszłości. To cudowny sposób na oderwanie się od codzienności, zwykłych spraw, którymi zajmuję się każdego dnia. Kino daje mi relaks, chwile zadumy i refleksji nad różnymi sprawami, uczy kontaktów międzyludzkich, pozwala poznawać świat bez ruszania się z fotela. Uwielbiam
Magdalenam03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 20:06   #25
JoannaTempest
Joanna M.
 
Avatar JoannaTempest
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 2
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kino to jedno z najważniejszych mediów w dzisiejszym świecie, jeśli nie najważniejszym. Kiedyś, w epoce kina niemego, aktorzy i aktorki pretendowali do statusu bóstw, kultu i megagwiazd. Kobiety kochały się w aktorach i zazdrościły urody aktorkom, mężczyźni chcieli być tak przystojni jak amanci z wielkiego ekranu i pragnęli być z kobietami na wzór pięknych, eleganckich aktorek. Kto nie słyszał o romansie Poli Negri z Rudolfem Valentino? Romansie Marylin Monroe z JFK? Tego typu historie są wręcz legendarne. Filmy Fritza Langa i całej reszty niemieckiego ekspresjonizmu dały podwaliny twórczości dla Ingmara Bergmana czy Davida Lyncha. To nieprzerwany, fascynujący ciąg inspiracji. Ostatnio modne jest kino eksperymentalne, łączenie różnych, czasem przeczących sobie gatunków (horror komediowy itp.) więc widzimy tu, że kino cały czas się rozwija. Uwielbiam kino za możliwość oderwania się od rzeczywistości na te parę godzin, przez chwilę daje mi to możliwość życia innym życiem. Kino uczy, wzrusza, trzyma w napięciu i daje rozrywkę. Jest znakiem czasów- historii, świata z przeszłości. Jeśli chcemy wrócić do dawnych czasów włączamy sobie filmy z młodości i płyty z tego okresu. Jest to jak podróż w czasie. Jak historia, którą możemy odtworzyć od początku. Dla aktora zagranie w filmie jest sposobem na nieśmiertelność- na zawsze, w danym filmie, będzie już młody dla nas- widzów. Tym sposobem piękna Sophia Loren, zmysłowa Brigitte Bardot, najpiękniejsza Gina Lollobrigida, klasycznie piękna Grace Kelly czy rozmarzony Clark Gable, buntowniczy James Dean, przystojny Gregory Peck są na zawsze z nami.
JoannaTempest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 21:07   #26
Dianka193
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kocham kino za to że jest to miejsce gdzie można się wyluzować, zrelaksować się przy dobrym filmie, czy pełnym humoru,czy wyciskającym łzy, czy mrożącym krew w żyłach filmie, kino jest moim odcięciem od codzienności
Dianka193 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 21:18   #27
Aneta_mc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Jakbym mogła nie kochać kina,
gdy w kinie powstała moja rodzina!?
W kinie pracowałam przez kilka lat,
a one zmieniły cały mój świat!
Poznałam tam na barze świetnego blondyna,
spodobała mu się po fachu dziewczyna
i po jednej z imprez służbowych w klubie,
zaczęliśmy być razem, skończyło się na ślubie.
Obejrzanych filmów razem było wiele,
motyw kina obecny był na weselu, w kościele,
był na stołach popcorn i sesja w kinowej sali,
ach, gdyby nie kino, byśmy się nie poznali!
I do dziś najczęściej spędzamy wieczory,
oglądając razem komedie, thrillery, horrory.
Aneta_mc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 21:51   #28
Tusia555
Przyczajenie
 
Avatar Tusia555
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Kino kocham za możliwość niepowtarzalnego przeniesienia się w inny wymiar. Poczucia czyichś emocji, możliwości przeżycia historii, które być może nigdy nie wydarzyłyby się w moim życiu.
To także relaks i sposób na odpoczynek.
Łzy przy niesamowitych romantycznych i dramatycznych historiach.
Śmiech podczas niebywałych komediach.
Dzielenie się setkami emocji na raz z drugą połówką.
Lek na stres i ciężki dzień.
Dawka wzruszeń i podziwu dla gry aktorskiej.
I w końcu dobre kino to raj dla mojej wyobraźni - przenosi mnie w inny wymiar - zostaje we wspomnieniach na długie lata
Tusia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 23:35   #29
mamuska24h
Marcepanowa_mama
 
Avatar mamuska24h
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: jasło
Wiadomości: 1
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Za co kocham kino? Nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednym zdaniem. Bo kino to nie tylko miejsce, budynek czy sala z krzesłami. Kino to coś magicznego z niepowtarzalnym klimatem. Kino, to miejsce gdzie spotykam się z przyjaciółmi, ale także moge poznać wielu ciekawych ludzi. Kino to odskocznia od współczesności, codzienności, problemów i zmartwień, miejsce na fantazję, gdzie wyobraźnia nie zna kresu.
Kocham kino za ten stres przed premierą wyczekiwanego filmu: "Czy będą jeszcze bilety na te godzinę" " Czy uda mi się zająć miejsce które sobie wymarzyłam" i przede wszystkim :" Czy film będzie taki jaki się spodziewałam, czy może się zawiodę?" Uwielbiam to, te emocje, które towarzyszą w czekaniu na utęsknioną ekranizajcę z ulubionymi postaciami.
Kocham kino za to, że oglądanie filmu w półmroku pozwala na całkowite oderwanie się od otaczającego nas świata. Lekko, w mgnieniu oka, stajemy się częścią wirtualnej rzeczywistości. Przeżywamy i czujemy razem z bohaterami, boimy się o te same rzeczy, śmiejemy się z tych samych zdarzeń. Tak jakby nie było nikogo na sali, tylko ja sam na sam z ludźmi z wielkiego ekranu.
Kocham kino za magiczną moc przenoszenia w czasie, umiejętność wzbudzania najszczerszych emocji i za przeszywający dreszcz bezsilności gdy film dobiega końca.
mamuska24h jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 08:18   #30
izagd2121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Wiadomości: 2
Dot.: Konkurs! Napisz, za co kochasz kino i wygraj fantastyczne nagrody!

Za co kocham kino? Nie ma jednej uzasadnionej odpowiedzi. Jest wiele powodów.
po 1: jest okazją do wspólnego spędzania wolnego czasu. Wspólne wyjścia z przyjaciółmi, chłopakiem czy rodziną to bardzo fajna sprawa. Dzielimy się swoimi zainteresowaniami, próbujemy czegoś nowego mając inny gust filmowy.
po 2: kino wywołuje w nas wiele emocji . Czasami jesteśmy rozbawieni, w melancholijnym nastroju, czujemy dreszczyk grozy, strach, wzruszenie, adrenalinę. Gdzie indziej jak nie w filmie, odnajdziemy wszystko w pakiecie?
po 3: Kino wprowadza nas w całkiem inny świat, przenosi w inny wymiar. Gdy jesteśmy zmęczeni, przytłoczeni pracą lub nauką warto wybrać się do kina choćby dlatego, aby przenieść się do świata fikcji, gdzie wszystko jest ubarwione, kolorowe, lepsze - filmy fantazy; lub też poczuć się zrelaksowany przy komediach, lub też wyciszyć się w kinie przy melodramacie.
po 4: Kino uczy. Oglądając filmy historyczne, oparte na faktach można wiele się nauczyć, wiele też zrozumieć. Pokazane fakty są lepiej przyswajalne niż przeczytane w książkach i bazujące na własnej wyobraźni.
Podsumowując, kino ma na nas działanie relaksujące, naukowe, podtrzymujące więzi personalne . Bardzo lubię chodzić do kina. Jest to dla mnie niesamowita rozrywka.
izagd2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkursy Redakcyjne Wizaz.pl


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-07 09:29:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:04.