Zmiana imagu- dobór odpowiedniej szminki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-13, 12:16   #1
kylieminogue
Raczkowanie
 
Avatar kylieminogue
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104

Zmiana imagu- dobór odpowiedniej szminki


Witam,
Chciałabym zmienić swój image- zafarbować sobie włosy na blond (naturalne mam ciemnobrązowe, prawie czarne). Zauważyłam, że mając też ciemne oczy i ich oprawę ładnie pasuje delikatny kolor szminki jak w tym linku (Britney Spears)
http://www.youtube.com/watch?v=oTs6oQx1WJY
0:00-0:10- podoba mi się kolor szminki
0:11- chyba do końca- tu też jest ładny kolor szminki, ale inny
Chciałam prosić o pomoc w znalezieniu tych odcieni szminek, ponieważ według mnie ładnie komponują się z ciemnymi oczami i jasnymi włosami. Nie wiem nawet jakie to są kolory, bo inaczej wyglądają na szmince a inaczej wychodzą jak się nimi pomaluje usta
kylieminogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 20:00   #2
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zmiana imagu- dobór odpowiedniej szminki

Cytat:
Napisane przez kylieminogue Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałabym zmienić swój image- zafarbować sobie włosy na blond (naturalne mam ciemnobrązowe, prawie czarne). Zauważyłam, że mając też ciemne oczy i ich oprawę ładnie pasuje delikatny kolor szminki jak w tym linku (Britney Spears)
http://www.youtube.com/watch?v=oTs6oQx1WJY
0:00-0:10- podoba mi się kolor szminki
0:11- chyba do końca- tu też jest ładny kolor szminki, ale inny
Chciałam prosić o pomoc w znalezieniu tych odcieni szminek, ponieważ według mnie ładnie komponują się z ciemnymi oczami i jasnymi włosami. Nie wiem nawet jakie to są kolory, bo inaczej wyglądają na szmince a inaczej wychodzą jak się nimi pomaluje usta
Niestety to tak nie działa.

Najważniejsza cechą decydującą o tym, co nam pasuje jest kolor karnacji, następnie włosów i oczu. Dodatkowo należy brać pod uwagę rysy twarzy.
Jak zauwazyłas, kolor szminki wypada inaczej na ustach, co więcej po prostu na każdym wypada inaczej.
To, że Britney ma ciemne oczy i rozjaśnione włosy, nie będzie więc oznaczać, ze pasują wam te same kolory.

Następna bardzo ważna sprawa - celebryci na zdjęciach i teledyskach są mocno umalowani i w dodatku wyretuszowani. Trudno powiedzieć, czy ten kolor szminki faktycznie wygląda na Britney aż tak dobrze na żywo.


Podsumowując, jeśli chodzi ci o cielisty, jasny kolor szminki to musisz go dobrać do własnej karnacji. Poza tym trzeba taki makijaż wypróbowac przed kupnem, moze okazać się, że w twoim przypadku efekt wcale nie będzie tak dobry i np. nie możesz używać aż tak jasnych odcieni.

Żle dobrana szminka bardzo szpeci, a wbrew pozorom jasne, cieliste szminki to bardzo trudne kolory. Najbezpieczniejsze sa kolory średnie - ani ciemne, ani jasne, ani jaskrawe ani bardzo zgaszone. Wszystkie ciekawe kolory trzeba sobie indywidualnie dopasować.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.