Co to może być i co z tym zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-04, 18:40   #1
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225

Co to może być i co z tym zrobić?


Ostatnio zrobiło mi się coś niedobrego z paznokciem u ręki. Mimo, że nie pamiętam, żadnego urazu, ani nie ma oznak stanu zapalnego, lekko boli przy uciśnięciu. Co gorzej, po zmyciu lakieru okazało się, że płytka paznokcia częściowo "odkleja" sie od ciała . Proces ten postępuje i nie wiem, do czego doprowadzi . Co to może być za świństwo, słyszałyście o czymś takim? Czy to się leczy? Pomóżcie dobre kobiety!
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 13:20   #2
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Re: Co to może być i co z tym zrobić?

czesc trudno stwierdzic bo nie widze jak to wyglada lepiej idz do dermatologa powiem o 2 sytuacjach (nie chce cie straszyc)jedna kumpela tez cos takiego zauwazyla ale miala przebarwienia na paznokciu zolto-biale i okazalo sie ze to ..grzybica ,a sama mialam przypadek ze spadla mi na paznokciec stopy butelka z plynem do plukania przy praniu i fakt paznokiec nie bolal wszystko bylo ok ale sie rozwarstwil poprostu bylo rozwarstwienie na plytce potem to rozwarstwienie sie odkleilo mialam jakby wzere na paznokciu ale nic pozatym poczekalam az pazurek odrosnie i jest ok wiec szczerze to nie wiem co ci poradzic musisz obserwowac albo odwiedzic lekarza
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 13:38   #3
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95
Re: Co to może być i co z tym zrobić?

ja też mam coś takiego. byłam u dermatologa, ale szczerze mówiąc lekarz nie powiedział mi, co to jest. dostałam jakiś płyn przeciwgrzybiczny, ale jak na razie mi nie pomógł. lada dzień znów się tam wybieram
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 18:06   #4
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225
Re: Co to może być i co z tym zrobić?

W takim razie, zanim uda mi się wygospodarować czas na lekarza, potraktuję to jak grzyby, pewnie nie zaszkodzę. Dziękuję.
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 08:12   #5
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95
Re: Co to może być i co z tym zrobić?

wiem, ze minelo sporo czasu od Twojego postu, ale chcialam sie dowiedziec, jak sobie poradzilas z ta dolegliwoscia? mam cos podobnego i mialam robione badania na obecnosc grzybow. okazalo sie, ze to nie jest zadna grzybica!! lekarz podejrzewa , ze przyczyna sa urazy np. ciasne buty itp.(bo ja mam ten problem z paznokciami od stop). jeszcze nie mam wytycznych, co do leczenia. jesli udalo ci sie to wyleczyc, to prosze o wskazowki
pozdrawiam
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 19:29   #6
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225
Re: Co to może być i co z tym zrobić?

Mam nadzieję, że Twoja dolegliwość to co innego niż w moim wypadku, bo sprawy przybrały nieciekawy obrót . Kiedy juz wydawało mi się, że wszystko bedzie w porzadku, palec mi spuchł i bolał tak niemiłosiernie, że pobiegłam do lekarza. Widać było, że pod paznokciem zrobił się ropień, więc zostałam wysłana do chirurga na oczyszczenie. A ten zastosował rozwiązanie ostateczne, czyli (uwaga, będzie strasznie)zerwał mi cały paznokieć. Twierdził przy tym, że to najlepsze wyjście, bo szybko wszystko będzie OK. Nic głupszego nie słyszałam . Sam zabieg nie był bolesny, bo znieczulono mnie całkowicie, ale potem przez dwa tygodnie byłam kaleką (chory palec to kciuk u prawej ręki). Potem gdy sie podgoiło, zaczęłam nawet pisać i jeść normalnie, ale choć minęły ponad trzy miesiące, ciągle nie jest OK. Paznokieć jeszcze nie odrósł całkowicie, palec wygląda fatalnie i jest bardzo wrażliwy na dotyk . Radzę sobie naklejając sztuczny panokieć, który go ochrania. Przepraszam, że tak szczegółowo opowiadam o tych okropnościach, ale to ku przestrodze. Ponoć są lekarze, którzy nawet przy ropniu potrafią/zgadzają się wypalić tylko małą dziurkę i leczyć mniej drastycznie. Tak więc koniecznie to lecz, ale nie daj sie okaleczyć. Pozdrawiam i trzymam kciuki (ten jeden słabiej zaciśnięty) .
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-07, 10:16   #7
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95
Re: Co to może być i co z tym zrobić?

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. naprawde wspolczuje uzerania sie lekarzami no i zycze powodzenia w odrastaniu paznokcia
jednak mam inna dolegliwosc, niz ty (mniej powazna). jeszcze raz powodzenia
pa
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.