Mamusie kwietniowo - majowe:))) - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych mam i tatusiów - przed porodem, planujemy dziecko , czekamy na dziecko, będę mamą, chcę być mamą

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-17, 12:18   #361
baska201
Zadomowienie

GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Gosik juz poprawione
kurcze tak fanie przytylas, ja to mam juz 6 kg na plusaie i od 4 tyg tak trzymam.. tak modle sie po cichu zeby nie za duzo przytyc, tak do 10kg ale jak bedzie to sie okaze..
ja tak samo w 5 miesiacu przezucilam sie na spodnie ciazowe i spodnie mojej siostry bo w moje juz nie wchodze.. nogi mam spoko tylko w biodrach sie poszerzylam troszke, ale chyba to normlane..
kurcze dziewczyny czy wy tez macie takie slabe dni czasami.. wczoraj to mialam maly odlot.. zaczelo krecic mi sie w glowie, zrobilam sie blada i zimny pot mnie oblal.. moja mama chyba sie bardziej wystraszyla ode mnie.. na szczescie po godzinie wrocilam juz do siebie ale bylam taka strasznie zmeczona i wypluta.. nie wiem co to bylo, ale mam nadzieje, ze sie nie bedzie czesto powtarzac..
Mój TŻ tez myslal ze to mala pannica, ale teraz jakos sklania sie ku chlopczykowi bo jak on to stwierdzil kopie jak pilkarz wiec to dziewczynka raczej nie bedzie te jego teorie
baska201 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 14:17   #362
gosik79
Zakorzenienie

Mi się nigdy nic podobnego nie zdarzyło, też bym się wystraszyła na miejscu twojej mamy.

W biodrach nic mi nie przybyło, teraz żałuję że pierwsze ciążowe spodnie kupiłam za duże o ok. 2 rozmiary. Wydawało mi się wtedy (3 miesiąc), że jak ciąza to mocno przybiorę w biodrach a tu nic, tylko brzuchozol jest duży, W rezultacie zwężyłam je o 15 cm (głownie gumę na pas) i jest w miarę ok.
gosik79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 14:38   #363
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

no ale na szczescie dzis jest wszystko w porzadku
zazdroszcze Ci tego.. bo mi chyba nie tyle ze tluszczyku(pewnie troszke tak-taka moja natura ) przybylo ale miednica mi sie poszerzyla czy cos w tym rodzaju.. bo to czasem tak boli, ze szok nie umiem spac na bokach bo taki przerazliwy bol mnie budzi.. lekarz powiedzial, ze poprostu kosci sie rozszerzaja..
jeden plus u Ciebie taki, ze nie bedziesz musiala duzo zrzucac po ciazy
pochwal sie no swoim brzucholkiem ja swoj wkleilam na zdiecjach ciazowych chcetnie zobacze Twoj i nie tylko Twoj
laski wklejac zdjatka brzucholkow
Stary 2006-12-17, 16:53   #364
gosik79
Zakorzenienie

Hmm też słyszałam, że powinna mnie boleć miednica ale na razie nic nie czułam. Mam szerokie biodra, może to dlatego, nigdy nie założę na siebie spodni w rozmiarze 36. Brzuchozolem pochwalę się a czemu nie, ale w przyszłym tyg, jak wróci do nas aparat od znajomych.
Stary 2006-12-17, 17:05   #365
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

To sie ciesz uwierz mija przed ciaza chodzilam w spodniach 34,36 a teraz mam 38 i troche zle sie z tym czuje, ale nie ma sie co martwic wrocimy do naszych figur musimy
Stary 2006-12-17, 20:47   #366
Aatena
Zadomowienie

To ja chyba już zacznę się odchudzać . Bo jak słyszę o waszych rozmiarach...
Aatena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 21:03   #367
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

oj ty ty ty nie mow nawet tak, kazda z nas jest inna.. a odchudzac to sie bedziemy potem razem na watku dzieciaczkowym
Stary 2006-12-17, 21:16   #368
Aatena
Zadomowienie

Ale ja sobie tylko tak gadam. Wiem, że teraz o tym nie ma mowy. Poza tym nie wytrzymałabym bez jedzonka. Jeszcze ja jak ja, ale Maleństwo?
Poza tym nigdy się nie odchudzałam, bo chyba nie mam silnej woli.
Stary 2006-12-18, 13:34   #369
khuna
Raczkowanie

Hej,
wróciłam właśnie od gin........i cyto wyszła mi II grupa tak się cieszę, pod koniec ciąży jeszcze mi raz pobierze, albo w ciągu 3 m-cy od porodu.

Ale mocz wyszedł zły-białę i czerwone krwinki są nadal w moczu i nieliczne bakterie-dostałąm urosept.

Oprócz tego magnez z wit.B6 na serduszko, żelazo na poprawienie krwi, i nospę forte na bóle i naprężony brzuchol 2x1!!!!

Mówiłam gin o moich sporadycznych bólach podbrzusza-ona na to, że niedobrze i kazała właśnie brać nospę.

Dostałam skierowanie na glukozę 50-wrrr i do urologa./cos mnie nerka boli/

Pytałąm kiedy można się zapisać do szkoły rodzenia-to mi powiedziała, że ja nie mogę ćwiczyć-mogę tylko iść na zajęcia z pielęgnacją noworodków itp..

NOWY WĄTEK 20.08.2007

Kosmetyki
khuna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 14:49   #370
gosik79
Zakorzenienie

Przykro mi Khuno, ale nie jest tak źle, moja przyjaciółka tez brała no-spę i coś tam na bóle podbrzusza, dziecko urodziło się zdrowe i całe.

Macie czasem po wysiłku takie skurcze pochwy albo czegoś w podbrzuszu? Przez ostatni tydzień od czasu do czasu mi się zdarzały i nie wiem czy mam z tym iść do gina.
Stary 2006-12-18, 15:43   #371
buena
Wtajemniczenie

Chyba nie mam skurczów, może Gosiku u Ciebie to są juz te przygotowujące do porodu? Ale dla uspokojenia możesz wybrać się do lekarza i zayptać.
Ja mam znowu inny problem.
W sobotę miałam straszny ból po lewej stronie brzucha, tylko leżenie pomagało, nie mogłam ani podnieść nogi ani nic. Wypiłam herbatkę miętową i zaraz się poszłam załatwić i przeszło jak ręką odjąć. Dziś przed praca miałam to samo. Nie przestało boleć dopóki nie usiadłam na kibelek. Nie wiem, co o tym myśleć, czy iść z tym do lekarza? Nie wiem, czy ma to związek z tym, że dzidzi uciska na jelita, czy co... Jak myślicie?

Powróce jeszcze do tematu sexu . Otóz ostatnio się troszkę wzbraniałam (tak sama przed sobą)bo tabletki itd. Ale w końcu dałam się ponieść i jestem zachwycona. Żaluję teraz, że miesliśmy taką długą przerwę. Oby tak pozostało .
buena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 19:04   #372
gosik79
Zakorzenienie

Nie wiedziałam, że 6 miesiącu mogą być jakieś skurcze przygotowujące do porodu. Może to to .

Co do zaparć to u ciężarówek normalne, mnie też pobolewa jak mi się coś przytka, dlatego jem warzywa i zapijam sie mlekiem heh.

Seks jest w porzo, wszystko wróciło do normy, oby tak pozostało.
Stary 2006-12-18, 20:26   #373
buena
Wtajemniczenie

Wiem, że zaparcia to normalka, ale żeby aż taki ból,że aż się płakać chce...
Zresztą, jak teraz naciskam z lewej strony w tych okolichach to odczuwam taki ból. Jutro chyba zadzwonie do pielęgniary i zapytam, czy mam z tym przyjść, czy raczej nie trzeba. Bo jednak trochę się niepokoję.
Stary 2006-12-19, 12:30   #374
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

Buena jak tam ten bok dlaej boli? dzwonilas do tej pielegniarki? jesli nie to zadzwon przynajmniej sie uspokoisz.. mi sie wydaje, ze to poprostuy przez to, ze za dlugo nie bylas w lazience, mam nadzieje,ze to nic powaznego..
ja tez mam z tym probloemy ale staram sie jesc owoce, na mnie dzialaja jablka no i activia nie dosc, ze pyszna to jeszcze skuteczna

Gosik z tymi skurczami to tez mi sie tak czasem zdarza.. tzn to jest u mnie takie klucie wewnatrz pochwy, nieprzyjemne to ale po chwili przechodzi..

a no Khuna juz Ci raz pisalam , ze bardzo sie ciesze, z wyniku wiedzialam, ze bedzie dobrze musialo byc

a tak na marginesie dziewczyny czemu wy tak rzadko piszecie(chodzi mi o dziewczyny, ktore rzadko sie oidzywaja)? czasem mam wrazenie, ze jest nas 5 na tym watku
Stary 2006-12-19, 15:16   #375
gosik79
Zakorzenienie

Ja piszę zwykle co drugi tydzień bo mój facet jest w domu właśnie co drugi. Czasem mam sporo zajęć a czasem po prostu nie mam co napisać, prawie nic się u mnie nie zmienia poza obwodem pasa.

Baska widziałam twoje zdjęcie z brzucholem, masz już całkiem duży, muszę zrobić sobie foto i porównać.
Stary 2006-12-19, 15:34   #376
buena
Wtajemniczenie

Nie dzowniłam. Najpierw w pracy miałam mały galimatias i całkiem zapomniałam, a potem postanowiłam, że jeśli jeszcze raz, to się przydarzy, to dzwonię od razu. Chodzi o to, że z załatwianiem nie mam tak dużego problemu, jest góra 1 dzień przerwy. Może, to było po czyms co zjadłam nie wiem. Oby sie nie pojawiło.

Ja tez zamierzam porobić sobie zjęcia już od dłuższego czasu, jak tylko zaczął brzuszek byc widoczny, ale jakoś, nie moge się za to zabrać.
Ale obięcuję poprawę .
Stary 2006-12-19, 17:25   #377
Aatena
Zadomowienie

u mnie też właściwie niewiele się dzieje. Dni mijają mi głównie na pracy i spaniu ;(
za to wybrałam ciekawe imiona dla swoich przyszłych dzieci: Syn będzie miał na imię Kwadrat (to tak zgodnie z zainteresowaniami rodziców), chociaż pierwszy to powinien być Prymityw
(Imię łacińskie, genetycznie cognomen, utworzone od wyrazu pospolitego primitivus - pierworodny, pierwszy w swoim rodzaju)
A dla dziewczynki to wybrałam Emeryta (imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, oznaczające "zasłużona"). Jak będzie malutka, to będziemy na nią wołać Emerytka

Z tymi imionami to oczywiście żart, choć żyli dawno temu święci o tych imionach, nawet są daty imienin.
Stary 2006-12-19, 21:02   #378
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

no choc mam co czytac teraz
Gosik czekam na zdjatka twojego brzuszka bo tylko ja sie tu "obnazam"

Buena mam nadzieje, ze wiecej sie to nie powtorzy, ale wiesz jakby co to nawet sie nie wahaj tylko dzwon a gdzie mialas dokladnie ten bol w podbrzuszku, z lewej str brzucha czy tak nizej w pachwinie??

Aatena te imiona ło ludzie, straszne poprostu jak mozna bylo sie tak kiedys nazywac..mam nadzijee, ze nie uslsze za 20 lat Prymityw do domu
Stary 2006-12-19, 21:49   #379
gosik79
Zakorzenienie

Dziś przytargałam z centrum handlowego reklamówki z prezentami. Po drodze znów dostałam skurczy i od razu też mocno zachciało mi się iść do ubikacji.
Chyba organizm daje mi znać żebym przystopowała z pracą i wysiłkiem, od dziś zaczynam trochę się oszczędzać.

Scedowałam sprzątanie na Adama, ja będę tylko gotować (on umie tylko zrobić herbatę) a pracę i tak mam siedzącą - prywatne lekcje nie wymagają ode mnie dźwigania ciężarów.

Zdjęcia zamieszczę w przyszłym tygodniu zaraz po świętach - zrobię sobie foty rodzinno-brzuchowe.
Stary 2006-12-20, 15:32   #380
buena
Wtajemniczenie

Basiu, boli mnie mniej więcej w okolicy lewego jajnika, to jest chyba jakas sprawa jelitowa. Dzis też pobolewa choc lekko i jutro już nawet się nie zastanwiam i się umawiam na wizyte. Może to właśnie tylko jelita (oby) a może to być cos innego, lepiej sprawdzić.
Nie lubię chodzic po lekarzach za często...
Stary 2006-12-20, 17:45   #381
wmagda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez baska201 Pokaż wiadomość
dziewczyny wklejeam liste jesli kogosd pominelam (chodzi mi o plec dzidzi) to piszcie to uzupelnie

Pyciaczek - 4 kwiecień - córcia
Khuna - 10 kwiecień - córcia
Baska201 - wg OM 12 kwiecień, ale wg USG 2 kwiecień
Gosik79 - 10 - 14 kwiecień - córcia
Karinaa - wg OM 17 kwiecień, ale wg USG 13 kwiecień
Buena - wg OM 21 kwiecień, ale wg USG 27 kwiecień
Joasia - 22 kwiecień - synek
Karolina79 - 28 kwiecień
Wmagda - 29 kwiecień
Pelsonik - 1 maj - córcia
Meme - 9 maj
Aatena - 10 maj

jak narazie to obrodzilo nam w kobietki
hej, ja się wczoraj dowiedziałam, że to będzie chłopiec usg w porządku, podobno dzidziuś niezwykle proporcjonalny i wymiarowy
pozdrawiam
wmagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 19:23   #382
Aatena
Zadomowienie

mimo, że jeszcze nie wiem czy to córka czy syn, to zamierzam z mężem pochodzić po sklepach pomiędzy świętami a nowym rokiem i zrobić pierwsze zakupy.
Jutro w pracy mam wigilię a nie lubię składać niemal obcym 50 osobom życzeń. Niewiem, czego im życzyć, więc najczęściej mówię w takich sytuacjach tylko "wszystkiego najlepszego"
Stary 2006-12-20, 19:49   #383
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

Pyciaczek - 4 kwiecień - córcia
Khuna - 10 kwiecień - córcia
Baska201 - wg OM 12 kwiecień, ale wg USG 2 kwiecień
Gosik79 - 10 - 14 kwiecień - córcia
Karinaa - wg OM 17 kwiecień, ale wg USG 13 kwiecień
Buena - wg OM 21 kwiecień, ale wg USG 27 kwiecień
Joasia - 22 kwiecień - synek
Karolina79 - 28 kwiecień
Wmagda - 29 kwiecień - synek
Pelsonik - 1 maj - córcia
Meme - wg OM 9 maj, ale wg USG 23 maj
Aatena - 10 maj

Wmagda juz napisalam i gratuluje synka i ciesze sie, ze wszytsko z nim dobrze
Buena pytalam o to dl;atego, bo mnie kiedys tez dopadl taki bol, tylko, ze w pachwinie i myslalam, juz ze to wyrostek, bo nawet nogi nie moglam podniesc a potem sie okazalo, ze to macica uciska na wiezadla i dlatego taki bol byl.. mam nadzieje, ze u Ciebie to tez maluch sie rozpycha i uciska na wszytsko co ma pod łapką
Aatena potem nam pokarzez co kupilas przeslodkiego dla maluszka a co do Wigilii to masz rascje, wszytskiego najlepszego wystarczy..

Edytowane przez baska201
Czas edycji: 2006-12-21 o 10:41
Stary 2006-12-21, 10:35   #384
Meme
Zadomowienie

GG do Meme

buena ja w zeszlej ciaży i tej tez mam takie same prolemy z bólem tylko, ze po prawej stronie. I faktycznie okzało sie ze to sprawy jelitowe, nie wiem widać tak sie poskręcały. Przechodzi po kazdym pobytam w toalecie. Moze u ciebie to to samo.

Baska jeśli możesz dodaj na liscie przy mnie jeszcze jeden termin porodu 23.05. W pon. byłam u ginki i ciaża wg OM ma 20 tyg. i pare dni a dzidzius wg USG ma 18 tyg. długa historia, nie bede was zameczać ale zgadza sie to z tym, że prawdopodobnie zaszłam w ciażę pare dni przed okresem, stad właśnie nasz drugi dzidziuś. W życiu W-wy bym nie pomyślała, że mozna zajsć w ciażę 23-24 dnia cyklu, tym bardziej twierdzę, że widać tak miało być. Zastanwiam sie tylko kiedy faktycznie urodzę, bo przy Filipie tez było opóźnienie wg USG tygodnia a w sumie urodził sie 10 dni pzred OMskim terminem.

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 12:16   #385
Ana2
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to Ana2

Meme-a nie powiedziala Ci (pani doktor oczywiscie) czy bedzie drugi synek czy moze corcia ? Nic nie napisalas na ten temat to pewnie nie bylo widac...
Pozdrawiam cieplo!

Julian

ALBUMY
Ana2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 12:57   #386
Meme
Zadomowienie

GG do Meme

no niestety ginka stwierdziła, ze dziidza jest jeszcze za mala na "takie obserwacje"....wazy 250 g i na razie nic nie wiadomo...a szkoda, bo mnie juz nerwy i ciekawosć zżeraja od środka!

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 15:34   #387
buena
Wtajemniczenie

No i dziś zadzwoniłam i jutro ide do lekarza. Nie bardzo mi się chce, no ale cóż jak trzeba to trzeba. Może zaproponuje mi usg... A jak nie to sama zaproponuje .
Stary 2006-12-22, 18:04   #388
Aatena
Zadomowienie

Buena, byłaś u lekarza?

a u mnie mój kochany mąż pierwszy raz w życiu wieszał firankę. Trochę nerwów, ale efekt zadowalający
Stary 2006-12-22, 21:06   #389
gosik79
Zakorzenienie

Ta wredna natura, córka moja, budzi mnie od kilku dni o 5 rano intensywnie kopiąc. Potem muszę dosypiać w ciągu dnia przez tego zakalca. Ma jakies dziwne pory kopania, wieczorem włącza jej się mecz ok 10-11 w nocy, no i te ranne pobudki.

Właśnie jestem w trakcie świątecznego gotowania, kolejne ciasto w piekarniku, powoli dochodzi ryba po żydowsku, na stole w salonie piętrzą się prezenty, pozapalałam sobie pachnące świece, fajnie jest. Jutro będę kląć przy pakowaniu prezentów w papier, bo połowa jest niewymiarowa jakaś i głupio będzie wyglądać w torebkach.

Całe moje podwórko pachnie świątecznymi potrawami, zapach jest tak intensywny, że nawet klatka jest nim przesiąknięta, cud, miód i orzeszki.
Stary 2006-12-23, 12:29   #390
khuna
Raczkowanie

No hej,
dziś wyszłam właśnie ze szpitala, a pojechałam tam we środę....nie czułam Dzidzi i bołały mnie pachwiny-podbrzusze i plecy.

I dawali mi przez 3 dni kroplówki -magnez- rozkurczający, cordafen i nospę.

Na izbie przyjęć mnie opieprzyli, że czekałąm tak długo....i ważna informacja...jak nie czujecie ruchów pzrez kilka godz to szybko do szpitala!!!!!!!!!!

Bóle przeszły, ale dziś w nocy wróciły może to rozciąganie się macicy, mam wrócić do szpitala po świętach jakby się nic nie zmieniło, ale FOCZKA fika

Co się strachu najadłam to moje.

I zabroniono mi i innym ciężarnym masować się po brzuszku-nie wolno pod żadnym pozorem bo to powoduje skurcze macicy i wcześniejszy poród /wogóle nie dotykać brzuszka!!!!!!!!!!!!.

to w skrócie, bo muszę leżeć...

Spokojnych Świąt i zdrowych Wam życzę, pa

NOWY WĄTEK 20.08.2007

Kosmetyki
khuna jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości