Mamusie kwietniowo - majowe:))) - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych mam i tatusiów - przed porodem, planujemy dziecko , czekamy na dziecko, będę mamą, chcę być mamą

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-05, 20:13   #451
gosik79
Zakorzenienie

Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Buena ja bym pewnie też nic nie kupiła do tej pory, to mój się tak wczuł w rolę. W tej chwili brakuje tylko wózka i ubranek, które musimy kupić nowe. Cały dom jest zawalony róznymi rzeczami, nawet nie mam gdzie pochować tych kartonów.
gosik79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 20:50   #452
wmagda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Może nie uwierzycie, ale nie mam dla dzidzi jeszcze nic. Obiecałam sobie, że w styczniu może lutym zaczne kupować. Nie mogłam doczekać się stycznia, a teraz, jak już jest, to nie chce mi się nic oglądać. Może dlatego, że wiem jak ciężko będzie mi się zdecydować. Ale pewnie, jak już zacznę... no to same wiecie .

Byłam dziś u lekarza, wszystko jest ok. Dziś już całkiem wyraźnie słychać było bicie serduszka .
A usg będę mieć po następnej wizycie, czy za miesiąć. Akurat na 30 tydzień. Tyle czekałam, to poczekam jeszcze troszkę. Choc nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa. No i chciałabym zobaczyć maleństwo na monitorze .

Maleństwo teraz kopie coraz mocniej, że widać przez bluzkę, co mi się niezmiernie podoba. Mogę patrzeć i patrzeć .
ja też jeszcze nic nie mam moja przyjaciółka ma dla mnie na sam początek 5 reklamówek ubranek i innych gadżetów po swoim 1,5 rocznym synku ale nawet jeszcze nie przygotowałam miejsca na te wszystkie rzeczy. czas zacząć organizować wszystko. już miewam sny, w których nie zdążyłam kupic pieluszek...
wmagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 08:16   #453
khuna
Raczkowanie

Ja mam już wszytskie ciuszki w zasadzie, wanienkę, leżaczek, kocyki, pościele, brak ciężkiego sprzetu typu wózek /to po porodzie/, łóżeczka, przewijaka....ale wszstko chcę kupić w najbliższym czasie.

NOWY WĄTEK 20.08.2007

Kosmetyki
khuna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 08:23   #454
buena
Wtajemniczenie

Tez będe miała ubranka po przyjaciółkach, które mają mluszki. Ale chcę kupić coś nowego, swojego, no wiecie, jak to jest . Jak bedzie miała być córa, to ciotka z USA ma jakieś ubranka i pewnie coś przyśle.
Wczoraj przeglądałam allegro, ale ja muszę najpierw zobaczyć na "żywo", żeby wiedzieć jaki materiał itd.
Chociaż było parę fantastycznych pajacyków i body, na które się chyba zdecyduję. Pewnie, to będzie mój pierwszy zakup.

Siedze właśnie w szkole i jakoś nie mogę się skupić, mam podstawy informatyki (nuuuda)a wolałabym być w domku i leżeć sobie do góry brzuszkiem. No ale, to jest chyba jasne .
buena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 08:49   #455
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

to ja zglaszam sie po wizycie(wczoraj nie mialam sil ) dostalam tabletki i za 1,5 tyg na kontrole i zoabczymy jesli bole beda sie utrzymywac to do szpitala lekarz zapisalm mi magnez, nospe i relanium:/ na rozluznienie miesni mam nadzieje, ze to przejdzie.. same problemy mam z ta ciaza, az mnie glupie mysli nachodza i mam nadzieje, ze moje dzieciatko bedzie zdrowe jak rybka..

co do ciuszkow to ja tez nic nie mam jeszcze nawet malych skarpeteczek nic kompletnie nic.. mam nadzieje, ze w koncu nadrobie zaleglosci.. teraz z nwou mam zakaz ruszania sie z domu..
to na tyle chyba
pozdrawiam
baska201 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 08:54   #456
Aatena
Zadomowienie

Kupiłam już 1 body, 1 śpioszki + kaftanik i 1 pajacyk. Tak, żeby już coś było, bo już ponad miesiąc temu miałam głupi sen (podobnie jak Wmagda), że urodziłam i nie miałam w co dziecka nawet zawinąć i na dodatek nikt się nami nie interesował. Chodziłam sobie z nagim dzieckiem, wokoło rodzina i żadnej z ich strony reakcji.

A następne zakupy to jak będę miała czas i chęci na łażenie po sklepach/hurtowniach.
Aatena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 08:58   #457
Aatena
Zadomowienie

Buena, Twoje dzieciątko BĘDZIE zdrowe!

A ubranka pooglądaj sobie chociaż wirtualnie.
Stary 2007-01-06, 09:07   #458
gosik79
Zakorzenienie

Baśka nie przejmuj się wszystko będzie ok, trzeba być dobrej myśli.

Buena, ja też zaraz wybywam na studia. Szkoda, że przez ostatnie pół roku bede musiała wziąć dziekankę.

Mała tak szaleje przez całe dnie i noce, że mam wrażenie jakby bluzka skakała mi na brzuchu. Śpijmy długo, póki możemy jeszcze się wyspać, potem z lubością będziemy wspominały wylegiwanie się w niedzielne poranki do 10tej.
Stary 2007-01-06, 09:21   #459
Aatena
Zadomowienie

Ojej, ale gafa. Wybaczcie mi Należą mi się Maiało być Baśka, a napisałam Buena. Tak mi wstyd. Na przeprosiny dla Was
Stary 2007-01-06, 17:43   #460
Meme
Zadomowienie

GG do Meme

Cytat:
Napisane przez gosik79 Pokaż wiadomość

Śpijmy długo, póki możemy jeszcze się wyspać, potem z lubością będziemy wspominały wylegiwanie się w niedzielne poranki do 10tej.

no....tego mozecie być pewne! ja już nie pamietam co to znaczy po prostu poeleżeć z meżem w łóżkuw niezielę, ot tak sobie i pospać do oporu...

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 19:15   #461
buena
Wtajemniczenie

Aateno, ja się nie gniewam , kazdemu może sie zdarzyć.

Basiu, wszystko bedzie ok. To, że Ty się nienajelpiej czujesz nie znaczy,
że z dzidzią jest coś nie tak.

Gosik i tak jesteś w lepszej pozycji niż ja. Ja dopiero zaczęłam studia. Doszłam do wniosku, że dam radę na studiach, mimo ciąży. Zobaczymy, jak to będzie. Narazie jestem optymistką-jak nie ja .

A teraz idę na allegro, wczoraj wypatrzyłam fajne body . Jak jeszcze będzie, to będzie moje.
Stary 2007-01-06, 19:21   #462
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

Buena mam nadzieje, ze jest tak jak piszesz..

Aatena ja tez sie nie gniewam, nie ma o co przeciez

Podziwiam Cie Buena, ja niestety musialam zrezygnowac, bo zaczelam studium masazu no i nie za bardzo dalabym tam rade.. ani ja masowac bym nie mogla a tym bardziej ja masowana tez bym nie mogla byc.. a do tego to byl sam poczatek ciazy i bylam na podtrzymaniu i musialam duzo odpoczywac wiec niestety zostawilam to..
a Ty jaki kierunek studiow rozpoczelas?? jesli mozna wiedziec
Stary 2007-01-06, 19:33   #463
buena
Wtajemniczenie

Basiu, nie dziwie się że przerwałaś studium masażu. Każda na Twoim miejscu by to zrobiła. Ale nie martw się, nie teraz, to kiedyś. Zawsze możesz się tego podjąć.

Zaczęłam studia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z resocjalizacją. Bardzo apropo . Mam nadzieję, że dam radę. Dobrze, że czuję się ok i mogę jeździć na zjazdy. Nie wiem tylko jak to będzie z egzaminami końcowymi. Będę się starać u, co niektórych wykładowców zdać wcześniej, zanim urodzę. Może się uda, jak nie, to są poprawki.
Stary 2007-01-06, 19:40   #464
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

To super kierunek wybralas.. ja sie zastanawiam czy po urodzeniu nie isc na pedagogike specjalna.. skonczylam terapie zajeciowa i bardzo mnie zainteresowal ten kierunek, ale to sie zoabczy jak dzidzia bedzie juz na swiecie
przypuszczam, ze uda Ci sie wsyztsko pozaliczac, wykladowcy sa raczej przychylni kobieta w zaawansowanej ciazy
Stary 2007-01-06, 19:46   #465
buena
Wtajemniczenie

Różnie bywa z ta przychylnością. Zobaczymy .
Właśnie zakupiłam ubranko na allegro . Ale się cieszę, nie mogę doczekac się kiedy juz będę miała je w domu.
Stary 2007-01-06, 20:20   #466
Aatena
Zadomowienie

Dzięki dziewczyny za przebaczenie.
Studia mam już za sobą, a z tego co pamiętam, to większość wykładowców była raczej przychylnie nastawiona do przyszłych mam.
Ja pracuję w szkole i w tym roku mogłam złożyć wniosek o rozpoczęcie stażu na kolejny stopień awansu, ale miałam jakieś takie przeczucie , że staż i tak będę musiała przerwać i od nowa potem zaczynać, że nie składałam.
Mam umowę do 31.08.2007 i na 99,9% nie będę tam już pracować z powodu zbyt długich dojazdów - ok 2 h w jedną stronę (dojeżdżam z przesiadką, nie mam samochodu).
Może coś na miejscu znajdę od września, a jak nie, to przez pół roku zasiłek dla bezrobotnych i maleństwo będzie miało mamę dla siebie
Stary 2007-01-06, 20:21   #467
gosik79
Zakorzenienie

U mnie wymagana jest 99% obecność (tzn. mogę nie przyjść na jedne zajęcia w semestrze) - nie dam rady skończyć tego kierunku w tym roku.

Młoda tak głupieje, że cały brzuch mi się rusza, śmiesznie to wygląda, jakby obcy próbował wyjść z ciała zywiciela (Alien ), heh.

Aatena ja tez pracuję w szkole (tyle że dojście do niej zajmuje mi 10 minut piechotą), jedne studia mam już za soba, myślałam że drugie też zdążę skończyć zanim urodzę.
Stary 2007-01-07, 09:05   #468
khuna
Raczkowanie

Hej, Baśka będzie dobrze-jak już Ci pisałam
Wcześniej Ty nie miałaś żadnych większych problemów z ciążą, za to ja cały czas łażę po szpitalach-myślałaś, że Ci się upiecze
Spoko dasz radę, trzymam kciuki za Ciebie

Co do studiuów, to ja jestem na 2 roku-dopiero i zaraz zaczyna mi się sesja, ale wykłądowcy raczej ok nastawieni-tak jak piszecie.
Chodzę tylko na ćw, a i z tym nie ma problemów.
Gorzej z egzaminami, ale jaby co to zacznę udawać, że rodzę, jak mi nie zaliczą

Nawet największy "tyran" z rachunkowości powiedział, że jak urodzę bliźniaki to mnie zwolni z egzaminu , ale jest jedna dziewuszka-więc lipa

NOWY WĄTEK 20.08.2007

Kosmetyki
Stary 2007-01-07, 11:00   #469
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

Do tej wizytu i gina to ja bede chodzic jak nacpana.. dpero drugi dzien biore to relanium a juz zasypiam gdzei popadnie.. nie wiem czemu tak dziala.. wczoraj maluch chyba tez byl taki jak ja caly dzien delikatnie popukiwal (jak ja pukalam) a dzis w nocy nadrobil to za caly dzien.. cala noc rozpychal sie az mi kamien z serca spadl.. juz sie balam, ze cos nie tak jest z misiem..

pozdrawiam i zycze milej niedzieli
Stary 2007-01-07, 11:20   #470
buena
Wtajemniczenie

Dziś się ważyłam i o moje zdziwienie byłam o kilo a nawet trochę więcej lżejsza niz w piątek. Znaczy chyba, że waga jeszcze mi się nie ustała. Cieszy mnie to niezmiernie .

Wracając do studiowania... Gdybym zaczęła je zaraz po maturze, to miałabym dawno koniec, no ale niestety z pewnych względów nie rozpoczęłam i teraz muszę się pomęczyć. Tyle, że gdybym wtedy zaczęła byłabym prawdopodobnie pania od w-f . Bo dopiero rok temu zaczęłam myśleć o pedagogice. Kierunek mi się podoba, a to jest ważne.

Basiu, na dzidzie też działa relanium, więc pewnie dlatego jest spokojniejsze. A może zmniejszysz dawke? Czy nie da rady?

Ja także życze miłej niedzieli .
Stary 2007-01-07, 11:31   #471
gosik79
Zakorzenienie

Ja mam za soba już jeden kierunek, zaczęty tylko dlatego, że chciałam się postawic rodzicom. Niestety obróciło się to przeciwko mnie, po trzecim roku miałam już go dość ale musiałam je dokończyć ze względu na naciski wyżej wymienionych.
Dopiero to co teraz studiuję da mi wymierny efekt w przyszłości bo nie pracuję w wyuczonym zawodzie i raczej nigdy nie będę.

Basia trzymaj się, jesteśmy z tobą!
Stary 2007-01-07, 14:12   #472
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

no raczej nie moge zmniejszyc dawki, tak kazal mi brac lekarz 2 razy dziennie po 1 tabletce.. za tydzien we wtorek do kontroli.. jeden plus z tego, ze szyjka zamknieta i sie nie skraca..
dzieki dziewczyny za slowa otuchy i kciuki jestescie kochane
Stary 2007-01-08, 10:03   #473
Meme
Zadomowienie

GG do Meme

Dzis mi się śniło, ze miałam 3 synów....matko Boska....dzis idziemy do ginki, chyba ja zastrzelę, jak nie bedzie chciała mi zrobić usg, już nie moge wytrzymać tej niepewności o płeć dziidzi! I jeszcze ten sen....Tż idzie ze mną, to najwyzej bedzie walczył ze mną!

FILIPEK

MADZIA
Stary 2007-01-08, 12:32   #474
baska201
Zadomowienie

GG do baska201

To Meme trzymam kciuki oby dala sie namowic na usg no i zycze tej upragnionej coreczki odezwij sie jak tam po wizycie
Stary 2007-01-08, 13:00   #475
Meme
Zadomowienie

GG do Meme

Właśnie wróciłam z godzinnego spaceru z Fifkiem...oj kondycha juz nie ta! To chyba ta ciaża tak na mnie działa, bo wcześniej mogłam chodzic godzinami a teraz padam na pysk. Najgorsze jest wypychaie wózka na ten nasz parter, który faktycznie jest na poziomie 1 pietra. Miezkamy na 5 pietrze, które rzeczywiscie jest 6 stym...jeszcze jakieś pytania?Jak można takie chore bloki stawiać?!?!?!

FILIPEK

MADZIA
Stary 2007-01-08, 17:57   #476
gosik79
Zakorzenienie

Kupując mieszkanie nie myśleliśmy o tym, które piętro wybrać ale teraz cieszę się ,że trafiło nam się 1sze. Wprawdzie to kamienica i schody są wąskie, ale za to jest ich tylko 23. Najpierw zniosę wózek, potem dziecko na rękach i jakoś sobie dam z tym radę.

Mała tak kopie, że to chyba od niej wieczorem bolą mnie żebra z prawej strony (jej ulubione miejsce do kiksowania). Poza tym bez zmian, wielki brzuch i szybkie fizyczne zmęczenie. Meme ja też sporo chodziłam w ciągu dnia przed ciążą, wolałam iść pół h na piechotę przez miasto nic jechać tramwajem np. do biblioteki czy sklepu - teraz to już nie to, wszędzie jeżdzę komunikacją.
Stary 2007-01-08, 18:56   #477
Aatena
Zadomowienie

A ja byłam dziś na USG i wizycie. Z maleństwem i ze mną wszystko OK. Choć to już całkiem spore maleństwo - 530g. Nadal nie wiemy jakiej będzie płci, ale najważniejsze, że wszystko jest bardzo dobrze.
Andrzej nagrał filmik z USG, więc zaraz sobie na spokojnie obejrzę. Jakość pewnie będzie słaba, bo mamy tylko taką wbudowaną w aparacie cyfrowym.

A mieszkamy na 9 piętrze - na szczęście jest winda. I też wolę podjechać autobusem niż iść, chyba że mam za długo czekać.
Stary 2007-01-08, 20:38   #478
buena
Wtajemniczenie

Ja mieszkam w małym mieście, więc raczej wszędzie mam blisko i chodze spacerkiem. Za to w pracy, gdy pobiegnę na I piętro, to jestem już zasapana. a nie potrafie wolno chodzić. Chodze wolno tylko tam, gdzie wiem, że moge się poślizgnąć. Jak juz mi się przytrafiło. Dobrze, że skończyło się tylko na siniaku na ramieniu i trochę zbitym małym palcu.

Dzidzia od wczoraj jakaś spokojniejsza jest, w przeciwieństwie do mnie. Bo gdy mało się rusza, to jestem zaniepokojnona. Z resztą dobrze wiecie, o co chodzi.
Stary 2007-01-09, 07:45   #479
khuna
Raczkowanie

Byłam wczoraj u gin i znowu mi się Dzidz stawiał, brzuchol twardy, nawet podczas badania sterczał Nie można było z gin posłuchać serduszka, bo Dzidz wypieła pupkę i musiałyśmy nasłuchiwać i czekać dość długo-ale biło

Co do wyników to kiepsko, bo anemię mam coraz większą, nadal mam brać cordafen na ten twardy brzuch, magnez, nospę forte, urosept na drogi moczowe-choć byłam u urologa i z nerkami ok-chociaż jedno
Mam leżeć, broń boże dźwigać...LEŻEĆ i przygotować po woli torbę do szpitala /w razie czego/
Od przyszłej wizyty mam robić ktg. /bedzie to 30tc/

I jeszcze poziom glukozy wyszedł mi niedobry - 145, więc w 32tc mam ją powtórzyć

Kupiłam już takie podkłady do szpitala i takie duże podpaski Bella, resztę też muszę pokupować.

Waga nadal do góry 12 kg na plusie

NOWY WĄTEK 20.08.2007

Kosmetyki
Stary 2007-01-09, 08:50   #480
Meme
Zadomowienie

GG do Meme

Ja tez byłam w czoraj u ginki.No i jak wspominałam wczesniej, nasza druga dzidzia jest dosłownie "Palcem Bożym" ( duży był ten palec....hehehe), po prostu miałą się pojawic się na swicie. W ciaże wygląda na t o,zę zaszłam przed samym okresem.Wiek ciaży to 23 tydz wg OM. a wiek dzidzi 20 tyg.równiutko. Od zeszłej wizyty 3 tyg. temu urosło dokadnie 3 tyg., termin na 23-25.05 i ginka twierdzi ,ze juz raczje się nic nie zmieni w tej materii, bo wczesniej obie myślałyśmy, ze może to były jakieś niewyraźne pomiary. No to chyba jestem najmłodsza ciażą. I dalej nie wiemy kto to taki, bo dzidzia tak się ustawiała, że ledwo co można było zagladnać. Ale ginka skłania się na dziewczynkę. Maleństwo waży 400 g, nie wiem czy to duzo czy mało jak na 20 tydz. nie pamietam. W każdym razie zastanwiam się teraz czy zmieniać suwaczka z odmierzaniem zcasu, czy jak? I sama juz nie wiem w którym jestem miesiacu i co komu odpowiadać. Bo 23 tydz. to juz pocz.6 mies. a 20 tydz. to jeszcze 5 mies. A wy zmieniłybyscie suwaczka? Kurde, mam wrazenie ze to Dejavu....20 tydzień drugi raz...chyba se zmienię.

FILIPEK

MADZIA
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości