Wyrafinowana elegancja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Porady na temat mody i stylu oraz sposobu ubierania się. Wielka moda, Twoja moda - lub po prostu wszystko o ciuchach, butach i dodatkach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-07, 14:00   #1
aldix
Raczkowanie

Wyrafinowana elegancja

Witajcie!

Bardzo lubie ubierac sie elegancko (z racji przyszlego zawodu, a poza tym na prawde lubie). Niedawno na stylizacji (w centrum wizazu) kobitak napomknela o "wyrafinowanej elegancji". Wytlumaczyla jak wyglada taki mezczyzna: doskonale skrojone ubrania z dobrego materialu, dodatki dobrane perfekcyjnie. Ok, to mniej wiecej rozumiem. Ale nie potrafie wyobrazic sobie kobiety w takim stylu. Przeciez tu nie chodzi tylko o ubranie zakietu czy kompletu, bo to jest po prostu elegancja. JAK WY ROZUMIECIE WYRAFINOWANA ELEGANCJE? Bardzo prosze o zdjecia rowniez (jestem wzrokowcem)...
aldix jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 16:00   #2
201803290936
Konto usunięte

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Wyrafinowana elegancja

Przede wszystkim dana osoba musi się dobrze czuć w takich eleganckich rzeczach. Jeśli cudownie skrojone, wspaniałe materiałowo kostiumy, spodniumy i tym podobne, nie do końca komuś odpowiadają, to każdy wyczuje, że taka osoba jest "przebrana" a nie "ubrana". Strój musi być dopasowany do wieku, urody, figury etc. Wybierając dobrze skrojone i dobre gatunkowo rzeczy - to zawsze się sprawdza, ale muszą to być rzeczy przemawiające do nas (nie trzeba się wbijać w czarny czy granatowy "mundurek" jeśli przemawia do Ciebie bardzie bordo etc.). To nie my mamy się dostosować do stroju, ale dostosować strój do siebie (uwzględniającej pewne zasady i dane). Ważne jest JAK CO SIĘ NOSI. Nawet najelegantszy kostium nie będzie wyglądał dobrze do wymiętej bluzki, czy niedbałej fryzury, czy zbyt mocnego/rozmazanego makijażu. Jak już się przemyśli, co chce się nosić, zostaje dużo chodzenia po sklepach, mierzenia. Podstawowe sprawy do pracy to wiadomo: buty nie mogą mieć odsłoniętych palców, a w niektórych sytuacjach nawet pięty, spódniczka tuż przed kolano, strój schludny, czysty... Po pracy kobiecość, seksowność, radykalna zmiana stroju. Dla mnie elegancja to proste spodnie lub ładna spódniczka, ciekawa bluzka, kobieca sukienka, odpowiednie dodatki. Nie lubię kostiumów-mundurków, wolę ubierać się z fantazją, po swojemu.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2007-06-07 o 19:58 Powód: poprawiona logika wypowiedzi
201803290936 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 16:43   #3
anilachimm
Raczkowanie

GG do anilachimm

no cóż mi wyrafinowana elagancja kojarzy się z wysoką , szczupłą kobietą uczesaną w gładki kok, blada cera, czerwone usta , czerwone pazurki , biała obcisła koszula , ołówkowa czarna spódnica + czarne czołenka.
Elegancja to dopracowanie szczegółu wiec strój elegancki właśnie tym powinien sie charakteryzować=D

anilachimm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 20:47   #4
aldix
Raczkowanie

Kurcze, niewiele sie dowiedzialam... Ktos ma pojecie...
Stary 2007-06-13, 20:05   #5
diabliczuś_01
Raczkowanie

Hmm, wyrafinowana elegancja... Osobiście kojarzy mi się z czymś bardzo eleganckim, a wręcz "przeeleganciałym". Wyrafinowana czyli z wyższej półki, mało spotykana, z dobrym gustem a zarazem nutką subtelności i dziewczęcym urokiem niczym z wyższych sfer. Określenie z początku skojarzyłam z ukochaną 'moją' marką Monnari. Choć nie ma tam aż tak bardzo wyrafinowanej elegancji, to można tam nabyć ubrania w naprawdę dobrym smaku. Najelegantszym kolorem wydaję mi się być czerń. Nieodzownie od wielu pokoleń uważana jako symbol elegancji. Jak już wcześniej któraś z Wizażanek wspomniała o białej bluzce i ołówkowej spódnicy - trafne skojarzenia! Ale także mała czarna, szal, szpileczki też z pewnością można zaliczyć do tego "typu" elegancji. Każdy ma własne wyczucie pewnego smaku i gustu, dlatego dla każdego wyrafinowana elegancja będzie znaczyła coś innego.

diabliczuś_01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 20:10   #6
aldix
Raczkowanie

Ok, na naszych polskich stronach NIC nie ma, ale po wpisaniu "sophisticated elegance" wyskakują takie cudeńka... Padłam. Oto przykład:

http://www.caynboutique.com/index.php?cPath=24_32

Co o tym myślicie? Czy to jest wyrafinowana elegancja?
Stary 2007-06-13, 20:22   #7
diabliczuś_01
Raczkowanie

Według mnie - zupełnie nie. Zwykłe 'kiece'. A nielepiej po polsku wpisać?
Przykładowo wyskoczyła mi owa strona (http://skaren.com/) po wpisaniu samego słowa 'elegancja'. Nie uważam żeby to także była 'wyrafinowana'.

Jak coś znajdę, co uważam na TAK, to wrzucę

diabliczuś_01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 20:29   #8
nri
Zadomowienie

imo (z kilkoma wyjatkami) odpustowe ale moze dlatego, ze mi elegancja zawsze kojarzyla sie z prostota - wiec czerwone paznokcie odpadaja (przynajmniej do pracy); nie wiem czy widzialas przedstawicielke chanel w jednym z odcinkow "lekcji stylu" - wlasnie taka elegancje mam na mysli
Stary 2007-06-13, 21:30   #9
aldix
Raczkowanie

Ok, dziękuję Wam, mniej więcej zaczynam rozumieć... Po wpisaniu "Chanel fashion" zobaczyłam mnóstwo ciekawych ubrań. A takie płaszcze i futra:

http://www.andy-fashion.pl/andy_pl.html ?
Stary 2007-06-13, 21:50   #10
aldix
Raczkowanie

O rany

http://www.fashionpeople.ru/collecti...ection_57.html
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości