Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadać, pisz TUTAJ - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Na tym forum dowiesz się wszystkiego o świecie fitnessu oraz poznasz różne rodzaje aktywności fizycznej takie jak tabata, joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-13, 08:23   #361
Rzabba
Rzabbocop

Wpisy w blogu: 1
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
czy zaczynanie cwiczen silowych z obciazeniem 1.5kg x 2 jest ok? kiedy zwiekszac?
cwiczenia to przysiady,wykroki,ramiona itd. (163cm 42kg)
Do przysiadów i wykroków to zdecysowanie za mały ciężar.
Ciężar zwiększa sie wtedy kiedy zadaną ilość powtózeń jesteś w stanie wykonac bez problemu a nawet możesz zrobić ze dwa więcej.

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Przez weekend zrobiłam 10km "biegając" pierwszy raz od baaardzo dawna. Już wieczór waga pokazała +1,5kg. Utrzymuje się do dzisiaj. Ponadto w udach mam o jeden centymetr więcej.
Wiem, że to pewnie spuchnięte mięśnie. Czy takie coś jest normalne? Zawsze mam tak po ćwiczeniach. Ile taki wzrost wagi może się utrzymywać?
Tak, to normalne
Zwykle jakieś dwa dni

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Cytat:
Napisane przez _cherry Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Mam pytanie dotyczące przysiadów ze sztangą.
Przygodę z siłownią zaczęłam 4 miesiące temu, ważę 46 kg i mam 166 cm wzrostu. Już wcześniej próbowałam przysiadów ze sztangą ale zrezygnowałam z tego na jakiś czas. Teraz znowu wróciłam do regularnych ćwiczeń. Obciążenie jakie nałożył mi mój TŻ to 20-30 kg na sztangę i z tym macham 4 serie po 12 powtórzeń. Niestety nie potrafię wykonać tzw. głębokiego przysiadu ponieważ moje nogi nie potrafią tego ciężaru udźwignąć. Moje pytanie brzmi: Czy te obciążenie nie jest zbyt wysokie jak na taką wagę? Dodam, że mam problemy ze stawami. Mój TŻ na siłownię chodzi od 6 lat i jakby to powiedzieć..narzucił mi chyba wersję dla początkującego faceta, niż kobiety. Próbując mu zasygnalizować, że obciążenie jest chyba za duże, twierdzi że na siłowni musi boleć i jak chce żeby mięśnie rosły to mam tyle podnosić (na dodatek sądzi, że to i tak mały ciężar). Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Boje się, że robię sobie krzywdę tak obciążając ciało. Bardzo proszę o poradę.
Obciążenie nie jest bardzo duże ale powinnaś wziąć mniejsze i robić pełne przysiady bo przez takie dygnięcia królewny to tylko kontuzji się nabawisz.
Najważniejsza jest technika, cyferki przyjdą z czasem
Jak poczujesz się pewnie z mniejszym ciężarem robiąc pełne przysiady (pupa poniżej kolan, najlepiej do ziemi), wtedy możesz zaczać dokładać obciażenie co tydzień, dwa i szybko dojdziesz do tych 20-30 kg.
Natomiast robienie ćwierćprzysiadów z dużym ciężarem nie nauczy Cię robić pełnych z małym, bo zupełnie inaczej mieśnie pracują
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 08:44   #362
dezett
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Do przysiadów i wykroków to zdecysowanie za mały ciężar.
Ciężar zwiększa sie wtedy kiedy zadaną ilość powtózeń jesteś w stanie wykonac bez problemu a nawet możesz zrobić ze dwa więcej.

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Tak, to normalne
Zwykle jakieś dwa dni

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Obciążenie nie jest bardzo duże ale powinnaś wziąć mniejsze i robić pełne przysiady bo przez takie dygnięcia królewny to tylko kontuzji się nabawisz.
Najważniejsza jest technika, cyferki przyjdą z czasem
Jak poczujesz się pewnie z mniejszym ciężarem robiąc pełne przysiady (pupa poniżej kolan, najlepiej do ziemi), wtedy możesz zaczać dokładać obciażenie co tydzień, dwa i szybko dojdziesz do tych 20-30 kg.
Natomiast robienie ćwierćprzysiadów z dużym ciężarem nie nauczy Cię robić pełnych z małym, bo zupełnie inaczej mieśnie pracują
hm to jakie proponujesz? na rwce wiecej nie dam rady ale siaxy moglabym spróbować. ale po 2tyg widze juz jakis tam efekt na tylju np i udach

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

i robic pelne siady nie te wykroki sumo itd?
poza schemat.
dezett jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 07:25   #363
201611210932
Konto usunięte

Mam pytanie odnośnie oleju lnianego. Wszędzie mówią że jest jak najbardziej polecany i zdrowy, ale ostatnio czytałam, że nie powinny spożywac go gruszki. Czy to naprawdę źle może wpłynąc jego codzienne spożywanie? Jak się miałoby to objawic?

A jeśli faktycznie źle wpływa to jaki wartościowy olej można by do diety wprowadzic?

Edytowane przez 201611210932
Czas edycji: 2014-05-14 o 07:29
201611210932 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 10:46   #364
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Isena Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie oleju lnianego. Wszędzie mówią że jest jak najbardziej polecany i zdrowy, ale ostatnio czytałam, że nie powinny spożywac go gruszki. Czy to naprawdę źle może wpłynąc jego codzienne spożywanie? Jak się miałoby to objawic?

A jeśli faktycznie źle wpływa to jaki wartościowy olej można by do diety wprowadzic?
Też o tym czytałam, ale za nic nie mogę znaleźć źródła
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 14:06   #365
Martva
Zadomowienie

Mam pytanie o rozciąganie. Natalia Gacka w swoich filmikach każe się rozciągać między poszczególnymi rundami, jak jest 20 sekund przerwy w ćwiczeniach. Czy to w ogóle ma sens? Wydaje mi się że lepiej się porządnie całościowo rozciągnąć po skończonym treningu. Jak to jest?
Martva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 15:22   #366
Rzabba
Rzabbocop

Wpisy w blogu: 1
GG do Rzabba

Cytat:
Napisane przez Isena Pokaż wiadomość

Olej lniany może podnosić poziom estrogenów, których gruszki zwykle mają nieco za dużo.
W oleju lnianych chodzi przede wszystkim o kwasy omega3 czyli takie które można znaleźć w tłustych rybach morskich.

Jeśli ma być to po prostu jakiś inny zdrowy olej to oliwa z oliwek, olej z avocado, z orzechów włoskich, pestek dyni

Martva to chyba chodzi o takie delikatne rozciąganie ćwiczonych mięśni które ma wspómóc regenerację i zmniejszyć DOMSy
Można je robić pomiędzy ćwiczeniami, moża po zakończeniu treningu
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 15:30   #367
Jacqueline27
Raczkowanie

Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Może mi ktoś polecić jakieś filmiki ćwiczenia na mięśnie brzucha?
Ćwiczę z Mel B ale szukam czegoś nowego, trudniejszego. Dzisiaj ćwiczyłam z Sylwią Wiesenberg "Tonique Energy Mat". Wszystko super, ale więcej ćwiczeń na pośladki, więc szukam jeszcze czegoś na brzuch.

Z góry dzięki

Edit: znalazłam Six Pack z Fitness Blender. Ale będę wdzięczna gdyby ktoś jeszcze jakieś filmiki polecił.

Edytowane przez Jacqueline27
Czas edycji: 2014-05-15 o 19:18
Jacqueline27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 19:15   #368
pannajoanna71
Zakorzenienie

Ja mam pytanie dotyczące ćwiczeń na pośladki. Znalazłam kilka programów różnego autorstwa fajnych ćwiczeń, ale każdy taki filmik trwa 10-15 minut. Wprawdzie ćwiczyłam dopiero tylko wczoraj i dziś, i czuje te posladki, ale zastanawiam się, czy tak krótki czas ćwiczeń (nawet codziennie) nie poskutkuje... właśnie, brakiem jakichkolwiek skutków? Chciałabym, żeby efekty były widoczne za 2 miesiące nawet.
Stary 2014-05-16, 15:55   #369
Chocolate1234
Przyczajenie

Witam
Kompletnie nie znam się na treningach, ani na nazwach ćwiczeń. Jednakże jestem tancerką, więc mniej więcej wiem, gdzie co i jak. Od pół roku ćwiczę pięć dni w tygodniu, rano, po 30 min, proste ćwiczonko baletowe - na rozgrzanie, rozciąganie, brzuszki, pompki, na koniec dorzucam jakieś jeszcze ćwiczenie. Czuję, że to naprawdę niewiele, ale tylko na tyle mam czas. <jeśli coś w moim obecnym "treningu" jest źle, proszę o weryfikację>. We wakacje chciałabym zacząć porządnie ćwiczyć. Moim jedynym problemem jest to, że bardzo szybko się męczę. Mogę ćwiczyć trzy godziny tańcząc, ale nie jestem w stanie biec przez więcej niż 5 min. Prawdopodobnie robię coś źle I właśnie tu mam prośbę: czy byłby ktoś w stanie wypisać podstawowe zasady biegania? Ile, jakim tempem, jak długo, jakie przerwy, dystans itd.
Oprócz biegania mam w planach trening trzydniowy: 1. ćwiczenia na brzuch, 2. ćwiczenia na ręce, 3. ćwiczenia na nogi. Czy to, co sobie wymyśliłam jest dobre?
I jeszcze jedno pytanie: chciałam ćwiczyć z moją przyjaciółką, ale różnimy się: ja dwadzieścia pompek zrobię bez problemu, ona z oporem zrobi jedną Czy polecicie jakieś inne ćwiczenia na ręce? Czy po prostu robić pompki do skutku?
Jakby coś: mam 17 lat, tańczę od pięciu

http://mojtanecznyswiat.bloog.pl/?smoybbtticaid=610f94
Chocolate1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 15:26   #370
Gruby Grubass
BAN stały

Cześć,

Moje pytanie będzie dotyczyć specyfików mających na celu przyspieszenie spalania tłuszczu.

1. Co myślisz o używaniu suplementów powszechnie dostępnych w sieci, tj. różnych fat burnerów, thermogeników itp.? Czy zalecasz ich stosowanie, czy one rzeczywiście pomagają?

2. To pytanie będzie dotyczyć "mocniejszych" środków. Czy miałaś może styczność z Clenbuterolem? Posiadam obecnie ilość tabletek, która powinna mi wystarczyć na jakieś trzy dwutygodniowe cykle. Stosowałaś go może lub miałaś styczność z osobami, które to zrobiły? I drugi specyfik: Winstrol.

Zastanawiam się, jak ktoś, kto zajmuje się zawodowo doradzaniem w tychże kwestiach zapatruje się na tego typu suplementy.

Chcę oczywiście zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej, jakieś 15-20 kg. Jestem facetem, jeśli to ma znaczenie.

Zapomniałbym dodać: równocześnie brałbym kreatynę, aby nie tracić mięśni oraz zastosowałbym dietę, prawdopodobnie rozdzielną, bogatą w białko, a do tego suplement białkowy (wiesz, np. z Olimpu, czy innej firmy).

Edytowane przez Gruby Grubass
Czas edycji: 2014-05-17 o 15:29
Gruby Grubass jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 19:53   #371
201803111829
Konto usunięte

GG do 201803111829

nieśmiało tu zaglądam. ćwiczyłam z mel b brzuch. ale jednak coś mi tu nieodpowiada. najbardziej podobają mi się spięcia. czy 100 spięć dziennie zrobi jakiś efekt? jestem bardzo szczupła, ale jednak mam wystający brzuszek
201803111829 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 10:01   #372
katja_24
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
nieśmiało tu zaglądam. ćwiczyłam z mel b brzuch. ale jednak coś mi tu nieodpowiada. najbardziej podobają mi się spięcia. czy 100 spięć dziennie zrobi jakiś efekt? jestem bardzo szczupła, ale jednak mam wystający brzuszek
Raczej nie zrobi Ja bym postawiła na początek na bardziej kompleksowy trening, a ewentualnie potem skupiła sie na brzuchu. A jak sie odżywiasz?
katja_24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 12:15   #373
201803111829
Konto usunięte

GG do 201803111829

Staram się w miarę zdrowo, nie jem fast foodów, jestem wegetarianką. jem około 4 posiłków dziennie. Chcę się tylko pozbyć wystającego brzucha
201803111829 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 12:26   #374
201705121341
Konto usunięte

Cytat:
Staram się w miarę zdrowo, nie jem fast foodów, jestem wegetarianką. jem około 4 posiłków dziennie. Chcę się tylko pozbyć wystającego brzucha
Moze odstaw gluten i mleko? Często te produkty rozpychaja jelita i dlatego brzuch jest wzdęty
201705121341 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 12:38   #375
eura28
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie dotyczące ćwiczeń na pośladki. Znalazłam kilka programów różnego autorstwa fajnych ćwiczeń, ale każdy taki filmik trwa 10-15 minut. Wprawdzie ćwiczyłam dopiero tylko wczoraj i dziś, i czuje te posladki, ale zastanawiam się, czy tak krótki czas ćwiczeń (nawet codziennie) nie poskutkuje... właśnie, brakiem jakichkolwiek skutków? Chciałabym, żeby efekty były widoczne za 2 miesiące nawet.
Ja z mojego doświadczenia mogę Ci doradzić po prostu przysiady. Kiedyś przez miesiąc robiłam codziennie po kilkadziesiat, albo więcej (max 200) i efekty były naprawdę genialne.
Stary 2014-05-18, 12:51   #376
katja_24
Zakorzenienie

Cytat:
Ale ten wystajacy brzuch to tłuszcz czy jest po prostu wydęty? Jak to pierwsze to polecam cwiczenia kardio, jak drugie to trzeba pokombinować z dietą, jak napisała WhiteGlove.
Stary 2014-05-18, 13:26   #377
cpp
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ale ten wystajacy brzuch to tłuszcz czy jest po prostu wydęty? Jak to pierwsze to polecam cwiczenia kardio, jak drugie to trzeba pokombinować z dietą, jak napisała WhiteGlove.
A jak ocenić, czy to tłuszcz, czy wydęcie? Mam podobny problem i już sama nie wiem, co z tym fantem zrobić
cpp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 13:29   #378
katja_24
Zakorzenienie

Cool Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
A jak ocenić, czy to tłuszcz, czy wydęcie? Mam podobny problem i już sama nie wiem, co z tym fantem zrobić
No normalnie
Tluszcz to faldy i galareta. A jak jest wydety to jest w miare twardy ale wystaje.
Stary 2014-05-18, 21:05   #379
Silence_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
Pośladki to jedne z tych mięśni, które przy normalnym trybie życia nie są zbytnio eksploatowane więc na początek każda aktywność fizyczna będzie dobra i efekty po jakimś czasie pojawią się. Schody pojawiają się kiedy oczekuje się trochę więcej niż uniesienia, ujędrnienia itp. Wtedy machanie nóżką to już za mało

Dziewczyny, może znacie jakieś ćwiczenia na nogi nie obciążające kolan? Te wszystkie wykroki, przysiady itp. to zabójcy moich kolan

Silence_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 21:57   #380
Jacqueline27
Raczkowanie

Ja ćwiczyłem z Sylwia Tonique Energy Mat. Mam zdaje sie stara wersje płyty ale są tam ćwiczenia w leczeniu na pośladki i brzuch, uda ( z chomika). Przyznaje że seria na pośladki jest zabójcza . Nie powinno obciążać kolan bo to głownie ćwiczenia w lezeneniu ale tempo i ilośc powtórzeń daje popalić.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Stary 2014-05-19, 16:42   #381
201705121341
Konto usunięte

Mam pytanie kulinarne

Chcę ograniczyć spożywanie chleba do minimum i tu mam problem :/ Ponieważ właściwie tylko po chlebie czuję się syta, po mięsie, warzywach, owocach, zaraz chce mi się jeść :/ Na śniadanie jem jajecznicę z dwóch jajek i kromkę chleba z szynką i pomidorem i się najadam, ale nie wiem co jeść na kolację żeby nie było w niej chleba
201705121341 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 12:41   #382
paulina.t11
Zadomowienie

Jeszcze raz ja po każdym wysiłku (nawet takim "byle czym", jak 150 pajacyków) od razu mam ok +1 kg na wadze... To bardzo frustrujące, bo staram się schudnąć od stycznia. Jem zdrowo, piję dużo wody. Jak przestaję ćwiczyć to waga spada powoli (ok tygodnia to zajmuje), wystarczy że trochę np. pobiegam i znów w górę. Przez to jestem ciągle w tym samym miejscu.

Po jakim czasie mięśnie przestają puchnąć? Jestem na redukcji, więc to na pewno nie przyrost mięśni.

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 13:20   #383
katja_24
Zakorzenienie

Mi puchna caly czas.
Nie patrz na wage tylko na wyglad.
Stary 2014-05-22, 12:49   #384
alma mater
Zakorzenienie

Hej, może któraś z Was będzie mi potrafiła odpowiedzieć na to pytanie. Czy wysokość tętna zależy od płci, genów itp.? Nie mam wspaniałej wydolności, ale uprawiam sport na miarę moich możliwości- tętno spoczynkowe 76. Mój facet z beznadziejną kondycją, używający windy zamiast schodów tętno 56-60. Trochę mnie to zmartwiło, chciałabym sobie trochę obniżyć tętno, zwiększyć wydolność, tym bardziej, że jestem osobą młodą (21 lat) i bez nadwagi. Czy któraś z Was po bieganiu zauważyła poprawę w tej kwestii? Ciśnienie mam w normie, 110/70.
Stary 2014-05-22, 20:16   #385
Jacqueline27
Raczkowanie

Ja mam tętno spoczynkowe jak Twoj facet, czasami nawet niższe także chyba nie zależy to od płci .

Stary 2014-05-22, 21:38   #386
alma mater
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Ja mam tętno spoczynkowe jak Twoj facet, czasami nawet niższe także chyba nie zależy to od płci .

A co ćwiczysz? Trenujesz wydolnościowo? Ja chyba musze zacząć, teraz czytam, że osobom, które biegają tętno spadło z poziomu mniej więcej mojego do 60. Mnie by każdy spadek zadowolił.
Stary 2014-05-22, 21:41   #387
Jacqueline27
Raczkowanie

Ćwiczę od roku regularnie. Przez ostatnie miesiące to głownie zumba, Mel B pośladki i brzuch. Wiek 29, 165/52 ciśnienie niskie od zawsze

Stary 2014-05-24, 06:28   #388
paulina.t11
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Mi puchna caly czas.
Nie patrz na wage tylko na wyglad.
Właśnie jest tak, że obwody też rosną. Mam brzuch jak balon. Piję dużo wody, ale jest dalej tak samo. Waga utrzymuje się +1kg, ale codziennie ćwiczę, to znaczy biegam dwa razy w tyg, ale codziennie jakieś małe ćwiczenia typu filmik z Tiffany, pompki, przysiady robię.
Zastanawiam się, czy ćwiczenie w moim przypadku ma sens. Zejście do "normalnej" wagi zajmuje mi koło tygodnia bez ćwiczeń. Ale waga spada do poprzedniego momentu, nie niżej

wątek wymiankowy
Stary 2014-05-24, 08:07   #389
Fionka_31
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Właśnie jest tak, że obwody też rosną. Mam brzuch jak balon. Piję dużo wody, ale jest dalej tak samo. Waga utrzymuje się +1kg, ale codziennie ćwiczę, to znaczy biegam dwa razy w tyg, ale codziennie jakieś małe ćwiczenia typu filmik z Tiffany, pompki, przysiady robię.
Zastanawiam się, czy ćwiczenie w moim przypadku ma sens. Zejście do "normalnej" wagi zajmuje mi koło tygodnia bez ćwiczeń. Ale waga spada do poprzedniego momentu, nie niżej
jedzenie do weryfikacji

Fionka_31 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 08:58   #390
paulina.t11
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
jedzenie do weryfikacji
Wydaje mi się, że to kwestia wody. Jak piję mało, to mam super brzuch, ale wystarczy już coś zjeść płynnego i cala woda idzie w brzuch.
Ile w końcu powinno się jeść białka na redukcji? 0,8g/kg? 1,5?

wątek wymiankowy
Odpowiedz

Tagi
dieta, problem, pytanie, trening

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości