Nasze książkowe grzechy cz VI - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Szeroko pojęta kultura, sztuka, teatr, film, literatura, bieżące wydarzenia z życia politycznego itp.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-12-16, 18:53   #1471
--Olka--
Zakorzenienie

Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez lovebird
Zdradzisz nam co to?
Jak otrzymam, to tak.
Stary 2017-12-16, 19:03   #1472
Ervisha
Zakorzenienie

Znacie jakieś książki o świątecznych legendach?

Książki potrzebują nowego domu

Ervisha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 21:17   #1473
Naomi21
Zakorzenienie

Ja na liście książkowych chciejstw mam ze 20 pozycji, będzie element niespodzianki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Okładka przypomina mi trochę tanie czytadło dodawane gratis do gazet
Jak to we wszystkich tego typu lekturach Tak czy inaczej, ostatni raz się nabrałam (co ciekawe, na lubimy czytać średnia 7,7), a co najgorsze na półce czeka jeszcze "12 niedokończonych snów" Nie wiem czy komuś nie oddam, a sama się wezmę za czytanie "Drwali"
Stary 2017-12-17, 05:37   #1474
julietta83
Zakorzenienie

oj tak, te słodko pierdzące okładki to zupełnie nie mój klimat

aktualnie trwa u mnie mały remoncik, czytani zawieszone
julietta83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 08:18   #1475
gosia261282
Gang Iren

Ja też jestem na nie jeśli chodzi o słodkie okładki, ale czasem w okolicy świąt mi się odmienia
Ale jednak wolę świąteczne filmy od książek.
Stary 2017-12-17, 09:43   #1476
lovebird
Zakorzenienie

Ja właśnie chyba nigdy nie czytałam żadnej świątecznej książki. Myślę nad tym "Wieczorem", ale jak skończę czytać dwie, które właśnie czytam, to pewnie będzie już po świętach i nie będę już w nastroju

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 10:08   #1477
PinkVanille
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja też jestem na nie jeśli chodzi o słodkie okładki, ale czasem w okolicy świąt mi się odmienia
Ale jednak wolę świąteczne filmy od książek.
ja też. A Twoje ulubione świąteczne filmy?
Ja bardzo lubię "Holiday" i "Love actually".

PinkVanille jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 10:22   #1478
Lukardis
Zaczytanie

Czytacie w ogóle jakieś bardziej nastrojowe książki w grudniu?
Ja nigdy tego nie robiłam, ale w tym roku przeczytam sobie Dziadka do orzechów Można go zresztą za darmo pobrać ze strony wolnych lektur i ma 30 stron.

W ogóle coś dziwnego się ze mną dzieje, bo zamówiłam z UK biografię po angielsku i w sumie nic dziwnego, bo czytuje je od czasu do czasu, ale nie spodziewałam się, że zaciekawi mnie życiorys gwiazdy baletu

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 10:50   #1479
PinkVanille
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Ja nigdy tego nie robiłam, ale w tym roku przeczytam sobie Dziadka do orzechów Można go zresztą za darmo pobrać ze strony wolnych lektur i ma 30 stron.

W ogóle coś dziwnego się ze mną dzieje, bo zamówiłam z UK biografię po angielsku i w sumie nic dziwnego, bo czytuje je od czasu do czasu, ale nie spodziewałam się, że zaciekawi mnie życiorys gwiazdy baletu
A ja bardzo lubię balet interesują mnie historie z tym związane. Jaka biografia?

Co do czytania nastrojowych książek to chyba by mi się przydało. Zawsze uwielbiałam Boże Narodzenie, a w tym roku jakoś nie czuję magii świąt.

Stary 2017-12-17, 11:06   #1480
Lukardis
Zaczytanie

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
A ja bardzo lubię balet interesują mnie historie z tym związane. Jaka biografia?

Co do czytania nastrojowych książek to chyba by mi się przydało. Zawsze uwielbiałam Boże Narodzenie, a w tym roku jakoś nie czuję magii świąt.
Rudolf Nureyev: The Life
Zakochałam się w jego występie z 1958 w Le Corsaire, a potem obejrzałam "Dance to freedom". Balet sam w sobie mnie średnio interesuje, ale biografią nie pogardzę. To będzie mój projekt na pierwsze półrocze 2018

Zamówiłam też polską biografię Wacława Niżyńskiego, po którą chciałam sięgnąć od momentu, gdy skończyłam czytać książkę Ewy Stachniak "Bogini tańca". Długo nie było żadnej większej promocji, a teraz można dorwać za niecałe 9zł, więc się zbyt długo nie zastanawiałam

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Stary 2017-12-17, 13:21   #1481
filozof_ka
Wtajemniczenie

Cytat:
Też lubię "Holiday"

Nastrojowych książek nie czytam i w sumie nigdy nie czytałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-12-17, 13:35   #1482
Naomi21
Zakorzenienie

Cytat:
Ja byłam maniakiem świątecznym przez całe życie, a od kilku lat nie umiem odnaleźć tej magii I to pomimo filmów, książek, kubków i świątecznych kocyków. Wniosek z tego, że nie o to w tym chodzi Ale przynajmniej jest ładniej!
Stary 2017-12-17, 16:38   #1483
Ervisha
Zakorzenienie

Czasem "ktoś" psuję tę magię ;/

Stary 2017-12-17, 20:20   #1484
gosia261282
Gang Iren

Już się cieszę na czytanie. Bardzo lubię tego autora 20171217_182328-1728x2304.jpg
Stary 2017-12-17, 20:25   #1485
Lukardis
Zaczytanie

Cytat:
Już się cieszę na czytanie. Bardzo lubię tego autora Załącznik 7360546
Czekam na opinię

Stary 2017-12-17, 20:33   #1486
gosia261282
Gang Iren

Cytat:
Te twoje to też moje ulubione. Listy do M jeszcze lubię. Kilka przyjemnych filmów poza tym widziałam, ale nie mogę sobie przypomnieç tytułów.

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Czekam na opinię
Jasne, ale trochę to potrwa, bo jeszcze w papierze czytam "Labirynt duchów" i "Źródło" po angielsku.
Stary 2017-12-17, 21:09   #1487
Ervisha
Zakorzenienie

Z filmów polecam Boże Narodzenie chyba z 2005 roku... taki wojenny film na prawdziwej historii

Stary 2017-12-17, 22:57   #1488
Narva
Rozeznanie

Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:

Ja w ogóle nie czytam żadnych nastrojowych książek przed świętami ale może to dlatego, że ze mnie taki Grinch. Już drugi rok z rzędu świąt nie będę obchodzić w ogóle (emigracja, bez rodziny).
Gdzieś mi się przewinęła ta biografia ostatnio. Daj znać jak wrażenia. Wiecie co? Nigdy nie czytałam biografii. Może będzie to moje postanowienie książkowe na nowy rok.

U mnie posucha w kwestii zakupów książkowych. 3 z moich kart kredytowych i tak są już mocno nadszarpnięte więc następne kilka miesięcy muszę zaciskać pasa :/
Ale kupiłam już sobie kalendarz na nowy rok i zeszyt do notatek (w styczniu zaczynam kurs księgowości) z piękną HOLOGRAFICZNĄ okładką

Do tych, które czytały Niksy - czy długo wam zajęło, aby się wciągnąć? Kurczę już dawno tak długo nie czytałam książki. Nie porwała mnie w ogóle i zamiast czytać wybieram Netflixa. Tym sposobem po 2 tygodniach jestem na strone 265. Czy to się jakoś rozkręci? :P

Wysłane z iPhone

Edytowane przez Narva
Czas edycji: 2017-12-17 o 22:58
Narva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 12:35   #1489
AnnaDorota1993
Rozeznanie

Cytat:
Ja też bardzo lubię "Holiday"
Oglądałam go jakieś 5-6 razy ale kolejny raz nie zaszkodzi bo film jest super
( 2016 : 48)
( 2015: 30)

Zakochana <3
AnnaDorota1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 15:51   #1490
PinkVanille
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Ja byłam maniakiem świątecznym przez całe życie, a od kilku lat nie umiem odnaleźć tej magii I to pomimo filmów, książek, kubków i świątecznych kocyków. Wniosek z tego, że nie o to w tym chodzi Ale przynajmniej jest ładniej!
To fakt, że nie o to w tym chodzi. Jeśli chodzi o gadżety świąteczne to nigdy nie byłam specjalną fanką, owszem jakaś świeca czy wieniec na drzwi to tak, ale tych pierdółek z motywem około świątecznym to nie kupowałam. Ale zawsze w grudniu miałam dużo energii, planowałam co upichcić na święta, biegałam za prezentami, cieszyłam się na kupno choinki, po prostu ogarniał mnie taki pozytywny nastój - czekałam z niecierpliwością jak dziecko na święta, a w tym roku nie czuję tego klimatu nie wiem czemu.

Stary 2017-12-18, 19:19   #1491
--Olka--
Zakorzenienie

Jak już tak piszemy, to ja się przyznam, że żadnych książek czy świątecznych filmów nie oglądam. Rodzinnie też świat nie spędzam. Jakieś lampki czy choinkę oczywiście mam, ale bez przesady, nie przepadam za pierdółkami. Przygotowywać się specjalnie nie przygotowywuję. Magię świąt jestem w stanie poczuć tylko podczas pasterki. Na którą chodzę, choć religijna nie jestem. Ot, święta.
Stary 2017-12-18, 20:37   #1492
Naomi21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Narva Pokaż wiadomość
Do tych, które czytały Niksy - czy długo wam zajęło, aby się wciągnąć? Kurczę już dawno tak długo nie czytałam książki. Nie porwała mnie w ogóle i zamiast czytać wybieram Netflixa. Tym sposobem po 2 tygodniach jestem na strone 265. Czy to się jakoś rozkręci? :P
Ja się wciągnęłam od razu i bardzo mi się podobało Możliwe, że u Ciebie już nie zaiskrzy.

Cytat:
To fakt, że nie o to w tym chodzi. Jeśli chodzi o gadżety świąteczne to nigdy nie byłam specjalną fanką, owszem jakaś świeca czy wieniec na drzwi to tak, ale tych pierdółek z motywem około świątecznym to nie kupowałam. Ale zawsze w grudniu miałam dużo energii, planowałam co upichcić na święta, biegałam za prezentami, cieszyłam się na kupno choinki, po prostu ogarniał mnie taki pozytywny nastój - czekałam z niecierpliwością jak dziecko na święta, a w tym roku nie czuję tego klimatu nie wiem czemu.
Czasem myślę, że to kwestia wieku. Właśnie dziś wspominałam święta sprzed paru zaledwie lat, jak chodziłam cała szczęśliwa i było magicznie, a raptem nic z tego nie zostało Jednocześnie zrobiłam się okropnie cyniczna, pozbawiona wiary w cokolwiek, przyziemna, co w dużej mierze wynika z wieku, a częściowo z kierunku, w jakim zmierza moje życie Może to się łączy. I trochę szkoda, fajna była ta dziecięca radość ze świąt, mam nadzieję, że nie utraciłam jej na zawsze

Inna rzecz, że trudno się cieszyć ze świąt w takich warunkach: dziś 12 godzin w pracy, totalnie przeziębiona (jak zwykle tej jesieni), ech
Stary 2017-12-18, 21:53   #1493
Narva
Rozeznanie

Cytat:
Ja się wciągnęłam od razu i bardzo mi się podobało Możliwe, że u Ciebie już nie zaiskrzy.
No chyba już nie zaiskrzy, 350 stron za mną i nie pykło. Doczytać doczytam ale to będzie raczej zmęczenie tej książki.
Cytat:
Jednocześnie zrobiłam się okropnie cyniczna, pozbawiona wiary w cokolwiek, przyziemna, co w dużej mierze wynika z wieku, a częściowo z kierunku, w jakim zmierza moje życie Może to się łączy. I trochę szkoda, fajna była ta dziecięca radość ze świąt, mam nadzieję, że nie utraciłam jej na zawsze
O, mam dokładnie tak samo...

Wysłane z iPhone
Narva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 22:09   #1494
magnolia79
Irenosława Pierwsza

Świątecznie jestem bardzo nastrojowa, romantyczna uwielbiam wszystko co jest z Bożym Narodzeniem związane. Książki, filmy, choinka, prezenty, sprzątanie, gotowanie, nawet reklamy świąteczne
Wiadomo... To tylko fizyczna otoczka, najważniejsi są ludzie i klimat jaki sami stworzą wokół siebie. Ale jeśli mogę sobie te święta raz w roku upiększać i się nimi delektować, to tak robię
Z filmów uwielbiam oczywiście Kevina Holiday, Listy do M i wiele filmów pełnych śniegu i świątecznego klimatu. Ten weekend miałam okazję spędzić na małym, klimatycznym jarmarku, wśród ludzi roztaczających swoją wewnętrzną pozytywną energię, radość i tryskających pasją do rękodzieła. Ubrałam choinkę i wieczorami delektuję się jej widokiem i świąteczną muzyczką I wtedy przed snem, może nie zapisuję, ale wyliczam sobie powody do wdzięczności za pewne wydarzenia i osoby, które spotkały mnie w ostatnim czasie.

Przeczytałam też poradnik o uważności, stwierdzam, że to jedna z lepszych książek jakie czytałam w tym roku, w kategorii poradnik. Za dużo nic nowego się nie dowiedziałam, bo wyszło na to, że jestem w życiu bardzo uważna. Dostrzegam i delektuję się zapachami, kolorami, przyrodą, przestrzenią, wiatrem, chwilą... I o tym mniej więcej właśnie jest ta książka. Np. o dostrzeganiu swoich rąk, o tym jak potrafią ze sobą współpracować, jak się zachowują i jak bardzo ręka niedominujaca jest mniej sprawna. Też o tym jak czerpać korzyści z każdej sytuacji oczekiwania... Czy to na kogoś, czy nawet w korku, przychodni, kolejce. Serdecznie polecam. Krótkie rozdziały sprawiają, że szybko się czyta. I dużo zostaje po przeczytaniu, sporo rozmyślań
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/290664445168-352x500.jpg

Edytowane przez magnolia79
Czas edycji: 2017-12-18 o 22:20
magnolia79 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 01:55   #1495
czerwieclipiec
Zadomowienie

Cytat:
Inna rzecz, że trudno się cieszyć ze świąt w takich warunkach: dziś 12 godzin w pracy, totalnie przeziębiona (jak zwykle tej jesieni), ech
Wiem, że mało udzielam się na wątku, więc trochę jak filip z konopi... ale po pierwsze współczuję 12 godzin, a po drugie doceniam astronomiczne nazywanie pór roku.
Serio.
- I showered before I came here.
- ... maybe a little myrrh. Opium. You're wearing Opium.
- I got it, didn't I? Yeah.
czerwieclipiec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 06:15   #1496
gosia261282
Gang Iren

Mag, ładnie napisałaś
Lubię Święta, a chyba jeszcze bardziej je polubiłam odkąd mam dzieci
Stary 2017-12-19, 06:48   #1497
julietta83
Zakorzenienie

też nigdy jakoś nie przepadałam za świętami w swoim dorosłym życiu, po wyprowadzce z domu rodzinnego to już w ogóle, w końcu pozbyłam się wszelkich dekoracji i gadżetów świątecznych, a jedyne z czym mi się kojarzyły, to kolejki w sklepach i ciągłe siedzenie przy stole

w tym roku trochę mi się zmieniło, to nasze pierwsze święta w trójkę (choć mały jeszcze w brzuchu), chyba jakaś bardziej rodzinna się zrobiłam
mam nawet jakieś ozdoby świąteczne, choć do powrotu do choinki i światełek jeszcze mi daleko, nie czytam świątecznych książek, nie przepadam też za filmami, choć widziałam te, o których wspominacie
mam ochotę trochę popichcić w kuchni, o ile siły pozwolą, i cieszę się na rodzinne spotkania
choć do kościoła to i wołami mnie nie zaciągną

także myślę, że to wszystko zależy od etapu życia, w jakim się znajdujemy, jak w zeszłym roku byłam pochłonięta pracą i zajęciami dodatkowymi, to po powrocie do domu chciałam po prostu odpocząć, a nie "myć okna dla Jezusa" czy lepić pierogi
julietta83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 10:19   #1498
magnolia79
Irenosława Pierwsza

Cytat:
Mag, ładnie napisałaś
Lubię Święta, a chyba jeszcze bardziej je polubiłam odkąd mam dzieci
Gosia, a książeczka mogłaby ci się spodobać

Stary 2017-12-19, 10:27   #1499
PinkVanille
Zakorzenienie

Ja od dziecka uwielbiałam Boże Narodzenie i w dorosłym życiu też bardzo cieszyłam się na święta, przynajmniej tak było dotychczas co roku. Podobnie do Mag zachwycałam się choinka, kupowaniem prezentów, gotowaniem, pieczeniem - te wszystkie czynności nastrajały mnie pozytywnie i świątecznie i mogłam je wykonywać nawet po długim i stresującym dniu w pracy. Dopiero pierwszy raz w tym roku kompletnie nie udzielił mi się ten pozytywny nastrój. Być może mają na to wpływ różne zawirowania, które ostatnio mi się przytrafiły. Mam nadzieję, że do świąt wszystko się ułoży i w same święta już z całą rodziną odżyje we mnie duch świąt

Cytat:
Czasem myślę, że to kwestia wieku. Właśnie dziś wspominałam święta sprzed paru zaledwie lat, jak chodziłam cała szczęśliwa i było magicznie, a raptem nic z tego nie zostało Jednocześnie zrobiłam się okropnie cyniczna, pozbawiona wiary w cokolwiek, przyziemna, co w dużej mierze wynika z wieku, a częściowo z kierunku, w jakim zmierza moje życie Może to się łączy. I trochę szkoda, fajna była ta dziecięca radość ze świąt,mam nadzieję, że nie utraciłam jej na zawsze

Tempo pracy w obecnych czasach jest faktycznie zabójcze, a jeśli chodzi o pogodę to ja zdecydowanie wolę ciepło i nie muszę mieć "białych świąt". Nie wiem skąd ta obsesja w ludziach, że na święta musi być śnieg Najśmieszniejsze jest to, że ledwo skończą się święta, a ludzie już narzekają po co ta zima? Ale na święta to chcieli - niekonsekwencja dla mnie totalnie. Ja jestem za jak najcieplejszą zimą i śniegu wcale mi nie trzeba.
A co do wieku i świąt to pewnie trochę coś w tym jest, zwłaszcza jeśli dorosłe problemy nas przygniotą to trudno się od nich odciąć na święta.

Stary 2017-12-19, 10:41   #1500
magnolia79
Irenosława Pierwsza

Pink, to niech wraca do ciebie nastrój świąteczny
No ja chcę śnieg na święta. Dużo śniegu. Kupę śniegu cały grudzień chcę śnieg Jak w grudniu jest dodatnia temperatura to wcale mi to nie pasuje no ale co robić... Jak nie ma śniegu, to oglądam śnieżne filmy

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Zgadzam się z tym, że w dorosłym życiu mogą przygnieść problemy. Smutne to czasami... Dlatego tak ważne jest właśnie bycie człowiekiem, bycie tu i teraz, dla siebie, dla rodziny, przyjaciół i dla nieznajomego. Ważne, aby rozejrzeć się wokół, czy ktoś nie nie jest samotny, nie cierpi, sąsiad, znajomy, nie marzną zwierzęta... Mnie ten czas bardzo wzrusza, chwilo trwaj!

Dziewczyny, a choinki macie już ubrane?

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości