Wielka opuchlizna po pryszczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-06-16, 19:09   #1
Felson1999
Przyczajenie

Wielka opuchlizna po pryszczu

Witam,proszę o pomoc,kilka dni temu wyskoczył mi na czole bolący pryszcz,próbowałem go wyduszać lecz bez skutecznie,dwa dni po tym pojawila mi sie ogromna boląca opuchlizna,byłem u lekaza dostalem antybiotyk sumamed i maść ichtiolową co jakiś czas wypływa z tego ropa właśnie za sprawą tej maści ale z 40 min temu obudzilem sie po 1,5h drzemce i opuchlizna troszke urosła,ogólnie zaczerwienienie i najwieksza opuchlizna jest w jednym miejscu ale spuchniete jest pol czola,podczas dotyku czuję ból,czy wzrost opuchlizny moze byc spowodowane tym ze gdy spie i mam glowe na poduszce i podczas ucisku to rosnie? Czy spać z wyżej uniesioną głową ? Czekam na odpowiedzi. Załączam zdjęcia tam gdzie zamalowywane było na czarno to zdjecie z wczoraj,na jednym na pomarańczowo zaznaczylem w kolko tu gdzie jest posmarowane mascia ichtiolowa jak widac wyciaga rope (tam wlasnie jest zaczerwienienie) a tym duzym kolkiem zaznaczylem miejsce opuchlizny w calosci mozna na zdjeciu zobaczyc ze mam jedno oko przymrozone tak jakby 3h temu tego az tak nie mialem. Mam powod do strachu czy jednak jest okej skoro wyciaga rope i ból czasami jest mniejszy a raczej przy normalnym siedzeniu juz nie boli a wczesniej bolalo. Help!! Z gory dziekuje!
Felson1999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 07:27   #2
Marysia343
Przyczajenie

Dot.: Wielka opuchlizna po pryszczu

Może idź do lekarza jeszcze raz? Albo do dermatologa? Czasem leki nie działają na nas tak dobrze i trzeba dobrać inny specyfik.
Marysia343 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 23:35   #3
Felson1999
Przyczajenie

Dot.: Wielka opuchlizna po pryszczu

Chcialbym poinforowac ze wszystko jest juz w porzadku,na udzie opychlizna sie goi po ropie ani sladu,z palca jedynie powoli strasznie saczy sie krew i sladowe ilosci ropy(naprawde jest tego bardzo ale to bardzo malo) bólu nie ma nigdzie,dzisiaj na czole wyplywalo wiele ropy po przez masc ichtiolowa,musialem wspomoc bardzo delikatnie wyplywanie ropy,wszystko wyplynelo jedynie teraz sie saczy tak samo jak z palca,sa ta juz takie opuchlizy i rany ze mysle ze juz na dzisiejszej wizycie dostane masc na gojenie ran,powiem szczerze ze sam bardzo to przezywalem moze zbytnio dlatego ze wyjezdzam za granice w piatek a tu takie cos,moge z cala pewnoscia i sumiennie polecic masc ichtiolowa,wyciaga to wszystko super!!

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

Juz nie aktualne,zaczyna sie goic od niedawna ! Saczy sie delikatnie ropa z krwia,mysle ze lekarz dzis powie czym mam smarowac by to sie goilo,rany sa juz odkarzone

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Przepraszam ale myslalem ze jedna odpowiedz sie nie wyslala. Temat mozna zamknac
Felson1999 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości