dziwna skora wokol ust - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-27, 11:05   #31
kamilunia66
Przyczajenie

GG do kamilunia66
Dot.: dziwna skora wokol ust

Dziwczyny dermatolog stwierdzil ze mam zapalenie skory wokoło ust, ale najpierw 3 miesiace sterydami leczyl mnie inny ( na lojotokowe zapalenie skory) i wciaz krostki, plamy, zaczerwienienie powracaly...

Teraz po 3 dniach stosowania masci Clotrimazolum (dzien) i Metronidazol (na noc) jest tragedia! Krostek jest coraz wiecej, cala dolna czesc twarzy juz mi sie tym zarazila, wielkie czerwone plamy!
Czy to mozliwe ze najpierw wystepuje wzmocnienie objawow jesli leki dobrze dzialaja?

Czy ktos z was je stosował, pomogly, objawy nasilaly sie by ustac?
kamilunia66 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 09:41   #32
Panna Ada
Przyczajenie

Cześć, ja też miałam clotrimazolum na usta i travogen i było jeszcze gorzej, wyglądałam jak oparzona, Pani doktor zleciła mi wykonanie posiewu w kierunku drożdżycy i wynik dodatni, dostałam leki przeciwgrzybicze tj, fluconazol, maść travogen na usta- zero poprawy, nawet jeszcze gorzej. Potem kolejne leki, silniejsze tj; orungal i dalej clotrimazolum na usta - TRAGEDIA. Zmieniłam dermatologa, przepisał maść protopic na noc i jeszcze jedną maść ale nie pamiętam nazwy, mam ją w domu a teraz piszę z pracy i jest poprawa. Zobaczymy jak będzie po odstawieniu maści, także dam znać. Przypominam że walczę z tym już od grudnia 2013 roku i naprawdę juz popadałam w depresję. Pozdrawiam i 3maj się.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

aaa! i jeszcze jedno - pod żadnym pozorem nie smaruj ust i skóry wokół sterydami!!!! bo zrobisz se krzywdę w postaci np. trądziku posterydowego. Zrób posiew, zasugeruj lekarzowi.
Panna Ada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 18:13   #33
emea
Przyczajenie

Napiszę, gdyż może komuś pomogę. Męczyłam się z jakimś dziwnym zapaleniem na ustach i wokół ust ponad rok czasu. Lekarz przepisywał maść z antybiotykiem, ale działała tylko gdy ją stosowałam. Po zaprzestaniu objawy powracały. Skóra na ustach była mocno czerwona i piekąca, a poza czerwienią wargową oprócz pieczenia pojawiał się rumień, który albo był cały czas albo się złuszczał i powstawał na nowo, powiększał też swój zasięg. Byłam załamana po nasileniu objawów. Nie wiedziałam co robić, lekarz niewiele pomagał więc musiałam wziąć sprawę w swoje ręce.

Napiszę co mi pomogło w ok. 14-16 dni:
- twarz, okolicę ust myłam żelem Keracnyl (myślę, że może być każdy inny antybakteryjny) x1 dziennie;
- na noc nakładałam Sudocrem, dość grubo - a przed jego nałożeniem płyn do odkażania oktaseptal w sprayu;
- po przebudzeniu rano po oczyszczeniu i wysuszeniu skóry maść Bepanthen (ta dla niemowląt do pupy);
- po pracy po oczyszczeniu skóry maść Betadine (rewelacja) - zabija wirusy, bakterie, grzyby, drożdżaki w 30 sekund - efekt wow i co najważniejsze można stosować na błony śluzowe, na usta. Maść jest bez recepty, ale chylę czoła. Efekt wizualnie widoczny był już po jednym użyciu, ale do zwalczenia objawów potrzeba było 14 dni. Tą maść grubo na ustach nosiłam po domu, aż do pójścia spać. Mała uwaga, bo ma ona kolor jodyny, więc wyglądałam jakbym umazała się czekoladą Bardzo łatwo się zmywa, nie powodując odbarwień na skórze.
- w międzyczasie twarz przemywałam lub robiłam okłady z toniku - srebro koloidalne 50 PPM. Też fajna sprawa, polecam.

Do dziś żałuję tylko, że chodziłam z tym dziadostwem tak długo a można było to wyleczyć w 16 dni.
Stary 2019-05-10, 10:04   #34
Mizaczka_miziaczka
Przyczajenie

aż przekażę chłopakowi, bo zauważyliśmy, ze coś mu się dzieje przy ustach i dokładnie tak jak opisujecie. zacznę chyba od tego co ty opisałaś emea...
Stary 2019-05-12, 11:30   #35
emea
Przyczajenie

Miziaczka, masz racje niech chłopak sprawdzi na własnej skórze. Nie wiem na ile zaawansowane są jego problemy przy ustach? U mnie juz był koszmar, ponad rok nie mogłam wyleczyć tego dziadostwa. Na szczęście to wszytsko pomogło i poszło w niepamięć Ogromna ulga, w końcu mam ładne usta i skórę wokół nich
Jeśli chłopak nie walczy z tym długo, to może pomoże mu tylko maść Betadine (niech stosuje 14 dni nawet jak wcześniej minęłyby objawy)? Jest bardzo dobra.
Zapomniałam dodać, że pomocny może być też krem Terbiderm (też stosowałąm 1x na dobę przez 7 dni). Ważna rzecz, aby wszystkie środki można było stosować na usta lub błony śluzowe. Skóra na ustach jest cieniutka i delikatna, więc leki/kosmetyki nie mogą być żrące . Powodzenia, daj znać czy pomaga.

Cytat:
Napisane przez Mizaczka_miziaczka Pokaż wiadomość
aż przekażę chłopakowi, bo zauważyliśmy, ze coś mu się dzieje przy ustach i dokładnie tak jak opisujecie. zacznę chyba od tego co ty opisałaś emea...
Stary 2019-06-08, 09:44   #36
Peony222
Przyczajenie

Matko ja też to mam już od kilku lat. Lekarze przepisują mi jakieś nieskuteczne maści i leki... U mnie problem dotyczy głównie okolic ust ale często rozprzestrzenia to się na inne części twarzy tak jak mówicie, clotrimazol nie działa, inne maści tego typu również. Spróbuję jeszcze tego co napisalyscie wyżej. A może polecacie jakiegos dobrego dermatologa w Warszawie? Poprzednia Pani Doktor przepisywała mi leki na wszystko, na grzybicę, alergię i na podrażnienia, masakra, a i tak nic nie pomogło
Peony222 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości