za biedna na związek? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-20, 17:46   #61
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: za biedna na związek?

Ile pracujesz w administracji?
Moi znajomi zarabiają w urzędach około 2-3x więcej niż Ty, wszyscy ze stażem pracy powyżej 5 lat. Dolicz dodatki, premie i trzynastkę.


Jesteś początkująca, masz dopiero okazję się wykazać, z każdym rokiem będzie naturalnie wzrastała Twoja pensja podstawowa.




Pozdrawiam i życzę powodzenia
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 10:31   #62
sygnalista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 603
Dot.: za biedna na związek?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86618609]To się może zdecyduj, czy chodzi o jakąś powinność czy o wybór. Facet o nikogo nie musi dbać finansowo tylko dlatego, że jest facetem.[/QUOTE]
No jak kobieta jest samodzielna, przedsiębiorcza, ma wysoki dochód to facet nie musi.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Chyba jeszcze długo będzie tak jak obecnie czyli że kobiety generalnie zarabiają mniej. Odwołując się do obaw Autorki wątku, to mnie nie przeszkadzałoby gdyby okazało się, że dziewczyna na której mi zależy, jest biedna, tzn. nie przeszkadzałoby na tyle, że zostawiłbym ją. I uważam, choć może się mylę, że większość facetów myśli tak samo o ile sami zarabiają niemało.

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez sygnalista Pokaż wiadomość
Odwołując się do obaw Autorki wątku, to mnie nie przeszkadzałoby gdyby okazało się, że dziewczyna na której mi zależy, jest biedna, tzn. nie przeszkadzałoby na tyle, że zostawiłbym ją. I uważam, choć może się mylę, że większość facetów myśli tak samo o ile sami zarabiają niemało.
Ba, podejrzewam że wielu facetom właśnie pasuje taki układ, bo są w związku górą z tego materialnego powodu. Oczywiście dla kobiety to mniej fajne ale niekoniecznie, bo nie każdy facet to świnia która to będzie wykorzystywał nieładnie.
sygnalista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 14:39   #63
simoonka
Przyczajenie
 
Avatar simoonka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 17
Dot.: za biedna na związek?

Cytat:
Napisane przez sygnalista Pokaż wiadomość
No jak kobieta jest samodzielna, przedsiębiorcza, ma wysoki dochód to facet nie musi.
Jak nie jest to tez nie musi tylko może, jeśli chce.
simoonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 14:50   #64
sygnalista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 603
Dot.: za biedna na związek?

Cytat:
Napisane przez simoonka Pokaż wiadomość
Jak nie jest to tez nie musi tylko może, jeśli chce.
No w prawie nie jest zapisane że musi ale jak komuś się podoba niebogata i z marnie płatną pracą, to jednak szczerze polecam nie patrzeć na mienie i dochody i związać się z nią godząc się na jakże seksistowskie brzemię dokładania do związku więcej kasy niż ona a jej polecam poddanie się temu nieludzkiemu w dzisiejszych czasach upokorzeniu, bez żenady.
sygnalista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 18:03   #65
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: za biedna na związek?

Sorry, ale problem z du.......
Abstrachując już od jakichś głupich pomysłów Autorki, że nie stać jej na związek to ja widzę tutaj jedynie narzekanie ze strony Autorki i zero działania i jojczenie na swój marny los.
Autorko, ja podczas studiów kiedy mieszkałam z rodzicami to zarabiałam podobnie do Ciebie, dodatkowo jeszcze dorabiałam sobie korepetycjami.
I teraz uwaga - też opłacałam sobie studia, telefony, karty miejskie, dokładałam się do rachunków i uwaga, z tego co mi zostało z pensji jakimś cudem na wszystko było mnie stać. I na ciuchy, i na kosmetyki, i na wyjścia ze znajomymi. Nie odmawiałam sobie zbytnio. A Ty jojczysz, że Ciebie jakoś na nic nie stać. WTF?
Albo masz problem z głową (mentalność wiecznego biedaka czyli 'na nic mnie nigdy nie stać i stać nie będzie') albo nie potrafisz zarządzać pieniędzmi. Albo jedno i drugie.
Gdybyś chciała zarabiać więcej to albo tak jak ja byś zaczęła sobie dorabiać , albo poszła pracowac do normalnej firmy a nie siedziala w państwowce/budżetowce
A jakieś cudaki tutaj jeszcze Ci wtórują, że to nie Twoja wina tylko wina systemu.
Hellloooł, nie od dziś wiadomo, ze w budżetowce się kokosów nie dorobisz. Zadne odkrycie.
Rzeczywiscie wina systemu, że Autorka siedzi od lat w budzetowce gdzie wiadomo, że się zarabia najmniej.
Winą systemu jest też to, że Autorka tylko siedzi i narzeka a nie pójdzie do normalnej pracy (poza budżetówką)
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 15:45   #66
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: za biedna na związek?

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
S
A jakieś cudaki tutaj jeszcze Ci wtórują, że to nie Twoja wina tylko wina systemu.
Te "cudaki" pisały autorce, że jej niska wartość na rynku pracy nie oznacza, że jest mało warta jako człowiek, kobieta. Że same zarobki nie określają jeszcze wartości człowieka w kontekście związku. No straszne zdziwko i cudactwo, faktycznie
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 10:06   #67
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: za biedna na związek?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Te "cudaki" pisały autorce, że jej niska wartość na rynku pracy nie oznacza, że jest mało warta jako człowiek, kobieta. Że same zarobki nie określają jeszcze wartości człowieka w kontekście związku.
Bo tak jak pisałam Autorka ma problem z d......... z tym byciem za biedną na związek
Cały ten pomysł trąci mi już trochę trollingiem.
Zresztą sama Autorka zamilkła. Typowe.
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-06, 16:22   #68
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: za biedna na związek?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Ile pracujesz w administracji?
Moi znajomi zarabiają w urzędach około 2-3x więcej niż Ty, wszyscy ze stażem pracy powyżej 5 lat. Dolicz dodatki, premie i trzynastkę.


Jesteś początkująca, masz dopiero okazję się wykazać, z każdym rokiem będzie naturalnie wzrastała Twoja pensja podstawowa.




Pozdrawiam i życzę powodzenia
Ale że jak, 4400 do 6600 netto? Czyli brutto najmniej 6200? Wow, w jakiej to administracji publicznej pracują ci znajomi na stanowisku szeregowym i niespecjalistycznym np uprawnieniami budowlanymi itp.?
Z 5% dodatkiem stażowym i 13ką to by było jakieś najmniej 5470 brutto. Z 10% dodatkiem 5240. Podstawa plus premia taka musiałaby wyjść, bez dodatków funkcyjnych bo podobno porównywalne z autorką szeregowe stanowisko.
Toż to sensacja na skalę kraju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-06 17:22:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.