Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-19, 18:51   #1
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834

Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)


Cześć. Nadal poszukuję drogi swego życia zatem mam pytania do studentek weterynarii: jak jest na tych studiach? Czy tylko nauka, czy jest też może trochę czasu wolnego?
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 19:14   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

jak sobie zorganizujesz odpowiednio czas to jest nie tylko nauka. studia sa specyficzne. pytaj konkretniej, bedzie latwiej
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 19:21   #3
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

o witaj
studiujesz? gdzie i na którym roku? trudno siębyło dostać i jakie miałaś wyniki z matury?czy biologia i chemia muszą być, i rozszezrone? (matura).
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 19:42   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

ide na II rok. co roku progi sie zmieniaja, wiec to nie ma znaczenia, jakie u nas byly. odnosnie wymagan - radze popatrzec na stornach uczelni, bo moglo sie pozmieniac. wiem,ze we wrocku jest biologia i chemia, podobnie jest tez w warszawie. a przynajmniej bylo. w olsztynie biora pod uwage jeszcze jezyk obcy i nie wiem, czy z matma i fizyka nie da sie dostac. lublin - kiedys chcieli jezyk polski, obcy, chemie i biologie. jak jest teraz - nie wiem. co roku moze byc inaczej.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 19:58   #5
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

a jak na I roku? da się zdać bez zarywania nocy?
mi sięmarzy Wrocław... ale watpie, ze dam rade zdac tak wiele przemdiotow na PR, zresztą jestem w mat-fizie. mam jeszcze niecałe 2 lata nauki do matury.

a podoba ci sie na studiach? gdzie jestes?
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 20:24   #6
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

V rok sggw
dziewczyno, u mnie na roku są (oczywiście w mniejszości) osoby, które mają czas tylko na zabawę, a nauka to przykra konieczność różnica jest taka, że ja zdaję w 1. terminie a oni na komisie, ale od 5 lat jesteśmy na tym samym roku- to sama sobie odpowiedz, jak to jest z wolnym czasem
to zależy jaką kto ma pamięć, im lepsza, tym mniej czasu trzeba poświęcić na naukę, zeby osiągnąć to niezbędne minimum.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 21:29   #7
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
V rok sggw
dziewczyno, u mnie na roku są (oczywiście w mniejszości) osoby, które mają czas tylko na zabawę, a nauka to przykra konieczność różnica jest taka, że ja zdaję w 1. terminie a oni na komisie, ale od 5 lat jesteśmy na tym samym roku- to sama sobie odpowiedz, jak to jest z wolnym czasem
to zależy jaką kto ma pamięć, im lepsza, tym mniej czasu trzeba poświęcić na naukę, zeby osiągnąć to niezbędne minimum.
IV rok UP Wrocław - podpisuję się pod koleżanką.

Ale pierwszy rok to był szok dla mnie płakałam i zagryzałam zęby, z czasem pamięć się wyrabia i uczysz się olewać pewne mniej istotne przedmioty czy bardziej upierdliwych doktorków.
sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-19, 21:43   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

ja zarywalam czesto noce... ale tylko dlatego, ze moje lenistwo wygrywalo. wolalam sie wyspac w dzien, a w nocy pouczyc teraz troche tego zaluje, ale zawsze mozna to zmienic w przyszlym roku akademickim
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 23:18   #9
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ide na II rok. co roku progi sie zmieniaja, wiec to nie ma znaczenia, jakie u nas byly. odnosnie wymagan - radze popatrzec na stornach uczelni, bo moglo sie pozmieniac. wiem,ze we wrocku jest biologia i chemia, podobnie jest tez w warszawie. a przynajmniej bylo. w olsztynie biora pod uwage jeszcze jezyk obcy i nie wiem, czy z matma i fizyka nie da sie dostac. lublin - kiedys chcieli jezyk polski, obcy, chemie i biologie. jak jest teraz - nie wiem. co roku moze byc inaczej.
A mogłabys jednak zdradzić ile miałaś z bio i chem? Tak z ciekawości. Jak nie chcesz to ok.

Caly czas sie waham, czy poprawić maturę i startować na wetę. Ale boje się, ze sobie nie poradzę zarówno z chemia na maturzę jak i samą weterynarią. Chodź nie powiem, ten zawód to byłoby spełnienie moich marzeń. Rzecz jasna chciałabym pracować z małymi zwierzetami. Przeraża mnie czasami wiedza niektórych weterynarzy. Sama musze doczytywać w necie, kazac robić jakieś badania.

Tak swoją droga kobieta się nadaje do tego zawodu? Trzeba jednak mieć troche siły, szczególnie jesli chodzi o opiekę większych zwierząt.
I jak to jest z praktykami? na czym one polegają i kiedy się zaczynają?
Wybiera sie na wecie jakies specjalizacje?
No i jak z praca po tym kierunku?
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 23:40   #10
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;22173663]Przeraża mnie czasami wiedza niektórych weterynarzy. Sama musze doczytywać w necie, kazac robić jakieś badania. [/QUOTE]
Może to niekoniecznie brak wiedzy, tylko popadnięcie w rutynę

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;22173663]Tak swoją droga kobieta się nadaje do tego zawodu? Trzeba jednak mieć troche siły, szczególnie jesli chodzi o opiekę większych zwierząt. [/QUOTE]

Pewnie, że się nadaje. Niektóre nawet leczą zwierzęta gospodarskie

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;22173663]I jak to jest z praktykami? na czym one polegają i kiedy się zaczynają?
Wybiera sie na wecie jakies specjalizacje?
No i jak z praca po tym kierunku?[/QUOTE]

Praktyki po 4 i 5 roku (w zakładzie leczniczym dla zwierząt oraz po 4 roku w rzeźni i po 5 roku w zakładzie przetwórstwa mięsnego)

Specjalizacje po studiach - np. choroby małych zwierząt, chirurgia itp.

Praca - rzeźnie, zakłady lecznicze dla zwierząt, sprawowanie opieki nad zwierzętami gospodarskimi/fermą drobiu, hurtownie farmaceutyczne, sklepy medyczne, przedstawicielstwo, inspektoraty weterynarii (wojewódzkie, powiatowe, graniczne), laboratoria (np. ZHW)...

Powodzenia

Edytowane przez listopadowa80
Czas edycji: 2010-09-19 o 23:57
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 01:06   #11
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez listopadowa80 Pokaż wiadomość
Może to niekoniecznie brak wiedzy, tylko popadnięcie w rutynę
Ale i tak jest to przykre. Weterynarz jak lekarz musi miec powołanie.

Te praktyki w rzeźni mnie trochę przerazają...

A wiesz jak to jest z pracą w lecznicy bez otwierania wlasnego gabinetu?
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 02:59   #12
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

praktyki sa jeszcze o 2 roku - hodowlane, po trzecim - yyy...chyba w gabinetach/klinikach...

mialam po 78% (R) z biologii, chemii i niemieckiego

poprawiac mature zawsze mozesz. jak teraz studiujesz cos innego to wezmiesz dziekanke na rok i zdecydujesz po roku.
na wecie 75% to dziewczyny (na 1 roku) i sobie radza pozniej nawet z gospodarskimi. u mojego kolegi na wsi najwiekszym powaznaniem cieszy sie kobieta 160cm i 50kg zywej wagi
specjalizacje po studiach, w systemie jak zajecia podyplomowe
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 08:42   #13
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;22173970]

A wiesz jak to jest z pracą w lecznicy bez otwierania wlasnego gabinetu?[/QUOTE]

A co dokładnie chciałabyś wiedzieć?
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 09:09   #14
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

po 3 nie ma żadnych, ewentualnie dobrowolne

Jak Cię rzeźnia przeraża, to pomyśl sobie że na 1 roku masz prosektorium, gdzie ( u nas we wro) pod koniec mięcho było już z muchami i zielone, a na 3 masz żywe sekcje nie do końca świeżych zwłok
sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 10:41   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

u nas w prosektorium lezy zrebak - od lutego :P troche sie juz splaszczony zrobil....
jak mielismy zajecia z trzewi przezuwaczy to nam specjalnie zabijali owce. my mielismy zajecia w poniedzialek, a kilka grup we wtorek - dla nich byly zabijane nastepnego dnia albo nam przywozili na zajecia prosiaka z ubojni... takze teges - zazwyczaj widok martwych zwierzat powszednieje i sie robi trochu znieczulica

a co do gabinetu - zeby otworzyc wlasny trzeba troche kasy wyrzucic. lokal, leki, sprzety czy inne machinerie do badania (np. ekg,usg). mysle,ze ze znalezieniem pracy u kogos nie ma problemu. u nas na uczelni czesto wisza ogloszenia, ze poszukuja lekarzy do lecznicy. najtrudnie znalezc cos w miastach, gdzie jest weterynaria. poza nimi duzo luzniej

Edytowane przez skazana_na_bluesa
Czas edycji: 2010-09-20 o 10:45
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 12:28   #16
melodyP
Wtajemniczenie
 
Avatar melodyP
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: N/D
Wiadomości: 2 099
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

O to i ja się zgłaszam jako już prawie studentka weterynarii UP Lublin
Domyślam się, ze czeka mnie ciężki rok :P
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
melodyP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 17:45   #17
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
u nas w prosektorium lezy zrebak - od lutego :P troche sie juz splaszczony zrobil....
jak mielismy zajecia z trzewi przezuwaczy to nam specjalnie zabijali owce. my mielismy zajecia w poniedzialek, a kilka grup we wtorek - dla nich byly zabijane nastepnego dnia albo nam przywozili na zajecia prosiaka z ubojni... takze teges - zazwyczaj widok martwych zwierzat powszednieje i sie robi trochu znieczulica
U ja która uczelnia skazana? Bo u nas to same mięsożerne były na 1 roku, żadnyuch trzewi przeżuwaczy - na żywo zobaczyłam dopiero na 3 roku na anatomii patologicznej
sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 23:01   #18
Stromanthe
Zadomowienie
 
Avatar Stromanthe
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 476
GG do Stromanthe
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

W tym roku mam maturę, mam zamiar startować na weterynarię. Moim głównym celem jest Wrocław, mam nadzieję, że się uda
Stromanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 23:05   #19
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
praktyki sa jeszcze o 2 roku - hodowlane, po trzecim - yyy...chyba w gabinetach/klinikach...

mialam po 78% (R) z biologii, chemii i niemieckiego

poprawiac mature zawsze mozesz. jak teraz studiujesz cos innego to wezmiesz dziekanke na rok i zdecydujesz po roku.
na wecie 75% to dziewczyny (na 1 roku) i sobie radza pozniej nawet z gospodarskimi. u mojego kolegi na wsi najwiekszym powaznaniem cieszy sie kobieta 160cm i 50kg zywej wagi
specjalizacje po studiach, w systemie jak zajecia podyplomowe
Zaczynam teraz biologie, ale juz wiem ze to nie to.


Na zwłoki zwierzaków mogę patrzec tylko nie wiem, czy dałabym radę patrzec jak są zabijane. Chociaz może jest inaczej niż mysle. Naoglądałam się filmików jak żywa świnię wrzucają do wrzątku i nie chcialabym byc tego świadkiem. ;P
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 01:36   #20
Dobrusia
Przyczajenie
 
Avatar Dobrusia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 10
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Czasami też samemu trzeba jakieś stworzenie uśmiercić...
Kierunek ciężki ale jak dla mnie najlepszy jaki mogłam wybrać
A kobieta + zwierzęta gospodarskie = jak najbardziej (jak ktoś lubi oczywiście wiejskie klimaty ) Bo mnie np. tylko taka praca interesuje po studiach.

VI rok UWM
__________________
Dobrusia
Dobrusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 09:19   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
U ja która uczelnia skazana? Bo u nas to same mięsożerne były na 1 roku, żadnyuch trzewi przeżuwaczy - na żywo zobaczyłam dopiero na 3 roku na anatomii patologicznej
UWM
u nas jest jeszcze jedna fajna rzecz na anatomii (chociaz mniej fajna na egzaminie, bo mamy szpilki na praktyku) - plastynaty mamy bardzo dzo zwierzat "przerobionych" na plastynaty, wiec tez mozna sie z tego uczyc
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 09:28   #22
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez Dobrusia Pokaż wiadomość
Czasami też samemu trzeba jakieś stworzenie uśmiercić...


VI rok UWM
Żaby na fizjologii?
Nie przypominam sobie, aby kazano nam uśmiercić inne stworzenia (nie licząc zwierząt na Poli, które musiały być poddane eutanazji)
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 09:36   #23
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

No to pełnen wypas...chociaz ja miałam prawie 4 lata temu anatomię, może u nas też już coś poszło do przodu..UWM - macie wypas miasteczko studenckie, żeby nie było taaak daleko ode mnie to byłabym tam pierwsza

U nas na fizjologii nawet nie uśmiercaliśmy tych żab, tylko nam filmik puścili ze strychniną...

Ja byłam raz przy uśmiercaniu na uczelni, na diagnostyce, ale to zbieg okolicznośći był, doktor nam pokazywał jak i gdzie.
sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 09:39   #24
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
No to pełnen wypas...chociaz ja miałam prawie 4 lata temu anatomię, może u nas też już coś poszło do przodu..UWM - macie wypas miasteczko studenckie, żeby nie było taaak daleko ode mnie to byłabym tam pierwsza
Oj, tak. Z sentymentem wspominam Kortowo Jeszcze by się postudiowało
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 16:16   #25
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

bleee... nie lubie olsztyna :P kortowo jest teraz fajne, bo praktycznie puste, a w rascie nie ma kolejek
na fizjo najwieksza zabawe mieli faceci - sztachali sie eterem, zamiast usypiac nim zwierzeta ;]
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 22:14   #26
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Studia da się przejść, a do nauki można przywyknąć. Pamięć się wyrabia.
Trzeba sobie zdać sprawę, że jeśli chcesz być dobra, to nauka na studiach się nie kończy. Potem też trzeba się kształcić, żeby nie zostać z tyłu.
Co do pracy u kogoś w lecznicy - zapomnij o jakichś rewelacyjnych zarobkach. Takie możesz mieć, jeśli założysz coś swojego i ci się powiedzie, ewentualnie dobrze trafisz - w sensie pracodawcy. Ja pracuję na Śląsku i ludzie z Warszawy mówią, że u nas są płace wyższe niż w stolicy.
A żeby otworzyć własny biznes, to... trzeba miec trochę kasy. Wystarczy poczytać przepisy Izby odnośnie wymagań gabinetów i lecznic. A sprzęt, np. ekg, usg - to już obecnie konieczność - bez tego ciężko będzie zaistnieć na rynku.
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 13:45   #27
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;22173970]

A wiesz jak to jest z pracą w lecznicy bez otwierania wlasnego gabinetu?[/QUOTE]
to bardzo zależy. Niektórzy pracują u kogoś na czarno, inni mają kasę od każdego pacjenta (czyli jak nie ma klientó, to się nudza i w dodatku za darmo) a inni jeszcze mają dobre warunki i fajną pensję, zwłaszcza chirurdzy z tego co zauważyłam. Ogólnie bez specjalizacji można zgnić w gabineciku sprzedając 'szczepionki na kleszcze' ale prawdziwą kasę zarobi się tylko na swoim.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 17:17   #28
piffpaff
Raczkowanie
 
Avatar piffpaff
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 299
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Może mi ktoś napisać jakie były progi punktowe w zeszłym roku na stacjonarne i wieczorowe? Interesuje mnie każda uczelnia (Wawa, Wrocław, Olsztyn, Lublin).
piffpaff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 17:34   #29
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

olsztyn nie ma studiow wieczorowych.
a co do reszty to sie nie orientuje... chociaz wydaje mi sie, ze w warszawie i wrocku na dzienne prog byl bodajze 160 (+- 2 pkt w jedna lub druga).
takich informacji radze poszukac na forum biolog....
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:19   #30
czis21
Raczkowanie
 
Avatar czis21
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Rumia
Wiadomości: 30
GG do czis21
Question WETERYNARIA - nowa matura - gdzie?

Witajcie,

Niestety jestem rocznikiem, którego czeka nowa matura (nie wiem, możliwe, że będzie to miało jakiś minimalny związek z moim wątkiem). Bardzo chciałabym się starać o studia na weterynarza. Dlatego wychodzę z pytaniem do Was.
Gdzie najlepiej przygotują mnie do zawodu lekarza weterynarii? Niestety wiem, że jest niewiele uczelni w Polsce. Sama jestem z Pomorza i wychodzi na to, że najbliżej mam Olsztyn (?). Polecacie tamtejszą szkołę?

Uprzedzę, że słyszałam, że któraś z naszych polskich uczelni, na weterynarii mocniej ukierunkowana jest na małe zwierzęta. Nie pamiętam, która dokładnie, ale to dla mnie świetne rozwiązanie, gdyż chciałabym się w tym kierunku trochę bardziej obracać.

Są może osoby, które mi poradzą jaką uczelnie wybrać? Na której jak uczą itp? Jakie są Wasze doświadczenia (do osób studiujących weterynarię lub mających styczność z takimi osobami)?
czis21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 11:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.