Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3. - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych mam i tatusiów - przed porodem, planujemy dziecko , czekamy na dziecko, będę mamą, chcę być mamą

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2019-10-10, 07:56   #4651
PatiPee
Zakorzenienie

Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Arya plan porodu to jedno, ja tez mialam swoj ale oni w niego nie patrzą jak widza ze spada tetno czy dzieje sie cos innego zagrażającego zyciu dziecka.

Moja szwagierka blizniaki urodzila przez CC i jedno niedotlenione bylo , pol twarzy sine. Na szczescie chłopczyk zdrowy.

To nie jest tak, ze sn złe a cc miód..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Mnie sie nikt nie pytal , ja bylam spokojna bo wiedzialam , ze zrobia wszystko zeby bylo dobrze dla mnie i dziecka. Moje parte trwały prawie godzine a zwykle 10-15min i po sprawie...

Stary 2019-10-10, 08:06   #4652
gosiulam185
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
No to ja wole milion razy to niz cc.
Ale swoją drogą Ciebie nikt nie bedzie pytal o zdanie, bo to ratowanie zycia dziecka gdy jest już w kanal wstawione i sa parte jest za pozno na cc.

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Mi sie wydaje ze wiekszosc kobiet nie zdaje sobie sprawy co to jest cc. Rozcinaja nie tylko skore ale macice! No kurde... kazda która to chwali i namawia powinna sie popukac w głowę bo jest bardzo duzo powiklan po szczególnie dla matki.

Dokładnie. U mnie właśnie kuzynka się tak przejechała. Na pierwszy poród załatwiła cesarkę właśnie od psychiatry, przy drugim już miała takie zrosty na macicy, że musiała być cesarka, a jak trafiła się trzecia ciąża to miała zagrożenie pęknięcia macicy właśnie przez źle zrośnięte blizny po cesarkach.

Ja wychodzę z założenia, że tyle kobiet na świecie rodzi, że jest to do przeżycia. Kiedyś nie było cesarek, ba, nie było szpitali i też dzieci się rodziły i nie było takiego strachu przed porodami. Jestem zdecydowanie za cesarką tylko wtedy kiedy jest konieczność i zagrożenie życia.

gosiulam185 jest offline  
Stary 2019-10-10, 08:10   #4653
kule_czka
Raczkowanie

Dziewczyny, każdy z porodów, czy to sn czy cc może być wspaniały albo straszny.. każda sobie musi przekalkulować co jest ważne dla niej. W moim otoczeniu w ostatnich kilku latach i jeden i drugi rodzaj porodów zachwalany generalnie. Z tym, że cc dużo mniej.
Ja mam paniczny lęk przed cc, oczywiście- jeśli sytuacja będzie tego wymagała to nie zawaham się ani chwilę. Straszne historie o porodach mnie nie przerażają, bo kazdy poród jest inny i to, że dziewczyna x taki miała, to nie znaczy, że ja też przez to będę przechodzić. Głowa do gory!

kule_czka jest offline  
Stary 2019-10-10, 08:20   #4654
arya09
Zakorzenienie

Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Arya plan porodu to jedno, ja tez mialam swoj ale oni w niego nie patrzą jak widza ze spada tetno czy dzieje sie cos innego zagrażającego zyciu dziecka.

Moja szwagierka blizniaki urodzila przez CC i jedno niedotlenione bylo , pol twarzy sine. Na szczescie chłopczyk zdrowy.

To nie jest tak, ze sn złe a cc miód..

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Mnie sie nikt nie pytal , ja bylam spokojna bo wiedzialam , ze zrobia wszystko zeby bylo dobrze dla mnie i dziecka. Moje parte trwały prawie godzine a zwykle 10-15min i po sprawie...

Tak jak napisałam, zależy od szpitala w tamtym respektowali bo jeszcze dwa razy zapytali w trakcie porodu i kobieta była na nie, więc mieli związane ręce. Na pewno dużo zależy też od lekarza.

Ja też planuje zdać się na nich, w końcu to ich praca i wiedzą co robią i nie będę się przy niczym upierać. Nie chciałabym jedynie tych kleszczy i próżnociągu, a czy się uda to zobaczymy.
Nie uważam też że CC jest lepsze bo to w końcu operacja i ingerencja w ciało. Dlatego mimo, że okulista wypisałby mi zaświadczenie to nie zamierzam go brać.
Dla mnie ani SN ani CC nie jest fajne najlepiej jakby bocian przyniósł

Mąż mnie pogania żeby krocze masować, więc muszę kupić ten olejek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline  
Stary 2019-10-10, 08:25   #4655
gosiulam185
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Tak jak napisałam, zależy od szpitala w tamtym respektowali bo jeszcze dwa razy zapytali w trakcie porodu i kobieta była na nie, więc mieli związane ręce. Na pewno dużo zależy też od lekarza.

Ja też planuje zdać się na nich, w końcu to ich praca i wiedzą co robią i nie będę się przy niczym upierać. Nie chciałabym jedynie tych kleszczy i próżnociągu, a czy się uda to zobaczymy.
Nie uważam też że CC jest lepsze bo to w końcu operacja i ingerencja w ciało. Dlatego mimo, że okulista wypisałby mi zaświadczenie to nie zamierzam go brać.
Dla mnie ani SN ani CC nie jest fajne najlepiej jakby bocian przyniósł

Mąż mnie pogania żeby krocze masować, więc muszę kupić ten olejek

Od kiedy można robić ten masaż krocza? U nas olejek kupiony, TŻ tylko czeka kiedy będzie można zacząć

gosiulam185 jest offline  
Stary 2019-10-10, 08:25   #4656
sevenofnine
Raczkowanie

CC to operacja, tak, rozcinają i rozrywają w jej trakcie powłoki brzuszne i macicę. A co mają powiedzieć laski ze wskazaniami kardiologicznymi, które odmawiając CC ryzykują operacją serca, która, sorry, ale jest o wiele gorszą perspektywą niż bądź co bądź rutynowe cięcie? Co mają powiedzieć laski ze zmianami zwyrodnieniowymi na siatkówce? Albo laski po operacji biodra? Może jeszcze usłyszeć na porodówce, że dyżurujący podważa ich wskazania do CC i mają rodzić naturalnie, bo tak jest zdrowo? Niech myślą o dmuchaniu świeczek, to może się uda? Jak mnie wkurza ten terror na sn, kp i całą resztę za wszelką cenę :/

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline  
Stary 2019-10-10, 08:28   #4657
arya09
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Od kiedy można robić ten masaż krocza? U nas olejek kupiony, TŻ tylko czeka kiedy będzie można zacząć

Ponoć od 34 tc

arya09 jest offline  
Stary 2019-10-10, 08:28   #4658
Ivi56
Raczkowanie

Dzień dobry mamusie ☕️

Ja to wczoraj cały dzień gości miałam. W szpitalu 80 km od domu leżałam to po wyjściu się na odwiedziny zebrało

Ja powiem Wam, ze mimo wszystko czego się nasłuchałam to preferuje poród naturalny. Cesarka jedynie jeżeli będzie to lepszym wyjściem dla mnie lub małego niż SN. Chciałabym żeby mały czuł, ze mama jest przy nim jak przyjdzie na świat, a nie został wyniesiony przez obcych ludzi i nie wiedział gdzie jest i co się dzieje.

Gratuluje wizyt i wszystko dobrych wieści

Pati jestem w szoku jak to działa w de ze kobieta w ciąży musi pracować fizycznie do tak późnego etapu

Ciocia z Francji wczoraj Nas odwiedziła i przyniosła dla małego ciuszki prawie wszystkie na 50 wiec mam nadzieje ze mój maluszek ustabilizuje swoją wagę do porodu i dzięki temu wspomoże SN, będę z nim o tym jescze rozmawiała

IMG_3479.JPGIMG_3480.JPG

Ivi56 jest offline  
Stary 2019-10-10, 08:32   #4659
arya09
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
CC to operacja, tak, rozcinają i rozrywają w jej trakcie powłoki brzuszne i macicę. A co mają powiedzieć laski ze wskazaniami kardiologicznymi, które odmawiając CC ryzykują operacją serca, która, sorry, ale jest o wiele gorszą perspektywą niż bądź co bądź rutynowe cięcie? Co mają powiedzieć laski ze zmianami zwyrodnieniowymi na siatkówce? Albo laski po operacji biodra? Może jeszcze usłyszeć na porodówce, że dyżurujący podważa ich wskazania do CC i mają rodzić naturalnie, bo tak jest zdrowo? Niech myślą o dmuchaniu świeczek, to może się uda? Jak mnie wkurza ten terror na sn, kp i całą resztę za wszelką cenę :/

Ja tylko słyszałam o podważaniu jak było skierowanie od psychiatry z uwagi na fobię. Ale takie coś też nie powinno mieć miejsca, dlatego jeszcze dużo rzeczy jest do zmiany w kwestii porodu.

arya09 jest offline  
Stary 2019-10-10, 08:39   #4660
sevenofnine
Raczkowanie

Cytat:
Ja tylko słyszałam o podważaniu jak było skierowanie od psychiatry z uwagi na fobię. Ale takie coś też nie powinno mieć miejsca, dlatego jeszcze dużo rzeczy jest do zmiany w kwestii porodu.

Moja koleżanka po operacji biodra rodziła w marcu tego roku. Na parę dni przed terminem trafiła na chwilę do szpitala z jakiejś przyczyny, nie pamiętam już, z jakiej. Lekarz dyżurujący stwierdził, że co tam skierowanie od ortopedy, przecież może leżeć i urodzić sn xD. Jak to podsumowała koleżanka, ewidentnie czekał na kopertę. Skończyło się dla niej dobrze, bo zdążyła wyjść do domu, dobić do terminu i urodzić w innym szpitalu przez CC.

sevenofnine jest offline  
Stary 2019-10-10, 08:46   #4661
arya09
Zakorzenienie

Cytat:
Moja koleżanka po operacji biodra rodziła w marcu tego roku. Na parę dni przed terminem trafiła na chwilę do szpitala z jakiejś przyczyny, nie pamiętam już, z jakiej. Lekarz dyżurujący stwierdził, że co tam skierowanie od ortopedy, przecież może leżeć i urodzić sn xD. Jak to podsumowała koleżanka, ewidentnie czekał na kopertę. Skończyło się dla niej dobrze, bo zdążyła wyjść do domu, dobić do terminu i urodzić w innym szpitalu przez CC.

Masakra

arya09 jest offline  
Stary 2019-10-10, 09:01   #4662
izzy_91
Raczkowanie

Cytat:
Izzy nie rozumiem tego... :/ mnie tez straszyly.... ale moja siostra miala fajny poród, w sensie oczywiście bolesny, ale mi tak fajnie nagadala, ze to przeżycie magiczne, ze nie ma porownania z niczym innym itd... ze mi sie udzielilo

Jak jeszcze kilka tyg temu pytaly jak chciałabym urodzić i mówiłam że sn to one wielkie oczy i bulwers wręcz, że co ja mówię że one przeżyły już poród i te które urodziły sn drugi raz bralyby cc w ciemno.

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Ostatnio zakomunikowalam mojemu mężowi że guzik mnie to obchodzi że pracuje. Samo dziecko nie weszło i samo nie wyjdzie. Bez niego nie rodze

izzy_91 jest offline  
Stary 2019-10-10, 09:06   #4663
Ola0731
Zadomowienie

[/COLOR]Ostatnio zakomunikowalam mojemu mężowi że guzik mnie to obchodzi że pracuje. Samo dziecko nie weszło i samo nie wyjdzie. Bez niego nie rodze

Hehehe. I jak zareagował?

Mój twardo mówi, ze idzie. Ja się obawiam, że skończy się na tym, że zemdleje albo w połowie wyjdzie no cóż najwyżej będę musiała poradzić sobie później sama

Ola0731 jest offline  
Stary 2019-10-10, 09:22   #4664
midusia86
Zakorzenienie

Cytat:
Z tego co mówiła położna to muszą respektować plan porodu. Ja się oczywiście nie będę upierała jak będzie zagrożenie życia. Ale mieli takie przypadki i przez to dzieci są warzywami, a matki miały pretensje potem „że za mało je namawiali”
Ciesze się, że mąż jednak zmienił zdanie i będzie przy porodzie więc liczę, że on będzie bardziej czuwał co i jak
No i jedyna obawa jakiej nie mam, a z tego co wiem to wiele ma taki problem, że mąż nie dojedzie.
Mój z pracy ma 5 max 10 minut do domu, więc na pewno będzie

Ja się specjalnie nie znam a tym bardziej nie mam żadnego doświadczenia, ale to jest waśnie tak chyba, jak Pati mówi: jeżeli dziecko nie wstawia się kanał lub wstawia się zle to cc, a jeżeli się już wstawiło, to nie ma opcji cc i pozostaje vacuum albo kleszcze i to dzieje się tylko w sytuacji zagrożenie życia dziecka czy twojego, wiec chyba teoretycznie nawet nie misza już pytać o twoja zgodę...
Stary 2019-10-10, 09:28   #4665
arya09
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja się specjalnie nie znam a tym bardziej nie mam żadnego doświadczenia, ale to jest waśnie tak chyba, jak Pati mówi: jeżeli dziecko nie wstawia się kanał lub wstawia się zle to cc, a jeżeli się już wstawiło, to nie ma opcji cc i pozostaje vacuum albo kleszcze i to dzieje się tylko w sytuacji zagrożenie życia dziecka czy twojego, wiec chyba teoretycznie nawet nie misza już pytać o twoja zgodę...

No właśnie nie do końca mi pasowało to co opowiadała ta położna, bo też do tej pory miałam takie wyobrażenie. Ktoś zapytał a co z obowiązkiem ratowania życia to też jakoś pokrętnie to tłumaczyła.

Pogadam z synkiem przed porodem i niech wychodzi tak jak trzeba

arya09 jest offline  
Stary 2019-10-10, 09:35   #4666
midusia86
Zakorzenienie

Cytat:

No to ja jestem jakimś jaskiniowiec chyba, bo ani jednego ani drugiego terroru nie widziałam CC robi się już prawie w połowie porodów a ulotki i próbki mm wciskają mi na kazdym zakręcie i przy każdej wizycie w przychodni. Teraz jeszcze z kazdej strony zdziwko, bo mam przecież taaaka wadę wzroku i spokojnie mogłabym sobie załatwić cc i mieć spokój i jak to, ze swoje dziecko karmiłam DWA laaaaata?
Także mnie tylko śmieszą te opowieści o terrorach. Jedne opowiadają o terrorach SN i kp a inne cc i mm. Każda widzi jakieś terrory dzisiaj

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:

Serio, takie podważanie jest baaaardzo rzadkie, bo wtedy wystarczy, ze poprosisz o taka odmowę na piśmie i już każdy lekarz nawet, jak będzie uważał zupełnie inaczej na odczep się zrobi ci ta cesarkę. Dzisiaj jest inny świat i lekarze zaczynaja coraz bardziej obawiać się pozwów, jakby poszło coś nie tak, wiec naprawdę, nikt na każdym kroku nie będzie podważał tych wskazań. Już pomijając, ze rozsądny lekarz wie, ze jak kogoś będzie chciał na sile przekonać to porodu SN, to ten poród nie ma szans się udać, bo poród to w dużym stopniu głowa.

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez izzy_91 Pokaż wiadomość
Jak jeszcze kilka tyg temu pytaly jak chciałabym urodzić i mówiłam że sn to one wielkie oczy i bulwers wręcz, że co ja mówię że one przeżyły już poród i te które urodziły sn drugi raz bralyby cc w ciemno.

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Ostatnio zakomunikowalam mojemu mężowi że guzik mnie to obchodzi że pracuje. Samo dziecko nie weszło i samo nie wyjdzie. Bez niego nie rodze

Smutne to, tak podcinać skrzydła komuś bliskiemu tylko dlatego ze co? Ze im „nie wyszło”?

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
No właśnie nie do końca mi pasowało to co opowiadała ta położna, bo też do tej pory miałam takie wyobrażenie. Ktoś zapytał a co z obowiązkiem ratowania życia to też jakoś pokrętnie to tłumaczyła.

Pogadam z synkiem przed porodem i niech wychodzi tak jak trzeba

No mi się wydaje, ze tak mi to tłumaczono właśnie i dla mnie ma to logiczny sens.

No a pogadać z synkiem na pewno warto. Dobra współpraca od samego początku to skarb

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2019-10-10 o 09:37
midusia86 jest offline  
Stary 2019-10-10, 09:39   #4667
PatiPee
Zakorzenienie

Kupilam mojego wymarzonego kwiatka. Taki wyrosniety, jeden byl tylko 🥰 dlugo szukalam takiego dużego za rozsądną kasę. Chwalę się 🥰 IMG_10102019_103853_(1200_x_1200_piksel).jpg

Stary 2019-10-10, 09:45   #4668
Ann555
Raczkowanie

Cytat:
Kupilam mojego wymarzonego kwiatka. Taki wyrosniety, jeden byl tylko 🥰 dlugo szukalam takiego dużego za rozsądną kasę. Chwalę się 🥰 Załącznik 7694164

A co to za kwiat? ladny

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość

Jaki olejek się nadaje? i kiedy należy zacząć te masaz?

Ann555 jest offline  
Stary 2019-10-10, 09:54   #4669
PatiPee
Zakorzenienie

Napisalam post na lokalnej grupie gdzie kupie duzą monsterę i właściciel kwiaciarni do mnie napisal ,ze mam przyjechać, ma w domu i mi przywiezie w czwartek do sklepu zaplacilam za nia smieszne 20euro. W holandii jedna byla taka tez duża ale kosztowała 80 🥴

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Dziewczyny jeszcze 40 stron i nowy wątek
To w którym rodzimy?

Stary 2019-10-10, 09:57   #4670
milawo
Zadomowienie

Pati piekny kwiatek!!
Ja juz nie mam za bardzo gdzie postawic wiec w calym mieszkaniu sa az 4

milawo jest offline  
Stary 2019-10-10, 10:00   #4671
izzy_91
Raczkowanie

Ola narazie maz się śmieje z mojej gadki. Ciekawe co będzie później. Ale raczej on nie z tych co się boją czy coś. Jak trzeba to przyjmie to na klatę. tak mi się przynajmniej wydaje

Dodatkowo argumentem które używają w rozmowach było to że moja wada wzroku od razu będzie wskazaniem do cc. Jakieś 6 lat temu miałam robimy laser na krotkowzrocznosc ok -10. I wiem że wtedy taka duża wada owszem była wskazaniem. A jeszcze wcześniej okulisci mówili że stan mojej siatkówki nie pozwala rodzić sn no i one o tym wiedziały. Tyle że jakieś 3 tyg temu byłam jak co roku na kontroli po zabiegu i moja lekarka wystawiła zaświadczenie że żadnych przeciwwskazań do sn nie ma. Mowila że wytyczne się zmieniły i krotkowzrocznosc sama w sobie nie jest wskazaniem i ze wlasnie na laser wysyłają przed porodem. I dwom znajomym wypisala zaswiadczenia do cc to im je w szpitalu podwazyli i robili swoje badania. Śmiać mi sie chciało jak im o tym mówiłam to stwierdzily żebym się upierała przy cc bo taki wysiłek przy sn że może coś się stać ze wzrokiem. Ciul że lekarka mówi że jest dobrze. Najgorsze że te kobiety to moja dobra koleżanka, dwie kuzynki, dwie siostry tz, dwie ciotki i chwilami moja mama. Ale ona miała że mną bardzo ciężki poród sn no i wiadomo że chciałaby jak najlepiej A tamte ja jeszcze nagaduja. Same najbliższe mi osoby

izzy_91 jest offline  
Stary 2019-10-10, 10:00   #4672
PatiPee
Zakorzenienie

Tutaj ją ustawiłam i dzis chyba bede spać na tym fotelu 🥰IMG_10102019_105959_(1200_x_1200_piksel).jpg

Stary 2019-10-10, 10:01   #4673
midusia86
Zakorzenienie

Cytat:
Kupilam mojego wymarzonego kwiatka. Taki wyrosniety, jeden byl tylko dlugo szukalam takiego dużego za rozsądną kasę. Chwalę się Załącznik 7694164

Ooo to moja ulubiona kategoria kwiatów - bez kwiatów, tylko liście
Stary 2019-10-10, 10:02   #4674
izzy_91
Raczkowanie

Chyba muszę ograniczyć kontakt z nimi albo ucinac rozmowy na ten temat bo do wariatkowa trafię A nie na porodowke 🤦☠♀️

izzy_91 jest offline  
Stary 2019-10-10, 10:02   #4675
midusia86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisalam post na lokalnej grupie gdzie kupie duzą monsterę i właściciel kwiaciarni do mnie napisal ,ze mam przyjechać, ma w domu i mi przywiezie w czwartek do sklepu zaplacilam za nia smieszne 20euro. W holandii jedna byla taka tez duża ale kosztowała 80

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Dziewczyny jeszcze 40 stron i nowy wątek
To w którym rodzimy?

Zakładając podobne tempo pisania to ten wątek zajął nam jakieś półtorej miesiąca, wiec wolałabym, żebyśmy w kolejnym zaczęły się powolutku rozpakowywać

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2019-10-10 o 10:07
midusia86 jest offline  
Stary 2019-10-10, 10:05   #4676
PatiPee
Zakorzenienie

Izzy ... ja tak mialam z KP. w moim otoczeniu tylko jedna kolezanka KP , reszta na butli. No i szwagierka tez KP ale to w PL.
I mi tak nagadaly, juz w ciazy, ze to takie straszne i takie i srakie.... a ja sie upieralam ze chce KP i juz. No i odpuscilam jak zaczely sie problemy. Nie mialam nikogo zeby doradzil, wsparł. mama tylko- no karm to jest najlepsze dla tego bobaska, ale zadnych porad, jak to ugryźć, co zrobić jak pomoc. Teraz widze ze bylam z tym zupelnie sama... zaszczuta na mm , a widzę, ze te kolezanki tez nie mialy pomocy przy kp i stad ich postawa.

Stary 2019-10-10, 10:06   #4677
Smarfetka
Zakorzenienie

Cytat:
Kupilam mojego wymarzonego kwiatka. Taki wyrosniety, jeden byl tylko 🥰 dlugo szukalam takiego dużego za rozsądną kasę. Chwalę się 🥰 Załącznik 7694164

Tez go chce, tylko nie mam gdzie postawić u nas w Lidlu mają byc

Smarfetka jest offline  
Stary 2019-10-10, 10:06   #4678
midusia86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izzy_91 Pokaż wiadomość
Chyba muszę ograniczyć kontakt z nimi albo ucinac rozmowy na ten temat bo do wariatkowa trafię A nie na porodowke

Nie zrozum mnie złe, ale takie ograniczenie kontaktu albo ucinanie rozmów na zdrowie ci wyjdzie przez jakiś czas. Już teraz a bezpośrednio po porodzie jeszcze bardziej dzięki burzy hormonów jesteśmy podatne na wiele rzeczy i można naprawdę o wiele gorzej się z tym czuć. Dodatkowe „motywowanie”, ze nie dasz rady na pewno nie służy. Warto otaczać się pozytywnymi osobami, a te twoje w tym momencie chyba średni oddają egzamin :/
Stary 2019-10-10, 10:08   #4679
gosiulam185
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
A co to za kwiat? ladny

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Jaki olejek się nadaje? i kiedy należy zacząć te masaz?

olejkiem do masażu krocza, firmy Weleda (DAMMMASSAGEÖL)

migdałowym

z kiełków pszenicy

jojoba

z dziurawca

Ja kupiłam naturalny olej z migdałów. Rozpocząć można od 34 tygodnia.

Pati piękny kwiatek ️ myślę, że w kolejnym wątku już powoli pierwsze terminy zaczną się rozpakowywać my możemy jeszcze dotrzymać do następnego, w zależności jak się rozpiszemy

gosiulam185 jest offline  
Stary 2019-10-10, 10:11   #4680
PatiPee
Zakorzenienie

Smarfetka ladne sa w Ikea ale no wlasnie małe jeszcze takie bejbisie. Ja szukalam dorodnego parolatka. On rosnie naprawdę ogromny. Tu na zdjeciu sa trzy i taka sciana to moje marzenie Screenshot_20191010-110856_Instagram.jpg

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości