Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-14, 18:40   #61
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A chora psychicznie osoba już nie może czegoś zaplanować?
Pewnie ze może.
Cytat:
Napisane przez jola1000 Pokaż wiadomość
Mnie opieszałość ochrony nie dziwi - mają płacone często 7 zł na godzinę, poza tym są przyjmowani z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Zgadzam się. W to ze ochorna byla w to zamieszana i dlatego nieudolna, nie wierzę. Byla po prostu nieudolna, nieskuteczna.
Ale zastanawia mnie czy zabojca znalazl się tam sam czy na czyjes zlecenie? Prezydent z pewnoscia mial swoich wrogow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 18:56   #62
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

W związku z rezygnacją Jurka Owsiaka natknęłam się na filmik, gdzie na końcu widać jego pożegnanie z zespołem fundacji. Nie dość, że wydarzyła się ogromna tragedia to jego odejście wzmaga przykre emocje. Miny tych ludzi wyrażają więcej niż słowa.

Rezygnacja Jurka Owsiaka
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 18:57   #63
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;86368771]A czytałyście wypowiedź Pawłowicz...? :/

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...k-wzbudza.html[/QUOTE]

Ja nie wiem, skąd to się w ludziach bierze.

Myślę, że Kuba Wątły trochę to tłumaczy (materiał był kręcony, gdy Adamowicz jeszcze żył). Zresztą, sami oceńcie, nie chcę się wymądrzać, ale coś w tym jest:

https://www.youtube.com/watch?v=cxguWTXFaCI
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:15   #64
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, skąd to się w ludziach bierze.

Myślę, że Kuba Wątły trochę to tłumaczy (materiał był kręcony, gdy Adamowicz jeszcze żył). Zresztą, sami oceńcie, nie chcę się wymądrzać, ale coś w tym jest:

https://www.youtube.com/watch?v=cxguWTXFaCI
Spojrze na filmik i dma znac.


Trudno mi tlumaczyc ochrone zlymi zarobkami. To znaczy, ze lekarze ratuja nam zycie tylko dlatego, ze sa za to sowicie wynagradzani? Jak ktos nie moze takiej pracy podolac, to nie powinien sie za nia brac, z uczciwosci. To nie jest kasa w sklepie, czy strozowanie na parkingu, to jest w koncu odpowiedzialnosc, czasem i za ludzkie zycie.


To nie tylko kolejne hejty Pawlowicz, ale boje sie ze teraz beda robic kozla ofiarnego z Owsiaka. Ze nie dopilnowal, ze nie zglosil imprezy masowej, ze mogl zapewnic lepsza ochrone. Zgroza.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:18   #65
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Nie no, ale przecież to nie Owsiak szkoli ochroniarzy i chyba ich nie dobiera. Choć faktycznie, przeciwnicy Owsiaka potrafią się o wszystko przyczepić to jest po prostu dramat. Człowiek robi tyle dobrego a jeżdżą po nim jak po łysej kobyle...Przecież ile milionów zebrano w tym roku i poprzednich latach i jak wielu ludziom pomógł..
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:19   #66
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=1b006c1cc4b33fb32b0a741 c96d131cb0dc83f78_5f5d531 644303;86367956]Ta śmierć to niesamowita tragedia, tu nie ma żadnej dyskusji.


Ale przeraża mnie to co się dzieje w komentarzach pod informacjami na ten temat.
Chory, niezrównoważony, który nie od wczoraj ma problemy z prawem zrobił coś złego i powiedział, że to przez partie "x"... a ludzie jak pelikany to łykają i robią z tego sprawę polityczną.


Zgadzam się, że mowa nienawiści, dzielenie polaków, itd jest beeee, ale to zupełnie nie ten kontekst. To po prostu zaburzona jednostka z nozem w ręku.[/QUOTE]


Serio?
A jak jakiś islamista wjedzie w tłum niewinnych ludzi, to ktoś tłumaczy go chorobą psychiczną?
Bo ja raczej widuję w takich sytuacjach natychmiastowy hejt na "ciapaków" itede.

Dlaczego mamy podwójne standardy?
Nikt nie wie na pewno, co nim kierowało.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:25   #67
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Dubel

Edytowane przez Tashira
Czas edycji: 2019-01-14 o 19:29
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-14, 19:25   #68
szara_bluzka
Raczkowanie
 
Avatar szara_bluzka
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 330
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Pawłowicz powinna zostać przebadana gruntownie przez psychiatrę. Jak można opowiadać takie pierdoły? Niby wykształcona osoba. Brak słow.
Mam nadzieję, że gdy emocje opadną Owsiak wróci do kierowania WOŚP. Można go nie lubić, ale trzeba przyznać, że nikt nigdy nie zrobił tyle dla szpitali dziecięcych co on i jego orkiestra. Wystarczy przejść się po oddziałach. Praktycznie wszystkie sprzęty mają serduszka.

Edytowane przez szara_bluzka
Czas edycji: 2019-01-14 o 19:26
szara_bluzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:26   #69
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Myślę ze nie jest to kwestia zlych zamiarow tylko braku szkoleń. To tak jakby do szpitala wpuścić lekarzy po kursie internetowym. To sa osoby na umowie zlecenie których wciska sie w kamizelkę, wystawia i kaze obserwować tlum i tyle. Na 10 czy 15 takich moze 1 faktycznie jest z prawdziwego zdarzenia.

Szkolenia i pozwolenia sa bardzo drogie. Firmy ochroniarskie nie inwestują tyle w swoich ludzi. A ten nikt kto zarobi dorywczo 10zl/h nie zainwestuje grubych tysiecy w szkolenia czy pozwolenia.

Wydaje mi sie ze kazda scena to osobny organizator. Jurek jest prezesem fundacji ale nie jest organizatorem każdej jednostkowej imprezy w kazdym miescie ale moge sie mylic. Moze ktos tu jest lepiej zorientowany i mógłby ewentualnie sprostować. Mysle kazda scene, plac trzeba bylo zgłosić w danych obszarze, porozumiec sie z policja i zalatwic papiery, ochrone itd.
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:30   #70
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86368971]Serio?
A jak jakiś islamista wjedzie w tłum niewinnych ludzi, to ktoś tłumaczy go chorobą psychiczną?
Bo ja raczej widuję w takich sytuacjach natychmiastowy hejt na "ciapaków" itede.

Dlaczego mamy podwójne standardy?
Nikt nie wie na pewno, co nim kierowało.[/QUOTE]Ciesze sie, ze to zauwazylas. Malo tego, straszy sie uchodzcami, a jak zabija Polak to tylko prosby o modly o pojednanie. Od modlow nikt sie jeszcze nie pojednal. Od samego spotkania przy okraglym stole tez. Do tego potrzeba minimum dobrej woli..

I oczywiscie Jurka za nic nie obwiniam. Ale wspomnijcie moje slowa, wielu bedzie szukac intensywnie jak by go tu wykorzystujac sytuacje ochlapac.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:32   #71
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Ciesze sie, ze to zauwazylas. Malo tego, straszy sie uchodzcami, a jak zabija Polak to tylko prosby o modly o pojednanie. Od modlow nikt sie jeszcze nie pojednal. Od samego spotkania przy okraglym stole tez. Do tego potrzeba minimum dobrej woli..

I oczywiscie Jurka za nic nie obwiniam. Ale wspomnijcie moje slowa, wielu bedzie szukac intensywnie jak by go tu wykorzystujac sytuacje ochlapac.
Jego przeciwnicy na pewno to wykorzystają, niestety..
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-14, 19:34   #72
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez szara_bluzka Pokaż wiadomość
Pawłowicz powinna zostać przebadana gruntownie przez psychiatrę. Jak można opowiadać takie pierdoły? Niby wykształcona osoba. Brak słow.
Mam nadzieję, że gdy emocje opadną Owsiak wróci do kierowania WOŚP. Można go nie lubić, ale trzeba przyznać, że nikt nigdy nie zrobił tyle dla szpitali dziecięcych co on i jego orkiestra. Wystarczy przejść się po oddziałach. Praktycznie wszystkie sprzęty mają serduszka.
Nie sądzę, żeby wrócił.
Ty byś wrociła, gdyby ktoś Ciebie oskarżył, że masz krew na rękach a byłabyś zupełnie niewinna? Bo ja nie. Wielka Orkiestra to wielkie dzieło Owsiaka, obrzucane błotem od lat przez stronę skrajnie prawicową, które broniło się zgodnie z Biblią "po owocach poznacie". Jednak na jego miejscu postąpiłabym tak samo. Można znieść obrzucanie błotem, jednak oskarżenie o to, że jest się winnym czyjejś śmierci to za dużo.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:37   #73
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Też się tego obawiam.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:38   #74
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby wrócił.
Ty byś wrociła, gdyby ktoś Ciebie oskarżył, że masz krew na rękach a byłabyś zupełnie niewinna? Bo ja nie. Wielka Orkiestra to wielkie dzieło Owsiaka, obrzucane błotem od lat przez stronę skrajnie prawicową, które broniło się zgodnie z Biblią "po owocach poznacie". Jednak na jego miejscu postąpiłabym tak samo. Można znieść obrzucanie błotem, jednak oskarżenie o to, że jest się winnym czyjejś śmierci to za dużo.
Ja bym nie wróciła, bo to na pewno straszne przeżycie dla Owsiaka, ponieważ wydarzyło się to na imprezie organizowanej z okazji WOŚP właśnie i szczególnie że wie jakie niektórzy ludzie mają podejście do Orkiestry..
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:38   #75
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Straszne. Słów mi brakuje.

[1=1b006c1cc4b33fb32b0a741 c96d131cb0dc83f78_5f5d531 644303;86367956]
Zgadzam się, że mowa nienawiści, dzielenie polaków, itd jest beeee, ale to zupełnie nie ten kontekst. To po prostu zaburzona jednostka z nozem w ręku.[/QUOTE]

Mowa nienawiści w uszach zaburzonej jednostki może brzmieć jak wezwanie do czynu. Podżeganie polityczne jest faktem i prowadzi do przemocy. Koniec.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:39   #76
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby wrócił.
Ty byś wrociła, gdyby ktoś Ciebie oskarżył, że masz krew na rękach a byłabyś zupełnie niewinna? Bo ja nie. Wielka Orkiestra to wielkie dzieło Owsiaka, obrzucane błotem od lat przez stronę skrajnie prawicową, które broniło się zgodnie z Biblią "po owocach poznacie". Jednak na jego miejscu postąpiłabym tak samo. Można znieść obrzucanie błotem, jednak oskarżenie o to, że jest się winnym czyjejś śmierci to za dużo.
Piszesz dokladnie to co ja mysle. To sie dzieje na naszych oczach. To jest juz klimat z filmu "Kabaret". I to w polowie Europy juz wieje ten "zly wiatr", jak to celnie ujela Konopnicka.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:40   #77
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Ochrona imprezy ochrona, ale czy (i czemu nie) prezydent miasta nie ma ochrony zapewnionej przez panstwo...? Zwlaszcza po zeszlorocznej publikacji aktow zgonu przez MW?

Moje pytanie: co mozna teraz zrobic? Jak sie tej nienawisci (politycznej), szczuciu na siebie, przeciwstawic? Jak zamanifestowac, ze mamy dosc?
(Pytania retoryczne ofc)
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:44   #78
sygnalista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 603
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Bez przesady. Jakiś prymityw emocjonalny - bandyta być może niezrównoważony psychicznie. Robić z tego polityczny atak to przesada. "Bo siedział za PO w więzieniu" ale ca co? Za napady na banki. Za PiS też posiedziałby.
sygnalista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:44   #79
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Moje pytanie: co mozna teraz zrobic? Jak sie tej nienawisci (politycznej), szczuciu na siebie, przeciwstawic? Jak zamanifestowac, ze mamy dosc?
Też się nad tym zastanawiałam. Ale takich podziałów i nienawiści chyba nie da się cofnąć. To się tylko zapętla. Nawet takie tragedie, jak ta, będą dla kogoś argumentem za X albo Y. Nie wiem co strasznego musiałoby się stać, żeby tak naprawdę wszyscy się opamiętali.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-14, 19:44   #80
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Piszesz dokladnie to co ja mysle. To sie dzieje na naszych oczach. To jest juz klimat z filmu "Kabaret". I to w polowie Europy juz wieje ten "zly wiatr", jak to celnie ujela Konopnicka.
Oj, to to. Jest w filmie "Kabaret" scena, która zawsze wywołuje we mnie dreszcz strachu, ile razy ten film oglądam. I bardzo źle mi się kojarzy z sytuacją, która aktualnie zaczyna być bardzo podoba w Polsce. Pamiętasz?

https://www.youtube.com/watch?v=a5Qz4HvdmXw
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:48   #81
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

U nas w mieście jakaś godzinę temu zebrała się grupa ludzi, zapalili znicze,stali z czarną flagą i oddali po prostu hołd tragicznie zmarłemu człowiekowi. Teraz przykrości znów spotykają Owsiaka. Szkoda gadać.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:52   #82
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Oj, to to. Jest w filmie "Kabaret" scena, która zawsze wywołuje we mnie dreszcz strachu, ile razy ten film oglądam. I bardzo źle mi się kojarzy z sytuacją, która aktualnie zaczyna być bardzo podoba w Polsce. Pamiętasz?

https://www.youtube.com/watch?v=a5Qz4HvdmXw
A jak mam nie pamietac, ech.. Miedlar mi go zawsze przypomina, no slowo. Spojrzalam tez na strone Miedlara, jak to komentuje. To, ze on swobodnie glosi swoje naziolskie poglady to jest dla mnie absolutna indolencja obecnej wladzy. A pewnie i ciche przyzwolenie wielu (chcialabym sie mylic).
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:57   #83
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A jak mam nie pamietac, ech.. Miedlar mi go zawsze przypomina, no slowo. Spojrzalam tez na strone Miedlara, jak to komentuje. To, ze on swobodnie glosi swoje naziolskie poglady to jest dla mnie absolutna indolencja obecnej wladzy. A pewnie i ciche przyzwolenie wielu (chcialabym sie mylic).
No nie tylko on. Rydzyk ostatnio też dał ostro czadu: hejt, antysemityzm, ogólnie błoto. I też od lat jest to tolerowane a rząd dotuje przeróżne przedsięwzięcia tego pana i jego zwolenników.

Ktoś wyżej pisał, że to wybryk zaburzonego człowieka. Ale zajrzyjcie na to, co mówi Kuba Wątły: ludzie nieodporni na otaczajacą ich rzeczywistosć łatwo są manipulowani, zwłaszcza, że coraz to kolejne bariery przyzwolenia na hejt w przestrzeni medialnej są obalane. Po prostu jest społeczne przyzwolenie na hejt.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 20:02   #84
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No nie tylko on. Rydzyk ostatnio też dał ostro czadu: hejt, antysemityzm, ogólnie błoto. I też od lat jest to tolerowane a rząd dotuje przeróżne przedsięwzięcia tego pana i jego zwolenników.

Ktoś wyżej pisał, że to wybryk zaburzonego człowieka. Ale zajrzyjcie na to, co mówi Kuba Wątły: ludzie nieodporni na otaczajacą ich rzeczywistosć łatwo są manipulowani, zwłaszcza, że coraz to kolejne bariery przyzwolenia na hejt w przestrzeni medialnej są obalane. Po prostu jest społeczne przyzwolenie na hejt.
"Przyzwolenie na wyrażenie swojej agresji, już nie przed komputerem, nie myśląc, że jest się anonimowym [..] ale tak jak dzisiaj, wtargnięcie na scenę trójmiejskiej Orkiestry i próba zadźgania człowieka [..] do tego doprowadzili politycy"

[/B]

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-01-14 o 20:29
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 20:03   #85
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Smutne i jakie zdjęcie....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 50249832_807322196282389_8181322978395422720_n.jpg (97,5 KB, 159 załadowań)
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 20:05   #86
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ktoś wyżej pisał, że to wybryk zaburzonego człowieka. Ale zajrzyjcie na to, co mówi Kuba Wątły: ludzie nieodporni na otaczajacą ich rzeczywistosć łatwo są manipulowani, zwłaszcza, że coraz to kolejne bariery przyzwolenia na hejt w przestrzeni medialnej są obalane. Po prostu jest społeczne przyzwolenie na hejt.
Oczywiście - i takich ludzi jest naprawdę mnóstwo. Wystarczy dać im jakąś lekką zachętę do przemocy, a już będą gotowi. I właśnie to mnie w tym wszystkim najbardziej przeraża. Często nie ma w tym nawet logiki. Za mało się myśli o konsekwencjach przekazu społecznego, atmosfery między ludźmi itd. W ogóle za mało się myśli.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 20:06   #87
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Smutne i jakie zdjęcie....
Sorry, Groszku, ale za każdym razem gdy widzę takie hasełka "Polska placze" to mam wrażenie, że znowu ktoś chce ugrać coś na czyjejś śmierci.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 20:06   #88
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No nie tylko on. Rydzyk ostatnio też dał ostro czadu: hejt, antysemityzm, ogólnie błoto. I też od lat jest to tolerowane a rząd dotuje przeróżne przedsięwzięcia tego pana i jego zwolenników.

Ktoś wyżej pisał, że to wybryk zaburzonego człowieka. Ale zajrzyjcie na to, co mówi Kuba Wątły: ludzie nieodporni na otaczajacą ich rzeczywistosć łatwo są manipulowani, zwłaszcza, że coraz to kolejne bariery przyzwolenia na hejt w przestrzeni medialnej są obalane. Po prostu jest społeczne przyzwolenie na hejt.
Wspomne jeszcze Konopnicka, cytat z "Mendla Gdanskiego", ale nad wyraz aktualny po z gora stu latach:

„- Nu, z przeproszeniem pana dobrodzieja, kto to powiadał, co Żydów mają bić? (…)
– Ludzie powiadają… (…)
– Pan dobrodziej się myli – rzekł. – Ludzie tego nie powiadają. To powiada wódka, to powiada szynk, to powiada złość i głupota, to powiada zły wiatr, co wieje.”
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 20:18   #89
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mi to ogółem śmierdzi.


Nie chcę węszyć jakiegoś spisku, ale ochrona zanim go dorwała (a stał na scenie w jednym miejscu), to on zdążył wygłosić manifest polityczny?

No wygląda mi to na spisek albo brak kompetencji, może ludzi do pracy w ochronie brakuje, może byli słabo przeszkoleni, zagapili się?


Nie wiem, jak to inaczej wytłumaczyć.
Przede wszystkim, człowiek wtargnął na scenę w momencie kulminacyjnym, kiedy WSZYSCY wpatrzeni byli w jeden punkt i nie był nim prezydent. Przebiegniecie przez scenę zajęło mu dosłownie sekundę, tak naprawdę pozostał niezauważony przez kogokolwiek, ugodził prezydenta i wyszedł na środek, ale wtedy jeszcze tak naprawdę nikt nie zauważył co się stało, prezydent stał z boku, chyba jedyną świadomą osoba, która chyba? Coś widział był ten grubszy mężczyzna, który zaczął do napastnika podchodzić, w ogromnym zresztą szoku, następnie zauważa w jego ręku nóż, i z tego co zdazylam usłyszec nie byle jaki noz, bo podobno to był nóż komandoski, 15cm długości ostrza. Facet przed chwilą dźgnął nożem człowieka, stoi teraz przed Tobą z tym nożem w ręku, podchodzi z nim do konferansjera (z nożem!) zabiera mu mikrofon. Jak zaczyna mówić dopiero dociera do innych co się stało, że to już jest po fakcie, że zamach już się dokonał. Tak naprawdę facet bardzo precyzyjnie wybrał moment ataku, właśnie tak, aby mógł ugodzic i jeszcze wygłosic swój manifest. To skupienie wszystkich dookoła na światełku sprawiło, że miał kilkadziesiąt sekund, zanim ktokolwiek się zorientował. Do tego szok, którego konsekwencją jest stupor, dołożymy do tego fakt, że w 99,9% przypadków na takich imprezach ochrona łapie i wyprowadza co najwyżej golasa, najczęściej pijanych uparciuchów, ale nie zamachowców z komandoskimi nożami. Nigdy nie byli w takiej sytuacji, więc i reakcja nie jest automatyczna. Mam nadzieje, że już nigdy w takiej nie będą.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 20:19   #90
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Wspomne jeszcze Konopnicka, cytat z "Mendla Gdanskiego", ale nad wyraz aktualny po z gora stu latach:

„- Nu, z przeproszeniem pana dobrodzieja, kto to powiadał, co Żydów mają bić? (…)
– Ludzie powiadają… (…)
– Pan dobrodziej się myli – rzekł. – Ludzie tego nie powiadają. To powiada wódka, to powiada szynk, to powiada złość i głupota, to powiada zły wiatr, co wieje.”
Jest, czy raczej był sobie taki kanał na YT "Tajemniczy Świat Żydów", prowadzony przez Chasyda, Polaka z pochodzenia, aktualnie mieszkającego w USA. Facet rewelacyjnie opowiada o judaizmie: historii, tradycjach, opowieściach Chasydów. Nie zajmował się polityką, stosunkami Polsko-Żydowskimi, rozliczeniami przeszłości. Po prostu opowiadał. Wpuścił ludzi do swojego domu, do swojego życia, do pewnej intymności.

I co? I musiał zamknąć kanał (część filmów została). Dlaczego? Bo nie mógł znieść tysięcy komentarzy życzących śmierci jemu i jego rodzinie tylko dlatego, że jest Żydem. Nie miał już siły. I tak hejt zniszczył to, czego mogliśmy się nawzajem o sobie nauczyć, dowiedzieć a tym samym lepiej się zrozumieć. Nieraz podczas transmisji na żywo Q&A czytałam w komentarzach takie rzeczy, że włos mi się na głowie jeżył i miałam chęć zapaść się pod ziemię ze wstydu, że jestem w połowie Polką.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.