Septum w nosie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-02, 15:09   #1
ClassicCreature
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 69
Smile

Septum w nosie


Chcę,sobie przekłuć przegrodę w nosie ,nie chrząstke tylko błonkę . I mam do was kilka pytań do tych osób co mają oczywiście
Więc :
-Czy przekłucie boli ?
-Ile się goi ?
-Czym najlepiej przemywać ?
-Jaką podkówkę założyć (rozmiar) żeby móc schować ją do nosa .
ClassicCreature jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 23:14   #2
eaven
Raczkowanie
 
Avatar eaven
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 255
Dot.: Septum w nosie

Mnie przekłucie w ogóle nie bolało, ale ból to kwiestia indywidualna przecież, więc każdy odczuwa to inaczej. Goiło się [w moim przypadku] około 2 miesięcy, przemywanie solą fizjologiczna, a później octeniseptem. Nie wiem jaką założyć podkówkę, bo w ogóle po co masz zamiar ją chować? Jeśli już tak bardzo chcesz to zależy tylko od budowy Twojego nosa i nie podam Ci tu konkretnego rozmiaru. Ale możesz np. do przekłucia poprosić banana/sztangę i wtedy nie będzie kolczyka widać.
eaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 13:38   #3
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Septum w nosie

w studiu Ci wszystko powiedza
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 19:27   #4
i love japanese boys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Septum w nosie

A ja mam pytanie również do osób w temacie, czy katar może wpłynąć niekorzystnie na proces gojenia septum?
i love japanese boys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 22:21   #5
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Septum w nosie

tak
jełsi ma się niezyt spowodowany przeziębieniem to najlepiej odczekać do ustania wycieku
jeśli ma się niezyt na tle alergicznym to jedyna rada to kluć sie twedy kiedy nic nie uczula
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 14:08   #6
i love japanese boys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Septum w nosie

mhm, wiem wiem, na pewno odczekam, bardziej myślałam o przypadku gdy już po przekłuciu dostałoby się katar.
i love japanese boys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 14:14   #7
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Septum w nosie

bedzie nieprzyjemnie-warto kupić wtedy roztwor soli morskiej w aerozolu żeby pomóc sobie w czyszczeniu nosa
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 14:24   #8
i love japanese boys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Septum w nosie

dziękuję za odpowiedź
i love japanese boys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 07:40   #9
ClassicCreature
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 69
Smile Dot.: Septum w nosie

Mam już Septum Powiem,że przekłucie mało bolesne ,chociaż w nocy nos lekko pobolewał (w końcu to nie dziwne przy uszkodzeniu tkanek) . A rano była zaschnięta krew czy to normalne ?
ClassicCreature jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 13:16   #10
eaven
Raczkowanie
 
Avatar eaven
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 255
Dot.: Septum w nosie

skoro dopiero robiony to tak, przy naruszeniu ciągłości tkanek zazwyczaj leci krew limfę i ewentualną krew musisz usunąć po prostu za pomocą soli fizjologicznej, ale nic na siłę, namaczaj strupki. a później octenisept
eaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 20:28   #11
ClassicCreature
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 69
Smile Dot.: Septum w nosie

Używam, octiseptu, i patyczkiem do uszu namoczonym solą fizjologiczną lekko przemywam obie dziurki
ClassicCreature jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-23, 18:09   #12
natcore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1
GG do natcore
Dot.: Septum w nosie

Jaki rodzaj kolczyka masz założony? Chowasz go?
natcore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 15:55   #13
ClassicCreature
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 69
Smile Dot.: Septum w nosie

Mam włożoną podkówkę 1,2mm na 8 mm , kulki 3 mm tytan, i nie chowam jej
ClassicCreature jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 17:22   #14
eaven
Raczkowanie
 
Avatar eaven
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 255
Dot.: Septum w nosie

ale malutka ja u siebie nosze 10, czasem 12x1,2x3mm czasem mi sie zdarza 4mm kulki 'ubrac'
eaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 10:34   #15
ClassicCreature
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 69
Smile Dot.: Septum w nosie

Mam jeszcze podkówkę różową z bio plastu Ale,na razie nie noszę dopiero aż się septum wygoi ładnie. Ostatnio kiedy poruszę kolczykiem tomam dziwne uczucie że coś śmierdzi . Miejsce,przekłucia nie jest czerwone nawet nie było i nos już nie boli na szczęście
ClassicCreature jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 10:42   #16
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Septum w nosie

akurat na septumie sie odkłada i wydzielina z nosa i łuszczący się naskórek-delikatnie mówiąc czasem śmierdzi
dlatrgo codzienne przemywanie jest konieczne
przy rozciągniętym septumie problem jest spotęgowany
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 22:29   #17
goompka
Raczkowanie
 
Avatar goompka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: póki co Kraków
Wiadomości: 52
Dot.: Septum w nosie

Czołem! Mam nadzieję, że ten wątek jeszcze ktoś odwiedza! Ponieważ mam problem wagi niemałej. Otóż w dniu dzisiejszym zrobiłam sobie septum. Wszystko ładnie pięknie, z tym, że jest on krzywo przekłuty! W salonie zażyczyłam sobie banana, ponieważ na zewnątrz chciałam mieć widoczne tylko kulki. Efekt jest taki, że kulki znajdują się daleko u góry w nosie i ani śladu po nich! Nawet gdy patrzę od dołu w lusterko prawie ich nie widać! Dopiero po dokładnym przyjrzeniu się coś tam można dostrzec. Generalnie jedna kulka jest niżej, druga wyżej. I co tu teraz począć?
goompka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 06:55   #18
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Septum w nosie

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 11:56   #19
stunnerxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 5
Dot.: Septum w nosie

Cytat:
Napisane przez goompka Pokaż wiadomość
Czołem! Mam nadzieję, że ten wątek jeszcze ktoś odwiedza! Ponieważ mam problem wagi niemałej. Otóż w dniu dzisiejszym zrobiłam sobie septum. Wszystko ładnie pięknie, z tym, że jest on krzywo przekłuty! W salonie zażyczyłam sobie banana, ponieważ na zewnątrz chciałam mieć widoczne tylko kulki. Efekt jest taki, że kulki znajdują się daleko u góry w nosie i ani śladu po nich! Nawet gdy patrzę od dołu w lusterko prawie ich nie widać! Dopiero po dokładnym przyjrzeniu się coś tam można dostrzec. Generalnie jedna kulka jest niżej, druga wyżej. I co tu teraz począć?



tez mam przebite krzywo, bo sama to robilam. nosilam przez 7 miesiecy podkowke i nie widac bylo, ze nierowno jest. teraz, od 2 dni nosze bananka i niestety widac bardziej bo jedna kuleczka jest blizej a druga dalej.. ale nie dbam o to =D
dla ciebie rade mam taka - albo przebijaj jeszcze raz i bardziej prosto, albo zignoruj to i nos podkowke, ktora bedzie widac : )

Edytowane przez stunnerxx
Czas edycji: 2010-10-10 o 11:57
stunnerxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-15, 15:55   #20
pyzkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Septum w nosie

Hej. Dokładnie tydzień temu zrobiłam w septum. Wszystko wydaje się być w porządku, nos nie jest opuchnięty ani zaczerwieniony, nie ropieje, w zasadzie nie boli jakoś szczególnie, tylko przy dotykaniu i przesuwaniu kolczyka delikatnie, ale to chyba normalnie, bo to nadal świeża rana. Ale jest mały problem, przekłucie w lewej dziurce nosa wygląda zupełnie normalnie, natomiast w prawej wokół przekłucia, naokoło kolczyka jest taka jakby biała otoczka, i z tej dziurki coś wycieka, to chyba osocze, bo z tego co wiem ropa ma nieprzyjemny zapach i pojawia się w stanach zapalnych a wówczas mocno boli, a ja tego nie odczuwam, ponadto mam od kilku dni silnie powiększone i bolące węzły chłonne pod żuchwa i dwa dni temu dostałam lekkiego kataru. Czy ktoś mógłby mnie poratować i uświadomić czym jest ten wyciek i biała błona, czy katar ma jakiś wpływ na dalsze gojenie i skąd tak mocno powiększone węzły, dodam, że nie mam żadnych innych dolegliwości chorobowych. A o septum dbam przemywając je solą fizjologiczną i zaczęłam delikatnie smarować Tribiotickiem. Dziękuję z góry za pomoc.
pyzkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:33   #21
stunnerxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 5
Dot.: Septum w nosie

idz do salonu gdzie sie przebijalas (jesli zrobilas to w salonie luuub napisz na jakims forum piercingerow/poszukaj poradnikow na necie, bo wydaje mi sie, ze w tej kwestii tu ci malo kto pomoze ;c
stunnerxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 18:07   #22
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Septum w nosie

Cytat:
Napisane przez stunnerxx Pokaż wiadomość
idz do salonu gdzie sie przebijalas (jesli zrobilas to w salonie luuub napisz na jakims forum piercingerow/poszukaj poradnikow na necie, bo wydaje mi sie, ze w tej kwestii tu ci malo kto pomoze ;c
PIERCER/KA-jak już coś ! taki twór jak piercinger nie istnieje

Cytat:
Napisane przez pyzkaa Pokaż wiadomość
Hej. Dokładnie tydzień temu zrobiłam w septum. Wszystko wydaje się być w porządku, nos nie jest opuchnięty ani zaczerwieniony, nie ropieje, w zasadzie nie boli jakoś szczególnie, tylko przy dotykaniu i przesuwaniu kolczyka delikatnie, ale to chyba normalnie, bo to nadal świeża rana. Ale jest mały problem, przekłucie w lewej dziurce nosa wygląda zupełnie normalnie, natomiast w prawej wokół przekłucia, naokoło kolczyka jest taka jakby biała otoczka, i z tej dziurki coś wycieka, to chyba osocze, bo z tego co wiem ropa ma nieprzyjemny zapach i pojawia się w stanach zapalnych a wówczas mocno boli, a ja tego nie odczuwam, ponadto mam od kilku dni silnie powiększone i bolące węzły chłonne pod żuchwa i dwa dni temu dostałam lekkiego kataru. Czy ktoś mógłby mnie poratować i uświadomić czym jest ten wyciek i biała błona, czy katar ma jakiś wpływ na dalsze gojenie i skąd tak mocno powiększone węzły, dodam, że nie mam żadnych innych dolegliwości chorobowych. A o septum dbam przemywając je solą fizjologiczną i zaczęłam delikatnie smarować Tribiotickiem. Dziękuję z góry za pomoc.
goi sie -limfa może się wydzielać-jeśli to nie stan zapalny to po co stosujesz antybiotyk-namało tego stosujesz go na błonę śluzową-a on jest do stosowania na skórę
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 16:17   #23
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Septum w nosie

Zamierzam za tydzień się przekłuć. Moje pytanie : nie chę by septum było bardzo widoczne.. w związku z tym - radzicie banana czy podkówkę? Jeśli chodzi o wygodę i gojenie - słyszałam , że zwykła sztanga ...

A... jeśli chodzi o grubość pręta, skłaniam się ku 1,0 (nie mogę znaleźć 0,8 )
Załączam zdjęcie idealnego dla mnie kolczyka

PS. na znieczulenie chomicza dawka morfiny czy po prostu kokainka?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1009340256_small.jpg (14,3 KB, 142 załadowań)
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 17:26   #24
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Septum w nosie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Moje pytanie : nie chę by septum było bardzo widoczne.. w związku z tym - radzicie banana czy podkówkę? Jeśli chodzi o wygodę i gojenie - słyszałam , że zwykła sztanga ...
Ja miałam przekłuwane na czarnej podkówce, którą na okres gojenia nosiłam schowaną w nosie - nic nie było widać Nie słyszałam też szczerze mówiąc, żeby się zakładało sztangę do septum

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
A... jeśli chodzi o grubość pręta, skłaniam się ku 1,0 (nie mogę znaleźć 0,8
Nie przekłuwa się septum na tak cienkich kolczykach, najcieńsze to 1,2 mm albo nawet 1,6 mm.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
PS. na znieczulenie chomicza dawka morfiny czy po prostu kokainka?
To jakiś żart?
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 09:00   #25
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Septum w nosie

Absolutnie nie żart, tak niektórzy się bawią w znieczulania.. Ja nowicjuszka, zawsze celebrowałam ból robiąc chrząstki w uszach czy surface... Ale septum - bólu nie wytrzymam bez znieczulenia

Taaak, podkówka chyba najlepsza.
W takim razie wezmę 1,0 lub 1,2 ... Dlaczego uważasz , że nie można cienkich tj 0,8?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 11:45   #26
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Septum w nosie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Absolutnie nie żart, tak niektórzy się bawią w znieczulania.. Ja nowicjuszka, zawsze celebrowałam ból robiąc chrząstki w uszach czy surface... Ale septum - bólu nie wytrzymam bez znieczulenia
Morfina ma działanie przeciwbólowe i nie znieczuli przed zadaniem bólu, to tak samo bez sensu jakby wziąć przed przekłuciem zwykły paracetamol. Pomijając fakt, że to lek narkotyczny i legalną drogą raczej by się go nie dostało z takim celem przeznaczenia. Można się znieczulić maścią zawierającą lignokainę, ale tak naprawdę znieczulenie niewiele daje, bo znieczula tylko powierzchownie. Robiąc sobie kolczyki niestety trzeba wziąć pod uwagę fakt, że może boleć w końcu te kilka sekund można jakoś przeżyć..

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
W takim razie wezmę 1,0 lub 1,2 ... Dlaczego uważasz , że nie można cienkich tj 0,8?
Nie wiem, czemu tak jest, po prostu czytając różne fora o piercingu nigdy nie słyszałam, żeby ktoś miał tak cienki kolczyk poza skrzydełkiem nosa nie kojarzę też, żeby w sklepach sprzedawali odpowiednią biżuterię w takim rozmiarze, bo 0,8 to są co najwyżej srebrne kolczyki do wspomnianego skrzydełka nosa.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 16:44   #27
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Septum w nosie

Racja, 0.8 są rzadko spotykane, aczkolwiek znaleźć je można. Natomiast co do noszenia go - usłyszałam już, że nie jest to odpowiednia grubość do septum. Dlatego też skłaniam się ku 1.0 - chociaż wyczytałam, że nikt nie założy mi mniejszego niż 1.2/1.6. Czy potrafisz mi to wytłumaczyć?

Co do znieczulenia... bardzo dziękuję za oświecenie. Może skorzystam z tradycyjnego znieczulenia, które zaoferuje mi piercer w zakłądzie... ajjj wolałabym sama o to zadbać. Proszę kogoś o więcej informacji!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 17:08   #28
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Septum w nosie

Hej,
widzę, żę dawno nikt się nie odzywał, ale może jednak ktoś pomoże.
Zrobiłam septum ponad miesiąc temu, przez miesiąc było ok, przemywałam ale ostatnio strasznie mnie boli czubek nosa, jest opuchnięty, ropy nie mam, ale nie mogę go chować i wyjmować, bo sprawia mi ogromny ból. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 20:26   #29
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: Septum w nosie

Mam pytanie do osób które chowają podkówkę w nosie. Czy po włożeniu do środka nosa ją czujecie? Nic mnie nie ciśnie, ale wciąż mam uczucie czegoś twardego w nosie. Czy to jest normalne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr



Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 14:16   #30
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Septum w nosie

Jak czesto mozna chowac (przesuwac w gore kuleczki) po przekluciu? Mozna codziennie?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-02 09:36:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.