Dziewczyny co sądzicie o futrach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-24, 21:47   #1
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350

Dziewczyny co sądzicie o futrach?


Czy naturalne futro będzie pasowało dziewczynie 26 letniej?
Wielki ze mnie zmarźluch i zastanawiam się czy nie sprawić go sobie na zimę.
Niestety gdy mrozy są duże jest mi zimno w praktycznie każdej kurtce puchowej.
Myślałam o czymś w tym stylu tylko, że dłuższym do kolan.
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 21:55   #2
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Nie jestesmy ludźmi pierwotnymi ani nie mieszkamy na biegunie żeby musieć nosić naturalne futra. Jeśli zimno Ci w puchówce to załóż kilka swetrów albo sie przebadaj, może masz coś z krążeniem nie tak.....
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 21:57   #3
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Noszenie zwłok nie pasuje nikomu.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 22:05   #4
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;43868646]Noszenie zwłok nie pasuje nikomu.[/QUOTE]


Jak już jesteś przeciwko, to znajdź dobry argument, bo ten to chyba jakiś żart

Autorko, stać Cię na prawdziwe futro? To wydatek min. kilku tysięcy, a nie warto kupować czegoś tańszego i gorzej wykonanego. Inna sprawa, że futro nie nadaje się raczej do noszenia na co dzień. Np. ja dużo jeżdżę pociągami i szkoda by mi było wycierać nim siedzenia
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 22:09   #5
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Jak już jesteś przeciwko, to znajdź dobry argument, bo ten to chyba jakiś żart

Autorko, stać Cię na prawdziwe futro? To wydatek min. kilku tysięcy, a nie warto kupować czegoś tańszego i gorzej wykonanego. Inna sprawa, że futro nie nadaje się raczej do noszenia na co dzień. Np. ja dużo jeżdżę pociągami i szkoda by mi było wycierać nim siedzenia
Przeciwnie, to bardzo dobry argument. Może obok tej ślicznej pani trzeba wkleić zdjęcie zwierzaczka "bez futerka"...
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 22:13   #6
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Futro jest drogie, ale o tym wiedzą wszyscy.
O tym czego nie wiedzą to fakt że jest ciężkie, dużo cięższe niż puchowa kurtka a podobnie ciepłe.
I tak futro, prawdziwe, dobrze uszyte pasuje kobiecie dwudziestoparoletniej, ale nie na co dzień, nie na bieg do pracy czy jazdę w tramwaju. Raczej wyjście do restauracji czy niedzielny spacer.
Nie przeceniałabym też tego jak w futrze jest ciepło.

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Mn1s1ek Pokaż wiadomość
Przeciwnie, to bardzo dobry argument. Może obok tej ślicznej pani trzeba wkleić zdjęcie zwierzaczka "bez futerka"...
Może obok "aktywistów" dobrze jest wkleić kurteczkę z plastiku co rozkłada się latami? albo zwierzątka "szcześliwe" z tego jak produkcja plastikowych ubrań niszczy środowisko?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 22:18   #7
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Jak już jesteś przeciwko, to znajdź dobry argument, bo ten to chyba jakiś żart

Autorko, stać Cię na prawdziwe futro? To wydatek min. kilku tysięcy, a nie warto kupować czegoś tańszego i gorzej wykonanego. Inna sprawa, że futro nie nadaje się raczej do noszenia na co dzień. Np. ja dużo jeżdżę pociągami i szkoda by mi było wycierać nim siedzenia
Nie miałam większych wydatków tej jesieni tak więc myślę, że mogłabym wygospodarować troszkę pieniążków na takie futerko.
Na co dzień pracuję w domu tak więc nie muszę codziennie jeździć do pracy - tym bardziej autobusem. Zresztą mieszkam w centrum i wszędzie mam blisko.
Mój mąż generalnie jest na nie ponieważ nie przepada za futrami. Ja myślę, w innych kategoriach - futra ponoć są o wiele cieplejsze.
Argument z martwymi zwierzakami nie przemawia do mnie. Jakoś nikt nie walczy tak ze skórzanymi torebkami ani z butami.
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-24, 22:19   #8
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Prawdziwe futro na co dzień bedzie wyglądało pretensjonalnie a w takim do kolan dodasz sobie tez lat i kilogramow, ja jestem na nie. No i rzecz jasna kwestia moralna. Skórzane buty czy torebki robi sie ze zwierząt które i tak już były zabite dla mięsa. Zwierzęta na futro zabija sie tylko na futro.

Edytowane przez madzia0007
Czas edycji: 2013-11-24 o 22:20
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 22:21   #9
ewcik
Zakorzenienie
 
Avatar ewcik
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 574
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Jak już jesteś przeciwko, to znajdź dobry argument, bo ten to chyba jakiś żart

Autorko, stać Cię na prawdziwe futro? To wydatek min. kilku tysięcy, a nie warto kupować czegoś tańszego i gorzej wykonanego. Inna sprawa, że futro nie nadaje się raczej do noszenia na co dzień. Np. ja dużo jeżdżę pociągami i szkoda by mi było wycierać nim siedzenia
żart? przecież to prawda..
futra naturalne nawet gdyby mi płacili nigdy przenigdy nie ubrałabym, zwierzęta bardzo cierpią ponieważ dziera się z nich na żywca sierść tj. futro masakra
ewcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 22:24   #10
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Aha i pozbawię niektórych złudzeń. Skórzanych torebek i butów nie robi się z odpadów skór Skóry zwierząt rzeźnych mogą co najwyżej skończyć w karmie dla psów.
Zwierzęta hodowane dla skór na buty i torebki mają całkowicie inną dietę, trzymane są w innych warunkach. Skąd to wiem? Kilka osób z mojej rodziny pracuje w fabryce butów,
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 22:28   #11
ewcik
Zakorzenienie
 
Avatar ewcik
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 574
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

ja jakbym zobaczyła laskę w prawdziwym futrze to bym je jej spaliła jak można w takim czymś chodzić
ewcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-24, 22:31   #12
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez ewcik Pokaż wiadomość
ja jakbym zobaczyła laskę w prawdziwym futrze to bym je jej spaliła jak można w takim czymś chodzić
No i wylądowałabyś na komisariacie
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 02:17   #13
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Mnie się podobają futra, sama chciałam rok temu kupić, ale jak przeczytałam, że wykonane jest z brzuszków lisa, to w moim brzuszku flaki mi się ścisnęły i zrezygnowałam. Kupiłam kożuch naturalny, który jest ciepły, i w którym prawie nie chodzę, bo waży chyba ze 4 kilo.
Proponuję zainwestować w kurtkę wypełnioną naturalnym puchem. Koszt od 800 zł w górę. Ugotujesz się, ja w takiej chodzę już teraz, zakładam cienki sweterek pod nią i jest mi cieplutko. Jest lekka. Jak piórko

Edytowane przez petenera
Czas edycji: 2013-11-25 o 02:19
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 06:24   #14
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Dziewczyna zapytała, czy by jej pasowało, a klasycznie, jak to na wizażu, rozpoczęła się ideologiczna nagonka na autorkę, jak to możliwe, że jej sumienie nie zakazuje założenia futra! Och, straszne. To chyba jej sumienie? Gdyby uważała, że noszenie prawdziwego futra jest ble, fuj i "tyle zwierzątek przez to zginęło w mękach", to pewnie nie pomyślałaby o jego zakupie. Bądźmy poważni...

Tak jak już wspominano powyżej, zgrabne, nieprzesadne futro będzie na pewno ładnie wyglądało, ale od tego, jakie wybierzesz będzie zależało to, czy nada się ono na co dzień czy tylko "od święta". Nie masz 16 lat, więc nie obawiałabym się na Twoim miejscu, czy będzie Cię postarzało. Możesz co najwyżej wyglądać na poważną babkę z klasą (bądź bez klasy - dla tych, którzy zdolni rzucić w Ciebie kamieniem).
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 08:01   #15
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez nadijahh Pokaż wiadomość
Dziewczyna zapytała, czy by jej pasowało, a klasycznie, jak to na wizażu, rozpoczęła się ideologiczna nagonka na autorkę, jak to możliwe, że jej sumienie nie zakazuje założenia futra! Och, straszne. To chyba jej sumienie? Gdyby uważała, że noszenie prawdziwego futra jest ble, fuj i "tyle zwierzątek przez to zginęło w mękach", to pewnie nie pomyślałaby o jego zakupie. Bądźmy poważni...

Tak jak już wspominano powyżej, zgrabne, nieprzesadne futro będzie na pewno ładnie wyglądało, ale od tego, jakie wybierzesz będzie zależało to, czy nada się ono na co dzień czy tylko "od święta". Nie masz 16 lat, więc nie obawiałabym się na Twoim miejscu, czy będzie Cię postarzało. Możesz co najwyżej wyglądać na poważną babkę z klasą (bądź bez klasy - dla tych, którzy zdolni rzucić w Ciebie kamieniem).
A ja mam wrażenie że wątek powstał po to by wywołać dyskusję.....
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 08:06   #16
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Tassarinian: Dla jednych futro to po prostu futro a dla innych zwierzę. Jeśli nie jesteś wegetarianką i jesz mięso, to pomyśl, że taka świnka też żyła a Ty ją właśnie zjadłaś... dla jednych jedzenie to jedzenie a dla innych mięso to jedzenie zwłok, dlatego są wegetarianami....

Również zauważyłam, że małe zamieszanie na tym wątku się zrobiło, ale nie zapominajmy, że dziewczyna pyta, czy futro pasuje 26 letniej dziewczynie. Jeśli jesteś zmarzluchem (jak ja) a podobasz się sobie w futrze i wygodnie się w tym czujesz to jak najbardziej sobie takowe kup, czy prawdziwe ze zwierzęcej skóry, sierści czy po prostu futerko sztuczne jak kto woli

Oczywiście te zwierzęce będzie cieplejsze. Osobiście bardzo podobają mi się te z firmy EMU

Ps. nie widziałam jeszcze sytuacji, w której obrzucono by kogoś kamieniem za to, że wyszedł "na ulicę" w zwierzęcym futerku

Edytowane przez betty0502
Czas edycji: 2013-11-25 o 08:10
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 08:31   #17
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez Priesta Pokaż wiadomość
Czy naturalne futro będzie pasowało dziewczynie 26 letniej?
Wielki ze mnie zmarźluch i zastanawiam się czy nie sprawić go sobie na zimę.
Niestety gdy mrozy są duże jest mi zimno w praktycznie każdej kurtce puchowej.
Myślałam o czymś w tym stylu tylko, że dłuższym do kolan.
Według mnie bardzo ładne jest takie futerko i sama bym sobie sprawiła chętnie
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 09:50   #18
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Tassarinian: Dla jednych futro to po prostu futro a dla innych zwierzę. Jeśli nie jesteś wegetarianką i jesz mięso, to pomyśl, że taka świnka też żyła a Ty ją właśnie zjadłaś... dla jednych jedzenie to jedzenie a dla innych mięso to jedzenie zwłok, dlatego są wegetarianami....
Nie jestem wegetarianką (choć jem tylko drób i ryby), ale jednak dla mnie jedzenie mięsa, które jednak jest dość potrzebne w naszej diecie i nie każdy potrafiłby się bez niego wyżywić, nie może być porównywane do noszenia futer, które jest zwykłym widzimisię - nie żyjemy na Antarktydzie, można spokojnie zastąpić futra czymś innym - kurtką puchową, czy grubszym swetrem pod spód. Zwłaszcza, że zwierzęta zabijane na futra są TYLKO na futra - co potem z takiego biednego liska, norki zrobić? Nic. Zabija się je tylko i wyłącznie po to, żeby jakaś paniusia nie marzła. Pomijam to, że futra naturalne wyglądają dla mnie pretensjonalnie i tandetnie, bez względu na to, kto ma je na sobie.
Dobrze, dla autorki może to nie zwłoki, dla mnie tak, mam prawo wyrazić swoją opinię, a moja opinia jest taka, że to obrzydliwe.

Pamiętam, że jak byłam mała, u babci wisiało małe, stare futerko, które czasami dla żartów ubierałam, mając lat chyba z dziesięć zapytałam z czego jest to futro, jak usłyszałam, że przez tyle lat bawiłam się futerkiem z królika, mało nie zwymiotowałam i płakałam tak, że sobie nie wyobrażacie. Jak ktoś ma królika to niech sobie pomyśli, że ktoś go teraz bierze i obdziera ze skóry, żeby sobie rękawiczki zrobić, a z ogonka robi zawieszkę do torebki (kiedyś widziałam takie z wiewiórczymi/lisimi kitkami) nadal brzmi tak miło? Bo mnie na przykład naciąga.

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2013-11-25 o 09:51
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 09:53   #19
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;43872329]Nie jestem wegetarianką (choć jem tylko drób i ryby), ale jednak dla mnie jedzenie mięsa, które jednak jest dość potrzebne w naszej diecie i nie każdy potrafiłby się bez niego wyżywić, nie może być porównywane do noszenia futer, które jest zwykłym widzimisię - nie żyjemy na Antarktydzie, można spokojnie zastąpić futra czymś innym - kurtką puchową, czy grubszym swetrem pod spód. Zwłaszcza, że zwierzęta zabijane na futra są TYLKO na futra - co potem z takiego biednego liska, norki zrobić? Nic. Zabija się je tylko i wyłącznie po to, żeby jakaś paniusia nie marzła. Pomijam to, że futra naturalne wyglądają dla mnie pretensjonalnie i tandetnie, bez względu na to, kto ma je na sobie.
Dobrze, dla autorki może to nie zwłoki, dla mnie tak, mam prawo wyrazić swoją opinię, a moja opinia jest taka, że to obrzydliwe.

Pamiętam, że jak byłam mała, u babci wisiało małe, stare futerko, które czasami dla żartów ubierałam, mając lat chyba z dziesięć zapytałam z czego jest to futro, jak usłyszałam, że przez tyle lat bawiłam się futerkiem z królika, mało nie zwymiotowałam i płakałam tak, że sobie nie wyobrażacie. Jak ktoś ma królika to niech sobie pomyśli, że ktoś go teraz bierze i obdziera ze skóry, żeby sobie rękawiczki zrobić, a z ogonka robi zawieszkę do torebki (kiedyś widziałam takie z wiewiórczymi/lisimi kitkami) nadal brzmi tak miło? Bo mnie na przykład naciąga.[/QUOTE]
No tak,zawsze te same argumenty,ale może nie każdego to rusza?
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 10:01   #20
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

i jak zwykle nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie tylko zaczyna krucjatę......

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
No tak,zawsze te same argumenty,ale może nie każdego to rusza?
dokładnie...
np.mi to rybka, jakbym miała gdzie w nim wychodzić, też bym sobie sprawiła futro.. kiedyś już chodziłam w takowym, ale byłam za młoda do nich i nie potrafiłam sie przekonać...
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 10:02   #21
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Doczytałam pytanie i jak dla mnie do kolan byłoby za długie - myślę,że najdłuższe to do połowy uda i ja bym wzięła z krótszym włosiem, nie takim 20 cm jak noszą babcie,ale takim "młodzieżowym" . Wydaje mi się,że będzie to dobrze wyglądać
Tu parę przykładów ;
http://img.purseforum.com/attachment...y_kate_325.jpg
http://furrierstlouis.files.wordpres...-coat-peta.jpg
http://img.purseforum.com/attachment...-108207113.jpg
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 10:11   #22
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
No tak,zawsze te same argumenty,ale może nie każdego to rusza?
No właśnie ból jest taki że nie każdego to rusza, potrącony pies na ulicy też nie każdego rusza.
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 10:16   #23
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez Mn1s1ek Pokaż wiadomość
No właśnie ból jest taki że nie każdego to rusza, potrącony pies na ulicy też nie każdego rusza.
Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko współczuć takim ludziom

Nikogo do zrezygnowania z futer nie przekonam, jak ktoś będzie chciał je nosić, no to będzie, choćbym sobie flaki wypruła, a nie zamierzam. Ale mam prawo wyrazić opinię na ten temat i to właśnie robię.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 11:05   #24
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
i jak zwykle nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie tylko zaczyna krucjatę......[COLOR="Silver"]
Chyba to ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem bo tytul watku brzmi "co sadzicie o futrach?" Pomijajac kwestie moralna to mnie nie podobaja sie takie futra a zwlaszcza futrzane plaszcze - kojarza mi sie z nowobogacka, pretensjonalna paniusia w wieku 40-50 lat, nawet dodane przez autorke zdjecie jest mniej wiecej w tym samych klimatach, jezeli komus sie cos takiego podoba to ok, no ale coz, za pieniadze gustu nie kupisz . Mojemu Tz wszystkie futra, nawet moje jedno sztuczne kojarza sie z prostytutkami Jezeli juz musialabym kupic to wybralabym raczej krotkie w kolorze czarnym albo szarym.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 11:19   #25
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;43872767]Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko współczuć takim ludziom

Nikogo do zrezygnowania z futer nie przekonam, jak ktoś będzie chciał je nosić, no to będzie, choćbym sobie flaki wypruła, a nie zamierzam. Ale mam prawo wyrazić opinię na ten temat i to właśnie robię.[/QUOTE]
Tak, ale Autorce wątku raczej nie chodziło o wszczęcie dyskusji ideologicznej pt "czy uważasz że noszenie futra jest etyczne czy nie" ale o to, czy futra podobają nam się wizualnie
Więc wątpię czy w wątku potrzebne są opisy psów potrąconych przez samochód i króliczków obdartych ze skóry.
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 11:41   #26
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Według mnie bardzo ładne jest takie futerko i sama bym sobie sprawiła chętnie
Mnie również się podoba te ze zdjęcia.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 11:50   #27
Gazzzowana
Wtajemniczenie
 
Avatar Gazzzowana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 388
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Strasznie nie podobają mi sie futra i nie tylko z tego względu że cierpią na tym zwierzaki..
Gazzzowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:24   #28
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Tak, ale Autorce wątku raczej nie chodziło o wszczęcie dyskusji ideologicznej pt "czy uważasz że noszenie futra jest etyczne czy nie" ale o to, czy futra podobają nam się wizualnie
Więc wątpię czy w wątku potrzebne są opisy psów potrąconych przez samochód i króliczków obdartych ze skóry.
Dlatego też napisałam również, co sądzę o nich wizualnie. Okropne są i tak, jak TŻtowi którejś z poprzedniczek kojarzą się z prostytutkami
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:43   #29
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Doczytałam pytanie i jak dla mnie do kolan byłoby za długie - myślę,że najdłuższe to do połowy uda i ja bym wzięła z krótszym włosiem, nie takim 20 cm jak noszą babcie,ale takim "młodzieżowym" . Wydaje mi się,że będzie to dobrze wyglądać
Tu parę przykładów ;
http://img.purseforum.com/attachment...y_kate_325.jpg
http://furrierstlouis.files.wordpres...-coat-peta.jpg
http://img.purseforum.com/attachment...-108207113.jpg
Moim zdaniem, bardzo fajne przykłady futerek dla młodej dziewczyny Ktoś pisał, żeby wziąć pod uwagę kurtki puchowe - dość fajna i ciepła alternatywa dla futer, tylko, że to całkiem odmienny styl... Kwestia wyboru

p.s. odnośnie rzucania kamieniem w autorkę, to miałam na myśli to "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem" - wiecie kto, gdzie i w jakiej sytuacji to powiedział
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:47   #30
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Dziewczyny co sądzicie o futrach?

Ja mam futro z nutrii po babci,chodzę w nim w niedzielę na spacer albo do kościoła, czasami do pracy w większee mrozy czy śnieżyce. Mam też zniszczony i znoszony kożuch z barana (na codzień) oraz sztuczne futro "do ziemi". Jestem gruba i futerka oczywiście mnie dodatkowo pogrubiają, ale dla mnie najważniejsze jest to,że jest mi ciepło i nie marznę. Żadna kurtka nie zastąpi porządnego, NATURALNEGO okrycia wierzchniego - może jedynie kurtka z naturalnego puchu,ale to spory wydatek w dodatku na jeden rok bo pierze wyłazi i na następny sezon kurtka jest do wyrzucenia.

Reasumując - futerko jak najbardziej. Jesli tylko masz kasę i upatrzony fason,to nie ma się nad czym zastanawiać
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.