Zmiana nazwiska - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-02, 10:43   #1
nothingselves
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2
Smile

Zmiana nazwiska


Wiem, że Wizaż nie od takich spraw, ale możliwe, że ktoś będzie w stanie pomóc. Nie zaszkodzi spróbować, prawda?

Witam. Sytuacja wygląda tak, że od dawna myślę nad zmianą nazwiska na panieńskie mojej mamy. Aktualnie noszę nazwisko ojca, który nie interesuje się moją osobą. Nie utrzymuję z nim kontaktu, ani z nikim z jego rodziny. Chciałabym przestać identyfikować się z nim w jakikolwiek sposób. Ponadto moje aktualne nazwisko jest dość długie i ciężkie do wymówienia dla wielu osób. Niejednokrotnie było dla mnie problemem. Przykładowo w szkole, gdy któryś nauczyciel nie potrafił wymówić go i było to wielkim powodem do śmiechu. Takie sytuacje zwyczajnie sprawiały mi przykrość.

Moje pytanie brzmi: Myślicie, że mam jakąkolwiek szansę na zmianę nazwiska, jeśli podam właśnie takie powody? Dodatkowo: Czy powinnam zawrzeć informację o tym, że nazwisko jest na przykład długie i trudne do wymówienia, co sprawia, że czuję się z nim niekomfortowo? Czytałam o tym, że zmiana możliwa jest, gdy nazwisko jest obraźliwe, więc dlatego pytam, bo moje takie nie jest.

Proszę jedynie o poważne odpowiedzi. Najlepiej od osób, które znają się na rzeczy lub zmianę nazwiska mają już za sobą. Mile widziane wasze historie. Możecie pisać o tym jak wyglądał cały proces zmiany nazwiska u was.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam!
nothingselves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 10:57   #2
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Zmiana nazwiska

Wystarczy, że napiszesz w uzasadnieniu o braku związku z ojcem, nie powinno być problemu, jeśli chcesz zmienić na nazwisko matki
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 22:41   #3
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Zmiana nazwiska

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Wystarczy, że napiszesz w uzasadnieniu o braku związku z ojcem, nie powinno być problemu, jeśli chcesz zmienić na nazwisko matki
Mój kumpel tak właśnie zmienił nazwisko na panieńskie matki
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 12:20   #4
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zmiana nazwiska

Bezproblemowo to zrobisz w USC, wystarczy takie uzasadnienie jak podałaś - długie i trudne do wymówienia.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 12:51   #5
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Zmiana nazwiska

Cytat:
Napisane przez nothingselves Pokaż wiadomość
Wiem, że Wizaż nie od takich spraw, ale możliwe, że ktoś będzie w stanie pomóc. Nie zaszkodzi spróbować, prawda?

Witam. Sytuacja wygląda tak, że od dawna myślę nad zmianą nazwiska na panieńskie mojej mamy. Aktualnie noszę nazwisko ojca, który nie interesuje się moją osobą. Nie utrzymuję z nim kontaktu, ani z nikim z jego rodziny. Chciałabym przestać identyfikować się z nim w jakikolwiek sposób. Ponadto moje aktualne nazwisko jest dość długie i ciężkie do wymówienia dla wielu osób. Niejednokrotnie było dla mnie problemem. Przykładowo w szkole, gdy któryś nauczyciel nie potrafił wymówić go i było to wielkim powodem do śmiechu. Takie sytuacje zwyczajnie sprawiały mi przykrość.

Moje pytanie brzmi: Myślicie, że mam jakąkolwiek szansę na zmianę nazwiska, jeśli podam właśnie takie powody? Dodatkowo: Czy powinnam zawrzeć informację o tym, że nazwisko jest na przykład długie i trudne do wymówienia, co sprawia, że czuję się z nim niekomfortowo? Czytałam o tym, że zmiana możliwa jest, gdy nazwisko jest obraźliwe, więc dlatego pytam, bo moje takie nie jest.

Proszę jedynie o poważne odpowiedzi. Najlepiej od osób, które znają się na rzeczy lub zmianę nazwiska mają już za sobą. Mile widziane wasze historie. Możecie pisać o tym jak wyglądał cały proces zmiany nazwiska u was.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam!
Pytanie: czy jesteś pełnoletnia?

Moja koleżanka zmieniała nazwisko dokładnie z tego samego powodu, co Ty, tzn. brak kontaktu z ojcem. Przy czym zmieniła na zupełnie dowolne, wymyślone, a nie na nazwisko panieńskie matki. Bez problemu się udało.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 19:12   #6
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Zmiana nazwiska

Też znam taką osobę - ojciec alkoholik poszedł w długą, chłopak po osiągnięciu 18 lat zmienił na nazwisko matki.



Uzasadnienie - brak więzi z ojcem.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 18:38   #7
PaulinaLato
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 34
Dot.: Zmiana nazwiska

Trzymam kciuki, żeby udało się sprawnie zmienić
PaulinaLato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-15, 19:17   #8
nothingselves
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2
Dot.: Zmiana nazwiska

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Byłam w USC i powiedziano mi, że bez problemu zmienię nazwisko z takim uzasadnieniem. Aktualnie czekam na akt urodzenia, a już w przyszłym tygodniu składam wniosek o zmianę nazwiska. Pozdrawiam. ☺️

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Dziękuję bardzo.
nothingselves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 20:10   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zmiana nazwiska

Moja znajoma tak zrobila, z tym ze u niej dodatkowym argumentem bylo to, ze nazwisko matki jest znane w jej branzy zawodowej. Jej to bardzo pomoglo.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 20:29   #10
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Zmiana nazwiska

Mój mąż tak zrobił jak tylko skończył 18 lat i jego brat tak samo. Żadnych problemów nie mieli.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 18:52   #11
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Zmiana nazwiska

Zmieniłam nazwisko z dokładnie takich powodów, bez większego problemu. Próbuj, nie martw się!

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-29, 15:02   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zmiana nazwiska

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Zmieniłam nazwisko z dokładnie takich powodów, bez większego problemu. Próbuj, nie martw się!

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

To nie masz nazwiska po mezu ?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-29, 16:01   #13
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Zmiana nazwiska

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To nie masz nazwiska po mezu ?
Nie

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-29 17:01:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.