Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Poka¿ wyniki sondy: Który waszym zdaniem kosmetyk jest najlepszy, da³ najlepsze efekty podczas kuracji?
Nutricap 4 1,35%
Silice 14 4,71%
Inneov gêsto¶æ w³osów 19 6,40%
Wax 52 17,51%
Skrzyp polny 49 16,50%
Rycyna (do wcierania) 14 4,71%
Vitapil 27 9,09%
Merz 25 8,42%
Inne 93 31,31%
G³osuj±cy: 297. Nie mo¿esz g³osowaæ w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2019-01-15, 09:48   #541
Studentka158
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Czee¶æ! ☺ czy mogê Was prosiæ o wypelnienie krótkiej ankiety? Piszê pracê licencjacka ma temat lysienie. Bêdê baaardzo bardzo wdziêczna!!

Link do ankiety:

https://www.survio.com/survey/d/D2I7Q7E5H2L2Y9V8B
Studentka158 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-02-16, 10:19   #542
Marzenna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomo¶ci: 1
Do³uj±cy k³opot z w³osami

Cze¶æ wszystkim.
Mam nadziejê, ¿e piszê w odpowiednim miejscu.
Borykam siê z powa¿nym problemem odno¶nie w³osów, który rujnuje tak¿e w ostatnim czasie moje zdrowie psychiczne.

Na wstêpie proszê o powstrzymanie siê od krytyki i pouczanie mnie. Na nic mi siê to nie przyda.

Od 2010 roku zaobserwowa³am znaczne os³abienie w³osów oraz ich wypadanie.

Dodam, ¿e chorujê na cukrzycê typu 1 od 2003 roku, która nigdy nie by³a wyrównana.

Stan moich w³osów od 2010 roku jest coraz gorszy.
Najpierw znacznie siê przerzedzi³y, w ostatnich 4 latach dos³ownie liniejê. W³osy s± bardzo cienkie, ³amliwe.
Do tego doszed³ ³ojotok, ³upie¿ i obecnie przypominaj± "siano".

Skóra g³owy rzadko jednak swêdzi.

Wykona³am badania. Cynk, ¿elazo i potas pod kontrol±.
Mam jedynie deficyt witaminy D3 oraz nadmiar testosteronu.

W³osy najbardziej przerzedzi³y siê na czubku g³owy.

Chcia³abym podj±æ leczenie, ale po pierwsze finansowo nie wyrabiam, a to sporo kosztuje, a po drugie nie ukrywam, ¿e zrezygnowanie (cukrzyca i tak mnie dobija) mocno mnie powstrzymuje. Mimo wszystko nie chcê jednak ca³kowicie wy³ysieæ.

Czy mo¿e macie jakie¶ sugestie, co mo¿e siê ze mn± dziaæ?
Mo¿e kto¶ mia³ podobne objawy?

Mo¿e podzielicie siê ze mn± wiedz± o rodzajach ³ysieñ? Je¶li to androgenowe to chyba siê za³amiê kompletnie...

Czy komu¶ uda³o siê wyleczyæ z ³ysienia.
By³am u trychologa i powiedzia³ mi, ¿e nie mam ³ysienia, a przerzedzenie, ale ja sama ju¿ nie wiem...

Dziêkujê za uwagê, je¶li kto¶ to przeczyta³.

Pozdrawiam
Marzenna89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-02-18, 13:36   #543
violape
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Do³uj±cy k³opot z w³osami

Cytat:
Napisane przez Marzenna89 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ wszystkim.
Mam nadziejê, ¿e piszê w odpowiednim miejscu.
Borykam siê z powa¿nym problemem odno¶nie w³osów, który rujnuje tak¿e w ostatnim czasie moje zdrowie psychiczne.

Na wstêpie proszê o powstrzymanie siê od krytyki i pouczanie mnie. Na nic mi siê to nie przyda.

Od 2010 roku zaobserwowa³am znaczne os³abienie w³osów oraz ich wypadanie.

Dodam, ¿e chorujê na cukrzycê typu 1 od 2003 roku, która nigdy nie by³a wyrównana.

Stan moich w³osów od 2010 roku jest coraz gorszy.
Najpierw znacznie siê przerzedzi³y, w ostatnich 4 latach dos³ownie liniejê. W³osy s± bardzo cienkie, ³amliwe.
Do tego doszed³ ³ojotok, ³upie¿ i obecnie przypominaj± "siano".

Skóra g³owy rzadko jednak swêdzi.

Wykona³am badania. Cynk, ¿elazo i potas pod kontrol±.
Mam jedynie deficyt witaminy D3 oraz nadmiar testosteronu.

W³osy najbardziej przerzedzi³y siê na czubku g³owy.

Chcia³abym podj±æ leczenie, ale po pierwsze finansowo nie wyrabiam, a to sporo kosztuje, a po drugie nie ukrywam, ¿e zrezygnowanie (cukrzyca i tak mnie dobija) mocno mnie powstrzymuje. Mimo wszystko nie chcê jednak ca³kowicie wy³ysieæ.

Czy mo¿e macie jakie¶ sugestie, co mo¿e siê ze mn± dziaæ?
Mo¿e kto¶ mia³ podobne objawy?

Mo¿e podzielicie siê ze mn± wiedz± o rodzajach ³ysieñ? Je¶li to androgenowe to chyba siê za³amiê kompletnie...

Czy komu¶ uda³o siê wyleczyæ z ³ysienia.
By³am u trychologa i powiedzia³ mi, ¿e nie mam ³ysienia, a przerzedzenie, ale ja sama ju¿ nie wiem...

Dziêkujê za uwagê, je¶li kto¶ to przeczyta³.

Pozdrawiam
Przede wszystkim musisz zrobic dokladniejsze badania krwi. Na ich podstawie mozna tez co nie co suplementowac o ile wyjda braki ... do tego wyjsciowa terapia laczona 3 m-ce na pewno ...prp, komorki macierzyste, karbo, czynniki wzrostu w zaleznosci od tego w jakim stopniu jest "³ysienie")
violape jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-05-29, 08:15   #544
Dorionka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Do³uj±cy k³opot z w³osami

Jestem zwolenniczk± naturalnych metod Ze szczególnym wskazaniem na zio³a. Sporo swojego czas na ten temat czyta³am. Wiadomo, ¿e najbardziej znane s± pokrzywa i skrzyp (i oczywi¶cie regularnie - 3 miesiêczne terapie - pijam), ale jest ich przecie¿ du¿e bogactwo. £opian, tatarak, rumianek i sza³wia. A to przecie¿ tylko kilka. I oprócz sprawdzenia mo¿liwej przyczyny wypadania w³osów warto rozwa¿yæ ich stosowanie No i oczywi¶cie - tutaj nic nowego nie napiszê - koniecznie zmiany w diecie.
Dorionka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-05-31, 01:23   #545
MonikaPK
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Niestety mam d³ugie i proste w³osy , które maj± jak±¶ dziwna tendencjê do wypadania wszêdzie gdzie siê da Ró¿nych rzeczy próbowa³am z marnym efektem. Teraz zaczê³am brac Vitapil i widzê w ankiecie, ¿e nie tylko ja. Robie te¿ rózne p³ukanki. Teraz wyczyta³am, ¿e podobno napar z pokrzywy jest dobry wspomagaj±co. Na pewno spróbujê.
MonikaPK jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-01-11, 15:07   #546
Wakienas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Hej. Przepraszam, ¿e pisze w odpowiedzi, ale nie mog³am znale¼æ nowej wiadomo¶ci. Zacznê od tego, ¿e od dziecka mam bardzo du¿y problem z w³osami. Mianowicie, s± bardzo cienkie, rzadkie, kruche i wszystko co najgorsze. Wygl±daj± jak siano i siêgaj± do po³owy karku. U fryzjera by³am ostatnio jakie¶ 12 lat temu... wiem, ¿e to szok, ale po ostatniej wizycie w³osy przesta³y mi rosn±æ i po prostu bojê siê i¶æ do innego. By³am natomiast u dermatologow, a w 2018 roku nawet u trychologa. Jeden dermatolog kaza³ mi je¶æ galarete i czerwone miêso... drugi z odleg³o¶ci 1,5m stwierdzi³, ¿e taki mój urok i poleci³ branie biotebalu. Oczywi¶cie wszystko z wiadomym efektem, czyli ¿adnym. Trycholog wysilil siê trochê bardziej, poniewa¿ najpierw polecil mi zrobienie badañ tarczycy, morfologie itd, nastêpnie przeprowadzi³ mezoterapie bezig³owa skóry g³owy i dal jakie¶ kosmetyki do stosowania po "zabiegach". Ca³o¶æ kosztowa³a mnie kupê kasy, a oczywi¶cie efektów brak. Stosowalam ró¿ne tabletki: biotebal, skrzypovita, biotin plus loxon, calcium pantothenate, itp. Nic nie dzia³a. Nie wiem co robiæ. Mam 26 lat i bojê siê, ¿e za kilka lat, bêdê zupe³nie ³ysa. Dodatkowo ostatnimi czasy w³osy po prostu krusza siê przy samej skórze. Mo¿e macie jakie¶ sprawdzone kosmetyki czy tabletki, które faktycznie pomagaj±?
Wakienas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-03-17, 13:24   #547
KarolinaS17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

..

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Ja te¿ mam problem z wypadaniem w³osów, ale jeszcze gorsze jest to,¿e co raz bardziej siê przerzedzaj± szczególnie na szczycie -przedzia³ek. My¶la³am ju¿ o wizycie u dermatologa,ale ostatnio jak by³am w drogerii pani zaprosi³a mnie na bezp³atne badanie trychologiczne. Na pocz±tku trochê siê obawia³am,bo nie mia³am ¶wie¿o umytych w³osów ,ale Pani, która je wykonywa³a stwierdzi³a, ¿e nie stanowi to problemu. To co zobaczy³am z jednej strony by³o ciekawe, a z drugiej trochê siê przerazi³am ,poniewa¿ faktycznie ,stwierdzi³a u mnie przerzedzanie na tle hormonalnym- poradzi³a jakie badania powinnam zrobiæ i zaproponowa³a suplementacjê w po³±czeniu z szamponem na wypadanie seboradin oraz ich czerwone ampu³ki forte. Stosujê ³±cznie z suplementem pro care complex na razie pierwszy miesi±c i nie wiem czy to efekt placebo czy dzia³a,ale widzê poprawê-nowe w³oski! Efekty mogê sprawdziæ za 3 miesi±ce na takich konsultacjach. Dosta³am ulotkê z seboradin o ich aplikacji, w której jest kalendarz z terminami konsultacji. Mo¿e warto spróbowaæ jeszcze tego?
KarolinaS17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2020-03-18, 13:43   #548
annajoanna1310
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Cytat:
Napisane przez Wakienas Poka¿ wiadomo¶æ
Hej. Przepraszam, ¿e pisze w odpowiedzi, ale nie mog³am znale¼æ nowej wiadomo¶ci. Zacznê od tego, ¿e od dziecka mam bardzo du¿y problem z w³osami. Mianowicie, s± bardzo cienkie, rzadkie, kruche i wszystko co najgorsze. Wygl±daj± jak siano i siêgaj± do po³owy karku. U fryzjera by³am ostatnio jakie¶ 12 lat temu... wiem, ¿e to szok, ale po ostatniej wizycie w³osy przesta³y mi rosn±æ i po prostu bojê siê i¶æ do innego. By³am natomiast u dermatologow, a w 2018 roku nawet u trychologa. Jeden dermatolog kaza³ mi je¶æ galarete i czerwone miêso... drugi z odleg³o¶ci 1,5m stwierdzi³, ¿e taki mój urok i poleci³ branie biotebalu. Oczywi¶cie wszystko z wiadomym efektem, czyli ¿adnym. Trycholog wysilil siê trochê bardziej, poniewa¿ najpierw polecil mi zrobienie badañ tarczycy, morfologie itd, nastêpnie przeprowadzi³ mezoterapie bezig³owa skóry g³owy i dal jakie¶ kosmetyki do stosowania po "zabiegach". Ca³o¶æ kosztowa³a mnie kupê kasy, a oczywi¶cie efektów brak. Stosowalam ró¿ne tabletki: biotebal, skrzypovita, biotin plus loxon, calcium pantothenate, itp. Nic nie dzia³a. Nie wiem co robiæ. Mam 26 lat i bojê siê, ¿e za kilka lat, bêdê zupe³nie ³ysa. Dodatkowo ostatnimi czasy w³osy po prostu krusza siê przy samej skórze. Mo¿e macie jakie¶ sprawdzone kosmetyki czy tabletki, które faktycznie pomagaj±?
¯aden szampon czy od¿ywka nie powstrzyma wypadania!! mo¿esz wy³±cznie zadbaæ o to kruszenie w³osów o którym wspomnia³a¶, delikatny szampon, od¿ywka, jak najrzadsze mycie, ¿eby naturalny t³uszcz chroni³ w³osy. Co z badaniami tarczycy, jakie wyniki badañ hormonalnych, sprawdza³a¶ prolaktyne, testosteron itp?

Mi na podobny problem pomog³y tabletki Medere Meme Look, ale maj± do¶æ wysok± cenê. Jak dla mnie na t± chwilê maj± najlepszy sk³ad na rynku, du¿o witamin które i tak chcia³am suplementowaæ ze wzglêdu na tarczycê, dlatego zaryzykowa³am i nie ¿a³ujê
annajoanna1310 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-07-30, 10:53   #549
elennna
Raczkowanie
 
Avatar elennna
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 84
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Zerknê sobie na pewno.

Sama zmagam siê z wypadaniem w³osów spowodowanym cia¿±. Mam naturalnie cienkie oraz delikatne w³osy a teraz normalnie dramat. Jestem po porodzie i wiem, ¿e ten stan jest fizjologiczny oraz wiele kobiet w³asnie tak ma. NIekoniecznie jednak mi sie to podoba bo mam obecnie sporo prze¶witów i jestem w stanie sobie wyci±gn±æ normalnie gar¶æ w³osów.

Doradzicie jakie¶ sposoby na wypadanie wlosow po ciazy? Zastanawia³am sie nad jakim¶ szamponem. Jakies opinie o Delpos ? xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-12-31 o 08:15 Powód: link
elennna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-15, 17:29   #550
Malamiims
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Cze¶æ! Mi równie¿ wypadaj± w³osy, zauwa¿y³am to po operacji. Moja Pani trycholog po wywiadzie, zbadaniu skóry g³owy i w³osów stwierdzi³a, ¿e w³a¶ciwie nie muszê robiæ badania krwi mo¿e te¿ dlatego, ¿e jestem honorowym dawc± krwi i jednak jako¶ badaj± t± krew. Problem wypadania w³osów jest przez narkozê (oko³o 3h) i nerwy.. z tym ¿e jestem nerwowa odk±d pamietam 🙊Wiêc Pani u³o¿y³a mi plan zabiegowy, który mam stosowaæ 3 miesi±ce i powinno wszystko wróciæ do normy.. miêdzy innymi w proponowanych szamponów znalaz³ siê Cze¶æ! Mi równie¿ wypadaj± w³osy, zauwa¿y³am to po operacji. Moja Pani trycholog po wywiadzie, zbadaniu skóry g³owy i w³osów stwierdzi³a, ¿e w³a¶ciwie nie muszê robiæ badania krwi mo¿e te¿ dlatego, ¿e jestem honorowym dawc± krwi i jednak jako¶ badaj± t± krew. Ale do sedna.. Pani u³o¿y³a mi plan zabiegowy miêdzy innymi w proponowanych szamponów znalaz³ siê szampon firmy Dermedic przeciw wypadaniu w³osów, a tak¿e Pharmaceris i oba te szampony maj± w sk³adzie SLS, który wysusza skore g³owy. Z racji tego i¿ tak¿e zmagam siê z tym problem, przez który czêsto siê drapie i dodatkowo podra¿niaæ skórê g³owy nie wiem czy zakupiæ taki szampon. Dodatkowo mam te¿ przepisany olejek do skory g³owy ale mam u¿ywaæ go raz na tydzieñ najlepiej na noc, gdy¿ przet³uszcza w³osy. No okej olejek fajnie, ale to tylko raz na tydzieñ a szamponem myje w³osy co drugi dzieñ ! Napisa³am do Pani, co w koñcu mam zrobiæ, czy to dodatkowo nie pogorszy stanu mojej skóry g³owy, no ale bez odzewu od kilku dni.. mo¿e tutaj jest w stanie kto¶ mi pomóc ?? szampon firmy Dermedic przeciw wypadaniu w³osów, a tak¿e Pharmaceris i oba te szampony maj± w sk³adzie SLS, który wysusza skore g³owy. Z racji tego i¿ tak¿e zmagam siê z tym problem, przez który czêsto siê drapie i dodatkowo podra¿niaæ skórê g³owy nie wiem czy zakupiæ taki szampon. Dodatkowo mam te¿ przepisany olejek do skory g³owy ale mam u¿ywaæ go raz na tydzieñ najlepiej na noc, gdy¿ przet³uszcza w³osy. No okej olejek fajnie, ale to tylko raz na tydzieñ a szamponem myje w³osy co drugi dzieñ ! Napisa³am do Pani, co w koñcu mam zrobiæ, czy to dodatkowo nie pogorszy stanu mojej skóry g³owy, no ale bez odzewu od kilku dni.. mo¿e tutaj jest w stanie kto¶ mi pomóc ??

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cze¶æ! Mi równie¿ wypadaj± w³osy, zauwa¿y³am to po operacji. Moja Pani trycholog po wywiadzie, zbadaniu skóry g³owy i w³osów stwierdzi³a, ¿e w³a¶ciwie nie muszê robiæ badania krwi mo¿e te¿ dlatego, ¿e jestem honorowym dawc± krwi i jednak jako¶ badaj± t± krew. Problem wypadania w³osów jest przez narkozê (oko³o 3h) i nerwy.. z tym ¿e jestem nerwowa odk±d pamietam.Wiêc Pani u³o¿y³a mi plan zabiegowy, który mam stosowaæ 3 miesi±ce i powinno wszystko wróciæ do normy.. miêdzy innymi w proponowanych szamponów znalaz³ siê szampon firmy Dermedic przeciw wypadaniu w³osów, a tak¿e Pharmaceris i oba te szampony maj± w sk³adzie SLS, który wysusza skore g³owy. Z racji tego i¿ tak¿e zmagam siê z tym problem, przez który czêsto siê drapie i dodatkowo podra¿niaæ skórê g³owy nie wiem czy zakupiæ taki szampon. Dodatkowo mam te¿ przepisany olejek do skory g³owy ale mam u¿ywaæ go raz na tydzieñ najlepiej na noc, gdy¿ przet³uszcza w³osy. No okej olejek fajnie, ale to tylko raz na tydzieñ a szamponem myje w³osy co drugi dzieñ ! Napisa³am do Pani, co w koñcu mam zrobiæ, czy to dodatkowo nie pogorszy stanu mojej skóry g³owy, no ale bez odzewu od kilku dni.. mo¿e tutaj jest w stanie kto¶ mi pomóc ??
Malamiims jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-27, 22:40   #551
k0rdi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomo¶ci: 1
Choroba mojej dziewczyny- ³ysienie plackowate

Witam Wszystkich

Jaki¶ czas temu moja kobieta po kilku miesi±cach zwi±zku przekaza³a mi o tej¿e przypad³o¶ci, ¿e jest to z ni± od ma³ego bodaj¿e od kiedy mia³a 9-10 lat, przypad³o¶æ genetyczna od strony jednego z rodziców. Zaakceptowa³em ten fakt i powiedzia³em ¿e w niczym mi to nie bedzie przeszkadzaæ, ale mam pewien plan, ¿e chcia³bym jej pomóc o ile sie da do czego dojde dalej.. wracaj±c bardzo mnie boli jak ka¿dego dnia sprawdza w lustrze czy jest lepiej czy jest gorzej, stara sie jak mo¿e tuszowaæ to uk³adaj±æ inaczej fryzure jak to nazywa "kamufluje", równie¿ stosuje jakie¶ od¿ywki maj±ce pomóc w odro¶niêciu w³osów.

Do rzeczy. Czy jest tutaj kto¶, b±d¼ osoba bliska która mia³a podobn± lub tak± sam± sytuacje, która zakoñczy³a sie pozytywnie.
Czy istniej± jakie¶ sprawdzone sposoby, zabiegi i inne tego typu rzeczy które pomog± w mniejszym lub wiêkszym stopniu z ow± chorob±.

Domy¶lam siê ¿e na forum istnieje opcja "szukaj" i równie dobrze móg³bym z niej skorzystaæ, sam znajduj±c odpowied¼, ale jednak licze na to ¿e kto¶ tu odpowie i opowie co i jak

Je¶li doczyta³a¶/e¶ do tego momentu to bardzo dziêkuje.
k0rdi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-11, 06:14   #552
Sysa290393
Przyczajenie
 
Avatar Sysa290393
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Na wypadanie w³osów z czym te¿ mia³am problem i to ogromny najlepszy sposób to olejowanie w³osów olejem lnianym b±d¼ olejem z czarnuszki. Nak³adanie oleju na wilgotne w³osy wraz z wycieraniem w skórê g³owy. Zostawiæ na 2 h zawiniête w rêczniku w³osy. Po tym czasie umyæ g³owê szamponem. Po dwóch olejowaniach widaæ efekty na szczotce.
Sysa290393 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-01-11, 08:36   #553
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomo¶ci: 537
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Wypróbowa³am z tego w±tku chyba wszystko, ale mój problem jest chyba wewnêtrzny. Bywaj± dni, ¿e nic nie wypada, ale nie mogê znale¼æ wspólnego mianownika. Szkoda, ¿e peruki nie s± tañsze ;p
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-01-12, 05:39   #554
Sysa290393
Przyczajenie
 
Avatar Sysa290393
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

[1=967f3601e527e8d89f0729c 53155db34a99f48cb_63dafd3 d2687d;89070323]Wypróbowa³am z tego w±tku chyba wszystko, ale mój problem jest chyba wewnêtrzny. Bywaj± dni, ¿e nic nie wypada, ale nie mogê znale¼æ wspólnego mianownika. Szkoda, ¿e peruki nie s± tañsze ;p[/QUOTE]
Pij olej lniany 3 ³y¿ki dziennie olejowanie niezbêdne olej lniany, olej z czarnuszki efekty s± widoczne

---------- Dopisano o 06:39 ---------- Poprzedni post napisano o 06:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Marzenna89 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ wszystkim.
Mam nadziejê, ¿e piszê w odpowiednim miejscu.
Borykam siê z powa¿nym problemem odno¶nie w³osów, który rujnuje tak¿e w ostatnim czasie moje zdrowie psychiczne.

Na wstêpie proszê o powstrzymanie siê od krytyki i pouczanie mnie. Na nic mi siê to nie przyda.

Od 2010 roku zaobserwowa³am znaczne os³abienie w³osów oraz ich wypadanie.

Dodam, ¿e chorujê na cukrzycê typu 1 od 2003 roku, która nigdy nie by³a wyrównana.

Stan moich w³osów od 2010 roku jest coraz gorszy.
Najpierw znacznie siê przerzedzi³y, w ostatnich 4 latach dos³ownie liniejê. W³osy s± bardzo cienkie, ³amliwe.
Do tego doszed³ ³ojotok, ³upie¿ i obecnie przypominaj± "siano".

Skóra g³owy rzadko jednak swêdzi.

Wykona³am badania. Cynk, ¿elazo i potas pod kontrol±.
Mam jedynie deficyt witaminy D3 oraz nadmiar testosteronu.

W³osy najbardziej przerzedzi³y siê na czubku g³owy.

Chcia³abym podj±æ leczenie, ale po pierwsze finansowo nie wyrabiam, a to sporo kosztuje, a po drugie nie ukrywam, ¿e zrezygnowanie (cukrzyca i tak mnie dobija) mocno mnie powstrzymuje. Mimo wszystko nie chcê jednak ca³kowicie wy³ysieæ.

Czy mo¿e macie jakie¶ sugestie, co mo¿e siê ze mn± dziaæ?
Mo¿e kto¶ mia³ podobne objawy?

Mo¿e podzielicie siê ze mn± wiedz± o rodzajach ³ysieñ? Je¶li to androgenowe to chyba siê za³amiê kompletnie...

Czy komu¶ uda³o siê wyleczyæ z ³ysienia.
By³am u trychologa i powiedzia³ mi, ¿e nie mam ³ysienia, a przerzedzenie, ale ja sama ju¿ nie wiem...

Dziêkujê za uwagê, je¶li kto¶ to przeczyta³.

Pozdrawiam
Jakbym czyta³a mojej mamy problem. Obecnie u¿ywa latopic szampon i naturalny aloesowy no i olej lniany wraz z rycynowym na wcierki . Stabilizuje jej siê te¿ jest chora na cukrzycê
Sysa290393 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-01-26, 12:28   #555
basiak78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Ja od kilku miesiêcy u¿ywam Pantogar, po covidzie w³osy lecia³y mi gar¶ciami, ba³am siê je myæ a co dopiero czesaæ. Znajoma poleci³a mi te suple. Dla mnie rewelacja, teraz ju¿ mam na szczotce mo¿e kilka w³osów, ale biorê po 3 tabletki dziennie na raz, wiêc opakowanie wystarcza mi na miesi±c, nie s± tanie, ale efekt na prawdê super.
basiak78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-07-23, 10:04   #556
shiro23456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Witam, miesi±c temu by³em u dermatologa i stwierdzi³a ¿e mam ³ysienie telegenowe.
Przepisa³a mi szampon physiogel, tabletki kerabione (tylko jedno opakowanie, wiêc muszê braæ po jednej przez dwa miesi±ce, bo mi nie starczy) i p³yn do wcierania alpicort.
Na razie to mi jeszcze bardziej wypadaj± w³osy a nastêpn± wizytê mam za miesi±c. Brali¶cie te leki i czy pomog³y wam?
Mo¿e z³± diagnozê wystawi³a, bo ¿adnych badañ mi nie robi³a jak krwi lub innych wiêc mo¿e to jest ³ysienie androgenowe, bo nie mam zakoli tylko mi w³osy wypadaj± z czubka g³owy.
Te¿ s³ysza³em ¿e dobre tabletki jak Finasteryd lub Dutasteryd mo¿e spytam siê ¿eby mi je przepisa³a.
shiro23456 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-03, 11:15   #557
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomo¶ci: 849
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Cytat:
Napisane przez shiro23456 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam, miesi±c temu by³em u dermatologa i stwierdzi³a ¿e mam ³ysienie telegenowe.
Przepisa³a mi szampon physiogel, tabletki kerabione (tylko jedno opakowanie, wiêc muszê braæ po jednej przez dwa miesi±ce, bo mi nie starczy) i p³yn do wcierania alpicort.
Na razie to mi jeszcze bardziej wypadaj± w³osy a nastêpn± wizytê mam za miesi±c. Brali¶cie te leki i czy pomog³y wam?
Mo¿e z³± diagnozê wystawi³a, bo ¿adnych badañ mi nie robi³a jak krwi lub innych wiêc mo¿e to jest ³ysienie androgenowe, bo nie mam zakoli tylko mi w³osy wypadaj± z czubka g³owy.
Te¿ s³ysza³em ¿e dobre tabletki jak Finasteryd lub Dutasteryd mo¿e spytam siê ¿eby mi je przepisa³a.
Je¿eli nie robi³a ci badañ krwi to trochê dziwne jak dokona³a diagnozy. Co do kosmetyków na wypadanie to wydaje mi siê, ¿e sam szampon to ma³o, s± do kupienia ca³e profesjonalne zestawy z np. maskami i p³ynami do skóry g³owy jak te z delposu.

Edytowane przez Midziak
Czas edycji: 2022-09-04 o 12:39
Midziak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-07, 11:08   #558
Lala1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomo¶ci: 47
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Hej,

chcia³abym siê mo¿e trochê po¿aliæ, a trochê zasiêgn±æ porady / opinii.

Genetycznie mam po prostu s³abe, cienkie rzadkie w³osy. Z nadmiernym ich wypadaniem zmagam siê od wielu wielu lat. Od zawsze u¿ywa³am drogeryjnych kosmetyków, wcierek na wzmocnienie itp.

Od 18 r.¿ycia bra³am antykoncepcjê (obecnie mam 27 lat) Parê razy w ¿yciu odstawia³am, wraca³am, itp, w przeci±gu 8 lat (zawsze powodem odstawienia by³a utrata sta³ego partnera, pigu³ki nigdy nie wp³ywa³y na mnie ¼le, ¿e bym musia³a a¿ je odstawiaæ, wrecz przeciwnie). W miêdzyczasie okaza³o siê, ¿e mam niedoczynno¶æ tarczycy, któr± regularnie badam i przyjmujê Euthyrox 50.

Kiedy¶, w czasie pigu³ek antykoncepcyjnych, gdy stan w³osów by³ tragiczny i wrêcz ba³am siê myæ g³owê, posz³am do trychologa - bez badañ krwi, tylko po badaniu trychologicznym otrzyma³am diagnozê ³ysienia androgenowego ze wzglêdu na przerzedzenie w³osów w tzw. koronie g³owy. Dosta³am kosmetyki do pielêgnacji, wcierkê Piloxidil z apteki , ampu³ki DSD Luxe, suplementy, krzem do picia itp. Zaczê³am to wszystko stosowaæ, przesta³am siê skupiaæ na tych w³osach, zapomnia³am o tym, w ci±gu kilku msc nast±pi³a jaka¶ poprawa.

Potem tak siê z³o¿y³o, ¿e odstawi³am pigu³ki (w styczniu), z w³osami by³o wszystko ok (przy ci±g³ej pielêgnacji i suplementacji trychologicznej), a¿ dopóki w lipcu nie za³o¿y³am spirali antykoncepcyjnej. W czasie od lipca do stycznia stan moich w³osów tragicznie siê pogorszy³ (ze wzglêdu na hormon ze spirali). W tym czasie zrobi³am sobie cykl mezoterapii ig³owej - 6 zabiegów, po których rzeczywi¶cie widoczna i odczuwalna by³a poprawa, przez pewien czas. Potem w styczniu wyje³am wk³adkê i wróci³am do pigu³ek - z czasem siê wszystko normowa³o (pielêgnacja i suplementacja ca³y czas).

Teraz, mija 4ty miesiac odk±d nie stosujê ¿adnej antykoncepcji (równie¿ z powodu braku sta³ego partnera), i generalnie stan w³osów nie jest jaki¶ tragiczny, ale zadowalaj±cy te¿ nie. Jak na ilo¶æ rzeczy które robiê (wcierki, olejowanie, masa¿e, suplementacje, hennowanie itp) to wlosy mog³yby byæ lepsze... i tutaj nasuwa siê tylko jedno - widocznie problem jest totalnie od ¶rodka nadal - i tutaj pytanie do was:

Do kogo zwróciæ siê o kompleksow± pomoc - dermatolodzy mnie zbywaj± - twierdz±, ze ,,przy niedoczynno¶ci tak to jest, ¿e w³osy wypadaj±", nawet nie chc± przepisaæ skierowania na badania krwi hormonów itp,
trycholog dzia³a³ po omacku - nie wiem ju¿ co mam robiæ. Jakie badania wykonaæ, gdzie... podpowiedzcie co¶ proszê, brak mi ju¿ si³.
Lala1996 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-08, 06:58   #559
basiak78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Witaj, chcia³am sobie te¿ za³o¿yæ spiralê, ale chyba po przeczytaniu Twojego wpisu i pokojarzeniu kilku faktów u znajomych, stwierdzam, ze one te¿ mia³y problem z w³osami w³a¶nie przez to! Ja te¿ borykam siê z wiecznym gubieniem w³osów, a co ja nie stosowa³am. Polecam Ci jednak i to daje gwarancje wzmocnienia w³osów i zobaczyæ na prawdê rewelacyjn± poprawê po GELACET PLUS oraz teraz jestem na etapie picia te¿ BIOELIXIR, kupi³am to z szamponem i od¿ywk± w zestawie i na prawdê stwierdzam, ze dzia³a. Je¶li chodzi o lekarzy ciê¿ko powiedzieæ kto pomo¿e bo ka¿dy ma inne podej¶cie. Zrobiæ badania na tarczycê warto bo podobno to te¿ ma wp³yw na kondycjê w³osów. Powodzenia
basiak78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-13, 10:26   #560
Lala1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomo¶ci: 47
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Cytat:
Napisane przez basiak78 Poka¿ wiadomo¶æ
Witaj, chcia³am sobie te¿ za³o¿yæ spiralê, ale chyba po przeczytaniu Twojego wpisu i pokojarzeniu kilku faktów u znajomych, stwierdzam, ze one te¿ mia³y problem z w³osami w³a¶nie przez to! Ja te¿ borykam siê z wiecznym gubieniem w³osów, a co ja nie stosowa³am. Polecam Ci jednak i to daje gwarancje wzmocnienia w³osów i zobaczyæ na prawdê rewelacyjn± poprawê po GELACET PLUS oraz teraz jestem na etapie picia te¿ BIOELIXIR, kupi³am to z szamponem i od¿ywk± w zestawie i na prawdê stwierdzam, ze dzia³a. Je¶li chodzi o lekarzy ciê¿ko powiedzieæ kto pomo¿e bo ka¿dy ma inne podej¶cie. Zrobiæ badania na tarczycê warto bo podobno to te¿ ma wp³yw na kondycjê w³osów. Powodzenia
Je¶li kto¶, tak jak ja, ma organizm wra¿liwy na te hormony mêskie czy tam jak±¶ substancjê, juz nie pamiêtam DHT?? to wtedy spirala bardzo pogarsza stan w³osów i cery niestety.....

Co do tarczycy, tak jak pisa³am ju¿, mam niedoczynno¶æ i leczê to oraz co 6 miesiêcy robiê kontrolne badania
Lala1996 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-14, 10:15   #561
Lala1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomo¶ci: 47
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Stosowa³y¶cie moze Minovivax 5% ?? w³asnie dzi¶ dermatolog mi go przepisa³a, ale czytam w internecie i jest napisane, ze to dla mê¿czyzn??
Lala1996 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-03-08, 17:14   #562
Kadaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Cze¶æ jak± wcierkê mo¿e poleciæ na porost nowych w³osów? Aktualnie u¿ywam Nowa Kosmetyka lecz zastanawiam siê czy mo¿e jest co¶ lepszego?
Kadaw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-03-10, 09:50   #563
kaktus66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Tak, tarczyca ma ogromny wp³yw na kondycjê naszych w³osów!
kaktus66 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-07-20, 20:19   #564
black_mirror
Przyczajenie
 
Avatar black_mirror
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

£ysiejê od oko³o 8 lat i poniewa¿ mam a¿ za du¿o powodów do ³ysienia nigdy siê specjalnie nie interesowa³am dlaczego. Próbowa³am jednak co¶ z tym zrobiæ i posz³am do trychologa kosmetyczki i ta zauwa¿y³a jakby zanik mieszków w³osowych ale nie by³a pewna. Ten typ ³ysienia jest nieodwracalny z tego co czytam w internecie wiêc raczej przykra diagnoza. Zostawi³am ten temat na kilka lat i ostatnio posz³am do dermatologa ¿eby siê upewniæ co do diagnozy. W³osy mog± mi wypadaæ z powodu:
-hashimoto ( w eutyrozie wiêc nie powinny)
-d³ugoletniego za¿ywania beta-blokerów - wszystkie beta blokery powoduj± wypadanie w³osów musia³abym prosiæ o inny lek kardiologa
-tego nieznanego czynnika co byæ mo¿e spowodowa³ ³ysienie bliznowaciej±ce

Dermatolog natomiast stwierdzi³a ³ysienie androgenowe:noniewi em: i zapisa³a Minovivax do stosowania codziennego. Zobaczymy czy pomo¿e bo nie jestem pewna czy to w³a¶ciwa diagnoza.

Edytowane przez black_mirror
Czas edycji: 2023-07-20 o 20:43
black_mirror jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-07-20 21:19:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.