Książki z kategorii: osiągnąć sukces, otworzyć firmę, zostać milionerem: jakie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-25, 19:13   #1
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570

Książki z kategorii: osiągnąć sukces, otworzyć firmę, zostać milionerem: jakie?


Jeśli interesuje Was ta tematyka, i czytacie tego rodzaju książki, co możecie mi polecić?

Coś konstruktywnego, jakościowego, żeby jak najmniej bajkowości i kitu w nich było, a treści którą można odnieść do siebie, by pomagała odnieść sukces, czy w pracy, czy dla osób które chcą otworzyć swój biznes

Ja dopiero zaczynam, więc co mi daje pozytywnej energii i treści:

1. Robert Kyosaki: Bogaty Ojciec, biedny Ojciec, Kwadrant przepływu pieniędzy - myślę że to takie wprowadzenie, podaje niektóre przykłady, a napewno dużo motywacji
2. ANTHONY DE MELLO - AWARENESS
3. Malcolm Gladwell: Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu (oryg. tytuł: Outliers) - lubimyczytac
4. Walter Isaacson: Steve Jobs


Będe wdzięczna za uzupełnianie tego wątku
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 11:51   #2
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Książki z kategorii: osiągnąć sukces, otworzyć firmę, zostać milionerem: jakie?

ktoś może coś jednak czytał z tej branży? albo słyszał o godnych polecenia książkach?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 19:48   #3
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Książki z kategorii: osiągnąć sukces, otworzyć firmę, zostać milionerem: jakie?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Jeśli interesuje Was ta tematyka, i czytacie tego rodzaju książki, co możecie mi polecić?

Coś konstruktywnego, jakościowego, żeby jak najmniej bajkowości i kitu w nich było, a treści którą można odnieść do siebie, by pomagała odnieść sukces, czy w pracy, czy dla osób które chcą otworzyć swój biznes

Ja dopiero zaczynam, więc co mi daje pozytywnej energii i treści:

1. Robert Kyosaki: Bogaty Ojciec, biedny Ojciec, Kwadrant przepływu pieniędzy - myślę że to takie wprowadzenie, podaje niektóre przykłady, a napewno dużo motywacji
2. ANTHONY DE MELLO - AWARENESS
3. Malcolm Gladwell: Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu (oryg. tytuł: Outliers) - lubimyczytac
4. Walter Isaacson: Steve Jobs


Będe wdzięczna za uzupełnianie tego wątku
Poza schematem jest genialne! Czytam właśnie teraz i siedzę z szeroko otwartymi oczami ze zdziwienia, serio

Jobs'a też warto przeczytać. Kiyosaki to taka podstawa, ale nie można jej pominąć.

Polecę jeszcze żony Kiyosaki, Kim, książkę "Bogata kobieta". Babka stworzyła pozycję, która powinna być obowiązkowa do przeczytania przez każdą 17-18 latkę. Przedstawia jako błędy kobiet w uzależnianiu finansowym od mężczyzn, pułapki w jakie wpadają przez swoje błędne przekonania i rady, jak ich uniknąć.

Do tego świetna pozycja to "Algorytm sukcesu" Les McKeown
Pokazany jest cały cykl życia firm, jego charakterystyka i rady, co zrobić na jakim etapie by nie zniechęcić się lub za bardzo nie ekscytować wydarzeniami związanymi z firmą. Dość dużo o wypaleniu, kolejnych etapach rozwoju przyszłościowej firmy.
Bardzo ważne rady dotyczące tworzenia firmy, która docelowo ma być w stanie działać w oparciu o wypracowany system, a nie wyłącznie ludzi tak by nie uzależniać się od pracy 24 godziny na dobę.
Świetnie są rozpisane metody tworzenia biznesplanu i opierania swojego biznesu, sukcesu na punkcie kulminacyjnym czyli ostatecznym miejscu, w jakim widzielibyśmy siebie czy swoją firmę w przyszłości.
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 21:05   #4
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Książki z kategorii: osiągnąć sukces, otworzyć firmę, zostać milionerem: jakie?

1. "Atlas zbuntowany" Ayn Rand.
2. "Od nędzy do pieniędzy" Tad Witkowicz.
3. "Jak zostałem milionerem" Jan Fijor.
Odradzam Kiyosakiego, który dorobił się na pisaniu książek o zostaniu bogatym, choć w sumie to też pomysł na dobry biznes
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 22:38   #5
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Książki z kategorii: osiągnąć sukces, otworzyć firmę, zostać milionerem: jakie?

Eflinka i Niebieskooka arystokratka - dziękuję pięknie za te tytuły! Bardzo się cieszę, że mi odpisałyście...

Niebieskooka arystokratka - właśnie szukałam info o Kyosakim, i znalazłam tylko wikipedię, ale tam było napisane że jest milionerem.. szukałam info NA CZYM, bo w ksiażce napisał - o ile dobrze zrozumiałam - że został miliionerem bo otworzył swoje szkoły które uczyły ,,praktycznych rzeczy" - tak? Czy naprawdę tylko książkami zarobił tyle $? Bo pisał przecież że z żoną byli bezdomni, spali w starym samochodzie, potem w jakiejś piwnicy czy na odwrót byleby tylko nie pracować u kogoś, i otwierali 3 firmy które zbankrutowały i dopiero 4 firma była okej , zrozujmiałam że to ta o szkołach
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2014-02-01 o 22:43
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 13:17   #6
Bonifacy1555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Książki z kategorii: osiągnąć sukces, otworzyć firmę, zostać milionerem: jakie?

Skoro lubisz taką tematykę książek to ja polecam Rhondę Byrne i jej: „Sekret”, „Siła”, „Bohater”. Bardzo motywujące. Poza tym książka Boba Proctora „Urodziłeś się bogaty” (uwielbiam tego człowieka). Nie do końca z tej tematyki, ale mnie osobiście motywuje Nick Vujicic i jego książka „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”.
Bonifacy1555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 07:47   #7
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Książki z kategorii: osiągnąć sukces, otworzyć firmę, zostać milionerem: jakie?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Eflinka i Niebieskooka arystokratka - dziękuję pięknie za te tytuły! Bardzo się cieszę, że mi odpisałyście...

Niebieskooka arystokratka - właśnie szukałam info o Kyosakim, i znalazłam tylko wikipedię, ale tam było napisane że jest milionerem.. szukałam info NA CZYM, bo w ksiażce napisał - o ile dobrze zrozumiałam - że został miliionerem bo otworzył swoje szkoły które uczyły ,,praktycznych rzeczy" - tak? Czy naprawdę tylko książkami zarobił tyle $? Bo pisał przecież że z żoną byli bezdomni, spali w starym samochodzie, potem w jakiejś piwnicy czy na odwrót byleby tylko nie pracować u kogoś, i otwierali 3 firmy które zbankrutowały i dopiero 4 firma była okej , zrozujmiałam że to ta o szkołach
Czytałam o nim artykuł i tak, dorobił się właśnie na pisaniu tych książek co świadczy o tym, że jego "dzieła" są nic nie warte, ale w pewnym sensie miał dobry pomysł skoro jednak tyle zarobił
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-22, 15:29   #8
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Książki z kategorii: osiągnąć sukces, otworzyć firmę, zostać milionerem: jakie?

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Czytałam o nim artykuł i tak, dorobił się właśnie na pisaniu tych książek co świadczy o tym, że jego "dzieła" są nic nie warte, ale w pewnym sensie miał dobry pomysł skoro jednak tyle zarobił
Jego książki to zwykłe lanie wody gościa który zauważył że na tym grubą kasę można wyciągnąć, zresztą kiedyś Forbes ładnie go opisał na swoich łamach.
No i wielki geniusz Roberta nie pomógł mu uratować swojej firmy przed bankructwem
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 07:04   #9
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Książki z kategorii: osiągnąć sukces, otworzyć firmę, zostać milionerem: jakie?

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
Jego książki to zwykłe lanie wody gościa który zauważył że na tym grubą kasę można wyciągnąć, zresztą kiedyś Forbes ładnie go opisał na swoich łamach.
No i wielki geniusz Roberta nie pomógł mu uratować swojej firmy przed bankructwem

Wniosek z tego taki, żeby nie kupować jego książek
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-23 08:04:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.