Panicznie boję się powszechnej inwigilacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-27, 20:39   #1
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240

Panicznie boję się powszechnej inwigilacji


Nie wiem, czy dobrze napisałam tytuł. Chodzi mi o to, że każdy teraz ma dostęp do dobrej jakości kamery, aparatu fotograficznego. Gdyby takie coś było jak ja byłam w szkole, gdy mnie gnębili, na pewno by mnie nagrali, puścili w necie. Zrobili zdjęcie, umieścili w Internecie, na klasowym fb się śmiali. Jeśli chodzi o miejskie kamery, na ulicach, w komunikacji miejskiej to staram się bardzo mocno wierzyć, że to tylko w ceny ochrony porządku publicznego. Boję się, że każe słowo w Internecie zostaje zapisane na zawsze i że gdybym nagle kogoś zabiła (to tylko przykład), to byliby w stanie wszystko odtworzyć. Jak w autobusie nastolatek trzyma wyżej telefon, to nie wiem czy, ma włączoną kamerę/aparat. Czy to podchodzi pod schizofrenię paranoidalną?
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 21:46   #2
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

Żyjemy w świecie inwigilacji . Nowe technologie to naprawdę narzędzie śledzące, choćby ze względów marketingowych. Mi się to nie podoba. Ale nie warto wpadać w paranoję. Ty się chyba za bardzo nakręcasz, że ktoś może cię nagrać - pociesz się, że jesteś tylko jedną z tysiąca i póki nie zostaniesz sławna dla nikogo to nie będzie mieć żadnego znaczenia. Nie otaczają cię tłumy paparazzi . Dystansu trzeba.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 21:50   #3
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

A co z tym policjantem, co został memem i to mu zniszczyło życie? Nawet nie ma kogo ukarać, bo to się tak rozpowszechniło, że nie da się dojść do tego, kto to zaczął.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 21:55   #4
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

lisnov, sama sobie za bardzo niszczysz życie, żeby jeszcze komuś obcemu się chciało bardziej ci dokopywać...
i jeszcze ta schizofrenia paranoidalna.

cóż z ciebie za special snowflake
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 22:00   #5
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
lisnov, sama sobie za bardzo niszczysz życie, żeby jeszcze komuś obcemu się chciało bardziej ci dokopywać...
i jeszcze ta schizofrenia paranoidalna.

cóż z ciebie za special snowflake
Teraz to tak nie, ale jestem przerażona, co by było za czasów szkolnych. Telefony w szkołach powinny być zabronione. Jak ja musiałam baaaardzo pilnie zadzwonić do domu, to szłam do sekretariatu i prosiłam o taką możliwość. A teraz? Wszędzie selfie, fotografowanie się. Spaliłam wszytskie swoje zdjęcia, bo nienawidzę utrwalania swojego wizerunku a tu takie coś brrr
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 00:08   #6
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

Wyprowadź się na wieś. Nie ma kamer na każdym rogu.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 05:16   #7
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;83238671]Wyprowadź się na wieś. Nie ma kamer na każdym rogu.[/QUOTE]

Sąsiadów, którzy wszystko widzą i wiedzą i sobie jeszcze dopowiedzą też się boję...
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-28, 06:24   #8
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Sąsiadów, którzy wszystko widzą i wiedzą i sobie jeszcze dopowiedzą też się boję...
I z tego, że ktoś coś wie o mnie? A niech wie! Nic niezgodnego z prawem nie robię.
Ty zawsze znajdziesz sobie coś do bania. A najbardziej chyba boisz się, żebyśmy o tobie nie zapomnały tutaj na wizażu.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 06:58   #9
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Boję się, że każe słowo w Internecie zostaje zapisane na zawsze i że gdybym nagle kogoś zabiła (to tylko przykład), to byliby w stanie wszystko odtworzyć.
To chyba dobrze, nie? Bo nie zamierzasz nikogo zabijać? A gdyby to komuś się stała krzywda, to mogą wtedy łatwiej znaleźć przestępcę, nie?
Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Teraz to tak nie, ale jestem przerażona, co by było za czasów szkolnych.
Ale nie jest. Nie jesteś w szkole.
Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Sąsiadów, którzy wszystko widzą i wiedzą i sobie jeszcze dopowiedzą też się boję...
To wiesz, co robić.
Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
A co z tym policjantem, co został memem i to mu zniszczyło życie?
A co ma być? Nic
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 08:39   #10
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

No, niestety, żyjemy w świecie powszechnej inwigilacji.
Ale z drugiej strony, ludzie sami sobie niszczą życie ujawniając w internecie informacje na swój temat, wstawiając sweet focie lub hejtując. A potem jeszcze mają żal, że w tym złym internecie wszystko można znaleźć. Niestety, to co zapiszemy w sieci, w sieci zostaje. I dobrze, moim zdaniem bo nawet głupi zapis z kamerki samochodowej lub telefonu może być dowodem w sprawie (np. potrącenia, spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca wypadku). Tak więc spójrz na to z tej strony.

Zamiast się bać, po prostu uważaj na to, co o sobie ujawniasz innym. Pamiętaj, że to, co umieszczasz na powszechnie dostępnych stronach może przeczytać każdy. Jeśli masz konto na FB z ograniczoną dostępnością, pamiętaj, że to, co tam napiszesz może w razie czego być wykorzystane przeciw Tobie (nie sądzę, żeby hakerom się chciało włamywać na konto szarego człowieka ale policja może to zrobić, jeśli wykorzystasz internet do popełnienia wykroczenia/przestępstwa). Dlatego nie ma co narzekać, że nie jesteśmy w 100% anonimowi w sieci.

Natomiast co do Twojej fobii bycia nagrywanym i inwiligowanym, cóż... masz problem. Bo tak naprawdę to nikt nikogo specjalnie nie nagrywa (chyba, że akurat robisz coś naprawdę głupiego i ktoś włączy nagrywanie, pomijam filmiki hejterskie nagrywane przez gimby bo gimbem chyba już nie jesteś). Jeśli nie robisz nic głupiego, nie walczysz o robota lub karpia w Lidlu to po co ktoś miałby w Ciebie wycelować kamerkę? Jeśli czujesz się zagrożona to naprawdę poszukaj pomocy specjalisty (bez złosliwej ironii) bo w końcu przestaniesz wychodzić z domu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 10:30   #11
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jeśli czujesz się zagrożona to naprawdę poszukaj pomocy specjalisty (bez złosliwej ironii) bo w końcu przestaniesz wychodzić z domu.
Przecież już była u specjalistów i nie wychodzi z domu.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-28, 10:54   #12
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Sąsiadów, którzy wszystko widzą i wiedzą i sobie jeszcze dopowiedzą też się boję...
Sąsiedzi wiedzą o tobie tyle, ile pozwolisz im wiedzieć.
Jak się nie drzesz na całe gardło, to nie wiedzą, o czym rozmawiasz.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 11:30   #13
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

To, czego się boisz, może być jednocześnie bardzo pomocne. Ktoś Ci zrobi coś złego? Masz niezbity dowód na taśmie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 13:22   #14
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 22:00   #15
drasunia
Raczkowanie
 
Avatar drasunia
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 97
Dot.: Panicznie boję się powszechnej inwigilacji

Nikt nie będzie Ciebie diagnozował na forum. Skoro masz obsesję na tym punkcie to myślę, że warto udać się do psychologa lub psychiatry. Niekoniecznie musi to być od razu schizofrenia. Niestety przed dzisiejszą technologią nie uciekniesz. Musisz pokonać swój strach.
__________________
My life is brilliant
My love is pure
I saw an angel
Of that I'm sure


https://www.youtube.com/watch?v=RtcOLN6Ley4
drasunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-28 23:00:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.