Książki o wampirach - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-09, 08:59   #91
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Książki o wampirach, aniołach, wilkołakach

Ja też nie lubię Anne Rice - jest zblazowana, nudzi mnie przeokropnie.

O upadłych aniołach: "Bunt aniołów" Anatol France, "Raj utracony" John Milton (super!). Z bardziej lekkich: "Siewca wiatru" Maja Lidia Kossakowska.

Może trochę odbiegnę od tematu książek i polecę anime "Vampire Hunter D" oraz "Blood - the last vampire", które zaspokajają mój głód książkowy, powodowany takimi czytadłami jak "zmierzch" ...
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 08:57   #92
Lilllith
Rozeznanie
 
Avatar Lilllith
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miedzypiekle
Wiadomości: 860
Dot.: Książki o wampirach, aniołach, wilkołakach

o Aniolach polecam "Siewca wiatru" naprawde dobra ksiazka i ogolnie polecam ksiazki tej autorki i ksiazki jacka piekary trylogie o Mordimerze inkwizytorze
__________________
Odcieli aniołom skrzydła... bo dawały im wolność.

Aparatka sobie jestem
Góra->28.05.10 Dół->14.08.10
Koszta - 3860

Lilllith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 02:14   #93
hamy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 159
Dot.: Książki o wampirach

Ja się zastanawiam nad książką "Wirus" wyszła parę dni temu. Co o niej myślicie?
hamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 21:38   #94
wizazer
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 76
Dot.: Książki o wampirach

To ten "Wirus" Del Toro i Hogana? no może być nieźle, ale to raczej nie jest książeczka o dobrych wampirkach
Ja natomiast polecam "Dziedzictwo mroku" Bree Despain. Coś innego niż "Zmierzch" i mu podobne choć w podobnej konwencji. I uwaga...z wilkołakiem w roli głównej.
wizazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 07:47   #95
MolKsiazkowy_86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 91
Dot.: Książki o wampirach

Dziewczyny pisałam Wam ostatnio o książce "Szeptem" wkrótce będzie premiera jej drugiej części "Crescendo". Jednak przechodząc do meritum tego co chciałam Wam powiedzieć, otóż ruszył casting na zagranie Nory i Patcha w zwiastunach promocyjnych "Crescendo". Wystarczy zamieścić swoje zdjęcie w galerii castingowej profilu Szeptem - Fitzpatrick na Facebooku. Ja już dodałam swoje zdjęcie w sumie bardzo fajna sprawa. Dziś mam misję namówić swoją przyjaciółkę do udziału - to może być świetna zabawa.
Poza tym jak według Was powinien wyglądać ciekawy i zachęcający zwiastun książki o tematyce wampirów czy upadłych aniołów?
MolKsiazkowy_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 09:45   #96
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Książki o wampirach

Graham Masterton "Pogromca wampirów".
Dumas Aleksander ojciec "Opowieści o duchach". Ostatnia historia jest o wampirach i opowiada ją piękna, trupio-blada Polka z Sandomierza Dumas jest świetnym bajarzem, polecam wszystkie Opowieści.

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2010-11-25 o 09:18
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 12:44   #97
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Książki o wampirach, aniołach, wilkołakach

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Dlaczego ciezko Ci przebrnac przez Anne Rice?
Pytam z ciekawosci, czytalam serie jakies 10 lat temu, ale pamietam, ze nawet podobala mi sie i dobrze sie ja czytalo.
próbowałam cztery lata temu ale była po prostu nudna, powolna, ślamazarna o ile tak książkę można nazwać ..
zaciekawiły mnie książki Lary Adrian, zobaczymy, i to Dziedzictwo mroku

Edytowane przez anjya
Czas edycji: 2010-12-06 o 12:48
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 16:28   #98
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Książki o wampirach, aniołach, wilkołakach

BTW dziś w Dzien Dobry TVN mowili o ksiazce "Wampir. Leksykon" Kamila Śmiałkowskiego, czyli wampiry w kulturze, moze sie to przyda zainteresowanym.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 08:33   #99
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Książki o wampirach, aniołach, wilkołakach

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Może "Pocałunek o północy" (i dalsze części sagi) autorki: Lara Adrian.

O aniołach to kojarzę tylko sagę "Upadli", ale też mi się zdaję, że przeznaczona jest dla młodzieży.
przeczytałam te trzy części Pocałunek o północy i resztę w ebookach i cieszę się że nie wydałam na nie pieniędzy. nie myślałam, że może być coś gorszego od zmierzchu a jednak dawno nie czytałam czegoś tak niesamowicie powtarzalnego fabuła w każdej książce jest po prostu taka sama, beznadziejna seria jak dla mnie, chociaż na plus te sceny erotyczne, których mi często brakuje w innych książkach (na szczęście true blood to mój typ numer 1 ;d) ale po czytaniu takiej samej sceny w każdej z książek, a nawet po kilka razy w jednej książce to serio człowiek ma już dość ;d tragedia, nie polecam zdecydowanie, chyba że ktoś nie ma co czytać tak jak ja i chce się przekonać

próbuję Waszych kolejnych propozycji
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 14:06   #100
mysia82
Zakorzenienie
 
Avatar mysia82
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 366
Dot.: Książki o wampirach, aniołach, wilkołakach

wywiad z wampirem- szlo mi bardzo wolno, jakos kompletnie nie moglam sie wczuc, ale slyszalam kilka podobnych opini i podobno kolejna czesc "wampir lestat" jest lepsza

królowa cieni-kompletny niewypal-przy tej ksiazce nie przeszedl mnie nawet malenki dreszczyk, mimo ze wampiry mialy byc tu starsznymi (acz niezbyt rozgarnietymi) ohydnymi pół-truposzczami z wzdetymi cialami, sina skora, polujacymi na bezbronnych prostaczkow w malej wiosce gdzies gleboko w lesie....nie polecam

szeptem- porazka!nudne, mdle, nijakie, marna akcja.
nie wiem co mialo pierwsze premiere swiatowa saga zmierzch czy szeptem-w polsce z pewnoscia ta 1 i na tej podstawie porownanie wychodzi zdecydowanie na nikorzysc szeptem, momentami mialam wrazenie, ze czytam to samo (np bohaterowie poznaja sie na lekcji biol. ale zeby bylo "ostrzej" to tematem jest nic innego jak .....seks)


niestety bohaterka jest niezbyt ciekawa (i niezbyt madra-oddabnie plaszcza i innych czesci garderoby noca, w obcym miescie, bezdomnej kobiecie tylko po to, zeby poznac droga jest nieco naciagane-czy bohater ratujacy ukochana noca w obcym miescie czegos wam nie przypomina?), jej kolezanka irytujaca, chamska i prostacka a upadly aniol, ktory mial zachwycac jest raczej beznamietny i potrafi tylko gadac o seksie z 16-latka....
z dwojga zlego to ja juz wole "zmierzch". tam jest choc troche akcji i mimo, ze bella tez jest raczej mdla a edward cnotliwy, to calosc jest jakas sympatyczniejsza i bardziej dynamiczna

nie polecam i po kolejna czesc z pewnoscia nie siegne. kolejny raz widac jak na dloni, ze ksiazki nie ocenia sie po okladce (tu okladka swietna a zawrtosc do d...)

wład palownik- czyli obowiazkowa lektura dla milosnikow klow. swietna powiesc historyczna o wladzie drakuli, dzis zwanego hrabia, ktory w rzeczywistosci byl ksieciem. z wampirami w sumie jak sie okazuje nic wspolnego nie mial a jednak pierwowzorem literackim krwiopijcy zostal...warto preczytac-polecam!
mysia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 15:25   #101
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: Książki o wampirach, aniołach, wilkołakach

O aniołach właśnie pojawiła się całkiem niedawno polska książka pt. "Tożsamość anioła" Z.H. Zelman
Przeczytałam i powiem wam, że jak na debiut polskiej pisarki wyszło całkiem, całkiem
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-23, 15:50   #102
dana21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Książki o wampirach

Ja ostatnio czytam serię Łowczyni i Rasa środka nocy. Książka Adriana Lara - Rasa Środka Nocy 01 - Pocałunek o północy jest fantastyczna, nie wiem jak dalsze książki z tej serii. Natomiast serie łowczyni mogę polecić z czystym sercem. Ciągle coś się dzieje w tej książce i jest dużo seksu Napisała ją Frost Jeaniene - W pół drogi do grobu, Jedną nogą w grobie, Twarzą w Twarz ze śmiercią, PRZEZNACZONA ŚMIERCI. O ile mi wiadomo nie jest ona wydana w Polsce. Natomiast można ją znaleźć w wersji nieoficjalnej przetłumaczoną na chomiku o nazwie: dana4
dana21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 15:57   #103
Wednesday
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 164
Dot.: Książki o wampirach

polecam cykl o Anicie Blake laurell hamilton
Wednesday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 17:47   #104
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Książki o wampirach

Cytat:
Napisane przez dana21 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio czytam serię Łowczyni i Rasa środka nocy. Książka Adriana Lara - Rasa Środka Nocy 01 - Pocałunek o północy jest fantastyczna, nie wiem jak dalsze książki z tej serii. Natomiast serie łowczyni mogę polecić z czystym sercem. Ciągle coś się dzieje w tej książce i jest dużo seksu Napisała ją Frost Jeaniene - W pół drogi do grobu, Jedną nogą w grobie, Twarzą w Twarz ze śmiercią, PRZEZNACZONA ŚMIERCI. O ile mi wiadomo nie jest ona wydana w Polsce. Natomiast można ją znaleźć w wersji nieoficjalnej przetłumaczoną na chomiku o nazwie: dana4
Różnież polecam ksiązki Jaenine Frost, przetłumaczyła je pewna dziewczyna i z jej chomika moża pobrać 4 tomy, 5 przetłumaczyła tylko pierwszy rozdział, mam nadzieję że dokończy.

Książki bardzo mi się podobają. W porównaniu do Zmierzchu relacje między bohaterami są bardziej dorosłe, fajne sceny seksu, świetne postacie i zaskakujące zwroty akcji.

Aha dziewczyna która tłumaczyła nazywa się Rainee, na jej chomiku ebooki są dostępne.
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 08:15   #105
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: Książki o wampirach

To może jeszcze podsunę "Pocałunki wampira.Początek" Ellen Schreiber.
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 00:31   #106
goska_1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 5
Dot.: Książki o wampirach

Hmm ja przeczytałam:
- saga zmierzch
- dom nocy, 7 części
- pamiętniki wampirów
- świat nocy
- szeptem
- drugie życie bree tanner
- klan nieśmiertelnych
- wampir z przypadku tylko zaczęłam

Mam zamiar przeczytać:
- Historyk
- Wampiry z Morgenville
- Kroniki wampirów
- Martwy aż do zmroku
- Wampir z przypadku
- Nekroskop
- Wpuść mnie
- Nieśmiertelni_Ever
- Akademia wampirów
goska_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 17:25   #107
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Książki o wampirach, aniołach, wilkołakach

Czy czytałaś któraś może z was cykl " Miłość na kołku " ? Kerrelyn Sparks Bo zastanawiam się czy trzeba czytać po kolei tomy czy to nie koniecznie ?

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez mysia82 Pokaż wiadomość
nie polecam ani wampirow z morganvill ani "jak poslubic wampira milionera" k.sparks,
Ja akurat to czytałam i nawet mi się podobało Nie było takie złe a nawet zabawne czasem
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 17:46   #108
Mixiakova
Mixum fixum
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 338
Dot.: Książki o wampirach

Ja czytałam książki Kerrelyn Sparks (chyba z 12 tomów, muszę się wziąć za kolejne ) i lepiej żebyś je po kolei czytała, tomy są powiązane bardzo fajna i prześmieszna seria, polecam
Mixiakova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 18:16   #109
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Książki o wampirach

Cytat:
Napisane przez Mixiakova Pokaż wiadomość
Ja czytałam książki Kerrelyn Sparks (chyba z 12 tomów, muszę się wziąć za kolejne ) i lepiej żebyś je po kolei czytała, tomy są powiązane bardzo fajna i prześmieszna seria, polecam
O właśnie mi chodziło o to Czyli jednak po kolei... kurcze to źle :P bo w biblio mam dostępny 1 tom i potem 5 nie wiem co za genialna bibliotekarka to zamawiała... hehehehe czyli tym sposobem jutro zwracam książkę do biblioteki, skoro mówisz, że są ze sobą powiązane
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-02 19:16:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.