Dieta grejpfrutowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-08, 21:26   #1
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141

Dieta grejpfrutowa


Witam wszystkich
Rozpoczęłam dziś odchudzanie z tą dietą, także pierwszy dzień mam już za sobą. Należę do nielicznych osób którym jest łatwiej zacząć niż kontynuować (mam tu na myśli powiedzenie że 1-wszy krok jest zawsze najtrudniejszy), dlatego pomyślałam sobie że łatwiej mi będzie nie utracić silnej woli jeśli założę nowy wątek na forum, zwłaszcza że po przeszukaniu już istniejącychw nie znalazłam żadnego o tej diecie.
W internecie można znaleźć kilka wersji diety. Ja zdecydowałam się na tę najbardziej rygorystyczną gdyż chcę schudnąć przynajmniej 5kg. do Sylwestra ;/
Wiem, że będzie trudno no ale spróbować nigdy nie zaszkodzi
Chciałabym, aby dołączyły do mnie osoby również zainteresowane dietką Mile widziane Wasze opinie oraz opisy doświadczeń z grejpfrutami.
A więc drogie Panie! Do dzieła! Sylwester się zbliża a przecież każda z Nas chciałaby obchodzić go piękniejsza.... no i ... zapewne lżejsza o kilka kilogramów
PS. Ja dodatkowo zainwestowałam w środek "therm line 2" który ma mi podobno pomóc w walce z kilogramami xd.Także jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana moim zdaniem na temat tego produktu z miła chęcią się nim podzielę za kilka dni
Pozdrawiam cieplutko

Edytowane przez MissAvzia
Czas edycji: 2009-12-08 o 22:51
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 18:39   #2
kuleczka18
Zadomowienie
 
Avatar kuleczka18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 479
Dot.: Dieta grejpfrutowa

co to za dieta?
__________________
Hula hop-2/40
Ćwiczenia na jędrny biust-1/40
Skakanka-0/40
Rowerek-1/40
kuleczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 19:03   #3
paullusiiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 33
Dot.: Dieta grejpfrutowa

Nie polecam. Sama stosowałam, co prawda w trakcie diety schudłam pięknie, ale później wszystko wróciło, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki . Lepiej wziąć się za ułożenie jadłospisu i za ćwiczenia. Dzięki tej diecie można nabawić się spowolnienia materii i rozstępów.
paullusiiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 11:39   #4
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Dieta grejpfrutowa

Cytat:
Napisane przez paullusiiek Pokaż wiadomość
Nie polecam. Sama stosowałam, co prawda w trakcie diety schudłam pięknie, ale później wszystko wróciło, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki . Lepiej wziąć się za ułożenie jadłospisu i za ćwiczenia. Dzięki tej diecie można nabawić się spowolnienia materii i rozstępów.
cóż.. domyślam się żę stosowałaś tą samą wersję diety co ja.. wiem że jest niezdrowa itd. jednak naprawdę.. zależy mi aby schudnąć do końca roku. może jestem desperatką i będę żałowała swojej decyzji jednak jak narazie jestem zadowolona z postępów. poza tym wydaje mi się że wychodzenie z takiej diety powinno trwać przynajmiej 2 tyg. jednego dnia dodajesz do jadłospisu nie wiem.. nabiał, drugiego jakąś kaszę.. itd. nie można od razu rzucić się na wszystko- to ogromny szok dla organizmu i efekt jo jo może faktycznie się zdażyć. nie wiem czy ta metoda działa na wszystkich jednak na mnie tak. 2 lata temu schudłam 10 kg na diecie podobno 1000 kcal jednak zaczęłam wtedy tak przesadzać że były dni gdy jadłam tylko 2 jabłka itp. wydawać by się mogło że efekt jo jo murowany. utrzymalam wage przez 1,5 roku. niestety w maju tego roku stało się coś co mnie jakby to ująć..- "Zabolało" i pociechą dla mnie stało się jedzenie teraz chcę wrócić do swojej wagi i wiem że mi się to uda prędzej czy później- jednak wybrałam wersje prędzej ;d

kuleczka18- tak jak napisałam wyżej jest kilka wersji tej diety. najlepiej poszukać w internecie tej która będzie ci najbardziej odpowiadała. ogólne założenie to jedzenie grejpfruta lub połówki do każdego posiłku.
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 16:09   #5
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Dieta grejpfrutowa

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Rozpoczęłam dziś odchudzanie z tą dietą, także pierwszy dzień mam już za sobą. Należę do nielicznych osób którym jest łatwiej zacząć niż kontynuować (mam tu na myśli powiedzenie że 1-wszy krok jest zawsze najtrudniejszy), dlatego pomyślałam sobie że łatwiej mi będzie nie utracić silnej woli jeśli założę nowy wątek na forum, zwłaszcza że po przeszukaniu już istniejącychw nie znalazłam żadnego o tej diecie.
W internecie można znaleźć kilka wersji diety. Ja zdecydowałam się na tę najbardziej rygorystyczną gdyż chcę schudnąć przynajmniej 5kg. do Sylwestra ;/
Wiem, że będzie trudno no ale spróbować nigdy nie zaszkodzi
Chciałabym, aby dołączyły do mnie osoby również zainteresowane dietką Mile widziane Wasze opinie oraz opisy doświadczeń z grejpfrutami.
A więc drogie Panie! Do dzieła! Sylwester się zbliża a przecież każda z Nas chciałaby obchodzić go piękniejsza.... no i ... zapewne lżejsza o kilka kilogramów
PS. Ja dodatkowo zainwestowałam w środek "therm line 2" który ma mi podobno pomóc w walce z kilogramami xd.Także jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana moim zdaniem na temat tego produktu z miła chęcią się nim podzielę za kilka dni
Pozdrawiam cieplutko
Nastepna totalnie durnowata dieta
Szczerze mowiac, to ROZWALA MNIE NA LOPATKI glupota ludzi. Naprawde, te wszystkie diety-dla-nie-majacych-mozgu w stylu "jedzenie marchewek tylko" , dieta "zupa cebulowa/kapusciana" czy "dieta dukana" czy inne "Atkinsy" sa chyba dla ludzi PRZE SZCZESLIWYCH. Naprawde, ci wszyscy, ktorzy moze sa grubi, ale mysla, W OGOLE SIE ZASTANAWIAJA nad takimi dietami musza byc mega szczesciazami....... bo nie maja zacnych chorob!!!! Musza miec super zdrowy organizm, ze nie przychodzi im do glowy jak bardzo moga sobie zaszkodzic, BA! jakie to jest naprawde STRASZNE miec jakies wieksze problemy ze zdrowiem! Takie pisanie "wiem, ze moze niszczaca dieta, ze niezdrowa ale chce schudnac bla bla bla bla" - tak moze napisac tylko ktos, kto nigdy nie mial klopotow ze zdrowiem i naprawde nie zdaje sobie sprawy, nie przekonal sie na wlasnej skorze, co to jest "niezdrowe" i jak to jest NIE miec ZDROWIA. Kazdy, kto miewa wieksze klopoty ze zdrowiem, nigdy by nie pomyslal "eeee trudno, dowale sobie, ale przynajmniej bede miec zgrabniejsza d***". Tak, zgrabniejsza d*** i gore lekow na cale zycie. Gratuluje madrosci. Po raz kolejny to napisze, ale ustawcie sie w tej samej druzynie co s.p. miss Argentyny, ktora zmarla po operacji na ujedrnienie posladow. Kolejna, dla ktorej zgrabny tylek byl wazniejszy niz zycie i zdrowie. Powodzenia.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 18:39   #6
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Dieta grejpfrutowa

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Nastepna totalnie durnowata dieta
Szczerze mowiac, to ROZWALA MNIE NA LOPATKI glupota ludzi. Naprawde, te wszystkie diety-dla-nie-majacych-mozgu w stylu "jedzenie marchewek tylko" , dieta "zupa cebulowa/kapusciana" czy "dieta dukana" czy inne "Atkinsy" sa chyba dla ludzi PRZE SZCZESLIWYCH. Naprawde, ci wszyscy, ktorzy moze sa grubi, ale mysla, W OGOLE SIE ZASTANAWIAJA nad takimi dietami musza byc mega szczesciazami....... bo nie maja zacnych chorob!!!! Musza miec super zdrowy organizm, ze nie przychodzi im do glowy jak bardzo moga sobie zaszkodzic, BA! jakie to jest naprawde STRASZNE miec jakies wieksze problemy ze zdrowiem! Takie pisanie "wiem, ze moze niszczaca dieta, ze niezdrowa ale chce schudnac bla bla bla bla" - tak moze napisac tylko ktos, kto nigdy nie mial klopotow ze zdrowiem i naprawde nie zdaje sobie sprawy, nie przekonal sie na wlasnej skorze, co to jest "niezdrowe" i jak to jest NIE miec ZDROWIA. Kazdy, kto miewa wieksze klopoty ze zdrowiem, nigdy by nie pomyslal "eeee trudno, dowale sobie, ale przynajmniej bede miec zgrabniejsza d***". Tak, zgrabniejsza d*** i gore lekow na cale zycie. Gratuluje madrosci. Po raz kolejny to napisze, ale ustawcie sie w tej samej druzynie co s.p. miss Argentyny, ktora zmarla po operacji na ujedrnienie posladow. Kolejna, dla ktorej zgrabny tylek byl wazniejszy niz zycie i zdrowie. Powodzenia.

hm... wydaje mi sie ze masz troche racji. ale zadna dieta nie jest 100% dobra dla naszego zdrowia. dieta odchudzajaca to zmiejszenie ilosci kalorii a wiec i substancji odzywczych waznych dla naszego zdrowia. poza tym widac ze nie zapoznales/zapoznalas sie z ta dieta gdyz to nie jest dieta monotematycza w stylu "same marchewki" . napisalam ze ogolnym zalozeniem tej diety jest spozywanie grejfrutów do kazdego posilku a wiec.. nie rozumiem twojego oburzenia.. to co zjesz oprocz grejpfruta zalezy od ciebie. w internecie mozna znalesc przykladowe jadlospisy. poza tym wydaje mi sie ze osoby z powaznymi problemami zdrowotnymi nie odchudzaja sie wybierajac pierwsza lepsza diete, lecz korzystaja z pomocy specjalisty.
mam nadzieje ze jezeli jeszcze kiedys wejdziesz na ten watek uscislisz swoja odpowiedz troche bardziej bo moze faktycznie wiesz wiecej na ten temat niz ja. forum sluzy do wymiany pogladow wiec z checia przeczytam co ty na ten temat myslisz. tylko prosze o kulturalne wypowiedzi(nie sugeruje ze Twoja jest niekulturalna po prostu troche juz watkow przeczytalam i wiem w jaki sposob niektorzy sie wypowiadaja no coz ale to tylko swiadczy o nich. jednak wolalabym aby tutaj nic takiego sie nie zdazylo. i to kieruje do wszystkich nie tylko do Ciebie) pozdrawiam

Edytowane przez MissAvzia
Czas edycji: 2009-12-12 o 18:52
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 04:22   #7
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Dieta grejpfrutowa

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
hm... wydaje mi sie ze masz troche racji. ale zadna dieta nie jest 100% dobra dla naszego zdrowia. dieta odchudzajaca to zmiejszenie ilosci kalorii a wiec i substancji odzywczych waznych dla naszego zdrowia
NIEPRAWDA jawna. Gdybys zamiast zakladac (lub oprocz) watek o glupiutkiej diecie weszla na watki podwieszone czy na watek Nasze Codzienne Jadlospisy to bys sie dowiedziala, ze mozna chudnac ZDROWO dostarczajac organizmowi wszystkich potrzebych skladnikow. Pewnie malo wiesz o dietetyce (to nie grzech, ale mozesz poczytac, tuzo tu madrych podwieszoncyh watkow jest), ale zauwaz, ze "tuczace" kalorie to zwykle weglowodany (cukier bialy, owoce, pieczywo, maarony), ktory sie znajduje w produktach zawierajacych albo stosunkowo malo innych substancji odzywczych** (np biale pieczywo), albo takich, ktore da sie zastapic innymi produktami, jednoczesnie mniej kalorycznymi i bardziej wartosciowymi. Tak naprawde nie tyje sie od "potrzebnych organizmowi substancji", o ktorych mowisz np witamin (owoce, owszem moga tuczyc, ale juz warzywa nie), NNK (orzechy, ryby), bialko (mieso, jaja etc). Troche upraszczam, ale jest to kwestia glownie kompozycji posilkow, czestosci i nie jedzenia smieci. A smieci, czyt mars, snickers, chipsy i cola nie dostarczaja organizmowi nic, co mu jest potrzebne.

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
h poza tym widac ze nie zapoznales/zapoznalas sie z ta dieta gdyz to nie jest dieta monotematycza w stylu "same marchewki" . napisalam ze ogolnym zalozeniem tej diety jest spozywanie grejfrutów do kazdego posilku a wiec.. nie rozumiem twojego oburzenia..
Ze nei rozumiesz, to widze. Jedzenie CZEGOKOLWIEK w NADMIARZE jest SZKODLIWE dla organizmu!!!!!!!!!!!!!!! Nie chodzi o to, co jesz oprocz, ale o to, ze jeszt ak czesto grejpfruty, ktore zakwaszaja ci zoladek. Poza tym JEDYNA SKUTECZNA dieta to STALE zmienienie NAWYKOW zywieniowych. Na diecie wiadomo, jesz bardziej rygorystyczne, ale potem zasadniczo tez trzeba jesc zdrowo. Zadna dieta "na chwile" nie zalatwi ci schudnieca na stale, nie zalatwic ci ZDROWIA. Wracajac do grejpfrutow -zakwasisz sobie tylko zoladek, dorobisz sie jakiejs zgagi, a prawda jest taak, ze tak na chlpski rozum - naprawde wierzysz, ze trwale odchudzi cie dieta, w ktorej nie masz ograniczen zywieniowych, ie masz zdrowych wyznacznikow tylko musisz jesc "cos"????

Inna sprawa, to po co ci to? Przeciez jojo murowane "Bo chcesz schudnac do sylwestra". Po co? Zeby kolezankom gul skoczyl, ze schudlas? No i? pod koniec stycznia juz im dasz powody do plotek pt " o patrz jak sie znowu spasla, gruba swinia, a tak schudla na sylwestra". Jesli tak to zastanow sie - naprawde zalezy ci na takich kolezankach? Czy moze dla faceta? Jesli tak, to powiedz mi, czemu jesli on patrzy na rozmiar d*** to 31.12 do konca stycznia (tyle ci zajmie jojo) nie zdazy sie rozmyslic wraz ze wzrostem twojego zadku? Chyba nie tego szukasz. Jesli dla siebie to...... no coz. dla siebie, sama wiesz najlepiej, najlepsze jest wprowadzenie stalych zmian i rozpoczecie zdrowego zycia. Lepiej zamiast tej diety, zrob to swoim postanowieniem noworocznym i POWOLI, ale z ROZUMEM sie do tego chudniacia zabierz
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage

Edytowane przez santos
Czas edycji: 2009-12-13 o 04:23
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-13, 22:51   #8
Tatiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Takie miejsce na ziemi, którego nie ma na mapie ...
Wiadomości: 484
Dot.: Dieta grejpfrutowa

Nie polecam, naprawdę. Lepiej poświęć troszkę więcej czasu na w miarę zbilansowaną dietę, trochę ruchu, a będziesz się cieszyła dłużej efektami Powodzenia
Ale jeśli już spróbujesz to pamiętaj o witaminach- przechodziłam kopenhaską, a ona jest bardzo rygorystyczna, więc wiem, co pisze Fakt, kg na razie nie wróciły,choć minęło już pół roku, nawet jeszcze spadły, ale ciągle się pilnuję. Ale... po kilku miesiącach zaczęły wypadać włosy, paznokcie się łamały itp. Ustal sobie jakiś mało kaloryczny jadłospis, nie jedz wieczorami, nie pij soków ani napojów słodzonych, włącz do diety więcej warzyw a kg z Ciebie zleca ani się nie obejrzysz Poczytaj sobie też o indeksie glikemicznym Dowiesz się, jakie produkty są dobre dla organizmu, i przede wszystkim zdrowe
3mam kciuki,zobaczysz uda Ci się bez głodówek
__________________
"Bądźcie szaleni, ale zachowujcie się jak normalni ludzie. Podejmijcie ryzyko bycia odmiennymi, ale nauczcie się to robić, nie zwracając na siebie uwagi."

95 --> 68 -->65

Zmotywowana na maxa!
27 kg za mną


Tatiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 16:13   #9
Do_
Raczkowanie
 
Avatar Do_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 317
Dot.: Dieta grejpfrutowa

Pyszna dieta ;]
__________________
1.04.2013

Today I close the door of my past, open the door of my future, take a deep breath and step to a new life
Do_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 20:51   #10
lori1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 37
Dot.: Dieta grejpfrutowa

hej poszukuje osób do wywiadów które prowadzę w ramach pracy dyplomowej z socjologii na temat diety. Osoby chętne by mi pomóc proszę o kontakt lori1209@op.pl. Interesują mnie wszystkie kobiety które stosowały jakieś diety niezależnie od wyników.
lori1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-16 21:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.