Z czym kojarzy się moda lat 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-10, 10:30   #1
Virichic
Przyczajenie
 
Avatar Virichic
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1

Z czym kojarzy się moda lat 80


Witam!
Piszę pracę na temat mody lat 80-tych, chciałabym tam zamieścić sondaż, stąd pytanie " Z czym kojarzy się Wam moda lat 80-tych?" Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Virichic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 11:33   #2
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Z czym kojarzy się moda lat 80

-legginsy

-żakiety, bluzki, kurtki powiększające ramiona (bardzo popularne było wszywanie w ubraniach, na ramionach takich specjalnych poduszek z gąbki)
-przepych (świecące się materiały, dużo ozdób, cekiny)
-mocno wycięte stroje kąpielowe
-trwała, loki w sensie tzw. szopa na głowie,
-mocne makijaże
-łączenie różnych wzorów, które wg zasad mody nie pasują do siebie - np. kropki z paskami
-cała gama wszystkich możliwych kolorów stosowana w ubiorze
-ogólnie moda lat 80-tych, to jak dla mnie, taka trochę tandeta, za dużo wszystkiego
-ortalionowe dresy
-takie specjalne skarpetki zakładane do butów/na buty
-lateks
-myślę, że bardzo dobrze klimat tych lat przedstawia teledysk Sokół & Pono - W aucie
- Madonna, Michael Jackson, Queen, Modern Talking
- moda unisex - np. obcisłe spodnie noszone przez mężczyzn; kobiety noszą jakby męskie, poszerzające ramiona katany, kurtki
-plastikowa biżuteria


Wydaje mi sie też, że dzisiejsza moda jest trochę powrotem do lat 80-tych. Przykładowo legginsy zakładane do spódnic, sukienek, szortów, bądź noszone solo. Podobno też do łask wracają skarpetki zakładane do wysokich obcasów
No i modne ostatnio meliski i plastikowe torebki-kuferki nieodzownie kojarzą mi się własnie z tą kolorową i nieco kiczowatą dekadą
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 11:55   #3
Nelly99
Rozeznanie
 
Avatar Nelly99
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 719
Dot.: Z czym kojarzy się moda lat 80

Skojarzenia mam podobne do lalalabamby ale mnie się akurat ten okres w modzie baardzo podobał, zwłaszcza inna koncepcja sylwetki damskiej.. poszerzone ramiona i cała sylwetka zwężająca się w dół, taki trójkąt. To fakt że ostatnio z sezonu na sezon coraz bardziej się wraca do lat 80-tych a teraz te neonowe kolory, dresowe marynarki i ogólnie styl sportowy na salonach, koszule i marynarki boyfriend, kolorowe leginsy to już jest 100 % lat 80-tych.
Nelly99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 13:30   #4
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Z czym kojarzy się moda lat 80

myślę, że przeprowadzanie sondażu w formie pytania na forum nie będzie wiarygodne, bo kolejne osoby mogą sugerować się tym co pisały poprzednie

moje pierwsze skojarzenia to mocne neonowe makijaże, plastikowa kolorowa biżuteria, legginsy, poszerzone ramiona, bluzy i marynarki oversized, prywatnie uważam, że damskie stroje były mało kobiece.
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 14:01   #5
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Z czym kojarzy się moda lat 80

Mi z serialem Dynastia, jak byłam dzieckiem to zachwycałam się ich strojami (mimo, że w PL zaczęto emitować jakieś 10 lat później)
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 18:10   #6
Thelipterys
Raczkowanie
 
Avatar Thelipterys
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 495
GG do Thelipterys
Dot.: Z czym kojarzy się moda lat 80

Dla mnie, jako że mam 34 lat na karku, ten okres kojarzy mi się z mocnym makijażem, obcisłymi strojami itp. Najlepszym odzwierciedleniem tych czasów może być teledysk Roberta Palmera "Simply Irresistible" i ubiór wystepujacych tam kobiet Mnie się to podobało! Pozdrawiam!
Thelipterys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.