to ziele ma moc, czyli herbata z bratka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-22, 17:53   #1
blondiii21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6

to ziele ma moc, czyli herbata z bratka


Witam wizażanki już miesiąc pije dzien w dzień herbatę z bratka i biorę też bratka w tabletkach, chce sie w końcu pozbyć tego trądziku a przy okazji oczyścić organizm. Minęło niewiele czasu, ale już widać pierwsze efekty. Przemiana materii też się bardzo poprawiła, lecz 7 kwietnia miałam dostać okres a do dzisiaj ani śladu martwi mnie to trochę i mam do Was pytanie czy to może ma jakiś związek?
blondiii21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 19:00   #2
mieszkawlosowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

A czy ta herbatke mozna pic wiosna/latem? Dermatolog powiedzial mi kiedys , ze moze powodowac przebarwienia. Sama sie zastanawialam nad bratkiem na to moje nieszczesne zapalenie mieszkow ;/
mieszkawlosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 13:14   #3
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Z tego, co mi wiadomo, to bratek nie powoduje powstawania przebarwień od słońca, za to robi to dziurawie.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 14:44   #4
blondiii21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

nie powoduje przebarwień, ale za to zauważyłam bardziej gładką skórę i tak jak wspomniałam lepszą przemianę materii poza tym zniknęły też codzienne bóle głowy i czuje się po nim dużo lepiej
blondiii21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 21:50   #5
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Pij, pij, na zdrowie Ci wyjdzie. Powiem Ci tylko, że moja mama piła bratka za młodu, przez kilka lat (wytrwała, nie ma co!) i miała śliczną cerę, wszystkie koleżanki jej zazdrościły. Dziś ma 48lat i nadal jej cera jest piękna i młoda. To pewnie też sprawa genetyki, ale kto wie, ile było w tym udziału bratka? Może więcej niż się wydaje
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 05:44   #6
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Cafe Latte> podobno herbatki z bratka nie mozna pic dluzej niz 3 miesiace. Po tym okresie ponoc warto zrobic przerwe
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 08:28   #7
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Cytat:
Napisane przez blondiii21 Pokaż wiadomość
Witam wizażanki już miesiąc pije dzien w dzień herbatę z bratka i biorę też bratka w tabletkach, chce sie w końcu pozbyć tego trądziku a przy okazji oczyścić organizm. Minęło niewiele czasu, ale już widać pierwsze efekty. Przemiana materii też się bardzo poprawiła, lecz 7 kwietnia miałam dostać okres a do dzisiaj ani śladu martwi mnie to trochę i mam do Was pytanie czy to może ma jakiś związek?
Picie bratka nie ma związku z miesiączką. Zakładam, że nie pijesz 2 litrów naparu i jesz normalnie. Bardziej stres, odchudzanie albo po prostu masz wahania hormonalne i cykl Ci się spóźnia. Jak jest +-tydzień to podobno nic się nie dzieje .
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 10:54   #8
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Więc mam naoczny dowód, że bratka można pić dłużej, bez żadnych zdrowotnych konsekwencji i jeszcze dzięki temu, świetnie wyglądać!
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 18:26   #9
blondiii21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

dziękuję za wszystkie odpowiedzi zrobiłam tygodniową przerwę no i okres się pojawił moja przyjaciółka po piciu bratka również miała problem z miesiączką a po odstawieniu wszystko wróciło do normy, więc albo to zbieg okoliczności albo bratek jednak ma coś takiego w sobie, że opóźnia ta menstruację, kto wie
blondiii21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 20:35   #10
sailormooon
Raczkowanie
 
Avatar sailormooon
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 130
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Hej dziewczyny tez się męczę z trądzikiem, który dostałam jakieś 3 lata temu. Przeszłam jedną terapię antybiotykami ale to nic nie dało, prócz pojawienia się zmarszczek bo niby moja cera nie jest tłusta a bardziej sucha a i tak pojawia się mi mnóstwo krostek. Ale do rzeczy ile tego bratka pijecie dziennie? I jaki kupujecie? Kierujecie się składem? Chodzi mi o herbatkę.
sailormooon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 09:26   #11
alexszsz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Witam Was.!
Ja piję bratka prawie trzy tygodnie. Widzę znaczne efekty. Zwłaszcza na twarzy. Zrobiła się gładka, mięciutka i bez pryszczy. Ale na ramiona i dekolt nie działa zbytnio. Może trzeba czasu. Poza tym trochę mnie nastraszyłyście z tym nieregularnym miesiączkowaniem. Bo i tak biorę tabletki na wywołanie miesiączkowania gdyż normalnie przerwy do 9 miesięcy dochodzą u mnie między kolejnymi cyklami!!! No nic. Się zobaczy... trzeba czekać. Teraz czuję się świetnie. Lekko i świeżo.
Zazwyczaj piję rano i wieczorem a w południe biorę tabletkę bratka. Tabletki biorę też czasem zamiennie zamiast herbaty gdy nie mam czasu parzyć albo jest gorąco i nie chcę pić gorącego bratka. Czyli dziennie 3 porcje tego zioła.
alexszsz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 11:00   #12
motylek1
Wtajemniczenie
 
Avatar motylek1
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 440
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

A gdzie można kupić taką herbatkę z bratka i ile ona kosztuje?
__________________


motylek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 14:34   #13
blondiii21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

herbatę z bratka dostaniesz w aptece, kosztuje jakieś 4-5 zł za 30 torebek
ja pije 2 torebki dziennie do jednego kubka który pomieści 450 ml :p
poza tym biore tabletki z bratkiem, dwa razy dziennie po jednej tabletce
blondiii21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 07:00   #14
wernerowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Talking Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

bratek jest faktycznie super. i to mowie na przykladzie kolegi ktory mial tradzik calkiem calkiem. oprocz lekow pil napary plus robil raz w tygodniu oklad na buzke. naprawde pomaga
wernerowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 15:21   #15
motylek1
Wtajemniczenie
 
Avatar motylek1
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 440
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Wczoraj zakupiłam drożdże z bratkiem w tabletkach, teraz czekam na wysyp, mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle
A zrezygnowałam z herbaty bo od kilku dni piję zieloną
__________________


motylek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 17:39   #16
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Witam

Widzę że wątek zamarł a ja akurat zaczynam kuracje bratkiem (plus skrzyp i pokrzywa) , moze ktoś się przyłączy
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 10:18   #17
ewe11111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 14
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Witam, ja również od dzisiaj zaczęłam pić herbatkę z bratka, faktycznie tak jak mówiła Pani w aptece smak ma okropny. Ale myślę że warto poświęcić się dla efektów. Mam takie pytanie, bo troche poczytałam na forum o tej herbatce i troche się przeraziłam tym wysypem. Ide za 1,5tygodnia na wesele, i nie wiem czy odpuścić sobie na razie tą herbatkę czy mogę pić. Wczoraj skończyłam pić (piłam przez 2 tyg) herbatkę z pokrzywy ale mam większy problem z cerą niż z ogólnym zanieczyszczeniem organizmu więc przestawiłam się na bratka. Po pokrzywie troche mnie wysypało , tzn nie wiem czy po niej czy tak ogólnie chociaż nie mam większych problemów z trądzikiem - od czasu do czasu wyskoczy coś ale nie żebym chodziła cała w nim. I teraz pytanie czy jak zaczęłam tego bratka to mnie na nowo może wysypać ? Czy może odpuścić sobie i po weselu działać? Proszę o poradę
__________________
^^ewe^^
ewe11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 16:45   #18
noiselesslyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Widzę, że intensywne kuracje są tu opisywane, trzy razy dziennie fuuu! Przez jakiś czas piłam, ale zbyt rzadko, by mówić o efektach. Czy któraś z Was zauważyła efekt herbatki jeżeli chodzi o przetłuszczanie twarzy? Czy jakiekolwiek zioło którejkolwiek z Was pomogło na tłustą cerę? Ostatnio kupiłam sobie skrzyp, mam w domu też pokrzywę i pewnie nie powinnam "mieszać" kuracji.
noiselesslyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 09:59   #19
MysticNanette
Przyczajenie
 
Avatar MysticNanette
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 29
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

A czy ktoś wie, czy można ją pić karmiąc piersią?
__________________

MysticNanette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-21, 22:56   #20
inka 38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 25
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Witaj, bratek jest bardzo zdrowy,ale najlepiej zachować szczególna ostrożność jeżeli chodzi o kb. ciężarne i matki karmiące
inka 38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 10:01   #21
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

i naprawdę fajnie oczyszcza organizm. Choć na początku stosowania można zaobserwować nasilenie zmian skórnych, jednak po dłuższym stosowaniu trądzik się zmniejsza. Polecam również herbatkę z rumianku.
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 15:19   #22
gosiaaaa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

witam drogie Panie równiez zaczełam pic herbate z bratka, i mam równiez wyzej wspomniany problem z okresem. Zaczełam jakies 3 tyg temu go pic, raz czasami 2x dziennie, po około tygodniu zaczełam lekko plamić, pomyslałam ze powodem moze byc bratek wiec przestałam go pic, plamienie ustapiło, za kilka dni wróciłam do bratka pije znowu codziennie i kilka dni temu znowu zaczełam lekko plamić, a wczoraj jakby dostałam okresu bo to juz nie było lekkie plamienie tylko poprostu krwawienie, a dzisiaj juz nie ma zadnego plamienia ani nic, dodam ze okres powinnam dostac dopiero za tydzien. Wiec troszke to dziwne ale bratek chyba ma wpływ na te sprawy :/
gosiaaaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 23:08   #23
inka 38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 25
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Bratek jest super zielskiem. Piję go od dwóch m-cy i zauważyłam pozytywne zmiany, ale też zmiany w cyklu tzn. opóznienia.Zrobiłam przerwę i znowu jak w zegarku...treba też uzupełniać wit. z gr.b bo brat. wypłukuje...Pozdrawiam i na zdrowie...
inka 38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 20:21   #24
Kreciola
Raczkowanie
 
Avatar Kreciola
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 212
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Hej, a czy osoby po przebytej chorobie wrzodowej żołądka mogą pić bratka? Proszę o odp, dzięki
Kreciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 22:35   #25
inka 38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 25
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

WITAJ!Jeżeli chodzi o wrzody i picie bratka ,do końca nie wiem, ale poczytaj o szałwi działa na wrzody i nie tylko... U kogo szałwia w ogrodzie, tego nic nie ubodzie....
inka 38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 08:55   #26
Kreciola
Raczkowanie
 
Avatar Kreciola
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 212
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Inka, dzięki za odpowiedź, Chodziło mi konkretnie o bratka, chciałabym go pić bo ponoć ma dobre działanie na cerę trądzikową. Szałwią - jak mi się kiedyś chciało - to robiłam dużo naparu i lałam to na umyte włosy, by je wzmocnić. Niestety nie jestem zbytnio osobą cierpliwą i po pewnym czasie dałam sobie spokój.
Kreciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 23:29   #27
inka 38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 25
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Witaj, bratek ma super działanie na cerę trądzikową.Trzeba pić systematycznie i nie zrażać się,gdy na początku kuracji trądzik się nasili. To znaczy,że organizm zaczyna oczyszczać się z toksyn...to dobry znak.
inka 38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 13:28   #28
justynap56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Talking Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Dziewczyny coś w tym bratku musi być, że opóźnia okres. Dwa lata temu piłam przez ponad miesiąc herbatę z bratka i mimo, że mam regularne miesiączki co 28 lub 29 dni to opóźnił mi on miesiączkę o 5 dni. Wtedy nie zdawałam sobie sprawę, że winowajcą jest ta oto herbata ; po prostu myślałam, że opóźnienie było spowodowane stresem. Jak dostałam wtedy okres akurat herbata mi się skończyła i już jej więcej nie kupiłam pomimo że ładnie buźkę mi oczyściła. Po niecałych dwóch latach przerwy postanowiłam kupić ją ponownie. Codziennie piłam jedną szklankę naparu przez ponad 30 dni. Rozpoczęłam picie bratka jakoś pod koniec kwietnia i jeszcze 9 maja planowo dostałam okres. Niestety miesiąc później miesiączka opóźniła mi się (uwaga!!!) o 8 dni !!! Byłam spanikowana Ale coś do mnie zaczęło docierać, że problem tkwi w tym ziele. Na początku się denerwowałam bo myślałam, że jestem w ciąży, ale uspokoiłam się troszkę, gdy stwierdziłam, że jeśli zawsze miałam miesiączkę regularną i akurat spóźniał mi się po miesięcznym piciu bratka. Dwa dni temu postanowiłam kupić herbatę z malwy czarnej by wywołać okres, dziś dostałam ale nie jestem pewna czy ta malwa zadziałała, czy po prostu dostałam bo miałam dostać. Jestem przekonana, że bratek oczyścił mój organizm i musiał on się od nowa "dostosować". Jeśli w odstępach dwóch lat wystąpił ten sam problem to coś musi w tym być. Dlatego jestem dobrym przykładem, że coś w bratku takiego jest i opóźnia miesiączke. Pozdrawiam Was dziewczyny !!
justynap56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 13:47   #29
Kreciola
Raczkowanie
 
Avatar Kreciola
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 212
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Moje Drogie, wiem, że to może nie miejsce na to, ale jeśli tak już rozmawiamy sobie o ziołach na trądzik, to...
Czy któraś z Was piła może herbatę z czystka na ładną cerę?
Czy możecie się wypowiedzieć, czy czystek działa podobnie oczyszczająco na cerę czyli "wyciąga" pryszcze na wierzch i przez to oczyszcza nasz organizm z toksyn, tak jak robi to bratek? Które z tych ziół lepiej na Was podziałało?
Kreciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 23:51   #30
inka 38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 25
Dot.: to ziele ma moc, czyli herbata z bratka

Witaj kręcioła właśnie od 2- tyg. piję czystek ,czuję że będzie to rewelacja
inka 38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-24 23:35:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.