Wykończę cię ty odlewko ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-24, 09:14   #1
plumvalla
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 719

Wykończę cię ty odlewko !


Hej, zakładam nowy wątek-wykończeniowy W swojej niewielkiej kolekcji nazbierało mi się już kilka odlewek-kupione oczywiście na rozbiórkach dla poznania zapachu. Jedne okazały się być hitem, inne kitem a jeszcze inne ciekawostką ale bez szansy na dłuższą przyjaźń. Jako, że nie lubię pałętających się buteleczek zarządziłam akcję wykańczania odlewek. Więc do dzieła i wykańczajmy
U mnie:
versace crystal noir
shalimar legere
tom ford black orchid
hermes-nie pamiętam jakiś mervilles
gucci by gucci
miss dior cherie dior

Edytowane przez plumvalla
Czas edycji: 2012-08-25 o 10:39
plumvalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 09:16   #2
confusion
Rozeznanie
 
Avatar confusion
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 621
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Chciałabym żeby mi się gromadziły odlewki Mi się zawsze kończą za szybko
confusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 09:33   #3
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Cytat:
Napisane przez plumvalla Pokaż wiadomość
Hej, zakładam nowy wątek-wykończeniowy W swojej niewielkiej kolekcji nazbierało mi się już kilka odlewek-kupione oczywiście na rozbiórkach dla poznania zapachu. Jedne okazały się być hitem, inne kitem a jeszcze inne ciekawostką ale bez szansy na dłuższą przyjaźń. Jako, że nie lubię pałętających się buteleczek zarządziłąm akcję wykańczania odlewek. Więc do dzieła i wykańczajmy
U mnie:
versace crystal noir
shalimar legere
tom ford black orchid
hermes-nie pamiętam jakiś mervilles
Skoro usiłujesz wykończyć black orchid, może byś go chciała wymienić
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 10:12   #4
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

W przypadku kilku zapachów pasowałby tytuł "Wykończysz mnie ty odlewko"

np.nie byłam w stanie wykończyć odlewki uwielbianego przez miliony Aliena albo L'instant magic Guerlain'a -poleciały w świat.

Obecnie męczę się z Flowerbomb Extreme 4ml tzn,próbuję się przekonać,ale jakoś to mi nie idzie Edit:Extreme ma już nową właścicielkę

Edytowane przez cattt
Czas edycji: 2012-08-24 o 11:42
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 10:47   #5
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Mi wykańczanie odlewek dosyć szybko idzie
W minionym półroczu bardzo dużo ich wykończyłam, ale odlewki, z którymi nie miałam szans walczyć oddałam siostrze, mamie, babci lub drugiej babci albo koleżankom , ewentualnie wymieniałam
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 16:23   #6
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

dla mnie odlewki to koszmar mam nieprzebraną masę sampli i mimo robienia zrywów prezentowych, czyli obdarowywania wszystkich znanych mi kobiet - cały czas mam ich dużo i żadne obietnice wykończeniowe nie pomagają
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 16:39   #7
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
dla mnie odlewki to koszmar mam nieprzebraną masę sampli i mimo robienia zrywów prezentowych, czyli obdarowywania wszystkich znanych mi kobiet - cały czas mam ich dużo i żadne obietnice wykończeniowe nie pomagają
U mnie jest to samo . Jakoś nie bardzo umiem używać odlewki. Każdą następną traktuję jako kolejny eksponat do kolekcji i jako taki zostaje skatalogowana i schowana do pudła. Od czasu do czasu wyjmuję wszystkie, oglądam, wącham i...wracają na swoje miejsce w kartonie. Innym razem coś komuś podaruję, zrobię parę próbek i tyle. Wyjątkiem jest Interlude - tą chyba osuszę do samego dna

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2012-08-24 o 16:40
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 16:44   #8
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

To ja mam inaczej. Odlewki traktuję jako próbki zapachów, ew te większe (max 5ml) - jako czekadełko, zanim kupię własny flakon.

A te, które mi się nie podobają - lądują w pudełku do wymiany, te, które są "ładne, bez szału" - używam jadąc w skały, czy ja teraz, zabieram na urlop.

Za dużo mam ml we flaszkach, żeby na siłę zużywać mało zachwycające odlewki - których zresztą nie kolekcjonuję. Wolę poczekać i kupić flaszkę, niż kupować odlewkę...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 16:49   #9
rosana
Zakorzenienie
 
Avatar rosana
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 367
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

A ja ostatnio z wielkim trudem wykończyłam odlewkę Lalique Amethyst. Nie oddawałam tej odlewki na wymianki bo wahałam się czy lubię ten zapach czy nie i w końcu wiem, że nie.
__________________
... panta rhei ...
rosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 19:01   #10
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Ja nie gromadzę. Miałam taką chwilę, jednak jestem pragmatyczką i nie lubię zalegających perfum / odlewe / próbek. W ramach konsolidacji pozbyłam się sporej ilości czas temu jakiś i teraz mam przyzwoite kilkanaście pierwszych i kilkadziesiąt drugich, Wreszcie jakieś ilości, które mam szanse zużyć. W najbliższej przyszłości Endless SJP. Bardzo fajny zapach (mimo, że celebrity), ale na razie do niego nie wracam.

Odlewki sprawdzają się dla mnie idealnie przez zakupem. Jako ochronka przed zakupem, to jest Zwykle po przerobieniu 5 ml przechodzi mi ochota na flaszkę
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 19:50   #11
plumvalla
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość

Odlewki sprawdzają się dla mnie idealnie przez zakupem. Jako ochronka przed zakupem, to jest Zwykle po przerobieniu 5 ml przechodzi mi ochota na flaszkę
Gorzej, kiedy jeszcze nie wykonczysz jednej 5 a juz leci następna
plumvalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 19:53   #12
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Cytat:
Napisane przez plumvalla Pokaż wiadomość
Gorzej, kiedy jeszcze nie wykonczysz jednej 5 a juz leci następna
U mnie nie, bo po pierwsze - zużywam szybko (piątka to może na 2-3 dni a nadto nie kupuję odlewek, raczej mam je z wymiany, a te rzadziej się ubija niż np. wspólne zakupy. Wiadomo, obu stronom musi pasować
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 06:25   #13
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Ja raczej nie mam tego problemu, bo mam tylko jedną odlewkę-Słonia. Muszę przyznać, ze nienawidzę odlewek.
Wiem, ze to głupie, ale wolę kupić flakon w ciemno niż odlewkę. Zapach jakoś inaczej mi "smakuje" gdy używam z flakonu. Używając odlewki nie czuję tej otoczki, magii, poza tym uwielbiam patrzeć na flakoniki. Kilka razy wzięłam udział w wspólnych zakupach, ale nawet jak zapach mi się podobal i tak po krótkim czasie odlewki leciały w swiat(wyjatkiem byla odlewka Chance Tendre, którą wykończyłam do samego dna). Wiem, ze jest sto tysięcy argumentów przemawiających za posiadaniem i kupowaniem odlewek, ale ja ich jakoś nie lubię i już
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 06:54   #14
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Ja raczej nie mam tego problemu, bo mam tylko jedną odlewkę-Słonia. Muszę przyznać, ze nienawidzę odlewek.
Wiem, ze to głupie, ale wolę kupić flakon w ciemno niż odlewkę. Zapach jakoś inaczej mi "smakuje" gdy używam z flakonu. Używając odlewki nie czuję tej otoczki, magii, poza tym uwielbiam patrzeć na flakoniki. Kilka razy wzięłam udział w wspólnych zakupach, ale nawet jak zapach mi się podobal i tak po krótkim czasie odlewki leciały w swiat(wyjatkiem byla odlewka Chance Tendre, którą wykończyłam do samego dna). Wiem, ze jest sto tysięcy argumentów przemawiających za posiadaniem i kupowaniem odlewek, ale ja ich jakoś nie lubię i już
Ja też nie lubię odlewek - ale zakupów w ciemno jeszcze bardziej. Nie raz zdarzyło mi się napalić na zapach jak szczerbaty na suchary, a okazało się, że to całkiem nie moja bajka - szkoda mi potem czasu na odsprzedawanie, nie mówiąc o tym, że zawsze jest to odsprzedaż ze stratą...wolę więc kupić odlewkę (max 5ml), żeby porządnie zapach przetestować - a potem oczywiście flaszka, w czasie zależnym od zasobów portfela
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 09:55   #15
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Celem testowania to może wystarczyć próbka nawet. Wspólnozakupowe odlewki tak naprawdę wychodzą dość drogo (moim zdaniem), nawet przy niskiej cenie perfum - bo zanim doliczysz atomek, wysyłkę (często zawyżoną nieco), tudzież koszt wysyłki do organizatora (nie wiem czemu) i tak się zbiera...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 09:59   #16
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Każdą następną traktuję jako kolejny eksponat do kolekcji i jako taki zostaje skatalogowana i schowana do pudła. Od czasu do czasu wyjmuję wszystkie, oglądam, wącham i...wracają na swoje miejsce w kartonie.
Dobrze wiedzieć że nie jestem z tym sama...
Nawet nie potrafię się przekonać, że to bez sensu, marnotrawstwo i szkoda kisić, lepiej zużyć - siedzą biedne poupychane w pudełkach i wewnętrzny chomik nie pozwala mi ich wykończyć, nawet jak mam już flakon, a więc syndrom chomika powinien być uspokojony. Prędzej oddam ;]

Ostatnio w wielkich bólach wysuszyłam odlewkę Botrytis.
Puste szkiełko jeszcze stoi, szkoda mi wyrzucać Choroba no.
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 10:07   #17
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

No a jakby się zepsuły (w sensie, zmieniły zapach), nie boli Was serce?
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 10:08   #18
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
U mnie jest to samo . Jakoś nie bardzo umiem używać odlewki. Każdą następną traktuję jako kolejny eksponat do kolekcji i jako taki zostaje skatalogowana i schowana do pudła. Od czasu do czasu wyjmuję wszystkie, oglądam, wącham i...wracają na swoje miejsce w kartonie. Innym razem coś komuś podaruję, zrobię parę próbek i tyle. Wyjątkiem jest Interlude - tą chyba osuszę do samego dna
Ja mam identycznie, nawet myślę nad zrobieniem komódki dla odlewek

Cytat:
Napisane przez plumvalla Pokaż wiadomość
Gorzej, kiedy jeszcze nie wykonczysz jednej 5 a juz leci następna
Albo kilka lub kilkanaście

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Celem testowania to może wystarczyć próbka nawet. Wspólnozakupowe odlewki tak naprawdę wychodzą dość drogo (moim zdaniem), nawet przy niskiej cenie perfum - bo zanim doliczysz atomek, wysyłkę (często zawyżoną nieco), tudzież koszt wysyłki do organizatora (nie wiem czemu) i tak się zbiera...
Niestety to prawda ale są takie zapachy (drogie) które bardzo chcę mieć a na flaszkę mnie nie stać

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć że nie jestem z tym sama...
Nawet nie potrafię się przekonać, że to bez sensu, marnotrawstwo i szkoda kisić, lepiej zużyć - siedzą biedne poupychane w pudełkach i wewnętrzny chomik nie pozwala mi ich wykończyć, nawet jak mam już flakon, a więc syndrom chomika powinien być uspokojony. Prędzej oddam ;]

Ostatnio w wielkich bólach wysuszyłam odlewkę Botrytis.
Puste szkiełko jeszcze stoi, szkoda mi wyrzucać Choroba no.
Jak mam sampel ulubionego zapachu to chowam go i nie używam bo mi szkoda używam tych które mi się tak sobie podobają a że mam ich spoooooro to nie mam problemu
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 10:16   #19
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Celem testowania to może wystarczyć próbka nawet. Wspólnozakupowe odlewki tak naprawdę wychodzą dość drogo (moim zdaniem), nawet przy niskiej cenie perfum - bo zanim doliczysz atomek, wysyłkę (często zawyżoną nieco), tudzież koszt wysyłki do organizatora (nie wiem czemu) i tak się zbiera...
pewnie, od czasu do czasu robię próbkowy skok na Galilu czy Quality - ale nie wszystkiego próbki da się kupić...

Tak czy owak - na pewno nie kupuję odlewek znając zapach - wolę tą kwotę zaoszczędzić i uciułać na flakon. Perfumy kojarzą mi się z luksusem, i powinny mieć oprawę w postaci pięknego flakonu (z tym akurat różnie bywa).
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 10:29   #20
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Ja już opadłam z szału kupowania odlewek, ale nadal mam ich trochę, niektóre stoją już ze 2 lata i nie mogę ich wykończyć, chociaż to piątki Najczęściej biorę sample, a jak zapach ma duże szanse mi się spodobać - to dyszki na porządne testowanie. Jakoś szybciej mi idzie zużywanie tych 10tek lubianych zapachów niż nieszczęsnych 5 ml odlewek czegoś, co mi nie pasuje. Mam wrażenie, że one się nie kończą
Odlewki i sample trzymam w koszyczku i staram się jakoś opróżniać, ale zwykły sampel to mi starcza gdzieś na 10 użyć, strasznie wolno zużywam.
Ale dzisiaj osuszyłam OI-kę, która leżała z 1,5 roku.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 10:34   #21
teza20
Zakorzenienie
 
Avatar teza20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 268
GG do teza20
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Ja już nie kupuję odlewek ani sampli bo też mam tego sporo i nie wiem kiedy to zużyję jeszcze żadnej odlewki nie wykończyłem ani sampla
__________________
08.11.2010-Rzucil palenie
----------------------------------------------
Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj.
(Algernon Charles Swinburne)-Białe jabłka

-----------------------------------------

teza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 10:37   #22
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
pewnie, od czasu do czasu robię próbkowy skok na Galilu czy Quality - ale nie wszystkiego próbki da się kupić...
A no tak, nie wzięłam pod uwagę dostępności próbek niszowych. Ewentualnie czasem z wymiany można zapolować


Mój stosunek do odlewek w ogóle jest ambiwalentny. Jeśli zapach mi się naprawdę podoba, wolę mieć flakonik. Z drugiej strony, są perfumy, które wręcz wolę mieć w odlewce - nie lubię ich na tyle żeby mieć flakon, a na tyle, żeby trochę poużywać

Jeszcze jednym aspektem jest to, że w przypadku kupionej w ciemno flaszki - nawet, gdy zapach nie podejdzie - jest spora szansa odzyskać wydatek sprzedając je np. na allegro. W przypadku odlewki to raczej trudne. Stąd o ile incydentalne kupowanie odlewek ma sens ze względów oszczędnościowych, to regularne zakupy są uzasadnione, imo, raczej tylko w przypadku osób, które odlewki lubią i używają ich.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:17   #23
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Ja też mam pudełeczko z samplami i drugie z odlewkami. Sample traktuję jako swoistą "bibliotekę zapachową", lubię do nich wracać i niuchać. Są takie zapachy, które są dla mnie bardziej do wąchania niż pachnienia nimi.

Co do odlewek, to jest dla nich kilka powodów:
1. nienawidzę testowania w perfumeriach. Jestem tam zestresowana, nie wiem, w co, gdzie, ile psiknąć. Wychodzę z dwoma nadgarstkami pachnącymi nie wiem czym. Żenada. Tak mam i już.

2. Jestem na etapie zakochania w większości zapachów po pierwszym teście. Po 5ml moja miłość zaczyna przemijać często, gęsto. W szafce stoi kilka flakonów nieużywanych kupionych pod wpływem testowego impulsu. Za droga zabawa, jak dla mnie.

3. Przy niektórych zapachach 10-15ml w zupełności wystarczy na rok-dwa używania. Przy tylu zapachach flakony nie miałyby szans na wykorzystanie przez zepsuciem.

4. Na wiele zapachów, które mi się szalenie spodobały po prostu mnie nie stać. W wersji odlewkowej szok dla kieszeni jest mniejszy(zwłaszcza, że patrz punkt 3).

5. Przy małej pojemności, a próbie ograniczania się flaszkowego pokrzepiająca jest perspektywa szybkiego wykończenia odlewki i zakupienia nowego zapachu.

Patrząc ma mililitry może rozbiórki wychodzą nie tak tanio, ale pamiętajmy, że małe objętości zapachów kosztują często nieporównywalnie drogo w stosunku do dużych; dlatego często rzucamy się na 90-100ml za 200 niż na 50 za 170, czy 30 za 140.

Oczywiście, jest ta przyjemność flakonu, no ale coś za coś.

Edytowane przez dobbinka
Czas edycji: 2012-08-25 o 11:45 Powód: lit.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:39   #24
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Kiedyś miałam masę odlewek, teraz rzuciło mi się na sample (podciągam je pod kategorię dużej próbki, choć zużywam pewno tak długo, jak inni odlewki 5-10 ml).
Najgorsze jest to, że fascynacje zapachowe dopadają mnie niespodziewanie, często nagle wybucha miłość do zapachu, który kiedyś odrzuciłam w testach. Przechowuję więc te odlewki, sample, próbki, bo nie wiem czy niedługo coś między nami nie zaskoczy Nie umiem też szybko osądzić, czy coś mi się podoba bardzo, średnio czy wcale.
Ale odlewki wielokrotnie uchroniły mnie przed pochopnymi zakupami.

Piszecie, że wolicie używać perfum z oryginalnych flakonów, a mnie łatwiej psikać się z odlewek, flakony (zwłaszcza drogich, niszowych zapachów) mnie onieśmielają. Jak już mam taki okaz boję się używać Nie lubię też flakonów z dużą ilością perfum w środku, bo wiem z góry, że tego nie zużyję (nie wykluczam, że sobie wmawiam ).

Do szybkiego wykończenia mam obecnie:
Stella Sheer 2006
Royal Scottish Lavender
i kilka sampli z resztką na dnie
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2012-08-25 o 11:42
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 12:12   #25
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

dobbinka przy Twoim poście powinna być opcja "lubię to!", choć to taki mejnstrimowy przycisk to tu bardzo mi pasuje
Szczególnie czytając punkt 1 poczułam, że ktoś mnie może jednak rozumie
Posiadanie flakonu to dla mnie synonim "przynależności do zapachu". Są zapachy, które lubię ale zużyłabym ich 5-15ml i na tym by się skończyło, ot nie są moje. Są jednak zapachy, o których dowiadujemy się po zużyciu małej ilości, że zawładnęły naszą duszą i ciałem
Ja lubię minimalizm, wolę mieć jeden lub 2 flakony ukochanych perfum i wiedzieć, że ten zapach to mój znak rozpoznawczy.

__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2012-08-25 o 12:21
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 12:58   #26
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

No i co by nie rzec, odlewki są wygodniejsze do torebki, ja akurat należę do dopsikujących się w ciągu dnia
Co do perfumerii i testów tamże - ja jak Dobbinka. Może nie tyle się stresuję, co głupio mi - nie wydaję w Pl perfumeriach złamanego grosza, więc głupio mi używać ich testerów. Jestem oszczędna lecz sprawiedliwa
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 13:13   #27
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Ostatnio szczerze się zdziwiłam przeglądając listę sampli że miałam Midnight Poison Elixir
Toz to mój ukochany zapach(teraz, kiedyś mi się nie podobał) dlatego teraz z rozwagą się pozbywam sampli.

Ja też jestem ta "dopsikująca" dlatego szalenie wygodnie jest zabrać kilka sampli do torebki czy kieszeni, flakonu bym nie miała jak zabrać. Za to na półce o niebo lepiej wyglądają flakony, zwłaszcza niektóre

Teraz ponumerowałam sample i odlewki i szukam dla nich domku bo nie mam już ich gdzie trzymać
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 16:05   #28
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja mam identycznie, nawet myślę nad zrobieniem komódki dla odlewek

Ja mam takie kartonowe pudełeczko na odlewki, w sumie zostały mi praktycznie same niszowce i ciężko dostępne zapachy. Próbki męskie, damskie i pozostałe (nisza, unisexy i unikaty) trzymam w oddzielnych pudłach Nie ma tego jakoś dużo, ale rytuał jest
Katalogowanie zapachów to już rytuał, w profilu na fragrantice mam wszystko wyszczególnione i posegregowane (flaszki, odlewki, próbki: męskie, damskie, unisex, nisza/unikaty) Mam pozaznaczane poza tym które zapachy lofciam, lubię i nie znoszę, te które już testowałem a nie mam próbki i te do przetestowania
Czy to już choroba?

PS. Jak do tej pory udało mi się wykończyć tylko 1 odlewkę i to w wielkich bólach (Eau de Lalique). Za tydzień czy dwa wykończę Figi Jacobsa, trzymam odlew w pracy i czasem się dopsikuję nimi, poza tym czasem komuś daję do obteszczenia
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 16:18   #29
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;36116262]
Ja mam takie kartonowe pudełeczko na odlewki, w sumie zostały mi praktycznie same niszowce i ciężko dostępne zapachy. Próbki męskie, damskie i pozostałe (nisza, unisexy i unikaty) trzymam w oddzielnych pudłach Nie ma tego jakoś dużo, ale rytuał jest
Katalogowanie zapachów to już rytuał, w profilu na fragrantice mam wszystko wyszczególnione i posegregowane (flaszki, odlewki, próbki: męskie, damskie, unisex, nisza/unikaty) Mam pozaznaczane poza tym które zapachy lofciam, lubię i nie znoszę, te które już testowałem a nie mam próbki i te do przetestowania
Czy to już choroba?

PS. Jak do tej pory udało mi się wykończyć tylko 1 odlewkę i to w wielkich bólach (Eau de Lalique). Za tydzień czy dwa wykończę Figi Jacobsa, trzymam odlew w pracy i czasem się dopsikuję nimi, poza tym czasem komuś daję do obteszczenia [/QUOTE]

Śmiej się śmiej a ja już znalazłam na all komódkę
Muszę częściej przeglądać swoją "kolekcję" bo ostatnio żebrałam o DV i Dune a okazało się że mam
Teraz odlewki mam w pudle z Sephory a sample w mniejszych pudełkach a chcę mieć je razem
Czy to choroba? myślę że hobby troszkę świrowate(jak każde)
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 16:48   #30
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wykończę cię ty odlewko !

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71;36116473[B
]Śmiej się śmiej a ja już znalazłam na all komódkę[/B]
Muszę częściej przeglądać swoją "kolekcję" bo ostatnio żebrałam o DV i Dune a okazało się że mam
Teraz odlewki mam w pudle z Sephory a sample w mniejszych pudełkach a chcę mieć je razem
Czy to choroba? myślę że hobby troszkę świrowate(jak każde)
Poka tę komódkę
Na sample mam takie fajne pudełko po peelingu, ale muszę drugie zużyć, bo mi się kolekcja powiększyła. Odlewkowe pudełko jest zapchane i powinna mi się czerwona lampka zaświecić. Ale się nie zaświeca.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-21 16:56:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.