Zbyt długa miesiączka a leki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-13, 15:40   #1
Ajnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 70

Zbyt długa miesiączka a leki


Cześć, mam 18 lat, byłam niedawno u ginekologa z pierwszą wizytą jak i z problemem ponieważ miesiączkuję od 21 października... Byłam badana, pani zadała kilka pytań, ale nie zapytała się akurat czy mam jakieś bóle przy miesiączkach.
Przepisała mi coś na zahamowanie krwawienia i żelazo, żeby w anemię nie popaść, a oprócz tego przepisała mi MEFACIT - mam go brać przez 4 dni 3 razy dziennie az po 2 tabletki! Teraz wyczytalam w necie że to jest jakiś lek przeciwbolowy (myślałam że to coś innego jest) raczej, a mi nie jest nic na ból potrzebne bo kompletnie nic mnie nie boli Zastanawiam się czy brać ten lek w takim razie i psuć sobie nim wątrobę, bo są chyba silne, cos jak ketonal.. A moze one też mają mi pomóc jakoś w zahamowaniu krwawienia, ja się nie znam, ale moze któraś z was by mi coś poradziła? Z góry dziękuję
Ajnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 15:53   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zbyt długa miesiączka a leki

Nie wiem czy Mefacit zahamuje Ci jakoś krwawienie, ale to faktycznie bardzo silny lek przeciwbólowy, ja miałam go przepisanego podczas na prawdę ogromnego bólu zęba. To chyba coś pochodnego od penicyliny, ale mogę się mylić skoro nic Cię nie boli, to zostaw to w spokoju
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 14:26   #3
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Zbyt długa miesiączka a leki

Dziewczyno, współczuje
Proponuję pójść do innego lekarza. Również brałam to na bóle, ale takie poważne. Czy lekarz stwierdził, czym jest spowodowana taka długa miesiączka?
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 16:07   #4
Ajnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 70
Dot.: Zbyt długa miesiączka a leki

hahahah. Ja sobie też : D Jakoś daję radę tym bardziej że właśnie nie mam bolesnych miesiączek, to nie odczuwam tego AŻ tak.
Nic konkretnego nie powiedziała, no że taki 'odchył' mógł wystąpić tym bardziej że mam nieregularne i powiedzialam jej też ze klasa maturalna, że zmienilam swój tryb zycia na niekorzystny dla mnie..No i przepisała mi luteinę że ona chyba mi ma wyregulować trochę to wszystko? (dobrze myślę?) No i mówiła że po tym mogą jeszcze wystapić krótkie krwawienia, ale żebym wtedy nie panikowała, ale jak znowu się coś takiego zdarzy podejrzanego to od razu mam przyjść.
Niestety nie mam pieniędzy na następną wizytę u ginekologa wydałam teraz na leki+wizytę 140zł, na nfz mogłabym się zapisać dopiero po nowym roku, a nie chciałam czekać bo niepokoiło mnie to krwawienie. No chyba ze znowu się coś będzie działo ,wtedy bedę musiała (nie wiem skąd) wytrzasnąć prawie kolejną stówe na wizytę..
Ajnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.