Skład chleba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-23, 16:41   #1
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 354

Skład chleba


Czy w składzie chleba powinien być cukier? Bo przeczytałam, że w składzie chleba słonecznikowego który jem jest właśnie cukier.
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 18:37   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Skład chleba

Jeśli jest to chleb na drożdżach to tak, przecież na czymś te drożdże muszą rosnąć, w sensie, czymś się żywić.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 12:42   #3
Jolkafit
Raczkowanie
 
Avatar Jolkafit
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 119
Dot.: Skład chleba

Niestety w większości produktów jest cukier, warto czytać etykiety i takowych unikać jeśli jest taka potrzeba ( w tym przypadku nie chodzi o potencjalną kaloryczność ale raczej o indeks glikemiczny)
Jolkafit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 10:59   #4
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Skład chleba

Cytat:
Napisane przez Jolkafit Pokaż wiadomość
Niestety w większości produktów jest cukier, warto czytać etykiety i takowych unikać jeśli jest taka potrzeba ( w tym przypadku nie chodzi o potencjalną kaloryczność ale raczej o indeks glikemiczny)
nawet bez cukru w składzie chleb wali w insulinkę nieźle.
Indeks białego chleba to jakas totalna porażka.
Juz bym wolała zjeść czekolady niż kromkę chleba, pewnie ma niższy ineks (mówię o gorzkiej)...

No i fakt -dobrze jest się przyglądać składom...ciekawostek wielu można się dowiedzieć. Np. w wędlinach też jest cukier
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 22:52   #5
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: Skład chleba

Słyszałam, że producenci niektórych chlebów nie używają do produkcji mąki, tylko substancje zastępcze i spulchniacze. Niczemu już ufać nie można..

---------- Dopisano o 23:52 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Jolkafit Pokaż wiadomość
Niestety w większości produktów jest cukier, warto czytać etykiety i takowych unikać jeśli jest taka potrzeba ( w tym przypadku nie chodzi o potencjalną kaloryczność ale raczej o indeks glikemiczny)
Cukier to pół biedy, przynajmniej nie rozstraja trzustki jak substancje słodzące. I coraz młodsi chorują przez to na cukrzycę.
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 10:30   #6
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Skład chleba

Cytat:
Napisane przez agugu1989 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że producenci niektórych chlebów nie używają do produkcji mąki, tylko substancje zastępcze i spulchniacze. Niczemu już ufać nie można..

---------- Dopisano o 23:52 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------



Cukier to pół biedy, przynajmniej nie rozstraja trzustki jak substancje słodzące. I coraz młodsi chorują przez to na cukrzycę.
a bo z mąką to on niby zdrowy był?
eee...jak ktos już naprawdę musi jeść chleb, to niech sobie piecze sam, albo ma świadomość, że to co kupuje się w sklepie nawet obok chleba nie stało.
A w temacie własnego pieczenia- to banalne i kazdy piekarnik daje radę, wiec naprawdę wystarczy 2 godziny tygodniowo i ma się swój chlebek z takich składników jakie komu pasują.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:40   #7
luna24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 12
Dot.: Skład chleba

Ale demonizujecie chleb. Ja tam bym bez chleba nie mogła żyć i już
luna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-26, 12:58   #8
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Skład chleba

A może ktoś wie jakim cudem chleby pakowane, z rozsądnym składem (np rozdrobnione ziarno żytnie (54%), woda, siemię lniane (6 %), otręby pszenne (4%), sól, błonnik owsiany, drożdże. ) mają kilkumiesięczną datę ważności?
Ogólnie jem chleb domowy, na zakwasie itd ale lubię mieć taki pakowany chleb na sytuacje awaryjne jak nasz się nagle skończy a ja nie mam totalnie czasu iść do sklepu ani opcji zjedzenia czegoś innego na szybko. Tylko zastanawia mnie co oni robią, że to się nie psuje...
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 14:21   #9
paulina_obd
Raczkowanie
 
Avatar paulina_obd
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 166
Dot.: Skład chleba

Ale domowy chleb też chyba się nie psuje Tylko czerstwieje. Ja kupuje czasem w tesco, ma niezły skład jak na kupny chleb. Ale jem mało chleba. Muszę kiedyś pokusić się o upieczenie własnego
__________________
Czas na zmiany:
Etap I 90 => 80kg
Etap II 80 => 70kg
Etap III 70 => 65kg

FBW + czysta miska

Blogowy dziennik odchudzania - sernik gotowany
paulina_obd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 14:25   #10
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Skład chleba

Cytat:
Napisane przez luna24 Pokaż wiadomość
Ale demonizujecie chleb. Ja tam bym bez chleba nie mogła żyć i już
Ty nie, a ja owszem. I bardzo sobie bezpszenne życie chwale. Jedna z najlepszych decyzji w moim życiu i jestem pewną,że pszennego chleba do buzi już nie wezmę. Świństwo i trucizna dla mnie....a swojski gryczany mogę zjeść od biedy raz na tydzień,albo rzadziej.
Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 21:30   #11
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: Skład chleba

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
a bo z mąką to on niby zdrowy był?
eee...jak ktos już naprawdę musi jeść chleb, to niech sobie piecze sam, albo ma świadomość, że to co kupuje się w sklepie nawet obok chleba nie stało.
A w temacie własnego pieczenia- to banalne i kazdy piekarnik daje radę, wiec naprawdę wystarczy 2 godziny tygodniowo i ma się swój chlebek z takich składników jakie komu pasują.
Może i nie był, najlepiej właśnie gdyby wszystko robiło się samemu ale kto na to dzisiaj ma czas?
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 12:38   #12
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Skład chleba

Cytat:
Napisane przez agugu1989 Pokaż wiadomość
Może i nie był, najlepiej właśnie gdyby wszystko robiło się samemu ale kto na to dzisiaj ma czas?
bez przesady...nie jesteś w stanie samodzielnie zrobic wszystkiego np. wedlin mieszkając w mieście w bloku ...ale można sobie upiec mięso w piekarniku i jeść na kanapce zamiast wedliny,
kupić mleko w mlekomacie i "nastawić" na jogurt to roboty pół godziny, a jogurtu masz tyle, że dla całej rodziny wystarczy
Chleb (no ja nie jem...ale piekę raz na tydzien dla TŻa, syn też odmawia jedzenia chleba) więc trwa to jakieś 40 minut plus zrobienie ciasta drugie 40min) i mam chleb na tydzień.
Przetwory też chce mieć swoje, zepnę sie w jakis letni weekend i narobie dzemików i soków z owoców, w inny weekend- ogórasy kiszone i tadam!
Bardzo czasochłonne to nie jest...tylko trzeba chcieć i zaplanować sobie wszystko po kolei.
Ja dla swojego dziecia produkuję żelki własnej roboty i lody
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 10:39   #13
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: Skład chleba

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
bez przesady...nie jesteś w stanie samodzielnie zrobic wszystkiego np. wedlin mieszkając w mieście w bloku ...ale można sobie upiec mięso w piekarniku i jeść na kanapce zamiast wedliny,
kupić mleko w mlekomacie i "nastawić" na jogurt to roboty pół godziny, a jogurtu masz tyle, że dla całej rodziny wystarczy
Chleb (no ja nie jem...ale piekę raz na tydzien dla TŻa, syn też odmawia jedzenia chleba) więc trwa to jakieś 40 minut plus zrobienie ciasta drugie 40min) i mam chleb na tydzień.
Przetwory też chce mieć swoje, zepnę sie w jakis letni weekend i narobie dzemików i soków z owoców, w inny weekend- ogórasy kiszone i tadam!
Bardzo czasochłonne to nie jest...tylko trzeba chcieć i zaplanować sobie wszystko po kolei.
Ja dla swojego dziecia produkuję żelki własnej roboty i lody
Wiesz, robię przetwory na zimę w słoikach teraz nie za dużo bo czekam na własną kuchnię- jesteśmy w trakcie wykańczania domu i wtedy będę miała czas i przestrzeń na wszystko. Do robienia chleba zabierałam się nie raz nie dwa, kupiłam nawet mąkę żytnią na zakwas ale nie zebrałam się do tej pory. Mam nadzieję, że we własnym domu się rozkręcę i nie skończy się na chęciach Co do wędlin to mój tata robi super wędzone mięso, mógłby to robić zawodowo więc też nier jest źle chociaż ja bardzo mięsożerna nie jestem ale mój mąż tak.
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 14:35   #14
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Skład chleba

Cytat:
Napisane przez agugu1989 Pokaż wiadomość
Wiesz, robię przetwory na zimę w słoikach teraz nie za dużo bo czekam na własną kuchnię- jesteśmy w trakcie wykańczania domu i wtedy będę miała czas i przestrzeń na wszystko. Do robienia chleba zabierałam się nie raz nie dwa, kupiłam nawet mąkę żytnią na zakwas ale nie zebrałam się do tej pory. Mam nadzieję, że we własnym domu się rozkręcę i nie skończy się na chęciach Co do wędlin to mój tata robi super wędzone mięso, mógłby to robić zawodowo więc też nier jest źle chociaż ja bardzo mięsożerna nie jestem ale mój mąż tak.
Chleba na zakwasie nie pieke, bo nie stosuje maki. Tzn. Jem mąki z gryki, migdalow, orzechów, ale pszennej czy żytniej nie używam. Chleb gryczany jest banalnie prosty i zawsze wychodzi a di tego smakuje cudownie


Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 10:46   #15
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: Skład chleba

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Chleba na zakwasie nie pieke, bo nie stosuje maki. Tzn. Jem mąki z gryki, migdalow, orzechów, ale pszennej czy żytniej nie używam. Chleb gryczany jest banalnie prosty i zawsze wychodzi a di tego smakuje cudownie


Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
Mi chleb na zakwasie zawsze się kojarzył z takim tradycyjnym, najstarszym i dlatego chciałam bardzo go zrobić i kiedyś zrobię! Ale te które napisałaś też zobaczę, bo wydają mi się fajne
A piekąc np ciasta też nie używasz mąki pszennej?
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 21:59   #16
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Skład chleba

la'Mbria, podziel się przepisem na żelki i na chleb gryczany.

Ja też piekę zwykły chleb ba drożdżach dla mojego synka i jest to na prawdę szybka robota.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-30 22:59:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.