dieta na przybranie kilogramów a praca... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-06, 15:30   #1
readytochange
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 8

dieta na przybranie kilogramów a praca...


Hey dziewczyny!

Niedługo idę do pracy, gdzie podejrzewam, że będzie się dużo działo- korporacja, dużo zadań i nadgodziny. Moim celem jest przybranie na wadze- ważę 52 kg przy 163 cm wzrostu, mam rozmiar XS najczęściej, nie lubię jak ciuchy na mnie leżą, z zazdrością spoglądam na zaokrąglone ciałka...gdy miałam 55, 56 kg dużo lepiej się czułam. Nieregularne jedzenie i stres w poprzedniej pracy oraz przykre wydarzenia w moim życiu spowodowały spadek wagi, badania robiłam, jestem zdrowa..Chcę za wszelką cenę pilnować regularności posiłków, mam sporządzony jadłospis i podane przykładowe godziny posiłków. Niestety same wiecie- praca pracą..powiedzmy, że budzę się przed 7 a wracam do domu w okolicach 17:30/ 18... przerwa na obiad pół godziny... do tego jem powoli, lubię jeść zdrowo.. Jak sobie radzicie z regularnością posiłków w pracy? Wiem, że muszę trochę "rozciągnąć" żołądek, zadbać o apetyt.. jakiego harmonogramu się trzymać? I śniadanie, II śniadanie, obiad, przekąski, podwieczorek, kolacja? Co sprawdzi się jako przekąska? Dodam, że ciężko mi rano się rozkręcić i raczej myślałam o jakimś koktajlu takim dość kalorycznym, a potem ewentualnie owsianka, czy kanapki..

Jak sprawnie mam zaplanować jedzenie, kiedy robić zakupy i jak duże, jak jest się bardzo zapracowanym? Planujecie już z góry na cały tydzień? Jeśli np. w pracy nie będzie mikrofalówki, to co mogę wziąć takiego pożywnego? Wiem, że pytań pierdyliard, ale liczę na waszą pomoc. Może jakiś fajny link do lunchboxa?

Może taki harmonogram:

zaraz jak wstaję odżywczy koktajl
w pociągu owsianeczka z bakaliami lub kanapki
owoc
jakiś kawałek słodkiego typu bananowiec/ naleśniki

obiad mięsko+ warzywa+ kasza/ ryż brązowy/ kus kus

co po obiedzie? Wszelkie pomysły na przekąskę przyjmę z otwartymi rękoma

na kolację może jakaś sałatka? jajecznica?

Błagam o pomoc Z góry dziękuję!!!!
readytochange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 21:56   #2
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: dieta na przybranie kilogramów a praca...

Cytat:
Napisane przez readytochange Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny!

Niedługo idę do pracy, gdzie podejrzewam, że będzie się dużo działo- korporacja, dużo zadań i nadgodziny. Moim celem jest przybranie na wadze- ważę 52 kg przy 163 cm wzrostu, mam rozmiar XS najczęściej, nie lubię jak ciuchy na mnie leżą, z zazdrością spoglądam na zaokrąglone ciałka...gdy miałam 55, 56 kg dużo lepiej się czułam. Nieregularne jedzenie i stres w poprzedniej pracy oraz przykre wydarzenia w moim życiu spowodowały spadek wagi, badania robiłam, jestem zdrowa..Chcę za wszelką cenę pilnować regularności posiłków, mam sporządzony jadłospis i podane przykładowe godziny posiłków. Niestety same wiecie- praca pracą..powiedzmy, że budzę się przed 7 a wracam do domu w okolicach 17:30/ 18... przerwa na obiad pół godziny... do tego jem powoli, lubię jeść zdrowo.. Jak sobie radzicie z regularnością posiłków w pracy? Wiem, że muszę trochę "rozciągnąć" żołądek, zadbać o apetyt.. jakiego harmonogramu się trzymać? I śniadanie, II śniadanie, obiad, przekąski, podwieczorek, kolacja? Co sprawdzi się jako przekąska? Dodam, że ciężko mi rano się rozkręcić i raczej myślałam o jakimś koktajlu takim dość kalorycznym, a potem ewentualnie owsianka, czy kanapki..

Jak sprawnie mam zaplanować jedzenie, kiedy robić zakupy i jak duże, jak jest się bardzo zapracowanym? Planujecie już z góry na cały tydzień? Jeśli np. w pracy nie będzie mikrofalówki, to co mogę wziąć takiego pożywnego? Wiem, że pytań pierdyliard, ale liczę na waszą pomoc. Może jakiś fajny link do lunchboxa?

Może taki harmonogram:

zaraz jak wstaję odżywczy koktajl
w pociągu owsianeczka z bakaliami lub kanapki
owoc
jakiś kawałek słodkiego typu bananowiec/ naleśniki

obiad mięsko+ warzywa+ kasza/ ryż brązowy/ kus kus

co po obiedzie? Wszelkie pomysły na przekąskę przyjmę z otwartymi rękoma

na kolację może jakaś sałatka? jajecznica?

Błagam o pomoc Z góry dziękuję!!!!
Mam identyczne godziny pracy i rowniez podrozuje pociagiem. Wstaje o 7 a w domu jestem o 18. Praca standard 9-17 z jedna godzina na lunch. Moja rady to:
Zamiast przekasek lepiej zjesc cos bardziej tresciwego wlasnie na lunch. Moga to byc przerozne salatki np. makaron swiderki, kukurydza, tunczyk, oliwki lub tez inne kombinacje warzyw, straczkow i miesa w salatce. Zamiast majonezu jako dressing oliwa z oliwek. Polecam tez frittaty. To takie omlety na zimno z jajek, ziemniakow, cebulki, przepisow jest mnostwo.
Ciekawa opcja jest tez wolnowar. Wolnowar z czasomierzem pozwala na gotowanie obiadu podczas twojej nieobecnosci. Wlaczasz czasomierz, wrzucasz skladniki i po przyjsciu do domu masz gotowy gulasz czy np. chilli con carne.
Mozesz tez gotowac wiecej w weekend i zamrazac na reszte tygodnia, kiedy jestes w pracy. Po powrocie tylko podgrzewasz porcje i tym sposobem jesz obiad wystarczajaco wczesnie aby zjesc rowniez kolacje.
Rob zakupy z glowa i odpowiednio duze by starczyly na caly tydzien. Nie ma to jak marnowanie czasu na wycieczke do sklepu po 2 produkty
Znajdz i wyprobuj pare fajnych przepisow, ktore polubisz, stana sie czescia twojej rutyny dietetycznej i zakupy tez stana sie prostsze.
Odpowiednie planowanie to klucz do sukcesu
Powodzenie w nowej pracy

Edytowane przez Michoben
Czas edycji: 2015-01-06 o 22:04
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:02   #3
readytochange
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 8
Dot.: dieta na przybranie kilogramów a praca...

Hey! Dzięki za odpowiedź! Ile zajmuje Ci dojazd do pracy? Co robisz w tym czasie? Lubię na maksa wykorzystywać czas, mi dojeżdżanie zajmie około 20 minut, więc mogłabym coś przekąsić w tym czasie Ciekawe pomysły z frittatą- chętnie wypróbuje, bo lubię omlety. Co można przygotować w takim wolnowarze? Czy nie pożera za dużo prądu?

I pytanie takie na marginesie Pracujesz w korporacji? Masz stresującą pracę? Jak jesteś w domu około 18 to masz ochotę jeszcze na cokolwiek? Zastawiam się, czy dam radę ćwiczyć dwa razy w tygodniu z Ewa Ch w domu
readytochange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:37   #4
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: dieta na przybranie kilogramów a praca...

wolnowar potrafi sprawić dużo radości.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 19:41   #5
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: dieta na przybranie kilogramów a praca...

Cytat:
Napisane przez readytochange Pokaż wiadomość
Hey! Dzięki za odpowiedź! Ile zajmuje Ci dojazd do pracy? Co robisz w tym czasie? Lubię na maksa wykorzystywać czas, mi dojeżdżanie zajmie około 20 minut, więc mogłabym coś przekąsić w tym czasie Ciekawe pomysły z frittatą- chętnie wypróbuje, bo lubię omlety. Co można przygotować w takim wolnowarze? Czy nie pożera za dużo prądu?

I pytanie takie na marginesie Pracujesz w korporacji? Masz stresującą pracę? Jak jesteś w domu około 18 to masz ochotę jeszcze na cokolwiek? Zastawiam się, czy dam radę ćwiczyć dwa razy w tygodniu z Ewa Ch w domu
Pracuje w firmie prawniczej ale w dziale finansowym. Nie mam stresu zwiazanego z ludzmi bo sa spoko ale z sama praca bywa roznie... Dojezdzam ok. 20 minut wiec piona
Mam karnet na basen i chodze 3 razy w tyg. Staram sie robic to co drugi dzien zeby zregenerowac miesnie i wlosy Jesli masz siedzaca prace to ciezko o wymowki do uprawiania sportu. Predzej czy pozniej cialo i tak samo sie o to upomni.
Wolnowar jest spoko, nie pozera duzo pradu bo dziala na malej mocy.
Ja w nim robie roznego rodzaju dania jednogarnkowe, gulasze i potrawki. Wychodza palce lizac
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 09:44   #6
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: dieta na przybranie kilogramów a praca...

Również chciałabym przybrać na wadze... wyniki mam wszystkie ok i myślę że to wszystko przez nerwy - schudłam 7 kg teraz mam problem z przytyciem... jem 5 posiłków dziennie + podjadanie Może jem po prostu złe produkty, ze nie mogę mimo wszystko przytyć albo nadal mam jakieś nerwy w środku i to mi uniemożliwia przytycie
Pracuję od 8 do 16, ale z domu wychodzę już o 6:40 na autobus, a w domu jestem o 17.
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-14 10:44:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.