czerwone plamy pod piersiami, swędzenie, pieczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-13, 22:27   #1
agnieszkua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6

czerwone plamy pod piersiami, swędzenie, pieczenie


Wiatm Chciałabym, aby ktoś pomógł mi z moim problemem.Od dłuższego czasu zmagam się z czerwonymi plamami pod biustem, które strasznie swędzą.Nie jest to wina biustonosza, ponieważ noszę jak najbardziej dobrze dopasowany biustonosz, poza tym siedzę cały czas w domu i staram się nie chodzić w biustonoszu. Byłam u dwóch dermatologów.Na pierwszej wizycie lekarz przepisał mi maść "PIMAFUCORT" i do tego dostałam jakieś witaminy. Jednakże po tej maści pogorszyło się, a na drugiej wizycie dostałam maść "CLOTRIMAZOLUM GSK", po tej maści przeszło na jakiś czas i już się cieszyłam, że wszystko w porządku, ale nie na długo. Po tygodniu objawy wszystkie powróciły. Dodam, że mam duży biust, który jest dla mnie wielkim ciężarem jedynie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150113_232510.jpg (57,0 KB, 86 załadowań)
agnieszkua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 09:37   #2
myszakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: czerwone plamy pod piersiami, swędzenie, pieczenie

Miałam kiedyś podobny problem. U mnie to wynikało właśnie z niechęci do noszenia staników przy opadającym biuście. Zaczęłam jednak dbać o to, żeby moje piersi się tam w ogóle nie pociły, do tego wymieniłam staniki na takie bez żadnych drażniących skórę zdobień u dołu, by zmniejszyć ryzyko otarć. Po jakimś czasie konsekwentnego noszenia nowych staników problem sam zniknął.
myszakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 11:05   #3
kru_kar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 10
Dot.: czerwone plamy pod piersiami, swędzenie, pieczenie

Cytat:
Napisane przez agnieszkua Pokaż wiadomość
Wiatm Chciałabym, aby ktoś pomógł mi z moim problemem.Od dłuższego czasu zmagam się z czerwonymi plamami pod biustem, które strasznie swędzą.Nie jest to wina biustonosza, ponieważ noszę jak najbardziej dobrze dopasowany biustonosz, poza tym siedzę cały czas w domu i staram się nie chodzić w biustonoszu. Byłam u dwóch dermatologów.Na pierwszej wizycie lekarz przepisał mi maść "PIMAFUCORT" i do tego dostałam jakieś witaminy. Jednakże po tej maści pogorszyło się, a na drugiej wizycie dostałam maść "CLOTRIMAZOLUM GSK", po tej maści przeszło na jakiś czas i już się cieszyłam, że wszystko w porządku, ale nie na długo. Po tygodniu objawy wszystkie powróciły. Dodam, że mam duży biust, który jest dla mnie wielkim ciężarem jedynie
To wygląda jak jakaś wysypka. Nie zmieniałaś ostatnio kosmetyków, w szczególności tych do kąpieli? Spróbuj brać wapń. I koniecznie zgłoś się do dermatologa, idź nawet prywatnie. Popytaj jaki jest dobry w Twoim mieście, niestety nie brak konowałów.
kru_kar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 19:25   #4
agnieszkua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: czerwone plamy pod piersiami, swędzenie, pieczenie

Kosmetyków nie zmieniałam, z reguły uzywam ten sam żel pod prysznic cały czas, AA skóra wrażliwa i skłonna do alergii. Do tej pory był dla mnie bardzo dobry. Biustonosz zmieniłam na taki tzw. bezszwowy/sportowy. Do poprzednich dermatologów też chodziłam prywatnie i byli beznadziejni. Muszę popytać dokładnie o dobrego dermatologa. Spróbuję z tym wapniem, raczej nie zaszkodzi, a jak pomoże, to chyba będę w raju. Dzięki za odpowiedź!
agnieszkua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 20:04   #5
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: czerwone plamy pod piersiami, swędzenie, pieczenie

też mi to na alergiczne wygląda. inny proszek do prania ?
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 20:33   #6
agnieszkua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: czerwone plamy pod piersiami, swędzenie, pieczenie

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
też mi to na alergiczne wygląda. inny proszek do prania ?
Proszek też nie był zmieniany od pewnego czasu, zazwyczaj używamy tych samych sprawdzonych produktów...
agnieszkua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-19 21:33:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.