Narnia - opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-09, 12:18   #1
zayontz
Raczkowanie
 
Avatar zayontz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 420
GG do zayontz
Thumbs up

Narnia - opinie


Shemreolin poprosila mnie zebym wypowiedzial sie na temat tego filmu. Stwierdzilem ze zaloze watek, to moze i ktos inny wyrazi swoja opinie.

Zacznijmy od poczatku. Dawno dawno temu, niejaki CS Lewis napisal historyjke o Narni i ogolnie bylo fajnie i wszyscy byli zadowoleni. W pewnym monencie zglosil sie do niego niejaki W. Disney, cieszacy sie jeszcze wtedy calkiem dobrym zdrowiem, i stwierdzil ze chce zrobic ekranizacje w/w historyjki. Na co CS Lewis, bardzo dyplomatycznie stwierdzil zeby ten caly Disney sie odwalil, bo nie potrafil by zrobic z tego dobrego filmu.

...a wracajac do dnia dzisiejszego. Tak wiec bylem sobie na filmie "Opowiesci z Narnii", autorstwa studia Walta Disney'a (zemsta zza grobu?) i oto sa moje wrazenia.

Film jest bajka, i jako taki powinien byc postrzegany, i poza tym ze cierpi na kompleks Wladcy Pierscieni, to jest to naprawde fajne oglądadło. Gra aktorska wacha sie od miernej do calkiem niezlej co powoduje, ze czasem jest cholernie nudno, a czasem jest bardzo fajnie. Takie wachania klimatow powoduja, ze momentami trudno jest ten film wyczuc.

4 dzieciakow, odgrywajacych glowne role, jest momentami cholernie irytujaca (szczegolnie taki jeden duren ktory zdradzil swoje rodzenstwo za ciacho zwane rachatłukum...jak kurde nawet nie wiem co to jest, a ten duren dal by sobie noge amputowac za nie)


...w zasadzie wiecej nie bede mowil bo zdradze za duzo fabuly, ale koniec koncow jest taki, ze film oglada sie calkiem przyjemnie. Warto na niego isc do kina, bo sceneria naprawde robi wrazenie. Aha, no i muzyka jest bajer, a to jest mimo wszystko bardzo wazne.

Jesli lubisz basnie, to powinno ci sie spodobac. Ale mimo wszystko, mysle ze ksiazka bedzie lepsza.

Pozdrawiam.
__________________
The rain it raineth on the just,
And also on the unjust fella.
But chiefly on the just, because
The unjust hath the just's umbrella.
zayontz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 12:19   #2
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Narnia - opinie

są już dwa wątki na ten temat,wyszukiwarka będzie pomocna
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 12:47   #4
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Narnia - opinie

Cytat:
Napisane przez zayontz
Shemreolin poprosila mnie zebym wypowiedzial sie na temat tego filmu. Stwierdzilem ze zaloze watek, to moze i ktos inny wyrazi swoja opinie.

Zacznijmy od poczatku. Dawno dawno temu, niejaki CS Lewis napisal historyjke o Narni i ogolnie bylo fajnie i wszyscy byli zadowoleni. W pewnym monencie zglosil sie do niego niejaki W. Disney, cieszacy sie jeszcze wtedy calkiem dobrym zdrowiem, i stwierdzil ze chce zrobic ekranizacje w/w historyjki. Na co CS Lewis, bardzo dyplomatycznie stwierdzil zeby ten caly Disney sie odwalil, bo nie potrafil by zrobic z tego dobrego filmu. [...]
wiem wiem, Cattt już napisała, że są watki na ten temat. Ja tylko małe sprostowanie na temat cytowanego fragmentu chciałam .
Otóż tak dokładniej, to podobno dawno, dawno temu, niejaki pan J.R.R Tolkien opowiedział o kolejnym ze swoich pomysłów swemu znajomemu, panu CS Lewis'owi. Ten drugi pomysł podsunięty przemyślał na wszelkie możliwe sposoby, opisał, i zgłosił się z dziełem do pana Tolkiena. I co się okazało? Pan J.R.R. Tolkien został zupełnie źle zrozumiany, źle odebrany, i w ogóle odesłany "w diabły", bo nie potrafił tego zrobić jak należy. Tak więc z tym Disneyem to może i zemsta, ale niekoniecznie taka, jak się wydaje?
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 13:08   #5
zayontz
Raczkowanie
 
Avatar zayontz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 420
GG do zayontz
Dot.: Narnia - opinie

Cytat:
Napisane przez Bruja
wiem wiem, Cattt już napisała, że są watki na ten temat. Ja tylko małe sprostowanie na temat cytowanego fragmentu chciałam .
Otóż tak dokładniej, to podobno dawno, dawno temu, niejaki pan J.R.R Tolkien opowiedział o kolejnym ze swoich pomysłów swemu znajomemu, panu CS Lewis'owi. Ten drugi pomysł podsunięty przemyślał na wszelkie możliwe sposoby, opisał, i zgłosił się z dziełem do pana Tolkiena. I co się okazało? Pan J.R.R. Tolkien został zupełnie źle zrozumiany, źle odebrany, i w ogóle odesłany "w diabły", bo nie potrafił tego zrobić jak należy. Tak więc z tym Disneyem to może i zemsta, ale niekoniecznie taka, jak się wydaje?
Hmm tej wersji nie slyszalem.
A co do powtarzajacego sie watku, to przepraszam. No coz, forum jest duze i takie pomylki sa nieuniknione.
__________________
The rain it raineth on the just,
And also on the unjust fella.
But chiefly on the just, because
The unjust hath the just's umbrella.
zayontz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.