Olimpiada filozoficzna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-10, 09:41   #1
Framuuga
Raczkowanie
 
Avatar Framuuga
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 68

Olimpiada filozoficzna


Witajcie!
Ktokolwiek słyszał o takim tworze? Brał udział lub będzie brał? Zastanawiam się czy ta olimpiada faktycznie jest tak mało znana jak mi się wydaje :p
Framuuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 11:37   #2
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Olimpiada filozoficzna

Cytat:
Napisane przez Framuuga Pokaż wiadomość
Witajcie!
Ktokolwiek słyszał o takim tworze? Brał udział lub będzie brał? Zastanawiam się czy ta olimpiada faktycznie jest tak mało znana jak mi się wydaje :p
Moja znajoma jest laureatką tej właśnie olimpiady . Choć faktycznie ta olimpiada nie jest zbyt znana - może nie z powodu braku chętnych, ale na pewno z powodu braku nauczycieli, którzy mogliby pomóc w przygotowaniu się. Samemu jest zawsze trudniej.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 11:42   #3
Framuuga
Raczkowanie
 
Avatar Framuuga
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 68
Dot.: Olimpiada filozoficzna

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
Moja znajoma jest laureatką tej właśnie olimpiady . Choć faktycznie ta olimpiada nie jest zbyt znana - może nie z powodu braku chętnych, ale na pewno z powodu braku nauczycieli, którzy mogliby pomóc w przygotowaniu się. Samemu jest zawsze trudniej.
Łatwa nie jest.. Odbywa się w walentynki i byłam ciekawa czy ktoś podziela mój los
Framuuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 11:50   #4
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Olimpiada filozoficzna

Cytat:
Napisane przez Framuuga Pokaż wiadomość
Łatwa nie jest.. Odbywa się w walentynki i byłam ciekawa czy ktoś podziela mój los
W walentynki? Ojej, będę trzymać kciuki, filozofia jak najbardziej fajny temat . W sumie żałuję, że sama nie startowałam w liceum, ale w życiu nie przyszło mi to do głowy.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 11:57   #5
Framuuga
Raczkowanie
 
Avatar Framuuga
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 68
Dot.: Olimpiada filozoficzna

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
W walentynki? Ojej, będę trzymać kciuki, filozofia jak najbardziej fajny temat . W sumie żałuję, że sama nie startowałam w liceum, ale w życiu nie przyszło mi to do głowy.
Właśnie siedzę na zajęciach przygotowujących i już dawno straciłam zapał :/ Wszystko co po Kancie jest masakrą... Takie dorabianie teorii na siłę :/ uczenie się tego nawet przyjemności nie sprawia :banghead::banghead:
Framuuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 17:39   #6
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Olimpiada filozoficzna

Cytat:
Napisane przez Framuuga Pokaż wiadomość
Właśnie siedzę na zajęciach przygotowujących i już dawno straciłam zapał :/ Wszystko co po Kancie jest masakrą... Takie dorabianie teorii na siłę :/ uczenie się tego nawet przyjemności nie sprawia :banghead::banghead:
Skądś to znam
A mogę zapytać jak wyglądają twoje zajęcia przygotowujące? W szkole jest jakiś nauczyciel, który coś o tym wie i cię uczy, czy szkoła załatwiła kogoś z zewnątrz? Bardzo mnie to ciekawi. Sama też wybrałaś tą olimpiadę, czy ktoś cię namówił, przekonywał do niej?
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 18:29   #7
Framuuga
Raczkowanie
 
Avatar Framuuga
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 68
Dot.: Olimpiada filozoficzna

Mamy nauczycielkę ktora obowiazkowo wymaga od nas prac olimpijskich... Po to zebysmy nauczyli się korzystać że zrodel... Problem w tym że czesto wysyła te prace jeśli sie jej spodobaja. Przez to czesc dostaje się tam NA SILE a zrezygnować nie może :/ akurat ja chmiałam, bo byłam juz rok temu (moja praca miala 28/30 pkt), ale straciłam zapał kiedy wypadła mi operacja w czasie przygotowan. Ogólnie to ta nauczycielka jest w towarzystwie które to organizuje. Sprawa wyglada tak, że rzucamy to z czego mamy coś poczytać na następny dzien, zwalnia nas z lekcji, tłumaczy, krzyczy jak czegoś nie zrobimy no i.. Różnie to bywa :/ Sporo zaległości i teraz nasza grupa chce miec to po prostu z glowy :banghead:
Ps. Przepraszam za brak polskich znaków, ale w internacie mam do dyspozycji tylko telefon :p
Framuuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-10, 18:49   #8
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Olimpiada filozoficzna

Cytat:
Napisane przez Framuuga Pokaż wiadomość
Mamy nauczycielkę ktora obowiazkowo wymaga od nas prac olimpijskich... Po to zebysmy nauczyli się korzystać że zrodel... Problem w tym że czesto wysyła te prace jeśli sie jej spodobaja. Przez to czesc dostaje się tam NA SILE a zrezygnować nie może :/ akurat ja chmiałam, bo byłam juz rok temu (moja praca miala 28/30 pkt), ale straciłam zapał kiedy wypadła mi operacja w czasie przygotowan. Ogólnie to ta nauczycielka jest w towarzystwie które to organizuje. Sprawa wyglada tak, że rzucamy to z czego mamy coś poczytać na następny dzien, zwalnia nas z lekcji, tłumaczy, krzyczy jak czegoś nie zrobimy no i.. Różnie to bywa :/ Sporo zaległości i teraz nasza grupa chce miec to po prostu z glowy :banghead:
Ps. Przepraszam za brak polskich znaków, ale w internacie mam do dyspozycji tylko telefon :p
Jak nauczycielka może obowiązkowo wymagać olimpiady? Bardzo dziwna sytuacja. I naprawdę śmieszy mnie podejście nauczyciela na zasadzie "nie ważne, jak sobie radzisz z pozostałymi przedmiotami, możesz je zdawać na dwóje i wagarować, byleś tylko był laureatem olimpiady" (u mnie były akurat takie sytuacje). W sumie to współczuję, bo pod przymusem, podejrzewam, osiąga się gorsze efekty.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 18:53   #9
Framuuga
Raczkowanie
 
Avatar Framuuga
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 68
Dot.: Olimpiada filozoficzna

To w dokładnie takiej sytuacji jesteśmy. Najgorzej mają Ci którzy napisali obie prace... I z polskiego i z filozofii... I z obydwu przeszli
Framuuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 17:34   #10
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Olimpiada filozoficzna

Wygrałam Olimpiadę Filozoficzna w 2007 toku. Teraz może narzekasz, ale w moim przypadku wiedza filozoficzna zmieniła moje życie i większa cześć znanych mi uczestników mówi to samo.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 18:45   #11
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Olimpiada filozoficzna

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Wygrałam Olimpiadę Filozoficzna w 2007 toku. Teraz może narzekasz, ale w moim przypadku wiedza filozoficzna zmieniła moje życie i większa cześć znanych mi uczestników mówi to samo.
Myślę, że autorka nie tyle co narzeka na samą olimpiadę, a na nauczyciela, który przymusza do wzięcia udziału w olimpiadach by podwyższyć statystyki szkoły, jak mniemam.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-22, 15:10   #12
cutepolish
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9
Dot.: Olimpiada filozoficzna

Właśnie znalazłam ten wątek, też biorę udział
Olimpiada chyba aż tak niszowa nie jest, sam fakt, że istnieje tyle lat. Takie wrażenie może być zależne od okręgu, w którym się bierze udział, ale no właśnie, tak jak wyżej, zazwyczaj ma się kogoś znajomego, kto jest/był uczestnikiem, więc chyba nie jest tak źle.
Tak czy inaczej powodzenia Framuuga!
cutepolish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 00:17   #13
achilles last stand
Przyczajenie
 
Avatar achilles last stand
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 10
Dot.: Olimpiada filozoficzna

Hej, filozofki i filozofowie, jest tutaj ktoś, kto oprócz udziału w olimpiadzie chce zdawać maturę z filozofii? Jestem w drugiej klasie LO i chętnie popiszę z kimś na ten temat (założyłam osobny wątek, zapraszam). W internecie jest strasznie mało informacji dotyczących tej matury, oprócz informatora CKE nic nie znalazłam, więc wymiana doświadczeniami byłaby dla mnie baaaardzo cenna
__________________
oh, the mighty arms of Atlas
hold the heavens from the earth
achilles last stand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-04 01:17:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.