Błąd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-07, 18:23   #1
maturzystate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7

Błąd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY


Z informatora CKE:
-definicja błędu


-punktowanie pracy


Odpowiedzi jakie uzyskacie na forum o błędzie kardynalnym będą nieoficjalne, nie dadzą wam zatem 100% pewności. Pozostaje zawierzyć w prawdziwość poniższej informacji udzielonej przez egzaminatora:
Cytat:
Nie ma jednak jasnych wytycznych, który błąd uznajemy za kardynalny. Teoretycznie każdy poważny błąd może być powodem dyskwalifikacji pracy. Jednak praktyka egzaminacyjna tego nie potwierdza.

Uczniowie mogą pomylić autora (np. Różyckiego z Różewiczem), epokę (np. odrodzenie z oświeceniem), bohatera (np. Ewę Horeszkównę z Zosią), gatunek (np. powieść z dramatem), czas akcji (np. o 100 lat), ważne wydarzenie historyczne (np. powstanie listopadowe ze styczniowym), miejsce akcji (np. Warszawę z Wilnem), szczegóły biografii autora (np. napisać, że Mickiewicz urodził się w XIX wieku, ukończył Uniwersytet Jagielloński, zmarł bezdzietnie w Paryżu itp.), błędnie zinterpretować sens dzieła (np. III cz. „Dziadów” to wezwanie do powstania listopadowego) itd. Mimo tak poważnych błędów nigdy nie spotkałem się z decyzją egzaminatora, że są one kardynalne i dyskwalifikują pracę. Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce nie.

Sprawdzałem kiedyś jako egzaminator pracę maturalną dotyczącą "Chłopów"€. Uczeń wiedział tyle o powieści Reymonta, co ja o kosmitach, czyli że nigdy się z nimi nie zetknął. Praca była nasycona nieprawdziwymi twierdzeniami, a jednak otrzymałem polecenie, aby nie skupiać się na błędach, tylko wyłuskać z pracy tyle dobrego, ile się da. Taka jest bowiem filozofia sprawdzania matur – widzieć zalety, a błędy omijać.
Witam,
4 maja pisałem maturę z języka Polskiego.
na maturze pisałem wypracowanie pt: Analizując fragmenty Dziadów części III Adama Mickiewicza oraz Ziela
na kraterze Melchiora Wańkowicza, porównaj ukazane w nich sytuacje
i postawy matek. W interpretacji wykorzystaj znajomość dramatu Adama
Mickiewicza.

Na korepetycjach opracowywałem podobny temat, też motyw matki tylko między lekturami Dziady i Lament Swiętokrzyski a tu jest Dziady i Ziela na Kraterze. W akapicie o postawie matki napisałem dużo z tekstu ale było "wykorzystaj znajomość utworu" więc napisałem dodatkowe zdanie: PANI ROLLISONOWA PROSIŁA INNE MATKI ABY TE PROSIŁY BOGA BY NIE SPOTKAŁO ICH TAKA KRZYWDA JAKIEJ ONA ZAZNAŁA
To zdanie pamiętam z korepetycji dlatego je napisałem, tylko ze niestety potem przypomnialem sobie ze ta sytuacja miala miejsce w Lamencie Swiętokrzyskim!! pomyliło mi się. cała reszta wypracowania jest dobrze, jest dobre porównanie, natomiast jest napisane o to jedno zdanie za dużo.
Czy to będzie błąd kardynalny czy rzeczowy ?
pozdrawiam

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-05-04 o 20:11 Powód: dodanie cytatu
maturzystate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 18:28   #2
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Blad kardynalny? ??

Chyba zależy od widzimisię egzaminatora :c
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 18:29   #3
Rabone
Rozeznanie
 
Avatar Rabone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 625
Dot.: Blad kardynalny? ??

Pani Rollinson to bohaterka III cz. "Dziadów" i faktycznie zwraca się do innych kobiet, by uprosiły Boga o łaskę, żeby nie musiały przeżywać cierpień ich dzieci.

W tej kwestii wszystko jest dobrze. Pomyłka? Jeżeli nie, to mógłbyś doprecyzować pytanie?

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-05-09 o 14:49 Powód: przywrócenie treści
Rabone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 12:39   #4
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Blad kardynalny? ??

Cytat:
Napisane przez maturzystate Pokaż wiadomość
Witam,
4 maja pisałem maturę z języka Polskiego.
na maturze pisałem wypracowanie pt: Analizując fragmenty Dziadów części III Adama Mickiewicza oraz Ziela
na kraterze Melchiora Wańkowicza, porównaj ukazane w nich sytuacje
i postawy matek. W interpretacji wykorzystaj znajomość dramatu Adama
Mickiewicza.

Na korepetycjach opracowywałem podobny temat, też motyw matki tylko między lekturami Dziady i Lament Swiętokrzyski a tu jest Dziady i Ziela na Kraterze. W akapicie o postawie matki napisałem dużo z tekstu ale było "wykorzystaj znajomość utworu" więc napisałem dodatkowe zdanie: PANI ROLLISONOWA PROSIŁA INNE MATKI ABY TE PROSIŁY BOGA BY NIE SPOTKAŁO ICH TAKA KRZYWDA JAKIEJ ONA ZAZNAŁA
To zdanie pamiętam z korepetycji dlatego je napisałem, tylko ze niestety potem przypomnialem sobie ze ta sytuacja miala miejsce w Lamencie Swiętokrzyskim!! pomyliło mi się. cała reszta wypracowania jest dobrze, jest dobre porównanie, natomiast jest napisane o to jedno zdanie za dużo.
Czy to będzie błąd kardynalny czy rzeczowy ?
pozdrawiam

Kurczę, nieskładnie wyjaśniłaś problem i nie wiem czy do końca Cię rozumiem, ale imo nie ma tu mowy o błędzie kardynalnym.

A tak nawiasem, wstyd się przyznać, ale jak ja pisałam maturę to pomyliłam nazwisko postaci a maturę zdałam.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 13:44   #5
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Blad kardynalny? ??

Myślę, że nie powinno to być uznane za błąd kardynalny
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 14:06   #6
maturzystate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Blad kardynalny? ??

Pomylenie autora to błąd rzeczowy a Pomylenie lektur ( chociaż to tylko jedno zdanie w wypracowaniu ) to chyba błąd kardynalny
maturzystate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 14:36   #7
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Blad kardynalny? ??

Cytat:
Napisane przez maturzystate Pokaż wiadomość
Pomylenie autora to błąd rzeczowy a Pomylenie lektur ( chociaż to tylko jedno zdanie w wypracowaniu ) to chyba błąd kardynalny
Jakbyś napisał, że pani Rollinson bardzo kochała swojego syna Tomasza Judyma, to byłby kardynał, ale w tej sytuacji szczerze wątpię, by uznano to za błąd kardynalny. Na mojej maturze 2012 ludzie też śmieszne rzeczy pisali odnośnie Ludzi bezdomnych, większości pomyliły się relacje Joasi z Judymem, Joasi z tym chłopczykiem itd., a matury pozdawali.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-08, 17:37   #8
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Blad kardynalny? ?? MATURA

spokojnie, to bedzie raczej blad rzeczowy, bo jakis straszny to blad nie jest
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 08:33   #9
maturzystate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Blad kardynalny? ?? MATURA

[1=377b519153ace8f38426cdf 0b0980aad6bbc22c4_5d5886f 2b45de;51329937]spokojnie, to bedzie raczej blad rzeczowy, bo jakis straszny to blad nie jest [/QUOTE]

Pomylenie autora to błąd rzeczowy a Pomylenie lektur ( chociaż to tylko jedno zdanie w wypracowaniu ) to chyba błąd kardynalny ??
maturzystate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 09:02   #10
Abrie
Raczkowanie
 
Avatar Abrie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 89
Dot.: Blad kardynalny? ?? MATURA

Cytat:
Napisane przez maturzystate Pokaż wiadomość

Pomylenie autora to błąd rzeczowy a Pomylenie lektur ( chociaż to tylko jedno zdanie w wypracowaniu ) to chyba błąd kardynalny ??

Pomylenie autora to błąd kardynalny, jeśli napiszesz, że Adam Mickiewicz napisał Ludzi Bezdomnych, to jednak coś nie halo. Pomylenie lektur to także błąd kardynalny, ale patrząc na to Twoje zdanie nie pomyliłeś całej lektury, tylko fragment sytuacji, więc myślę, że egzaminator uzna to za błąd rzeczowy.
Abrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 10:37   #11
Rosaliie
Raczkowanie
 
Avatar Rosaliie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 252
Dot.: Blad kardynalny? ?? MATURA

Z jednej strony "Dziady" to lektura z gwiazdką, z drugiej strony według CKE, błąd kardynalny to całkowite nieznanie lektury. Na blogu egzaminatora z języka polskiego ( http://chetkowski.blog.polityka.pl/2...ad-kardynalny/ ) przeczytasz, że wiele razy egzaminatorzy mogliby stawiać kardynały, ale nie mogą. Więc nie martw się, to raczej błąd rzeczowy. Jakbyś całe Dziady poprzestawiał, to byłby kardynał, a jeśli tylko wzmianka, to raczej rzeczowy.
__________________
Nie bój się marzeń
Rosaliie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-09, 12:04   #12
maturzystate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Blad kardynalny? ?? MATURA

Cytat:
Napisane przez Abrie Pokaż wiadomość
Pomylenie autora to błąd kardynalny, jeśli napiszesz, że Adam Mickiewicz napisał Ludzi Bezdomnych, to jednak coś nie halo. Pomylenie lektur to także błąd kardynalny, ale patrząc na to Twoje zdanie nie pomyliłeś całej lektury, tylko fragment sytuacji, więc myślę, że egzaminator uzna to za błąd rzeczowy.
Hmm ok , ale i tak zależy jaki trafi się egzaminator
maturzystate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 17:50   #13
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Blad kardynalny? ??

Błędem, który powinien przekreślać całą pracę jest nieznajomość tytułu (!) lektury. Otóż drogi autorze, Wańkowicz napisał "Ziele na kraterze" a nie "Ziela na Kraterze"

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2015-05-09 o 17:53
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 20:36   #14
maturzystate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Blad kardynalny? ??

Zgadzam się

Edytowane przez maturzystate
Czas edycji: 2015-05-10 o 06:59 Powód: bl
maturzystate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 21:49   #15
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Blad kardynalny? ??

Matko i córko, problem widzę większy niż zakładałam, V klasa podstawówki się kłania:
(kto? co? mianownik) - ziele (na kraterze) - i to jest tytuł książki
na podst. fragmentu ( kogo? czego?- dopełniacz ) - ziela (...)
napisał ( kogo? co? - biernik ) - ziele (...)
Stąd polecenie jest poprawne, a Twoje zdanie we fragmencie "a tu są [o przepraszam: jest ] Dziady i Ziela na kraterze" jest błędne.
Ktoś Cię skrzywdził chłopie i to poważnie.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2015-05-09 o 22:00
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 07:05   #16
maturzystate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Blad kardynalny? ??

Mój błąd, źle przepisałem.
Zamykam wątek i mam nadzieję, że kardynalnego nie będzie
Pozdrawiam
maturzystate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 20:43   #17
paula1120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Blad kardynalny? ??

boje się ze popełniłam błąd kardynalny. . Napisałam na maturze opowiadania borowskiego ze są o obozach koncentracyjnych itd do tego dodałam kostylewa i sposób buntu autora .. Niestety pomylił,m to z książką inny świat. Czy jest to błąd kardynalny i mogę mieć zdyskwalifikowana prace? Bardzo proszę o odpowiedź.
paula1120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 19:25   #18
Quo vadis
Przyczajenie
 
Avatar Quo vadis
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 7
Dot.: Blad kardynalny? ??

Cytat:
Napisane przez maturzystate Pokaż wiadomość
Pomylenie autora to błąd rzeczowy a Pomylenie lektur ( chociaż to tylko jedno zdanie w wypracowaniu ) to chyba błąd kardynalny
Wiem, że w tym roku ktoś napisał na maturze, że 'Inny świat' napisała Orzeszkowa - kardynał.
Quo vadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 21:17   #19
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Blad kardynalny? ??

Cytat:
Napisane przez Quo vadis Pokaż wiadomość
Wiem, że w tym roku ktoś napisał na maturze, że 'Inny świat' napisała Orzeszkowa - kardynał.
Może nareszcie zaczęli zwracać uwagę na to, co zostało napisane, a nie tylko czy ma odpowiednią ilość słów/linijek.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-14, 18:44   #20
iga1908
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Błąd kardynalny?

W tym roku pisałam maturę, wybrałam temat: Jak można wykorzystać władzę absolutną? Interpretując fragmenty noweli Bolesława Prusa "Z legend dawnego Egiptu", porównaj Ramzesa jako władcę z jego następcą - Horusem. Uwzględnij wartości ważne dla bohaterów oraz przesłanie utworu.

Napisałam ogólnie, że Ramzes był zły, Horus dobry, ogólnie streściłam to,a we wnioskach odpowiedziałam na pytanie z tematu, z tym,że z nerwów jedną rzecz źle zrozumiałam, a mianowicie, że Horus wykonał 1 albo 2 zadania, a reszty nie zdążył bo zmarł, później w domu na spokojnie tekst jeszcze raz przeczytałam i okazało się, że on nic nie zrobił i boję się, że przez to dadzą mi 0 pkt za całość.
iga1908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 18:56   #21
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Błąd kardynalny?

Jakim Horusem, na miłość boską? Horus był bogiem o głowie sokoła

"Następcą" Ramzesa, który nieźle go też wykolegował, o ile pamiętam, był Herhor...
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 18:58   #22
iga1908
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Błąd kardynalny?

to wejdź sobie na cke i sprawdź tak było w temacie...
iga1908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 21:28   #23
Rosaliie
Raczkowanie
 
Avatar Rosaliie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 252
Dot.: Błąd kardynalny?

Musisz czekać do wyników matur. Z opinii egzaminatorów - czasem przepuszczają, czasem dają kardynały, ale częściej ta pierwsza opcja. Zależy na jakiego egzaminatora trafisz.
__________________
Nie bój się marzeń
Rosaliie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 10:46   #24
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Blad kardynalny? ?? MATURA

Nie, nie sądzę, żeby ktokolwiek uznał to za błąd kardynalny; błędy na maturze bardzo rzadko spełniają kryteria kardynalnych, bo inaczej pewnie z połowa ludzi nie zdałaby matury. Musiałbyś napisać, że pani Rollison była matką Ramzesa i razem z Jagienką Zychówną brali udział w oblężeniu Kamieńca Podolskiego w powstaniu styczniowym.

//edycja// Nie zauważyłam, że wątek już zakończony przez autora W każdym razie spokojnie, żeby taki błąd "przyznano", trzeba popisać naprawdę straszne bzdury, na trzeźwo raczej nie do wymyślenia na poważnie.

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2015-06-16 o 10:48
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 19:21   #25
karokarola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Dot.: Blad kardynalny? ??

Czy jeżeli nie ma błędu kardynalnego egzaminator może postawić 0 pkt za prace? Pytam bo miałam taką sytuacje na maturze próbnej, ale moja polonistka nie jest do końca normalna dlatego pytam :P
karokarola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 23:15   #26
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Blad kardynalny? ??

Wystarczy napisać pracę nie na temat.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 12:25   #27
zapytaniee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Blad kardynalny? ??

Hej, mam pytanie.
Na dzisiejszej maturze w wypracowaniu opisywałam Lalkę... Napisałam Elżbieta Łęcka, zamiast Izabela. A w Zemście Walery zamiast Wacław. Czy to może być błąd kardynalny?

Edytowane przez zapytaniee
Czas edycji: 2016-05-04 o 12:35
zapytaniee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 12:52   #28
Sado123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Blad kardynalny? ??

Ja rówież zrobiłam podobny błą. Zamiast Izabela napisałam Laura. Czy to błąd kardynalny?
Sado123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 13:33   #29
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Blad kardynalny? ??

Cytat:
Nie ma jednak jasnych wytycznych, który błąd uznajemy za kardynalny. Teoretycznie każdy poważny błąd może być powodem dyskwalifikacji pracy. Jednak praktyka egzaminacyjna tego nie potwierdza.

Uczniowie mogą pomylić autora (np. Różyckiego z Różewiczem), epokę (np. odrodzenie z oświeceniem), bohatera (np. Ewę Horeszkównę z Zosią), gatunek (np. powieść z dramatem), czas akcji (np. o 100 lat), ważne wydarzenie historyczne (np. powstanie listopadowe ze styczniowym), miejsce akcji (np. Warszawę z Wilnem), szczegóły biografii autora (np. napisać, że Mickiewicz urodził się w XIX wieku, ukończył Uniwersytet Jagielloński, zmarł bezdzietnie w Paryżu itp.), błędnie zinterpretować sens dzieła (np. III cz. „Dziadów” to wezwanie do powstania listopadowego) itd. Mimo tak poważnych błędów nigdy nie spotkałem się z decyzją egzaminatora, że są one kardynalne i dyskwalifikują pracę. Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce nie.

Sprawdzałem kiedyś jako egzaminator pracę maturalną dotyczącą „Chłopów”. Uczeń wiedział tyle o powieści Reymonta, co ja o kosmitach, czyli że nigdy się z nimi nie zetknął. Praca była nasycona nieprawdziwymi twierdzeniami, a jednak otrzymałem polecenie, aby nie skupiać się na błędach, tylko wyłuskać z pracy tyle dobrego, ile się da. Taka jest bowiem filozofia sprawdzania matur – widzieć zalety, a błędy omijać.
Jak widać po powyższym fragmencie, same osoby sprawdzające prace maturalne nie potrafią zdefiniować pojęcia błąd kardynalny, dlatego nie oczekujcie na forum bardziej precyzyjnych odpowiedzi, bo na Wizażu CKE nie przesiaduje
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 13:37   #30
Karcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Post Błąd kardynalny na dzisiejszej maturze !!!!!!

Proszę o pomoc , ponieważ myślę że popełniłam błąd kardynalny na dzisiejszej maturze !! tak bardzo jestem przejęta tym , mianowicie swoją tezę poparłam argumentem odnoszącym się do "Lalki" B. Prusa, głównie chodziło o relacje Wokulskiego z Łęcką i popełniłam taki błąd że zamiast napisać ''po zaręczynach...'' napisałam :" po ślubie.." , nie wiem dlaczego taką głupote napisałam nie chciałabym żeby to okazało się błędem kardynalnym, bo jak wiadomo oni się zaręczyli a nie poślubili (( proszę wyraźcie swoją opinie na ten temat czy faktycznie przez ten błąd mogą mi dać 0 pkt za wypracowanie czy może odejmą tylko pkt i uznają to za błąd rzeczowy ? może ktoś już miał takie obawy a okazało sie że dostał za wypracowanie pkt?

Edytowane przez Karcz
Czas edycji: 2016-05-04 o 13:39
Karcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-08 12:16:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.