Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-09-07, 15:42   #61
SalonMagia_eu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Zawsze mia³am d³ugie, gêste, grube i ciê¿kie w³osy. W wieku dojrzewania pojawi³y siê problemy z cer±, czyli po prostu tr±dzik. Leczy³am go bardzo d³ugo i bez ¿adnego skutku. Ostatnim krokiem jakiego mo¿na by³o spróbowaæ by³y bardzo silne antybiotyki a jednym z ich skutków ubocznych by³o w³a¶nie wypadanie w³osów. Spodziewa³am siê tego i jak zaczê³y wypadaæ to nie by³am a¿ taka zszokowana. Do czasu... Zaczê³y wychodziæ z g³owy gar¶ciami. Wiecznie zatyka³am nimi odp³yw w wannie. Przeje¿d¿a³am po nich rêk± i ju¿ mia³am ca³± gar¶æ. Odstawi³am wszystkie szampony i od¿ywki z silikonami, parabenami i inn± dziwn± chemi±. Postawi³am na naturalne kosmetyki i leki. ¦ciê³am te¿ lekko koñcówki ¿eby w³osy by³y l¿ejsze. Kupi³am szampon, od¿ywkê i tak± mgie³kê do w³osów ze skrzypem i pokrzyw±. Do tego tabletki skrzy polny i pokrzywa. Przesta³am zwi±zywaæ w³osy. Po 3 miesi±cach zauwa¿y³am, ¿e przesta³y wypadaæ a na dodatek zaczê³y rosn±æ nowe
SalonMagia_eu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-09, 12:07   #62
camy90
Przyczajenie
 
Avatar camy90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Hej Muszê powiedzieæ, ¿e mia³am ten sam problem co Ty, ale teraz jest ju¿ trochê lepiej Przede wszystkim radzi³abym Ci odstawiæ prostownicê, poniewa¿ przy takim problemie jest to katorga dla Twoich w³osów. Jak Ci bardzo zale¿y na troszkê bardziej wyprostowanych w³osach, mo¿esz wypróbowaæ rzepy z wa³ków do w³osów: http://www.youtube.com/watch?v=Is1mCdMaTS8&feature=plcp . Drug± rzecz±, która mog³aby Ci pomóc, jest zmiana szamponu na szampon dla dzieci. Mi bardzo pomóg³ "Johsnson's Baby", ale jakby tak poczytaæ w internecie, to opinie s± ró¿ne. Mo¿esz jeszcze wypróbowaæ domowe maseczki na w³osy, typu: miód, dro¿d¿e, jogurt naturalny... Jest tego sporo, warto poeksperymentowaæ
(Podkre¶lê tylko, ¿e nie jestem ¿adnym ekspertem w tych sprawach, piszê z w³asnego do¶wiadczenia. Obecnie jest ju¿ lepiej, nawet mogê czê¶ciej u¿ywaæ prostownicy do w³osów - oczywi¶cie z preparatem ochronnym - a i tak nie mam siana zamiast w³osów, a przynajmniej nie wygl±dam jak yeti )
Pozdrawiam
__________________
"Lepiej dla kobiety byæ piêkn± ni¿ inteligentn±. Znacznie mniej jest krótkowidzów bez okularów ni¿ g³upców."


http://karmimypsiaki.pl/home
camy90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-17, 17:54   #63
anusiak2230993
Przyczajenie
 
Avatar anusiak2230993
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4
Thumbs up Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Hej, w czerwcu postanowi³am rozja¶niæ w³osy ca³e ¿ycie czarnê b±d¼ br±zowe, znudzi³y mi siê. Postanowi³am rozja¶niæ je do rudego..
No i koniec.. kiedy¶ do¶æ gêste ale cienkie, teraz rzadkie, suche, spalone..
Postanowi³am je skróciæ najpierw 5 cm i po 3 tygodniach znowu 5 cm, w³osy jak siano.. Kolor ³adny ale stan w³osów nie dawa³ mi spokoju, postanowi³am przemalowaæ znowu na ciemny br±z. Ostatnie malowanie farb± odby³o siê miesi±c temu, postanowi³am nie malowaæ w³osów, je¶li ju¿ bd taka konieczno¶æ to tylko szamponem koloryzuj±cym..
Chcia³abym zapu¶ciæ w³osy gdy¿ mam je bardzo wycieniowane ( koniecznie by³o wycieniowanie w³osów bo by³o spalone, nie da³o siê ich czesaæ).. moje w³osy maj± ok 10 cm a na ni¿ej oko³o 20 cm.. Kiedy¶ prostowa³am i suszy³am w³osy po ka¿dym umyciu, teraz ograniczy³am to <nie potrafiê odstawiæ prostownicy gdy¿ moje w³osy s± nie sforne wiêc na soboty zawsze prostuje w³osy> Suszê tylko gdy mi siê ¶pieszy, kupi³am suszarkê która ma funkcjê ch³odnego powietrza. Jak ju¿ prostujê w³osy to mam ustawion± temperaturê na minimum <kiedy¶ max>. O tygodnia ³ykam skrzypovitê 40 dniowa kuracja, mo¿e co¶ da jednak potrzeba czasu.. Jako od¿ywki u¿ywam radical. W tamtym tyg zrobi³am zabieg laminowania, nie przyniós³ on wiêkszych efektów, w³osy wydawa³y siê miêkkie w dotyku..
Od pa¼dziernika chcê prze³amaæ siê i piæ dro¿d¿e jednak na sam± my¶l robi mi siê nie dobrze.. Oby tak dalej macie jeszcze jakie¶ porady ?
__________________
Moje w³osy: Krótkie, suche, spalone koñce, rzadkie, wypadaj±ce.. Cel : D³ugie, gêste, zdrowe !
Ostatnie malowanie :
17.08.12
Ostatnie obcinanie:
10.08.12
Laminowanie :
15.09.12
Kuracja 40 dni Skrzypovita :
09.09.12
anusiak2230993 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-17, 22:46   #64
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 327
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez anusiak2230993 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej, w czerwcu postanowi³am rozja¶niæ w³osy ca³e ¿ycie czarnê b±d¼ br±zowe, znudzi³y mi siê. Postanowi³am rozja¶niæ je do rudego..
No i koniec.. kiedy¶ do¶æ gêste ale cienkie, teraz rzadkie, suche, spalone..
Postanowi³am je skróciæ najpierw 5 cm i po 3 tygodniach znowu 5 cm, w³osy jak siano.. Kolor ³adny ale stan w³osów nie dawa³ mi spokoju, postanowi³am przemalowaæ znowu na ciemny br±z. Ostatnie malowanie farb± odby³o siê miesi±c temu, postanowi³am nie malowaæ w³osów, je¶li ju¿ bd taka konieczno¶æ to tylko szamponem koloryzuj±cym..
Chcia³abym zapu¶ciæ w³osy gdy¿ mam je bardzo wycieniowane ( koniecznie by³o wycieniowanie w³osów bo by³o spalone, nie da³o siê ich czesaæ).. moje w³osy maj± ok 10 cm a na ni¿ej oko³o 20 cm.. Kiedy¶ prostowa³am i suszy³am w³osy po ka¿dym umyciu, teraz ograniczy³am to <nie potrafiê odstawiæ prostownicy gdy¿ moje w³osy s± nie sforne wiêc na soboty zawsze prostuje w³osy> Suszê tylko gdy mi siê ¶pieszy, kupi³am suszarkê która ma funkcjê ch³odnego powietrza. Jak ju¿ prostujê w³osy to mam ustawion± temperaturê na minimum <kiedy¶ max>. O tygodnia ³ykam skrzypovitê 40 dniowa kuracja, mo¿e co¶ da jednak potrzeba czasu.. Jako od¿ywki u¿ywam radical. W tamtym tyg zrobi³am zabieg laminowania, nie przyniós³ on wiêkszych efektów, w³osy wydawa³y siê miêkkie w dotyku..
Od pa¼dziernika chcê prze³amaæ siê i piæ dro¿d¿e jednak na sam± my¶l robi mi siê nie dobrze.. Oby tak dalej macie jeszcze jakie¶ porady ?
Przed wszystkim kosmetyki. W³osy s± martwe, dro¿dze, skrzyp, witaminiki - to wszystko wzmocni wyrastaj±ce w³osy, a nie stare.
Je¶li chodzi Ci o tê od¿ywkê Radical:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
to nie jest dobry wybór, bo ma alkohol. Takie produkty mog± stosowaæ osoby, które maj± w miarê zdrowe w³osy, a nie zniszczone.
Poszukaj od¿ywek i masek w w±tku o zniszczonych w³osach
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=209955&page=150
Przy takich w³osach najlepiej unikaæ zió³ (wysuszaj±), niektórych olei (nafta, rycyna, te¿ wysuszaj±), alkoholu, kosmetyków z³o¿onych z prawie samych silikonów.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-02, 19:56   #65
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 46
Suche i kruche w³oski

Ju¿ od d³u¿szego czasu mam problem z moimi w³osami. S± wyj±tkowo suche i kruche. Powywijane w ka¿d± strone. Farbe mam tylko koñcach w³osów bo w³osy ju¿ odros³y. Farbowa³am gdzie¶ 2 lata temu. Dbam o w³osy bardzo. U¿ywam od¿ywek, masek, olei, balsamy itd. a mimo tego w³osy s± dalej takie same a nawet coraz to w gorszym stanie. Myjê je co 3-4 dni. Nie susze, nie prostuje. Na ca³ej d³ugo¶ci w³osów stoj± mi ma³e str±ki powywijane w ka¿d± stronê które nie oklapn± nawet gdy s± ju¿ t³uste. A gdzie¶ od po³owy do koñca wlosy s± w okropnym stanie. Powywijane w ka¿d± stronê, nie da siê ich normalnie poczesaæ bez szarpania, nawet rêka bez problemu nie przejdzie bo koñce s± ci±gle popl±tane. Nie pomaga nawet podcinanie bo dalej te koñce s± popl±tane. W dotyku s± suche i szorstkie, pusz± siê okropnie. Z daleka widaæ te przesuszone w³osy, powywijane. Strach je dotkn±æ ¿eby nie uszkodziæ jeszcze bardziej, Nie wiem ju¿ co z nimi zrobiæ ani co u¿ywaæ. Nie staæ mnie na jakie¶ drogie kosmetyki, wiêc mo¿e kto¶ doradzi mi co mo¿e im pomóæ. Albo zaproponuje jakie¶ tañsze i dobre kosmetyki. Prosze o rady.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Zauwa¿y³am te¿ od niedawna ¿e w³osy które s± na czubku ale bardziej z ty³u s± oklapniête i mocno siê przet³uszczaj±. Ale tylko ten kawa³ek bo od po³owy do koñca w³os jest dalej suchy. Nie wiem dlaczego. Nawet zaraz po umyciu, maj± problem z wyschniêciem w tej czê¶ci bo widaæ i czuæ ¿e s± t³uste i czasem swêdzi mnie w tym miejscu skóra. Myje w³osy dok³adnie, dobrze sp³ukuje a od¿ywki nie k³ade na skóre tylko od po³owy wiêc te¿ nie wiem z czego mo¿e to byæ.
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-02, 20:34   #66
201607250926
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 82
Dot.: Suche i kruche w³oski

Stosuj maski te¿ od po³owy w³osów do suchych i zniszczonych, a skórê g³owy myj szamponem do przet³uszczaj±cych siê, lecz nie szoruj nim w³osów. Mo¿esz robiæ tak, ¿e np normalnie myjesz delikatnym jakim¶ (np. dzieciêcy) a raz w miesi±cu jakim¶ mocniejszym.
Byc mo¿e u¿ywasz nieodpowiednich produktów? Lepiej jest zainwestowaæ w dro¿sze, np L'Biotica.

Edytowane przez 201607250926
Czas edycji: 2012-11-02 o 20:36
201607250926 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 07:02   #67
xvikix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Suche i kruche w³oski

mam ten sam problem co ty, a w³a¶ciwie mia³am od 2 miesiêcy u¿ywam maski i szamponu biovax (lbiotica) cena 20z³ ( szampon w sp jest teraz za 15 w promocji) + olejowanie i moje wlosy s± o wiele ³adniejszeee
xvikix jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 08:33   #68
201607250926
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 82
Dot.: Suche i kruche w³oski

A mo¿esz opisaæ jak wygl±da Twoja pielêgnacja w³osów? Bo skoro tak jak piszesz, u¿ywasz olei, ró¿nych masek , balsamów itd to gdzie¶ indziej musi byæ b³±d

Od siebie mogê jeszcze dodaæ, ¿e myæ w³osy powinno siê rano lub po po³udniu, tak by nie i¶æ spaæ z mokrymi bo to bardzo niszczy w³osy. Mo¿e zetnij te zafarbowane koñcówki, bo prawda jest taka ¿e widocznych zniszczeñ w³osa nic nie jest w stanie "naprawiæ".
Pomy¶l o jaki¶ suplementach, po myciu w wilgotne koñcówki wmasowuj olejek, mo¿e byæ te¿ tak ¿e u¿ywasz produktów z silikonami, które niestety po pewnym czasie daj± efekty odwrotne od zamierzonego.
Poczytaj trochê o ¶wiadomej pielêgnacji w³osów, przegl±daj KWC i powinno byæ dobrze
201607250926 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 08:39   #69
grudniowa
Rozeznanie
 
Avatar grudniowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomo¶ci: 732
Dot.: Suche i kruche w³oski

A ja polecam dwa duze watki, ktore juz tu sa: o wlosach kruchych i suchych i walke o zdrowe, piekne wlosy. Dziewczyny chetnie zawsze podpowiedza
I jeszcze zawsze mozesz zagladnac na blog Anwen, tu post-pigulka: http://anwena.blogspot.cz/2011/03/dl...tkujacych.html
__________________
Zawsze miej plan B.

Edytowane przez grudniowa
Czas edycji: 2012-11-03 o 08:57 Powód: dop
grudniowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 09:02   #70
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Suche i kruche w³oski

Ja myje w³osy szamponami do w³osów suchych i zniszczonych bez silikonów oraz innych szkodliwych substancji bo zawsze przed kupnem czytam sk³ad. Gdzie¶ przed co drugim myciem nak³adam olej najczê¶ciej kokosowy i owijam w ciep³y turban. Stosuje od¿ywki w wiêkszo¶ci te¿ bez silikonów itd. ró¿nych firm, nawet te z apteki. Co jaki¶ czas stosuje maski na godzine pod ciep³y turban, tak¿e bez silikonów. U¿ywa³am te¿ te z L'biotici jako¶ efektu lepszego. A po myciu spryskuje w³osy od¿ywk± bez sp³ukiwania z L'biotici Latte. Czasem gdy jest na zewn±trz deszcz lub gdy jest wilgotno to nak³adam troche serum a+e te¿ z L'biotici na koñce ¿eby sie nie puszy³y. Myjê je zawsze wtedy gdy jestem w domu i nigdzie nie ide wiêc schn± same, a w mokrych nie k³ade siê spaæ bo ju¿ czyta³am ¿e to je niszczy. Czyta³am pe³no artyku³ów i stron na temat w³osów i ich pielêgnacji oraz o w³osomaniactwie.
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 09:26   #71
grudniowa
Rozeznanie
 
Avatar grudniowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomo¶ci: 732
Dot.: Suche i kruche w³oski

[1=e01de47363ced05fd2f2ee7 4f100e33cb2519f1f_5ef137f 1c671a;37395523]Ja myje w³osy szamponami do w³osów suchych i zniszczonych bez silikonów oraz innych szkodliwych substancji bo zawsze przed kupnem czytam sk³ad. Gdzie¶ przed co drugim myciem nak³adam olej najczê¶ciej kokosowy i owijam w ciep³y turban. Stosuje od¿ywki w wiêkszo¶ci te¿ bez silikonów itd. ró¿nych firm, nawet te z apteki. Co jaki¶ czas stosuje maski na godzine pod ciep³y turban, tak¿e bez silikonów. U¿ywa³am te¿ te z L'biotici jako¶ efektu lepszego. A po myciu spryskuje w³osy od¿ywk± bez sp³ukiwania z L'biotici Latte. Czasem gdy jest na zewn±trz deszcz lub gdy jest wilgotno to nak³adam troche serum a+e te¿ z L'biotici na koñce ¿eby sie nie puszy³y. Myjê je zawsze wtedy gdy jestem w domu i nigdzie nie ide wiêc schn± same, a w mokrych nie k³ade siê spaæ bo ju¿ czyta³am ¿e to je niszczy. Czyta³am pe³no artyku³ów i stron na temat w³osów i ich pielêgnacji oraz o w³osomaniactwie.[/QUOTE]
Po pierwsze kokos nie kazdemu pasuje. Probowalas inne oleje? moze zacznij od oliwy z oliwek?
W dodatku silikon, zwlaszcza zima, tez nie jest taki zly. Bo silikony chronia Twoje wlosy. Wiec raz na jakis czas silikon Ci nie zaszkodzi.
__________________
Zawsze miej plan B.
grudniowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 09:52   #72
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Suche i kruche w³oski

Dlatego te¿ u¿ywam te serum bo ma w sk³adzie ma silikony wiêc ochroni. W³a¶nie oliwy z oliwek nie u¿ywa³am jeszcze na w³osy musze wiêc spróbowaæ tego.
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 10:27   #73
grudniowa
Rozeznanie
 
Avatar grudniowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomo¶ci: 732
Dot.: Suche i kruche w³oski

[1=e01de47363ced05fd2f2ee7 4f100e33cb2519f1f_5ef137f 1c671a;37396258]Dlatego te¿ u¿ywam te serum bo ma w sk³adzie ma silikony wiêc ochroni. W³a¶nie oliwy z oliwek nie u¿ywa³am jeszcze na w³osy musze wiêc spróbowaæ tego.[/QUOTE]

Pamietaj, ze to tez jest tak, ze jednej osobie przypasuje i uzna kosmetyk za boski i cudowny, a dla kogos innego moze byc przecietny albo nawet kompletnie do ... niczego. Wiec moze to cale serum tez wlasnie nie podchodzi i powoduje, ze wlosy nie wygladaja jak trzeba.
Co do puszenia to wlasnie kokos czesto podobno puszy.
I jak pisala junglecat - moze Twoja pielegnacja nie jest taka najgorsza, ale np niszczysz wlosy inaczej. Piszesz, ze nie suszysz, nie prostujesz i nie farbujesz. Suszenie wlosow recznikiem tez moze niszczyc, nieodpowiednie czesanie.
Bierzesz jakies suplementy?

Nadal polecam zagladniecie na te 2 watki, o ktorych wspomnialam - tam jest caaaale mnostwo wiedzy i dziewczyn, ktore o niebo lepiej odpowiedza na Twoje pytania.
__________________
Zawsze miej plan B.

Edytowane przez grudniowa
Czas edycji: 2012-11-03 o 10:30
grudniowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 16:08   #74
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 12 221
Dot.: Suche i kruche w³oski

[1=e01de47363ced05fd2f2ee7 4f100e33cb2519f1f_5ef137f 1c671a;37395523]Ja myje w³osy szamponami do w³osów suchych i zniszczonych bez silikonów oraz innych szkodliwych substancji bo zawsze przed kupnem czytam sk³ad. Gdzie¶ przed co drugim myciem nak³adam olej najczê¶ciej kokosowy i owijam w ciep³y turban. Stosuje od¿ywki w wiêkszo¶ci te¿ bez silikonów itd. ró¿nych firm, nawet te z apteki. Co jaki¶ czas stosuje maski na godzine pod ciep³y turban, tak¿e bez silikonów. U¿ywa³am te¿ te z L'biotici jako¶ efektu lepszego. A po myciu spryskuje w³osy od¿ywk± bez sp³ukiwania z L'biotici Latte. Czasem gdy jest na zewn±trz deszcz lub gdy jest wilgotno to nak³adam troche serum a+e te¿ z L'biotici na koñce ¿eby sie nie puszy³y. Myjê je zawsze wtedy gdy jestem w domu i nigdzie nie ide wiêc schn± same, a w mokrych nie k³ade siê spaæ bo ju¿ czyta³am ¿e to je niszczy. Czyta³am pe³no artyku³ów i stron na temat w³osów i ich pielêgnacji oraz o w³osomaniactwie.[/QUOTE]
Podejrzewam puch spowodowany niedopasowan± do preferencji w³osów pielêgnacj±. I do pogody dodatkowo.

Kokos ogólnie ró¿nie dzia³a, mo¿e spróbujesz jakiego¶ oleju z kuchni?
I co¶ podejrzewam, ¿e kole¿anka ma fale lub loki
Mo¿e jeste¶ te¿ przeproteinowana?
kascysko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 16:41   #75
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomo¶ci: 2 544
Dot.: Suche i kruche w³oski

Te¿ borykam siê z tym problemem i nie wiem co zaradziæ,my¶lê nawet o drastycznych metodach... Stosujê pielêgnacjê CG ( w³osy falowane skrêt 2b/2c) , od¿ywki,maski,oleje, silikony tylko na koñcówki. I w³a¶nie nie wiem czy to ich wina. Mam cieniowane w³osy,nie prostujê,suszê tylko z konieczno¶ci. Na ca³o¶ci s± miêciutkie i nawil¿one a koñcówki to istne piek³o - meeega suche i postr±kowane. Dziwi mnie tylko to,¿e ¿aden w³os nie uleg³ rozdwojeniu,jest w idealnym stanie tylko przesuszony... Pomó¿cie co mam zrobiæ,niby je zapuszczam mam ju¿ 42cm ale w mojej g³owie k³êbi± siê my¶li,¿eby obci±æ 10cm i zej¶æ ca³kowicie z cieniowania.
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

W³osomaniaczka - 15.05.2012
Listujê
vendettka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 16:41   #76
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Suche i kruche w³oski

Ja zawsze mia³am w³osy proste wiêc nie musia³am nigdy nic specjalnie robiæ ¿eby by³y proste i dobrze wygl±da³y ale potem gdy je pocieniowa³am to koñce zaczê³y siê wywijaæ w ró¿ne strony. A teraz to proste nie s± bo s± napuszone wiêc nawet nie wiem bo trudno okre¶liæ czy by³yby proste czy falowane. a z tym przeproteinowaniem to mo¿e byæ nawet mo¿liwe bo du¿o ró¿nych kosmetyków u¿ywa³am.
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-07, 09:17   #77
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 11 166
Dot.: Suche i kruche w³oski

Mia³am taki sam problem. Nafta kosmetyczna z witaminami,cytryna,¿ó³tko z jajka Zawsze pomaga Polecam gor±co
__________________
Dziecko jest chodz±cym cudem, jedynym, wyj±tkowym i niezast±pionym.
s i l v e r jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-07, 10:05   #78
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Suche i kruche w³oski

Robi³am sobie ró¿ne maseczki domowe chocia¿ z naft± i cytryn± jeszcze nie robi³am ale wiem ¿e jak dawa³am ¿ó³tko to by³o masakra. Obojêtnie z czym bym je nie wymiesza³am to zawsze robi³y mi siê takie twarde suche str±ki i jako¶ mnie od ¿ó³tka odrzuci³o. A kupi³am sobie teraz maseczke z Biovax keratyna+jedwab oraz olejek z Alterry Migda³y i papaja i zobacze czy co¶ pomo¿e.
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-08, 13:23   #79
Blond Wenus
Raczkowanie
 
Avatar Blond Wenus
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Made In Poland
Wiadomo¶ci: 120
Dot.: Suche i kruche w³oski

ten Kokosowy olej to pora¿ka jak±¶ koszmarn± szopê po nim mia³am(nie wiem komu to pasuje tan olej?!) musia³am siê na arganowy przerzuciæ szkoda, ¿e on taki drogi jest! tle ¿e ja ma rozja¶niane b. jasne blond w³osy, to mo¿e dlatego z tym kokosowym tak. no oliwa z oliwek te¿ w porz±deczku by³a.
Blond Wenus jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 19:08   #80
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Suche i kruche w³oski

Robi³am badanie tsh i wynik mam za wysoki co mo¿e tak¿e skutkowaæ przesuszonymi i ³amliwymi w³osami.
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-06, 12:01   #81
agnieszka2991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 1
Thumbs up Dot.: BARDZO zniszczone w³osy! Potrzebna pomoc.

Witam, sama mia³am w³osy zniszczone i by³y w stanie tragicznym, nie jeden raz rozja¶nia³am, farbowa³am na ró¿ne intensywne kolory ale niestety zawsze farbami sklepowymi. Ale znalaz³am kilka sprawdzonych sposobów ¿eby to zmieniæ- po pierwsze przesta³am kupowaæ farby w sklepach drogeriach itp- a zaczê³am w hurtowni fryzjerskiej, o dziwo bardzo poprawi³a siê ich kondycja. W taki sam sposób post±pi³am z od¿ywkami i szamponami, co prawda nie s± one najtañsze ale naprawdê warto- moim zdaniem na moje w³osy pomog³y od¿ywki i maseczki z elgon-a, które zmiêkczaj± w³osy i po pierwszym u¿yciu ju¿ s± niesamowicie delikatne, g³adkie i co najwa¿niejsze nie pl±cz± co zdarza siê przy suchych i zniszczonych w³osach. Stosuje równie¿ szampon ry¿owy który nawil¿a w³osy, oczywi¶cie stosuje równie¿ jedwab i kreatynê - i naprawdê polecam tak± zmianê
agnieszka2991 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-06, 17:52   #82
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 634
Dot.: BARDZO zniszczone w³osy! Potrzebna pomoc.

Ja bym postawi³a na olejowanie w³osów, bardzo tre¶ciwe maski i mega intensywn± ochronê tych w³osów. Po jednym rozja¶nianiu s± zniszczone, a co dopiero osiem...
Lana Del Rey jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-06, 23:24   #83
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomo¶ci: 162
Dot.: BARDZO zniszczone w³osy! Potrzebna pomoc.

nie rozumiem wielkiego oburzenia niektorych dziewczyn o rozjasnianie wlosow. czy chociaz wykonujecie ten zabieg na codzien? fajnie by bylo jakby w praktyce zawsze sprawdzalo sie 2 razy sciagniecie koloru aby miec jasny blond az dziwne... czasem aby zejsc z czarnego potrzeba czasu i kilku zabiegow rozjasniajacych ale co prawda to prawda 8 to juz chyba rekord ;D

mysle ze byla to zabawa domowa lub na jakis praktykach fryzjerskich, najtanszym rozjasniaczem. rowniez tak kombinowalam. mialam platynowo-zolte siano rowniez po trwalej i sciaganiu koloru. wlosy wiadomo byly do sciecia, wygladaly okropnie ale poki nie odrosly mi moje uzywalam kosmetykow ktore chociaz poprawia ich wyglad, czyli jakies silikonowe nablyszczajace bomby, z nimi juz sie nic nie dalo zrobic, wiedzialm ze je zetne jak moje podrosna wiec skupilam sie na dbaniu o skalp i na odzywianiu od srodka. pamietam ze mialam wtedy manie na waxa do wlosow blond mysle ze duzo mi dal, wlosy po pol roku zaczely jakos wygladac (te rozjasniane) i nawet nie musialam ich calych scinac

naprawde proponuje skupic sie na skorze glowy, bo 8 razy rozjasniacz na skorze to juz zapewne wypalone mieszki, jak nie zaraz to lada chwila pewnie wlosy poleca garsciami

edit: mhm fajnie ze ten watek byl zalozony rok temu w sumie ciekawe jak tam wloski tej dziewczny
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty

Edytowane przez Lavanja
Czas edycji: 2013-06-06 o 23:35
Lavanja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-21, 23:59   #84
izahalik
Przyczajenie
 
Avatar izahalik
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Manchester
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Ja równie¿ fenomenalnych w³osów nie mam, co prawda jedynie z czym czasem siê borykam to nieco suche koñcówki no i w³osy mi siê pusz±, no i dlatego je prostuje. Kolor te¿ mnie nie zadowala wiêc i farbuje. Wzmacniam je jak mogê, ale to i tak nigdy nie ochroni mnie w stu procentach. Pamiêtam, ¿e kiedy¶ moje w³osy by³y kompletnie spalone jeszcze przez te stare prostownice, na metalowych p³ytkach (brr), wiêc ¶ciê³am je tak, ¿e ledwie siêga³y mi do ramion, odstawi³am prostownicê, suszarkê, w³osów jeszcze wtedy w ogóle nigdy przenigdy nie farbowa³am...i szczerze mówi±c jako¶ specjalnie fenomenalnej ró¿nicy mi to nie zrobi³o, moje w³osy po prostu wygl±da³y...nijako. Teraz z odpowiedni± prostownic±, szczotk± i od¿ywkami jest lepiej. Czasami moje w³osy maj± gorsze dni czym doprowadzaj± mnie do sza³u, ale wiem, ¿e naturalnie dobrych w³osów po prostu nie mam. Ale jakby mi zaczê³y siê kruszyæ itp to oczywi¶cie odstawi³abym farby i prostownicê, skróci³a je i wzmacnia³a je od wewn±trz i zewn±trz.
izahalik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-20, 10:33   #85
Sumbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Zniszczone farb± i prostowaniem w³osy to moja zmora... Chwilami serio mia³am ochotê ogoliæ siê na ³yso... olejek arganowy i kokosowy same w sobie nic nie da³y, a w³osy by³y po nich dziwne w dotyku jakby lepkie. Kupi³am sobie od¿ywkê Biovax z keratyn± i dopiero to w koñcu pomog³o, wiêc z czystym sumieniem mogê j± poleciæ
Sumbi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-27, 21:02   #86
Kanady
Przyczajenie
 
Avatar Kanady
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Równie¿ mam bardzo suche, wypadaj±ce i zniszczone w³osy. Pomimo ¿e nie u¿ywam ani prostownicy ani suszarki, nie farbujê.
Zaczê³o siê od anemii, 5 lat temu. Wyleczy³am siê do¶æ szybko jednak w³osy do tej pory nie wróci³y do swojej formy. Eksperymentujê wci±¿ z nowymi produktami i nie wiem co mam zrobiæ, poniewa¿ nic nie pomaga. Kilka mie¶ temu na krótk± chwilê poprawi³a siê ich kondycja dziêki ¿ó³tku z olejkami i do tego szampony z dove. Nagle w³osy znów sta³y siê okropne. Totalne siano! S± tak szorstkie, ¿e a¿ wydaj± g³o¶ny nieprzyjemny d¼wiêk gdy np. obracam siê z boku na bok w nocy.
Szampony by³y z keratyn±, przeczyta³am ¿e mo¿e to byæ przeproteinowanie. Zaczê³am uzywaæ produktów bez protein (szampon ze skrzypem i balsam do w³osów z pokrzyw± zwyczajn±). Za³ama³am siê po pierwszym umyciu, bo .... w³osy s± jeszcze gorze! U¿ywam tych produktów dwa tygodnie i w³osy sta³y siê niewiarygodnie okropne!! Ju¿ nie wiem co mam z nimi robiæ. Proszê o pomoc.
Kanady jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-28, 14:42   #87
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 327
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez Kanady Poka¿ wiadomo¶æ
Kilka mie¶ temu na krótk± chwilê poprawi³a siê ich kondycja dziêki ¿ó³tku z olejkami i do tego szampony z dove. Nagle w³osy znów sta³y siê okropne. Totalne siano! S± tak szorstkie, ¿e a¿ wydaj± g³o¶ny nieprzyjemny d¼wiêk gdy np. obracam siê z boku na bok w nocy.
Szampony by³y z keratyn±, przeczyta³am ¿e mo¿e to byæ przeproteinowanie.
Nie mo¿e byæ, tylko jest gigantyczne przeproteinowanie.


Cytat:
Napisane przez Kanady Poka¿ wiadomo¶æ
Zaczê³am uzywaæ produktów bez protein (szampon ze skrzypem i balsam do w³osów z pokrzyw± zwyczajn±). Za³ama³am siê po pierwszym umyciu, bo .... w³osy s± jeszcze gorze! U¿ywam tych produktów dwa tygodnie i w³osy sta³y siê niewiarygodnie okropne!! Ju¿ nie wiem co mam z nimi robiæ. Proszê o pomoc.
Co to dok³adnie za produkty? Sam fakt, ¿e co¶ nie ma protein, nie oznacza automatycznie, ¿e bêdzie s³u¿yæ przeproteinowanym w³osom.
Przeczytaj sobie kilka ostatnich stron w±tku o w³osach suchych i zniszczonych KLIK. 90% pisz±cych tam osób ma ten sam problem, przeproteinowanie i dostaj± te same propozycje kosmetyków czyli du¿o nawil¿aczy i emolienty.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-28, 17:47   #88
ewaaa1312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomo¶ci: 9
Ratunku!!!Zniszczone wlosy :-(((

No to w skrocie tak :

Z czerni schodzilam do blondu...4 mies temu zrobilam pierwsza dekoloryzacje...i z dosc ladnym kolorkiem..brazem chidzilam do tej pory...ale zapragnelam byc blond ;D zrobilam deko u fryzjera i wyszly zloto zolte....i po tyg poszlam do innego salonu ..i pani mi zrobila pasemka jasniejszym rozjasniaczem..a na reszte blond farbe zeby zniwelowac ten zolty...i po umyciu szok...grube pasma wlosow wychodzily doslownie z glowy...kolor jest okropny...sa zniszczone bardzo....suche...gumowat e. Siedze w olejach i maskach...juz nie wiem co mam robic...pomozcie !!!!
ewaaa1312 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-28, 17:56   #89
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 327
Dot.: Ratunku!!!Zniszczone wlosy :-(((

Cytat:
Napisane przez ewaaa1312 Poka¿ wiadomo¶æ
No to w skrocie tak :

Z czerni schodzilam do blondu...4 mies temu zrobilam pierwsza dekoloryzacje...i z dosc ladnym kolorkiem..brazem chidzilam do tej pory...ale zapragnelam byc blond ;D zrobilam deko u fryzjera i wyszly zloto zolte....i po tyg poszlam do innego salonu ..i pani mi zrobila pasemka jasniejszym rozjasniaczem..a na reszte blond farbe zeby zniwelowac ten zolty...i po umyciu szok...grube pasma wlosow wychodzily doslownie z glowy...kolor jest okropny...sa zniszczone bardzo....suche...gumowat e. Siedze w olejach i maskach...juz nie wiem co mam robic...pomozcie !!!!
¦ci±æ najwiêksze zniszczenia, stosowaæ bogate, ciê¿kie maski i od¿ywki, du¿o nawil¿aczy, obowi±zkowo serum silikonowe. Gumowate w³osy s± z regu³y nie do odratowania.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-28, 18:01   #90
paplinka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Ratunku!!!Zniszczone wlosy :-(((

¯adnych sylikonow bo oblepiaja w³osy i ¿adne sk³adniki od¿ywczesie nie wch³on± w lodyge.Regeneracjê z olaplex polecam ,maskê do w³osów zniszczonych bez silikonow,olejowanie.Je¶l i staæ ciê na Olaplex to polecam regenaracje u fryzjera a potem kupiæ sobieolaplexnr."3"do domku.robiæ tylko odrost u fryzjera nie kombinowaæ nic na koñcach.Poszukaj dobrego fryzjera który pracuje na olaplexie doprowadzi Ci w³osy do ³adu .

Edytowane przez paplinka87
Czas edycji: 2015-12-28 o 18:04
paplinka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-07-07 14:25:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.