Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-29, 14:23   #931
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Przypuszczam że jak nie wiesz czy miała to miała bo podobno o to nie pytają w szpitalu tylko z automatu daja. A właśnie żeby zrezygnować to trzeba się domagać żeby nie podawali. Ja właśnie muszę dziś dopytać jak będę na wizycie kiedy robią tam szczepienia bo też wolałabym żeby to nie była pierwsza doba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie pytali podczas porodu zarówno o zabiegi dotyczące mnie jak lewatywa czy nacięcie krocza jak i zabiegi dla dziecka potem jak witamina K czy ten zabieg właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 16:04   #932
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Nie no, mam nadzieje, że to tylko zatrucie ;-) troszkę wcześnie, ale bez przesady. A mnie dzisiaj tak uspokoiła, że nic się nie dzieje, że nie chce mi się pakować ;-)



Jestem już mamą, ale musiałam wygooglać co to... pierwsza córka chyba nie miała, szczepienia wolałabym w drugiej dobie, jak będzie pewność, że wszystko ok, ale i tak robią chyba po wizycie neonatologa, z witaminą K nie wiem.... w sumie mogłabym podawać tak jak wit D



Dzisiaj 34 tc, w sumie chciała za dwa tygodnie, ale nie było do niej terminu, musiałabym się prosić przy recepcji, a dzięki temu może zobaczymy się ostatni raz i urodzę ;-) tak miałam dodatni, tego się nie leczy, nie sądzę żeby samo się wyleczyło. Czeka mnie znowu antybiotyk i nie mogę sobie pozwolić żeby przyjechać do szpitala na ostatnią chwile
Też miałam GBS dodatni w pierwszej ciąży i teraz jak byłam 1.5 miesiąca temu w szpitalu zrobili mi wywiad i nadal mam. Jestem nosicielem pociesza mnie tylko fakt, że teraz szykuje mi się cc, a przy nim nie jest ważny GBS...
Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Przypuszczam że jak nie wiesz czy miała to miała bo podobno o to nie pytają w szpitalu tylko z automatu daja. A właśnie żeby zrezygnować to trzeba się domagać żeby nie podawali. Ja właśnie muszę dziś dopytać jak będę na wizycie kiedy robią tam szczepienia bo też wolałabym żeby to nie była pierwsza doba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, mnie nikt nie pytał czy wyrażam zgodę przy jakiś zabiegach dla dziecka. Witaminy K chyba wtedy nie podawali, bo musiałam sama dawać razem z D. Moja mała niestety też miała problem z oczami, mocno jej ropiały przez pierwsze miesiące. Teraz wolałabym tego uniknąć i na pewno przed porodem zapytam o ten zabieg.
Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Mnie pytali podczas porodu zarówno o zabiegi dotyczące mnie jak lewatywa czy nacięcie krocza jak i zabiegi dla dziecka potem jak witamina K czy ten zabieg właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tak samo tylko było pytanie o nacięcie krocza czy wyrażam zgodę i ewentualne przetaczanie krwi jeśli będzie potrzeba w razie krwotoku. Nic więcej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 16:06   #933
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 690
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

ja na gbs mam iść 06.07 a 09.07 wizyta. mam nadzieję że młoda się jednak obróciła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 16:34   #934
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja gbs mam mieć na wizycie 9.07. Dziewczyny polecicie jakaś fajna karuzele do łóżeczka ? Myślałam o tej z Fisher Price

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 16:43   #935
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Ja gbs mam mieć na wizycie 9.07. Dziewczyny polecicie jakaś fajna karuzele do łóżeczka ? Myślałam o tej z Fisher Price

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie się zastanawiałam nad kupnem, ale TŻ stwierdził, żebyśmy się wstrzymali, bo może ktoś zechce dać w prezencie.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 17:00   #936
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Myślę że przepłukanie butelki to jest taka chwila że położyłabym na wierzchu w walizce i nawet w momencie zbierania się do szpitala da się to zrobić W końcu od pierwszego skurczu do porodu jednak trochę mija Pampersy planuję zabrać tą paczkę z Rossmana, tam jest chyba 26 sztuk to powinno wystarczyć. Majtki siateczkowe na pewno są niezbędne, niby są wielorazowe ale nie mam zamiaru bawić się w szpitalu w pranie więc zamówiłam 6 sztuk. Podkładów poporodowych biorę pewnie 20-30 sztuk bo to jednak się często zmienia, zwłaszcza teraz latem szczególnie trzeba będzie dbać o higienę. Tych na łóżko biorę opakowanie 5 sztuk.



A czemu spodziewasz się dodatniego wyniku? Który dziś masz tydzień że dopiero za 3 tygodnie będzie pobierał wymaz? Chyba że to tylko mój gin zawsze tak szybko pobiera Edit: doczytałam że znów czyli w pierwszej ciąży miałaś, ciekawe czy to zawsze oznacza plus w drugiej?



Na szczepienia czy podanie witaminy K się zgadzam, na zabieg Credego przy starszej córce nie wyraziłam zgody i teraz też nie wyrażę. Rozmawiałam z położną ze szkoły rodzenia przyszpitalnej i sama odradzała no chyba że ktoś w ciąży prowadzi rozwiązły tryb życia i sypia z wieloma osobami bez zabezpieczenia Zabieg Credego ma niby zapobiegać zapaleniu u dziecka jeśli matka miałaby kiłę czy tam rzeżączkę ale po pierwsze w ciąży jesteśmy badane pod kątem kiły, po drugie wiem że nie miałabym się tym gdzie i jak zarazić bo nawet biedny mąż seksu nie uświadczył bo mam zerowe libido A niestety zabieg ma dużo powikłań, bardzo często dzieciom ropieją po nim oczka, konieczne jest stosowanie antybiotyków, często trzeba masować zatkane kanaliki łzowe albo kończy się nawet zabiegiem ich oczyszczania. Moja starsza ani razu nie miała ropki w oczkach, zero problemów po urodzeniu, w domu stosowałam tylko sól fizjologiczną i gaziki jałowe przez pierwsze tygodnie. A u wielu znajomych którzy zdecydowali się na zabieg dzieci miały problemy z oczkami a potem im wmawiano że u niemowlaków to normalne... Guzik prawda.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tą butelką - niby tak, ale boje się że zapomnę, jak jej nie spakuję od razu.
Dzięki za podpowiedzi i wyjaśnienie wszystkiego
O tym zabiegu Credego nawet nie słyszałam. Muszę się zainteresować tymi szczepieniami itd., żeby wiedzieć na co wyrażać zgodę a na co nie. Tylko nie wiem komu ufać w tej kwestii...
Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
U mnie pobranie wymazu dopiero za miesiąc no ale mam termin na drugą połowę sierpnia.

Ja mam cały czas jakieś rewolucje żołądkowe. Czasami się nawet boje z domu wyjść żeby mnie gdzieś nie przycisnęło ale tak sobie myślę, że to może być przez suplementację magnezem bo biorę dość sporo.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Na który szpital się zdecydowałaś?
Ja myślałam że już wiem ale nadal sprawa jest otwarta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja nie wiem kiedy co będę miała pobierane..

Na Madalińskiego, przynajmniej na tę chwilę. Ale myślę, że tak już zostanie.
Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Nie ma gwarancji, dziewczyna z lipcówek miała w pierwszej pozytywny i w drugiej negatywny.


Ja umyłam zaraz po kupnie, wrzuciłam do torby i czeka. Przy średnim zużyciu ten filtr starcza na miesiąc i tyle, to nie znaczy że po miesiącu od pierwszego kontaktu z wodą przestaje filtrować. Zresztą w dzbanku też używam na oko a nie według tego miernika zużycia (też mierzy czas od wymiany a nie użycia).
Właśnie nie wiem czy on nie wyschnie po miesiącu albo nie straci swoich właściwości... Nie jestem pewna tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 17:07   #937
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja właśnie się zastanawiałam nad kupnem, ale TŻ stwierdził, żebyśmy się wstrzymali, bo może ktoś zechce dać w prezencie.
No i moim zdaniem ma rację zaczną się odwiedziny to pewnie będą pytania co by Wam się przydało i wtedy można powiedzieć że karuzelka. I tak dziecko od początku się tym nie interesuje. My kupiliśmy męża siostrzenicy w zeszłym roku w prezencie i powiedziała, że nam da ją, bo mała ma już 9 miesięcy i się nią nie interesuje. A kupowałam taka z Tiny Love z przewagą czarnego i białego koloru i zaczepem do łóżeczka turystycznego (żeby pasowało do dostawki) i nosidełka. Przy córce 8 lat temu miałam fisher price rainforest, ale poszła gdzieś w świat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-29, 17:17   #938
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Przypuszczam że jak nie wiesz czy miała to miała bo podobno o to nie pytają w szpitalu tylko z automatu daja. A właśnie żeby zrezygnować to trzeba się domagać żeby nie podawali. Ja właśnie muszę dziś dopytać jak będę na wizycie kiedy robią tam szczepienia bo też wolałabym żeby to nie była pierwsza doba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ciekawe, w każdym bądź razie nie mieliśmy żadnych problemów z oczkami

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Nie ma gwarancji, dziewczyna z lipcówek miała w pierwszej pozytywny i w drugiej negatywny.
Byłoby super w takim razie mogę mieć nadzieje
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 17:22   #939
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja właśnie się zastanawiałam nad kupnem, ale TŻ stwierdził, żebyśmy się wstrzymali, bo może ktoś zechce dać w prezencie.
I bardzo dobrze, my jedną dostaliśmy od mojej siostry a drugą od koleżanek i kolegów z pracy Więc jedna z nich poszła w świat no bo dwóch nie potrzebowaliśmy Ale to w sumie po części kwestia niedogadania bo podpytywali tżta co mogą nam kupić i powiedział że karuzela bo kiedyś o tym myśleliśmy a ja potem zapomniałam mu powiedzieć że moja siostra planuje kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 18:43   #940
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

No więc właśnie, lepiej poczekać.

A wiadomo, że od pierwszych dni życia dziecko nie będzie się tą karuzelą interesowało, to w razie czego kupi się później.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 21:14   #941
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
W moich stronach też śluby są później. My mieliśmy o 18:00, za to wesele do 07:00 rano fajna pamiątka, bo teraz rzadko się zdarza, że goście dłużej wytrzymują niż do 04:00 A u nas nawet ranne zorza były (dla wtajemniczonych) oraz porwanie panny młodej i młodego około 25 osób nocowalo razem z nami w dworku. Ja poszłam spać koło 08:30 A o 10:00 już nam goście do drzwi pukali, bo piwa poszukiwali na kaca, także wyspana to ja nie byłam i już wtedy w 11 tygodniu pierwszej ciąży Poprawiny skończyły się u nas koło 20:00 i my jeszcze daliśmy radę zabrać wszystko z sali łącznie z jedzeniem i pojechać do domu 50 km, wypakować ze znajomymi i jeszcze do 02:00 w nocy wspominać jak to było fajnie ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

Może chociaż na ślub uda Wam się wybrać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślałam o tym, ale wesel/ślub będzie pełne lekarzy i ogólnie bardzo duże i w sumie to boję się, że mogłaby się po nim zdarzyć jakaś kwarantanna, a wtedy byłoby sporo problemów przy porodzie

Co do butelki to przygotowanie jej do użycia to kwestia 3minutek, spokojnie można poczekać i nawet w szpitalu to zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-29, 22:45   #942
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Z tą butelką - niby tak, ale boje się że zapomnę, jak jej nie spakuję od razu.
Dzięki za podpowiedzi i wyjaśnienie wszystkiego
O tym zabiegu Credego nawet nie słyszałam. Muszę się zainteresować tymi szczepieniami itd., żeby wiedzieć na co wyrażać zgodę a na co nie. Tylko nie wiem komu ufać w tej kwestii...A ja nie wiem kiedy co będę miała pobierane..

Na Madalińskiego, przynajmniej na tę chwilę. Ale myślę, że tak już zostanie.Właśnie nie wiem czy on nie wyschnie po miesiącu albo nie straci swoich właściwości... Nie jestem pewna tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli chodzi o szczepienia, to polecam grupę na FB 'szczepienia - rozwiewamy wątpliwości'. Jest tam mnóstwo położnych i lekarzy o różnych specjalizacjach, nie tylko pediatrów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 07:45   #943
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Myślałam o tym, ale wesel/ślub będzie pełne lekarzy i ogólnie bardzo duże i w sumie to boję się, że mogłaby się po nim zdarzyć jakaś kwarantanna, a wtedy byłoby sporo problemów przy porodzie

Co do butelki to przygotowanie jej do użycia to kwestia 3minutek, spokojnie można poczekać i nawet w szpitalu to zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba tak zrobię. Wpakuję ją jaką jest, wezmę dodatkowo zwykła mineralna jedna butelkę, a tę sobie przepłuczę w szpitalu.
Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o szczepienia, to polecam grupę na FB 'szczepienia - rozwiewamy wątpliwości'. Jest tam mnóstwo położnych i lekarzy o różnych specjalizacjach, nie tylko pediatrów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam FB..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Dziewczyny, macie już plany porodu? Piszecie same, korzystacie z tych formularzy ze stron szpitala czy z jeszcze innej opcji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 08:32   #944
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie już plany porodu? Piszecie same, korzystacie z tych formularzy ze stron szpitala czy z jeszcze innej opcji?
Ja w ogóle nie piszę planu porodu, chyba tego u mnie nie wymagają a w zamian za to jest właśnie do wypełnienia formularz już na porodówce odnośnie tego na co się zgadzam a na co nie. Zzo, indywidualnej opieki położnej i innych takich udogodnień u nas nie ma, jestem zdana na personel szpitalny także chcę to po prostu przetrwać i tyle


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 08:37   #945
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie już plany porodu? Piszecie same, korzystacie z tych formularzy ze stron szpitala czy z jeszcze innej opcji?
Tak, już dawno. Dwa szpitale miały formularze do wypełnienia, to to mam. Do mojego nie ma, to napisałam. W sumie w szkole rodzenia bebi programu był jakiś kreator ale książka położnej mówiła, żeby nie używać. W sumie mam stronę najważniejszych punktów + dane kontaktowe. Sporej części rzeczy nawet nie piszę, bo są dla mnie mało istotne.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 08:57   #946
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mam plan porodu z poprzedniej ciąży. Muszę go zaktualizować, bo wiele rzeczy było zbędnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 09:21   #947
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja będę robić plan porodu na podstawie strony fundacji rodzic po ludzku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 09:47   #948
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja byłam wczoraj w labie i umowilam się z położną, że omówimy mój plan porodu w czwartek po wizycie u gina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 09:50   #949
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Właśnie ja miałam nadzieję na omówienie z położną, no ale nie ma spotkań. Trudno, jadę raczej jak tylko się coś zacznie, to sądzę że będzie czas omówić wszystko na miejscu.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-30, 14:16   #950
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Umówiłam położną na prywatną szkołę rodzenia na przyszły tydzień, to przy okazji omówię plan porodu bardzo liczę na to, że tym razem uda mi się przy sn dostać zzo. Ta położna jest oddziałową bloku porodowego, więc myślę że z nią zagadamy z mężem jak bedzie u nas w przyszłym tygodniu. Bez znieczulenia było mi ciężko, a teraz będę bez męża przy porodzie, więc nawet nie będzie się komu żalić na ból. Kurczę, ten czas tak szybko leci. Dziewczyny, zaraz startujemy ciekawe która będzie pierwsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 14:19   #951
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Umówiłam położną na prywatną szkołę rodzenia na przyszły tydzień, to przy okazji omówię plan porodu bardzo liczę na to, że tym razem uda mi się przy sn dostać zzo. Ta położna jest oddziałową bloku porodowego, więc myślę że z nią zagadamy z mężem jak bedzie u nas w przyszłym tygodniu. Bez znieczulenia było mi ciężko, a teraz będę bez męża przy porodzie, więc nawet nie będzie się komu żalić na ból. Kurczę, ten czas tak szybko leci. Dziewczyny, zaraz startujemy ciekawe która będzie pierwsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojj tak ja tez jestem mega ciekawa !
Z jednej strony maz ma przeczucie ,ze urodze 1 sierpnia (mam termin na 10) , a z drugiej ja czuje ze to bedzie ciaza przenoszona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 14:25   #952
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja planu porodu nie miałam poprzednio i teraz też nie planuje :P

U mnie termin na 27 lipca więc mam zadatki na bycie pierwszą, ale przeważnie pierwsze wcale nie rodzą te z najbliższym terminem

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

GBS miałam pobierany teraz w czwartek na wizycie, jeszcze czekam na wizycie. W poprzedniej ciąży miałam ujemy, ale i tak dostałam antybiotyk przed porodem z powodu tego, że minęło naście godzin od odejścia wód.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 14:31   #953
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Umówiłam położną na prywatną szkołę rodzenia na przyszły tydzień, to przy okazji omówię plan porodu bardzo liczę na to, że tym razem uda mi się przy sn dostać zzo. Ta położna jest oddziałową bloku porodowego, więc myślę że z nią zagadamy z mężem jak bedzie u nas w przyszłym tygodniu. Bez znieczulenia było mi ciężko, a teraz będę bez męża przy porodzie, więc nawet nie będzie się komu żalić na ból. Kurczę, ten czas tak szybko leci. Dziewczyny, zaraz startujemy ciekawe która będzie pierwsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W którym szpitalu planujesz rodzić? Gdzieś po głowie chodzi mi myśl że do Torunia nie aż tak daleko w razie co


Ja bym się chciała rozpakować do 25 lipca a marzeniem jest dokładnie 20 lipca Głupie ale pomarzyć można


Doszło mi zamówienie z Gemini, odświeżyłam walizkę i wietrzy się na balkonie, jutro chyba wstępnie się spakuję, chyba że gin na wizycie jutro da nadzieję na szybszy poród to nie tylko wstępnie ale i całkowicie chociaż kilku rzeczy brakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 14:41   #954
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja też mam termin na końcówkę lipca, z usg na początek sierpnia.
No ale rozpakuję się już za 2 tygodnie

Sprawdzam sobie prognozę pogody długoterminową, bo liczę na brak upałów. Póki co zapowiada się w miarę, oby nic tu się nie pozmieniało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 14:51   #955
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
Ja też mam termin na końcówkę lipca, z usg na początek sierpnia.
No ale rozpakuję się już za 2 tygodnie

Sprawdzam sobie prognozę pogody długoterminową, bo liczę na brak upałów. Póki co zapowiada się w miarę, oby nic tu się nie pozmieniało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Planowane cc? To jest szansa, że będziesz pierwsza z nas.


Ja liczę na to, że pochodzę jeszcze ze 3 tygodnie i urodzę. Przynajmniej tego bym sobie życzyła.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 14:52   #956
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja mam termin z om 22.07, ale to raczej niemożliwe. Termin z USG to 01.08, myślę, że urodzę koło 08.08
Ale zobaczymy co Syn na to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Chociaż trochę mi się marzy 25.07, bo mąż ma wtedy imieniny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 14:54   #957
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
W którym szpitalu planujesz rodzić? Gdzieś po głowie chodzi mi myśl że do Torunia nie aż tak daleko w razie co


Ja bym się chciała rozpakować do 25 lipca a marzeniem jest dokładnie 20 lipca Głupie ale pomarzyć można


Doszło mi zamówienie z Gemini, odświeżyłam walizkę i wietrzy się na balkonie, jutro chyba wstępnie się spakuję, chyba że gin na wizycie jutro da nadzieję na szybszy poród to nie tylko wstępnie ale i całkowicie chociaż kilku rzeczy brakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak piszesz o warunkach we Włocławku, sama pamietam kilka afer z TV, to bym jechała do Torunia jak akcja nie będzie jakaś super szybka. Sama pojechałam bez żadnej akcji bo nad ranem lekko plamiłam krwią, położyli mnie na oddział z myślą, że pewnie za 2 dni wypiszą a mi po godzinie wody odeszły

Mi się marzy 02.08 ewentualnie 08.08 ;-) termin 11.08

Omg gratuluje spakowania torby, ja dalej się obijam ;-)

Co do planu porodu to może wydrukuje poprzedni...., ale z tego co pamietam mieli go w ...Także ten...

Wy się pakujecie a ja latam na zakupach od rana jak odwożę młodą do przedszkola Jeszcze oddałam krew i zaliczyłam przed porodem dermatologa i okulistę, chyba usune w Lux medzie kurzajke na ręce za 120 zł bo nie chce mi się latać na NFZ, pewnie bym do porodu nie zdążyła, ale pakiet z pracy mam ubogi, żenada ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 753B5984-F924-4F12-86DB-DBE7402B287B.jpg (147,5 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg FD67E7E3-F24F-4CE4-8ECC-029E20476646.jpg (196,2 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 59F40461-331C-4C86-A064-D82617DC8F77.jpg (119,5 KB, 63 załadowań)

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-06-30 o 14:55
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 14:54   #958
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie z USG za każdym razem trochę wcześniejszy termin, ale trzymam się tego z OM.
Co by nie było to na pewno w lipcu się rozpakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 15:00   #959
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Jak piszesz o warunkach we Włocławku, sama pamietam kilka afer z TV, to bym jechała do Torunia jak akcja nie będzie jakaś super szybka. Sama pojechałam bez żadnej akcji bo nad ranem lekko plamiłam krwią, położyli mnie na oddział z myślą, że pewnie za 2 dni wypiszą a mi po godzinie wody odeszły

Mi się marzy 02.08 ewentualnie 08.08 ;-) termin 11.08

Omg gratuluje spakowania torby, ja dalej się obijam ;-)

Co do planu porodu to może wydrukuje poprzedni...., ale z tego co pamietam mieli go w ...Także ten...

Wy się pakujecie a ja latam na zakupach od rana jak odwożę młodą do przedszkola Jeszcze oddałam krew i zaliczyłam przed porodem dermatologa i okulistę, chyba usune w Lux medzie kurzajke na ręce za 120 zł bo nie chce mi się latać na NFZ, pewnie bym do porodu nie zdążyła, ale pakiet z pracy mam ubogi, żenada ...
Ale fajne rzeczy pokupilas Mieścisz się w adidasy
Ja sobie kurzajkę wymrozilam teraz w ciąży takim specjalnym preparatem z apteki, polecam

Ja już coraz mniej latam... Ciężko mi, a tu jeszcze tyle czasu.. chyba..
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
U mnie z USG za każdym razem trochę wcześniejszy termin, ale trzymam się tego z OM.
Co by nie było to na pewno w lipcu się rozpakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi też właśnie na tych ostatnich USG jakiś termin wczesno lipcowy pokazało.. Ale najbardziej wiarygodny podobno ten z pierwszego usg.
Ja to chyba w sierpniu dopiero.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 15:01   #960
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Planowane cc? To jest szansa, że będziesz pierwsza z nas.


Ja liczę na to, że pochodzę jeszcze ze 3 tygodnie i urodzę. Przynajmniej tego bym sobie życzyła.
Tak, chociaż jeszcze nie znam dokładnego terminu Chyba, że jakiś wcześniaczek się jeszcze wciśnie przede nas
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
U mnie z USG za każdym razem trochę wcześniejszy termin, ale trzymam się tego z OM.
Co by nie było to na pewno w lipcu się rozpakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no ja mówię o terminie z pierwszych prenatalnych, później już się na to nie patrzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.