Wszechobecna dyskryminacja otyłych! - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-16, 20:40   #841
Patsak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 94
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
To pozwól, że ja też sprostuję i nie będę dalej bawić się w tę pyskówkę:

1. Wyraźnie napisałam, że w takich sytuacjach powinien zostać przydzielony nadzór nad takim rodzicem, ale widzę, że zamiast czytać co piszę, wolisz trzymać się swojej wizji mnie, którą sobie wymyśliłaś

2. W żadnym momencie Ciebie nie obraziłam, skrytykowałam ostro Twój szkodliwy post

3. To co otyły rodzic robi takiemu dziecku to nie jest przemoc, nie mam pojęcia skąd wzięłaś taką definicję

4. Po raz piąty tutaj piszę, że ludzie muszą nauczyć się odróżniać krytykę czyjegoś wyglądu (i traktować stan takich osób jako celowe działanie bycia grubym) a poruszanie tematu otyłości, a znowu ktoś mi wmawia, że zabraniam rozmawiać na temat otyłości, bo komuś się zrobi przykro. Nie, komuś zrobi się przykro czytając posty takie jak Twoje

5. Pogrubione: a w którym miejscu nie wykazuję się empatią dla osób otyłych? Cały czas to robię na tym wątku, zresztą stricte o dzieciach też pisałam, ja akurat w przeciwieństwie do Ciebie nie czuję potrzeby kierować słów typu 'trumna' do osób grubych
Ja skrytykowalam ostro szkodliwe dzialanie wymierzone w dziecko i podobno jestem obrzydliwa ignorantka, ty skrytykowalas ostro 'szkodliwy' post krytykujacy robienie krzywdy komus i jestes bojowniczka o sprawiedliwosc Ciekawe, co jest bardziej szkodliwe, no zastanowmy sie.
I heheszki ze tak najlepiej odbierajmy dzieci otylym rodzicom, ale gupia lasia przylazla i pisze ze rodzice som zli bo chcom zabic dziecko - no tak, to jest powazne traktowanie tematu i empatia na sto dwa oraz szacunek do rozmowcy.
Milion razy piszesz nie wiem po co do mnie o krytykowaniu wygladu chociaz ja ci piaty raz powtarzam ze ani slowa na ten temat nie napisalam a wrecz przeciwnie, twierdze ze nikogo dyskryminowac ani obrazac nie wolno (moze dotrze tym razem) i jesli komus moze sie zrobic przykro od moich postow, jakbys je czytala, to jedynie rodzicom doprowadzajacym do chorobliwej otylosci u dzieci, bo tylko o nich pisze, i powinno im byc przykro.
Odsylam cie do artykulu na temat nieprawidlowego zywienia dziecka jako formy przemocy, chociaz sie dziwie ze to trzeba tlumaczyc komus tak podobno obcykanemu w temacie:
http://www.endokrynologiapediatryczn...les/a_1697.pdf
TLDR:
Przyjmując, iż otyłość może być następstwem
stwarzania dziecku warunków życia drastycznie zakłócających jego rozwój (niewłaściwa dieta
i/lub brak należytych starań rodzica zmierzających
do zdiagnozowania i leczenia przyczyn problemu
zdrowotnego i rażące zaniedbywanie obowiązków), należy wnioskować, iż właśnie otyłość może
być wystarczającym powodem odebrania dziecka/
nastolatka (w definicji prawa dotyczącego przemocy w rodzinie dziecko to osoba do 18 roku życia
[34]) rodzicom/opiekunom. Zarzut wobec opiekunów może być formułowany jako czyn zabroniony
wyszczególniony w Artykule 207 kodeksu karnego
[35]. Paragraf 1 tego artykułu dopuszcza interpretację, iż przestępstwo znęcania może polegać na zaniechaniu (zaniedbanie właściwego żywienia i lub
opieki lekarskiej).
Otyłość jest zespołem polietiologicznym, który
może mieć swoje podłoże w niewłaściwie sprawowanej opiece nad dzieckiem.
Niewłaściwa opieka nad dzieckiem, prowadząca do uszczerbku na zdrowiu, w tym do nadwagi lub otyłości, może być traktowana jako wykroczenie wobec prawa zakazującego maltretowania
dzieci.

Edytowane przez Patsak
Czas edycji: 2020-09-16 o 20:51
Patsak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 17:29   #842
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
To chyba najbardziej chodliwe rozmiary 40-44 i naprawdę prawie wszystko wygląda ok na dziewczynach w tym rozmiarze. I chyba dlatego największy wybór jest własnie na taką rozmiarówkę
Chyba na dziale męskim
Jeśli chodzi o damskie rozmiary raczej 37-40. Powyżej 40 są to już spore rozmiary, jak na kobietę i nie wszystkie buty wyglądają dobrze.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 17:32   #843
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Chyba na dziale męskim
Jeśli chodzi o damskie rozmiary raczej 37-40. Powyżej 40 są to już spore rozmiary, jak na kobietę i nie wszystkie buty wyglądają dobrze.
przecież tam była mowa o ubraniach, nie butach
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 17:41   #844
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
przecież tam była mowa o ubraniach, nie butach

Coś pokręciłam w takim razie
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 14:20   #845
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-09-20 o 16:34
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 16:30   #846
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Dla mnie dziwne jest porównywanie tego co jest w zachodniej Europie i jak się ludzie zachowują do tego co jest w Polsce.
Sorry, ale w Polsce osoba czarnoskóra to nadal niespotykane zjawisko. Polska to w 97% Polacy, 2,5% Ślązacy (czyli w sumie Polacy), a tylko 0,5% to odrębne narodowości. Z czego przygniatająca większość to i tak Ukraińcy.
A Ukraina tak jak Polska, też kolonii nie miała. Więc nie ma co się dziwić, że ludzie nigdy w życiu nie widząc nikogo innego poza Polakiem (ewentualnie Ślązakiem lub Ukraińcem), to z zaciekawieniem oglądają się za osoba której rasę mogli widzieć tylko w zagranicznych serialach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 08:32   #847
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ludzie, dajcie sobie wzajemnie żyć.
Generalnie komentowanie czyjegoś ciała, koloru skóry, wagi jest mocno nie ok.

Ja tutaj widzę różnych ludzi. O różnym kolorze skóry, wadze, stroju itd. I naprawdę nikt się za nikim tu nie ogląda i nie komentuje cudzego wyglądu.

Najlepszy komentarz w tym wątku.
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-21, 08:34   #848
Szewestyn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 19
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ludzie, dajcie sobie wzajemnie żyć.
Generalnie komentowanie czyjegoś ciała, koloru skóry, wagi jest mocno nie ok.
No chyba że twerkuje
Szewestyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 11:07   #849
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Szkoła to jest dopiero miejsce obserwacji osób otyłych. Odbieram dzieci, i najczęściej pulchni rodzice odbierają równie pulchne dzieciaki. Do szkoły - batoniki, drozdzoweczki, cola, czipsy. Jak te dzieci mają nie być grube? Ja nie mówię o okazjonalnym daniu słodyczy. Tylko regularnie, codziennie, dzień w dzień.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 11:23   #850
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Szkoła to jest dopiero miejsce obserwacji osób otyłych. Odbieram dzieci, i najczęściej pulchni rodzice odbierają równie pulchne dzieciaki. Do szkoły - batoniki, drozdzoweczki, cola, czipsy. Jak te dzieci mają nie być grube? Ja nie mówię o okazjonalnym daniu słodyczy. Tylko regularnie, codziennie, dzień w dzień.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Na szczęście w polskich szkołach nie ma obecnie sklepików ze słodyczami, to był dramat. Ile krzyku o to było
Nie wiem, ale kiedyś były automaty z coca colą, są jeszcze
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 17:45   #851
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-22, 17:48   #852
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Na szczęście w polskich szkołach nie ma obecnie sklepików ze słodyczami, to był dramat. Ile krzyku o to było
Nie wiem, ale kiedyś były automaty z coca colą, są jeszcze
To jest najbardziej zbędna ustawa w historii ustaw.

Uważaj, bo gdyby mi zamknęli sklepik szkolny, to bym sobie nie dała rady, żeby kupić batonika.

Albo bym go po prostu kupiła w Żabce w drodze do szkoły.

Ze wszystkich rzeczy, które szkoły mogą zrobić, żeby nauczyć dzieciaki dobrego żywienia, zamknięcie sklepiku jest chyba jedną z najsłabszych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 18:08   #853
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To jest najbardziej zbędna ustawa w historii ustaw.

Uważaj, bo gdyby mi zamknęli sklepik szkolny, to bym sobie nie dała rady, żeby kupić batonika.

Albo bym go po prostu kupiła w Żabce w drodze do szkoły.

Ze wszystkich rzeczy, które szkoły mogą zrobić, żeby nauczyć dzieciaki dobrego żywienia, zamknięcie sklepiku jest chyba jedną z najsłabszych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak uważam. Jak ktoś zapomniał kanapek to ten wafelek czy drożdżówka jest lepsza niż pusty burczacy brzuch przez parę godzin czy ból głowy z głodu. Plus zakazany owoc smakuje najlepiej. Zamiast zakazów powinna być edukacja i edukacja plus edukacja, ale taka mądra. Jak ktoś zje pączka raz kiedyś bo miał ochotę to mu nic się nie stanie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 18:11   #854
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To jest najbardziej zbędna ustawa w historii ustaw.

Uważaj, bo gdyby mi zamknęli sklepik szkolny, to bym sobie nie dała rady, żeby kupić batonika.

Albo bym go po prostu kupiła w Żabce w drodze do szkoły.

Ze wszystkich rzeczy, które szkoły mogą zrobić, żeby nauczyć dzieciaki dobrego żywienia, zamknięcie sklepiku jest chyba jedną z najsłabszych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie.
Jak ktoś chce, to zawsze znajdzie sposób.
Zresztą sklepiki z tego co kojarzę, to wróciły do szkół.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Szkoła to jest dopiero miejsce obserwacji osób otyłych. Odbieram dzieci, i najczęściej pulchni rodzice odbierają równie pulchne dzieciaki. Do szkoły - batoniki, drozdzoweczki, cola, czipsy. Jak te dzieci mają nie być grube? Ja nie mówię o okazjonalnym daniu słodyczy. Tylko regularnie, codziennie, dzień w dzień.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Ja niestety to widzę w marketach, jak stoję w kolejce do kasy.
Grubi rodzice, grube dzieci i chipsy, cola, jogurciki "dla dzieci" mnóstwo słodyczy w koszach 🤷

Strasznie to smutne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 18:16   #855
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-09-22 o 18:17
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 18:17   #856
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A to ja o ten pierwotnym zamyśle pisałam.
To było za Ewy Kopacz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 18:56   #857
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

U mojego syna w szkole sklepik działa. Jeszcze nie wiem, jaki tam jest asortyment, ale już wysępił kasę, więc pewnie wkrótce się dowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 19:12   #858
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ja niestety to widzę w marketach, jak stoję w kolejce do kasy.
Grubi rodzice, grube dzieci i chipsy, cola, jogurciki "dla dzieci" mnóstwo słodyczy w koszach 🤷

Strasznie to smutne.
A to mnie bawi.

Szczupli rodzice też mają dokładnie takie same artykuły w koszach.

Wiem, bo też złapałam się na takim paskudnym myśleniu jak byłam kasjerką - "12 litrów Coli, nic dziwnego, że tak wyglądacie". Ale potem postanowiłam zaobserwować. I szczuplj też kupowali 12 litrów Coli i chipsy. Tylko na to tak nie zwracałam uwagi, dopóki aktywnie nie postanowiłam się temu przyjrzeć.

Niestety ludzie mają tendencję do oceniania grubych ludzi negatywnie za dokładnie to samo, co ignorują u szczupłych.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 19:23   #859
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To jest najbardziej zbędna ustawa w historii ustaw.

Uważaj, bo gdyby mi zamknęli sklepik szkolny, to bym sobie nie dała rady, żeby kupić batonika.

Albo bym go po prostu kupiła w Żabce w drodze do szkoły.

Ze wszystkich rzeczy, które szkoły mogą zrobić, żeby nauczyć dzieciaki dobrego żywienia, zamknięcie sklepiku jest chyba jedną z najsłabszych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jako 8latka wożona przez rodziców pod drzwi szkoły i odbierana byś sobie po drodze kupiła w żabce? I np. bez pieniędzy?
Bo ja pamiętam jak to było ze mną gdy miałam te 7-10 lat. Codziennie dostawałam do szkoły kanapkę, owoc, 2zł. Za te pieniądze można było wtedy kupić sobie naprawdę sporo. I w ten sposób dzień w dzień jadłam słodkie bułki, wafelki, piłam słodkie napoje, jadłam gumy, żelki, chipsy. Oczywiście nie wszystko, bo w różnych konfiguracjach, ale jednak codziennie.
Myślę, że jednak szkoła to nie jest miejsce na zarabianie pieniędzy przy sprzedaży słodyczy. Owszem, dzieci mogą sobie pójść do sklepu i kupić słodycze, jednak zawsze to jakieś utrudnienie w zdobyciu słodkości i te najmłodsze tak łatwo sobie nie pójdą i nie kupią.

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość

Ja niestety to widzę w marketach, jak stoję w kolejce do kasy.
Grubi rodzice, grube dzieci i chipsy, cola, jogurciki "dla dzieci" mnóstwo słodyczy w koszach 🤷

Strasznie to smutne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Staram się nie zaglądać ludziom do koszyków, ale niektóre zakupy rzucają się w oczy...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-22, 19:28   #860
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Szczupli rodzice też mają dokładnie takie same artykuły w koszach.
Chipsy, cola, jogurciki i słodycze brzmi dokładnie jak coś, co moich rodzice (bynajmniej nie otyli) ładowali do koszyka jak mój młodszy brat (też nie otyły) był dzieckiem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 20:12   #861
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A to mnie bawi.

Szczupli rodzice też mają dokładnie takie same artykuły w koszach.

Wiem, bo też złapałam się na takim paskudnym myśleniu jak byłam kasjerką - "12 litrów Coli, nic dziwnego, że tak wyglądacie". Ale potem postanowiłam zaobserwować. I szczuplj też kupowali 12 litrów Coli i chipsy. Tylko na to tak nie zwracałam uwagi, dopóki aktywnie nie postanowiłam się temu przyjrzeć.

Niestety ludzie mają tendencję do oceniania grubych ludzi negatywnie za dokładnie to samo, co ignorują u szczupłych.
Mam takie same obserwacje. Wystarczy sobie spojrzeć na komentarze pod jakimiś postami na instagramie gdzie jakaś modelka/szczupła laska wrzuca mukbang czy po prostu pokazuje swoje wielkie burgery albo obiad w Maku i jest spoko. A jakby otyła osoba coś takiego wrzuciła to zupełnie inne komentarze. A przypominam, że to tylko wycinek z życia tych osób.
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 20:24   #862
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Mam takie same obserwacje. Wystarczy sobie spojrzeć na komentarze pod jakimiś postami na instagramie gdzie jakaś modelka/szczupła laska wrzuca mukbang czy po prostu pokazuje swoje wielkie burgery albo obiad w Maku i jest spoko. A jakby otyła osoba coś takiego wrzuciła to zupełnie inne komentarze. A przypominam, że to tylko wycinek z życia tych osób.

Dokładnie tak.


I to nie jest tak, że ja uważam, że to geny, magia i tycie z powietrza. Te otyłe osoby jedzą źle, jest to fakt niezaprzeczalny.


Ale mnie nie raz, nie dwa można było złapać w Biedrze z dwoma pakami rukoli na taśmie (uwielbiam rukolę), pomidorami i wodą mineralną, jak byłam otyła.



Czy się odchudzałam? Nie, rukolę i pomidory kładłam sobie na odgrzewaną pizzę z Żabki, a do wody dolewałam w domu soku z czarnego bzu do rozcieńczania z Ikei.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 00:10   #863
Chailleach
Wcale nie wiedźma!
 
Avatar Chailleach
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 270
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jako 8latka wożona przez rodziców pod drzwi szkoły i odbierana byś sobie po drodze kupiła w żabce? I np. bez pieniędzy?
Bo ja pamiętam jak to było ze mną gdy miałam te 7-10 lat. Codziennie dostawałam do szkoły kanapkę, owoc, 2zł. Za te pieniądze można było wtedy kupić sobie naprawdę sporo. I w ten sposób dzień w dzień jadłam słodkie bułki, wafelki, piłam słodkie napoje, jadłam gumy, żelki, chipsy. Oczywiście nie wszystko, bo w różnych konfiguracjach, ale jednak codziennie.
Myślę, że jednak szkoła to nie jest miejsce na zarabianie pieniędzy przy sprzedaży słodyczy. Owszem, dzieci mogą sobie pójść do sklepu i kupić słodycze, jednak zawsze to jakieś utrudnienie w zdobyciu słodkości i te najmłodsze tak łatwo sobie nie pójdą i nie kupią.
Zależy, czy rodzice latami prowadzają dzieciaka, czy chodzi do szkoły samo Ja od drugiej klasy zazwyczaj szłam/wracałam ze znajomymi ze szkoły, a że na naszej trasie było mnóstwo mniejszych i większych sklepików, to wybór słodkości mieliśmy duży.

O ile ewentualnie mogłabym się zgodzić, co do (nie)obecności w sklepikach słodyczy, to za moich czasów problem był taki, że sklepiki poza słodkościami praktycznie nie oferowały nic innego, ewentualnie po zbójeckich cenach. Nie wiem, jak teraz. Pamiętam, że znacznie chętniej zjadłabym np. kanapkę, zamiast batonika, ale płacić 4-5zł za ohydztwo z łychą majonezu, plasterkiem wędliny, plasterkiem sera i zdechłą sałatą? No way
__________________
Through all the tumult and the strife
I hear it's music ringing
It ever echoes in my life
How can I keep from singing?
Chailleach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 06:28   #864
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Też myślę, że fajnie jakby sklepiki oferowały zdrowe i smaczne przekąski. Jasne, że jak dzieciak będzie chciał to sobie może kupić batona w Żabce albo skoczyć po frytki do Maka, ale jeśli na miejscu byłoby normalne, zdrowe jedzenie, to dzieci miałyby jakąś alternatywę na coś zbliżonego do obiadu albo kanapki. Batony niech też będą, ale właśnie żeby nie było tak, że innej opcji niż ciastka, batony, słodycze albo kawałki pizzy nie ma. U mnie dodatkowo była taka opcja w podstawówce, że można było sobie rano w sekretariacie zamówić obiad, który dowozili jakoś w południe, też nie było to najzdrowsze/najpyszniejsze, ale pomysł fajny, gdyby tylko zmienili catering.

Btw u mnie w szkole w podstawówce drzwi były na kartę (mieli je rodzice), jak ktoś inny chciał wejść/wyjść, to musiał mrugnąć do dozorcy, więc opcji, żeby sobie wyjść w trakcie nie było (bardzo pilnowali, żeby dziecko sobie ot tak nie wyszło ze szkoły jeśli wcześniej do niego nie poszło i nie powiedziało, że idzie do lekarza czy coś, a nawet wtedy raczej wymagali by rodzic przyszedł po dziecko do szkoły). Miało to niby służyć bezpieczeństwu dzieci, pewnie też uniknąć wagarowania czy sytuacji właśnie gdy dziecku pod opieką szkoły może się coś stać i potem byłby problem. No, ale dodatkowo było one raczej skazane na to co jest w sklepiku, o ile nie przyniosło sobie do szkoły jedzenia z domu albo ze sklepu po drodze (akurat w pobliżu żadnego nie było). A akurat w naszym sklepiku dopiero pod koniec zaczęli wprowadzać jakieś tam kanapki z ciemnego pieczywa, owoce, ale dalej proporcja syfu do jedzenia to było jakieś 10:1, na przerwach były tam straszne kolejki, sama niestety zwykle kupowałam tam jakieś batony/pączki/zupki w proszku
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 06:44   #865
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Też myślę, że fajnie jakby sklepiki oferowały zdrowe i smaczne przekąski. Jasne, że jak dzieciak będzie chciał to sobie może kupić batona w Żabce albo skoczyć po frytki do Maka, ale jeśli na miejscu byłoby normalne, zdrowe jedzenie, to dzieci miałyby jakąś alternatywę na coś zbliżonego do obiadu albo kanapki. Batony niech też będą, ale właśnie żeby nie było tak, że innej opcji niż ciastka, batony, słodycze albo kawałki pizzy nie ma. U mnie dodatkowo była taka opcja w podstawówce, że można było sobie rano w sekretariacie zamówić obiad, który dowozili jakoś w południe, też nie było to najzdrowsze/najpyszniejsze, ale pomysł fajny, gdyby tylko zmienili catering.

Btw u mnie w szkole w podstawówce drzwi były na kartę (mieli je rodzice), jak ktoś inny chciał wejść/wyjść, to musiał mrugnąć do dozorcy, więc opcji, żeby sobie wyjść w trakcie nie było (bardzo pilnowali, żeby dziecko sobie ot tak nie wyszło ze szkoły jeśli wcześniej do niego nie poszło i nie powiedziało, że idzie do lekarza czy coś, a nawet wtedy raczej wymagali by rodzic przyszedł po dziecko do szkoły). Miało to niby służyć bezpieczeństwu dzieci, pewnie też uniknąć wagarowania czy sytuacji właśnie gdy dziecku pod opieką szkoły może się coś stać i potem byłby problem. No, ale dodatkowo było one raczej skazane na to co jest w sklepiku, o ile nie przyniosło sobie do szkoły jedzenia z domu albo ze sklepu po drodze (akurat w pobliżu żadnego nie było). A akurat w naszym sklepiku dopiero pod koniec zaczęli wprowadzać jakieś tam kanapki z ciemnego pieczywa, owoce, ale dalej proporcja syfu do jedzenia to było jakieś 10:1, na przerwach były tam straszne kolejki, sama niestety zwykle kupowałam tam jakieś batony/pączki/zupki w proszku
Co to znaczy zamówić obiad? Nie było stołówki? U mnie w szkole była, u mojego syna też jest.
Robią smaczne, domowe jedzenie. Pewnie nie zawsze jakieś super zdrowe, bo i panierki i sosy, ale wolę, żeby dziecko zjadło obiad o normalnej porze, niż kiedy wracamy z pracy czyli 17-18.
Ale moje dziecko jest raczej na dolnej granicy normy wagowej, więc mam nadzieję, że nikt nie lustruje jego talerza ani moich zakupów (a bywają tam i batoniki i czekolady).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 06:47   #866
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88155057]Co to znaczy zamówić obiad? Nie było stołówki? U mnie w szkole była, u mojego syna też jest.
Robią smaczne, domowe jedzenie. Pewnie nie zawsze jakieś super zdrowe, bo i panierki i sosy, ale wolę, żeby dziecko zjadło obiad o normalnej porze, niż kiedy wracamy z pracy czyli 17-18.
Ale moje dziecko jest raczej na dolnej granicy normy wagowej, więc mam nadzieję, że nikt nie lustruje jego talerza ani moich zakupów (a bywają tam i batoniki i czekolady).
[/QUOTE]

Była stołówka, ale tylko jako miejsce na jedzenie tego obiadu, zamawiali na życzenie catering w styropianowych pudełkach, sami nic nie gotowali
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 06:50   #867
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Była stołówka, ale tylko jako miejsce na jedzenie tego obiadu, zamawiali na życzenie catering w styropianowych pudełkach, sami nic nie gotowali
Aha, ok. To wolę moją opcję Prawdę mówiąc byłabym szczęśliwa, gdybym sama mogła z tej stołówki zamawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 07:48   #868
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88155057]Co to znaczy zamówić obiad? Nie było stołówki? U mnie w szkole była, u mojego syna też jest.
Robią smaczne, domowe jedzenie. Pewnie nie zawsze jakieś super zdrowe, bo i panierki i sosy, ale wolę, żeby dziecko zjadło obiad o normalnej porze, niż kiedy wracamy z pracy czyli 17-18.
Ale moje dziecko jest raczej na dolnej granicy normy wagowej, więc mam nadzieję, że nikt nie lustruje jego talerza ani moich zakupów (a bywają tam i batoniki i czekolady).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]U mnie stołówka też była, ale warunki jedzenia obiadu mocno średnie. Przerwa obiadowa trwała 20 min, nauczyciel nie zawsze wypuszczał równo z dzwonkiem, a stołówka była w innym skrzydle. Po dobiegnięciu tam, wystaniu w kolejce i odebraniu jedzenia zostawało 10 min na zjedzenie dwóch dań i powrót do klasy. Więc w końcu rodzice wykupili mi tylko pół obiadu i jadłam tylko drugie bez zupy, żeby chociaż tak nie pędzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 07:52   #869
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
U mnie stołówka też była, ale warunki jedzenia obiadu mocno średnie. Przerwa obiadowa trwała 20 min, nauczyciel nie zawsze wypuszczał równo z dzwonkiem, a stołówka była w innym skrzydle. Po dobiegnięciu tam, wystaniu w kolejce i odebraniu jedzenia zostawało 10 min na zjedzenie dwóch dań i powrót do klasy. Więc w końcu rodzice wykupili mi tylko pół obiadu i jadłam tylko drugie bez zupy, żeby chociaż tak nie pędzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie na razie dziecko jest małe, więc idą wszyscy całą klasą jeść poza przerwami dla starszych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 07:56   #870
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88155159]U mnie na razie dziecko jest małe, więc idą wszyscy całą klasą jeść poza przerwami dla starszych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Mam nadzieję, że to się zmieniło we wszystkich szkołach, bo u mnie to tak wyglądało od 1 klasy SP. Ale to początek lat 90. był, więc pewnie to poszło z duchem czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-03 07:33:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:57.