Mamuśki Marcóweczki 2021 :) - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-18, 06:14   #1771
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Ja np weszłam do gabinetu i położna po prostu powiedziała że robimy badanie przezierności karkowej i tyle, potem wypisała skierowanie na Pappa tak dla pewności w Hiszpanię też to jest standard. Po Waszych wpisach sądziłam że to też standard w Polsce i że w zasadzie każda kobieta ma to badanie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Chodzi mi raczej o to że myślałam że każda kobieta w ciąży ma robione to badanie bez względu na wiek czy inne czynniki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co wiem, to nie. PTG je zaleca, ale NFZ niekoniecznie płaci. Tak jak Persefonia pisze, trzeba się umówić prywatnie na wizytę "badania prenatalne", podejrzewam, że ja są wskazania, to podają adresy, gdzie je można zrobić na NFZ. Pewnie przy szpitalu położniczym itp..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2020-09-18 o 06:17
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:06   #1772
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Gdzie będziecie się zaopatrywać w ubranka? 🥰 w ogóle to na jakie rozmiary powinniśmy zwracać uwagę, wszystko jest dla mnie nowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:42   #1773
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Nie ukrywam że jestem trochę w szoku, ale jednoczesnie cieszę się że w obecnej sytuacji jestem jednak we Francji...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:49   #1774
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Gdzie będziecie się zaopatrywać w ubranka? 🥰 w ogóle to na jakie rozmiary powinniśmy zwracać uwagę, wszystko jest dla mnie nowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam już masę ubranek od koleżanki z pracy, większość na 6m. Na pewno kupimy kilka podstawowych ubranek w mikro rozmiarach ale też nie za dużo max po 4-5szt bo wydaje mi się że po prostu nie ma sensu więcej kupować a w razie czego zawsze lepiej dokupić niż wydać niepotrzebnie kasę
Mi ostatnio znajoma podesłała stronę KappAhl. Jakie tam są piękne rzeczy, a kolorki ehhh no śliczne takie lekko przygaszone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:54   #1775
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Ja mam już masę ubranek od koleżanki z pracy, większość na 6m. Na pewno kupimy kilka podstawowych ubranek w mikro rozmiarach ale też nie za dużo max po 4-5szt bo wydaje mi się że po prostu nie ma sensu więcej kupować a w razie czego zawsze lepiej dokupić niż wydać niepotrzebnie kasę
Mi ostatnio znajoma podesłała stronę KappAhl. Jakie tam są piękne rzeczy, a kolorki ehhh no śliczne takie lekko przygaszone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fakt piękne są te ubranka myślę że na kilka sztuk się skuszę bo podobno mają świetną jakość może na święta będzie jakaś promka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 11:14   #1776
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja dzisiaj przeglądałam h&m, jest tam trochę ładnych podziałów. Ja jestem fanką raczej spokojnyc nah wzorów i kolorów, chociaż sama uwielbiam paski i kratki. Z tego co czytałam na różnych wątkach, to te ciuchy z kapphall robią furorę, ale ceny też są adekwatne. Z tą jakością to tak naprawdę trochę "wymówka", przynajmniej dla noworodka, bo przecież one ubrań jako tako nie niszczą, jedynie je brudzą, a to tak samo jak by były z innego sklepu. Może to mieć sens przy starszych dzieciach i ewentualnie jak by się je chciało zachować dla następnego lub sprzedać używane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i lipka, wynik pappy będę miała dopiero 24.09 bo się liczą dni robocze a nie normalnie. Pewnie zbierają wyniki i wysyłają do 1 lekarza na całą Polskę. Niby USG było ok, ale kto wie.

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2020-09-18 o 12:17
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 13:14   #1777
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Nie mogą za Wami za dążyć , więc tak z doskoku pisze.

U mnie ginekolog w 13 tc sprawdza nosek, przyziernosc karkowa i serduszko. Tak standardowo.

Co do ubranek w kappahl są bardzo dobrej jakości pajacyki, ale pasuje brać rozmiar mniejsze. Ja polowałam dla małego jak były promocje 2+2 albo rabaty % na dane sekcje. Lubię bardzo rzeczy z hm, Reserved i smyka. Raczej zawsze poluje na jakies okazyjne ceny. W pepco czasem fajne są kolekcje licencja Disney sa w lepszej jakości i dobrej cenie. Z Lidla trzeba uważac bo strasznie się niektore rozciągaja i nie lubiłam jak w bodziaku miał takie gole pod szyją. Ogolnie jak był mały ubierałam go wg swojego gustu, a teraz już jak mam dwulatka to bluzki z bum bum (auta, traktory) lub psim patrolem muszą być obowiązkowo .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-18, 13:48   #1778
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja nie kupuję drogich ubranek dla malucha, potem tym bardziej bo brudzi i wiele plam zostaje już więc tym bardziej szkoda.
Zawsze kupowałam na promocjach w C&A (bawełna bio super jakości, uwielbiam ich rzeczy), smyk, 5-10-15, trochę H&M. Plus z lokalnej szwalni od znajomych moich rodziców.
O ile te pierwsze ubranka są w ogóle nie zniszczone o tyle później przy rozszerzaniu diety już są plamy które ciężko doprać, a niektóre w ogóle nie schodzą.
Jeżeli nic się nie zmieni i będzie druga córka to w zasadzie nie wiem czy będę coś kupować nowego ewentualnie tylko dokupować. Starsza jest z grudnia więc też zimowe dziecko, także się ubranka pokrywają. Ewentualnie na lato trzeba będzie dokupić z krótkim rękawem coś bo szybciej wejdziemy w ten etap.
W sumie poza jakimiś pierd...ółkami (apteczne rzeczy, dla mnie do porodu, pieluchy) to nic mi nie przychodzi do głowy co potrzebuje

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj przeglądałam h&m, jest tam trochę ładnych podziałów. Ja jestem fanką raczej spokojnyc nah wzorów i kolorów, chociaż sama uwielbiam paski i kratki. Z tego co czytałam na różnych wątkach, to te ciuchy z kapphall robią furorę, ale ceny też są adekwatne. Z tą jakością to tak naprawdę trochę "wymówka", przynajmniej dla noworodka, bo przecież one ubrań jako tako nie niszczą, jedynie je brudzą, a to tak samo jak by były z innego sklepu. Może to mieć sens przy starszych dzieciach i ewentualnie jak by się je chciało zachować dla następnego lub sprzedać używane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i lipka, wynik pappy będę miała dopiero 24.09 bo się liczą dni robocze a nie normalnie. Pewnie zbierają wyniki i wysyłają do 1 lekarza na całą Polskę. Niby USG było ok, ale kto wie.
Jak USG jest ok to reszta to statystyka tylko. A jak jest ze statystyką każdy wie:

Idzie pan z psem. Statystycznie mają po 3 nogi

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 14:45   #1779
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja nie kupuję drogich ubranek dla malucha, potem tym bardziej bo brudzi i wiele plam zostaje już więc tym bardziej szkoda.
Zawsze kupowałam na promocjach w C&A (bawełna bio super jakości, uwielbiam ich rzeczy), smyk, 5-10-15, trochę H&M. Plus z lokalnej szwalni od znajomych moich rodziców.
O ile te pierwsze ubranka są w ogóle nie zniszczone o tyle później przy rozszerzaniu diety już są plamy które ciężko doprać, a niektóre w ogóle nie schodzą.
Jeżeli nic się nie zmieni i będzie druga córka to w zasadzie nie wiem czy będę coś kupować nowego ewentualnie tylko dokupować. Starsza jest z grudnia więc też zimowe dziecko, także się ubranka pokrywają. Ewentualnie na lato trzeba będzie dokupić z krótkim rękawem coś bo szybciej wejdziemy w ten etap.
W sumie poza jakimiś pierd...ółkami (apteczne rzeczy, dla mnie do porodu, pieluchy) to nic mi nie przychodzi do głowy co potrzebuje

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Jak USG jest ok to reszta to statystyka tylko. A jak jest ze statystyką każdy wie:

Idzie pan z psem. Statystycznie mają po 3 nogi

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Dziekuję Ann, uśmiechnęłam się w tym stresie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 14:48   #1780
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

U mnie podobnie, jeśli potwierdzi się, że będzie druga córka, to tylko dokupię kilka rzeczy. Te pierwsze rozmiary 56-62 są na krótko i wszystkie rzeczy, które miałam dla córki wyglądają jak nówki, niektóre były prane tylko po zakupie i później jeszcze raz a niektorych nie zdążyliśmy założyć wcale. Moim zdaniem nie warto przepłacać za jakieś super marki, grunt to patrzeć, żeby były 100% bawełna i wygodne, dopiero od rozmiaru 68 te ubranka są na trochę dłużej. Warto patrzeć na jakieś promki np. w c&a, mają bardzo dobra jakość, h&m jest ok, ale maja jakieś szalone rozmiary, przykładowo 62 wypada jak 68/74. Z kolei jak się zaczyna rozszerzanie diety to w ogóle jest masakra, niektórych rzeczy nie da się doprac teraz mam podział w szafie na "po domu" gdzie królują sinsay, pepco i wyjściowe, które zostały pokonane oraz właśnie "wyjściowe" tu wpadają te lepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle

Edytowane przez Solony_karmel
Czas edycji: 2020-09-18 o 14:49
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 15:10   #1781
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Dziekuję Ann, uśmiechnęłam się w tym stresie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I o to chodzi

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
U mnie podobnie, jeśli potwierdzi się, że będzie druga córka, to tylko dokupię kilka rzeczy. Te pierwsze rozmiary 56-62 są na krótko i wszystkie rzeczy, które miałam dla córki wyglądają jak nówki, niektóre były prane tylko po zakupie i później jeszcze raz a niektorych nie zdążyliśmy założyć wcale. Moim zdaniem nie warto przepłacać za jakieś super marki, grunt to patrzeć, żeby były 100% bawełna i wygodne, dopiero od rozmiaru 68 te ubranka są na trochę dłużej. Warto patrzeć na jakieś promki np. w c&a, mają bardzo dobra jakość, h&m jest ok, ale maja jakieś szalone rozmiary, przykładowo 62 wypada jak 68/74. Z kolei jak się zaczyna rozszerzanie diety to w ogóle jest masakra, niektórych rzeczy nie da się doprac teraz mam podział w szafie na "po domu" gdzie królują sinsay, pepco i wyjściowe, które zostały pokonane oraz właśnie "wyjściowe" tu wpadają te lepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mamy podobnie


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-18, 17:21   #1782
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Hej

Wracam po krótkim urlopie, dobrze mi to zrobiło psychicznie, pierwszy urlop w tym roku byliśmy dwa razy na długim spacerze na grzybach, a teraz odliczam do wizyty poniedziałkowej, jak zwykle już mam stresik :p

Trochę Was nadrobiłam, te zabobony są naprawdę przekomiczne, jeszcze znam dwa piękne, ze jak się nosi w ciąży wisiorki to dziecko będzie owinięte pępowina a jak się spojrzy w ciąży przez wizjer w drzwiach to będzie miało zeza :p

Jutro rano pobranie krwi... macie zlecone badanie toxo, tsh i glukozy za każdym razem czy tylko przy pierwszych badaniach krwi miałyście ?
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 19:41   #1783
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Hej

Wracam po krótkim urlopie, dobrze mi to zrobiło psychicznie, pierwszy urlop w tym roku byliśmy dwa razy na długim spacerze na grzybach, a teraz odliczam do wizyty poniedziałkowej, jak zwykle już mam stresik

Trochę Was nadrobiłam, te zabobony są naprawdę przekomiczne, jeszcze znam dwa piękne, ze jak się nosi w ciąży wisiorki to dziecko będzie owinięte pępowina a jak się spojrzy w ciąży przez wizjer w drzwiach to będzie miało zeza

Jutro rano pobranie krwi... macie zlecone badanie toxo, tsh i glukozy za każdym razem czy tylko przy pierwszych badaniach krwi miałyście ?
Ja miałam zlecone na pierwszej wizycie żeby zrobić na następną. Tylko w sumie ja dopiero raz w ogóle miałam badania krwi i moczu
No i teraz na kolejną wizytę mam zrobić morfologię i mocz. Wizyta za jakieś trzy tygodnie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 20:13   #1784
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Hej

Wracam po krótkim urlopie, dobrze mi to zrobiło psychicznie, pierwszy urlop w tym roku byliśmy dwa razy na długim spacerze na grzybach, a teraz odliczam do wizyty poniedziałkowej, jak zwykle już mam stresik

Trochę Was nadrobiłam, te zabobony są naprawdę przekomiczne, jeszcze znam dwa piękne, ze jak się nosi w ciąży wisiorki to dziecko będzie owinięte pępowina a jak się spojrzy w ciąży przez wizjer w drzwiach to będzie miało zeza

Jutro rano pobranie krwi... macie zlecone badanie toxo, tsh i glukozy za każdym razem czy tylko przy pierwszych badaniach krwi miałyście ?
Toxo i różyczka tylko raz, bo to się sprawdza przeciwciała. Morfologia i mocz dają zlecenie na każdą wizytę, może być rozszerzone np. o glukozę.

Ja miałam badanie dzisiaj, też mam wizytę w poniedziałek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 20:16   #1785
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Hej

Wracam po krótkim urlopie, dobrze mi to zrobiło psychicznie, pierwszy urlop w tym roku byliśmy dwa razy na długim spacerze na grzybach, a teraz odliczam do wizyty poniedziałkowej, jak zwykle już mam stresik

Trochę Was nadrobiłam, te zabobony są naprawdę przekomiczne, jeszcze znam dwa piękne, ze jak się nosi w ciąży wisiorki to dziecko będzie owinięte pępowina a jak się spojrzy w ciąży przez wizjer w drzwiach to będzie miało zeza

Jutro rano pobranie krwi... macie zlecone badanie toxo, tsh i glukozy za każdym razem czy tylko przy pierwszych badaniach krwi miałyście ?
Super że odpoczęłaś
Ja miałam przy pierwsze wizycie, położna powiedziała że wyniki perfekt więc nie będzie trzeba robić przy każdej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 07:41   #1786
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Toxo tsh powtarza się jeżeli pierwszy wynik wychodzi nie pewny. Czasami spotkałam się też z tym że jeżeli ktoś nie przeszedł toxo to powinien sprawdzać co trymestr. Ja tsh badam narazie co 2 tygodnie ale dlatego że mam chora tarczyce. Do porodu będę miała już tylko morfologia i mocz. Po 20tc glukoza do wypicia i pod koniec ciąży też jest komplet badań do porodu.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 08:51   #1787
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Jeny, mi chyba hormony lekko uderzyły dzisiaj, bo jest 10:00 a ja już 3 razy płakałam ze wzruszenia. Masakra, nie miałam tak wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 10:19   #1788
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja dziś raz płakałam, przed pobraniem krwi bo coś mi się przypomniało :p

Zaliczyłam tez już zjedzenie calej czekolady po śniadaniu oraz drzemkę po pobraniu krwi, wspaniały tryb życia, naprawdę :p

Ja normalnie jestem osoba która na tyłku nie usiedzi, uwielbiam się ruszać, wysiłek fizyczny w każdej formie, działanie w ogródku, spotkania ze znajomymi a od początku ciąży jestem jak balonik ze spuszczonym powietrzem, tryb oszczędzania energii i to najlepiej w samotności
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 11:55   #1789
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Heja... Nie nadrobie tych kilku dni, bo latam od impry do impry. Wczoraj babyshower, dzisiaj uro, jutro roczek... Mam ochotę się pobyczyć na kanapie lub tarasie, bo na weekend chyba wróciło lato.



Choć nie mam problemow z tarczycą endykrynolog kazał mi sprawdzac tsh i ft4, co 2 mies w ciąży, bo ew. skoki tych wartości mogą być niebezpieczne dla ciąży. Na kolejną wizytę mam poza tym zrobić morfologię i posiew. W przyszlym tygodniu będę to ogarniać



Nad ubrankami jakoś mocno nie myślę, natomiast obczajam wyposażenie dzidziula w akcesoria typu leżaczki, maty, puzzle Stary mnie hamuje do czasu aż bede to mieć gdzie składować. Mój brat obiecał pokazać mi, co zostało po jego kartoflach i moge sobie powybierać, jeśli cos będzie mi odpowiadać. Czaję się na ten pietwszy fotelik do auta.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-19, 12:21   #1790
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Foteliki tez obczajam, na razie skłaniam się ku avionaut pixel
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 12:26   #1791
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Foteliki tez obczajam, na razie skłaniam się ku avionaut pixel
Ja tak samo planujesz z bazą isofix czy nocowanie na pasy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 13:56   #1792
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

U mnie tylko baza i isofix wchodzi w grę, nie ufam pasom. Kobkretnego modelu nie wybralam
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 14:39   #1793
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Tego jeszcze nie wiem, wolałabym z baza, ale zobaczymy

Jeszcze rozkminiam kwestie bujaczka, wiadomo na jakieś sytuacje kryzysowe, nie żeby dzieciak tam leżał nie wiadomo ile, macie jakieś sprawdzone? czy któryś jest w miarę akceptowany w opinii fizjoterapeutów?
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 15:20   #1794
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja znam tylko babybjorna i pewnie sie na niego szarpnę. Moze sluzyc za pierwsze siedzonko do karmienia i mije dziewczyny chwaliły ze pokrowiec jednym ruchem do pralki i po jest 2h suchy.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 18:53   #1795
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja jeszcze słyszałam o tiny love

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 19:36   #1796
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja pożyczyłam od koleżanki babybjorn (swoją drogą jeszcze go nie oddałam ) i całe szczęście że nie kupiłam bo w ogóle nie chciała w nim leżeć
Pomijając fakt, że i tak chciałam go używać od czasu do czasu bo leżaczki są beee według fizjo

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AnnLady
Czas edycji: 2020-09-20 o 06:00
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 22:09   #1797
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Tego jeszcze nie wiem, wolałabym z baza, ale zobaczymy

Jeszcze rozkminiam kwestie bujaczka, wiadomo na jakieś sytuacje kryzysowe, nie żeby dzieciak tam leżał nie wiadomo ile, macie jakieś sprawdzone? czy któryś jest w miarę akceptowany w opinii fizjoterapeutów?
Ja miałam tiny love 3w1, fajne jest w nim to, że można dziecko położyć na płasko, ale sprzedałam go i nie będę teraz nic kupować, bo mamy łóżeczko turystyczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 09:55   #1798
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Solony karmel, faktycznie fajne to tiny Love i prawie na płasko można położyć dziecko

Kurczę w październiku będą targi w Łodzi z artykułami dziecięcymi ale akurat nie będzie mnie w ten weeekend w domu a bym chętnie przemacala to i owo

Robię dziś risotto grzybowe macie jeszcze jakieś fajne pomysły na dania z grzybkami?
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 10:42   #1799
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Solony karmel, faktycznie fajne to tiny Love i prawie na płasko można położyć dziecko

Kurczę w październiku będą targi w Łodzi z artykułami dziecięcymi ale akurat nie będzie mnie w ten weeekend w domu a bym chętnie przemacala to i owo

Robię dziś risotto grzybowe macie jeszcze jakieś fajne pomysły na dania z grzybkami?
Można całkiem płaska pozycje uzyskać poprzez wyjecie wkładki, która jest pod pleckami Byłam w sumie zadowolona, ale ma dwa minusy: nie ma uchwytów do przenoszenia a jest dość nieporęczny i nie można go złożyć (akurat chcieliśmy go wziąć do rodziców i upa.).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 10:55   #1800
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Hej, jak Wam mija weekend? My wczoraj odpoczywaliśmy na zewnątrz i korzystaliśmy z ładnej pogody
Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Gdzie będziecie się zaopatrywać w ubranka? 🥰 w ogóle to na jakie rozmiary powinniśmy zwracać uwagę, wszystko jest dla mnie nowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo dobre pytanie! Zastanawiam się też ile powinnam mieć ubranek w jakich rozmiarach? Ile sztuk 56, ile 62? I też zastanawiam się czy te pierwsze ubranka to powinny być pajacyki? W takim samym body to chyba zimno będzie? Czy doświadczone mamy mogłyby coś doradzić?
Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
U mnie podobnie, jeśli potwierdzi się, że będzie druga córka, to tylko dokupię kilka rzeczy. Te pierwsze rozmiary 56-62 są na krótko i wszystkie rzeczy, które miałam dla córki wyglądają jak nówki, niektóre były prane tylko po zakupie i później jeszcze raz a niektorych nie zdążyliśmy założyć wcale. Moim zdaniem nie warto przepłacać za jakieś super marki, grunt to patrzeć, żeby były 100% bawełna i wygodne, dopiero od rozmiaru 68 te ubranka są na trochę dłużej. Warto patrzeć na jakieś promki np. w c&a, mają bardzo dobra jakość, h&m jest ok, ale maja jakieś szalone rozmiary, przykładowo 62 wypada jak 68/74. Z kolei jak się zaczyna rozszerzanie diety to w ogóle jest masakra, niektórych rzeczy nie da się doprac teraz mam podział w szafie na "po domu" gdzie królują sinsay, pepco i wyjściowe, które zostały pokonane oraz właśnie "wyjściowe" tu wpadają te lepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo i to jest fajne podejście z tym podziałem na domowe i wyjściowe.
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Hej

Wracam po krótkim urlopie, dobrze mi to zrobiło psychicznie, pierwszy urlop w tym roku byliśmy dwa razy na długim spacerze na grzybach, a teraz odliczam do wizyty poniedziałkowej, jak zwykle już mam stresik

Trochę Was nadrobiłam, te zabobony są naprawdę przekomiczne, jeszcze znam dwa piękne, ze jak się nosi w ciąży wisiorki to dziecko będzie owinięte pępowina a jak się spojrzy w ciąży przez wizjer w drzwiach to będzie miało zeza

Jutro rano pobranie krwi... macie zlecone badanie toxo, tsh i glukozy za każdym razem czy tylko przy pierwszych badaniach krwi miałyście ?
Hej, super, że wypoczęliście!
TSH sprawdzam co miesiąc, ale takie mam zalecenie od endokrynologa. Ginekolog tylko za pierwszym razem zlecił tsh. Co wizytę mocz i morfologia, a ja od siebie czasami sprawdzam robię glukozę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-30 18:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.