Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-03, 12:58   #91
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ten wątek jest od początku tak prowadzony (nie wiem, czy celowo, czy nie), że "bronić" swoich argumentów musiały zwolenniczki wyboru. Pewnie dlatego.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 12:59   #92
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Poza tym duży błąd tutaj robicie tym że próbujecie włożyć wszytkich chorych do jednego wora.Trochę miałam styczności z ON i nie raz one są bardziej szczęśliwe od zdrowych bo doceniają to co mają w przeciwieństwie do zdrowych czego nie raz nie potrafią docenić.Więc to nie jest tak że osoby niepełnosprawne to tylko cierpienie i wegetacja.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:09   #93
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Poza tym duży błąd tutaj robicie tym że próbujecie włożyć wszytkich chorych do jednego wora.Trochę miałam styczności z ON i nie raz one są bardziej szczęśliwe od zdrowych bo doceniają to co mają w przeciwieństwie do zdrowych czego nie raz nie potrafią docenić.Więc to nie jest tak że osoby niepełnosprawne to tylko cierpienie i wegetacja.
Ty siedzisz w ich głowie, że takie teorie głosisz, bo ja bym się nie odważyła?

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wrecz odwrotnie. Autorka wątku od początku "domaga" się usprawiedliwienia potencjalnej decyzji o terminacji ciązy.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:12   #94
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
To rodzisz dajmy na to upośledzone dziecko myśląc że będzie zdrowe i co dalej nie masz do niego żadnego uczucia i je oddajesz?Sorry ale jest różnica między tym że chce usunąć ciąże z płodem upośledzonym a ty że nie jestem w stanie wchować chorego bo go nie potrafię pokochać, zaakceptować.Jeszcze raz napiszę każda matka musi brać pod uwagę że może się dziecko chore urodzić.

nie wiem, co bym zrobiła, na pewno bardzo rozważałabym oddanie. za dużo naoglądałam się matek, które poświęciły się chorym dzieciom i dziękuję, to nie dla mnie. jednak wątek dotyczy innego przypadku i fajnie by było, gdybyś trzymała się tematu wątku.
i też jeszcze raz napiszę - masz prawo do swojej opinii, a ja mam prawo ją olać. i naprawdę nie musisz mi swojej opinii tłumaczyć, bo mnie za specjalnie nie interesuje.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:16   #95
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Ty siedzisz w ich głowie, że takie teorie głosisz, bo ja bym się nie odważyła?

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------



Wrecz odwrotnie. Autorka wątku od początku "domaga" się usprawiedliwienia potencjalnej decyzji o terminacji ciązy.
Jak już pisałam dużo miałam do czynienia z takimi osobami i kto pracował z takimi dziećmi wie o czym pisze.Dlatego takie pisanie że to tylko cierpienie i życie bez sensu jest niesprawiedliwe.Natomiast na pewno są i takie co mają tylko cierpienie i wegetacje.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
nie wiem, co bym zrobiła, na pewno bardzo rozważałabym oddanie. za dużo naoglądałam się matek, które poświęciły się chorym dzieciom i dziękuję, to nie dla mnie. jednak wątek dotyczy innego przypadku i fajnie by było, gdybyś trzymała się tematu wątku.
i też jeszcze raz napiszę - masz prawo do swojej opinii, a ja mam prawo ją olać. i naprawdę nie musisz mi swojej opinii tłumaczyć, bo mnie za specjalnie nie interesuje.
Spoko o ile aborcje z powodu uszkodzenie płodu nie neguje to jest każdego decyzja to już oddanie dziecka z powodu choroby jest dla lekko obrzydliwe.Czyli zdrowe a chore już bee tak?Jeśli nie jesteś w stanie się poświęcić własnemu dziecku no to coś jest nie tak.

Edytowane przez goldennight
Czas edycji: 2019-10-03 o 13:17
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:17   #96
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Na szczęście nigdy nie byłam w takiej sytuacji i już raczej nie będę. Jednak myślałam o tym wielokrotnie i za każdym razem ta sama myśl: nie jestem zdolna do wychowania upośledzonego dziecka.
W rodzinie wychowywała już dorosła osoba z Zespołem Downa i wiem ile wymagała opieki i troski. Poza tym w dalszym otoczeniu chłopak niepełnosprawny fizycznie i intelektualnie, który miał tak silny popęd seksualny, że molestował nawet swoją matkę. To są straszne dramaty i nikomu nie wolno oceniać postępowania kobiet. Zanim ocenisz idź do ośrodka lub do takiej rodziny i opiekuj się dzieckiem lub już dorosłym przez kilka lat, dzień w dzień i noc w noc.
Tak samo jeśli kobieta decyduje się urodzić chore dziecko - nie oceniaj, jeśli nie będziesz obarczona opieką nad nim. Każdy ma prawo do swoich decyzji, bez tłumaczenia się komukolwiek.
Czy to z terminacją ciąży czy wychowywanie upośledzonego dziecka trzeba żyć i obie sytuacje nie są łatwe. Nie chcę je nazywać dramatem, bo nie dla każdego niepełnosprawne dziecko dramatem jest.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:18   #97
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Na pewno byłby to dla mnie ogromny dramat, takie diagnozy. Nie jestem za utrzymywaniem wszystkiego i każdego przy życiu (przebywanie na neonatologii było dla mnie naprawdę trudne), ale, co tu czarować, gdy stoję obok i dane sprawy nie dotyczą mnie, nie przeżywam emocji z tym związanych. Jednak gdyby taka sytuacja spotkała mnie - to dziecko byłoby we mnie, w mojej macicy i byłoby już takie moje, najmojsze i pewnie chciałabym je ratować za wszelką cenę, z nadzieją, że jednak znajdzie się w tych 20% szans na chodzenie, 50% na sprawność intelektualną, 90% szans na kontakt, 30% szans na zdrowe serce, kości, brak alergii, 70% szans na świętowanie czwartych urodzin.
Ale wiadomo, gdy dochodzą uczucia, emocje, presja czasu, gdy staje się już w tej danej sytuacji, nieraz podejmuje się decyzje zupełnie inne niż te rozważone wcześniej na chłodno.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 13:19   #98
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Jak już pisałam dużo miałam do czynienia z takimi osobami i kto pracował z takimi dziećmi wie o czym pisze.Dlatego takie pisanie że to tylko cierpienie i życie bez sensu jest niesprawiedliwe.Natomiast na pewno są i takie co mają tylko cierpienie i wegetacje.[COLOR="Silver"]
A kto się takim dzieckiem, jakkolwiek wesołe i radosne by nie było, zajmie po śmierci rodziców, zakładając, że jest niesamodzielne? Albo jak wygląda życie takiego dziecka, gdy się urodzi na zapadłej wsi, gdzie nie ma dostępu do świetlic ani innych terapii, a rodziców nie stać na dojazdy ani nawet na specjalistyczną opiekę na miejscu?
Wiesz, jak wygląda pomoc socjalna dla osób z niepełnosprawnością, szczególnie dorosłych? Gdy już nie są uśmiechniętymi i radosnymi dziećmi?
Proszę o rzeczowe odpowiedzi.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:20   #99
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Spoko o ile aborcje z powodu uszkodzenie płodu nie neguje to jest każdego decyzja to już oddanie dziecka z powodu choroby jest dla lekko obrzydliwe.Czyli zdrowe a chore już bee tak?Jeśli nie jesteś w stanie się poświęcić własnemu dziecku no to coś jest nie tak.

dokładnie tak
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:25   #100
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość

Spoko o ile aborcje z powodu uszkodzenie płodu nie neguje to jest każdego decyzja to już oddanie dziecka z powodu choroby jest dla lekko obrzydliwe.Czyli zdrowe a chore już bee tak?Jeśli nie jesteś w stanie się poświęcić własnemu dziecku no to coś jest nie tak.
Nie masz prawa nikogo oceniać w taki sposób. Praca z ludźmi upośledzonymi to co innego niż stała, całodobowa opieka i odpowiedzialność za ich życie. Zapewnienie warunków mieszkaniowych, środków na rehabilitację, żywność, urządzenia potrzebne do opieki itp.
Przyhamuj dziewczno, bo póki nie jesteś w takiej sytuacji to guzik wiesz.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:30   #101
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale musicie pamiętać że choroba a choroba to różnica i nie wiadomo tak na prawdę jak ona będzie się nasilać i jak będzie zaawansowana.Podam przykład kuzynka urodziła syna z rozszczepem kręgosłupa, który podlega aborcji jest w nią wpisany.Dziś chłopak chodzi o kulach uczy się w miarę normalne funkcjonuje i tak na prawdę nie żałuje że żyje.Jeśli by to była roślinka, która się męczy i nie wie o świecie to ok. Jednak nigdy nie ma pewności jak to będzie i to jest największy dramat.Wszystkie piszecie że dla dobra dziecka i tak dalej ale skąd wiecie czy ta decyzja jest prawidłowa i że dziecko by cierpiało strasznie w taki sposób że jego istnienie nie ma sensu.?
a skad ty wiesz czy on zaluje czy nie?
zapytalas go kiedys czy tylko tak wnioskujesz bo on sam tego nie mowi?
ja mysle ze jesli sie nie urodzisz to nie bedziesz odczuwal dramatu.
dlaczego mialabym ryzykowac narodziny chorego dziecka wierzac ze ta choroba ktora dziecko ma bedzie tylko lekka wersja?
wyddaje mi sie ze decydowanie sie na urodzenie niepelnosprawnego dziecka z nadzieja ze a moze mu sie takie zycie (na wozku albo z odpadajaca skora )bedzie podobac i bedzie doceniac to ze sie urodzil jest wielce ryzykowne i konsekwencje urodzenia sie z ta przypadloscia przedewszystkim bedzie ponosic ta wlasnie chora osoba

ja oceniam po sobie jakbym miala urodzic sie uposledzona,zalezna od innych,spedzic zycie na wozku,kulach,niewidoma,zn ieksztalcona to bym wolala sie nie urodzic dlatego podejmuje decyzje o terminacji ciazy bo zakladam ze moje dziecko rowniez nie chcialaoby takiego zycia
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 13:39   #102
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:42   #103
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale musicie pamiętać że choroba a choroba to różnica i nie wiadomo tak na prawdę jak ona będzie się nasilać i jak będzie zaawansowana.Podam przykład kuzynka urodziła syna z rozszczepem kręgosłupa, który podlega aborcji jest w nią wpisany.Dziś chłopak chodzi o kulach uczy się w miarę normalne funkcjonuje i tak na prawdę nie żałuje że żyje.Jeśli by to była roślinka, która się męczy i nie wie o świecie to ok. Jednak nigdy nie ma pewności jak to będzie i to jest największy dramat.Wszystkie piszecie że dla dobra dziecka i tak dalej ale skąd wiecie czy ta decyzja jest prawidłowa i że dziecko by cierpiało strasznie w taki sposób że jego istnienie nie ma sensu.?

rozszczep kregoslupa to nie uposledzenie umyslowe. Tak jak mowisz choroba=/=choroba. Jakbym miala dziecko bez dloni za to bez zadnych aberracji chromosomowych to bym urodzila i wychowywala.
Wydalabym to kilka tys na testy,zeby miec pewnosc w takim przypadku


jest tak zaawansowana technika,ze robiac jakies nitsy naprawde nei bedzie zdziwka ze dziecko mialo byc zdrowe a n ie jest

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Powiem szczerze ,ze od tego ciezko sie powstrzymac jesli dziecko jest w otoczeniu.
Ja chodzilam do podstawowki do klasy integracyjnej bo mama mnie chciala wychwoac na slodka i wrazliwa dziewczynke. I owszem taka bylam, jako dorosla juz mniej.
Pamietam jak nas 10-11 latki dusil i probowal calowac jakis tlusty i starszy o kilka lat chlopak uposledzony umyslowo, ktory przychodzil do szkoly raz czy dwa w tyg i nawet nie mowil, tylko jakies aaa,ooo czy inne okrzyki.
Nauczycielka i matka we dwojke go musialy sciagac z nas jak ktoras zlapal a dusil mocno i go matka walila,zeby puscil i ktoejs krzywdy nie zrobil.
I gdyby moja corka chodzila z kims takim do szkoly to robilabyma fere za afera ,zeby zabrac stamtad takie dziecko. Bo latwo powiedziec nie oceniaj. Tylko gdziestam funkcjonujemy w spoleczenstwie i takie osoby bywaja niebezpieczne dla innych. To jest odpowiedzialnosc nie tylko za to dziecko ale tez za to ,zeby kogos nie skrzywidzilo.



A czasem nawet niekoniecznie niebezpieczne ale jednak mocno niekomfortowe czy cos?
Moja kuzynka daleka ma chorego chlopaka,teraz juz cos ok 18 lat.
On potrafi obcym ludziom we wsi przeskoczyc przez plot i do domu wejsc bo np chce siku. Nie widzi w tym nic dziwnego. Ciotce jakies proszki i plyny pod nieobecnosc wszystkie wlal do wanny i sie nimi bawil. Co takiemu strzeli do glowy nigdy nie wiesz, wszytskie siostry jej unikaja.
Wiaodmo,ze dla matki to trudna sprawa. Z drugiej strony jej siostry tez sa matkami i sie boje ze jest zbyt niebezpieczny dla ich dzieci
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:51   #104
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Nie masz prawa nikogo oceniać w taki sposób. Praca z ludźmi upośledzonymi to co innego niż stała, całodobowa opieka i odpowiedzialność za ich życie. Zapewnienie warunków mieszkaniowych, środków na rehabilitację, żywność, urządzenia potrzebne do opieki itp.
Przyhamuj dziewczno, bo póki nie jesteś w takiej sytuacji to guzik wiesz.
Czemu nie mam prawa oceniać?Ktoś kto ma niechęć do takich osób i ich nie toleruje może podlegać mojej ocenie a czemu nie?Przypominam że nie piszę o aborcji teraz?Tak będę oceniać kogoś kto potrafi obdarzyć uczuciem zdrowe dziecko a chore nie jak by było gorsze.Każdy z nas mógł się taki urodzić.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87220473]a skad ty wiesz czy on zaluje czy nie?
zapytalas go kiedys czy tylko tak wnioskujesz bo on sam tego nie mowi?
ja mysle ze jesli sie nie urodzisz to nie bedziesz odczuwal dramatu.
dlaczego mialabym ryzykowac narodziny chorego dziecka wierzac ze ta choroba ktora dziecko ma bedzie tylko lekka wersja?
wyddaje mi sie ze decydowanie sie na urodzenie niepelnosprawnego dziecka z nadzieja ze a moze mu sie takie zycie (na wozku albo z odpadajaca skora )bedzie podobac i bedzie doceniac to ze sie urodzil jest wielce ryzykowne i konsekwencje urodzenia sie z ta przypadloscia przedewszystkim bedzie ponosic ta wlasnie chora osoba

ja oceniam po sobie jakbym miala urodzic sie uposledzona,zalezna od innych,spedzic zycie na wozku,kulach,niewidoma,zn ieksztalcona to bym wolala sie nie urodzic dlatego podejmuje decyzje o terminacji ciazy bo zakladam ze moje dziecko rowniez nie chcialaoby takiego zycia[/QUOTE]

To że ty wolałabyś to o niczym nie świadczy.

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
rozszczep kregoslupa to nie uposledzenie umyslowe. Tak jak mowisz choroba=/=choroba. Jakbym miala dziecko bez dloni za to bez zadnych aberracji chromosomowych to bym urodzila i wychowywala.
Wydalabym to kilka tys na testy,zeby miec pewnosc w takim przypadku


jest tak zaawansowana technika,ze robiac jakies nitsy naprawde nei bedzie zdziwka ze dziecko mialo byc zdrowe a n ie jest




zabawne bo widze to w druga strone





Powiem szczerze ,ze od tego ciezko sie powstrzymac jesli dziecko jest w otoczeniu.
Ja chodzilam do podstawowki do klasy integracyjnej bo mama mnie chciala wychwoac na slodka i wrazliwa dziewczynke. I owszem taka bylam, jako dorosla juz mniej.
Pamietam jak nas 10-11 latki dusil i probowal calowac jakis tlusty i starszy o kilka lat chlopak uposledzony umyslowo, ktory przychodzil do szkoly raz czy dwa w tyg i nawet nie mowil, tylko jakies aaa,ooo czy inne okrzyki.
Nauczycielka i matka we dwojke go musialy sciagac z nas jak ktoras zlapal a dusil mocno i go matka walila,zeby puscil i ktoejs krzywdy nie zrobil.
I gdyby moja corka chodzila z kims takim do szkoly to robilabyma fere za afera ,zeby zabrac stamtad takie dziecko. Bo latwo powiedziec nie oceniaj. Tylko gdziestam funkcjonujemy w spoleczenstwie i takie osoby bywaja niebezpieczne dla innych. To jest odpowiedzialnosc nie tylko za to dziecko ale tez za to ,zeby kogos nie skrzywidzilo.



A czasem nawet niekoniecznie niebezpieczne ale jednak mocno niekomfortowe czy cos?
Moja kuzynka daleka ma chorego chlopaka,teraz juz cos ok 18 lat.
On potrafi obcym ludziom we wsi przeskoczyc przez plot i do domu wejsc bo np chce siku. Nie widzi w tym nic dziwnego. Ciotce jakies proszki i plyny pod nieobecnosc wszystkie wlal do wanny i sie nimi bawil. Co takiemu strzeli do glowy nigdy nie wiesz, wszytskie siostry jej unikaja.
Wiaodmo,ze dla matki to trudna sprawa. Z drugiej strony jej siostry tez sa matkami i sie boje ze jest zbyt niebezpieczny dla ich dzieci
I co teraz będziemy przedstawiać argumenty że ludzie upośledzenie nie powinni żyć bo jakiś tam chłopak stwarzał niebezpieczeństwo?

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
dokładnie tak
Serio zero empatii.?Współczuje.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:51   #105
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Czemu nie mam prawa oceniać?Ktoś kto ma niechęć do takich osób i ich nie toleruje może podlegać mojej ocenie a czemu nie?Przypominam że nie piszę o aborcji teraz?Tak będę oceniać kogoś kto potrafi obdarzyć uczuciem zdrowe dziecko a chore nie jak by było gorsze.Każdy z nas mógł się taki urodzić.

bo chore jest gorsze w sensie zdrowotnym. nie ma co udawać, że jest inaczej. pod względem zdrowia jest gorsze.
no i co z tego, że mogłam się urodzić chora? nie urodziłam się. urodziłam się zdrowa. co niby wynika z tego, że mogłam się urodzić chora? gdybym urodziła się chora, to też byłabym gorsza pod względem zdrowotnym.
znam swoją psychikę i wiem, że nie udźwignęłabym opieki nad chorym dzieckiem. koniec kropka. nie ma co na ten temat dyskutować.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:51   #106
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Czemu nie mam prawa oceniać?Ktoś kto ma niechęć do takich osób i ich nie toleruje może podlegać mojej ocenie a czemu nie?Przypominam że nie piszę o aborcji teraz?Tak będę oceniać kogoś kto potrafi obdarzyć uczuciem zdrowe dziecko a chore nie jak by było gorsze.Każdy z nas mógł się taki urodzić.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------



To że ty wolałabyś to o niczym nie świadczy.
Pracowałas z takimi osobami podobno, a nie wiesz, że w większości przypadków nie chodzi o brak miłości, a o brak wsparcia? I o to, że druga strona kocha ludzi z niepełnosprawnością tylko do momentu, kiedy się urodza? Potem już mogą być tylko albo biedne roślinki, albo obrzydliwe uposledzone dziwadla. Odczlowieczenie osoby z niepełnosprawnością (zwłaszcza intelektualna) zaczyna się dokładnie w momencie, kiedy ona przychodzi na świat. Jestem oligofrenopedagogiem a czuje, że nie mogłabym wychowywać takiego dziecka, właśnie dlatego, że chyba nie udzwignelabym tego, co w całym życiu go spotka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:52   #107
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

goldennight, odpowiedz na moje pytania proszę.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:53   #108
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
bo chore jest gorsze w sensie zdrowotnym. nie ma co udawać, że jest inaczej. pod względem zdrowia jest gorsze.
no i co z tego, że mogłam się urodzić chora? nie urodziłam się. urodziłam się zdrowa. co niby wynika z tego, że mogłam się urodzić chora? gdybym urodziła się chora, to też byłabym gorsza pod względem zdrowotnym.
znam swoją psychikę i wiem, że nie udźwignęłabym opieki nad chorym dzieckiem. koniec kropka. nie ma co na ten temat dyskutować.
To jest jedna rzecz a nie potrafienie pokochać takiego dziecka bo jest gorsze zdrowotnie to inna.Tak wnioskuje skoro byś mogła je oddać.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:54   #109
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
Pracowałas z takimi osobami podobno, a nie wiesz, że w większości przypadków nie chodzi o brak miłości, a o brak wsparcia? I o to, że druga strona kocha ludzi z niepełnosprawnością tylko do momentu, kiedy się urodza? Potem już mogą być tylko albo biedne roślinki, albo obrzydliwe uposledzone dziwadla. Odczlowieczenie osoby z niepełnosprawnością (zwłaszcza intelektualna) zaczyna się dokładnie w momencie, kiedy ona przychodzi na świat. Jestem oligofrenopedagogiem a czuje, że nie mogłabym wychowywać takiego dziecka, właśnie dlatego, że chyba nie udzwignelabym tego, co w całym życiu go spotka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wiesz, że składasz się na świat, w którym przyszłoby mu żyć? I jak popularne jest mówienie jak to by się było dobrym, gdyby tylko źli ludzie nie przeszkadzali? Zadziwiająco wiele jest takich wypowiedzi. To może, kurła, bądźcie? Może nawet jest was więcej?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 13:57   #110
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że składasz się na świat, w którym przyszłoby mu żyć? I jak popularne jest mówienie jak to by się było dobrym, gdyby tylko źli ludzie nie przeszkadzali? Zadziwiająco wiele jest takich wypowiedzi. To może, kurła, bądźcie? Może nawet jest was więcej?
A to jest w sumie druga strona medalu, że sama też nie wiem, na ile ja bym była dla niego dobra. Prawdopodobnie nie jestem dobrym materiałem na matkę walcząca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:58   #111
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87220535]goldennight, odpowiedz na moje pytania proszę.[/QUOTE]

Sorki nie widzę twojego posta bo mam jakieś reklamy.Jeszcze raz zapytaj.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:58   #112
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
To jest jedna rzecz a nie potrafienie pokochać takiego dziecka bo jest gorsze zdrowotnie to inna.Tak wnioskuje skoro byś mogła je oddać.

ja odpowiadam tylko za to, co napisałam, nie za wnioski, które sobie wyciągasz.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:59   #113
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że składasz się na świat, w którym przyszłoby mu żyć? I jak popularne jest mówienie jak to by się było dobrym, gdyby tylko źli ludzie nie przeszkadzali? Zadziwiająco wiele jest takich wypowiedzi. To może, kurła, bądźcie? Może nawet jest was więcej?
Nie do końca wiem o co ci chodzi.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:59   #114
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Odpowiedziałam, bo autorka wątyku ciagle dopytywała dlaczego, dlaczego, dlaczego bez końca. Zobacz sobie początek wątku.

Jak ktoś się decyduje nie przerywać ciąży z takimi wadami, to za
zazwyczaj jest szanuję decyzję bez żadnych dodatkowych pytań.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:59   #115
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
A to jest w sumie druga strona medalu, że sama też nie wiem, na ile ja bym była dla niego dobra. Prawdopodobnie nie jestem dobrym materiałem na matkę walcząca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest cały czas ta sama strona. Rezygnujesz z niego z powodu niepełnosprawności. Identycznie jak ludzie, którzy by mu to życie uprzykrzali.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:59   #116
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
ja odpowiadam tylko za to, co napisałam, nie za wnioski, które sobie wyciągasz.
Czyli wyjaśnij mi jak to wygląda na prawdę.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:01   #117
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
To jest cały czas ta sama strona. Rezygnujesz z niego z powodu niepełnosprawności. Identycznie jak ludzie, którzy by mu to życie uprzykrzali.
A czy ja twierdzę inaczej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:01   #118
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
To jest cały czas ta sama strona. Rezygnujesz z niego z powodu niepełnosprawności. Identycznie jak ludzie, którzy by mu to życie uprzykrzali.
No właśnie.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:02   #119
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Sorki nie widzę twojego posta bo mam jakieś reklamy.Jeszcze raz zapytaj.
A kto się takim dzieckiem, jakkolwiek wesołe i radosne by nie było, zajmie po śmierci rodziców, zakładając, że jest niesamodzielne? Albo jak wygląda życie takiego dziecka, gdy się urodzi na zapadłej wsi, gdzie nie ma dostępu do świetlic ani innych terapii, a rodziców nie stać na dojazdy ani nawet na specjalistyczną opiekę na miejscu?
Wiesz, jak wygląda pomoc socjalna dla osób z niepełnosprawnością, szczególnie dorosłych? Gdy już nie są uśmiechniętymi i radosnymi dziećmi?
Proszę o rzeczowe odpowiedzi.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:03   #120
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
A czy ja twierdzę inaczej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Że rezygnujesz z niego powodu innych ludzi. A przecież postępujesz jak oni.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-16 22:16:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:11.