Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-22, 17:28   #451
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że gdy piszesz "Twój bóg" wcale nie odnosisz się do czyjegoś boga, tylko do swojego (który nie istnieje albo jest podobny do jednorożca). A drugim problemem jest to, że ta druga strona myśli, że to jest o jej bogu i czuje się urażona. Z tego powodu zginęło setki milionów ludzi w ostatnich wiekach. Z powodu takiego nieporozumienia.
No właśnie, to może by przestać już z tą ciemnotą?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 17:28   #452
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
I ja Ci napisałam, że taki argument jest inwalidą. W ogóle się na niego nie powoływałeś wcześniej. Zacząłeś, kiedy sam zauważyłeś, że nie ma między tymi bóstwami różnicy.
Nie powoływałem się na popularność, bo nikt mnie nie pytał dlaczego rozmawiamy o Bogu a nie o jednorożcu. Natomiast gdybyś zadała sobie trud i prześledziła moje wcześniejsze posty w tym wątku to zauważyłabyś, że od początku twierdzę, że nie jest wg mnie istotne czy Autorka wierzy w jednorożca czy w Boga, czy w inną istotę wyższą ale to, co się w Autorce zmieniło i zmienia.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 17:52   #453
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Tak. Właśnie mniej więcej taki sens był tego, co napisałem w poście, w którym odpowiadałem Ci na Twoje pytanie, dlaczego dyskutujemy o istnieniu Boga a nie jednorożca. Ilość wątków. Zainteresowanie. Rodzaj i intensywność osobistych odniesień.








Problem w tym, że gdy piszesz "Twój bóg" wcale nie odnosisz się do czyjegoś boga, tylko do swojego (który nie istnieje albo jest podobny do jednorożca). A drugim problemem jest to, że ta druga strona myśli, że to jest o jej bogu i czuje się urażona. Z tego powodu zginęło setki milionów ludzi w ostatnich wiekach. Z powodu takiego nieporozumienia.
Nie z powodu nieporozumienia, tylko fanatyzmu religijnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 18:01   #454
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Nie powoływałem się na popularność, bo nikt mnie nie pytał dlaczego rozmawiamy o Bogu a nie o jednorożcu. Natomiast gdybyś zadała sobie trud i prześledziła moje wcześniejsze posty w tym wątku to zauważyłabyś, że od początku twierdzę, że nie jest wg mnie istotne czy Autorka wierzy w jednorożca czy w Boga, czy w inną istotę wyższą ale to, co się w Autorce zmieniło i zmienia.
Ale kiedy próbujesz nam wmówić, że nie wierząc w boga tak naprawdę w niego wierzymy, to jakimś cudem nie podajesz przykładu jednorożca ani latającego potwora spaghetti. Wstyd by Ci było w nich wierzyć?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 18:27   #455
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Ale kiedy próbujesz nam wmówić, że nie wierząc w boga tak naprawdę w niego wierzymy, to jakimś cudem nie podajesz przykładu jednorożca ani latającego potwora spaghetti. Wstyd by Ci było w nich wierzyć?
Omatkohuto! Nie podaję przykładu jednorożca, bo akurat jest mowa o Bogu, więc piszę o nim. Gdyby była tu mowa o jednorożcu, to pewnie bym pisał o jednorożcu, jeśli tylko miałbym do tego relację i ochotę się nią dzielić. I, jeśli to nie wynika jasno z moich postów w tym i podobnych wątkach, ja nie wierzę w Boga takiego, w jakiego wierzy Autorka. Ja w ogóle nie WIERZĘ w Boga. To dla mnie nie jest kwestia wiary ani przeprowadzania jakichkolwiek dowodów.


Ale też nie uważam, że ktoś, kto wierzy w Boga na niebie, powinien się tego wstydzić, jak i inny nie powinien się wstydzić, że z tego kpi wymyślając jednorożca. Każdy z nas opowiada tutaj historię o sobie samym i swoich relacjach. Opisuje siebie, swojego boga, swoją kpinę i swój wstyd.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 20:11   #456
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Omatkohuto! Nie podaję przykładu jednorożca, bo akurat jest mowa o Bogu, więc piszę o nim. Gdyby była tu mowa o jednorożcu, to pewnie bym pisał o jednorożcu, jeśli tylko miałbym do tego relację i ochotę się nią dzielić. I, jeśli to nie wynika jasno z moich postów w tym i podobnych wątkach, ja nie wierzę w Boga takiego, w jakiego wierzy Autorka. Ja w ogóle nie WIERZĘ w Boga. To dla mnie nie jest kwestia wiary ani przeprowadzania jakichkolwiek dowodów.


Ale też nie uważam, że ktoś, kto wierzy w Boga na niebie, powinien się tego wstydzić, jak i inny nie powinien się wstydzić, że z tego kpi wymyślając jednorożca. Każdy z nas opowiada tutaj historię o sobie samym i swoich relacjach. Opisuje siebie, swojego boga, swoją kpinę i swój wstyd.
Nie. Teraz mieszasz, bo pojawiły się niewygodne pytania. Filozofowałeś, że jeśli nie uznajemy istnienia boga, to jednocześnie je potwierdzamy, bo przecież musimy stworzyć sobie jakiś koncept, żeby mu zaprzeczyć. W takim razie tak jest ze wszystkim. Czy z Żółtym Samoistnym Człowiekiem, czy z różowym jednorożcem czy z drzewem pod Twoim domem, na którym nie rosną schabowe. Dlaczego tylko w przypadku boga zaprzeczanie istnieniu oznaczałoby jednocześnie uznanie go? W takim razie o niczym nie można powiedzieć, że nie istnieje.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 20:19   #457
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zgodzę się, że wyśmiewanie samo w sobie nic nie wnosi. Ale widzisz tutaj gdzieś takie wyśmiewanie? Ja widzę tylko zwracanie uwagi na absurdy. Więc do czego tak naprawdę odnosiło się twoje ostrzeżenie?

Piszę do ciebie, bo twierdzisz, że obie strony traktowane są tak samo. Nie są. Żadna z nas nie napisała tak prześmiewczego posta jak gryx, a jednak ten nie dostał ani kartki, ani upomnienia. Mogę się więc tylko domyślać, że uszczypliwości na tle religijnym są traktowane wyjątkowo z jakiegoś powodu.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-22, 20:54   #458
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Nie. Teraz mieszasz, bo pojawiły się niewygodne pytania. Filozofowałeś, że jeśli nie uznajemy istnienia boga, to jednocześnie je potwierdzamy, bo przecież musimy stworzyć sobie jakiś koncept, żeby mu zaprzeczyć. W takim razie tak jest ze wszystkim. Czy z Żółtym Samoistnym Człowiekiem, czy z różowym jednorożcem czy z drzewem pod Twoim domem, na którym nie rosną schabowe. Dlaczego tylko w przypadku boga zaprzeczanie istnieniu oznaczałoby jednocześnie uznanie go? W takim razie o niczym nie można powiedzieć, że nie istnieje.

Jakie niewygodne pytania? Czy gdzieś napisałem, że dotyczy to tylko boga?



Ale dobrze kombinujesz. O niczym nie można powiedzieć, że nie istnieje. Z resztą sama spróbuj. Nawet z "nic" trzeba zrobić coś, aby móc o tym mówić.



Zastanawiam się z jaką Ty właściwie postawioną przeze mnie tezą dyskutujesz. Jakbyś mogła to jakoś jednoznacznie określić powołując się na to, co ja napisałem, a nie na to, czego nie napisałem.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 21:05   #459
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Jakie niewygodne pytania? Czy gdzieś napisałem, że dotyczy to tylko boga?



Ale dobrze kombinujesz. O niczym nie można powiedzieć, że nie istnieje. Z resztą sama spróbuj. Nawet z "nic" trzeba zrobić coś, aby móc o tym mówić.
Ale jakie to ma znaczenie? Jak klient Cię pyta w Twoim sklepie czy jest chleb i Ty dobrze wiesz, że nie ma(?) go w sklepie, na zapleczu ani w żadnym miejscu, z którego mógłbyś go przynieść, to odpowiadasz, że nie ma, czy że nie ma dowodów na jego istnienie? Czy jak?
Nie możemy stwierdzić, że autyzm poszczepienny nie istnieje, bo wedle jakiejś filozofii musi istnieć, ponieważ nie istnieje?
Czemu to ma służyć? Dlaczego miałoby dawać do myślenia tylko w celu wciskania ludziom ciemnoty, a nie przekonywaniu, że nie mogą być pewni nieistnienia tańczących wokół nich jednorożców? Albo nieistnienia życia bez oddychania?
Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się z jaką Ty właściwie postawioną przeze mnie tezą dyskutujesz. Jakbyś mogła to jakoś jednoznacznie określić powołując się na to, co ja napisałem, a nie na to, czego nie napisałem.
Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Natomiast wracając do nie istnienia Boga. Zastanawiam się do jakiej koncepcji odwołują się ci, którzy twierdzą, że go nie ma. Przecież muszą tworzyć sobie jakąś jego koncepcję mentalną aby zaprzeczyć. I teraz właściwie czemu zaprzeczyć? Istnieniu tej własnej koncepcji mentalnej? Hmm...
Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Ale nie ma czegoś takiego jak "cudza koncepcja", właśnie o tym pisałem w poprzednim poście.
Dociera do nas zbiór informacji i bodźców. Jeśli mamy jakąś relację do tych bodźców (któreś nas z jakiegoś powodu zainteresuje) a dodatkowo dociera ona do nas od innej jednostki to tworzony jest abstrakt, który nazywany jest "cudzą koncepcją", która w istocie jest naszą relacją wobec tych bodźców (naszą koncepcją a temat tej cudzej). I jeśli trudno byłoby to przyjąć, gdy mamy do czynienia z materialnym światem (bo te bodźce są powtarzalne dla wielu jednostek) tak gdy operujemy jedynie abstraktami, jest to całkiem wyraźne.
Gdy ktoś mówi "Bóg sprawił, że jestem szczęśliwa" to znaczy to coś zupełnie innego dla niego, dla mnie i dla Ciebie, co zresztą w tej dyskusji widać wyraźnie. W każdym razie każde z nas odwołuje się jedynie do SWOJEJ RELACJI wobec abstraktów, takich jak szczęście, powody pojawiania się takiego odczuwania, Bóg. Jeśli więc twierdzisz, że nie ma dowodów na istnienie Boga a on sam nie ma żadnego wpływu na nasze samopoczucie, to musisz się do czegoś odwoływać, tworząc jakiś abstrakt.
W zasadzie więc można powiedzieć, że dowodem na istnienie Boga jest posiadanie wobec niego relacji, w tym takiej, która neguje jego wpływ na cokolwiek.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 21:17   #460
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Mąż ze starszymi dziećmi wyjechał na wakacje. Ja zostałam z niemowlakiem w domu. Wczoraj długo nie mogłam zasnąć. Pierwszy raz w życiu pomodliłam do Aniołów Stróżów moich dzieci,
a zwykle tylko do mojego.

Dzisiaj chłopcy wyszli w Tatry. Zawrócili.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 21:20   #461
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87105083]Mąż ze starszymi dziećmi wyjechał na wakacje. Ja zostałam z niemowlakiem w domu. Wczoraj długo nie mogłam zasnąć. Pierwszy raz w życiu pomodliłam do Aniołów Stróżów moich dzieci,
a zwykle tylko do mojego.

Dzisiaj chłopcy wyszli w Tatry. Zawrócili.[/QUOTE]
Zawrócili, bo burza była.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-22, 21:33   #462
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Ale jakie to ma znaczenie? Jak klient Cię pyta w Twoim sklepie czy jest chleb i Ty dobrze wiesz, że nie ma(?) go w sklepie, na zapleczu ani w żadnym miejscu, z którego mógłbyś go przynieść, to odpowiadasz, że nie ma, czy że nie ma dowodów na jego istnienie? Czy jak?
Odpowiem, że nie ma chleba. Ale czy to znaczy, że chleb nie istnieje? Przecież musi istnieć jakaś koncepcja chleba zarówno w kliencie jak i we mnie, abyśmy mogli o nim mówić. A, jako że obaj kojarzymy chleb podobnie, to w tym temacie się dogadamy sprawnie, bo każdy z nas chleb widział, smakował i dotykał. Czyli każdy z nas wchodził w jakąś relację z chlebem.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 21:36   #463
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Odpowiem, że nie ma chleba. Ale czy to znaczy, że chleb nie istnieje? Przecież musi istnieć jakaś koncepcja chleba zarówno w kliencie jak i we mnie, abyśmy mogli o nim mówić. A, jako że obaj kojarzymy chleb podobnie, to w tym temacie się dogadamy sprawnie, bo każdy z nas chleb widział, smakował i dotykał. Czyli każdy z nas wchodził w jakąś relację z chlebem.
No i tak jak myślałam, tylko na to odpowiedziałeś. A reszta?
Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Nie możemy stwierdzić, że autyzm poszczepienny nie istnieje, bo wedle jakiejś filozofii musi istnieć, ponieważ nie istnieje?
Czemu to ma służyć? Dlaczego miałoby dawać do myślenia tylko w celu wciskania ludziom ciemnoty, a nie przekonywaniu, że nie mogą być pewni nieistnienia tańczących wokół nich jednorożców? Albo nieistnienia życia bez oddychania?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 21:56   #464
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
No i tak jak myślałam, tylko na to odpowiedziałeś. A reszta?
Nie odpowiedziałem, bo nie wiem czym jest autyzm poszczepienny a ostatniej części chyba nie zrozumiałem. A na pytanie czemu to ma służyć nie znam odpowiedzi. Po prostu uważam, że tak jest ale nie wiem czemu.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 09:37   #465
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87105083]Mąż ze starszymi dziećmi wyjechał na wakacje. Ja zostałam z niemowlakiem w domu. Wczoraj długo nie mogłam zasnąć. Pierwszy raz w życiu pomodliłam do Aniołów Stróżów moich dzieci,
a zwykle tylko do mojego.

Dzisiaj chłopcy wyszli w Tatry. Zawrócili.[/QUOTE]

Rozsądny człowiek nie pcha się w góry w burzę. W dodatku z dziećmi. Widocznie mąż rozsądny. Bo chyba sprawdzał pogodę? Czy z jakiego powodu nie poszli?

Też jestem świeżo po górach i nałogowo każdy sprawdzał prognozę pogody zanim w nie ruszyliśmy.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 09:45   #466
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87105083]Mąż ze starszymi dziećmi wyjechał na wakacje. Ja zostałam z niemowlakiem w domu. Wczoraj długo nie mogłam zasnąć. Pierwszy raz w życiu pomodliłam do Aniołów Stróżów moich dzieci,
a zwykle tylko do mojego.

Dzisiaj chłopcy wyszli w Tatry. Zawrócili.[/QUOTE]A jak Ci powiem, że raz to nabluzgałam na Jahwe jak leci, z góry do dołu, bo akurat ktoś mnie zapytał o coś związanego i bolał mnie ząb, a na drugi dzień miałam niesamowitego farta, a mogłam zginąć, to powiesz, że syn marnotrawny, Jahwe kocha wszystkich, nawet jak mu nabluzgałam to chwała Panu, co nie?

Bo ja bym napisała, że to nie ma znaczenia i to losowa sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 09:50   #467
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87105083]Mąż ze starszymi dziećmi wyjechał na wakacje. Ja zostałam z niemowlakiem w domu. Wczoraj długo nie mogłam zasnąć. Pierwszy raz w życiu pomodliłam do Aniołów Stróżów moich dzieci,
a zwykle tylko do mojego.

Dzisiaj chłopcy wyszli w Tatry. Zawrócili.[/QUOTE]Dla Ciebie to opieka boża, dla mnie zwykły rozsądek, który każe zawrócić z gór, bo idzie burza. Skoro się modliłaś, to rozumiem, że równie dobrze synowie z ojcem mogli iść w tę burzę, bo Bóg by ich ocalił po modlitwach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 09:54   #468
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Rozsądny człowiek nie pcha się w góry w burzę. W dodatku z dziećmi. Widocznie mąż rozsądny. Bo chyba sprawdzał pogodę? Czy z jakiego powodu nie poszli?

Też jestem świeżo po górach i nałogowo każdy sprawdzał prognozę pogody zanim w nie ruszyliśmy.

młody zrobił niesamowitą awanturę,
powiedzieli, że pierwszy raz widzieli go w takim stanie


teraz jest dumny, że wszystkich uratował
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 09:57   #469
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87105966]młody zrobił niesamowitą awanturę,
powiedzieli, że pierwszy raz widzieli go w takim stanie


teraz jest dumny, że wszystkich uratował[/QUOTE]No i słusznie jest dumny, gdzie tutaj bóg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-23, 10:01   #470
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87105966]młody zrobił niesamowitą awanturę,
powiedzieli, że pierwszy raz widzieli go w takim stanie


teraz jest dumny, że wszystkich uratował[/QUOTE]Ale twój mąż nikogo nie uratował, tylko Bóg?

To jak w końcu?

Czemu mu nie powiedziałaś, że nie ma powodu do dumy, bo to Ty wszystkich uratowałaś modlitwą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 10:10   #471
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87105966]młody zrobił niesamowitą awanturę,
powiedzieli, że pierwszy raz widzieli go w takim stanie


teraz jest dumny, że wszystkich uratował[/QUOTE]

Ale z jakiego powodu zrobił awanturę? Miał przeczucie/nie chciało mu się, bo pogoda, zmęczenie/...? I czy na Giewont mieli pójść czy na inny szczyt? Nie wiedzieli, że pogoda kijowa ma być?
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 10:11   #472
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

gdyby to była zasługa modlitwy, to działałaby w każdym przypadku
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 10:12   #473
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87105083]Mąż ze starszymi dziećmi wyjechał na wakacje. Ja zostałam z niemowlakiem w domu. Wczoraj długo nie mogłam zasnąć. Pierwszy raz w życiu pomodliłam do Aniołów Stróżów moich dzieci,
a zwykle tylko do mojego.

Dzisiaj chłopcy wyszli w Tatry. Zawrócili.[/QUOTE]


aaa, czyli za tych ludzi, co zginęli, to się po prostu nikt nie pomodlił. no i zagadka rozwiązana! trzeba przekazać to mediom, niech podadzą dalej.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 10:59   #474
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Ale z jakiego powodu zrobił awanturę? Miał przeczucie/nie chciało mu się, bo pogoda, zmęczenie/...? I czy na Giewont mieli pójść czy na inny szczyt? Nie wiedzieli, że pogoda kijowa ma być?
chyba przeczucie,
on się nigdy nie awanturuje, nie wiedziałam nawet, że umie
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 11:05   #475
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87106204]chyba przeczucie,
on się nigdy nie awanturuje, nie wiedziałam nawet, że umie[/QUOTE]
Syn zareagował na to, że reszta rodziny chce iść w burzę w góry, więc wcale się nie dziwię, że się awanturował - tylko się cieszyć, że syn okazał zdrowy rozsądek. Szkoda, że zamiast się cieszyć i docenić, że Twoje dziecko jest rozsądne i potrafi zareagować w sytuacjach ryzykownych/niebezpiecznych, Ty przypisujesz całą zasługę modlitwie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 11:28   #476
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A jak Ci powiem, że raz to nabluzgałam na Jahwe jak leci, z góry do dołu, bo akurat ktoś mnie zapytał o coś związanego i bolał mnie ząb, a na drugi dzień miałam niesamowitego farta, a mogłam zginąć, to powiesz, że syn marnotrawny, Jahwe kocha wszystkich, nawet jak mu nabluzgałam to chwała Panu, co nie?

Bo ja bym napisała, że to nie ma znaczenia i to losowa sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raaaany, Limona, Twójpost skojarzył mi się z tą sceną z Monty Pythona:
https://www.youtube.com/watch?v=0JJPhFBS0rI
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 14:06   #477
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 19:58   #478
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A jak Ci powiem, że raz to nabluzgałam na Jahwe jak leci, z góry do dołu, bo akurat ktoś mnie zapytał o coś związanego i bolał mnie ząb, a na drugi dzień miałam niesamowitego farta, a mogłam zginąć, to powiesz, że syn marnotrawny, Jahwe kocha wszystkich, nawet jak mu nabluzgałam to chwała Panu, co nie?

Bo ja bym napisała, że to nie ma znaczenia i to losowa sprawa.
Nienienie, to szatan się ucieszył z bluźnierstwa i dlatego miałaś farta
[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87105966]młody zrobił niesamowitą awanturę,
powiedzieli, że pierwszy raz widzieli go w takim stanie


teraz jest dumny, że wszystkich uratował[/QUOTE]

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87106204]chyba przeczucie,
on się nigdy nie awanturuje, nie wiedziałam nawet, że umie[/QUOTE]
proste i logiczne - nadchodziła burza, więc szybki spadek ciśnienia atmosferycznego , więc pogorszenie formy psychofizycznej, wzrost drażliwości i awantura gotowa. Wbrew obiegowej opinii dzieci są bardzo wrażliwe na zmiany pogody ze względu na specyfikę niedojrzałych organizmów i żadnych nadprzyrodzonych zjawisk w tym nie ma , wystarczy popracować z dziećmi i zobaczyć, jak reagują na pogodę . A jeżeli mieszkacie na nizinach , a pojechali w góry , to dziecko tym silniej reaguje na zmiany pogody, bo adaptacja do zmiany klimaty trwa około dwóch tygodni , do tego czasu organizm potrafi głupieć . Zresztą taki np halny wywołuje skutki psychofizyczne na dużo większym obszarze niż sam wieje, więc nie ma co się doszukiwać nadprzyrodzonych interwencji w dobrze zbadanych zjawiskach.
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Raaaany, Limona, Twójpost skojarzył mi się z tą sceną z Monty Pythona:
https://www.youtube.com/watch?v=0JJPhFBS0rI
boskie i jakże prawdziwe
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 22:34   #479
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Raaaany, Limona, Twójpost skojarzył mi się z tą sceną z Monty Pythona:
https://www.youtube.com/watch?v=0JJPhFBS0rI
OMG. Dawno nie oglądałam, chyba sobie obejrzę, bo uśmiałam się jak głupia.

Zwłaszcza ten sklepik z kamieniami. "Dwa ostre, dwa płaskie i trochę świrku".

Leżę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 01:17   #480
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Obejrzyj cały "Żywot Briana" bo warto
https://www.youtube.com/watch?v=y5FvIby52Mo
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-08-24 o 01:28
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 15:27:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.