Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-04, 09:22   #31
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Jestem zawiedziona poniekąd.
Miałam niedawno badania krwi, w tym cholesterol.

Pomimo że staram się odżywiać zdrowo, mam podwyższony cholesterol całkowity. Zbadałam frakcje i niestety wynika to z podwyższonego cholesterolu LDL - tego "złego".
Trójglicerydy w normie.
HDL ("dobry" cholesterol) w normie, ale przy dolnej granicy (67,8 przy normie minimum 65)

Z mięs jem niemal wyłącznie kurczaka (pierś), wieprzowinę z 2 razy w miesiącu, wołowinę ze 3-4 razy na miesiąc. Nie jem smalcu, masła, tylko olej rzepakowy i oliwę z oliwek. Z tłuszczów roślinnych jeszcze orzechy czy masło orzechowe. Tak, jak się zaleca przy podwyższonym cholesterolu, tłuszcze to u mnie max 25-35% mojej diety (wg kcal)
Nie mam nadwagi.
Jem sporo warzyw i owoców - codziennie jakieś są w mojej diecie (i warzywa, i owoce). Pieczywo niemal wyłącznie żytnie na zakwasie. Jem kasze, owsianki.

Jedynie ruch mogłabym włączyć, bo słabo z tym u mnie, ale jak na razie borykam się z długotrwałym bólem pleców i nie wiem już, co mam z tym zrobić. Byłam u fizjo, pomogło na chwilę, może muszę iść drugi raz, może coś innego jednak trzeba zrobić.

No i kwestia genetyczna - cała moja rodzina od strony taty (a jestem niemal 100% w nią wrodzona, prawie nic nie mam po rodzinie mamy) ma podwyższony cholesterol, w tym mój tata, ale on już jedzie na statynach. Nie chciałabym włączać leków i nie zamierzam, bo jeszcze nie ma u mnie tragedii - całkowity 235 (norma do 200, a lepiej do 180), LDL 146,8 (norma do 135).

Będę szla z tymi wynikami do lekarza, ale obawiam się, że powie mi tylko, że mam kontrolować co jakiś czas.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 09:54   #32
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Niestety ale genetyki nie przeskoczysz, ALE mozesz odwlekac nieuniknione.
Np. mojemu mezowi wyszło niedawno nadciśnienie. Chlop chudy, wysportowany, nie palił.
lekarz sam poiwiedział, ze normalnie by mu zalecił schudnąć, zacząc uprawiac sport i odstawić fajki- no ale tak to niestety, taki los.


ALE, cała jego rodzina ze strony matki- naprawde cała, na lekach na nadcisnienie od 30 roku zycia.
No to i tak dobrze że on te prawie 20 lat be znadciśnienia wypracowała tylko stylem życia.


Niestety ale po sobie widzę, ze zdrowe odzywianie, sport itp. nie jest receptą na wszytko i nie bedzie od niego człowiek wiecznie młody, piekny, zdrowy i bogaty.
Ale na pewno lepiej odwlekac i minimalizowac problemy niż wpadac w nie tak szybko jak tylko się da.




Na te plecy naparwde polecam zajęcia pilatesu nawet i 3 razy w tygodniu.Nie sama, zapisz się do klubu jakiegoś zeby ktos to kontrolował jak robisz.
Zwłaszcza przy aktywnym bólu, to jest bardzo ważne.
Nie ma innej drogi.



Ból pleców sam nie przejdzie, ani od wizyt u fizjo nie przejdzie, jesli się pleców regularnie nie ćwiczy i dodatkowo potem, jeszcze dobrze je zacząć wzmacniać gimnastycznymi siłowymi w seriach wytrzymałościowych- żeby nie przeciążac nadmiernym obciążeniem, ale żeby była spora objetośc budująca gorset mięśniowy.
A określenie "gimnastyczne" oznacza wyizolowanie zakresu ruchu bez przekraczania zakresu naturalnej mobilności danej osoby.
Zdaję sobie z tego sprawę, ale dobija mnie to tym bardziej, że ja mam dopiero 28 lat. Muszę na porzadnie wrócić do jakiejś aktywności fizycznej i myślę, że możesz mieć dużo racji z tym pilatesem. W klubie koło mnie jest pilates, ale muszę zobaczyć, czy prowadzi tylko 1 osoba, czy różne. U jednej byłam i średnio mi się podobało, mam wrażenie, że było to niezbyt profesjonalne. Ale jest tam też zdrowy kręgosłup i te zajęcia były bardzo dobre - ale to tylko raz w tygodniu.

Myślę, że do końca życia mogę mieć problem z plecami - każde przeciążenie, nieprawidłowe ruchy u mnie pewnie odbijają się echem o wiele bardziej, bo mam skoliozę i na dodatek spłyconą lordozę. Nie są to jakieś skrajne odchyły od normy, ale widoczne dla każdego ortopedy czy fizjoterapeuty na pierwszy rzut oka - szczególnie skolioza.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 10:39   #33
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.



Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Zdaję sobie z tego sprawę, ale dobija mnie to tym bardziej, że ja mam dopiero 28 lat. Muszę na porzadnie wrócić do jakiejś aktywności fizycznej i myślę, że możesz mieć dużo racji z tym pilatesem. W klubie koło mnie jest pilates, ale muszę zobaczyć, czy prowadzi tylko 1 osoba, czy różne. U jednej byłam i średnio mi się podobało, mam wrażenie, że było to niezbyt profesjonalne. Ale jest tam też zdrowy kręgosłup i te zajęcia były bardzo dobre - ale to tylko raz w tygodniu.

Myślę, że do końca życia mogę mieć problem z plecami - każde przeciążenie, nieprawidłowe ruchy u mnie pewnie odbijają się echem o wiele bardziej, bo mam skoliozę i na dodatek spłyconą lordozę. Nie są to jakieś skrajne odchyły od normy, ale widoczne dla każdego ortopedy czy fizjoterapeuty na pierwszy rzut oka - szczególnie skolioza.



Zacięłabym się i chodziła na oba. I jak jest to na każdy stretching na jaki się da.

natomiast nie łączyłabym przynajmniej na początku pilatesu z jogą, bo sa to niezbiezne ze sobą systemy mimo że pilates jest oparty w dużej mierze na asanach - da się połączyć ale najpierw trzeba ogarnąć jedno, żeby wiedzieć z czego i po co idą różnice- wiec na początek jednak polecam pilates bo to jest w punkt, system stworzony do rehabilitacji, bezpieczny i nie urazowy.

Nawet średnio prowadzony w komplecie z dobrze prowadzonym, da Ci z czasem _wiedzę_ jak poprawnie wykonywać ćwiczenia wiec nawet jak średnia prowadząca coś nie dopowie, będziesz mogła korygować sama.




Ja mam wady na całej długości kregosłupa, skrzywienie boczne, wypadajace kręgi w lędzwiowym, pogłebiona lordoza piersiowa, , splaszczona lędzwiowa, zmniejszone przestreznie międzykregowe w odcinku lędzwiowym co powoduje znaczne ograniczenie ruchomosci w nim i cholera wie co jeszcze.
1 biodro i 1 jedno ramię wyżej, wystajaca jedna łopatka bardziej.
Jak coś robię- podnosze, robię przysiad czy coś, to wyraxnie czuje jak moje ciało nie parcuje prostoi, tylko jakby torem sruby. jak kucnę w przyciadzie, to jeden posladek mam znacznie nizej niż drugi. jak leże na plecach z ugietymi kolanami, to jedno kolano mam wyżej.




Jeśli uprawiam sport i chodzę na pilates, stretching, jogę- NIC mnie nie boli a ciało tresowane do jak najbardziej poprawnego ruchu, zaczyna trzymać się prosto.


jak miałam okresy nie uprawiania sportu, to było strasznie. Ból i cierpienie na co dzień, garbienie się + ataki tzw. rwy kulszowej do tego stopnia, ze po 2 tygodnie leżałam plackiem na ziemi oćpana przeciwbólówkami.
2 razy rodziłam i to było NIC w porównaniu do ataku rwy kulszowej, czy przewlekłych bóli pleców.
Które swoją drogą promieniuja tez na stawy, więc do kompletu bolały mnie nadgarstki, kolana, stawy skokowe, łokcie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-10-04 o 10:42
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 13:47   #34
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zacięłabym się i chodziła na oba. I jak jest to na każdy stretching na jaki się da.

natomiast nie łączyłabym przynajmniej na początku pilatesu z jogą, bo sa to niezbiezne ze sobą systemy mimo że pilates jest oparty w dużej mierze na asanach - da się połączyć ale najpierw trzeba ogarnąć jedno, żeby wiedzieć z czego i po co idą różnice- wiec na początek jednak polecam pilates bo to jest w punkt, system stworzony do rehabilitacji, bezpieczny i nie urazowy.

Nawet średnio prowadzony w komplecie z dobrze prowadzonym, da Ci z czasem _wiedzę_ jak poprawnie wykonywać ćwiczenia wiec nawet jak średnia prowadząca coś nie dopowie, będziesz mogła korygować sama.




Ja mam wady na całej długości kregosłupa, skrzywienie boczne, wypadajace kręgi w lędzwiowym, pogłebiona lordoza piersiowa, , splaszczona lędzwiowa, zmniejszone przestreznie międzykregowe w odcinku lędzwiowym co powoduje znaczne ograniczenie ruchomosci w nim i cholera wie co jeszcze.
1 biodro i 1 jedno ramię wyżej, wystajaca jedna łopatka bardziej.
Jak coś robię- podnosze, robię przysiad czy coś, to wyraxnie czuje jak moje ciało nie parcuje prostoi, tylko jakby torem sruby. jak kucnę w przyciadzie, to jeden posladek mam znacznie nizej niż drugi. jak leże na plecach z ugietymi kolanami, to jedno kolano mam wyżej.





Jeśli uprawiam sport i chodzę na pilates, stretching, jogę- NIC mnie nie boli a ciało tresowane do jak najbardziej poprawnego ruchu, zaczyna trzymać się prosto.


jak miałam okresy nie uprawiania sportu, to było strasznie. Ból i cierpienie na co dzień, garbienie się + ataki tzw. rwy kulszowej do tego stopnia, ze po 2 tygodnie leżałam plackiem na ziemi oćpana przeciwbólówkami.
2 razy rodziłam i to było NIC w porównaniu do ataku rwy kulszowej, czy przewlekłych bóli pleców.
Które swoją drogą promieniuja tez na stawy, więc do kompletu bolały mnie nadgarstki, kolana, stawy skokowe, łokcie.
Co do pogrubionego to mam to samo. Wszystkie ćwiczenia z obciążeniem, nawet niedużym, robię przy lustrze, żeby kontrolować swoje ruchy i przynajmniej nie pogłębiać tych nieprawidłowości, bo o to bardzo łatwo.

Masz rację, w dodatku przejrzałam grafiki obu klubów, które mam blisko - jeden dosłownie pod blokiem i jeden trochę dalej - ale 10-12 minut piechotą to wciąż blisko - i zebrało się parę zajęć, na które mogę się przejść:
poniedziałki - pilates (ten niezbyt dobrze prowadzony)
wtorek - stretching (ale mogę nie zdążać na niego czasem, bo na 17:30), zdrowy kręgosłup (u tej samej co ten kiepski pilates)
środy - zdrowy kregosłup (najlepszy, na jakie kiedykolwiek trafiłam), core power (też jakieś zajęcia wzmacniające brzuch, plecy i generalnie wszystko wokół)
czwartki - stretching (ale też 17:30)
piątki - fit ball (ale to może na później, bo to już bardziej wymagające, ale dobrze działa na górne partie ciała)
soboty - też fit ball
niedziele - zdrowy kręgosłup (na tych jeszcze nie byłam, nowe są)

Więc do wyboru, do koloru, porobili dużo nowych zajęć tego typu, wcześniej było mniej.
Już nie mam wymówek
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 14:11   #35
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Co do pogrubionego to mam to samo. Wszystkie ćwiczenia z obciążeniem, nawet niedużym, robię przy lustrze, żeby kontrolować swoje ruchy i przynajmniej nie pogłębiać tych nieprawidłowości, bo o to bardzo łatwo.

Masz rację, w dodatku przejrzałam grafiki obu klubów, które mam blisko - jeden dosłownie pod blokiem i jeden trochę dalej - ale 10-12 minut piechotą to wciąż blisko - i zebrało się parę zajęć, na które mogę się przejść:
poniedziałki - pilates (ten niezbyt dobrze prowadzony)
wtorek - stretching (ale mogę nie zdążać na niego czasem, bo na 17:30), zdrowy kręgosłup (u tej samej co ten kiepski pilates)
środy - zdrowy kregosłup (najlepszy, na jakie kiedykolwiek trafiłam), core power (też jakieś zajęcia wzmacniające brzuch, plecy i generalnie wszystko wokół)
czwartki - stretching (ale też 17:30)
piątki - fit ball (ale to może na później, bo to już bardziej wymagające, ale dobrze działa na górne partie ciała)
soboty - też fit ball
niedziele - zdrowy kręgosłup (na tych jeszcze nie byłam, nowe są)

Więc do wyboru, do koloru, porobili dużo nowych zajęć tego typu, wcześniej było mniej.
Już nie mam wymówek
To super, jeśli korzystasz z multisporta i mieszkasz w dużym mieście to może zobacz gdzie jeszcze ma zajęcia ta fajna instruktorka, może się okaże, że gdzieś blisko i będzie Ci pasować. Nie dziwię się, że się wkurzasz, że w takim wieku ten cholesterol Ci wyłazi, ale tak jak pisze Cava można to próbować opóźnić. Kiedyś się mówiło głównie o wpływie środowiska, później zachłyśnięto się wpływem genów, teraz raczej naukowcy mówią o wpływie środowiska na ekspresję genów, więc nie jesteśmy tacy bez wpływu. Choć powtarzam nie dziwię się absolutnie Twojej frustracji.


Wiem, że wątek o jedzeniu, ale czasem zahaczamy o fitness: jakie macie doświadczenia z miernikami tętna w maszynach? Są w miarę wiarygodne? Pytam, bo ja jak ćwiczę na rowerze czy na bieżni (ostatnio się wzięłam i zaczęłam truchtać) to nawet przy dużym wysiłku i obciążeniu, czuję, że się męczę, pot leci, a tętno łaskawie podskoczy mi do 110, a tak to raczej nie przekracza poziomu 100.
Dodam jeszcze, że z natury mam niskie tętno, nawet lekarz kiedyś pytał czy nie uprawiałam jakiegoś sportu wyczynowo, najniższe z moich to, o ile dobrze pamiętam 47.
I teraz nie wiem czy:
1. Tak po prostu mam i wszystko jest ok,
2. Aparatura źle działa,
3. Po prostu się obijam i za mało z siebie daję.

Będę wdzięczna za Wasze pomysły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 14:22   #36
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
To super, jeśli korzystasz z multisporta i mieszkasz w dużym mieście to może zobacz gdzie jeszcze ma zajęcia ta fajna instruktorka, może się okaże, że gdzieś blisko i będzie Ci pasować. Nie dziwię się, że się wkurzasz, że w takim wieku ten cholesterol Ci wyłazi, ale tak jak pisze Cava można to próbować opóźnić. Kiedyś się mówiło głównie o wpływie środowiska, później zachłyśnięto się wpływem genów, teraz raczej naukowcy mówią o wpływie środowiska na ekspresję genów, więc nie jesteśmy tacy bez wpływu. Choć powtarzam nie dziwię się absolutnie Twojej frustracji.


Wiem, że wątek o jedzeniu, ale czasem zahaczamy o fitness: jakie macie doświadczenia z miernikami tętna w maszynach? Są w miarę wiarygodne? Pytam, bo ja jak ćwiczę na rowerze czy na bieżni (ostatnio się wzięłam i zaczęłam truchtać) to nawet przy dużym wysiłku i obciążeniu, czuję, że się męczę, pot leci, a tętno łaskawie podskoczy mi do 110, a tak to raczej nie przekracza poziomu 100.
Dodam jeszcze, że z natury mam niskie tętno, nawet lekarz kiedyś pytał czy nie uprawiałam jakiegoś sportu wyczynowo, najniższe z moich to, o ile dobrze pamiętam 47.
I teraz nie wiem czy:
1. Tak po prostu mam i wszystko jest ok,
2. Aparatura źle działa,
3. Po prostu się obijam i za mało z siebie daję.

Będę wdzięczna za Wasze pomysły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, korzystam z karty multisport.
Ten fajny trener jest z takiej małej osiedlowej siłowni, nawet nie znam jego nazwiska. On zresztą raczej zajmuje się sekcją triathlonową (? albo jakąś podobną) i zdaje się, że zdrowy kręgosłup to tylko taki dodatek.
Poza tym nie mam samochodu, więc dla mnie jeżdżenie po całym mieście za trenerem jest nieco problematyczne. No i co tu ukrywać - nie chciałoby mi się jeździć np. godzinę, ani nawet 40 minut na siłownię, jesli mam 2 siłownie koło siebie. - a nawet 3, tylko do tej trzeciej na piechotę już nie tak blisko (może z 20-25 minut), a komunikacją niewygodnie, naokoło, ewentualnie rowerem.

Co do przyrządów, to niestety nie pomogę, bo się nie znam na tym.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 14:37   #37
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Też zaczęłam chodzić na pilates Już z 3 tygodnie.
Też mam problem z plecami. Siedzę cały dzień w pracy, potem w domu. Dodatkowo mam delikatną skoliozę, jedna łopatka trochę mi odstaje.
Po ćwiczeniach moje plecy mają się lepiej. Postawa się trochę poprawiła, brzuch bardziej płaski. Niestety dalej mnie trochę ta łopatka boli, ale to chyba ze stresu, że zaczełam ćwiczyć. Chodzę na zmianę z pilatesem na takie z ciężarkami i na basen
Ustawiłam też postawkę pod laptopa w pracy.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-04, 14:41   #38
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Tak, korzystam z karty multisport.
Ten fajny trener jest z takiej małej osiedlowej siłowni, nawet nie znam jego nazwiska. On zresztą raczej zajmuje się sekcją triathlonową (? albo jakąś podobną) i zdaje się, że zdrowy kręgosłup to tylko taki dodatek.
Poza tym nie mam samochodu, więc dla mnie jeżdżenie po całym mieście za trenerem jest nieco problematyczne. No i co tu ukrywać - nie chciałoby mi się jeździć np. godzinę, ani nawet 40 minut na siłownię, jesli mam 2 siłownie koło siebie. - a nawet 3, tylko do tej trzeciej na piechotę już nie tak blisko (może z 20-25 minut), a komunikacją niewygodnie, naokoło, ewentualnie rowerem.

Co do przyrządów, to niestety nie pomogę, bo się nie znam na tym.
Pewnie rozumiem, ja często szukałam zajęć rano, tak po 9, w tych godzinach jest czasem mały wybór, więc jeździłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 14:51   #39
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Dziewczyny, a może by tak wydzielić wątek o ćwiczeniach?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 14:54   #40
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87223765]Dziewczyny, a może by tak wydzielić wątek o ćwiczeniach?[/QUOTE]

Mozna.
Ja taki offtop zaczelam swoimi wynikami poziomu cholesterolu.
I poszlo
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 14:58   #41
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Mozna.
Ja taki offtop zaczelam swoimi wynikami poziomu cholesterolu.
I poszlo
To już nie pierwszy raz, czasami dyskusje o ćwiczeniach są tu na kilka-kilkanaście stron.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-04, 15:04   #42
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87223800]To już nie pierwszy raz, czasami dyskusje o ćwiczeniach są tu na kilka-kilkanaście stron.[/QUOTE]

Myślałam, że na plotkowym to aż tak nie razi (i oba tematy się trochę łączą) , ale jeśli Wam przeszkadza to możemy te dyskusje toczyć gdzie indziej. Nie wiem tylko gdzie, na fitness, na plotkowy i jak by się miało nazywać, może macie jakieś pomysły?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 15:09   #43
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Myślałam, że na plotkowym to aż tak nie razi (i oba tematy się trochę łączą) , ale jeśli Wam przeszkadza to możemy te dyskusje toczyć gdzie indziej. Nie wiem tylko gdzie, na fitness, na plotkowy i jak by się miało nazywać, może macie jakieś pomysły?
Ale to nie jest offtop, tylko regularny równoległy temat, który jest tutaj podejmowany. A mnie np. temat ćwiczeń zupełnie nie interesuje, bo jestem leniwą bułą, ale lubię zjeść zdrowo i z pomysłem i tylko w celu inspiracji do tego drugiego czytam ten wątek.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 15:47   #44
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Myślałam, że na plotkowym to aż tak nie razi (i oba tematy się trochę łączą) , ale jeśli Wam przeszkadza to możemy te dyskusje toczyć gdzie indziej. Nie wiem tylko gdzie, na fitness, na plotkowy i jak by się miało nazywać, może macie jakieś pomysły?
Na plotkowym. Na fitness rzadko zaglądam
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 15:52   #45
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87223844]Ale to nie jest offtop, tylko regularny równoległy temat, który jest tutaj podejmowany. A mnie np. temat ćwiczeń zupełnie nie interesuje, bo jestem leniwą bułą, ale lubię zjeść zdrowo i z pomysłem i tylko w celu inspiracji do tego drugiego czytam ten wątek.[/QUOTE]Spoko, przecież ja się nie rzucam. cenię sobie osoby, które się tu wypowiadają a na fitnessie nie widziałam ciekawych wątków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 16:08   #46
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Spoko, przecież ja się nie rzucam. cenię sobie osoby, które się tu wypowiadają a na fitnessie nie widziałam ciekawych wątków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko, gdy to będzie na plotkowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 10:01   #47
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Jako że na wątku "Czy jecie zdrowo?" często wywiązują się dłuuugie dyskusje odchodzące od tematu jedzenia, a dotyczące aktywności fizycznej wszelkiego rodzaju, zakładam nowy wątek, żeby oddzielić te dyskusje.

Więc jak to jest z Wami? Ćwiczycie, jesteście aktywne fizyczne na co dzień? Czy to raczej jakieś zrywy i macie na zmianę fazy ćwiczeń i lenistwa.
Ja niestety jestem z tych drugich. Potrafię być aktywna miesiącami, ale jak coś (wyjazd, choroba) wytrąci mnie z rytmu, to ciężko mi wrócić do ćwiczeń.

Co myślicie, żeby dzielić się też fajnymi kanałami do ćwiczeń? Mogłabym je np. dodawać do pierwszego postu, np. z podziałem pilates, joga, tabata, itd. Jeśli ktoś prowadzi dużo różnych, można stworzyć kategorię typu "kompleksowe treningi".

Sama chętnie posłucham propozycji ćwiczeń, bo czasem bym poćwiczyła w domu, a kończy się tak, że przez pół godziny przerzucam YouTube'a, nie umiem się zdecydować i mi się odechciewa.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 10:56   #48
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Stworzyłam wątek o ćwiczeniach:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1270871
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 11:13   #49
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

A to zaskoczenie - w liście subskrybcji, pojawił mi się ten wątek i w ogóle go nie kojarzyłam, ale już wiem o co chodzi .



Odpowiadając na pytania: okropnie się ostatnio opuściłam, nie ćwiczyłam już chwile, źle się z tym czuje... ciężko mi się zmotywować. A jednak jak się ćwiczy, to głowa 'zdrowiej' pracuje . Dzisiaj mam mocne postanowienie i chce poćwiczyć. Może czytając o waszych sportowych podbojach, będziecie mnie motywować.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 11:44   #50
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
No właśnie też mi się wydawało, że 30% to za wysoko, bo 25% kołatało mi się po głowie. Najaktualniejsze zdjęcie figury mam w ciuchach, na pewno przy obecnej wadze. U mnie sporo tłuszczu na brzuchu i pupie, a tego nie widać na zdjęciu przodem, więc może dlatego, nie wiem. Ramiona i nogi ma w miarę, najwięcej na środku się kumuluje a to może ciuchy przykrywają. Przydałoby się zbić jak nic.

Wiem, że nie ma co się porównywać do facetów, ale jak widzisz taką przepaść to szok. No ale mój mąż jest od ponad roku na diecie dla cukrzyków, pilnuje tej diety to jest efekt.Załącznik 7692938

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poważnie masz 74 kilo (niech Ci będzie że bez ubran 72 ). W zyciu bym Ci nie dała więcej jak 58-65 (to drugie i tak przesada no ale biorąc pod uwagę że piszesz że masz brzuch i tyłek). Nie wiem ile masz wzrostu. Nie wiem jak tyłek, musi być naprawdę bardzo bardzo w takim razie bo brzucha jakoś okropnie wystającego to Ty nie masz (nawet wcale go nie masz ).

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-10-06 o 11:47
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 11:47   #51
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87227904]A to zaskoczenie - w liście subskrybcji, pojawił mi się ten wątek i w ogóle go nie kojarzyłam, ale już wiem o co chodzi .



Odpowiadając na pytania: okropnie się ostatnio opuściłam, nie ćwiczyłam już chwile, źle się z tym czuje... ciężko mi się zmotywować. A jednak jak się ćwiczy, to głowa 'zdrowiej' pracuje . Dzisiaj mam mocne postanowienie i chce poćwiczyć. Może czytając o waszych sportowych podbojach, będziecie mnie motywować.[/QUOTE]

No trochę inaczej to miało wyglądać, chcialam w pierwszym poście gromadzić jakieś ciekawe linki, ale niestety zostały tu dorzucone inne posty i mój "pierwszy" wylądował gdzieś na drugiej stronie już.

Ja dzisiaj włączyłam sobie pilates 30 minut w domu. Nie chciało mi się iść na siłownię. więc uznałam, że chociaż w domu pocwicze, bo lepsze to niż nic.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:08   #52
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jako że na wątku "Czy jecie zdrowo?" często wywiązują się dłuuugie dyskusje odchodzące od tematu jedzenia, a dotyczące aktywności fizycznej wszelkiego rodzaju, zakładam nowy wątek, żeby oddzielić te dyskusje.

Więc jak to jest z Wami? Ćwiczycie, jesteście aktywne fizyczne na co dzień? Czy to raczej jakieś zrywy i macie na zmianę fazy ćwiczeń i lenistwa.
Ja niestety jestem z tych drugich. Potrafię być aktywna miesiącami, ale jak coś (wyjazd, choroba) wytrąci mnie z rytmu, to ciężko mi wrócić do ćwiczeń.

Co myślicie, żeby dzielić się też fajnymi kanałami do ćwiczeń? Mogłabym je np. dodawać do pierwszego postu, np. z podziałem pilates, joga, tabata, itd. Jeśli ktoś prowadzi dużo różnych, można stworzyć kategorię typu "kompleksowe treningi".

Sama chętnie posłucham propozycji ćwiczeń, bo czasem bym poćwiczyła w domu, a kończy się tak, że przez pół godziny przerzucam YouTube'a, nie umiem się zdecydować i mi się odechciewa.
Nie wiem jak to zrobiłaś, ale super Ci to wyszło.

Ja staram się tę aktywność wplatać, ale z różnym skutkiem. A to dzieci zachorują, a to coś tam w pracy.
I może będziecie się śmiały (nie jestem pewna czy już i tym nie pisałam) mnie motywuje czytanie gazety Women's Health, jak już tak poczytam o byciu fit itd. to głupio mi skończyć na samym czytaniu na kanapie i to mnie chyba najbardziej motywuje, żeby gdzieś ten czas wykroić. Teraz jestem na etapie poszukiwań pracy, więc czasu więcej i przewietrzenie głowy potrzebne to mi łatwiej.
Najgorsze z kolei i zgubne dla mnie są różnego rodzaju frustracje, czy to przy szukaniu pracy i wtedy wieczorkiem najlepiej się zrelaksować przy lampce wina i chipsach (nie wiem ile więcej warte pod kątem zdrowotnym są chipsy warzywne, ale są bandycko drogie). Kolejna frustracja to dzieci jak kręcą afery czy sytuacje stresowe w pracy. Wtedy widzę, że mam potrzebę przyćpać cukier.
Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Poważnie masz 74 kilo (niech Ci będzie że bez ubran 72 ). W zyciu bym Ci nie dała więcej jak 58-65 (to drugie i tak przesada no ale biorąc pod uwagę że piszesz że masz brzuch i tyłek). Nie wiem ile masz wzrostu. Nie wiem jak tyłek, musi być naprawdę bardzo bardzo w takim razie bo brzucha jakoś okropnie wystającego to Ty nie masz (nawet wcale go nie masz ).
Dzięki mam 174 cm wzrostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:54   #53
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

W piątek wróciłam do ćwiczeń po prawie 2 tygodniach przerabiania wszelkich zaraz jakie szalały w 3 mieście.
Miałam wrażenie ze chorzy byli w pewnym momencie wszyscy.:/

W piątek byłam na pilatesie,
wczoraj na TBC i stretchingu,
dziś na jodze.
Jutro już normalnym trybem a nie oszczędnościowym, idę na body pump.

I od razu się czuję lepiej psychicznie. Bo już mi na łeb dawało.


I jeszcze sobie oglądam Mistrzostwa Świata i podziwiam pięknych ludzi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-10-06 o 17:55
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 18:12   #54
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

o, jaki fajny wątek
właśnie dziś ruszyłam d... i zaczęłam biegać, już nie pamiętam która to moja próba podejścia do tego tematu na poważnie
mam jednak problem i mam nadzieję, że któraś z was mi doradzi z własnego doświadczenia - jak się ubierać na bieganie, jak jest tak chłodno?
zakodowane mam w głowie z jakiegoś bloga o bieganiu, że biegacz odczuwa temperaturę o 10 stopni wyższą od faktycznej temperatury otoczenia?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 18:39   #55
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;87228781]o, jaki fajny wątek
właśnie dziś ruszyłam d... i zaczęłam biegać, już nie pamiętam która to moja próba podejścia do tego tematu na poważnie
mam jednak problem i mam nadzieję, że któraś z was mi doradzi z własnego doświadczenia - jak się ubierać na bieganie, jak jest tak chłodno?
zakodowane mam w głowie z jakiegoś bloga o bieganiu, że biegacz odczuwa temperaturę o 10 stopni wyższą od faktycznej temperatury otoczenia?[/QUOTE]Też czytałam o tych 10 stopniach, ale ja praktykiem biegania nie jestem.

A patrzyłaś na ten wątek o bieganiu
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265713


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 18:54   #56
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
W piątek wróciłam do ćwiczeń po prawie 2 tygodniach przerabiania wszelkich zaraz jakie szalały w 3 mieście.
Miałam wrażenie ze chorzy byli w pewnym momencie wszyscy.:/

W piątek byłam na pilatesie,
wczoraj na TBC i stretchingu,
dziś na jodze.
Jutro już normalnym trybem a nie oszczędnościowym, idę na body pump.

I od razu się czuję lepiej psychicznie. Bo już mi na łeb dawało.


I jeszcze sobie oglądam Mistrzostwa Świata i podziwiam pięknych ludzi.
Wow, dużo tych ćwiczeń. Ja nigdy nie jestem w stanie się zmusić do ćwiczeń częściej niż 3 ,góra 4 razy w tygodniu. Mam wtedy wrażenie, że po powrocie z pracy tylko siłownia i na nic już nie mam czasu. Oczywiście to gruba przesada, ale jeśli jeszcze wypada dzień gotowania obiadu, to już faktycznie nic innego nie zrobię.
A ja jestem takim leniuchem trochę i dla resetu umysłu potrzebuje sobie zasiąść czasem przed tv lub z książką.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 19:12   #57
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;87228781]o, jaki fajny wątek
właśnie dziś ruszyłam d... i zaczęłam biegać, już nie pamiętam która to moja próba podejścia do tego tematu na poważnie
mam jednak problem i mam nadzieję, że któraś z was mi doradzi z własnego doświadczenia - jak się ubierać na bieganie, jak jest tak chłodno?
zakodowane mam w głowie z jakiegoś bloga o bieganiu, że biegacz odczuwa temperaturę o 10 stopni wyższą od faktycznej temperatury otoczenia?[/QUOTE]


Tak, nie ubieraj się za grubo. Będziesz trochę marznąć przez pierwsze 2-3 minuty, ale potem ci będzie i tak za gorąco przez resztę czasu.

Ja bym na teraz ubrała zwykle cienkie legginsy, 1 cienką koszulkę techniczną z długim rękawem i cienką jednowarstwową wiatrówkę.
Natomiast koniecznie trzeba mieć czapeczkę albo ciepłą szeroką opaskę polarowa na głowę ( komin zwinięty w opaskę - ja tak wolałam do zimy bo grzeje w uszy i zatoki a jest otwór na czubku wiec nie jest za gorąco w głowę) i rękawiczki.

Nie wiem jak z szyją, niektórzy szybko zakładają cienkie kominy.

Rękawiczki koniecznie. Da się biegać nawet zimą w samych majtkach i ok, najwyżej trzeba biec szybciej ale bez rękawiczek nie.

Jak marzniesz w pupę ( wielu biegaczy marznie w pośladki tak samo dotkliwie jak w dłonie i nikt jeszcze nie doszedł, dlaczego) to gatki bokserki - są też takie z wysokim stanem. Byle nie bawełniane.
W ogóle unikać bawełny.

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Wow, dużo tych ćwiczeń. Ja nigdy nie jestem w stanie się zmusić do ćwiczeń częściej niż 3 ,góra 4 razy w tygodniu. Mam wtedy wrażenie, że po powrocie z pracy tylko siłownia i na nic już nie mam czasu. Oczywiście to gruba przesada, ale jeśli jeszcze wypada dzień gotowania obiadu, to już faktycznie nic innego nie zrobię.
A ja jestem takim leniuchem trochę i dla resetu umysłu potrzebuje sobie zasiąść czasem przed tv lub z książką.
Ja wcześnie wracam z pracy bo kończymy o 15, szybko dojeżdżam, wiec siedzę na kanapie albo przed i po, albo po.
I tak mam wrażenie, ze za dużo siędę wszędzie. w pracy, w domu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 19:25   #58
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cava fajnie, że masz możliwość pójścia na rozciąganie po zajęciach. U mnie to są oddzielnie zajęcia.

Mi na siłowniach, które mam obok brakuje zajęć rano, tak żeby zdążyć do pracy.
Na jednej są na 8, na drugiej na 9. Niestety o 9 to ja już przy biurku siedzę.

A po południu też nie zawsze zdążę, bo a to trzeba gdzieś iść, a to coś tam. Teraz niedługo zaczynam kurs językowy, to o 17 koniec pracy, potem 17:30-19 lekcja. 19:30 dopiero w domu jestem, no niby mogłabym iść na ostatnie zajęcia na 20, ale w biegu, a jeszcze zjeść coś trzeba.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 19:39   #59
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

dzięki cava za porady
dziś ubrałam tylko koszulkę z długim rękawem i legginsy i trochę jednak zmarzłam
na czapeczkę wydawało mi się za ciepło, ale jednak trochę mi wiało po uszach
ciuchów do biegania mam pod dostatkiem, bo zawsze zaczynając podejście do biegania najpierw szłam na zakupy więc mam nadzieję, że znajdę idealny zestaw na każdą pogodę


cava, jeszcze pytanko - przy jakiej najniższej temperaturze można biegać w miarę komfortowo? poniżej zera to już chyba nie biega się zbyt dobrze?
pytam, bo wiem, że jak zrobię przerwę, to umarł w butach, znowu trzy miesiące będę się mobilizować
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 20:01   #60
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Fajny wątek, ja ćwiczę 5-6 x w tygodniu od 18 lat, oczywiście robię przerwy podczas urlopów.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-10 13:23:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.