Kindergeld - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-01, 14:26   #1
paraffin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2

Kindergeld


Czy któraś z forumowiczek korzysta z niemieckiego świadczenia na dziecko, które mieszka i wychowuje się w Polsce???
Do tej pory wydawało mi się, że o Kindergeld można się starać tylko w sytuacji, kiedy dzieci również przebywają w Niemczech. Ale ostatnio była okazja na xxx przeczytać, że wcale niekoniecznie i chcę się jeszcze upewnić

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-08-06 o 09:58
paraffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 13:35   #2
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Kindergeld

Ja żyłam w polsce, mój tata pracował w niemczech i pobieraliśmy kindergeld Tylko w pl nie można wtedy już pobierać rodzinnego ale wystarczy przekalkulować, że tam się po prostu bardziej opłaca.
Pamiętam, że wystarczały tylko zaświadczenia, że się uczę.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 14:47   #3
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Kindergeld

Mąż mojej znajomej pracuje w Niemczech, ona z dziećmi jest w PL i biorą kindergeld tylko jak wspomniane wyżej wtedy już nie przysługuje rodzinne w Polsce.
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 20:18   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Kindergeld

Cytat:
Napisane przez paraffin Pokaż wiadomość
Czy któraś z forumowiczek korzysta z niemieckiego świadczenia na dziecko, które mieszka i wychowuje się w Polsce???
Do tej pory wydawało mi się, że o Kindergeld można się starać tylko w sytuacji, kiedy dzieci również przebywają w Niemczech. Ale ostatnio była okazja gdzieś przeczytać, że wcale niekoniecznie i chcę się jeszcze upewnić
Jeśli jeden z rodziców pracuje w Niemczech można się starać o takie świadczenie. Ogólnie jest sporo papierków do wypełnienia, ale warto dla tych 194€/m-c (od lipca podwyżka na 204€).

Najlepiej zlecić to biurze podatkowemu, które się tym zajmuje i jest na bieżąco, bo jak mówiłam jest sporo biurokracji
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 09:47   #5
RamPamPamPam
Przyczajenie
 
Avatar RamPamPamPam
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 21
Dot.: Kindergeld

Wiadomo jak to jest z tą podwyżką? Ona już weszła?
__________________
"– Jaką kawę pijasz?
– Czarną jak noc, słodką jak grzech.”
RamPamPamPam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 14:01   #6
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Kindergeld

Nie wiem czy weszła podwyżka, za to 500 plus na pierwsze dziecko w Polsce skomplikowało nam trochę sprawę.
Mąż od rana jeździ po urzędach i łatwi - urząd skarbowy, mops, urząd miasta, ZUS. Powiedziano mu, że okres oczekiwania na rozpatrzenie wniosku to około pół roku
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 13:15   #7
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Kindergeld

Cytat:
Napisane przez RamPamPamPam Pokaż wiadomość
Wiadomo jak to jest z tą podwyżką? Ona już weszła?
Weszła, od 1 lipca na pierwsze i drugie dziecko jest 204€, na trzecie 210€, na kolejne 235€.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-11 14:15:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.