Trądzik - mleko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-27, 16:39   #1
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155

Trądzik - mleko


Po wielu przebytych kuracji przeciw trądzikowy doszłam do wniosku, że trądzik może powodować u mnie mleko. Leczę się od 9 lat i ani ślady poprawy. A słyszałam ostatnio, że mleko może być z to odpowiedzialne - zwłaszcza, że od 4 roku życia piję szklankę na śniadanie i na kolację i to mleko 0,5%, a ponoć składniki odtłuszczające zaostrzają trądzik i są szkodliwe.
Dla próby postanowiłam odstawić mleko (co będzie trudne, bo mam wrażenie, że się uzależniłam. Nic oprócz mleka nie koi mi pragnienia).
Chciałam zapytać - ile czasu muszę go nie pić, by móc zauważyć czy to coś daje czy nie?
Nie chciałabym się męczyć dłużej niż to konieczne, bo mleko uwielbiam. A jeśli się okażę że to nie mleko mi szkodzi, chcę jak najszybciej do niego wrócić.
Jak jem czekoladę widzę pogorszenie już po 4-5 dniach. A jak ją odstawiam po tygodniu widzę poprawę. Ale wiadomo - każdy składnik inaczej działa i w innym tempie.
Po odstawieniu mleka po jakim czasie powinno być widać różnicę, jeśli to ono szkodzi?
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:46   #2
Olenka_16
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Najpiękniejsze miejsce na ziemi:))
Wiadomości: 871
Wink Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Isabells Pokaż wiadomość
Po wielu przebytych kuracji przeciw trądzikowy doszłam do wniosku, że trądzik może powodować u mnie mleko. Leczę się od 9 lat i ani ślady poprawy. A słyszałam ostatnio, że mleko może być z to odpowiedzialne - zwłaszcza, że od 4 roku życia piję szklankę na śniadanie i na kolację i to mleko 0,5%, a ponoć składniki odtłuszczające zaostrzają trądzik i są szkodliwe.
Dla próby postanowiłam odstawić mleko (co będzie trudne, bo mam wrażenie, że się uzależniłam. Nic oprócz mleka nie koi mi pragnienia).
Chciałam zapytać - ile czasu muszę go nie pić, by móc zauważyć czy to coś daje czy nie?
Nie chciałabym się męczyć dłużej niż to konieczne, bo mleko uwielbiam. A jeśli się okażę że to nie mleko mi szkodzi, chcę jak najszybciej do niego wrócić.
Jak jem czekoladę widzę pogorszenie już po 4-5 dniach. A jak ją odstawiam po tygodniu widzę poprawę. Ale wiadomo - każdy składnik inaczej działa i w innym tempie.
Po odstawieniu mleka po jakim czasie powinno być widać różnicę, jeśli to ono szkodzi?
Wiesz myślę,ze najpierw powinnaś zwalczyć ten trądzik a dopiero potem pzrestać pić mleko.zebyś mogła wiedzieć czy to naprawdę od mleka..aa trądzik od mleka pierwsze słysze hehe..Zrób sobie też testy.
Olenka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:54   #3
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Trądzik - mleko

Jakbym miała najpierw zwalczyć trądzik, to by nie miało sensu. Chcę sprawdzić, czy mleko go zaostrza. Jak trądziku już nie będzie, to po co przestawać pić?
Ja czytałam kilka artykułów na ten temat i w większość pisało, że w USA robiono badania i trądzik był o 78% częstszy i mocniejszy u nastolatków pijących często mleko.
A że ja się z mlekiem nigdy nie rozstałam, warto sprawdzić.
?Jakie testy mam zrobić? To nie jest uczulenie na mleko.
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 17:02   #4
_doraaa_
Rozeznanie
 
Avatar _doraaa_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Piła,
Wiadomości: 622
GG do _doraaa_
Dot.: Trądzik - mleko

Witaj,

Co prawda nie mam trądziku ale wiem, ze podobno nie powinno się pić kakao, jesc czekolady, bo to zaostrza trądzik, więc moze mleko równiez to powodować? poczekajmy niech wypowiedzą sie doswiadczone w tym zakresie wizazanki
__________________


_doraaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 17:10   #5
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Trądzik - mleko

hm, uważam,że aby mieć pewność czy poprawa wystąpi czy nie powinnaś zrezygnować z picia mleka conajmniej na miesiąc. Jeżeli masz jakiekolwiek podstawy przypuszczać, że mleko pogarszasytuację, musisz to sprawdzić. Rozumiem, że będzie Ci ciężko, organizm jest przywyczajony, ale warto spróbować, tylko licz się z tym, że jeśli faktycznie mleko jest sprawcą Twoich problemów, po unormowaniu sytuacji wrócisz do jego spożywania, a to może przywołaćznów trądzik. Znam inny wątek, na którym dziewczyny próbują wyleczyć swój trądzik właśnie mlekiem, ale nie spożywając je, tylko smarując nim twarz-ma podobno zadziałać kwas mlekowy...tylko, że on nie występuje w świeżym mleku.
Żaden ssak w naturze nie pije mleka innego gatunku oprócz ludzi no i chyba kotów, ale koty piją krowie mleko tylko dlatego, że ludzie im je podają, podobno picie mleka innego gatunku ssaków jest nienaturalne i niezdrowe, może dlatego właśnie mleko jest wymieniane jako składnik wywołujący trądzik-chorobę skórną.
spóbuj z niego zrezygnować, mam nadzieję, że zobaczysz poprawę
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 17:31   #6
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Trądzik - mleko

Bayka - no własnie też o to chodzi. Sama mam kota i weterynarz zabrania dawać mleka krowiego 0 tylko od kocicy, ew. kozie, bo bardziej zbliżone składek i do ludzkiego i do kociego.
Miesiąc mówisz? Miesiąc wytrzymam. Bałam się, że to coś jak rok.
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 17:35   #7
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Isabells Pokaż wiadomość
Bayka - no własnie też o to chodzi. Sama mam kota i weterynarz zabrania dawać mleka krowiego 0 tylko od kocicy, ew. kozie, bo bardziej zbliżone składek i do ludzkiego i do kociego.
Miesiąc mówisz? Miesiąc wytrzymam. Bałam się, że to coś jak rok.

tak na próbę starczy miesiąc, wtedy zobaczysz czy coś się chociaż odrobinę zmieniło, czy stoji w miejscu. tylko nie daj się sugestii, że widzisz poprawę, bo nie pijesz mleka,najlepiej zzrób zdjęcia przed i po dla porównania, a oprócz tego zapytaj kogoś z rodziny czy znajomych o zdanie.
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 17:39   #8
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Trądzik - mleko

To od jutra nie piję mleka i zobaczymy za miesiąc. Pewnie powinnam też ograniczyć produkty mleczne - typu naleśniki czy jogurty.
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 17:43   #9
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Isabells Pokaż wiadomość
To od jutra nie piję mleka i zobaczymy za miesiąc. Pewnie powinnam też ograniczyć produkty mleczne - typu naleśniki czy jogurty.

jogurty, śmietanę, budyń etc,napewno, i nie wlewaj do kawy, jeśli dotychczas tak robiłaś, ale mleko w naleśnikach na przykład nie powinno aż tak przeszkadzać, nie można wpaść też w paranoję, nie unikniesz kopletnie mleka w życiu, mam nadzieję, że poprawa będzie trzymam kciuki
a tak pozatym konsultowałaś się z lekarzem dermatologiem?bo pisałaś o kuracjach przeciwtrądzikowych, ale były to takie domowe, czy pod okiem specjalisty?
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 18:12   #10
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Trądzik - mleko

od 7 lat się tułam po różnych dermatologach.
Lekarze załamują ręce, bo ciągle mam nawroty.
A nie mogę tetracykliny w nieskończoność brać - a już od 2 lat z przerwami ciągle na niej jadę razem z beznzacne i differinem, żeby jakoś wyglądać.
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 18:21   #11
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Trądzik - mleko

hm, odstaw wtedy najpierw to mleko i zobaczysz czy wogóle coś to pomogło.
a bierzesz pigułki antykoncepcyjne? jeśli nie, to może warto spróbować, wureguluje Ci to hormony i może przestaniesz mieć problem z trądzikiem, to pomogłow ielu dziewczynom, no chyba, że masz jakieś przeciwwskazanie do brania pigułek, albo jestes przeciw, to rozumiem, że wtedy ta metoda też odpada
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 18:25   #12
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Trądzik - mleko

Jak zaczęłam z dermatologiem temat pigułek, to od razu mi wyperswadował, mówiąc o skutkach ubocznych i że to nie jest lekarstwo na trądzik. Ale kazał mi zbadać hormony i wszystko mam w normie. Więc to nie wina hormonów. W ogóle trądzik zaczęłam mieć w wieku 8 lat - strasznie wcześnie. I do dzisiaj z nim walczę. Więc pomyślałam, że może własnie to mleko to wywołuje, skoro hormony mam dobre i tak wcześnie mi się zaczął.
Tabletek też sama się boję, bo moja mama nie może brać tabletek. Znaczy może, ale w ciągu roku przytyła po nich ponad 7 kg. A prawdopodobne jest, że zareaguję tak jak ona.

Edytowane przez Isabells
Czas edycji: 2011-02-27 o 18:28
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 18:29   #13
Olenka_16
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Najpiękniejsze miejsce na ziemi:))
Wiadomości: 871
Wink Dot.: Trądzik - mleko

A może to uczulenie na mleko?
Ale pamiętaj,ze jeśli tak to będziesz musiała wykluczyć wszystko co zawiera mleko z Twojej diety..chociaż to taka trochę skaza byłaby...
Olenka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 18:42   #14
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Trądzik - mleko

A uczulenie na mleko nie miałoby więcej objawów? Oprócz trądziku?
Bo z tego co wiem jak mam np. uczulenie na kurz, to im bardziej się wystawiam na kurz tym większe mam objawy uczulenia.
A mleko piję litrami i nie mam żadnych objawów innych.
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 19:21   #15
Olenka_16
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Najpiękniejsze miejsce na ziemi:))
Wiadomości: 871
Wink Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Isabells Pokaż wiadomość
A uczulenie na mleko nie miałoby więcej objawów? Oprócz trądziku?
Bo z tego co wiem jak mam np. uczulenie na kurz, to im bardziej się wystawiam na kurz tym większe mam objawy uczulenia.
A mleko piję litrami i nie mam żadnych objawów innych.
Dam Ci radę zrób testy nie będziesz się głowiła czy to uczulenie na mleko itp..wiesz skaza to raczej miałabyś straszliwie suchą skórę...
Dermatolog kochanie Cię czeka.
Olenka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 19:29   #16
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Trądzik - mleko

Widziało mnie już co najmniej 7 dermatologów. Chyba by się zorientowali, że to uczulenie, a nie trądzik?
Chociaż kto ich tam wie.
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 19:47   #17
Olenka_16
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Najpiękniejsze miejsce na ziemi:))
Wiadomości: 871
Wink Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Isabells Pokaż wiadomość
Widziało mnie już co najmniej 7 dermatologów. Chyba by się zorientowali, że to uczulenie, a nie trądzik?
Chociaż kto ich tam wie.
wiesz co to zrób sobie testy skórne...

proszę tutaj dla Ciebie..
Co uczula? Białka mleka krowiego. Objawy: szorstka skóra, zaczerwienione policzki, silna ciemieniucha, wysypka w zgięciach łokciowych i pod kolanami, pękanie płatka ucha. Również: kolka, ulewanie, wymioty, brak apetytu, biegunka, wodniste, tryskające stolce (czasem z domieszką śluzu i krwi), chroniczny katar, duszność krtaniowa lub oskrzelowa, suchy kaszel, częste zapalenia ucha.


Trądzik powodowac moze mleko ale odtłuszczone a ty takie pijesz..bo zamiast 3,2 to ty..0.5

Edytowane przez Olenka_16
Czas edycji: 2011-02-27 o 20:02
Olenka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 20:40   #18
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Trądzik - mleko

moim zdaniem to uczulenie na mleko to jakaś bzdura!!uczulenie na mleko wyszłoby przedn 8 rokiem życia, prawdopodobnie w niemowlęctwie, a nawet jeśli nie, to i tak wcześniej niż w wieku 8 lat. apozatym uczulenie na mleko przebiega w zupełnie inny sposób. jakie uczulenie objawia się trądzikiem?wysypka, biegunka,wymioty i wiele innych ok ale żeby trądzik?mleko może faktycznie zaostrzać trądzik, ale nie go wywoływać.( słyszałam kiedys, że spożywanie mleka, czekolady, ostrych potraw itd może zaostrzać sprawę, ale wiem też, że do dziś nie udowodniono, żeby było tak faktycznie. Jednak uważam, że jeśli masz wątpliwości, że to mleko, najlepiej sprawdz sama na sobie eliminując je z diety).żadnych innych objawów? bzdura. jeśli faktycznie masz uczulenie na mleko, a raczej na białko krowie musiałabyś zrezygnować ze wszystkiego co ma w składzie mleko. zresztą można przeczytac w internecie na temat uczulenia na białko krowie, nie muszę tu o tym pisać.

następna sprawa, hormony. ok masz w normie, ale to hormony wywołują często trądzik. masz problemy z trądzikiem od 8 roku życia, bo tak wcześnie twój organizm wszedł w okres dojżewania, a wtedy hormony sterują wydzielaniem łoju, w tym przypadku-nadmiernym wydzielnaiu.
Trądzik rozpoczyna się u nastolatków w momencie zwiększonej produkcji hormonów płciowych zwanych androgenami. W trakcie dojrzewania, zarówno u chłopców, jak i dziewcząt wzrasta ilość androgenów, czyli męskich hormonów płciowych do których między innymi należy testosteron. Androgeny stymulują sekrecję łoju przez gruczoły łojowe. Łój jest substancją tłuszczową, która utrzymuje właściwą wilgotność skóry oraz keratyny, która jest głównym składnikiem włosa.Gruczoły łojowe wydzielają łój do ujścia mieszka łojowego. Pewne okolice ciała charakteryzują się występowaniem znacznie większych gruczołów łojowych Do okolic tych należą: skóra twarzy a szczególnie czoło,nos i podbródek. W trakcie dojrzewania w następstwie wzmożonej produkcji androgenów dochodzi do wzmożonej produkcji łoju. Drobne mieszki włosowe zostają wręcz zalane tą wydzieliną.
Pigułki normują często sytuację.
Moja ginekolog powiedziała najprawdziwszą prawdę na świecie-tyje się nie od pigułek, tylko od jedzenia chyba,że ty lub twoja mama macie jedną z chorób wymienioną jako przeciwwskazanie do przyjmowania pigułek.
CZY PIGUŁKA POWODUJE TYCIE?
Nie, choć zwiększa łaknienie. Jednak jeśli nie zaaplikuje się organizmowi dodatkowej porcji jedzenia, nie będzie problemu z tyciem! Inaczej jest z zatrzymywanie wody w organizmie. Ten problem zniknie, gdy dobierze sie inna pigułkę.
także nie powinnaś się obawiać, porozmawiaj na ten temat z ginekologiem, a nie tylko z dermatologiem.
następna sprawa-wyciskasz pryszcze?jeśli tak, może roznosisz sobie bakterie po całej twarzy nasilając w ten sposób rozwój choroby.
oprócz leczenia można stosować zabiegi kosmetyczne :
Mikrodermabrazja
Peelingi chemiczne
Peeling laserowy SpectraPeel
Krioterapia
Kawitacja
Biostymulacja laserowa
IPL

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Olenka_16 Pokaż wiadomość
wiesz co to zrób sobie testy skórne...

proszę tutaj dla Ciebie..
Co uczula? Białka mleka krowiego. Objawy: szorstka skóra, zaczerwienione policzki, silna ciemieniucha, wysypka w zgięciach łokciowych i pod kolanami, pękanie płatka ucha. Również: kolka, ulewanie, wymioty, brak apetytu, biegunka, wodniste, tryskające stolce (czasem z domieszką śluzu i krwi), chroniczny katar, duszność krtaniowa lub oskrzelowa, suchy kaszel, częste zapalenia ucha.


Trądzik powodowac moze mleko ale odtłuszczone a ty takie pijesz..bo zamiast 3,2 to ty..0.5

w tych objawach na uczulenie na białko krowie, które sama podałaś powiedz gdzie jest wymieniony trądzik???
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 20:49   #19
Olenka_16
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Najpiękniejsze miejsce na ziemi:))
Wiadomości: 871
Wink Dot.: Trądzik - mleko

Bayka
na dole..a reszta dotyczyła objawów skazy.. czytaj uważnie

A ja mogę na trądzik polecić ci serie z Avonu cleaner skin zarąbista firma..zwłaszcza taki żel w tubce..zo prawda żadko kiedy mi coś wyskakuję ale efekty widać już po 1 użyciu..
bo jak pisała koleżanka raczej w tym wieku uczulenie na mleko?.,na Twoim miejscu zrobiłabym testy miałabyś odpowiedz jak na dłoni.
Chociaż kto wie bo mój tato np nie może pić zimnego mleka bo zaraz ma biegunkę a po gotowanym nic mu nie jest

Edytowane przez Olenka_16
Czas edycji: 2011-02-27 o 20:52
Olenka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 20:56   #20
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Olenka_16 Pokaż wiadomość
Bayka
na dole..a reszta dotyczyła objawów skazy.. czytaj uważnie

A ja mogę na trądzik polecić ci serie z Avonu cleaner skin zarąbista firma..zwłaszcza taki żel w tubce..zo prawda żadko kiedy mi coś wyskakuję ale efekty widać już po 1 użyciu..
bo jak pisała koleżanka raczej w tym wieku uczulenie na mleko?.,na Twoim miejscu zrobiłabym testy miałabyś odpowiedz jak na dłoni.
Chociaż kto wie bo mój tato np nie może pić zimnego mleka bo zaraz ma biegunkę a po gotowanym nic mu nie jest

czy ty masz mnie za idiotkę??przytoczone przez ciebie objawy pochodzą z artykułu"alergia na mleko", proszę, oto link do tego artykułu:
http://www.edziecko.pl/zdrowie_dziec...1,5151522.html


a zdanie "Trądzik powodowac moze mleko ale odtłuszczone a ty takie pijesz..bo zamiast 3,2 to ty..0.5" które znajduje się w twojej odpowiedzi
zostało dopisane przez ciebie, nie ma go w tym artykule
także dziecko nie wymądrzaj sie
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:02   #21
Olenka_16
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Najpiękniejsze miejsce na ziemi:))
Wiadomości: 871
Wink Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
czy ty masz mnie za idiotkę??przytoczone przez ciebie objawy pochodzą z artykułu"alergia na mleko", proszę, oto link do tego artykułu:
http://www.edziecko.pl/zdrowie_dziec...1,5151522.html


a zdanie "Trądzik powodowac moze mleko ale odtłuszczone a ty takie pijesz..bo zamiast 3,2 to ty..0.5" które znajduje się w twojej odpowiedzi
zostało dopisane przez ciebie, nie ma go w tym artykule
także dziecko nie wymądrzaj sie
hahahah dziewczyno dobrze wiem ,ze wziełam go z internetu a czy to ważne skad?? przyznaje się do tego i nie wstydzę się tego,z resztą wiem takie rzeczy także spózniłaś sięz resztą po co odrazu te wyzwiska?; /

Edytowane przez Olenka_16
Czas edycji: 2011-02-27 o 21:04
Olenka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:09   #22
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Olenka_16 Pokaż wiadomość
hahahah dziewczyno dobrze wiem ,ze wziełam go z internetu a czy to ważne skad?? przyznaje się do tego i nie wstydzę się tego,z resztą wiem takie rzeczy także spózniłaś sięz resztą po co odrazu te wyzwiska?; /

po pierwsze ja nie krytykuję tego, że wzięłas to z internetu, a jesli tak uważasz, że krytykuje to w którym zdaniu???ja krytykuję fakt, że dopisąłas swoje zdanie do fragmentu z artykułu, w którym tego zdania nie ma. a po drugie w mojej wypowiedzi nie ma ani jednego wyzwiska, także nie oskarżaj mnie o to, co nie jest prawdą
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:15   #23
Olenka_16
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Najpiękniejsze miejsce na ziemi:))
Wiadomości: 871
Wink Dot.: Trądzik - mleko

ee tam heh(:..
Olenka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:16   #24
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Olenka_16 Pokaż wiadomość
ee tam heh(:..

no właśnie zamiast się kłócić pomóżmy dziewczynie z tym trądzikiem
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:24   #25
Olenka_16
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Najpiękniejsze miejsce na ziemi:))
Wiadomości: 871
Wink Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
no właśnie zamiast się kłócić pomóżmy dziewczynie z tym trądzikiem
Wiesz ja jej poleciłam naprawdę dobry żel.Możesz smarować się kremem Bambino on ma cynk który jest dobry na trądzik naweet dermatolog poradziła mojej koleżance ja sama się nim smaruję.

Bayka ale chyba dla świętego spokoju powinna zrobić te testy nie?;*
Olenka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:31   #26
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Trądzik - mleko

co do żelu nie wiem, zobacze najperw skład, czy nie ma składników komadogennych, czyli zapychających pory, co tylko pogorszy stan, krem bambino sama używam więc polecam, bo łagodzi podrażnienia, powinien być ok.
a jakie testy skórne masz na myśli?
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:34   #27
Olenka_16
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Najpiękniejsze miejsce na ziemi:))
Wiadomości: 871
Wink Dot.: Trądzik - mleko

Nie zatyka jest świetny...więc polecam!
Testy takie w których dowie się na co jest uczulona
Olenka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:41   #28
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Olenka_16 Pokaż wiadomość
Nie zatyka jest świetny...więc polecam!
Testy takie w których dowie się na co jest uczulona

na takie testy kieruje ekarz pulmonolog, hm...to już zależy od Issabels czy czuje potrzebę ich zrobienia...trudno mi powiedzieć, czy powinna czy nie, wydaje mi się, że gdyby miała faktycznie uczulenie na mleko to już by o tym wiedziała, ponieważ miałaby jakieś objawy jak te, wymienione w tym artykule, co go czytałyśmy, no ale niech sama zdecyduje, może przy okzaji wyjdze alergia na inne rzeczy.
ja polecam pigułki, zabiegi kosmetyczne
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 05:52   #29
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Trądzik - mleko

Dzięki za wszystkie rady.c No własnie słyszałam, że to mleko odtłuszczone może powodować, bo jakieś składniki, żeby było mniej tłuszczu w nim są dodawane.
A z tą pigułką... jeśli nie potrzebuję antykoncepcji wolę jej nie brać. Jest sporo skutków ubocznych, a prawda jest taka, ze chciałabym kiedyś zostać matką. A najczęściej jak się zaczyna brać, to się już nie przestaje. No i to inwazyjny środek. Hamuje owulację i w ogóle.
Na mikrodermobrazję regularnie chodzę.
Myślę, że nie mam uczulenia na mleko, ale że trądzik u mnie wywołują i zaostrzają te dodatkowe składniki.
Przeczytałam coś takiego:
"Odtłuszczone mleko ma więc zmieniony skład, za to mniej kalorii. I niestety także gorzej wygląda i smakuje. Aby przywrócić mu kremowy odcień i smak producenci dodają do niego białka serwatki. Tymczasem z obserwacji na zwierzętach wynika, że związki te mogą wywierać na organizm wpływ podobny do męskich hormonów. "

i

"Do niedawna sądzono, że za nasilenie zmian trądzikowych odpowiedzialne są tłuste produkty. Szczególnie złą sławą owiane były chipsy, sery i czekolada. Jednak obecność nawet sporej dawki tłuszczów w diecie nie powoduje wzmożonego wydzielania przez gruczoły łojowe sebum, którego nadmiar zatyka pory i prowadzi do stanu zapalnego. Głównym winowajcą są hormony androgeniczne, przede wszystkim testosteron oraz jego pochodna – dihydrotestosteron. Choć testosteron kojarzony jest głównie z hormonem mężczyzn, w niewielkim stopniu wytwarzają go także jajniki. I czasem już ten „niewielki stopień” wystarczy do powstawania zmian trądzikowych. Jaki jednak ma to wszystko związek z krowim mlekiem?
Otóż mleko jako substancja czynna biologicznie, zawiera spore ilości sterydowych hormonów, przede wszystkim hormonu wzrostu (IGF-1) oraz dihydrotestosteronu (DHT). Szkodliwy wpływ takiej mieszanki na cerę udowodnił zespół badaczy z Harvardu (Adebamowo CA, Spiegelman D, Berkey CS, Danby W, Rockett HH, Colditz GA, Willet WC, Homes MD). Opublikowane na łamach Journal of the American Academy of Dermatology studium nawyków żywieniowych dziewcząt w wieku dojrzewania i młodych kobiet wykazało, że panie spożywające mleko, serki wiejskie i topione, śmietanę lub lody kilka razy w tygodniu, są narażone na ostry trądzik o 25% bardziej od kobiet rzadko sięgających po nabiał.
Jak się również okazało, przyczyną zmian nie jest, jak wierzono do tej pory tłuszcz zawarty w mleku, lecz szczególnie bogate w aktywne biologicznie substancje białko mleka. W Stanach Zjednoczonych, gdzie do mleka odtłuszczonego dodaje się dodatkowe proteiny, by zrekompensować zmianę smaku i konsystencji mleka po odtłuszczeniu, ilość hormonów w odtłuszczonym krowim mleku jest znacznie większa niż w pełnym. Badanie naukowców z Harvardu wykazało, że kobiety spożywające często chude mleko są aż o 44% bardziej narażone na trądzik niż ich stroniące od mleka rówieśniczki. Wyniki te zdają się potwierdzać, że głównym winowajcą trądziku w mleku są obecne w elementach białkowych hormony."

"...
nie stwierdzono natomiast negatywnego wpływu takich produktów mlecznych jak kefir, jogurt czy maślanka. Czy zatem proces fermentacji jest jednak sposobem na uniknięcie przykrych konsekwencji nadmiernej sympatii do nabiału? Odpowiedź na to pytanie przyniosą nam być może kolejne badania."

Sama nie wiem w co wierzyć. Przestaję pić i zobaczymy. Dzisiaj już rano się piję mleka. wydaje mi się, że uczulenia nie mam - jeśli już to to, co wspomniane powyżej.

Edytowane przez Isabells
Czas edycji: 2011-02-28 o 05:55
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 08:26   #30
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Isabells Pokaż wiadomość
Po wielu przebytych kuracji przeciw trądzikowy doszłam do wniosku, że trądzik może powodować u mnie mleko. Leczę się od 9 lat i ani ślady poprawy. A słyszałam ostatnio, że mleko może być z to odpowiedzialne - zwłaszcza, że od 4 roku życia piję szklankę na śniadanie i na kolację i to mleko 0,5%, a ponoć składniki odtłuszczające zaostrzają trądzik i są szkodliwe.
Dla próby postanowiłam odstawić mleko (co będzie trudne, bo mam wrażenie, że się uzależniłam. Nic oprócz mleka nie koi mi pragnienia).
Chciałam zapytać - ile czasu muszę go nie pić, by móc zauważyć czy to coś daje czy nie?
Nie chciałabym się męczyć dłużej niż to konieczne, bo mleko uwielbiam. A jeśli się okażę że to nie mleko mi szkodzi, chcę jak najszybciej do niego wrócić.
Jak jem czekoladę widzę pogorszenie już po 4-5 dniach. A jak ją odstawiam po tygodniu widzę poprawę. Ale wiadomo - każdy składnik inaczej działa i w innym tempie.
Po odstawieniu mleka po jakim czasie powinno być widać różnicę, jeśli to ono szkodzi?
Słyszałam o tym, że produkty mleczne mogą pogarszać stan skóry. Tez myślę, żebyś ok 1mca wytrzymała i napisz jak efekty.

Badałaś hormony? Może masz lamblie?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 12:39:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.