Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Gdzie przechowujesz oszczędzone pieniądze?
na koncie bankowym 26 36,62%
na koncie oszczędnościowym 41 57,75%
w domu/w skarpecie 13 18,31%
nie oszczędzam/wydaje na bieżąco 10 14,08%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 71. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-14, 12:05   #1
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756

Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?


O dziwo, nie znalazłam takiego wątku, więc zakładam w celu wymiany doświadczeń. Oszczędzacie pieniądze? Gdzie je przechowujecie, na koncie w banku, w domu? A może wydajecie od razu lub macie debety na kartach?

Ja obecnie odkładam sobie (w sumie nie mam konkretnego celu) po kilkaset złotych z każdej wypłaty. Na razie pieniądze przechowuję w domu, odkładam po prostu do skrzyneczki. Nie są to grube tysiące, a wypłaty dostaję do ręki, więc chyba nie opłaca mi się otwierać konta oszczędnościowego. Zresztą zdarza mi się podbierać oszczędzone pieniądze na drobne wydatki (oczywiście potem kwotę uzupełniam). Na razie nie wiem na co odkładam- może na prawo jazdy, zagraniczne wakacje, na czarną godzinę, ale czuję się dużo pewniej, gdy mam coś w "zapasie"

Jak to wygląda u Was? Może macie jakieś fajne, sprawdzone sposoby na oszczędzanie i odkładanie pieniędzy

Edytowane przez kathy8998
Czas edycji: 2013-06-14 o 12:07
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:10   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Cytat:
Napisane przez kathy8998 Pokaż wiadomość
O dziwo, nie znalazłam takiego wątku, więc zakładam w celu wymiany doświadczeń. Oszczędzacie pieniądze? Gdzie je przechowujecie, na koncie w banku, w domu? A może wydajecie od razu lub macie debety na kartach?

Ja obecnie odkładam sobie (w sumie nie mam konkretnego celu) po kilkaset złotych z każdej wypłaty. Na razie pieniądze przechowuję w domu, odkładam po prostu do skrzyneczki. Nie są to grube tysiące, a wypłaty dostaję do ręki, więc chyba nie opłaca mi się otwierać konta oszczędnościowego. Zresztą zdarza mi się podbierać oszczędzone pieniądze na drobne wydatki (oczywiście potem kwotę uzupełniam). Na razie nie wiem na co odkładam- może na prawo jazdy, zagraniczne wakacje, na czarną godzinę, ale czuję się dużo pewniej, gdy mam coś w "zapasie"

Jak to wygląda u Was? Może macie jakieś fajne, sprawdzone sposoby na oszczędzanie i odkładanie pieniędzy
Brakuje jeszcze opcji: gracie na giełdzie, inwestujecie w coś tam itd.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:14   #3
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Gdybym miała z czego, to odkładałabym na oddzielne konto, jak już kiedyś robiłam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:19   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

W domu - konta nie uzywam, kase dostaje do reki. Nie oplaca mi sie zakladac konta utrzymywac wplacac latat wyplacac ;p

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

A i chocbym sie skichala, zakladam sobie cele: ma byc odlozone nie mniej niz 2000, albo w tym miesiacu okragle 500 odloze - okragle sumy sa jakies przyjemniejsze
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:21   #5
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Brakuje jeszcze opcji: gracie na giełdzie, inwestujecie w coś tam itd.
Ooo, masz rację, o tym nie pomyślałam
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:48   #6
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Na koncie bankowym i na koncie oszczędnościowym- nie umiałabym wydac kasy do zera, zawsze odkładam część naszych dochodów. I jak potrzebuję, stamtąd biorę pieniądze- w ten sposób jedyne kredyty, jakie miałam to ten mieszkaniowy (już spłacony) i krótko na samochód- wszystko inne, w tym sprzęty agd, kompy itp. kupowałam zawsze za gotówkę.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 13:05   #7
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

ja na samym początku miesiąc przerzucam na konto oszczędnościowe a potem ewentualnie cos sobie dobieram
generalnie nie zbieram na nic specjalnego, przerzucam tam bo wtedy muszę się zastanowić czy na pewno potrzebuję to wydać zanim zrobię operację między kontami
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 13:05   #8
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

jestem rozrzutna, także zostawiam pieniądze w banku. nie widzę ich i nie mam ich w ręku, to nie wydaje.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 13:20   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

madana - ja nie miałam żadnego kredytu (no ale to możę kwestia tego że nie mieszkania nie kupowałam). Ale samochód, wszelki sprzęt kuchenny, elektroniczny, telefony, komputery bla, bla, bla, też zawsze za gotówkę.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 13:41   #10
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Na koncie bankowym i na koncie oszczędnościowym- nie umiałabym wydac kasy do zera, zawsze odkładam część naszych dochodów. I jak potrzebuję, stamtąd biorę pieniądze- w ten sposób jedyne kredyty, jakie miałam to ten mieszkaniowy (już spłacony) i krótko na samochód- wszystko inne, w tym sprzęty agd, kompy itp. kupowałam zawsze za gotówkę.
Poza wątkiem o kredycie na mieszkanie i samochód mogłabym się pod całością podpisać Zgadzam się w 100%
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 13:42   #11
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Mnie to w ogóle zastanawia, czy jest sens trzymania kasy na kontach oszczędnościowych/lokatach, skoro średnie oprocentowanie to 3% minus oczywiście podatek... Dzisiaj pani zaproponowała mi na rękę 1,9% Tak, wiem o obniżce stóp procentowych...
W skarpecie nigdy bym nie trzymała, to się ani nie kalkuluje, ani nie jest bezpieczne. Pytanie tylko, ile osób boi się drugiego Cypru u nas.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 14:02   #12
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Mnie to w ogóle zastanawia, czy jest sens trzymania kasy na kontach oszczędnościowych/lokatach, skoro średnie oprocentowanie to 3% minus oczywiście podatek... Dzisiaj pani zaproponowała mi na rękę 1,9% Tak, wiem o obniżce stóp procentowych...
W skarpecie nigdy bym nie trzymała, to się ani nie kalkuluje, ani nie jest bezpieczne. Pytanie tylko, ile osób boi się drugiego Cypru u nas.
ja mam takie konto, że mogę sobie przelewać na i z bez ograniczeń wiec nic sobie nie blokuje a jak mam trzymać na zwykłym koncie i nie mieć nic a mieć na oszczędnościowym i mieć coś tam (nawet cokolwiek) to ja wolę cokolwiek niż nic

ale jak wspomniałam - ja swoje oszczędnościowe traktuje jak blokadę na kasę, zanim wydam coś muszę zrobić to mi się włącza myślenie
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 14:03   #13
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Mnie to w ogóle zastanawia, czy jest sens trzymania kasy na kontach oszczędnościowych/lokatach, skoro średnie oprocentowanie to 3% minus oczywiście podatek... Dzisiaj pani zaproponowała mi na rękę 1,9% Tak, wiem o obniżce stóp procentowych...
W skarpecie nigdy bym nie trzymała, to się ani nie kalkuluje, ani nie jest bezpieczne. Pytanie tylko, ile osób boi się drugiego Cypru u nas.
Właśnie, przez obniżkę stóp procentowych i podatek się to średnio opłaca. Nawet ostatnio oglądałam jakiś program ekonomiczny, gdzie mówili, że konto oszczędnościowe, to tak jakby trzymać w domu, lokata, tylko trochę lepiej.
Ale jest jeszcze aspekt psychologiczny. Powiedzmy, masz drugie konto, lub rachunek, do którego nie masz karty bankomatowej, wybrać możesz tylko przelewem na konto "robocze". Jakoś tak trudniej, łatwiej się powstrzymać, zostawić kasę nieruszoną. Ze skrzyneczki w domu łatwiej wziąć stówkę, bo idziesz do biedrony, a tam nie można płacić kartą
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 14:20   #14
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Właśnie, przez obniżkę stóp procentowych i podatek się to średnio opłaca. Nawet ostatnio oglądałam jakiś program ekonomiczny, gdzie mówili, że konto oszczędnościowe, to tak jakby trzymać w domu, lokata, tylko trochę lepiej.
Ale jest jeszcze aspekt psychologiczny. Powiedzmy, masz drugie konto, lub rachunek, do którego nie masz karty bankomatowej, wybrać możesz tylko przelewem na konto "robocze". Jakoś tak trudniej, łatwiej się powstrzymać, zostawić kasę nieruszoną. Ze skrzyneczki w domu łatwiej wziąć stówkę, bo idziesz do biedrony, a tam nie można płacić kartą
Coś w tym jest. Ja korzystam tylko dlatego, że naprawdę nie mogę ruszyć kasy. Jednak te 2 stówy na 10 tys. to coś, co można odczuć - choćby dobry obiad w restauracji dla rodzinki. Ale z drugiej strony - tylko obiad za naszą kasę - śmiechu warte
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 14:24   #15
baton rouge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 43
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Kiedy zarabiałam 1100 na rękę potrafiłam to wydać do cna już w tydzień po wypłacie Mieszkałam z rodzicami, więc ewentualne braki w gotówce łatałam pożyczką i nie musiałam się niczym przejmować. Teraz zarabiam więcej i przeważnie jeden tygodniowy czek z wypłatą ląduje na koncie oszczędnościowym, resztę rozpiżdzam Pieniądze odkładam na okres przymusowego bezrobocia, który czeka mnie już za nieco ponad 3 miesiące :/
baton rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 17:33   #16
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Ja trzymam pieniądze w banku na zwykłym koncie, ale zastanawiam się nad załozeniem lokaty, pewnie sie zdecyduję za kilka miesiecy gdy upewnię się co do czekajacych mnie wydatków.
Odkładam jak najwiecej, Nie mogłabym zasnąć wiedząc że nie mam pieniedzy na koncie w razie nagłej sytuacji. Dużo myślę o przyszłosci.

Szczerze mówiąc pieniadze są moją obsesją, ciagle o nich myslę, ile mam, ile powinnam mieć, ile oszczędzać, jak oszczedzać, co zrobić żeby zarobić itd.
Marzy mi się własne mieszkanie, chciałabym kupić je za ok 5 lat, na kredyt oczywiscie, ale z dużym wkładem własnym. Chcę na ten cel jak najwięcej odłożyć i cały czas kombinuję co zrobić żeby zarabiać żeby stać mnie było na kredyt i utrzymanie. Jak na razie nie mam za dużo środków wiec chyba jedynie lokata wchodzi w grę bo na inwestowanie to za mało.

Edytowane przez 201707171556
Czas edycji: 2013-06-14 o 17:35
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 18:14   #17
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Ja z każdej wypłaty przelewam kilkaset złotych na konto oszczędnościowe i mianuję tę kasę za pieniądze nietykalne. Czasem, kiedy przed wypłatą na koncie bieżącym zabraknie mi środków, to ewentualnie robię sobie mały przelew z oszczędnościowego, który zaraz po wypłacie uzupełniam + dokładam tam kilka nowych stówek z wypłaty. Na karcie zablokowałam sobie możliwość zrobienia debetu. Na ogół jestem dosyć rozrzutna, ale dzięki takiemu oszczędzaniu kupiłam sobie niedawno upatrzony zestaw wypoczynkowy. Teraz nie oszczędzam na nic konkretnego. Może kiedyś wymienię laptopa albo... będzie na wymarzoną kieckę ślubną
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 18:50   #18
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Ja mam na koncie bankowym drugie konto oszczędnościowe i tak też zaznaczyłam. Żadna skarpeta nie wchodzi w grę, dla mnie trzymanie forsy w skarpecie w dzisiejszych czasach to bezsens.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:08   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Na koncie/lokaty, nawet moja nastoletnie dziecko ma swoje konto i kartę
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 19:19   #20
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Trzymam na lokacie. Staram się odkładać z każdej wypłaty chociaż kilka stów, lokaty mam krótkoterminowe, co parę miesięcy dorzucam większą sumkę. Oprocentowanie jest bardzo niskie niestety, no ale nie mam na razie możliwości zainwestować oszczędności, a trzymać gdzieś to trzeba.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:09   #21
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

mam 2 konta w banku-jedno na które spływają pieniądze, a drugie oszczędnościowe na które przelewam wszelkie nadwyżki. Oprocentowanie spadło bardzo, ale przynajmniej nie martwię się, że ktoś ukradnie albo będzie pożar/powódź.
Nie odkładam na nic konkretnego, ale gdyby wypadło coś ważnego to wiem, że byłabym na to przygotowana. Z doświadczenia najbliższej rodziny wiem, że czasami niespodziewane sytuacje i brak pieniędzy mogłyby zrujnować spokojne życie.
Nie mogłabym żyć od wypłaty do wypłaty, uważam, że zawsze można coś zaoszczędzić, ale nie oznacza to, że jestem dusigroszem-kupuję sporo kosmetyków, ciuchów i troszkę podróżuję.
Posiadanie oszczędności daje mi poczucie bezpieczeństwa.
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:13   #22
Suvienka
Raczkowanie
 
Avatar Suvienka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 107
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Ja nie oszczędzam, ponieważ nie umiem.
Niestety zawsze czegoś potrzebuję, ciągle coś mi się kończy i czegoś mi brakuje. Po prostu zarabiam pieniądze, żeby je wydawać i jedna sytuacją kiedy coś odkładam to tylko po to, żeby przy następnej wypłacie dołożyć trochę i kupić droższą rzecz.
Dużo razy próbowałam to zmienić, teraz też mam plan odkładania części wypłaty na konto oszczędnościowe. Mój TŻ co miesiąc odkłada ponad połowę wypłaty i muszę przyznać, że trochę mi imponuje to, że potrafi sobie niektórych rzeczy odmówić i konsekwentnie, systematycznie oszczędza. Próbuję się uczyć tego samego.
__________________
Memory is deceptive because it is colored by today's events.
Suvienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:19   #23
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wyd,m'?bv 8u awać od razu?

Ja się staram zawsze jakąś kwotę już na początku odłożyć i zmieścić w tym co ustaliłam, że możemy wydać. Pieniążki spoczywają sobie na lokatach, wybieram te krótkoterminowe. Oprocentowanie tak od 2 lat maleje i teraz to nędzne ochłapy, ale siedzą sobie tam bezpiecznie, zawsze lepiej niż chować po domu.
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:35   #24
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wyd,m'?bv 8u awać od razu?

Wow, widzę, że opinie są różne. Ale powiem Wam, że dałyście mi do myślenia i chyba założę lokatę, jak uzbiera mi się trochę więcej oszczędności. Ze mną jest taki problem, że jestem jeszcze studentką, więc wszelkie prace są dorywcze, a co za tym idzie trudniej jest coś odłożyć, a jak już zbiorę jakąś sumkę, to nie za bardzo opłaca mi się to lokować na koncie, bo np. za miesiąc pracować nie będę i będę korzystać z tych odłożonych pieniędzy.

Ja też mam małą obsesję na punkcie kasy, ciągle przeliczam ile wydałam, strasznie źle się czuję, gdy zamiast odłożyć, wydaję na ciuchy ) Czułabym się strasznie nie mając odłożonych pieniędzy i już nieraz bardzo się przydały )
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:54   #25
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Konto oszczednosciowe, konto w banku i isa.

Przygotowujemy sie do zakupu domu nie dlugo a mnie serce boli jak sobie pomysle o kredycie na 25 lat. Jakbym tylko miala jakas ciotke albo wujka miliardera coby chcial mi ten dom zasponsorowac
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 21:04   #26
Martacin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: MTK
Wiadomości: 209
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wyd,m'?bv 8u awać od razu?

Cytat:
Napisane przez aaanitka86 Pokaż wiadomość
Oprocentowanie tak od 2 lat maleje i teraz to nędzne ochłapy, ale siedzą sobie tam bezpiecznie, zawsze lepiej niż chować po domu.
a mogę zapytać-dlaczego? Bez żadnych złośliwości, ot ciekawa jestem dlaczego ludzie w tak niepewnych czasach (np. ten nieszczęsny Cypr) i przy takim "oprocentowaniu" tak ufają bankom.

Też mam konto bankowe raczej z wygody, bo żadnych oszczędności nie mam, ale cały czas się zastanawiam czy mając stałą pracę i regularną pensję nie wolałabym jej do ręki i rzeczywiście trzymać w domu. Świadomość, że US i inne ukochane organy mają tak swobodny dostęp do moich danych i moich pieniędzy jakoś mnie odrzuca.

Cytat:
Napisane przez Justine1989 Pokaż wiadomość
Nie mogłabym żyć od wypłaty do wypłaty, uważam, że zawsze można coś zaoszczędzić
Jakbyś musiała to żyłabyś nie wiem skąd wziąć oszczędności będąc samodzielnym człowiekiem i zarabiając 1200 zł- w moich okolicach wynajęcie mieszkania to od 500 (za pokój!)-1000 (najtańsze mieszkania) zł z opłatami. Do tego jedzenie ok. 250-300 zł. Nie mam pojęcia jak w takiej sytuacji cokolwiek zaoszczędzić, ba!, przeżyć, a sporo Polaków tyle właśnie zarabia

Edytowane przez Martacin
Czas edycji: 2013-06-14 o 21:14
Martacin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 21:12   #27
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wyd,m'?bv 8u awać od razu?

Cytat:
Napisane przez Martacin Pokaż wiadomość
a mogę zapytać-dlaczego? Bez żadnych złośliwości, ot ciekawa jestem dlaczego ludzie w tak niepewnych czasach (np. ten nieszczęsny Cypr) i przy takim "oprocentowaniu" tak ufają bankom.

Też mam konto bankowe raczej z wygody, bo żadnych oszczędności nie mam, ale cały czas się zastanawiam czy mając stałą pracę i regularną pensję nie wolałabym jej do ręki i rzeczywiście trzymać w domu. Świadomość, że US i inne ukochane organy mają tak swobodny dostęp do moich danych i moich pieniędzy jakoś mnie odrzuca.
Wiesz, Zielona tuskowa wyspa to mit co prawda ale cypryjczycy byli straszeni tym zabraniem oszczędności parę miesięcy przed całą akcją.Jakby sytuacja zaczęła wygladać bardzo źle w Polsce to byśmy wypłacili kasę ale póki co wszystko jakoś hula, więc myślę, ze nie jest najgorzej. Mąż pracuje w budżetówce, więc skoro im jeszcze nie odcięli kurka z socjalem tzn., że państwo nie bankrutuje
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 21:38   #28
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wyd,m'?bv 8u awać od razu?

Powoli (a może całkiem szybko, tylko tego nie widzimy?) sytuacja zmusza nawet tych z nas, którzy nie lubią oszczędzać, żeby coś tam odkładać.

Rzeczpospolita http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/97...yc-nizsze.html

Emerytur ani z ZUS ani z OFE. Przynajmniej nie takich, za które da się żyć.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 22:01   #29
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Coś w tym jest. Ja korzystam tylko dlatego, że naprawdę nie mogę ruszyć kasy. Jednak te 2 stówy na 10 tys. to coś, co można odczuć - choćby dobry obiad w restauracji dla rodzinki. Ale z drugiej strony - tylko obiad za naszą kasę - śmiechu warte
Najgorsze jest to jak pieniądz traci siłę nabywczą. Jak się np pomyśli jakie można było 5 lat temu zrobić zakupy spożywcze za 300 zł a jakie teraz...
No lepiej odłożyć niż wydać na to czego się nie będzie używać. Ale też nawet przy fajnym oprocentowaniu w miarę te odsetki nie pokryją tej straty wartości.

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Martacin Pokaż wiadomość

Jakbyś musiała to żyłabyś nie wiem skąd wziąć oszczędności będąc samodzielnym człowiekiem i zarabiając 1200 zł- w moich okolicach wynajęcie mieszkania to od 500 (za pokój!)-1000 (najtańsze mieszkania) zł z opłatami. Do tego jedzenie ok. 250-300 zł. Nie mam pojęcia jak w takiej sytuacji cokolwiek zaoszczędzić, ba!, przeżyć, a sporo Polaków tyle właśnie zarabia
ciężko mi sobie wyobrazić żywienie za 250 zł miesięcznie.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 22:06   #30
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Oszczędności- na koncie, w skarpecie, wydawać od razu?

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to jak pieniądz traci siłę nabywczą. Jak się np pomyśli jakie można było 5 lat temu zrobić zakupy spożywcze za 300 zł a jakie teraz...
No lepiej odłożyć niż wydać na to czego się nie będzie używać. Ale też nawet przy fajnym oprocentowaniu w miarę te odsetki nie pokryją tej straty wartości.
No niby tak. Co jakią czas jest inflacja i pieniądz traci wartość ale to już lepsze niż brać kredyt, a kasę przepierdzielić na głupoty prawda?

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to jak pieniądz traci siłę nabywczą. Jak się np pomyśli jakie można było 5 lat temu zrobić zakupy spożywcze za 300 zł a jakie teraz...
No lepiej odłożyć niż wydać na to czego się nie będzie używać. Ale też nawet przy fajnym oprocentowaniu w miarę te odsetki nie pokryją tej straty wartości.

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------



ciężko mi sobie wyobrazić żywienie za 250 zł miesięcznie.
da sie ale bez słodyczy i alkoholu w sezonie letnim. przetestowałam.Teraz jak mam dziecko, to kupuje produkty wysokiej jakości i niestety już się tak nie da.

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

[QUOTE=kobietasukcesu;4132 9214]Najgorsze jest to jak pieniądz traci siłę nabywczą. Jak się np pomyśli jakie można było 5 lat temu zrobić zakupy spożywcze za 300 zł a jakie teraz...
No lepiej odłożyć niż wydać na to czego się nie będzie używać. Ale też nawet przy fajnym oprocentowaniu w miarę te odsetki nie pokryją tej straty wartości.

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.