Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-25, 10:36   #31
gfpink
Zadomowienie
 
Avatar gfpink
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Znam lepszą historię
Mój kolega nie zarejestrował się na żadną uczelnię i nie mógł wziąć udziału w rekrutacji, więc jego mama chodziła z papierami po dziekanatach uczelni w naszym mieście i pytała czy go jednak nie przyjmą gdzieś
czuję się taka inteligentna
ale serio... w liceum jeszcze miałam taką jedną w klasie co wypłakiwała oceny. Znaczy się próbowała bo może w gimnazjum to jej jeszcze szło ale w liceum to już nie dała rady
__________________
Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich ----------------->SGGW



gfpink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 11:12   #32
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

A ja troszkę z innej strony.
Mówi się, że studiów nie musi robić każdy - owszem.
Ale później nawet na zmywak pracodawca woli wziąć osobę po studiach niż nie.
Inna sprawa, że taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca, ale ma.
Więc - tak czy owak - lepiej mieć papierek niż nie. Niestety.
Sama rzuciłam studia. Przez rok pracowałam. Bywało z pracą źle. Mając średnie wykształcenie czasem bardzo ciężko.
Ale mam kolegę, który ma licencjat z GP na uniwerku. Co prawda zero wkładu własnego, studia robione z musu, w sumie wybór na chybił trafił. Ale na jego ogłoszenia o pracę miał odpowiedzi, ja na swoje nie. Więc to jest chyba najgorsze..
Co więcej ludzie w dzisiejszych czasach słysząc, że ktoś nie studiuje są naprawdę zdziwieni.
Choć znałam dziewczyny, które zrezygnowały z pracy w zawodzie a pracowały jako kelnerki, bo twierdziły, że mają dwa razy takie pieniądze.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 11:23   #33
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
A ja troszkę z innej strony.
Mówi się, że studiów nie musi robić każdy - owszem.
Ale później nawet na zmywak pracodawca woli wziąć osobę po studiach niż nie.
Inna sprawa, że taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca, ale ma.
Więc - tak czy owak - lepiej mieć papierek niż nie. Niestety.
Sama rzuciłam studia. Przez rok pracowałam. Bywało z pracą źle. Mając średnie wykształcenie czasem bardzo ciężko.
Ale mam kolegę, który ma licencjat z GP na uniwerku. Co prawda zero wkładu własnego, studia robione z musu, w sumie wybór na chybił trafił. Ale na jego ogłoszenia o pracę miał odpowiedzi, ja na swoje nie. Więc to jest chyba najgorsze..
Co więcej ludzie w dzisiejszych czasach słysząc, że ktoś nie studiuje są naprawdę zdziwieni.
Choć znałam dziewczyny, które zrezygnowały z pracy w zawodzie a pracowały jako kelnerki, bo twierdziły, że mają dwa razy takie pieniądze.
Jeśli rozpatrujemy problem w kategoriach skończenia liceum ogólnokształcącego a skończenia dodatkowo studiów, rzeczywiście można pokusić się o stwierdzenie, że lepiej jest mieć wykształcenie wyższe. Warto jednak nie zapominać, że poza tymi dwiema opcjami jest cała masa innych możliwości. Począwszy od skończenia szkoły kierunkowej już na poziomie szkoły średniej, poprzez kursy doszkalające lub ukończenie jakiegoś dwuletniego studium. Oczywistym jest, że na stanowisko np. fryzjera nikt nie zatrudni osoby po ogólniaku
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 11:39   #34
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez gfpink Pokaż wiadomość
czuję się taka inteligentna
ale serio... w liceum jeszcze miałam taką jedną w klasie co wypłakiwała oceny. Znaczy się próbowała bo może w gimnazjum to jej jeszcze szło ale w liceum to już nie dała rady
to chyba nie takie rzadkie, u mnie w klasie w liceum była dziewczyna "ale jak to dwa? nie może mi pani postawić 4? ja sie tak staraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaam "
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 11:48   #35
gfpink
Zadomowienie
 
Avatar gfpink
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

w moim środowisku to było stosunkowo rzadkie
A już najbardziej pod tym względem są chyba dzieci nauczycieli pokrzywdzone zazwyczaj- jeśli ktoś tak robił bynajmniej w moim przypadku to potem się okazało, ze mają mamusię uczącą w kl. 1-3 podstawówki.

ciekawe co z takimi osobami się na studiach stanie....
__________________
Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich ----------------->SGGW



gfpink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 11:54   #36
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Jeśli rozpatrujemy problem w kategoriach skończenia liceum ogólnokształcącego a skończenia dodatkowo studiów, rzeczywiście można pokusić się o stwierdzenie, że lepiej jest mieć wykształcenie wyższe. Warto jednak nie zapominać, że poza tymi dwiema opcjami jest cała masa innych możliwości. Począwszy od skończenia szkoły kierunkowej już na poziomie szkoły średniej, poprzez kursy doszkalające lub ukończenie jakiegoś dwuletniego studium. Oczywistym jest, że na stanowisko np. fryzjera nikt nie zatrudni osoby po ogólniaku
Z tym, że jeśli ktoś mówi, że uczy się w cosinusie na technika ekonomista to wcale nie wygląda lepiej niż ktoś, kto ukończył tylko LO
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 12:02   #37
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
A ja troszkę z innej strony.
Mówi się, że studiów nie musi robić każdy - owszem.
Ale później nawet na zmywak pracodawca woli wziąć osobę po studiach niż nie.
Inna sprawa, że taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca, ale ma.
Więc - tak czy owak - lepiej mieć papierek niż nie. Niestety.
Sama rzuciłam studia. Przez rok pracowałam. Bywało z pracą źle. Mając średnie wykształcenie czasem bardzo ciężko.
Ale mam kolegę, który ma licencjat z GP na uniwerku. Co prawda zero wkładu własnego, studia robione z musu, w sumie wybór na chybił trafił. Ale na jego ogłoszenia o pracę miał odpowiedzi, ja na swoje nie. Więc to jest chyba najgorsze..
Co więcej ludzie w dzisiejszych czasach słysząc, że ktoś nie studiuje są naprawdę zdziwieni.
Choć znałam dziewczyny, które zrezygnowały z pracy w zawodzie a pracowały jako kelnerki, bo twierdziły, że mają dwa razy takie pieniądze.
No nie zawsze, w prostych niewymagających pracach wyższe może zaszkodzić.
Ja ostatnio szukałam pracy jako sprzedawca w nowo otwartym nazwijmy to "krytym dachem targowisku", dzwoniłam w sprawie kilku ogłoszeń i za każdym razem na moją odpowiedź dotyczącą wykształcenia - wyższe, dziękowali mi i mówili że szukają kogoś ze średnim, tylko ze średnim nawet nie że średnie i w trakcie studiów czy szkoły policealnej. A moja ciocia która tam pracuje od kilku lat (wczesniej wspomniałąm że nowo otwarte ale tak naprawdę to stare jak świat targowisko tylko przeniesione w inne miejsce) doradziłą mi, że jeśli chcę tam pracować to powinnam usunąć z CV wzmiankę o studiach bo ona wie, że osoby z wyższym tamtejszych pracodawców nie interesują.
Na produkcje zadną też mnie wziać nie chcieli, niektórzy na rozmowach rekrutacyjnych wrecz śmiali się z tego gdzie ja sie pcham po studiach (to na cholerę mnie na te rozmowy zapraszali?) jakby nie rozumieli, że osoba z wyższym też może chcieć/potrzebować jakiejkolwiek pracy bo z czegos musi żyć i że chętnie schowa do kieszeni ambicje w zamian za regularną pensję.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 12:03   #38
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Z tym, że jeśli ktoś mówi, że uczy się w cosinusie na technika ekonomista to wcale nie wygląda lepiej niż ktoś, kto ukończył tylko LO
I znowu powracamy do tematu wykształcenia "blisko studiów" W wielu wypadkach taki technik nie będzie też wyglądał gorzej niż ekonomista z tytułem magistra w jakiejś podrzędnej szkole wyższej. Problem jak dla mnie polega nawet nie tylko na tym, że wszyscy chcą mieć teraz skończone studia, ale na tym, że bardzo duża grupa osób najchętniej pracowałaby za biurkiem, ale nie ma sprecyzowanej wizji tego, co konkretnie chciałaby robić i wybiera właśnie takie kierunki jak ekonomia, socjologia czy administracja. Niestety, prawda jest taka, że większość obecnych studentów się po prostu nie nadaje do studiowania i mogliby dużo lepiej wyjść na zostaniu fachowcem-rzemieślnikiem, niż skończyć byle jakie studia wybrane na zasadzie "byle by coś studiować".
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 12:14   #39
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
I znowu powracamy do tematu wykształcenia "blisko studiów" W wielu wypadkach taki technik nie będzie też wyglądał gorzej niż ekonomista z tytułem magistra w jakiejś podrzędnej szkole wyższej. Problem jak dla mnie polega nawet nie tylko na tym, że wszyscy chcą mieć teraz skończone studia, ale na tym, że bardzo duża grupa osób najchętniej pracowałaby za biurkiem, ale nie ma sprecyzowanej wizji tego, co konkretnie chciałaby robić i wybiera właśnie takie kierunki jak ekonomia, socjologia czy administracja. Niestety, prawda jest taka, że większość obecnych studentów się po prostu nie nadaje do studiowania i mogliby dużo lepiej wyjść na zostaniu fachowcem-rzemieślnikiem, niż skończyć byle jakie studia wybrane na zasadzie "byle by coś studiować".

O tak, uwielbiam stwierdzenie "Chcę mieć pracę biurową". Co to w ogóle za wytwór? Księgowy, prawnik, grafik, recepcjonista, urzędnik, marketingowiec, biegły rewident, architekt- wszyscy oni mają pracę biurową, a przecież każdy zajmuje się czymś innym, bo "praca biurowa" to określenie ogólne (tzn praca wykonywana w biurze, za biurkiem i tylko tyle), tak jak np "praca fizyczna".
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:06   #40
karolinamagowir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 42
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
O tak, uwielbiam stwierdzenie "Chcę mieć pracę biurową". Co to w ogóle za wytwór? Księgowy, prawnik, grafik, recepcjonista, urzędnik, marketingowiec, biegły rewident, architekt- wszyscy oni mają pracę biurową, a przecież każdy zajmuje się czymś innym, bo "praca biurowa" to określenie ogólne (tzn praca wykonywana w biurze, za biurkiem i tylko tyle), tak jak np "praca fizyczna".
Moja młodsza siostra mi ostatnio wyjaśniła, że praca biurowa to sekretarka/asystentka (choć i to nie jest to samo). Po prostu tak pisze się w ogłoszeniach o pracę i się przyjęło. Mimo że językowo to nie bardzo jest poprawne, bo nielogiczne... tak się mówi i tyle.
__________________
uczymy się całe życie...
karolinamagowir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 15:13   #41
karolinamagowir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 42
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41945740]I co z tego? Pomijam, że przy UP są i w poradniach PP. Można ruszyć tyłek.

Kiedy ja stałam przed wyborem studiów, NIKT o doradztwie nie słyszał nawet, zwyczajnie szło się do biblioteki lub księgarni, pożyczało/kupowało informator o studiach i czytało. Porównywało egzaminy, jakie przedmioty wymagane, jakie są przedmioty wykładane. To taki problem dzisiaj przecież łatwiej jest, wystarczy na stronie uczelni (lub forum!) sprawdzić wszystko i dokładne rozpiski zajęć nawet znaleźć. Tyle, że się ludziom nie chce.

BTW, zawsze ciekawi mnie, jak ci ludzie po studiach odnajdą się w szarej rzeczywistości, jaką jest praca [/QUOTE]

Też już skończyłam swoje pierwsze studia kilka dobrych lat temu, ale nie do końca się z tobą zgadzam.. po pierwsze też korzystałam z informatorów itp. co właściwie w nich jest... na pewno nie odpowiedza na pytanie gdzie akurat ty mógłbyś iść na studia, a później w jakim zawodzie możesz pracować. myślę, że cenną uwagą byłoby mówienie o tendencjach na rynku pracy, o zapotrzebowaniu na określone zawody, ale też o tym, że jeśli masz mega predyspozycje, to nawet jako pedagog zrobisz karierę.

drugą rzeczą są poradnie - tu masz rację, o ile mówimy o warszawie, poznaniu czy łodzi. w mniejszych miastach / miejscowościach / wsiach nie ma tego wcale, albo wygląda tak, że lepiej zapytać babci... niestety, takie realia.

kolejny temat. jakie właściwie jest zapotrzebowanie na osoby z wyższym wykształceniem? Myślę, że brakuje osób, które mówiłyby jasno, że może lepiej bądź stolarzem / fryzjerem. nie musisz kończyć byle jakich studiów byle mieć tytuł mgr....

Nie chciałabym aby wydawało się, że bronię bezbronnych maturzystów, których nikt nie uczy, jak żyć. Racja. Sami mogliby wykazać się większym zainteresowaniem i szukać informacji. Nie wierzę jednak, że tak ogromna liczba osób po studiach z tytułami mgr pedagogiki lub socjologii na uczelni-krzak to bezmyślne typy. W wielu przypadkach tak, ale wielu mogłoby wybrać inaczej gdyby były osoby, które doradzają w wyborze drogi edukacyjnej a potem kariery...
__________________
uczymy się całe życie...
karolinamagowir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 07:30   #42
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

Teraz na jakiekolwiek stanowisko nie trzeba mieć studiów tylko umiejętności i doświadczenie, poza oczywiście takimi jak prawo, medycyna itp. Nigdy nie robiłam studiów, widzę jednak po dziewczynach, które przychodzą do naszego salonu po kosmetologii, żeby rezygnacja ze studiowania była doskonałą decyzją.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.