Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-05, 15:30   #4981
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
za egzaminy to chyba wszedzie tyle samo, wydaje mi sie ze to taka odgorna stawka.
a ile max jezdzicie z instruktorem? w sensie ile najdłuzej jezdziłyscie? i jak to jest u Was z placem manewrowym? ja z placu mojej szkoły mogłam korzystac do woli i az załuje ze sobie nie pisałam ile godzin tam spedziłam
Max w sensie podczas jednej jazdy? U mnie pierwsze 10h po 2h, poniżej można było np. 3,4. Kolega jeździł po 4h bo chciał jeździć tylko z jednym instruktorem, który pracował dwa dni w tygodniu.

Cytat:
Napisane przez kiedy_hajs Pokaż wiadomość
Ja mam badania w cenie no i oczywiście egzaminy wewnętrzne. Więc sądzę, że 1500 zł zwłaszcza, że jest to kurs przyspieszony, to niewiele Najtańsza oferta jaką znalazłam.

Co do pytania gdzieś wyżej - mi idzie dobrze, ale mimo wyjeżdżonych 28 godzin nie miałam ani razu jazdy, kiedy bym nie popełniła jakiegoś błędu. Zazwyczaj są to drobnostki, ale na egzaminie nie dopuszczalne :/
A, no i mam 28 godzinę, a parkowałam tylko raz i mi nie wyszło...
Ta szkoła jazdy to jakaś porażka.
No niestety nie warto patrzeć na cenę kurs... Tylko na opinie o danej szkole. Mi np. Prawie do końca jazd gasl samochód choć raz na 2h. Na egzaminie 0. Co do parkowania ja miałam od 3h. Tylko ja np. Miałam tylko prostopadle przodem. Tyłem parkowalam z 2 razy... Szczerze mówiąc teraz mam prawko 3.5 roku i dopiero z 2 miesiące temu nauczyłam się parkować tyłem bo mam większy samochód, a parking maly i tyłem wyjechać to na 10 razy... Powiedz instruktorowi, że chcesz nauczyć się parkować. I nawet 2h, ale masz ciągle parkować i będzie ok.


PS Czytałyscie, że znowu przełożyli te zmiany co miały wejść w czerwcu? Tylko tym razem nie ma terminu na kiedy



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-05, 16:36   #4982
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Jak dla mnie parkowanie od pierwszych lekcji mija się z celem.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-05, 21:33   #4983
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
za egzaminy to chyba wszedzie tyle samo, wydaje mi sie ze to taka odgorna stawka.
a ile max jezdzicie z instruktorem? w sensie ile najdłuzej jezdziłyscie? i jak to jest u Was z placem manewrowym? ja z placu mojej szkoły mogłam korzystac do woli i az załuje ze sobie nie pisałam ile godzin tam spedziłam
Ja zawsze po 2 h jeżdze.
Górkę akurat ćwiczę w mieście na takiej zamkniętej uliczce. A plac manewrowy gdzie trenuję łuk to jak instruktorowi się zachce. Kilka razy byłam ale nigdy pełne 2 h tylko np troche po miescie mnie wział a trochę tam. Przed egz bede musiała na pewno łuk pocwiczyć jeszcze

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość


No niestety nie warto patrzeć na cenę kurs... Tylko na opinie o danej szkole. Mi np. Prawie do końca jazd gasl samochód choć raz na 2h. Na egzaminie 0. Co do parkowania ja miałam od 3h. Tylko ja np. Miałam tylko prostopadle przodem. Tyłem parkowalam z 2 razy... Szczerze mówiąc teraz mam prawko 3.5 roku i dopiero z 2 miesiące temu nauczyłam się parkować tyłem bo mam większy samochód, a parking maly i tyłem wyjechać to na 10 razy... Powiedz instruktorowi, że chcesz nauczyć się parkować. I nawet 2h, ale masz ciągle parkować i będzie ok.


PS Czytałyscie, że znowu przełożyli te zmiany co miały wejść w czerwcu? Tylko tym razem nie ma terminu na kiedy
No pisałam kilka dni temu tutaj, że podobno odwołane te zmiany znow. Mowili na tvn turbo.

Ja miałam wszystkie 3 rodzaje parkowania ale nie pamietam od ktorej godziny. Na pewno nie na samym poczatku.
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 00:28   #4984
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

4 godziny jazdy to by było ponad moje siły ja najwiecej miałam 3 a od tego intensywnego myslenia, wgapiania sie w znaki, w innych to byłam tak umordowana jakbym orała pole ( w sensie ja zamiast konia)
moj instruktor skupił sie przede wszystkim na jezdzie miejskiej. łuk mi dosłownie pokazał 2 razy ( z czego pierwszy raz kompletnie nie wiedziałam o co chodzi) bo powiedział ze łuk sobie moge pocwiczyc sama. z parkowaniem brał mnie pod włos bo mówił "a wjedz tu i tu pomiedzy te samochody"itd jak wjechałam to dopiero mówił "to własnie było parkowanie takie i takie". ale to było jakos duzo pozniej na pewno nie na poczatku ( pierwsze jazdy były pt: jak zrobic zeby auto mnie słuchało)
drobne błedy to takie za które cie nie obleją, no chyba ze bedzie ich sporo i jakos sie zsumują.
w ogole to wg mnie te egzaminy to porazka wcale nijak sie maja do pozniejszej jazdy. jak pomyle pasy to wiadomo ze bede musiała pojechac tak jak mi znaki nakazują a potem dopiero bede kombinowac jak sie znalezc tam gdzie chce, wcale nie bede musiała pedzic 70km , a jak przeocze zielone strzałkę to najwyzej mnie obtrąbią (ostatnio na jezdzie mi sie zdarzyło az 2 razy , przy drugim razie odkryłam ze jej nie widze bo mi lusterko wewnetrzne zasłania)stanac duzo wczesniej przed sygnalizatorem tez nie stanę bo dostane ochrzan ze za daleko od linii stoję... ech...

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:42 ----------

dziewczeta oswieccie mnie jak to jest z hamowaniem awaryjnym? bo jakos tego nie cwiczyłam , wydaje mi sie ze hamuje dobrze bo hamuje zanim instruktor zahamuje ale w sumie nie wiem . kiedys pytałam instruktora to mowił ze sprzegło+ hamulec, moj maz natomiast twierdzi ze awaryjne to hamowanie samym hamulcem. to jak to w koncu jest?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 08:58   #4985
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
4 godziny jazdy to by było ponad moje siły ja najwiecej miałam 3 a od tego intensywnego myslenia, wgapiania sie w znaki, w innych to byłam tak umordowana jakbym orała pole ( w sensie ja zamiast konia)
moj instruktor skupił sie przede wszystkim na jezdzie miejskiej. łuk mi dosłownie pokazał 2 razy ( z czego pierwszy raz kompletnie nie wiedziałam o co chodzi) bo powiedział ze łuk sobie moge pocwiczyc sama. z parkowaniem brał mnie pod włos bo mówił "a wjedz tu i tu pomiedzy te samochody"itd jak wjechałam to dopiero mówił "to własnie było parkowanie takie i takie". ale to było jakos duzo pozniej na pewno nie na poczatku ( pierwsze jazdy były pt: jak zrobic zeby auto mnie słuchało)
drobne błedy to takie za które cie nie obleją, no chyba ze bedzie ich sporo i jakos sie zsumują.
w ogole to wg mnie te egzaminy to porazka wcale nijak sie maja do pozniejszej jazdy. jak pomyle pasy to wiadomo ze bede musiała pojechac tak jak mi znaki nakazują a potem dopiero bede kombinowac jak sie znalezc tam gdzie chce, wcale nie bede musiała pedzic 70km , a jak przeocze zielone strzałkę to najwyzej mnie obtrąbią (ostatnio na jezdzie mi sie zdarzyło az 2 razy , przy drugim razie odkryłam ze jej nie widze bo mi lusterko wewnetrzne zasłania)stanac duzo wczesniej przed sygnalizatorem tez nie stanę bo dostane ochrzan ze za daleko od linii stoję... ech...

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:42 ----------

dziewczeta oswieccie mnie jak to jest z hamowaniem awaryjnym? bo jakos tego nie cwiczyłam , wydaje mi sie ze hamuje dobrze bo hamuje zanim instruktor zahamuje ale w sumie nie wiem . kiedys pytałam instruktora to mowił ze sprzegło+ hamulec, moj maz natomiast twierdzi ze awaryjne to hamowanie samym hamulcem. to jak to w koncu jest?
Hamowanie awaryjne samym hamulcem. Ja na początku hamowalam ze sprzęgłem to dostałam po łapach za to. Nie powinno się tak, hamując ze sprzęgłem nie masz takiej kontroli nad autem i możesz wpaść nawet w poślizg. Zima zweryfikuje takie hamowanie. Mnie uczyli że najpierw hamulec i potem sprzęgło. Na ostatnim egzaminie dostałam radę od pani egzaminator że mam nieprawidłowa technikę hamowania tzn z nerwów wciskalam równo hamulec i sprzęgło. Ostatnio jadąc zamyslilam się i gość prze mną nagle się zatrzymał odruchowo zachamowalam ze sprzęgłem i ledwo co wychamowakam...
Na egzaminie robiliśmy to na prostej drodze miałam się rozpędzić do 50 i zatrzymać przed znakiem.

Edytowane przez fiolusiek
Czas edycji: 2018-03-06 o 08:59
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 09:03   #4986
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość


dziewczeta oswieccie mnie jak to jest z hamowaniem awaryjnym? bo jakos tego nie cwiczyłam , wydaje mi sie ze hamuje dobrze bo hamuje zanim instruktor zahamuje ale w sumie nie wiem . kiedys pytałam instruktora to mowił ze sprzegło+ hamulec, moj maz natomiast twierdzi ze awaryjne to hamowanie samym hamulcem. to jak to w koncu jest?

Sprzęgła jak najmniej używaj. Mnie jeden egzaminator ochrzanił za nadużywanie sprzęgła i zaczął pokazywać jak się zmienia biegi bez jego użycia No i się oduczyłam.
Hamujesz a sprzęgła już tylko przy końcu, żeby silnik nie zgasł.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 09:26   #4987
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

A jak sie zmienia biegi bez uzycia sprzęgła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-06, 09:40   #4988
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
A jak sie zmienia biegi bez uzycia sprzęgła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie, da się tak w ogóle?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 09:42   #4989
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
A jak sie zmienia biegi bez uzycia sprzęgła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Samochód musi wejść w jakiś tam zakres obrotów i wtedy można bez użycia sprzęgła. No ale to ryzykowne, można oczywiście rozwalić skrzynię biegów i to raczej taka ciekawostka a nie rzecz do praktykowania w normalnym ruchu.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 11:59   #4990
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Jakoś nie wyobrażam sobie zmiany biegów bez użycia sprzęgła. Hamowanie,to co innego. Jeden z instruktorów na jazdach dodatkowych pokazywał mi też jak wrzucać "lotną jedynkę" (do parkowania) ,ale raczej tego nie praktykuję
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:36   #4991
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Jejuszku, ja mam jeszcze 10h jazd i mnie nikt nie pokazuje takich cudów, ani zmiany biegów bez sprzęgła, ani lotnych jedynek. Łuk idzie mi tak ze tylko siąść i płakać. Im dluzej jeżdżę tum częściej gaśnie. No i zamulam niemiłosiernie na światłach. Nie wiem może się nie nadaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-06, 14:44   #4992
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Ja nie patrzyłam na ceny, a na opinie. Poszłam do tej szkoły z polecenia.

A co do pytania Silloe - chodzi mi o drobnostki typu najechanie 2 cm na linie ciągłą przy skręcaniu w jakąś uliczkę, albo toczenie się zamiast zatrzymania na znaku STOP czy w tym podobnych miejscach. Często zdarza mi się nie zatrzymać, a toczyć się. Toczyć = nie jadę wtedy nawet 1km/h, mimo to samochód powinien stać W MIEJSCU i nie ruszyć się ani milimetra.
Nie wiem, zapominam często o takich rzeczach :/ Najgorsze te linie gdy wjeżdżam z zakrętu w jakąś ulicę na której jest linia ciągła. Często nie zwracam na nią uwagi :/
Poza tymi drobnostkami idzie mi świetnie. Jeszcze poćwiczę sobie w czwartek i piątek parkowanie. Potem będę miała 2-3 tygodnie przerwy w jeździe i później dokupię sobie jeszcze kilka jazd przed egzaminem.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość




dziewczeta oswieccie mnie jak to jest z hamowaniem awaryjnym? bo jakos tego nie cwiczyłam , wydaje mi sie ze hamuje dobrze bo hamuje zanim instruktor zahamuje ale w sumie nie wiem . kiedys pytałam instruktora to mowił ze sprzegło+ hamulec, moj maz natomiast twierdzi ze awaryjne to hamowanie samym hamulcem. to jak to w koncu jest?
Uświadomiłaś mi właśnie, że nie miałam nawet awaryjnego hamowania na kursie.
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 17:17   #4993
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Jejuszku, ja mam jeszcze 10h jazd i mnie nikt nie pokazuje takich cudów, ani zmiany biegów bez sprzęgła, ani lotnych jedynek. Łuk idzie mi tak ze tylko siąść i płakać. Im dluzej jeżdżę tum częściej gaśnie. No i zamulam niemiłosiernie na światłach. Nie wiem może się nie nadaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja łuk do przodu robię ale przy jezdzie do tylu zdarza się wyjechać przy tym zakrecie. No jakos nie moge tego wyczuc ;(
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 17:46   #4994
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A ja łuk do przodu robię ale przy jezdzie do tylu zdarza się wyjechać przy tym zakrecie. No jakos nie moge tego wyczuc ;(
A jak Ciebie instruktor uczy - na obrót?
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 12:35   #4995
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Jejuszku, ja mam jeszcze 10h jazd i mnie nikt nie pokazuje takich cudów, ani zmiany biegów bez sprzęgła, ani lotnych jedynek. Łuk idzie mi tak ze tylko siąść i płakać. Im dluzej jeżdżę tum częściej gaśnie. No i zamulam niemiłosiernie na światłach. Nie wiem może się nie nadaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nawet teraz jeżdżąc samodzielnie zamulam na światłach
Nie przejmuj się,wyćwiczysz wszystko z czasem

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A ja łuk do przodu robię ale przy jezdzie do tylu zdarza się wyjechać przy tym zakrecie. No jakos nie moge tego wyczuc ;(
Jeżeli robisz na obrót,to nie powinno być problemów,jeżeli uczy na "wyczucie" to rzeczywiście może być ciężko
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 14:33   #4996
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Ja,tez zamulam albo ruszam z piskiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 14:39   #4997
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Nowy watek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1223016

a ten zamykam
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-07 14:39:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.