Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-30, 13:17   #601
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Korzystam z letnich promocji i zrobiłam już część prezentów na Boże Narodzenie

Jutro mam 2 szczepionkę. Mam stresa, że będę ją tak źle przechodziła, jak pierwszą. Ale zobaczymy.
Jakie sklepy mają teraz dobre promocje ?

A co do szczepionki to się nie martw na zapas bo sama sobie wykraczesz
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 18:42   #602
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Jakie sklepy mają teraz dobre promocje ?

A co do szczepionki to się nie martw na zapas bo sama sobie wykraczesz

nie wiem, czego szukasz, ale ja się obkupiłam w Empik i E-glamour.pl
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 11:58   #603
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Wrzucam resztę zakupów z Gemini, maści i żele kupione dla babci. Poleca ten żel Ziaji i te kremy forte do nóg. Twierdzi, że są skuteczne i konkretnie te, bo wszelkie kasztanowe innych firm w podobnych opakowaniach nie były takie dobre, nawet 2-3 razy droższe, a te są bardzo dobre i tanie. Dla niej cena gra dużą rolę. Maść nagietkową La-Le bardzo chwaliła, ale jak zdrożała, to już jej szkoda pieniędzy wydawać, dlatego kupiłam jej tę Ziaji, bo jest chwalona, ciekawe, co powie. Z szamponem Himalaya i kapsułkami Q10 też pierwszy raz mamy do czynienia. Wrzucam składy Żelu kasztanowego Ziaji, tych tubek kasztanowych Forte i szamponu. I kupiłam sobie buteleczki podróżne przy okazji, bo wiecznie problem z kosmetykami jak się trzeba spakować w podróż. Tylko że te dwie osobne buteleczki zamówiłam intervion 100 ml, a przysłali takie Killys, ale też mogą być.

DSC_0950~2.jpgDSC_0949~3.jpgDSC_0948~2.jpgDSC_0947~2.jpg

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-08-20 o 12:02
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 12:09   #604
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wrzucam resztę zakupów z Gemini, maści i żele kupione dla babci. Poleca ten żel Ziaji i te kremy forte do nóg. Twierdzi, że są skuteczne i konkretnie te, bo wszelkie kasztanowe innych firm w podobnych opakowaniach nie były takie dobre, nawet 2-3 razy droższe, a te są bardzo dobre i tanie. Dla niej cena gra dużą rolę. Maść nagietkową La-Le bardzo chwaliła, ale jak zdrożała, to już jej szkoda pieniędzy wydawać, dlatego kupiłam jej tę Ziaji, bo jest chwalona, ciekawe, co powie. Z szamponem Himalaya i kapsułkami Q10 też pierwszy raz mamy do czynienia. Wrzucam składy Żelu kasztanowego Ziaji, tych tubek kasztanowych Forte i szamponu. I kupiłam sobie buteleczki podróżne przy okazji, bo wiecznie problem z kosmetykami jak się trzeba spakować w podróż. Tylko że te dwie osobne buteleczki zamówiłam intervion 100 ml, a przysłali takie Killys, ale też mogą być.

Załącznik 7756509Załącznik 7756510Załącznik 7756511Załącznik 7756512

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Moja mama też kupuje tanie kosmetyki, ale w życiu nie Ziaję
Szampon Organic Shop odkąd jej zamówiłam pokochała i nie szuka już aptecznych wynalazków na problemy skóry głowy.
Poza tym lubi Alterra
Teraz nawet Lirene czy Soraya mają niezłe składy, ale są sporo tańsze niż te naturalne kosmetyki.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 12:14   #605
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wrzucam resztę zakupów z Gemini, maści i żele kupione dla babci. Poleca ten żel Ziaji i te kremy forte do nóg. Twierdzi, że są skuteczne i konkretnie te, bo wszelkie kasztanowe innych firm w podobnych opakowaniach nie były takie dobre, nawet 2-3 razy droższe, a te są bardzo dobre i tanie. Dla niej cena gra dużą rolę. Maść nagietkową La-Le bardzo chwaliła, ale jak zdrożała, to już jej szkoda pieniędzy wydawać, dlatego kupiłam jej tę Ziaji, bo jest chwalona, ciekawe, co powie. Z szamponem Himalaya i kapsułkami Q10 też pierwszy raz mamy do czynienia. Wrzucam składy Żelu kasztanowego Ziaji, tych tubek kasztanowych Forte i szamponu. I kupiłam sobie buteleczki podróżne przy okazji, bo wiecznie problem z kosmetykami jak się trzeba spakować w podróż. Tylko że te dwie osobne buteleczki zamówiłam intervion 100 ml, a przysłali takie Killys, ale też mogą być.

Załącznik 7756509Załącznik 7756510Załącznik 7756511Załącznik 7756512

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Lubię szampony i odżywki Himalaya, to są bomby proteinowe i zawsze mam po nich good hair day.

A Ziaja teraz poprawiła swoje składy, widziałam na insta że np krem masło kakaowe ma zmieniony skład i jest spoko.
U mnie w domu też używa się Ziaji. Wszystko jest dla ludzi, sama lubię naturalne kosmetyki i takie staram się kupować, ale tak naprawdę nic się nie stanie jak czasem użyję czegoś innego. Poza tym cena też jest kluczowa, niektóre rzeczy schodzą tak szybko, że nie opłaca się ich kupować dla większej ilości osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 12:33   #606
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Moja mama też kupuje tanie kosmetyki, ale w życiu nie Ziaję
Szampon Organic Shop odkąd jej zamówiłam pokochała i nie szuka już aptecznych wynalazków na problemy skóry głowy.
Poza tym lubi Alterra
Teraz nawet Lirene czy Soraya mają niezłe składy, ale są sporo tańsze niż te naturalne kosmetyki.
Też mówiłam babci, jak usłyszałam, że ona chce ten żel z Ziaji, że to badziew, ale ona twierdzi, że może i badziew, ale u niej działa ten żel lepiej od innych i nie jej wina, że to Ziaja A przejrzałam opinie w sieci, to faktycznie dobre są i tej maści nagietkowej też. Być może apteczne produkty i ta linia Pro są coś więcej warte, niż Ziaja drogeryjna To są lecznicze produkty, a ta maść, to lek chyba dostępny tylko w aptekach, nie kosmetyki. Jeśli chodzi o skórę głowy, to właśnie podpowiadam babci, żeby te kapsułki Gal spróbowała na skalp parę godzin przed myciem, bo one naprawdę działają cuda, a swędzi ją skóra. Tylko mam na myśli tamte A+E, bo te z Q10 pierwszy raz kupiłam i ta wersja jest z parafiną.

Szampony Organic Shop ja osobiście bardzo lubię, uważam, że jak za cenę ok 10 zł to są wybitne wręcz.
Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Lubię szampony i odżywki Himalaya, to są bomby proteinowe i zawsze mam po nich good hair day.

A Ziaja teraz poprawiła swoje składy, widziałam na insta że np krem masło kakaowe ma zmieniony skład i jest spoko.
U mnie w domu też używa się Ziaji. Wszystko jest dla ludzi, sama lubię naturalne kosmetyki i takie staram się kupować, ale tak naprawdę nic się nie stanie jak czasem użyję czegoś innego. Poza tym cena też jest kluczowa, niektóre rzeczy schodzą tak szybko, że nie opłaca się ich kupować dla większej ilości osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze wiedzieć, może szampon się jej sprawdzi. Ma też w użyciu Nizoral i szampon aloesowy Equilibry i będzie tego na przemian używać z tamtymi.


Zgadzam się z Tobą w 100%, poza tym osoby, która żyje już 92 lata, byle kosmetyki nie zabiją, to czego moja babcia w życiu spróbowała, ile leków i chemii w swoim życiu się najadła naprawdę może przechodzić ludzkie pojęcie, ale tacy niektórzy są, nie to co młodsze pokolenia, schorowane i wrażliwe na byle pyłki, nie ta liga po prostu.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-08-20 o 12:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 17:57   #607
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Ja się tak zapierałam na to Ziaję ale ostatnio zerkam, a tak składy całkiem niezłe. To że składy zmieniają się na lepsze to też zasługa konsumentów, bo przestali kupować te gorsze składy więc firmy automatycznie musiały się poprawić. Ustawy dotyczące składów, co może zawierać dany produkt, zgodność opisu na opakowaniu ze stanem faktycznym, to też daje wiele na zmiany na plus.

Chociaż sama kupiłam kiedyś podkład Lirene z 98 % składników pochodzenia naturalnego, ale nakładając go na twarz mam odczucia jak parę lat temu, kiedy miałam coś z ich kolorówki. Może zapach jest delikatniejszy, ale uczucie na twarzy podobne i co z tego, że to jest bez silikonów. Niektórzy po prostu mają taki system produkcji kosmetyków z niektórymi firmami nie będę się lubić i tyle, choćby na opakowaniu pisało 100% naturalne.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-24, 10:10   #608
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wrzucam resztę zakupów z Gemini, maści i żele kupione dla babci. Poleca ten żel Ziaji i te kremy forte do nóg. Twierdzi, że są skuteczne i konkretnie te, bo wszelkie kasztanowe innych firm w podobnych opakowaniach nie były takie dobre, nawet 2-3 razy droższe, a te są bardzo dobre i tanie. Dla niej cena gra dużą rolę. Maść nagietkową La-Le bardzo chwaliła, ale jak zdrożała, to już jej szkoda pieniędzy wydawać, dlatego kupiłam jej tę Ziaji, bo jest chwalona, ciekawe, co powie. Z szamponem Himalaya i kapsułkami Q10 też pierwszy raz mamy do czynienia. Wrzucam składy Żelu kasztanowego Ziaji, tych tubek kasztanowych Forte i szamponu. I kupiłam sobie buteleczki podróżne przy okazji, bo wiecznie problem z kosmetykami jak się trzeba spakować w podróż. Tylko że te dwie osobne buteleczki zamówiłam intervion 100 ml, a przysłali takie Killys, ale też mogą być.

Załącznik 7756509Załącznik 7756510Załącznik 7756511Załącznik 7756512

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Ja mam taki żel z kasztanowcem: https://ekamedica24.pl/produkt/zel-z...lkowcem-200-ml
jest w zasadzie ok- czyli czuję ulgę po posmarowaniu nim nóg. Skład ma jak większosć taki, że można się przyczepić ale generalnie nie ma parafiny więc ok.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 10:27   #609
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja mam taki żel z kasztanowcem: https://ekamedica24.pl/produkt/zel-z...lkowcem-200-ml

jest w zasadzie ok- czyli czuję ulgę po posmarowaniu nim nóg. Skład ma jak większosć taki, że można się przyczepić ale generalnie nie ma parafiny więc ok.
Jak będziesz kiedyś potrzebowała, to plis, wypróbuj ten Forte, bo ten z ekamedica babcia też miała, ale nie była z niego tak do końca zadowolona.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 09:06   #610
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak będziesz kiedyś potrzebowała, to plis, wypróbuj ten Forte, bo ten z ekamedica babcia też miała, ale nie była z niego tak do końca zadowolona.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Wypróbuję na pewno, zwłaszcza że mam niewielkie doświadczenia z takimi żelami a problem pewnie będzie się nasilał.

Doszła mi jeszcze jedna dolegliwość. Ponieważ mam pracę przy komputerze przesiliłam prawą rękę i nabawiłam się łokcia tenisisty
Podobno częsta dolegliwość w moim zawodzie, a niestety prawa ręka jest mi potrzebna No i nie mogę jej nadwyrężać. Tylko jak np zrobić prasowanie lewą ręką?
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 07:50   #611
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Definitywnie wyleczyłam się z kupowania nowych perfum. Okazało się, że jeden z moich zapachów i to na nieszczęście drogi, bo prawie za 400 zł mi wywietrzał. Po prostu już go nie czuć, jak się pryskam. Na opakowaniu jest info, że po otwarciu używać przez 18 miesięcy, a ja go mam dobre 5-6 lat. Zatem teraz używam, to co mam i basta. Zero perfumeryjnych zakupów
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-03, 09:16   #612
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Wypróbuję na pewno, zwłaszcza że mam niewielkie doświadczenia z takimi żelami a problem pewnie będzie się nasilał.

Doszła mi jeszcze jedna dolegliwość. Ponieważ mam pracę przy komputerze przesiliłam prawą rękę i nabawiłam się łokcia tenisisty
Podobno częsta dolegliwość w moim zawodzie, a niestety prawa ręka jest mi potrzebna No i nie mogę jej nadwyrężać. Tylko jak np zrobić prasowanie lewą ręką?
Biedna, nic przyjemnego taka dolegliwość, może fizjoterapeuta by coś doradził, jakieś ćwiczenia, a na pewno zmiana pozycji i może są jakieś podkładki, które minimalizują dolegliwości

Ja leworęczna jestem, pożyczę Ci rękę

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Definitywnie wyleczyłam się z kupowania nowych perfum. Okazało się, że jeden z moich zapachów i to na nieszczęście drogi, bo prawie za 400 zł mi wywietrzał. Po prostu już go nie czuć, jak się pryskam. Na opakowaniu jest info, że po otwarciu używać przez 18 miesięcy, a ja go mam dobre 5-6 lat. Zatem teraz używam, to co mam i basta. Zero perfumeryjnych zakupów
Ja dlatego nie mam za dużo perfum ani kolorówki, wszystko by mi skisło biorąc pod uwagę częstotliwosć stosowania.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-06, 09:16   #613
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Biedna, nic przyjemnego taka dolegliwość, może fizjoterapeuta by coś doradził, jakieś ćwiczenia, a na pewno zmiana pozycji i może są jakieś podkładki, które minimalizują dolegliwości

Ja leworęczna jestem, pożyczę Ci rękę

Ja dlatego nie mam za dużo perfum ani kolorówki, wszystko by mi skisło biorąc pod uwagę częstotliwosć stosowania.
Akurat wśród dalszych znajomych znalazł się fizjoterapeuta, który podpowiedział co i jak, więc zobaczę jak to się dalej rozwinie.

Ja od kąd mam problem z zapachami, to używam jednego flakonu perfum od paru lat (nie wiem jak długo jeszcze pociągną). Po prostu mnie nie duszą jak inne. No i używam naprawdę rzadko. A te które zalegały mi w szafkach, nie rozpakowane nawet- sprzedałam na Vinted.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:30   #614
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Powiem Wam, co mnie spotkało i w życiu bym nie pomyślała, że może mnie to w ogóle spotkać. Czytałam kiedyś o tym, że gdzieś tam w Azji, Bangladeszu i innych biednych krajach, gdzie produkują jeansy w sypiących się szwalniach i brudzie dla tych wszystkich firm odzieżowych, za przysłowiową miskę ryżu i wyzyskują też dzieci, jest taka technika produkcji, która się nazywa piaskowanie, dzięki niej na jeansach są takie przejaśnienia, ale ta metoda jest bardzo niebezpieczna dla płuc w trakcie produkcji, i wiele firm odeszło od niej i podpisało deklarację, że nikogo nie wyzyskuje, na pewno o tym słyszałyście, a ja ostatnio zamówiłam 3 pary spodni w firmowym sklepie Pepe Jeans i w jednej parze w kieszeni wykryłam piasek!!! Poważnie. Jak wczoraj chciałam poczytać o tym więcej to znalazłam artykuł o tym, że w ramach protestu pracownicy w Azji wsypują piasek do kieszeni, żeby klient w Europie dowiedział się prawdy. Jestem w ciężkim szoku, bo podobno ta firma też deklaruje, że nie wyzyskuje nikogo i nie wspiera takich działań, jeansy sprzedają nawet za 500 zł od sztuki!
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 13:25   #615
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Powiem Wam, co mnie spotkało i w życiu bym nie pomyślała, że może mnie to w ogóle spotkać. Czytałam kiedyś o tym, że gdzieś tam w Azji, Bangladeszu i innych biednych krajach, gdzie produkują jeansy w sypiących się szwalniach i brudzie dla tych wszystkich firm odzieżowych, za przysłowiową miskę ryżu i wyzyskują też dzieci, jest taka technika produkcji, która się nazywa piaskowanie, dzięki niej na jeansach są takie przejaśnienia, ale ta metoda jest bardzo niebezpieczna dla płuc w trakcie produkcji, i wiele firm odeszło od niej i podpisało deklarację, że nikogo nie wyzyskuje, na pewno o tym słyszałyście, a ja ostatnio zamówiłam 3 pary spodni w firmowym sklepie Pepe Jeans i w jednej parze w kieszeni wykryłam piasek!!! Poważnie. Jak wczoraj chciałam poczytać o tym więcej to znalazłam artykuł o tym, że w ramach protestu pracownicy w Azji wsypują piasek do kieszeni, żeby klient w Europie dowiedział się prawdy. Jestem w ciężkim szoku, bo podobno ta firma też deklaruje, że nie wyzyskuje nikogo i nie wspiera takich działań, jeansy sprzedają nawet za 500 zł od sztuki!
Bez znaczenia w Azji czy Polsce, produkcja jeansów tak wygląda. Szybka moda i kasa zdobywana drogą po trupach.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 13:56   #616
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Bez znaczenia w Azji czy Polsce, produkcja jeansów tak wygląda. Szybka moda i kasa zdobywana drogą po trupach.
Nie mogę się z tym zgodzić, że bez znaczenia, są bardziej humanitarne metody, poza tym warunki pracy w Europie, jak i zarobki znacznie odbiegają od tych w Azji. Gdyby były zapewnione najwyższe standardy jakości i komfort pracy, to nie otrzymałabym spodni z piaskiem w kieszeni. Czekam na stanowisko PJ w tej sprawie, bo to nie jest marka z bazaru, ani tania sieciówka, ciuchy nie kosztują parę zł.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 09:18   #617
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie mogę się z tym zgodzić, że bez znaczenia, są bardziej humanitarne metody, poza tym warunki pracy w Europie, jak i zarobki znacznie odbiegają od tych w Azji. Gdyby były zapewnione najwyższe standardy jakości i komfort pracy, to nie otrzymałabym spodni z piaskiem w kieszeni. Czekam na stanowisko PJ w tej sprawie, bo to nie jest marka z bazaru, ani tania sieciówka, ciuchy nie kosztują parę zł.
Zobacz, tu jest artykuł z 2011, gdzie jest tabelka z markami które zakazały sandblastingu i widzę w niej Pepe Jeans
Dla mnie te wszystkie niby marki Pepe, Guess, Liu Jo i podobne są tak samo beznadziejne jak wiele innych sieciówek.
Wiadomo w coś się trzeba ubierać, ale dobrze by było gdyby ludzie trochę się zorientowali w tym szale konsumenckim. Mam koleżankę, która ostatnio pochwaliła mi się, że we wrześniu nie robi z mężem żadnych zakupów ciuchowych, bo jest taka akcja i dla planety... Dobre i to, ale normalnie na sezon wymienia całą garderobę. Ja chodzę czasami latami w tych samych ciuchach jeśli nie są znszczone. A dążę do tego, żeby mieć choć trochę minimalistyczną szafę. Zaczęłam też teraz nieużywane rzeczy sprzedawać na Vinted a takie, które są znoszone wyrzucam do kontenerów z nadzieją, że dostaną nowe życie.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 09:27   #618
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie mogę się z tym zgodzić, że bez znaczenia, są bardziej humanitarne metody, poza tym warunki pracy w Europie, jak i zarobki znacznie odbiegają od tych w Azji. Gdyby były zapewnione najwyższe standardy jakości i komfort pracy, to nie otrzymałabym spodni z piaskiem w kieszeni. Czekam na stanowisko PJ w tej sprawie, bo to nie jest marka z bazaru, ani tania sieciówka, ciuchy nie kosztują parę zł.
Warunki pracy w Europie w tej branży wcale nie są dobre.
Moja rodzina pracowała w tej branży i wiem o czym piszę. W Polsce też się produkowało jeansy, też się szyje ubrania z różnych materiałów, które sprowadza się często z krajów trzeciego świata i przymyka się oczy na wiele spraw. Kontrola jakości często to fikcja. No tak, jest lepiej, bo szwaczki szyły i szyją po domach na umowach śmieciowych, a nie w fabrykach, w których dach spadnie im na głowę.
Moja mama dopiero po przejściu na emeryturę odzyskała węch, bo jak pracowała w fabryce w tej chemii to niestety potrafiłaby puścić mieszkanie z dymem, bo nic nie czuła.
Produkcja we Włoszech np torebek to już w ogóle tragedia. W garbarniach zatrudnia się cudzoziemców za grosze i pracują często w szkodliwych warunkach.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 09:30   #619
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

W ogóle kwestią dyskusyjną jest co to są ubrania z sieciówki - czy to tylko popularne marki, czy ogółem wszystkie duże firmy, typu właśnie Liu Jo, CK, TK.

Większość z nas ma w szafie tyle ciuchów, że spokojnie na rok by wystarczyło - pomijam bieliznę, skarpetki, czy na już potrzebę czegoś eleganckiego. Sama łapię się na tym, że kupuję kolejną kieckę bo ładna, a tak naprawdę mam tyle mnóstwo ładnych i praktycznie nowych ciuchów, spokojnie nic mi nie zabranie do wiosny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-10, 09:40   #620
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Zobacz, tu jest artykuł z 2011, gdzie jest tabelka z markami które zakazały sandblastingu i widzę w niej Pepe Jeans
Dla mnie te wszystkie niby marki Pepe, Guess, Liu Jo i podobne są tak samo beznadziejne jak wiele innych sieciówek.
Wiadomo w coś się trzeba ubierać, ale dobrze by było gdyby ludzie trochę się zorientowali w tym szale konsumenckim. Mam koleżankę, która ostatnio pochwaliła mi się, że we wrześniu nie robi z mężem żadnych zakupów ciuchowych, bo jest taka akcja i dla planety... Dobre i to, ale normalnie na sezon wymienia całą garderobę. Ja chodzę czasami latami w tych samych ciuchach jeśli nie są znszczone. A dążę do tego, żeby mieć choć trochę minimalistyczną szafę. Zaczęłam też teraz nieużywane rzeczy sprzedawać na Vinted a takie, które są znoszone wyrzucam do kontenerów z nadzieją, że dostaną nowe życie.
Niestety, póki co od PJ otrzymuję jedynie wymijające odpowiedzi, w dodatku z błędami orto, żadnego konkretnego ustosunkowania się do sytuacji. Zastanawiam się czy tego nie zgłosić komuś na wyższym szczeblu, bo rozmowa z Panią z obsługi klienta niewiele wnosi. Szczycą się, że stosują jakąś technikę Wiser Wash, gdzie nie wykorzystuje się piasku i pumeksu, nawet na metkach jest to napisane i produkcja w Turcji, skąd więc to się wzięło w spodniach ich marki? KLIK

Ja również nie kupuję nadmiernie, kupiłam teraz 3 pary, jedną dla córki kuzyna na prezent, dwie dla siebie, bo moje poprzednie jeansy już się przecierają w kroku, więc tak samo jak Ty, noszę do zdarcia czy to ubrania czy buty, a jak coś mi nie pasuje, to albo zwrot albo przekazuję komuś dalej. Nie mam zbyt wielu ubrań, butów, ani dodatków, nie jestem strojnisią z natury, wystarczy mi parę podstawowych rzeczy, nawet o tym tu pisałam jakiś czas temu.

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Warunki pracy w Europie w tej branży wcale nie są dobre.
Moja rodzina pracowała w tej branży i wiem o czym piszę. W Polsce też się produkowało jeansy, też się szyje ubrania z różnych materiałów, które sprowadza się często z krajów trzeciego świata i przymyka się oczy na wiele spraw. Kontrola jakości często to fikcja. No tak, jest lepiej, bo szwaczki szyły i szyją po domach na umowach śmieciowych, a nie w fabrykach, w których dach spadnie im na głowę.
Moja mama dopiero po przejściu na emeryturę odzyskała węch, bo jak pracowała w fabryce w tej chemii to niestety potrafiłaby puścić mieszkanie z dymem, bo nic nie czuła.
Produkcja we Włoszech np torebek to już w ogóle tragedia. W garbarniach zatrudnia się cudzoziemców za grosze i pracują często w szkodliwych warunkach.
W takim razie dzięki za uświadomienie, dobrze wiedzieć, jak to wygląda od kuchni
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-09-10 o 09:43
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 20:44   #621
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Warunki pracy w Europie w tej branży wcale nie są dobre.
Moja rodzina pracowała w tej branży i wiem o czym piszę. W Polsce też się produkowało jeansy, też się szyje ubrania z różnych materiałów, które sprowadza się często z krajów trzeciego świata i przymyka się oczy na wiele spraw. Kontrola jakości często to fikcja. No tak, jest lepiej, bo szwaczki szyły i szyją po domach na umowach śmieciowych, a nie w fabrykach, w których dach spadnie im na głowę.
Moja mama dopiero po przejściu na emeryturę odzyskała węch, bo jak pracowała w fabryce w tej chemii to niestety potrafiłaby puścić mieszkanie z dymem, bo nic nie czuła.
Produkcja we Włoszech np torebek to już w ogóle tragedia. W garbarniach zatrudnia się cudzoziemców za grosze i pracują często w szkodliwych warunkach.
Co do torebek- kiedyś myślałam, że posiadani dużej ich ilości świadczy o jakimś statusie kobiecym Jak się naoglądało za młodu seriali typu Sex in the City to trochę spaczony ogląd na świat się chyba miało
Teraz noszę 3 torebki na zmianę. Jedna codzienna, która była szyta tu: https://torebki-fabiola.pl/
Druga mała elegancka na ważniejsze spotkania kupiona w tkm kiedyś;
a trzecia szmaciana, można ją nosić jak plecak i mieści teczki A3 jak muszę jechać na budowę itp. Kupiłam w Medicine za 60 zł chyba. Najlepszy mój zakup torebkowy
I tak sobie myślę, że wcale więcej nie potrzebuję.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
W ogóle kwestią dyskusyjną jest co to są ubrania z sieciówki - czy to tylko popularne marki, czy ogółem wszystkie duże firmy, typu właśnie Liu Jo, CK, TK.

Większość z nas ma w szafie tyle ciuchów, że spokojnie na rok by wystarczyło - pomijam bieliznę, skarpetki, czy na już potrzebę czegoś eleganckiego. Sama łapię się na tym, że kupuję kolejną kieckę bo ładna, a tak naprawdę mam tyle mnóstwo ładnych i praktycznie nowych ciuchów, spokojnie nic mi nie zabranie do wiosny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie sklep, który widzę w wielu centrach handlowych a tak jest z Pepe, Liu Jo czy Guessem jest sieciowy
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 21:46   #622
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Co do torebek- kiedyś myślałam, że posiadani dużej ich ilości świadczy o jakimś statusie kobiecym Jak się naoglądało za młodu seriali typu Sex in the City to trochę spaczony ogląd na świat się chyba miało
Teraz noszę 3 torebki na zmianę. Jedna codzienna, która była szyta tu: https://torebki-fabiola.pl/
Druga mała elegancka na ważniejsze spotkania kupiona w tkm kiedyś;
a trzecia szmaciana, można ją nosić jak plecak i mieści teczki A3 jak muszę jechać na budowę itp. Kupiłam w Medicine za 60 zł chyba. Najlepszy mój zakup torebkowy
I tak sobie myślę, że wcale więcej nie potrzebuję.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------



Dla mnie sklep, który widzę w wielu centrach handlowych a tak jest z Pepe, Liu Jo czy Guessem jest sieciowy
Ja już też więcej torebek nie potrzebuję.
Mam różne, ale żadne z sieciówek . U mnie torebki są na lata.
Te firmy to dla mnie droższe sieciówki.

Z produkcją ubrań w Polsce to jest tak, że są zakłady, ale mniejsze firmy często szyją chałupniczo. Przez to tną koszty i wykańczają konkurencję. Nie wiem czy coś w okolicach Łodzi pozostało w mniejszych firm, które szyły w zakładach, tylko większe pozostały jak Olimpia.
Co dziwne ( bo wcześniej tego nie było ) jest kilka firm zajmujących się torebkami np Kulik czy Dziki Józef. Może kiedyś się na nie skuszę, na razie nie mam miejsca.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 09:39   #623
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja już też więcej torebek nie potrzebuję.
Mam różne, ale żadne z sieciówek . U mnie torebki są na lata.
Te firmy to dla mnie droższe sieciówki.

Z produkcją ubrań w Polsce to jest tak, że są zakłady, ale mniejsze firmy często szyją chałupniczo. Przez to tną koszty i wykańczają konkurencję. Nie wiem czy coś w okolicach Łodzi pozostało w mniejszych firm, które szyły w zakładach, tylko większe pozostały jak Olimpia.
Co dziwne ( bo wcześniej tego nie było ) jest kilka firm zajmujących się torebkami np Kulik czy Dziki Józef. Może kiedyś się na nie skuszę, na razie nie mam miejsca.
Mi z torebek jeszcze się te podobają: https://przywarastrzalka.com/kategoria-produktu/torby
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 12:19   #624
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Produkcja we Włoszech np torebek to już w ogóle tragedia. W garbarniach zatrudnia się cudzoziemców za grosze i pracują często w szkodliwych warunkach.
Oglądałam kiedyś reportaż o produkcji torebek we Włoszech, tylko nie pamiętam już o jaką markę chodziło, w każdym razie o jakąś wysokopółkową. No i tak: zatrudnianie na czarno nielegalnych imigrantów, brak środków ochronnych, brak regularnych wypłat.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Mi z torebek jeszcze się te podobają: https://przywarastrzalka.com/kategoria-produktu/torby
Bardzo w moim stylu, ale niestety wszystkie czarne, więc odpadają
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-14, 19:18   #625
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Ja się ostatnio ślinię do takiej, chociaż w zasadzie jej nie potrzebuję
https://www.eobuwie.com.pl/torebka-f...gn=lowerfunnel


Nie mogę się tylko dopatrzeć na tych zdjęciach, czy to logo/klamerka jest jednolicie srebrne i błyszczące, czy środek jest matowy
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-14, 21:10   #626
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja już też więcej torebek nie potrzebuję.
Mam różne, ale żadne z sieciówek . U mnie torebki są na lata.
Te firmy to dla mnie droższe sieciówki.

Z produkcją ubrań w Polsce to jest tak, że są zakłady, ale mniejsze firmy często szyją chałupniczo. Przez to tną koszty i wykańczają konkurencję. Nie wiem czy coś w okolicach Łodzi pozostało w mniejszych firm, które szyły w zakładach, tylko większe pozostały jak Olimpia.
Co dziwne ( bo wcześniej tego nie było ) jest kilka firm zajmujących się torebkami np Kulik czy Dziki Józef. Może kiedyś się na nie skuszę, na razie nie mam miejsca.
Dzikiego Józefa mam już 4 lata, jest niezniszczalny i to moja ulubiona torba pracowa. A Kulik mam od roku, czerwony worek - plecak, też go bardzo lubię. Jakościowo te torby są naprawdę na lata, po tym czasie wyglądają dalej jak nowe, nic się nie zepsuło, a użytkuję non stop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-14, 21:10   #627
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;88901504]Ja się ostatnio ślinię do takiej, chociaż w zasadzie jej nie potrzebuję
https://www.eobuwie.com.pl/torebka-f...gn=lowerfunnel

Nie mogę się tylko dopatrzeć na tych zdjęciach, czy to logo/klamerka jest jednolicie srebrne i błyszczące, czy środek jest matowy [/QUOTE]

Fajna
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-15, 18:01   #628
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Fajna
Myślę, że byłaby dość funkcjonalna, chociaż jest średniej wielkości i wiadomo, nie zmieści wszystkiego, ale sposób otwierania i sztywność formy pozwala mieć zawartość w zasięgu wzroku no i nie ma tej wszechobecnej krótkiej rączki w podobnych modelach (chodzi mi o wersje mini popularnych shopperek), która tylko by przeszkadzała w takim modelu. Szkoda tylko, że nie ma większego wyboru kolorów, a i ten print zwierzęcy na podszewce, chociaż lubię czasami, mógłby być gładki, bardziej uniwersalny. Dumam jeszcze
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 10:57   #629
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

A co myślicie o tego typu torbach? https://fablou.com.pl/
Ceny jak za skórzane a są robione z eko skóry i silikonu. Niby trochę fajnie, że zamiast skóry jest jakiś wegański materiał, ale jak sobie pomyślę to nie wiem, czy jednak w tej cenie nie wolę skórzanej.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 14:51   #630
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A co myślicie o tego typu torbach? https://fablou.com.pl/
Ceny jak za skórzane a są robione z eko skóry i silikonu. Niby trochę fajnie, że zamiast skóry jest jakiś wegański materiał, ale jak sobie pomyślę to nie wiem, czy jednak w tej cenie nie wolę skórzanej.
Raczej bym tego nigdy nie kupiła za własne pieniądze, tak samo jak butów z silikonu, ale niebrzydkie.


Co do PJ, to niestety mam wrażenie, że zamiatają sprawę pod dywan, przykre, niby przekazali moją korespondencję do jakiegoś teamu od tego typu spraw, ale odpowiedzi chyba nie planują.


Mam teraz kolejny kłopot, młody ma za 40 dni urodziny i chciałabym mu kupić rower, ale nie ma nigdzie rowerów. Wszędzie jakieś same ochłapy posezonowe, czegoś takiego się nie spodziewałam. Dealerzy rozkładają ręce, mówią, że rowerów po prostu nie ma, brakuje dostaw, producenci nie mają podzespołów, wszędzie braki i opóźnienia. Niektórzy piszą o tym wprost, że przez Covid cała branża ma ogromne problemy. Szukam po sklepach internetowych, wszędzie pustki, niedostępne rowery w większości, trzeba zamawiać i czekać nawet kilka miesięcy. Jutro się wybieram do pobliskich sklepów stacjonarnych, objadę po kolei, może mi gdzieś załatwią to co chcę Do tego ceny poszły bardzo w górę, a to nie koniec.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 21:12:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.