Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-27, 18:18   #1
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62

Czy byli wracają i sposoby na zapomnienie


Spotkałam się ze stwierdzeniem, że po rozstaniu najlepiej zerwać kontakt, być chłodnym, nie prosić o powrót, to może były zechce comebacku ;D. Zastanawiam się, czy u Was to działało? Lub znacie przypadki, w których zadziałało? Czy "udawanie", że się już o kimś nie myśli, sprawiło, że ex paradoksalnie postanowił się przyjrzeć bliżej, co u Was po rozstaniu i próbował lub faktycznie wrócił?

I z innej beczki pytanie: ile zajęło Wam zapomnienie o byłym i pogodzenie się, że już nie wróci (o ile w ogóle miałyście z akceptacją tego faktu problem)? Jakie macie teraz uczucia w stosunku do byłych? Czy gdyby zechcieli, wróciłybyście? Czy zdarzyło się, że w ogóle do siebie wróciliście (i jak to przebiegało)? Czy były zmienił się po powrocie i relacja była inna, lepsza/gorsza?

Edytowane przez caral
Czas edycji: 2020-08-28 o 15:14
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 20:12   #2
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
Spotkałam się ze stwierdzeniem, że po rozstaniu najlepiej zerwać kontakt, być chłodnym, nie prosić o powrót, to może były zechce comeback ;D. Zastanawiam się, czy u Was to działało? Lub znacie przypadki, w których zadziałało? Czy "udawanie", że się już o kimś nie myśli, sprawiło, że ex paradoksalnie postanowił się przyjrzeć bliżej, co u Was po rozstaniu i próbował lub faktycznie wrócił?



I z innej beczki pytanie: ile zajęło Wam zapomnienie o byłym i pogodzenie się, że już nie wróci (o ile w ogóle miałyście z akceptacją tego faktu problem)? Jakie macie teraz uczucia w stosunku do byłych? Czy gdyby zechcieli, wróciłybyście? Czy zdarzyło się, że w ogóle do siebie wróciliście (i jak to przebiegało)? Czy były zmienił się po powrocie i relacja była inna, lepsza/gorsza?
Co za pomysł. Jak zrywasz kontakt, to zrywasz, że a nie bawisz się w manipulacje. Nie wiesz, czy chce sprawdzić co u Ciebie, bo nie odpisujesz i Cię nie obchodzi, czego chce były.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 20:14   #3
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
Spotkałam się ze stwierdzeniem, że po rozstaniu najlepiej zerwać kontakt, być chłodnym, nie prosić o powrót, to może były zechce comebacku ;D. Zastanawiam się, czy u Was to działało? Lub znacie przypadki, w których zadziałało? Czy "udawanie", że się już o kimś nie myśli, sprawiło, że ex paradoksalnie postanowił się przyjrzeć bliżej, co u Was po rozstaniu i próbował lub faktycznie wrócił?

I z innej beczki pytanie: ile zajęło Wam zapomnienie o byłym i pogodzenie się, że już nie wróci (o ile w ogóle miałyście z akceptacją tego faktu problem)? Jakie macie teraz uczucia w stosunku do byłych? Czy gdyby zechcieli, wróciłybyście? Czy zdarzyło się, że w ogóle do siebie wróciliście (i jak to przebiegało)? Czy były zmienił się po powrocie i relacja była inna, lepsza/gorsza?
próbowałam, nie zadziałało długo się zbierałam po poprzednim związku, prawie rok. teraz już o nim nie myślę na co dzień, jest mi obojętny. gdyby chciał wrócić to roześmiałabym się mu w twarz. chociaż przez ten rok po rozstaniu marzyłam o tym codziennie.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 20:17   #4
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Ok, założyłam, że są też osoby, które miały inaczej, zostały porzucone lub nie zerwały kategorycznie kontaktu z blokadą na wszystkich social mediach.
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 20:30   #5
sonia_co_ma_slonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 153
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Blokada na social mediach jest akurat trochę głupia i bez sensu albo ochodzisz, albo nie. To naprawde niepotrzebne. Sama sobie krwi napsujesz, serio. Bedziesz tylko rozgrzebywac rany i bedzie to wszystko dluzej trwalo.
sonia_co_ma_slonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 20:48   #6
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez sonia_co_ma_slonia Pokaż wiadomość
Blokada na social mediach jest akurat trochę głupia i bez sensu albo ochodzisz, albo nie. To naprawde niepotrzebne. Sama sobie krwi napsujesz, serio. Bedziesz tylko rozgrzebywac rany i bedzie to wszystko dluzej trwalo.
Nie mam aktualnie blokady na eksów, poza jednym takim sajko, ale i tak nie sądzę, żeby napisał. Kiedyś ze złości wyrzucałam ze znajomych byłego (a potem znów zapraszałam). Tragedia, wiem, nie trzeba tego komentować ) Chyba musiałam jakoś dać upust emocjom. Ale ostatnio właśnie udaję, że mnie ani grzeje, ani ziębi, życzenia mi nawet złożył na urodziny, a ja podziękowałam. On mniej więcej wie, co u mnie, bo dużo dodaję na relacjach na fb i widzę, że dość często mnie podgląda (przed naszym związkiem i w trakcie jego trwania tak często tego nie robił, to mnie trochę dziwi). Ja nie mam pojęcia, co u niego, ale skoro mnie nadal obczaja, to pewnie nikogo nie ma. No ale, właśnie mam nadzieję, że niedługo przestanę o nim myśleć zupełnie (bo po co???)
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 21:00   #7
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
Ok, założyłam, że są też osoby, które miały inaczej, zostały porzucone lub nie zerwały kategorycznie kontaktu z blokadą na wszystkich social mediach.
Nie blokowałam go, po prostu zerwałam kontakt. Nie widzę potrzeby utrzymywania takich znajomości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-27, 21:13   #8
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

To była odpowiedź na inną wypowiedź, nie do Ciebie Ale dzięki i tak
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 22:14   #9
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Ja zrywam kontakt po rozstaniu, bo nie chcę być niczyją dalszą opcją ani tylko koleżanką.

I kiedy miałam Facebook, usunęłam byłego chłopaka ze znajomych, a nawet go zablokowałam. W telefonie też. Wyszłam z założenia, że kompletnie mnie nie obchodzi, co pomyślą o tym znajomi, czy to jest zachowanie bez klasy i dziecinada. Za wszelką cenę chciałam zadbać o swój własny spokój psychiczny, a eks chwalący się fotkami z nową dziewczyną tego nie ułatwiał. Od tamtej pory minęło kilka lat i do dziś nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia ani nie jest mi głupio

Natomiast co zrobić, żeby były chłopak chciał wrócić? Uwierz mi, nie wiem. Mam koleżanki i kolegów, którzy utrzymują kontakt z byłymi. Składają sobie życzenia, spotykają się na kawę... Ale prędzej czy później jedna osoba wchodzi w nowy związek i się kończą takie przyjaźnie.

W Twoim przypadku to wygląda tak, jakby Twój eks robił podchody, a wręcz zafiksował się trochę na Twoim punkcie Komu by się chciało obczajać tak długo byłą na Fejsie?
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 22:32   #10
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Po co w ogóle chcieć powrotu byłego, który to z jakiegoś powodu odszedł? Nie da się kogoś zmusić do miłości.. Nigdy nawet nie miałam w głowie myśli, by prowokować ex do tego byśmy się zeszli. Coś było nie tak skoro związek nie wypalił i nie ma sensu na siłę próbować, kiedy druga strona zwyczajnie nie chce.
Zanim poznałam mojego narzeczonego byłam w dwóch związkach. W zasadzie to oba nie wypaliły z mojego powodu, gdyż żadne głębsze uczucie się nie pojawiło we mnie, także mogę powiedzieć, że nie myślałam o powrocie do żadnego, choć z drugiej strony padały takie propozycje.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 22:43   #11
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

A no właśnie dość długo, bo ostatnia nasza taka serio rozmowa była chyba w lutym, potem tylko coś mu przesłałam dwa razy, a on odpisywał, a potem te życzenia urodzinowe. Od ostatniego spotkania prawie 9 miesięcy minęło najprawdopodobniej po prostu już go nie obchodzę i tak sobie zerka, z nudów albo samotności ;D albo przypadkiem, jak chce obejrzeć kogoś innego... Co nie zmienia faktu, że nadal dziwi mnie ta jego zmiana - od zajrzenia raz na ruski rok do regularnego (z małymi wyjątkami) oglądania, przy czym na fejsie zazwyczaj jest bardzo rzadko i zazwyczaj na bardzo krótko. No ale, to już zostanie raczej w sferze moich domysłów, co mu tam po głowie chodzi.

Edytowane przez caral
Czas edycji: 2020-08-27 o 22:46
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-27, 23:30   #12
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Nie pozbierasz się po rozstaniu jeśli bedziesz siedzieć i rozkminiać co robic żeby wrócił. Odetnij się od niego, zajmij sie sobą i daj sobie czas.



W kwestii blokowania, ja blokuje wszystkich z ktorymi kończę relacje definitywnie i w nienajlepszych emocjach. Nie wiem czy to dziecinne, nie chcę zeby dostęp do pisania do mnie czy czytania o moim zyciu.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Nie rozkminiaj tez story, ja klikam przez cale story a nie ogladam z tego prawie nic, i tak sie pokaze, ze zaglądałam. Mozliwe, ze gosc po prostu zrobił sie bardziej aktywny na swoich kontach i zaczął przeglądać co znajomi wrzucają i tyle.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 09:51   #13
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Nie pozbierasz się po rozstaniu jeśli bedziesz siedzieć i rozkminiać co robic żeby wrócił. Odetnij się od niego, zajmij sie sobą i daj sobie czas.



W kwestii blokowania, ja blokuje wszystkich z ktorymi kończę relacje definitywnie i w nienajlepszych emocjach. Nie wiem czy to dziecinne, nie chcę zeby dostęp do pisania do mnie czy czytania o moim zyciu.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Nie rozkminiaj tez story, ja klikam przez cale story a nie ogladam z tego prawie nic, i tak sie pokaze, ze zaglądałam. Mozliwe, ze gosc po prostu zrobił sie bardziej aktywny na swoich kontach i zaczął przeglądać co znajomi wrzucają i tyle.
No właśnie na to stawiam, ale mimo wszystko... Pewna znajoma stwierdziła, że on tęskni, jak jej pokazałam to jego oglądactwo. No ale nie wkręcam sobie, że to znaczy, że mnie kocha, myśli o powrocie itp., nieee, nic z tych rzeczy, po prostu trochę mnie to dziwi - jakby w pewnym sensie inny człowiek, z olewania FB do oglądania czy tam nawet przeklikiwania masy pierdół, które dodaję. Nie spodziewałam się tego, ale może nudzi się w robocie. Choć przyznam, że mam satysfakcję, kiedy to robi xD jakaś bardzo nikła, abstrakcyjna forma kontaktu... Btw, ostatecznie zakończyliśmy bez przyjaźni, ale raczej z taką sympatią - ja mu życzyłam powodzenia i przeprosiłam, on podziękował i też mnie przeprosił, parę razy coś mu przesłałam, no i potem on mi te życzenia. Właśnie w tej całej akcji dziwi mnie tylko, że się tak zaktywizował, ale stawiam, że podgląda jakąś inną typiarkę, a moje widzi przy okazji...
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 10:56   #14
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Z tego co widzę, po swoich insta relacjach, to jacyś moi ex sprzed jakichś 8 lat je oglądają. To nie tęsknota, po prostu leci sobie relacja za relacją i się im otwiera. To wcale nie musi oznaczać, że z premedytacją śledzą, co u Ciebie, a tym bardziej, że o Tobie myślą.
Przywiązujesz wagę do p***dół.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 11:17   #15
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
No właśnie na to stawiam, ale mimo wszystko... Pewna znajoma stwierdziła, że on tęskni, jak jej pokazałam to jego oglądactwo. No ale nie wkręcam sobie, że to znaczy, że mnie kocha, myśli o powrocie itp., nieee, nic z tych rzeczy, po prostu trochę mnie to dziwi - jakby w pewnym sensie inny człowiek, z olewania FB do oglądania czy tam nawet przeklikiwania masy pierdół, które dodaję. Nie spodziewałam się tego, ale może nudzi się w robocie. Choć przyznam, że mam satysfakcję, kiedy to robi xD jakaś bardzo nikła, abstrakcyjna forma kontaktu... Btw, ostatecznie zakończyliśmy bez przyjaźni, ale raczej z taką sympatią - ja mu życzyłam powodzenia i przeprosiłam, on podziękował i też mnie przeprosił, parę razy coś mu przesłałam, no i potem on mi te życzenia. Właśnie w tej całej akcji dziwi mnie tylko, że się tak zaktywizował, ale stawiam, że podgląda jakąś inną typiarkę, a moje widzi przy okazji...
No i co z tego, że Ciebie podgląda? A Ty nie podglądasz innych? Ciekawość to cecha, którą posiada większość osób, nawet i mi zdarza się podglądać kogoś, z kimś się spotykałam, żeby od tak zobaczyć jak ten ktoś żyje, czy to świadczy o tym, że chcę z tym kimś być, albo szukam kontaktu? Nie. Moim zdaniem fiksujesz się na tym punkcie, bo Ci najwyraźniej zależy nadal na tym facecie, natomiast jemu już nie.

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Z tego co widzę, po swoich insta relacjach, to jacyś moi ex sprzed jakichś 8 lat je oglądają. To nie tęsknota, po prostu leci sobie relacja za relacją i się im otwiera. To wcale nie musi oznaczać, że z premedytacją śledzą, co u Ciebie, a tym bardziej, że o Tobie myślą.
Przywiązujesz wagę do p***dół.
Dokładnie, a nawet jeśli ją podgląda to nie oznacza, że chce coś od niej.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 11:36   #16
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Przywiązuję wagę do szczegółów, nie do pierd*ł.

Ja akurat mam trochę opór, żeby się gapić na byłych i długo się starałam tego nie robić, a faceci sprzed n lat już mnie raczej nie oglądają. Nie twierdzę, że to coś oznacza, zastanawia mnie tylko, dlaczego tak nagle się zmienił. :---)

Ktoś pisze, że on się fiksuje, ktoś inny, że ja... no i cóż, nie dowiem się, bo to raczej taka ciekawostka (dla mnie, bo obchodzą mnie szczegóły). Zresztą, ta sytuacja z mojego życia to taki offtop, w temacie wątku chodziło mi o coś innego, bardziej mnie ciekawi, jak to wyglądało u innych dziewczyn, bo o paru przypadkach powrotów słyszałam (co uważam za niemożliwe, ale najwyraźniej można)
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 12:52   #17
rurq
Rozeznanie
 
Avatar rurq
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Zdolny
Wiadomości: 644
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
Przywiązuję wagę do szczegółów, nie do pierd*ł.

Ja akurat mam trochę opór, żeby się gapić na byłych i długo się starałam tego nie robić, a faceci sprzed n lat już mnie raczej nie oglądają. Nie twierdzę, że to coś oznacza, zastanawia mnie tylko, dlaczego tak nagle się zmienił. :---)

Ktoś pisze, że on się fiksuje, ktoś inny, że ja... no i cóż, nie dowiem się, bo to raczej taka ciekawostka (dla mnie, bo obchodzą mnie szczegóły). Zresztą, ta sytuacja z mojego życia to taki offtop, w temacie wątku chodziło mi o coś innego, bardziej mnie ciekawi, jak to wyglądało u innych dziewczyn, bo o paru przypadkach powrotów słyszałam (co uważam za niemożliwe, ale najwyraźniej można)
Autorko, mam wrażenie, że strasznie się fiksujesz na punkcie swojego byłego i jakaś tam chęć powrotu w Tobie jest. Jeśli się pytasz jak zapomnieć (a to nie jest łatwe pytanie, o czym wie wokalista jeden8l ) to na początek proponuję ograniczyć byłemu możliwość oglądania Twoich relacji lub nie sprawdzania samej kto je oglądał (co już wymaga trochę samozaparcia).

Generalnie jeśli coś się skończyło to się skończyło i nie ma co oglądać się za siebie, zwłaszcza jeśli między Wami nie ma żadnych konkretnych i sensownych działań typu jasna deklaracja powrotu czy porozmawiania o tym dlaczego nie wyszło i co można zrobić, aby dawne problemy tym razem nie były problemem. Gość po prostu ogląda Twoje relacje. To jest tyle co nic, naprawdę ochłap zainteresowania - nie ma się na co rzucać. Zdrowiej dla Ciebie będzie, jak zamiast kolejny raz sprawdzać listę podglądających zrobisz w zamian coś dla siebie - poczytasz ksiązkę, włączysz film, pójdziesz na trening, zadzwonisz do koleżanki, cokolwiek.

Osobiście po rozstaniach nie bawiłam się w żadne manipulacje. Jak chciałam powrotu to mówiłam wprost, ale z akcentem na chęć rozwiązywania spraw, przez które związek nie wyszedł, a nie "wracamy do tego samego bagna, z którego wyszliśmy" Żadnego z moich byłych nie śledzę w social mediach, bo z tego nigdy nie przychodzi nic dobrego. Życzę im dobrze, nie muszę oglądać, jak te życzenia się spełniają
rurq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 13:08   #18
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
Przywiązuję wagę do szczegółów, nie do pierd*ł.

Ja akurat mam trochę opór, żeby się gapić na byłych i długo się starałam tego nie robić, a faceci sprzed n lat już mnie raczej nie oglądają. Nie twierdzę, że to coś oznacza, zastanawia mnie tylko, dlaczego tak nagle się zmienił. :---)

Ktoś pisze, że on się fiksuje, ktoś inny, że ja... no i cóż, nie dowiem się, bo to raczej taka ciekawostka (dla mnie, bo obchodzą mnie szczegóły). Zresztą, ta sytuacja z mojego życia to taki offtop, w temacie wątku chodziło mi o coś innego, bardziej mnie ciekawi, jak to wyglądało u innych dziewczyn, bo o paru przypadkach powrotów słyszałam (co uważam za niemożliwe, ale najwyraźniej można)
Uważam w dalszym ciągu, że fiksujesz się na punkcie swojego ex. Widzisz to, co chcesz widzieć. Gdyby mu choć trochę zależało na czymkolwiek to uwierz, ale odezwałby się z propozycją spotkania, rozmowy, etc.

Powroty oczywiście są możliwe, ale wtedy związek jest już zupełnie inny, gdyż osoby, które wcześniej w nim były, pod wpływem nowych doświadczeń oraz ludzi, zmieniają się. Nie oznacza to tego, że związek nie wypali, to trochę loteria.. ale często zdarza się tak, że oczekujemy tej samej osoby, podobnych zachowań, itp..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 13:49   #19
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez rurq Pokaż wiadomość
Autorko, mam wrażenie, że strasznie się fiksujesz na punkcie swojego byłego i jakaś tam chęć powrotu w Tobie jest. Jeśli się pytasz jak zapomnieć (a to nie jest łatwe pytanie, o czym wie wokalista jeden8l ) to na początek proponuję ograniczyć byłemu możliwość oglądania Twoich relacji lub nie sprawdzania samej kto je oglądał (co już wymaga trochę samozaparcia).

Generalnie jeśli coś się skończyło to się skończyło i nie ma co oglądać się za siebie, zwłaszcza jeśli między Wami nie ma żadnych konkretnych i sensownych działań typu jasna deklaracja powrotu czy porozmawiania o tym dlaczego nie wyszło i co można zrobić, aby dawne problemy tym razem nie były problemem. Gość po prostu ogląda Twoje relacje. To jest tyle co nic, naprawdę ochłap zainteresowania - nie ma się na co rzucać. Zdrowiej dla Ciebie będzie, jak zamiast kolejny raz sprawdzać listę podglądających zrobisz w zamian coś dla siebie - poczytasz ksiązkę, włączysz film, pójdziesz na trening, zadzwonisz do koleżanki, cokolwiek.

Osobiście po rozstaniach nie bawiłam się w żadne manipulacje. Jak chciałam powrotu to mówiłam wprost, ale z akcentem na chęć rozwiązywania spraw, przez które związek nie wyszedł, a nie "wracamy do tego samego bagna, z którego wyszliśmy" Żadnego z moich byłych nie śledzę w social mediach, bo z tego nigdy nie przychodzi nic dobrego. Życzę im dobrze, nie muszę oglądać, jak te życzenia się spełniają
Sama się nad tym zastanawiałam i raczej widzę, że u mnie to takie łechtanie ego myśleniem o tym, że on się jakoś tam interesuje, bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie powrotu... W sumie też szkodliwe to dla mnie, bo tak czy siak nie pozwala mi zobojętnieć w 100%. Chociaż i tak już sobie kogoś innego szukam od dłuższego czasu, więc poza tym, że on gdzieś tam z tyłu mojej głowy siedzi, to niewiele to zmienia. Dość istotne w tym wszystkim jest to, że to był mój pierwszy taki "serio" związek, typek, z którym myślałam, że może być coś na dłużej (z poprzednimi to hmm, raczej średnio). Może stąd takie długie rozkminy po fakcie. Poza tym - robię różne rzeczy dla siebie (w miarę moich ograniczonych depresją możliwości), to nie tak, że moje życie skupia się wokół niego (pewnie z wątku się tego wyczytać nie da).

evonla - a co do tego to jasne, o tym też myślałam, dlatego piszę, że to tylko tak do moich rozmyślań. Jakby chciał, to by coś w tę stronę robił.
A, no właśnie, zastanawia mnie, co się zmienia w człowieku, że od trybu "kończymy to" przechodzi do trybu "spróbujmy jeszcze raz" - i to serio wychodzi. Może mam jakieś inne podejście do krzywd i oczekiwań, bo trudno mi wyobrazić sobie, że znika np. rozczarowanie drugą osobą i nagle przechodzi znów w BWM

PS. myślę, że może tytuł wątku jest trochę mylący... może bardziej powinno być "Czy byli wracają i sposoby na zapomnienie", bo to serio brzmi tak, jakby mi wybitnie chodziło o tego konkretnego faceta, a pytanie było bardziej ogólne, z nastawieniem na Wasze historie rozstaniowe (jeśli takie macie).

Edytowane przez caral
Czas edycji: 2020-08-28 o 13:56
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-28, 14:42   #20
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
evonla - a co do tego to jasne, o tym też myślałam, dlatego piszę, że to tylko tak do moich rozmyślań. Jakby chciał, to by coś w tę stronę robił.
A, no właśnie, zastanawia mnie, co się zmienia w człowieku, że od trybu "kończymy to" przechodzi do trybu "spróbujmy jeszcze raz" - i to serio wychodzi. Może mam jakieś inne podejście do krzywd i oczekiwań, bo trudno mi wyobrazić sobie, że znika np. rozczarowanie drugą osobą i nagle przechodzi znów w BWM
Jeśli było rozstanie to stał za tym jakiś konkretny powód i wątpię, że ktoś jest w stanie na tyle się zmienić by ponowne wejście w związek z tą samą osobą, z którą kiedyś był, i żeby to ogólnie wypaliło. Ludzie wracają do siebie chyba głównie z przywiązania, czasem wygody, albo ze strachu, że nie znajdą jednak nikogo lepszego i nie ułożą sobie życia.. a tak naprawdę jest tyle osób, z którymi potencjalnie można by było stworzyć ekstra związek, problemem raczej jest to, by mieć szansę natrafić na taką osobę.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 14:49   #21
AshaN_
Rozeznanie
 
Avatar AshaN_
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 899
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Mam wrażenie, że bardzo chcesz by znów do Ciebie wrócił i doszukujesz się najmniejszych możliwych oznak jego tęsknoty. Jakby tęsknił i chciał powrotu to byś wiedziała a nie musiala sie tego domyslac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AshaN_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 15:07   #22
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Nie, nie doszukuję, przecież jakby coś chciał, to by do tego dążył. Może tylko w kontrolowany sposób podbijam sobie chwilowo ego. Ale rozumiem, że to tak można odebrać, bardziej chciałam się podzielić historią od siebie niż szukać znaku, że on coś chce (no bo tego znaku nie ma, a jakby był, to w sumie też nie wiem, jak bym zareagowała, sentyment mam, ale to za mało. W sumie to nawet się boję, że mógłby się odezwać ;o). Fakt, że mi przykro, że z nim nie wypaliło, w dodatku w taki niezbyt fajny sposób się to rozpadło, ale widocznie do siebie nie pasujemy , liczę na to, że poznam kogoś innego

Aż mi teraz głupio, że w ogóle o tym pisałam ;D

Edytowane przez caral
Czas edycji: 2020-08-28 o 15:10
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 15:22   #23
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
No właśnie na to stawiam, ale mimo wszystko... Pewna znajoma stwierdziła, że on tęskni, jak jej pokazałam to jego oglądactwo. No ale nie wkręcam sobie, że to znaczy, że mnie kocha, myśli o powrocie itp., nieee, nic z tych rzeczy, po prostu trochę mnie to dziwi - jakby w pewnym sensie inny człowiek, z olewania FB do oglądania czy tam nawet przeklikiwania masy pierdół, które dodaję. Nie spodziewałam się tego, ale może nudzi się w robocie. Choć przyznam, że mam satysfakcję, kiedy to robi xD jakaś bardzo nikła, abstrakcyjna forma kontaktu... Btw, ostatecznie zakończyliśmy bez przyjaźni, ale raczej z taką sympatią - ja mu życzyłam powodzenia i przeprosiłam, on podziękował i też mnie przeprosił, parę razy coś mu przesłałam, no i potem on mi te życzenia. Właśnie w tej całej akcji dziwi mnie tylko, że się tak zaktywizował, ale stawiam, że podgląda jakąś inną typiarkę, a moje widzi przy okazji...
Ten wątek pokazuje, ze jednak sobie wkręcasz xd
Chcesz zeby gosc wrócil i siw przed toba plaszczyl, ale no - jak chcesz sie ogarnac po rozstaniu, musisz zaakceptowac, ze on bedzie sobie gdzies tam zyl swoim zyciem i nie rozkminial ciebie i twojej sytuacji.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 15:27   #24
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Ten wątek pokazuje, ze jednak sobie wkręcasz xd
Chcesz zeby gosc wrócil i siw przed toba plaszczyl, ale no - jak chcesz sie ogarnac po rozstaniu, musisz zaakceptowac, ze on bedzie sobie gdzies tam zyl swoim zyciem i nie rozkminial ciebie i twojej sytuacji.
Jejku... serio nie trzeba już wracać do tej historyjki o moim byłym, nie tego miał dotyczyć wątek Nie rozumiem, dlaczego wszyscy odnoszą się teraz tylko do tego...
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 15:28   #25
AshaN_
Rozeznanie
 
Avatar AshaN_
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 899
Dot.: Czy byli wracają i sposoby na zapomnienie

Bo o to chodzilo w Twoim wątku? gdyby nie on to bys go nie zakladala i wszystkie to wyczułyśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AshaN_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 15:32   #26
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Czy byli wracają i sposoby na zapomnienie

Nie, chciałam się dowiedzieć, czy takie rzeczy zdarzały się u innych, w temacie nie pisałam nic o moim byłym, później dałam przykład z mojego życia i nie mam zamiaru już się kłócić o to, czego chcę lub nie chcę. Okej, dzięki wszystkim za wypowiedzi na temat.

Edytowane przez caral
Czas edycji: 2020-08-28 o 15:35
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 15:36   #27
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

W sumie to co w tym dziwnego, jeśli autorka się czegoś doszukuje, raczej normalna sprawa po rozstaniu. Tęskni się no, nie tak szybko idzie przekreślenie tego co łączyło dwoje ludzi, wyplenienie z siebie jakiegoś tam uczucia, nawet jeśli rozstanie nastąpiło z hukiem, nawet jeśli nie chciałoby się wrócić, to wg mnie jest trochę tak, że nie chce się wracać do tej "gorszej" wersji, ale gdyby ten sam facet magicznie okazał się lepszą wersją, to pewnie jak najbardziej. Ale magia nie istnieje, a życie to nie film, w którym facet doznaje olśnienia po rozstaniu, że wypuścił z rąk tą jedyną i od teraz obrót zachowania o 180, miłość po grób, bo on zrozumiał. Mooże raz na jakiś czas komuś się udaje wrócić i być szczęśliwym, ale do tego potrzeba ogromnej dojrzałości obojga, żeby się zaprzeć i nie wjechać na stare tory, ale czy warto. Nie wiem. Ja jestem zdania, że skoro coś nie zagrało naturalnie i trzeba jakiegoś wielkiego wysiłku żeby grało, to to nie jest to. Z samotności może się ludziom dużo wydawać, będą lecieć do powrotu jak na skrzydłach i obiecywać złote góry, nawet serio w nie wierzyć w tamtym momencie, kiedy ich przyciska. Tylko, że później emocje opadają, związek staje się znowu powszedni i bańka pryska.

Autorko, przestań drapać tego strupka, daj mu się zagoić i odpaść.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 15:43   #28
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
W sumie to co w tym dziwnego, jeśli autorka się czegoś doszukuje, raczej normalna sprawa po rozstaniu. Tęskni się no, nie tak szybko idzie przekreślenie tego co łączyło dwoje ludzi, wyplenienie z siebie jakiegoś tam uczucia, nawet jeśli rozstanie nastąpiło z hukiem, nawet jeśli nie chciałoby się wrócić, to wg mnie jest trochę tak, że nie chce się wracać do tej "gorszej" wersji, ale gdyby ten sam facet magicznie okazał się lepszą wersją, to pewnie jak najbardziej. Ale magia nie istnieje, a życie to nie film, w którym facet doznaje olśnienia po rozstaniu, że wypuścił z rąk tą jedyną i od teraz obrót zachowania o 180, miłość po grób, bo on zrozumiał. Mooże raz na jakiś czas komuś się udaje wrócić i być szczęśliwym, ale do tego potrzeba ogromnej dojrzałości obojga, żeby się zaprzeć i nie wjechać na stare tory, ale czy warto. Nie wiem. Ja jestem zdania, że skoro coś nie zagrało naturalnie i trzeba jakiegoś wielkiego wysiłku żeby grało, to to nie jest to. Z samotności może się ludziom dużo wydawać, będą lecieć do powrotu jak na skrzydłach i obiecywać złote góry, nawet serio w nie wierzyć w tamtym momencie, kiedy ich przyciska. Tylko, że później emocje opadają, związek staje się znowu powszedni i bańka pryska.

Autorko, przestań drapać tego strupka, daj mu się zagoić i odpaść.
Z czasem coraz mniej o nim myślę, teraz to bardziej ciekawość, bo to osoba z mojego grona znajomych, a nie zapytam go, bo od dawna już nie gadamy i jakoś tak dziwnie...

Właśnie w tym gronie była dziewczyna, która się z chłopakiem rozstała, a potem się zeszli i mieszkają razem, robią sobie love sesje zdjęciowe itp. Dlatego się zastanawiam, jak to jest w ogóle możliwe.
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 16:44   #29
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Co zrobić, żeby wrócił (lub zapomnieć)?

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
Z czasem coraz mniej o nim myślę, teraz to bardziej ciekawość, bo to osoba z mojego grona znajomych, a nie zapytam go, bo od dawna już nie gadamy i jakoś tak dziwnie...

Właśnie w tym gronie była dziewczyna, która się z chłopakiem rozstała, a potem się zeszli i mieszkają razem, robią sobie love sesje zdjęciowe itp. Dlatego się zastanawiam, jak to jest w ogóle możliwe.
To, że sobie robią love sesje to kompletnie o niczym nie świadczy, nie wiesz co się u nich dzieje prywatnie. Może jest super, a może do dupy, ale słit focie pykną żeby samemu sobie i innym powkręcać, że jest git. To wyznacznik dokładnie niczego. A oni też raczej Ci nie powiedzą jaka jest prawda jeśli spytasz, zawsze będzie super, bo kto by chciał podważać swoją własną decyzję.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 20:05   #30
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy byli wracają i sposoby na zapomnienie

U mnie zadziałało w sensie nie robiłam tego specjalnie, dopóki w jakiś sposób próbowałam utrzymać kontakt z facetem, to on mnie zlewał, ale jak zerwałam kontakt całkowicie, to wróciliśmy do siebie.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 19:18:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.