Jak szybko sprzedać mieszkanie.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-04, 09:17   #1
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848

Jak szybko sprzedać mieszkanie....


Mam pytanie do osob ktore maja jakies dwosiadczenie w tej materii...Mamy z narzeczonym mieszkanie, ale problem w tym ze jest ono w innym miescie niz to w ktorym studiujemy i pracujemy, i musimy je sprzedac aby akupic wlasne m wlasnie tutaj. Tylko ja juz nie mam pomyslu jak to zrobic, mamy mieszkanie w nieduzym miescie i jakos brak odzewu na ogloszenie - anonse plus gratka.pl i tak sie zastanawiam, co jeszcze moge zrobic? Ktos poradzil mi wywiesic ogloszenie w oknie tego mieszkania (niestety nie mam balkonu) ale czy to jest w ogole legalne? Czy musze miec czyjąć zgodę.. i czyją? No i zastanawiamy sie czy nie zglosic sie do agencji nieruchomosci, tylko wiadomo - prowizja, i zastanawiamy sie czy warto? Czy przez agencje rzeczywiscie jest duzo latwiej sprzedasc mieszkanie i warto zaplacic te kilka tys. prowizji ale ma sie gwarancje ze zostanie ono sprzedane? I jeszcze jeden problem...w tym miezkaniu mamy lokatorow ktorzy buduja dom i nie mamy jakos sumienia prosic ich juz teraz o wyprowadzke, ale przydaloby sie nam zrobic kilka zdjec itd. czy w ogole wypada robic zdjecia skoro sa tam ich meble, sprzety itd.? A co jesli ktos zechce obejrzec mieszkanie - czy mam prawo prosic lokatorow o udostepnienie go? Nie sadze...
Ależ mi wyszla litania, ale licze na Wasze rady, bardzo
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 13:05   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
Tylko ja juz nie mam pomyslu jak to zrobic,
Zacząć od ceny, czyli obniżyć ją o 20 - 30 %.

Cytat:
Ktos poradzil mi wywiesic ogloszenie w oknie tego mieszkania (niestety nie mam balkonu) ale czy to jest w ogole legalne?
Oczywiście, ze jest nielegalne. tak samo jak wywieszenie firanek, czy zasłon - więzienie !

Cytat:
Czy musze miec czyjąć zgodę.. i czyją?
Swoją.

Cytat:
No i zastanawiamy sie czy nie zglosic sie do agencji nieruchomosci, tylko wiadomo - prowizja, i zastanawiamy sie czy warto? Czy przez agencje rzeczywiscie jest duzo latwiej sprzedasc mieszkanie i warto zaplacic te kilka tys. prowizji ale ma sie gwarancje ze zostanie ono sprzedane?
Nie, gwarancji nigdy się nie ma. Pośrednik to nie cudotwórca i nie daje gwarancji, jeśli masz brzydkie mieszkanie na końcu świata z nieadekwatną ceną to choćbyś wyprawiała cuda na kiju to mieszkania w czasach kryzysu nie sprzedasz.


Cytat:
.w tym miezkaniu mamy lokatorow ktorzy buduja dom i nie mamy jakos sumienia prosic ich juz teraz o wyprowadzke,
A jeśli znajdziesz jutro kupca to tez mu powiesz, ze tam są lokatorzy i nie masz serca mu sprzedawać?

Cytat:
ale przydaloby sie nam zrobic kilka zdjec itd. czy w ogole wypada robic zdjecia skoro sa tam ich meble, sprzety itd.? A co jesli ktos zechce obejrzec mieszkanie - czy mam prawo prosic lokatorow o udostepnienie go? Nie sadze...
Ty pytasz poważnie ? Ty pytasz czy masz prawo zrobić zdjęcia swojego mieszkania ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 13:38   #3
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Szugarbejb dziekuje za odpowiedz, chociaz mam wrazenie ze jest w troche dziwnym tonie Cena jest - obiektywnie- niewygorowana. Powiedzmy ze ceny z m2 wahaja sie w granicach x-y, moja cena to niewiele wiecej niż x Mieszkanie nie jest na końcu świata, jest w samym centrum i nie jest brzydkie, bo po remoncie. Pytam po prostu co jeszcze moge zrobic zeby je sprzedac, moze na cos nie wpadlam, o czyms nie pomyslalam, wiec pytam. Wiem, że jest kryzys i ze sprzedac nie bedzie latwo...
A co do moich pytan...no tak powaznie pytam czy moge zrobic zdjecia, bo mieszkanie jest moje, ale przeciez ktos w nim mieszka i za to placi, sa tam jego meble i wszystkie sprzety (ja mieszkanie oddalam lokatorom zupelnie puste). A co do ogloszenia...moze to naiwne, ale nie wiem czy legalne, poniewaz wywieszanie ogloszen np. w bramie czy na drzewie legalne nie jest
A z lokatorami mam umowe, ze jesli znajde kupca, to oni wyprowadza sie w ciagu miesiaca...
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer

Edytowane przez TsaiNu
Czas edycji: 2009-08-04 o 13:39
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 14:02   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
Cena jest - obiektywnie- niewygorowana. Powiedzmy ze ceny z m2 wahaja sie w granicach x-y, moja cena to niewiele wiecej niż x
Jesteś właścicielem mieszkania, nie jesteś więc obiektywna. Jeśli ceny ofertowe (czym innym jest cena ofertowa, a czym innym transakcyjna) wahają się w granicach x-y, to Ty - żeby sprzedać (a nie wiecznie wystawiać) swoje mieszkanie powinnaś wystawić mieszkanie z ceną ofertową 20% niższą niż x.

Cytat:
Mieszkanie nie jest na końcu świata,
Czy miasto się rozwija? Jest wielu młodych ludzi, którzy nie mają gdzie mieszkać ? Czy jest duże zapotrzebowanie na wynajem ?

Cytat:
nie jest brzydkie, bo po remoncie.
Nie widzę związku. Może być po remoncie i może być brzydkie. Może być ciemne. Może mieć beznadziejny rozkład. Może mieć brzydki widok za oknem. I mogę tak wypisywać do jutra.

Cytat:
no tak powaznie pytam czy moge zrobic zdjecia, bo mieszkanie jest moje, ale przeciez ktos w nim mieszka i za to placi, sa tam jego meble i wszystkie sprzety (ja mieszkanie oddalam lokatorom zupelnie puste).
A sprzedajesz mieszkanie czy rzeczy w mieszkaniu ? W ogłoszeniu piszesz: mieszkanie bez wyposażenia widocznego na zdjęciach.


Cytat:
co do ogloszenia...moze to naiwne, ale nie wiem czy legalne, poniewaz wywieszanie ogloszen np. w bramie czy na drzewie legalne nie jest
I brama czy drzewo to to samo co własne okno ?

Cytat:
A z lokatorami mam umowe, ze jesli znajde kupca, to oni wyprowadza sie w ciagu miesiaca...
Masz umowę ale piszesz, że nie masz serca. Więc o co chodzi ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 15:16   #5
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

TsaiNu- bacznosc!!! i sie dostosuj do wytycznych

Edytowane przez Jagoda1982
Czas edycji: 2009-08-04 o 15:17
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 15:34   #6
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Niezla musztra
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 16:13   #7
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jesteś właścicielem mieszkania, nie jesteś więc obiektywna. Jeśli ceny ofertowe (czym innym jest cena ofertowa, a czym innym transakcyjna) wahają się w granicach x-y, to Ty - żeby sprzedać (a nie wiecznie wystawiać) swoje mieszkanie powinnaś wystawić mieszkanie z ceną ofertową 20% niższą niż x.
Co do pogrubionego-wytłumacz mi ,proszę-jeśli ceny takich mieszkań wahają się naprz.od250tyś.do 350tyś. to dlaczego ja miałabym wystawić go za-20%-to znaczy obniżyć cene minimalną o 50tyś. Dlaczego? Czy coś zle zrozumiałam?
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 16:15   #8
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Chyba dobrze zrozumialas, bo ja zrozumialam tak samo. Tyle tylko ze sie z tym nie zgadzam
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 16:23   #9
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
Chyba dobrze zrozumialas, bo ja zrozumialam tak samo. Tyle tylko ze sie z tym nie zgadzam
Też się nie zgadzam,choczaż nie sprzedaję mieszkań na co dzień,ale może szugarbejb jest bardziej kompetentna i nas oświeci.

Dla mnie normalnie byłoby -20% od ceny Y(wyszłaby zbliżona do średniej ceny na rynku,plus jeszcze jakiś upust przy sprzedaży dla klientów ,byłoby OK)a tak wychodzi, że zrobisz komuś prezent ,sprzedając poniżej ceny.

Edytowane przez kalina121
Czas edycji: 2009-08-04 o 16:25
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 22:16   #10
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Co do pogrubionego-wytłumacz mi ,proszę-jeśli ceny takich mieszkań wahają się naprz.od250tyś.do 350tyś. to dlaczego ja miałabym wystawić go za-20%-to znaczy obniżyć cene minimalną o 50tyś. Dlaczego? Czy coś zle zrozumiałam?
Dlatego, że jeżeli porównywalne do Twojego mieszkanie kosztuje x i się nie sprzedaje od pół roku, to Twoje, które kosztuje x + x nie sprzeda się tym bardziej. Więc jeżeli chcesz sprzedać (a nie wystawiać w nieskończoność lub badać rynek) mieszkanie w czasach kryzysu, musisz zainteresować klienta niską ceną.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 12:32   #11
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

W takim razie można sprzedać za bardzo niską cene ,byle sprzedać-komu to się opłaca?chyba nie autorce wątku?

Swoją drogą, autorka wybrała chyba najgorszy moment na sprzedanie mieszkania,mieszkania tanieją,trzeba było sprzedawać jakieś parę lat temu lub poczekać aż się skonczy "kryzys".Naprawde tak Ci się spieszy?
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 13:28   #12
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Wlasnie problem w tym, że dosyc mi sie spieszy - planujemy slub i chcielibysmy wprowadzic sie do wlasnego m. bo ceny wynajmu sa bardzo wysokie, a po drugie szkoda nam wkladac pieniadze w czyjes mieszkanie
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 22:06   #13
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
W takim razie można sprzedać za bardzo niską cene ,byle sprzedać-komu to się opłaca?chyba nie autorce wątku?
(...).Naprawde tak Ci się spieszy?
Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
Wlasnie problem w tym, że dosyc mi sie spieszy -
A no właśnie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 00:25   #14
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A no właśnie.
Wybacz,autorka wątku zrobi co będzie chciała,ale dla mnie niezrozumiałe jest po co sprzedawać mieszkanie,w momencie kiedy na rynku jest taka sytuacja jak teraz.Poza tym to mieszkanie jest wynajęte, więc zakładam że samo się utrzymuje albo nawet przynosi dochód jakiś.Ja bym poczekała.

Nie wiadomo też jaka jest rożnica cen X-Y i czy dużo by autorka straciła dając-20%,zakładam że w Warszawie ,naprzykład, to by była spora kwota.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 13:19   #15
Kura Nioska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

My też kilka miesięcy temu, tzn. w maju, sprzedawaliśmy mieszkanie - niezbyt atrakcyjną kawalerkę. Początkowo próbowaliśmy to zrobić sami, ale ogłoszenia pozostawały bez odzewu. Potem zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z kilkoma biurami i sprzedało się po kilku tygodniach .

Są różne sposoby na zachęcenie potencjalnych nabywców - można wywiesić ogłoszenie na oknie, opublikować na allegro - to zachęca tych, którzy chcą kupić bez pośredników.
Można obniżyć cenę, albo zamiast tego umówić się z pośrednikiem, że wpisze w ogłoszeniu "kupujący nie płaci prowizji", wtedy ty płacisz podwójnie, ale nie schodzisz z ceny.

Prowizja jest bolesna, u nas ok. 2 - 3 %, ale jeśli się komuś śpieszy to najlepsze wyjście.
Wiele zależy od pośrednika, my trafialiśmy na bardzo miłych i kompetentnych oraz na zwykłych gburów.

Powodzenia.
__________________
Kura Nioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 13:06   #16
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Wybacz,autorka wątku zrobi co będzie chciała,ale dla mnie niezrozumiałe jest po co sprzedawać mieszkanie,w momencie kiedy na rynku jest taka sytuacja jak teraz.Poza tym to mieszkanie jest wynajęte, więc zakładam że samo się utrzymuje albo nawet przynosi dochód jakiś.Ja bym poczekała.

Nie wiadomo też jaka jest rożnica cen X-Y i czy dużo by autorka straciła dając-20%,zakładam że w Warszawie ,naprzykład, to by była spora kwota.
no zrobi co będzie chciała, ale skoro pyta co zrobić żeby szybko sprzedać mieszkanie (bo naprawdę jest jej to potrzebne) to szugarbejb podaje jej najskuteczniejsze rozwiązanie - po co ma dziewczyne czarować, że wwystarczy parę trików żeby szybko sprzedać mieszkanie za super pieniądze
jak będzie próbowała przez pośrednika, to trochę pieniędzy też straci, a gwarancji nie ma
tak długo, jak będzie czekała na fajną ofertę kupna, tak długo będzie wykładać dodatkowe poieniądze za wynajem mieszkania w innym mieście

ja bym radziła dać jak najwięcej ogłoszeń w internecie, w anonsach, na słupach ogłoszeniowych na mieście itp
zrobić zdjęcia mieszkania, a na czas fotografowania, poprosić lokatorów o uprzątnięcie mieszkania, żeby nie wyglądało na zagracone i mniejsze niż jest
(w jakimś programie w tv radzili, żeby pochować zdjęcia rodzinne, pamiątki itp, żeby mieszkanie było jak najbardziej neutralne, tak, żeby potencjalny kupujący mógł łatwo wyobrazić sobie to mieszkanie jako swoje )
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 17:19   #17
home_stager
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Mieszkanie się sprzedało?;>
home_stager jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:43   #18
potupaja87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Hej! jestem nowa tutaj ale właśnie chciałam się czegoś więcej dowiedzieć na temat Wirtualnych Wizyt. Ostatnio natknęłam się na jednym portalu na tego typu właśnie oferty i myślę że jest to świetny sposób na wstępne zaprezentowanie mieszkania! ciekawa jestem kiedy będzie to normą że do każdej oferty będzie wirtualny spacer. A co Wy o tym myślicie? znacie jakieś strony gdzie jest dużo takich ofert?

Co do tematu to myślę, że taka prezentacja zaoszczędzi Twój czas i potencjalnych kupujących a przyjdą tylko ci zainteresowani

A poza tym wydaje mi się co do Agencji że jak się zdecydujesz np tylko na jedną (z umową wyłączności) to oni się bardziej postarają żeby znaleźć klienta a i powiedz im że zgadzasz się na prowizje ale doliczoną do twojej ceny! czyli jak agencja chce sprzedać to niech sprzeda o tyle drożej ile chce dostać!

Powodzenia
potupaja87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 17:28   #19
Dharma88
Raczkowanie
 
Avatar Dharma88
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 130
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Warto "podrasować" mieszkanie. Np. pomalować ściany na beż (okazuje się, że takie oglądający najchętniej kupują). Generalnie zadbać, by ładnie wyglądało i zrobić dobre zdjęcia + wystawiać ogłoszenia gdzie się da
__________________
Nigdy, przenigdy się nie poddawaj!

.
Dharma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 14:24   #20
monstrum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Warto odświeżyć wszystkie ściany, zmienić klamki, gniazdka kontaktowe i włączniki na nowoczesne. Wbrew pozorom takie niewielkie "podrasowanie" mieszkania może przełożyć się na większe zainteresowanie kupujących.
Oczywiście głównym czynnikiem przy wyborze będzie cena. Ceny mieszkań lecą w dół, więc jeśli zależy Wam na szybkiej sprzedaży to warto zmniejszyć ją o 10-20% niż ceny ofertowe by szybko się go pozbyć. Podam przykład mojego sąsiada, sprzedaje mieszkanie od dobrych 2 lat cały czas dając cenę wyższą niż średnia w mieście. Mieszkania tanieją, więc cały czas obniża jego cenę. A gdyby od samego początku dał niższą cenę to by je sprzedał drożej niż teraz chce.
monstrum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 18:27   #21
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez monstrum Pokaż wiadomość
Warto odświeżyć wszystkie ściany, zmienić klamki, gniazdka kontaktowe i włączniki na nowoczesne. Wbrew pozorom takie niewielkie "podrasowanie" mieszkania może przełożyć się na większe zainteresowanie kupujących.
Oczywiście głównym czynnikiem przy wyborze będzie cena. Ceny mieszkań lecą w dół, więc jeśli zależy Wam na szybkiej sprzedaży to warto zmniejszyć ją o 10-20% niż ceny ofertowe by szybko się go pozbyć. Podam przykład mojego sąsiada, sprzedaje mieszkanie od dobrych 2 lat cały czas dając cenę wyższą niż średnia w mieście. Mieszkania tanieją, więc cały czas obniża jego cenę. A gdyby od samego początku dał niższą cenę to by je sprzedał drożej niż teraz chce.
Czyli podrasować potem obnizyc cene? Bzdura.

Ja nie kupuję koloru scian i marmuru na podłodze, który wyrzucę tylko mieszkanie. Jeśli ktos mysli, ze zwrócą mu się złote klamki to jest naiwny.

Ma być czysto, najlepiej bez mebli i osobistych detali czy sprzedawac po wyprowadzeniu się + dobre zdjęcia a znam przypadek próby sprzedazy mieszkania z marmurem na podłodze i zlotymi klamkami a foto zamieszczone z stosem książek w wc i rozłożona deską do prasowania w salonie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2013-02-26 o 18:28
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 19:42   #22
monstrum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Bzdura?
Człowiek kupuje wzrokiem i liczy się pierwsze wrażenie.
I tak jest wszędzie, podam przykład z własnego podwórka, dostajemy setki CV, pierwszy przesiew to ich wygląd. Czemu? Bo jest ich tak dużo.
A naiwni są Ci, którzy chcą sprzedać mieszkanie w cenach i tak za dużych jak na obecne realia. Bo teraz to klient dyktuje warunki a nie sprzedąjący.
Osobiście uważam że mieszkania będą tanieć jeszcze przez długi czas.
Przykręcony kurek z kredytami( to właśnie przez łatwy dostęp do kredytów ceny mieszkań poszły tak w górę), emigracja, zubożenie społeczeństwa oraz ujemny przyrost naturalny sprawią że ceny powinny być zbliżone do tych sprzed 12 lat.
monstrum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 17:30   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez monstrum Pokaż wiadomość
Bzdura?
Człowiek kupuje wzrokiem i liczy się pierwsze wrażenie.
I tak jest wszędzie, podam przykład z własnego podwórka, dostajemy setki CV, pierwszy przesiew to ich wygląd. Czemu? Bo jest ich tak dużo.
A naiwni są Ci, którzy chcą sprzedać mieszkanie w cenach i tak za dużych jak na obecne realia. Bo teraz to klient dyktuje warunki a nie sprzedąjący.
Osobiście uważam że mieszkania będą tanieć jeszcze przez długi czas.
Przykręcony kurek z kredytami( to właśnie przez łatwy dostęp do kredytów ceny mieszkań poszły tak w górę), emigracja, zubożenie społeczeństwa oraz ujemny przyrost naturalny sprawią że ceny powinny być zbliżone do tych sprzed 12 lat.
Owszem, pierwsze wrażenia ale mieszkanie to nie buty czy torebka.
Dostajecie CV, super, zapraszacie na rozmowe a osoba okazuje sie gburem -zatrudniacie go ? nie sądzę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 14:34   #24
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Czyli podrasować potem obnizyc cene? Bzdura.

Ja nie kupuję koloru scian i marmuru na podłodze, który wyrzucę tylko mieszkanie. Jeśli ktos mysli, ze zwrócą mu się złote klamki to jest naiwny.

Ma być czysto, najlepiej bez mebli i osobistych detali czy sprzedawac po wyprowadzeniu się + dobre zdjęcia a znam przypadek próby sprzedazy mieszkania z marmurem na podłodze i zlotymi klamkami a foto zamieszczone z stosem książek w wc i rozłożona deską do prasowania w salonie
bo Ty masz inne podjescie, ale taka prawda ludzie najpierw wzrokiem kupuja, a potem głowa i przeciez duzo takich programow jest jak sprzedac mieszkanie, to wlasnie nie puste, tylko takie, ze sie je chce , bo tam np. fajnie urzadzone, co z tego, ze potem przyjda na pustke

ja tez bym patrzyla na inne rzeczy, przede wszytskim chyba sasiadow, lokalizacje, i czy nie zaniedbane bylo, jakas melina

sama 11 lat temu sprzedawalam , to chyba w miesiac sie uwinelam, traf, bo szukali ludzie w tym miejscu, opuscilismy 2 tysiaki

a teraz jest inaczej, duzo tego, ceny podobne , bo rynkowe i takie maja byc , ale watpie by wrocily do tych sprzed 12 lat, bo to jest okolo 100 tys. roznicy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 02:21   #25
tijaaa
Raczkowanie
 
Avatar tijaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 129
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

To i ja dorzucę coś do siebie od strony osoby, która niedawno kupiła mieszkanie. Przede wszystkim cena. Jest to pierwszy czynnik na który każdy zwraca uwagę i nie chodzi mi tutaj tylko o cenę za całe mieszkanie ale także o cenę za metr. Poza tym dobre zdjęcia w ogłoszeniu. Jasne, wyraźne, pokazujące całe pomieszczenie. Opis z jak największą liczbą konkretnych informacji. Ogłoszenia bez zdjęć z lakonicznym opisem zawsze zostawiałam na koniec, często w ogóle do nich nie wracając. Dobry, kompetentny pośrednik. Czasami sama osoba pośrednika potrafi odstraszyć jeszcze przed obejrzeniem mieszkania a negatywne nastawienie nie jest wskazane. Mieszkanie bez lokatorów w trakcie oglądania. Jest to strasznie krępujące kiedy wchodzi się z butami w życie domowników. Rodzina właśnie siada do obiadu a ty im przeglądasz każdy zakamarek. Takiego mieszkania nie ogląda się wtedy dokładnie, nie ma czasu na zastanowienie, człowiek jak najszybciej chce uciec. Cała reszta to według mnie kwestia szczęścia czy trafi się w potrzeby klienta. Ja szukałam mieszkania do remontu więc jak słyszałam, że w cenie mieszkania zostaje kuchnia, łazienka etc. to był to tylko dla mnie problem. A jak jeszcze pośrednik mi mówił "no to Pani sobie to sprzeda" tym bardziej byłam zniesmaczona. Najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się możliwość wyboru. Trafia się w ten sposób do największej liczby potencjalnych klientów. Drobne wizualne poprawki będą miały znaczenie dla osoby, która chce mieć od razu gotowe mieszkanie. A i jeszcze jedno, zapach. Warto wywietrzyć przed przyjęciem klienta bo zaduch i smród wcale nie wpływają na plus przy podejmowaniu decyzji.
__________________
Jak żyć razem i nie zwariować!
http://myworldmyownm.blogspot.com/
tijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 13:54   #26
Gosia_73
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: okolice Wawy
Wiadomości: 23
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Kochane ja również prosiłabym was o pomoc, dlatego odświeżam. Musimy z TŻ szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie zlokalizowane na Wilanowie. Niestety nie przebywamy teraz w tym mieszkaniu i nie mamy za wiele czasu żeby pokazywać je chętnym a już tym bardziej kontaktować i umawiać się na oglądanie. Pomyślicie co za problem, zgłosić się do agenta i zostawić to mu ale mój TŻ ma np. złe wspomnienia związane z agencjami, kiedyś jedna wyciągnęła od niego 150zł za oglądanie mieszkania które nie istnieje... więc wolimy chuchać na zimne, ale chyba nie pozostaje nam nic innego, bo nie będzie nas na miejscu przez kilka najbliższych msc. Znacie zatem kogos sprawdzonego, kogoś kto faktycznie zajmie się dobrze poszukiwaniem kupców, a nie po prostu powrzuca jakieś ogłoszenia do neta?
Gosia_73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 10:07   #27
brokatowka
Przyczajenie
 
Avatar brokatowka
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 13
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez Gosia_73 Pokaż wiadomość
Kochane ja również prosiłabym was o pomoc, dlatego odświeżam. Musimy z TŻ szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie zlokalizowane na Wilanowie. Niestety nie przebywamy teraz w tym mieszkaniu i nie mamy za wiele czasu żeby pokazywać je chętnym a już tym bardziej kontaktować i umawiać się na oglądanie. Pomyślicie co za problem, zgłosić się do agenta i zostawić to mu ale mój TŻ ma np. złe wspomnienia związane z agencjami, kiedyś jedna wyciągnęła od niego 150zł za oglądanie mieszkania które nie istnieje... więc wolimy chuchać na zimne, ale chyba nie pozostaje nam nic innego, bo nie będzie nas na miejscu przez kilka najbliższych msc. Znacie zatem kogos sprawdzonego, kogoś kto faktycznie zajmie się dobrze poszukiwaniem kupców, a nie po prostu powrzuca jakieś ogłoszenia do neta?
Twój TŻ trafił na tzw. firmę krzak :P faktycznie pełno teraz wszędzie tego, co nie znaczy że wszyscy agenci tacy są A jak was nie ma na miejscu to można zrobić wirtualny spacer, wiem że E. Jaworski z ReMax coś takiego robi (moja siostra sprzedawała z nim mieszkanie w Warszawie, a oboje z mężem mieszkali wtedy w Łodzi), pamiętam że całkiem szybko im znalazł kupca i wgl wszystko sprawnie poogarniał.
brokatowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 21:39   #28
kasandraski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 17
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Jeżeli sprzedajesz zbyt tanio urząd skarbowy może się zainteresować.. nie wiem czy 20% to nie za duzo.. polecam najpierw zapytać w urzędzie
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
kasandraski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 15:18   #29
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

Cytat:
Napisane przez kasandraski Pokaż wiadomość
Jeżeli sprzedajesz zbyt tanio urząd skarbowy może się zainteresować.. nie wiem czy 20% to nie za duzo.. polecam najpierw zapytać w urzędzie
Taaa i uzna Cię za przestępcę
Sprzedaż zbyt tanio to nie jest żadna zbrodnia. Jedyne co może US zrobić to podważyć cenę i naliczyć wyższy podatek od ceny jaką wyliczy rzeczoznawca US. Dlatego zaraz po transakcji trzeba złożyć oświadczenie w US, że kupiło się mieszkanie za taką i taką i to robi kupujący
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-14, 10:42   #30
pomidorowa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 16
Dot.: Jak szybko sprzedać mieszkanie....

robi sie roznie, albo oddaj mieszkanie do sprzedazy przez jakies duze biuro nieruchomossci wezma od Ciebie jakas prowizje na pewno. albo sama wystaw ogloszenia i na przyklad z cena 1zl albo bez ceny wtedy wiecej ludzi sie moze zainteresuje
pomidorowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-27 13:55:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.